Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) édes válasza instantwater (#9996) üzenetére


édes
újonc

a google pay-nek a mastercard-al van egy átfogó megállapodása, a tapasztalat az, h azután kezdtek el működni a revolut virtuális kártyák a google pay-ben nfc-vel, amikor a revolut átváltott visa-ról mastrecardra

az ország-hozzárendelés a kártyára vonatkozik, a kártyaszám határozza meg

(#10002) MasterMark


MasterMark
titán

Apple Pay nem kér kódot, mivel azonosítanod kell előtte magad, ezzel kiváltja azt.

Nem is tudna milyen kódot kérni, mert a terminálnak nem a kártya adatait adja meg, hanem egy másikat.

Switch Tax

(#10003) fil válasza édes (#10001) üzenetére


fil
őstag

Ez érdekes, mert nekem a Revolut Visa van hozzárendelve és működik...
Nem függ attól, hogy MC vagy Visa.

(#10004) gzbotii válasza instantwater (#9995) üzenetére


gzbotii
veterán

Szerintem meg inkább lehet a két acc miatt.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#10005) édes válasza fil (#10003) üzenetére


édes
újonc

akkor lehet, h ez már nem él, v más is számít

(#10006) DamianB


DamianB
őstag

Folytatásos teleregényem újabb részéhez érkezett a pénz meg érkezett a bank 4600 Ft vont le gránit revolutnal nulla hystorim volt mégse zárolta ahogy nézem meg is lepődtem rajta. Remélem tudok segíteni . 3 munkanap volt. De amúgy beteg milyen jól vált a revolut sehol nem láttam még ilyet .

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#10007) htc07 válasza tboy93 (#9991) üzenetére


htc07
addikt

nem első volt, közben megjelent az app-ban is "please try again" kommenttel.

na mindegy, van ilyen :N

(#10008) sutyesz96 válasza sutyesz96 (#9950) üzenetére


sutyesz96
őstag

Valaki?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#10009) vnorbi válasza Williamgrant (#9999) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Nekem OTP-nél egy időben volt egyszerre két folyószámlám (más-más számlacsomag), mindegyikhez volt 1-1 bankkártyám, 5-5 megtakarítási számlám és 1-1 értékpapírszámlám. Két különböző netbank azonosítóval tudtam őket kezelni, de mivel egy ügyfél voltam, odabenn korlátozott átjárás azért mégis volt.

Aztán ahogyan az új, kezdetben korlátozott, számlacsomagban egyre több funkció kapott helyet, és így már teljesen kiválthatta a régit, akkor azt felszámoltam, de volt 1-2 év átfedés. Simán engedték, és ahogy szokásos, megszüntetéskor győzködtek, hogy tartsam meg.

(Mondjuk volt ez már 5-6 éve is, lehet, hogy most nem engednék).

[ Szerkesztve ]

(#10010) instantwater válasza vnorbi (#10009) üzenetére


instantwater
addikt

Nekem is volt a Magnetnél 2 folyószámlám 1-1 kártyával. Az egyiket lemondtam mert szükségtelenné vált.

Azt hiszem két különböző számlacsomag volt, de a kártyára határozottan emlékszem, hogy az egyik dombornyomott, a másik sima volt.

Ezeket a számlákat egy netbank azonosító alól tudtam kezelni trükközés nélkül.

(#10011) Lex Icon válasza streng (#9998) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Vagy kijelentkezel az appból (vagy drasztikusabban: Revolut app adat törlés, esetleg újratelepítés), majd újra be.

Miért lenne jó ez, ha van egy egyszerű, adat és beállítás vesztés nélküli módszer? Főleg, ha nem az összes rejtett tételt akarnám visszaállítani, hanem csak néhányat?
Ez olyan, mintha a Windows hátteret elállítom, ezért újratelepíteném a Win-t, mert attól visszaáll gyárira.

(#10012) Lex Icon válasza C64 (#9983) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Még egy lehetőség, hogy az Irányítópult -> Tranzakciók menüben is látszanak az elrejtett tételek.

(#10013) Lex Icon válasza Lex Icon (#9967) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Most töltöttem fel lakosságiról pénzt, majd megnéztem a K&H-s vállalkozói kártyával és most nem számolna fel külön díjat érte. Érdekes. Elég rapszodikusan számolják a jutalékot. :F

(#10014) n00n


n00n
őstag

Még csak úton van a kártyám, de az elég, ha bedugom egy ATM-be és pin kódot váltok (ugyanarra), hogy aktiváljam a kártyát vagy csak fizetéssel lehet (bedug és PIN beüt)?

