Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) Tuomas válasza anadroid (#3900) üzenetére


Tuomas
addikt

Elhiszem, mondjuk én vidéken élek, és nekem tavaly még a 20 napon belül kipostázzuk verzió volt.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#3902) Dluinet válasza anadroid (#3900) üzenetére


Dluinet
nagyúr

majd utazok 2×250 km hozzá

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3903) attiati


attiati
veterán

Bankártyát adnék hozzá.....

De kér egy egyszer használatos jelszót a folyamat végén. Azt honnan kellene tudnom?

(sms nem jött, bankomnál nincs ilyen beállítva a kártyához)

(#3904) sixtybi


sixtybi
tag

Nekem sikerült a virtuális visa kártyámat berakni a google pay - be. Korábban nem ment. Érdekes.

(#3905) horrortown válasza Dluinet (#3902) üzenetére


horrortown
csendes tag

Dehogy kell 😁
Annak idején az OEP nél kellett, most pedig a kormányablakban lehet intézni.

(#3906) edk- válasza attiati (#3903) üzenetére


edk-
őstag

Belépsz a netbankba és megnézed a terhelés adatainál.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#3907) Flinter válasza evrynet0 (#3893) üzenetére


Flinter
tag

"magyarországon az összes nagy bank ATM-je díjmentes"
Ezt tapasztalva + sokszor azért a környező országokban is járva ezért is lepődtem meg Boszniában és Albániában alaposan azon, hogy az ATM-ek többsége külön kp felvételi díjat számol* fel a kp felvételért.
(* erről azért a kp felvétel előtt tájékoztat, s ha nem teszik, akkor odébb állhatsz, hátha találsz jobbat.)

Mennyire gyakori ez Európában ill. a világban? (Mármint hogy egy ATM extra díjat kér a használatáért.)

(#3908) gzbotii válasza Flinter (#3907) üzenetére


gzbotii
veterán

Romániában, ha nem a bank által kibocsájtott kártyát használsz, akkor szinte biztos, hogy van. MC keresője nekem a Raiffeisen és OTP-t mutatta, hogy surcharge free, végül mégis 200Ft volt a díja (27.000Ft/400RON után)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3909) Rage47 válasza Rage47 (#3813) üzenetére


Rage47
veterán

Aréna Mallban a Raiffeisen Bank ATM-nél sikeresen végbement a PIN módosítás.

(#3910) edk- válasza Flinter (#3907) üzenetére


edk-
őstag

Spanyolországban egyszer vettem fel pénzt Revolutról, akkor az első automata, amit próbáltam, díjat számított volna fel, a második nem.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#3911) Rage47 válasza hedgehog (#3882) üzenetére


Rage47
veterán

Köszi a tippet, nem is ismertem ez az oldalt :)

(#3912) hedgehog válasza sixtybi (#3904) üzenetére


hedgehog
senior tag

néhány pontosító kérdés: korábban mi volt a hibaüzenet? (nekem ez most: double check your card details stb.)
az in-store paymentet is sikerült bekapcsolni, vagy csak simán látszik a googlepayban a kártya és kész?
(a google payban nekem is ott van, de az in-store payment bekapcsolásánál írja a fentit)

-- aka p3d3str1an

(#3913) sixtybi válasza hedgehog (#3912) üzenetére


sixtybi
tag

Konkrétan sikerült az instore paymentet bekapcsolni, tegnap óta csak így fizetek. Nagyon állat.
Nem tudom mi volt a hibaüzenet régebben. Valami olyasmi, hogy cannot be set.
Nekem a revoluton fizika MC és virtuális Visa van.
A MC-t most se tudtam regisztrálni in-store-ra, de gondoltam megpróbálom a másikat is, mert olvastam, hogy volt akinek sikerült. És lám.
De nem tudom mitől lesz sikeres, avagy nem.

(#3914) adabra válasza sixtybi (#3913) üzenetére


adabra
senior tag

És Magyarországon vagy? (google account home country -ra gondolok)

(#3915) Jozsó


Jozsó
tag

Nálam is az volt, hogy 100k-t akartam pénteken feltölteni, rögtön kiírta, hogy korlátozzák a fiókomat, amég nem adok egy rakás papírt. Elküldtem, ma reggel csipogott a chat (96 óra, de ha a hétvégét leszámolom 48), hogy adjam meg még a kereset igazolásomat három hónapra, meg a bankszámla kivonatomat. Visszaírtam, hogy egy havit már küldtem, bankszámla kivonatról ment screenshot, azon látszik még egy hónap, ez nem elég? Elég volt, mert chat-en nem jött több üzenet, csak pár perc múlva, hogy leszedték a korlátozást.
Pénteken egyébként még az adóbevallásomat is csatoltam, meg pont nálam volt egy NAV-os jövedelem igazolás is.

