Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) jveres válasza MasterMark (#13999) üzenetére


jveres
csendes tag

Biztos én vagyok béna, de nekem csak akkor ugrott fel, amikor kivettem a biztonsági beállítások közül a helyfigyelést. Valszeg előtte el sem jutott idáig folyamat, teszem hozzá jogosan

[ Szerkesztve ]

(#14002) sajti_pajti válasza instantwater (#13981) üzenetére


sajti_pajti
tag

Ryanairnél speciel, picivel olcsóbb volt a minap a repjegy forintban, mint euróban Revoluttal.

(#14003) Rhino666


Rhino666
őstag

Üdv!

Napi szinten kapom az app értesítést, hogy küldjek be új okmányt a Brexitre hivatkozva. Van módja ezeknek az értesítéseknek a kikapcsolására Androidon?

Érthető okokból nem szeretném globálisan letiltani az app értesítéseit, csak a Brexites nyaggatást, de nem találtam erre külön beállítást.

Bármi hasznos ötlet (azon kívül, hogy küldjek be új okmányt, tiltsam le az értesítéseket globálisan, lépjek ki, töröljem az appot stb.)? :R

Köszönettel:
Rhino666

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#14004) ddanger válasza htc07 (#14000) üzenetére


ddanger
aktív tag

Szerintem ez nem biztos, hogy így van. A Budapest Bankos NFC-s fizetés is úgy működik, hogy kéri a PIN kódját a fizikai kártyának. Ha jól értem te a fizikai OTP-s kártyáddal fizettél nem a Simple prepaid kártyával.

(#14005) viktorhu válasza Rhino666 (#14003) üzenetére


viktorhu
veterán

Mivel le fognak tiltani / korlátozni, ha nem lesznek meg az okmányaid (változik a szabályozás, EU-ban maradó országba költöznek, ahol nem elég pl. a jogosítvány az azonosításhoz), akár le is szedheted az appot, ha a dokumentumaidat nem akarod beküldeni.

(#14006) fil válasza ddanger (#14004) üzenetére


fil
őstag

A BB az egy más tészta. Ők nem generálnak virtuális kártyát, hanem a fizikait emulálják.

(#14007) ddanger válasza fil (#14006) üzenetére


ddanger
aktív tag

Igen. Most nem jutott eszembe jobb...

(#14008) tomp válasza htc07 (#14000) üzenetére


tomp
félisten

A PIN kódot nem tudja az app sőt a fizikai kártya sem tudja. A kártyarendszer tudja csak. ATM is tovább enged egy random kóddal. Csak az elindított tranzakciónál dob ki mert akkor kapcsolódik a rendszerhez és a megadott kód nem stimmel.
Ha a Simple-ben OTP-s kártyát digitalizálsz NFC-hez akkor a fizikai kártya PIN kódja lesz használatban mivel annak a digitalizált mása. Össze van kötve. De van prepaid Simple kártya is. Annak nincs kódja így ahol kérné a terminál ott automatikusan elutasítja.

(#14009) htc07 válasza ddanger (#14004) üzenetére


htc07
addikt

a fizikai otp kártyát digitalizálta, de eltérő kártyaszámmal hozza létre az appban.

mindenesetre ha kipróbáljátok legközelebb (én nem szenvedtem még a gpay-el), és nem gond az a fél perc, amit okoz, ha esetleg rossz pin-t írtok be, mindenképp tanulságos lenne.

(#14008) tomp

úgy gondoltam, hogy mivel más a kártya száma, (nem ismerem hogy van implementálva ez backend-en, de az értesítő sms-ben is a virtuális kártya száma szerepel), ezért másik pin tartozna hozzá. Illetve leginkább semmilyen, mert az ujjlenyomat azonosít.

[ Szerkesztve ]

(#14010) viktorhu


viktorhu
veterán

Refundoltak egy tegnapelőtti boszniai szupermarketes vásárlásomat. Két vásárlás volt pár perces különbséggel ugyanazzal a kártyával, az egyikről kaptam refundot (külön tranzakcióként - nem húzták át a vásárlást, hanem van egy vásárlás és a forintos értékével egy refund). A pénzt tényleg elköltöttem a boltban.