(#10015) gzbotii válasza n00n (#10014) üzenetére


gzbotii
veterán

Idézet az összefoglalóból:

Kártya aktiválása
Amikor kézhez kapjuk a fizikai kártyádat, az első vásárláskor Chip & PIN fizessünk (a kártyát a POS terminálba helyezve) vagy egy ATM-ben próbáljuk megváltoztatni a PIN kódunkat (akár ugyan arra).

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#10016) petipetya válasza n00n (#10014) üzenetére


petipetya
nagyúr

Elég az automatás pin kód váltás, én is így aktiváltam. Utána gond nélkül megy az érintős fizetés is.

"nincs rá lezsóidő"

(#10017) n00n válasza gzbotii (#10015) üzenetére


n00n
őstag

Köszi mindkettőtöknek. Kétszer is átolvastam az összefoglalót, lehet onnan derrenget valamit. Bocsi. :U

(#10018) Wajk válasza gzbotii (#10015) üzenetére


Wajk
addikt

az is elég, ha veszel fel egy minimal összeget az ATM-ből, akkor is. Alapvetően a PIN bármely vonalon való használata a lényeg, akkor aktiválódik.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#10019) gzbotii válasza Wajk (#10018) üzenetére


gzbotii
veterán

Így van. Csak ezek a "legegyszerűbb" megoldások.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#10020) kezman válasza n00n (#10014) üzenetére


kezman
őstag

Én atm-be egy egyenleg lekérdezt kétrem, és utána már ok volt.

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#10021) nutfile válasza édes (#10001) üzenetére


nutfile
aktív tag

érdekes, én eddig úgy tudtam, hogy a Revolutnál csak VISA-val működik a GPay.
nekem is csak azzal, pedig próbáltam HU és GB bines MC kártyával is...

(#10022) Almos válasza KTU (#9959) üzenetére


Almos
aktív tag

Köszönöm, tegnap este elég sokat kerestem ezt a beállítási lehetőséget, de csak nem sikerült megtalálni...

(#10023) gzbotii válasza nutfile (#10021) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem virtuális MC van mögötte, működik gond nélkül.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#10024) rkristof válasza n00n (#10014) üzenetére


rkristof
tag

paypass-el is megy simán elsőre is, pinkód nélkül

(#10025) édes válasza nutfile (#10021) üzenetére


édes
újonc

akkor itt más tapasztalatok vannak. az biztos, h magyar bin nem működik semmilyen varációban, mert országszintű tiltás van a gpay-ben, és csak virtuálisról tudok nyilatkozni, mert nem tudok nem magyar bines fizikait rendelni, meg értelmét sem látom fizikait betenni gpay alá

csak h ne legyen félreértés, a nem működik azt jelenti, h gpay nem engedi beállítani nfc-s fizetésre? mert szokott galibát okozni, h ha más nfc-fizetéses alkalmazás is van telepítve, akkor külön be kell állítani a gpay appot alapértelmezett fizetési alkalmazásnak a rendszerbeállításoknál, h működjön az nfc

(#10026) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Tuomas, petipetya, kezman, !

Nem aggódok, csak nem értem, eddig a vásárlásról mindig kaptam az Aliexpress-től visszaigazolást az emailcímemre, sőt ha már postázták arról is. Most semmi, pedig az imént néztem és állítólag már szállítás alatt van. Szóval érdekes.

(#10027) n00n válasza rkristof (#10024) üzenetére


n00n
őstag

Azt kétlem, mert most kaptam értesítést az apptól, hogy úton a kártya és az első vásárláskor használnom kell a PIN kódot és csak utána él az érintéses fizetés.

(#10028) rkristof válasza n00n (#10027) üzenetére


rkristof
tag

~3 hónapja én biztos h tudtam.

(#10029) jannid


jannid
senior tag

Mi tévő legyek. PayPal alá van berakva Revolut kártyám. Vásároltam digitális terméket online külföldről euróban fizetve. Be volt fagyasztva a kártyám ezért elsőre sikertelen lett, majd feloldottam, fizettem újra minden probléma nélkül. A PayPalnál látszik a levonás, azonban Revolut egyenlegemről nem emelte le az összeget. Át van húzva elutasítva üzenettel, hogy a tranzakció végrehajtásához oldjam fel a kártyámat, de ugye már feloldottam és fizettem. Jelezzem az eladónak, vagy magától le fogja vonni így, hogy nincs fagyasztva? :F

[ Szerkesztve ]

(#10030) Lex Icon válasza teleahocipöm (#10026) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Nekem se küldtek a tegnapi vásárlásra és a postázásra se. Lehet, hogy változtattak és nem akarnak annyi email-t küldeni, de lehet, hogy valami gond van az email küldéssel. Ha az oldalon rendben van a vétel és a szállítás, akkor nincs gáz, le lehet nyugodni.
És az AliExpress itt nagyon offtopik, semmi köze a Revoluthoz az emailjeiknek!