(#3916) nutfile válasza sixtybi (#3913) üzenetére


nutfile
aktív tag

megpróbáltam, végre én is hozzá tudtam adni a - rég elfeledett - fizikai VISA kártyám.
most már bőség zavara: Gránit Pay, Erste Pay, GPay (Monese és Revolut) a telón, ill. Garmin Pay (Revolut) az órán :))

(#3917) vmarci21 válasza brainticket (#3883) üzenetére


vmarci21
tag

Még sosem kötöttem Revolutos utasbiztosítást, de azt elméletileg nem a Revolut nyújtja, és nem is velük kell beszélni, ha jól emlékszem arra, amit a bevezetésekor olvastam, egy német biztosító van mögötte, és őket lehet hívni, vagy nekik lehet írni ha van valami. Úgyhogy nem a Revolut ügyfélszolgálat kezeli az utasbiztosításos panaszokat, így az ők ügyfélszolgálata inreleváns a témában.

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#3918) Brandynew válasza vmarci21 (#3917) üzenetére


Brandynew
őstag

Nem a Revolut Travel Limited nyújtja a biztosítást?

(#3919) adabra válasza nutfile (#3916) üzenetére


adabra
senior tag

A Google Pay -be fel tudtam venni ezeket a kártyákat, de érintéses fizetésre egyik sem állítható be ("Az Ön bankja ezt a funkciót ezen a kártyán még nem támogatja")
- CIB Visa (debit)
- Curve Mastercard
- Revolut virtuális Mastercard

(#3920) brainticket válasza vmarci21 (#3917) üzenetére


brainticket
aktív tag

mondjuk ez könnyen lehet igen

(#3921) vnorbi


vnorbi
aktív tag

Nálam is 96 óra volt, mire a chaten előkerült valaki. Megbeszéltük, hogy küldhetem e-mailben és chaten is a dokumentumokat, ha a dedikált felületen nem sikerült.

Bérpapírt négy hónapra sikerült kapnom, ezért számlakivonatból is négyet küldtem, meg az adóbevallásomat a múlt évről. Mivel egyik dokumentum sem létezik nálam nyomtatott formában, mind nem hitelesített pdf-ben ment:

- Bérpapír a bérszámfejtő programból generált pdf
- Számlakivonatok a banktól letöltött pdf-ek
- Adóbevallás a NAV-tól visszatöltött xkr fájl betöltve ÁNYK-ba, és onnan nyomtatva pdf-be.

A feltöltés után egy órával feloldották a korlátozást.

(#3922) nutfile válasza adabra (#3919) üzenetére


nutfile
aktív tag

egyetlen magyar bankkal sem megy.
revolut-tal eddig random kiválasztott usereknek/MC kártyával ment, most úgy tűnik inkább VISA-val

(#3923) szabi__memo válasza nutfile (#3916) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Monese nem csak UK lakosoknak? vagy az vagy?

(#3924) hedgehog válasza nutfile (#3916) üzenetére


hedgehog
senior tag

Hát úgy látszik akkor fordult a kocka, múltkor nekem ment és neked nem, most fordítva :)

Sajna bár naponta rápróbálok, továbbra sem megy a fizikai Visa se.

Mondjuk tudok én is bőven mással fizetni, de a GPay a legjobb és leggyorsabb mind közül, azért erőltetném :(

-- aka p3d3str1an

(#3925) Árpi001


Árpi001
senior tag

Sziasztok.
Most hogy itthon is elérhetővé vált a revolut, arra gondoltam hogy nyitnék náluk egy számlát, és a megtakarításomat(pár millió forint) át utalnám oda.
Számláról, a náluk nyitott számlára.
Eslső sorban azért hogy legálisan tudják forintról euróra, és vissza váltani mikor épp mi kedvezőbb. Ilyet csinált itt valaki?
működhet vagy van rá esély hogy zárolnak rögtön?

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#3926) Rage47 válasza Árpi001 (#3925) üzenetére


Rage47
veterán

épp előző hsz-ekben volt szó a zárolásról
én amúgy nem tartanék ott sok pénzt, legalábbis nekem pár millió sok :D

(#3927) #59063552


#59063552
törölt tag

Tobb mint 72 oraja van blokkolva az accountom es most ott tartunk, hogy mar a chaten sem valaszolnak. Ez kurva jo.

Amugy facebookon melyik Revolut oldalnak szoktatok irni? Csak mert a "nemzetkozin" nincs messenger opcio

[ Szerkesztve ]

(#3928) Mr.Csizmás válasza #59063552 (#3927) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

https://www.facebook.com/messages/t/revolutapp így próbáld.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3929) Oliverda válasza Árpi001 (#3925) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez így felejtsd el. A Revolut amúgy expliciten tiltja az oda-vissza váltogatást, mivel nem egy FX platform.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3930) dosaa


dosaa
csendes tag

Van Revolut fizikai MC kártyám és csináltam egy virtulálisat is, hogy tudjam a Garminpay-t használni.
Tökéletesen működik, viszont még 10e Ft-nál sem kért PIN kódot a terminál... másnál is így működik?