(#14011) tomp válasza htc07 (#14009) üzenetére


tomp
félisten

Igen eltérő a száma de csak a biztonság miatt. Ha letiltod a fizikai kártyát akkor a digitalizált mása is használhatatlan lesz.
Postán kéri csak a PIN kódot a terminál hiába ujjlenyomattal fizettél Simple-el. Fizikai kártya PIN kódja kell neki mivel a rendszer a kapott digitalizált kártya számot megnézi melyik fizikai kártyához van párosítva. Szokott lenni az OTP-nél paypassos játék. Nyertem már vele úgy, hogy csak Simple-el fizettem miközben a játék: "fizessen a KÁRTYÁJÁVAL". GPay fizetéssel sem a Revolutban lévő virtuális kártya számmal fizetsz hanem a Google által generált kártyaszámmal!

(#14012) lez68


lez68
csendes tag

A biztositas.hu-n akartam fizetni virtuális VISA-val, kétszer is elutasított:

A Tranzakció státusza Sikertelen Díjfizetés
Válaszüzenet (RT) Authentikációs hiba
A tranzakció összege (AMO) 8xxx Ft.
A tranzakció azonosítója (TRID) 0816847808683880
Válaszkód (RC) X0

Ezután megpróbáltam a fizikai MC-vel (szintén Revolut), azt gond nélkül elfogadta.

Van valakinek ötlete, hogy mi a baj a VISA-val?

(#14013) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,
Új bankkártyát kellett csináltatnom, a revolut alkalmazásban megadom a kártya számot, lejáratot, cvc-t. És azt írja hogy nem sikerült a kártya regisztráció

(#14014) viktorhu válasza viktorhu (#14010) üzenetére


viktorhu
veterán

Refundolták a másik vásárlást is ugyanabban a boltban :/ Nagyon fura ez így.

(#14015) sopruk


sopruk
aktív tag

Most futottam bele először, hogy PIN előtt megkérdezte, hogy GBP-ben vagy Ft-ban szeretnék fizetni.
Csak lestem volna, hogy mit akar, ha nem követem a fórumot, és nem szerepel a tapasztalatok között az ilyen esemény. Így viszont eszembe jutott, hogy mindig az ország pénznemét kell választanom...:)
Curve-al fizettem, alatta Revolut virtuális, a Mall.hu átvételi ponton, PayPass-al...

(#14016) Lex Icon válasza sopruk (#14015) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ez is az átverős Curve miatt van, mert hiába magyar a regisztráló, hiába HUF-ra van állítva alatta a kártya, hiába Ft-ban terhelnék és hiába vagyunk Magyarországon, ő csak azért is GBP-ben akarja a tranzakciót, hogy ő is bezsebelje a váltási díjat és kifelé se kelljen a saját devizájuktól eltérővel fizetni.

(#14017) instantwater válasza sajti_pajti (#14002) üzenetére


instantwater
addikt

Mi volt a kiindulási ország?

(#14018) instantwater válasza Lex Icon (#14016) üzenetére


instantwater
addikt

Vagy csak azért mert UK kibocsátású a kártya?

(#14019) sopruk válasza Lex Icon (#14016) üzenetére


sopruk
aktív tag

Azt nem tudtam, hogy ez az oka. Valamiből ők is meg akarnak élni :-)

Nekem az fura még, hogy minden Curve-os vásárlás angliainak van kategorizálva a Revolut appban. Persze logikus, mert angliai a kártya, és gondolom csak így tudja beazonosítani, de mégis fura...

(#14020) kanyi51


kanyi51
senior tag

Valaki tudja hogy a Revolut a hónap végét hogyan számolja? naptári hónap vége, vagy a váltási dátum lesz a fordulópont?

(#14021) ACE- válasza htc07 (#14000) üzenetére


ACE-
addikt

A Simple továbbküldi a PIN kódot az OTP-nek, és ott ellenőrzik hogy helyes-e...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#14022) bigdady válasza Peter.70 (#14013) üzenetére


bigdady
nagyúr

Előbb aktiváld

(#14023) Lex Icon válasza instantwater (#14018) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Nem kellene számítson, hogy milyen kibocsátású. A R nem csinálja, pedig az is UK kibocsátású.
Magyarországon is lehet Euró alapú kártyát kérni.
A Curve-nek a mögötte lévő kártyához beállított devizát kellene továbbküldenie, ha már nem tudja multidevizásra állítani a R-ot.

