Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) Oliverda válasza attiati (#3700) üzenetére


Oliverda
félisten

"Elvileg ingyen és illetékmentesen utalok huf-ot."

Külföldre is? :)

Igen. A kártyás feltöltésért biztosan nem számítanak fel semmit a bankok, legalábbis egyelőre.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3702) hadam98


hadam98
senior tag

Curveval forint fizetés ingyenes?

(#3703) Shade45 válasza hadam98 (#3702) üzenetére


Shade45
senior tag

Mire gondolsz pontosan?

Revolut feltöltésre, bankkártyás fizetésre?

Mind a kettőre igen a válasz, de Revolut-ot már tudsz közvetlenül is tölteni forinttal.
Bankkártyás fizetésnél fontos, hogy forintos kártya legyen a Curve mögött, így tutira ingyenes lesz (nincs deviza-konverzió).

(#3704) cyberkecsi


cyberkecsi
csendes újonc

Mit lehet tudni, mennyire biztonságos jelenleg a Revolut?
Július végi nyaraláshoz érdemes már most rátöltenem és átváltanom pár 100.000 Huf-ot $-ra, vagy várjak vele?

(#3705) Shade45 válasza cyberkecsi (#3704) üzenetére


Shade45
senior tag

Én apránként tölteném rá a kívánt összeget, hogy a hirtelen megnövekedett tranzakció összeg miatt nehogy zárolják a számlát.

(#3706) Oliverda válasza Shade45 (#3705) üzenetére


Oliverda
félisten

100000 miatt szerintem még nem zárolnák, az nem egy nagy összeg, pláne, ha saját kártyáról teszed rá.

Az árfolyam miatt viszont most nem biztos, hogy megéri váltani, de persze az sem kizárt, hogy még a jelenleginél is feljebb kúszik.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3707) adabra válasza Oliverda (#3706) üzenetére


adabra
senior tag

De, zárolnak.

Regisztrációkor (másfél hete) feltöltöttem 20 EUR-t. Megrendeltem a fizikai kártyát, majd miután a HUF számlát is lehet már kártyával tölteni, ráküldtem 100 ezer Ft-ot (hogy később EUR-ra váltsam). Jóváírták, de abban a pillanatban zárolták is a számlát.

Most várom, hogy megvizsgálják a számlakivonataimat, jövedelem kifizetési lapokat, adóbevallást. 48 órát kértek rá.
Jelenleg éppen nem zavar a dolog, mert nem volt sürgős a használat. De el tudok képzelni olyan szituációt, amikor ez kellemetlenebb.
Adatvédelmi szempontból pedig kicsit húzom a számat, hogy ilyen dokumentumok kerültek hozzájuk, de elvileg tavaly december óta van EU-s banki licencük. Ezt meg nem adják meg mindenféle "sufni-dollar-marka" pénzváltó neppernek.
Mivel a pénzem nem mosodából származik - és ez az elküldött dokumentumok is alátámasztják -, remélem hamarosan feloldják a zárolást.

(#3708) vnorbi


vnorbi
aktív tag

Ha már pont szóba jött a zárolás. Két napos az accountom, tegnap töltöttem rá 3500, ma pedig 86500 forintot (hitelkártyával mindkét alkalommal). A banki levonást igazoló SMS-sel egyszerre jött a Revoluttól is a "Your account has been limited" üzenet.

Fasza, ezt mondjuk előre is közölhették volna, mert ha hajlandó voltam a személyimről másolatot küldeni, az egyéb dokumentumokat is beszerzem nekik mielőtt elkezdem használni. Mivel ezt a "limited" dolgot nem részletezik agyon, és a virtuális kártya adatait nem rejtette el az app, azért próbálkoztam a frissen feltöltött egyenleg terhére vásárolni, és egyelőre nincs fennakadás, sikeres vásárlás volt a túloldal szerint és a Revolut egyenlegemen is látszik a terhelés.

Igyekszem összeszedni a bekért papírokat (bérjegyzéket, számlakivonatot, meg ha már külön kategória van a tax return-nek, akkor NAV-os havi kimutatást) aztán majd valamikor megkapják.