(#3931) #59063552 válasza Mr.Csizmás (#3928) üzenetére


#59063552
törölt tag

Koszi de valami nem oke. Ezt az uzenetet kapom pirossal, miutan leirtam a gondom

"This person isnt available at the moment"

(#3932) vnorbi válasza Árpi001 (#3925) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Elég esélyes, hogy új felhasználóként nagyobb összeg befizetésére azonnal korlátozzák a fiókod. Ha a megtakarításodat helyezed el, akkor kérnek számlakivonatot arról a számláról, ahol eddig tartottad a pénzt, és valamilyen egyéb dokumentumot (ez nem kötött), amivel igazolod, hogy a megtakarítás miből jött össze.

I need to verify my source of funds

(#3933) Mr.Csizmás válasza #59063552 (#3931) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

m.me/revolutapp ?

nekem már sikerült beszélnem velük.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3934) nutfile válasza dosaa (#3930) üzenetére


nutfile
aktív tag

igen, mivel azonosítod magad 24 óránként, vagy ha le-fel veszed az órát + amúgy is el kell indítani a fizetési folyamatot (vivoactive 3 music esetén egy hosszú gombnyomás és egy érintés)
szerintem ez elég biztonságos, de gyors.

(#3935) #59063552 válasza Mr.Csizmás (#3933) üzenetére


#59063552
törölt tag

Se telefonrol se laptoprol nem tudok nekik irni

(#3936) hedgehog válasza #59063552 (#3935) üzenetére


hedgehog
senior tag

Próbáld meg a twitter accountjukat, arra is szoktak reagálni: https://twitter.com/RevolutApp

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#3938) nutfile válasza szabi__memo (#3923) üzenetére


nutfile
aktív tag

nem.
viszont csak UK (GBP) kártyával megy, EUR-sal nem. de gbp-s kártyát bárki kérhet

(#3939) #59063552 válasza hedgehog (#3936) üzenetére


#59063552
törölt tag

Nincs twitterem, kozben tudtam nekik irni vegre facebookon. Valamiert ideiglenesen felfuggesztettek az uzeneteket

(#3940) sixtybi válasza adabra (#3914) üzenetére


sixtybi
tag

Igen, magyar a payment profile-om is.
Itt majd mi lesz a PIN kód?
Még csak kis összegű vásárlással próbáltam.

(#3941) xcsabo


xcsabo
senior tag

Hogy lehet Visa virtuális kártyát hozzaadni? Nekem csak mc-t enged.

(#3942) kosmoo81


kosmoo81
tag

sziasztok

nekem is uton a fizikai kartyam, van 3000 ft a szamlamon, probakepp tettem ra 3500at amibol 500at vissza tettem a rendesre, egesz gyorsan mukodik az ide-oda utalas is.

az lenne a kerdesem hogy a forint melle csinalok egy euros fiokot is, ahova osztrak szamlarol fizetnek be penzt (csak banki utalas johet szoba mert a kartyaval nem lehet fizetni sajna) eselyes hogy zarolnak vagy kissebb osszegnel nem valoszinu?

fizetes a kulfoldire megy, viszont minden mast a magyaron intezek, ezt szeretnem kikuszobolni egy revolut kartyaval, nem tudok valaki ilyesmire hasznalja-e esetleg?

(#3943) Brandynew válasza kosmoo81 (#3942) üzenetére


Brandynew
őstag

Szia,

Ha egyszer zárolnak is, igazolod, és aztán nem lesz gond.

(#3944) bg24 válasza Brandynew (#3943) üzenetére


bg24
csendes újonc

Ausztriából IBAN utalással tudsz feltölteni. 1-1,5 nap az átt futás. Rögtön látják hogy a te számláról ment.

(#3945) instantwater válasza kosmoo81 (#3942) üzenetére


instantwater
addikt

Miért nem tudsz osztrák kártyával EURt feltölteni?

(#3946) evrynet0 válasza Flinter (#3907) üzenetére


evrynet0
csendes tag

itt van egy lista azokról az ATM-ekről amik ingyenesek:

https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhzm6/Revolut_FreeATM.xlsx?dl=0

úgy tudom ez a doksit rendszeresen frissül

(#3947) bg24 válasza instantwater (#3945) üzenetére


bg24
csendes újonc

Az alap bankkártya nem rendelkezik hagyományos számmal. Rajta van a számla IBAN száma meg egy azonosító. De nincs cvv. Fura. Gondolom a drágább csomagok már jobb kártyát adnak.

(#3948) ServerWorks


ServerWorks
tag

Más nevén lévő kártyáról, vagy bankszámlájáról lehet rá utalni/tölteni? Ha jól sejtem csak bankszámláról... ugyanis bankkártyánál nevet nem is kér, alapból azt írja, hogy a saját néven lévő kártya.

(#3949) kosmoo81 válasza instantwater (#3945) üzenetére


kosmoo81
tag

én voltam figyeletlen, le volt tilta az osztrák visa a netes vásárlásokhoz...
regisztrálni kellett a netbankban, azóta lehet feltölteni, egy megerősitő kódot kér smsben, de működik,és rajt van egyszerre a számlán! tökéletes!

(#3950) alex devil


alex devil
senior tag

Csak az első kártya ingyenes vagy ha lejár kapok szintén ingyen újat?

S23

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.