[ Szerkesztve ]

(#14024) Lex Icon válasza sopruk (#14019) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Nekem az fura még, hogy minden Curve-os vásárlás angliainak van kategorizálva a Revolut appban. Persze logikus, mert angliai a kártya, és gondolom csak így tudja beazonosítani, de mégis fura...

Dehogy logikus. Vásároltam egy magyar Sparban és London, Lambs Conduit Street van beírva címnek. Még jó, hogy a hely alapú biztonság nincs bekapcsolva a R-on. Nálam a Curve leszerepelt, ment a süllyesztőbe. A R magában a legjobb. A többi kártya kutyagumit se ér.

[ Szerkesztve ]

(#14025) Peter.70 válasza bigdady (#14022) üzenetére


Peter.70
őstag

Meg volt, meg az első vásárlás is ( nem érintve ) Azt írja, hogy kártyáját nem lehet hitelesíteni

[ Szerkesztve ]

(#14026) hedgehog válasza Lex Icon (#14023) üzenetére


hedgehog
senior tag

Dehogynem csinálja, ugyanúgy előjön néha-néha a DCC a Revolutnál is.
Ráadásul ez nem is a Revolut/Curve "haszna", hanem a banké, akié a terminál.

-- aka p3d3str1an

(#14027) sopruk válasza Lex Icon (#14024) üzenetére


sopruk
aktív tag

Jaja, nekem 15 Bloomsbury Way a cím kp felvételre egy otp automatából...

Én igazából csak a biztonság miatt használom így, hogy ne a Revolut kártyát hagyjam/lopják el. A Revo kártya így megmarad tartaléknak, külön tartva a pénztárcától...

(#14028) Lex Icon válasza hedgehog (#14026) üzenetére


Lex Icon
senior tag

De ekkor a kártya is vált, így nekik is haszon keletkezik, kivéve R-nál, ha van az adott devizában elég fedezet. A Curve viszont vált, mert a R Ft-ra van beállítva itthon.

(#14029) #95561216 válasza Lex Icon (#14023) üzenetére


#95561216
törölt tag

El se jut még a Curve-ig a dolog, amikor a terminál feldobja a DCC-t. Cseszheted a magyar bines euró kártyád is, ha a terminál bin alapján azonosít, akkor forint kártyának fogja nézni.

(#14030) #95561216 válasza Lex Icon (#14024) üzenetére


#95561216
törölt tag

Te a magyar kártyával nem vásároltál a spar-ban. Curve-el vásároltál ott, a magyarral a Curvenél vásároltál.

(#14031) hedgehog válasza Lex Icon (#14028) üzenetére


hedgehog
senior tag

De nem a Curve/Revolut kéri, hogy megjelenjen a DCC, mert akkor mindenhol megjelenne. Vagyis nem "átverős" a Curve.

-- aka p3d3str1an

(#14032) petipetya válasza sopruk (#14027) üzenetére


petipetya
nagyúr

A Curve kártyát én is hanyagolom egy pár napja:
- Nem váltogatom a CIB és a Revolut kártyát, mivel csak a Revolutot használom, így felesleges a Curve, mint kapcsoló a kettő között.
- Külföldi rendelős oldalakon minek legyen egy Curve mögött egy Revolut, ha egyszerűen lehet ott csak egy Revolut is? Ráadásul nem látom át a váltást ilyenkor, ha a Revolut forint számláról veszek valamit USD-ben, és a Curve mögött van a Revolut.
- Idehaza a Revolut a Google Pay alatt van a telóban, így a fizikai kártyát felesleges magamnál tartani, csak a CIB van eltéve tartaléknak. Azt viszont még mindig nem értem, miért ne kérne pin kódot 5.000 Ft feletti vásárlás esetén.
- Curve appban nem lehet dinamikusan tanítani a kategóriákat. Revolut alatt lehet: megkérdezi, hogy csak ezt az alkalmat állítsa be XYZ kategóriának, vagy innentől kezdve az összes többit is, amely egy adott boltban történik?

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#14033) Lex Icon válasza #95561216 (#14029) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ha visszaolvasol, láthatod, hogy a BIN-től függetlenül variálódnak a devizák és a DCC a különféle kártyákon, így nem stimmel a logika.
Ráadásul a BIN szerinti országot egyik oldal így hozza, másik úgy.