Akinek már volt hasonló esete, hátha tud segíteni:

Boldogulnak a magyar papírokkal? Mit jelent ez a zárolás pontosan? Amennyi pénz benn van, azzal lehet gazdálkodni, csak hozzáadni nem enged? Mondjuk egyelőre még ez a funkció is aktív, de nem kísérletezek új feltöltéssel. Esetleg a már benn lévő pénzt akarják zárolni?

(#3709) cyberkecsi válasza adabra (#3707) üzenetére


cyberkecsi
csendes újonc

Hm.. akkor magyarul sokra nem megyek a revoluttal, nem fogom ezzel fizetni a szállásaim illetve egyéb költségeim egy kéthetes USA nyaraláson. Vagy akkor mi a megoldás, hogy ne kelljen papírozni?

(#3710) attiati válasza Oliverda (#3701) üzenetére


attiati
veterán

Elvileg jah, de azért köszi a tippet. Akkor marad a kártya. Meg kell kérdeznem a bankot, hogy hitelkártyás befizetés az kp felvételnek minősül e.

(#3711) Oliverda válasza adabra (#3707) üzenetére


Oliverda
félisten

A regisztrációnál kért személyazonosító dokumentumokat feltöltötted?

attiati: A Revolut vásárlásként végzi a feltöltést, így legfeljebb akkor számolhatják el másnak, ha az ilyen tranzakciókat direkt szűrik.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3712) UHHH


UHHH
senior tag

Egy ismerősöm rádobott a zsír új revolutjára 900 EUR-t, nem zároltak semmit nála, pedig nem is használta még semmire se... Szóval fura a random zárolás.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#3713) MasterMark válasza UHHH (#3712) üzenetére


MasterMark
titán

Gondolom attól is függ honnan küldöd rá a pénzt, meg milyen módon.

Amúgy szerintem ha előtte használod kisebb összegekkel akkor nem fogják limitálni nagyobb összegnél sem. De nem tudom. Valami leírás jó lenne erről.

Switch Tax

(#3714) attiati válasza adabra (#3707) üzenetére


attiati
veterán

Adóbevallás, jövedelem igazolás??

Ezt mire fel? Még egy itthoni bank sem kér(het) ilyet szamlanyitashoz.
Ezek nagyon személyes adatok.

3000 eur-nal akkor gondolom tuti zárolni fognak.

Az olcsóbb utalás miatt töltenem fel, de így elég szívás, ha ott ragad a pénz.

Ilyen adatokat meg ki ad meg csak úgy neten feltöltve?

[ Szerkesztve ]

(#3715) adabra válasza cyberkecsi (#3709) üzenetére


adabra
senior tag

Pontosítok, nem zárolásról van szó, hanem korlátozásról.
Legalábbis ez alkalmazásban ez látszik:
"A továbbiakban is fizethetsz a kártyáddal, az egyéb műveletek köre azonban korlátozv..."

Gondolom korlátozva van, csak nem fért ki a szöveg, és görgetni nem lehet. Azonban nem tudom, mik az "egyéb műveletek", amelyek köre korlátozva van.

A kártyával való fizetést nem próbáltam, mert még nem érkezett meg.

(#3716) attiati válasza UHHH (#3712) üzenetére


attiati
veterán

Mivel töltötte fel?
Credit vagy debit kártya?

(#3717) Oliverda válasza UHHH (#3712) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez ennél sokkal összetettebb. Nem zárol automatikusan, ha feltöltesz rá x összeget. Több szempont alapján dönt a rendszer, amiben benne van a nemzetiség, a lakóhely, a megadott adatok, a befizetéshez használt kártya, illetve annak kibocsátója, és még jó néhány más paraméter ami nem publikus.

How we use machine learning to protect you from fraud

What is KYC and why do we need it

Érdemes ezeket elolvasni.

attiati: Ha itthon bankszámlát nyitsz, kérik az adószámodat, illetve nagyobb pénzmozgásnál ugyanúgy kérhetnek tőled igazolást:[link]

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3718) goldister


goldister
tag

Én múlt héten töltöttem fel 200e forint értékben eurót revora. Curve-n keresztül. Semmi zárolás nem volt. Tavaly ősztől vagyok revo tag.
Nyaraláshoz a kp kivételt is így fogom, keresnem kell euro atm-et

[ Szerkesztve ]

(#3719) streng válasza attiati (#3714) üzenetére


streng
csendes tag

Nekem sem volt soha gondom vele az elműt 2 év alatt több 100e van rajta és jóval több folyt át már a használat során.