(#10031) n00n válasza rkristof (#10028) üzenetére


n00n
őstag

Hmm, nem tudom, most már biztosan ezt írja az appban nekem:

(#10032) viharhozo válasza Williamgrant (#9978) üzenetére


viharhozo
addikt

A Visa tud kifizetest is fogadni, a MC nem.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#10033) emiki6


emiki6
veterán

Van értelme előre pénzt váltani a számlák között, ha eltekintünk az árfolyamingadozástól és attól, hogy hétvégén plusz költség a váltás?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#10034) Wajk válasza emiki6 (#10033) üzenetére


Wajk
addikt

ha ezektől eltekintesz, akkor nem :)
pont ez a lényege

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#10035) emiki6 válasza Wajk (#10034) üzenetére


emiki6
veterán

Na, akkor jólvan, megnyugodtam, köszi. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#10036) tboy93 válasza Wajk (#10034) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hja, csak mit valtson az ember, pl ebayen is eladonkent valtozik, hogy EUR, AUD, CAD vagy USD kell nekik...

(#10037) jannid válasza jannid (#10029) üzenetére


jannid
senior tag

Mint az esetek legnagyobb részében itt is user error.. A második fizetési kísérletnél nem állítottam át Revolutra, hanem levonta az itthoni kártyámról.. :D Bocsi az offért..

(#10038) bg2001 válasza édes (#10001) üzenetére


bg2001
csendes tag

Nekem Visa vizuálisal megy simán. Vagy fél éve kb.

(#10039) Oliverda válasza viharhozo (#10032) üzenetére


Oliverda
félisten

Milyen kifizetést? A Simple visszatöltés Mastercarddal is megy, ezért kétlem, hogy ez Visa specifikus képesség lenne.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10040) trouble válasza n00n (#10014) üzenetére


trouble
senior tag

Igen elég(friss,tapasztalat) :K

(#10041) #95561216 válasza Oliverda (#10039) üzenetére


#95561216
törölt tag

Olyan kifizetés, hogy a kártyaadatok birtokában raknak pénzt a kártya mögötti számlára. Pl szerencsejátékos oldalakról lehet így pénzt kivenni.

(#10042) Oliverda válasza #95561216 (#10041) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, ez a Mastercard is tudja, legfeljebb bizonyos oldalak ez Visa kártyákra korlátozzák valamilyen okból.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10043) H0r1 válasza Oliverda (#10042) üzenetére


H0r1
tag

Van arról valakinek friss infója, hogy melyik bank bünteti a hitelkártyásokat akik revolutoznak? Regisztráltam CURVE-re emiatt. Ez jó megoldás lehet?

(#10044) erdey_a válasza H0r1 (#10043) üzenetére


erdey_a
őstag

milyen büntetésre gondolsz? én hitelkártyával töltöm és még nem kaptam körmöst (Raiffeisen)

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#10045) betyarr válasza H0r1 (#10043) üzenetére


betyarr
veterán

ha jól emlékszem,akkor az erste bank hk-jánál van ez.de keress rá.

mod.: igen,az erste az [link]

[ Szerkesztve ]

(#10046) Lex Icon válasza H0r1 (#10043) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Az nem büntetés, hanem a visszaéléseket/téves visszatérítéseket próbálják visszaszorítani, mivel a Revolut feltöltése bankkártyával nem fogyasztásnak minősül, hanem pénzügyi tevékenység.

[ Szerkesztve ]

(#10047) Melack válasza teleahocipöm (#10026) üzenetére


Melack
veterán

Én is így jártam, néztem is nagyot. Semmi e-mail. De a rendelés átment meg minden.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#10048) Watcher45 válasza Lex Icon (#10030) üzenetére


Watcher45
tag

Az Aliexpress topicban napok óta jelzik, hogy nem érkeznek a fizetésről e-mail üzenetek.

(#10049) Watcher45 válasza n00n (#10031) üzenetére


Watcher45
tag

Én mindegyik fintech kártyámat a céges büfében aktiváltattam, amikor éppen nem volt sorban állás. Az eladó jól ismer, így türelmes, vásárlás is van, így nem csak habokra tartom fel. Minek küszködni egy ATM-nél, amikor az első kártyabedugós PIN-es vásárlás megoldja a gondot.

(#10050) sajti_pajti válasza Oliverda (#10042) üzenetére


sajti_pajti
tag

Ha nem vagy szakmabeli, akkor javaslom, ne állíts ilyet tényként.
Max. csak tapasztalatod lehet.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.