[ Szerkesztve ]

(#14034) Lex Icon válasza #95561216 (#14030) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ezt lefordítanád magyarra? :U

(#14035) petipetya


petipetya
nagyúr

Ilyet se láttam még, hogy online rendelésnél a Revolut appban kell megerősíteni a tranzakciót:

"nincs rá lezsóidő"

(#14036) #95561216 válasza Lex Icon (#14033) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ne húzzál fel, pont ezt írtam, hogy a POS szoftverén múlik, hogy mit néz.

(#14037) UberMutant válasza petipetya (#14035) üzenetére


UberMutant
őstag

na, én ma pont emiatt nem tudtam fizetni, nem jött értesítés 5 percen belül. fizettem az erste hitellel , ott meg nem kért semmit a 20k fizetésre.

(#14038) bigdady válasza petipetya (#14035) üzenetére


bigdady
nagyúr

Épp valamelyik nap írtam én is. Ott visa id check volt R appban szintén

(#14039) bigdady válasza UberMutant (#14037) üzenetére


bigdady
nagyúr

Lépj be appba legközelebb lehet az értesítés nem megy vagy a telefonod altatja a R appot

(#14040) UberMutant válasza bigdady (#14039) üzenetére


UberMutant
őstag

thanks captain obvious

(#14041) instantwater válasza Lex Icon (#14024) üzenetére


instantwater
addikt

A Curve online terhelést csinál a mögé berakott kártyára. Ez nem meglepő, hogy egy angol cím jelenik meg a Revoluton, hiszen a Revolut csak egy terhelést kap a Curvetól, ő nem tudja, hogy az igazából egy "továbbirányított" tranzakció.

(#14042) instantwater válasza sopruk (#14027) üzenetére


instantwater
addikt

Ez az über biztonság, amikor a fő számládról töltöd a prepaid Revolutot, majd azt berakod Curve mögé.
Nem paranoia ez egy kicsit?

(#14043) instantwater válasza petipetya (#14035) üzenetére


instantwater
addikt

Én ezt nem mertem volna kifizetni. :Y

A cím helyén ???payment.3dsecure....., kereskedőnél Simplepay DEVELOPMENT.

Nem telik production licencre, vagy mi az a nagy büdös development a kereskedő nevében?

Vagy nyugodjak meg, megint én vagyok elkényeztetve Angliában, és otthon ez abszolút normális és rendben van, és senkit sem zavar?

(#14044) Lex Icon válasza instantwater (#14041) üzenetére


Lex Icon
senior tag

A Curve megkapta a magyar céget és címet. A R-t meg nem kapja meg ugyanezt, hanem egy londoni címet kap meg. Engem nem érdekel ki mit kavar, de egy pénzügyi bizonylaton nem akarok hazugságot látni. Curve nélkül rendesen működik a R. Úgyhogy Curve kuka. Persze nem csak ennyi a történet, mert több bicskanyitogató hiba van a rendszerükben (pl. refunded tételeknél nem látszik az összeg), de nem kínlódok velük, van jobb megoldás, úgyhogy mennek oda, ahova valók.

(#14045) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Az ,hogy lehet ,hogy az Amazon elfogadta azt a kártyát amit már töröltem,mert kértem helyette Visa-t

(#14046) sajti_pajti válasza instantwater (#14017) üzenetére


sajti_pajti
tag

Budapestről repültem külhonba.

(#14047) bigdady válasza UberMutant (#14040) üzenetére


bigdady
nagyúr

user error...

(#14048) féldekás


féldekás
aktív tag

Sziasztok!

Ha telefonszám alapján utalok, és Forint számláról Euróra, akkor ott mennyi időt kell várni?
Ha a pénznem egyezik, akkor tudom, hogy semmit.
7 órája nem kapta meg az utalást a másik fél.
Előre is köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#14049) Dr.NX válasza instantwater (#14042) üzenetére


Dr.NX
addikt

Ha OTP-s, akkor webkártyáról tölthetné a Revolutot. :)

Elfogadom a sütiket.

(#14050) instantwater válasza Lex Icon (#14044) üzenetére


instantwater
addikt

Hazugságot?
Egyszerűen nem létezik olyan, hogy tranzakció "továbbítás" amit a Curve látszólag csinál. Egy új, külön tranzakciót csinál a háttérben. Ennyi történik.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.