A lényeg, hogy használati történetet kell felépíteni kis lépésekben az elején. Töltés, használat, mindenféle funkcióit. A hozzáadott kártyát is ellenőrizni kell, mint ahogy magadat is. (be kell írni egy kódot. A feltöltésnél kiválasztod a kártyát. kis lefelé nyíl, majd "i" betűs ikon a kártyán)
Az elején asszem 250 EUR-nak megfelelő összeget lehet egyszerre kártyával pár napig csak feltölteni.

Gondolom a debit kártya is előny az elején, mert hogy néz az ki, hogy új felhasználó hitel kártyáról rögtön több 100e-t akar átváltani, aztán kiutalni magának.

Automata végzi az zárolást és ha nincs előzmény csak hirtelen feltöltés vagy pénz érkezik zárol.
Ez sajnos ilyen, de ha használod rendesen, és nincs semi turpisság tokéletesen működik és sok mindenre lehet használni.

(#3720) evrynet0


evrynet0
csendes tag

Én már több éve használom és több milliót tárolok rajta, eddig semmilyen zárolás nem volt nálam, vettem már macbookot és költöttem 1 milliót nyaralásra minden rendben ment viszont ahogy a többiek is írták ez nagyban függ milyen összegekkel és milyen gyakran használod. Egyszer zárolták még 2 éve a számlát de ott support-al rögtön sikerült beszélni és segítőkészen a kért adatok után 1-3 napon belül feloldották.

@cyberkecsi: én azt tanácsolom hogy ha lehet használd a kártyát nyaralásig vásárlásokra stb. és minnél előbb töltsd fel a nagyobb összeget a nyaralásra így ha bármi gond van akkor be tudod küldeni nekik a papirokat.

Ugyanakkor azért ne felejtsétek el hogy revolut megszerezte a bank licenszt de a pénzetek még NEM biztosított. A licensz a lett branch kapta, viszont mindenki pénzét a brit anyacég kezeli!

(#3721) MasterMark válasza evrynet0 (#3720) üzenetére


MasterMark
titán

eddig semmilyen zárolás nem volt

Egyszer zárolták

Switch Tax

(#3722) Oliverda válasza goldister (#3718) üzenetére


Oliverda
félisten

A regisztráció óta eltelt idő is számít. Egy frissen regisztrált aki azonnal nagyobb összeget tölt fel, értelemszerűen kockázatosabbnak tűnik a rendszer számára.

A másik, hogy bár a Revolut erre valamiért nem hívja fel a figyelmet, a PayPalnál alkalmazott módszerhez hasonlóan ellenőrizni kell a kártyát. Hozzáadást követően fel kell vele tölteni egy kisebb összeget, majd amikor a bank elkönyveli a tranzakciót, a könyvelésnél megjelenik egy kód amit be kell írni az alkalmazásba.

Verifying my top-up card

Verifying your top-up card lets us know that the card you used to add money to your Revolut account is your own. We advise all users to do this in the app to help ensure your Revolut experience is as frictionless as possible.

To find the 4-digit code used for the verification process, just check your bank statement and find a transaction with Revolut. It will appear as Revolut*1234* (This can take up to one day to appear dependent on your bank). Next, you can verify your top-up card in the 'Top up' section of the app. You'll also be prompted to scan your card.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3723) Mr.Csizmás válasza Oliverda (#3717) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

heurisztikus észlelésnek hívják, így működik a facebook auto-cenzorja is bizonyos képek, szavak esetén is. :K

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3724) MasterMark válasza Oliverda (#3722) üzenetére


MasterMark
titán

Nekem nem kért ilyet sehol, és nem is lehet sehova beírni.

A link nálam nem tölt be.

Switch Tax

(#3725) Oliverda válasza MasterMark (#3724) üzenetére


Oliverda
félisten

Bemásoltam a link alatti szöveget.

Meg kell keresni az alkalmazásban a hozzáadott kártyádat, mellette a bekarikázott i betűre bökni, majd pedig a megfelelő opció alatt lehet beírni a kódot.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3726) Tuomas válasza Oliverda (#3725) üzenetére


Tuomas
addikt

Na és hol tálalom a hozzáadott kártyámat?

Tárgytalan, megtaláltam! Köszi a tippet!!

[ Szerkesztve ]

We were here

(#3727) Oliverda válasza Tuomas (#3726) üzenetére


Oliverda
félisten

Menj a felöltésre és ott lesz:

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3728) cyberkecsi válasza Oliverda (#3727) üzenetére


cyberkecsi
csendes újonc

Hova is kell beírni ezt a kódot? :)

(#3729) Tuomas válasza Oliverda (#3727) üzenetére


Tuomas
addikt

Még egyszer köszi!

Na most ha a kockázatokat nézzük a zárolásra, akkor kb mekkora arra az esély, hogy zárolják a dolgaimat, ha a konkurens Transferwise (gb) kártyámmal töltöm fel a HUF egyenlegemet havonta kb 20-30 ezer forinttal? :DDD

We were here

(#3730) MasterMark válasza cyberkecsi (#3728) üzenetére


MasterMark
titán

Nekem sincs ott sehol. (Megtaláltam a kis bekarikázott i betűt ahol a kártya adatai vannak.)

Mondjuk lehet már megadtam, de nem emlékszem rá, és nem is mutatja hogy most verified vagy nem.

Switch Tax

(#3731) Oliverda válasza cyberkecsi (#3728) üzenetére


Oliverda
félisten

Csak azután jelenik meg az opció, ha már sikeresen feltöltöttél vele.

Amúgy lehet, hogy a 3DS kompatibilis kártyáknál/bankoknál nem kell ellenőrizni.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3732) Tuomas válasza MasterMark (#3730) üzenetére


Tuomas
addikt

Két ikon jelenik meg, az egyik a kártya ellenőrzése, a másik a törlés. Ha már ellenőrizve van, akkor csak a törlés lesz ott.

Oliverda #3731
TW kártya asszem 3ds kompatibilis és nálam megjelent, ellenőrizni is tudtam.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#3733) cyberkecsi válasza Oliverda (#3731) üzenetére


cyberkecsi
csendes újonc

Köszi! (akkor lehet már ellenőriztem korábban, nem emlékszem)

Hozzáadtam 100.000 Ft-ot, meglátjuk mi lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#3734) Tuomas


Tuomas
addikt

Egyébként most jól felpörgött a topik és sok új emberke is van itt. Szerintem olvasgassátok a súgót a revolut appban is, mert sok hasznos dolog van írva, pl ez, hogy bekérhetnek dokumentumokat, amikkel igazolod, hogy pl a fizetésedből töltöd fel a pénzed, illetve az is, hogy kezdetben alacsonyabb összeggel tudod feltölteni az egyenleged, majd pedig idővel ők emelik.

Nyilván konkrét összegek nem szerepelnek, de simán lehet összefüggés abban, hogy olyannak zárolják ideiglenesen a fiókját, akik beregelnek, és felnyomják rá azt az összeget, ami közelíti a feltöltési limitet.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#3735) vnorbi válasza adabra (#3707) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Hogyan csatoltál ennyi dokumentumot? Próbálkoztam vele, de az első kiválasztása után már csak egy nagy "@" gomb volt, így fogalmam sincs, hogy amikor arra rányomok, akkor megint csak egy lesz kiválasztva, vagy sorban adogatja hozzá a fájlokat. Ezért inkább újrakezdtem, egy dokumentumot választottam ki, és a continue gombbal sikerült is befejeznem a feltöltést. Újat feltöltést nem enged, de arról sincs semmi visszaigazolás, amit elvileg feltöltöttem (legalább a nevét kiírhatnák).

Chat-be ezt beírtam, de gondolom, nem azonnal reagálnak.

(#3736) cyberkecsi


cyberkecsi
csendes újonc

Most megjelent az ellenőrzés, amiről szó volt. Meg is csináltam, köszi!

(#3737) attiati válasza Tuomas (#3734) üzenetére


attiati
veterán

Atolvastam, de hol lehet megnézni a saját deposit napi limitemet?

Egyébként hitelkártyánál hogyan is lehetne igazolni a forrást?

Nem erősebb a hitelkártya, mint a debit?

Az a gondom, hogy határidőre (1 hónapon belül) el kellene utalnom 3e EUR-t, és abba nem fér bele zarolgatas és limit emelgetes. Pár ezer forint spórolás miatt elég erős betolni jövedelem igazolást.

100x érettebb bankokban is előfordul adatkezelési gond.

[ Szerkesztve ]

(#3738) Tuomas válasza attiati (#3737) üzenetére


Tuomas
addikt

Konkrét összeget nem írnak, csak annyit, hogy van, és hogy ők emelik időről időre, és ez egy 24 órás limit.
Szerintem, de lehet, hogy tévedek, a debit kártya erősebb, mert egy hitelkártyán levő összeg nem kimondottan a tiéd, hanem az egy banki hitel. De ez csak paraszti észjárás :DDD

Próbálj meg napi kissebb összegeket feltölteni, oszd szét a 30 napra, költsél is, szerintem forgasd, használd a pénzed, mielőtt feltöltöd és át is utalod egyből máshova.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#3739) streng válasza attiati (#3737) üzenetére


streng
csendes tag

Ebben az esetben a Transferwise a neked való megoldás.
Revolut meg minden másra meg ha majd lesz benne előzményed.

(#3740) Tuomas válasza streng (#3739) üzenetére


Tuomas
addikt

Az is megoldás, de ott majd lesz valamenynyi költsége az átutalásnak.

We were here

(#3741) sajti_pajti válasza gzbotii (#3695) üzenetére


sajti_pajti
tag

OK, én is ezt írtam, csak "feltehetően" nélkül (lásd: #3675). :)
(Amúgy én is egzotikus helyre készülök idén, azért érdekel kiemelten a téma.)

(#3742) alex devil


alex devil
senior tag

Ha többféle deviza van a számlámon akkor kártyás fizetésnél automatikusan annak az országnak a pénzneméből történik a fizetés/pénzfelvétel amelyik országban használom a kártyát vagy be kell állítani valamit az appban?

S23

(#3743) streng válasza sajti_pajti (#3741) üzenetére


streng
csendes tag

Egzotikus helyekkel az a probléma, hogy nem nagyon fogadnak el kártyát vagy ha hosszas rábeszélés után mégis, akkor pl.: 8%-ot rászámolnak, mint ahogy én jártam egy távoli szigeten a kocsmában...

(#3744) hedgehog válasza MrPeekaboo (#3686) üzenetére


hedgehog
senior tag

mi a BIN-ed? nekem sajna a 459654 még mindig nem megy :(

-- aka p3d3str1an

(#3745) gzbotii válasza alex devil (#3742) üzenetére


gzbotii
veterán

[link]

Csak egy kicsit olvasnal vissza.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3746) adabra válasza vnorbi (#3735) üzenetére


adabra
senior tag

Én is csak "vakon repültem", így lehet, hogy egy dokumentumot többször is csatoltam. Ez a része szerintem bug-os az alkalmazásnak.

(#3747) hadam98


hadam98
senior tag

Mi a különbség a prémium és metál kártya között?

(#3748) vnorbi válasza adabra (#3746) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Köszi! Ahogy számítottam rá, chaten még nem jött visszajelzés. Kb két hét múlva már használnám devizaváltásra új feltöltésbő, és remélem, addig azért lesz valami. Mert ha esetleg az app csak 1 dokumentum feltöltését engedi egyszerre, és minden alkalommal 48 órát váratnak, akkor nem jön össze (zippelést nem tudom, mennyire fogadnák el, azzal rövidre lehetne zárni).

(#3749) hedgehog válasza hadam98 (#3747) üzenetére


hedgehog
senior tag

pl. kpfelvét limit (sima: 75KHuF, prémium 150K, metal 220K), airport lounge (1 ingyen belépő még őszig asszem),
A metálhoz van visszatérítés is, EU-n belül 0,1%, EU-n kívül 1%.

Ja és havonta 2100 Ft-tal drágább a metal.

(ha van Revolutod, akkor ezeket az infókat a More - Upgrade alatt megtalálod).

-- aka p3d3str1an

(#3750) hadam98 válasza hedgehog (#3749) üzenetére


hadam98
senior tag

Köszi azt értem de mi van ha mondjuk én csak a kártyát szeretném és a pluszt nem? Jobban tetszik az hogy nincsenek ott egyéb adatok mint az alapnal elég ha a kártyát fizetem és utánna nem kell havonta? Tehát csak a kártya kéne ha egyszer fizetem utánna nem kell fizetni és hasznalhatom nem?

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.