Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) hadam98


hadam98
senior tag

Akkor ha Revolut alkalmazáson belül magyar bankkártyával töltök fel pénzt az ingyenes? Most hogy már van forint alapú feltöltés.

[ Szerkesztve ]

(#3452) Rage47


Rage47
veterán

Durva, hogy csak olyan cikket találok, ahol arról írnak, hogy év végéig lesz HUF feltöltés.

(#3453) koxkids válasza Oliverda (#3445) üzenetére


koxkids
őstag

Tudok ezzel a forint alapú feltöltéssel az EUR számlára is tölteni? Tehát a Revolut végzi a HUF-> EUR konverziót?

(#3454) hedgehog válasza Atikusz (#3449) üzenetére


hedgehog
senior tag

Ez attól függ, mit értesz Apple Pay-jel való fizetésen. Ha a mobilfizetést boltokban, akkor a válasz nem.

A forint alapú feltöltés működik.

-- aka p3d3str1an

(#3455) Shade45 válasza koxkids (#3453) üzenetére


Shade45
senior tag

Forint feltölt -> Revolut-on pedig a tetszőleges devizába váltatod az összeget - manuálisan -, jelen esetben €-ra.

(#3456) Watcher45


Watcher45
tag

Ha valaki kipróbálta már a HUF feltöltést tényleg megoszthatná a topiklakókkal, hogy valóban zökkenőmentesen működik-e.

(#3457) hedgehog válasza koxkids (#3453) üzenetére


hedgehog
senior tag

Ez nem így megy. Te végzed el a konverziót. Vagyis feltöltesz HUF-ot, aztán az appban kézzel váltasz amennyit akarsz.

Jelenleg ez a legolcsóbb EUR-szerzési megoldás a piacon afaik... bár a Curve-vel nem néztem tüzetesen össze

-- aka p3d3str1an

(#3458) hedgehog válasza Watcher45 (#3456) üzenetére


hedgehog
senior tag

Abszolút zökkenőmentes volt, pontosabban annyi érdekesség volt benne, hogy kisült rá a 3DSecure. (bár lehet, hogy az volt eddig is, de nem szoktam erről a kártyámról tölteni)

-- aka p3d3str1an

(#3459) sixtybi


sixtybi
tag

Már csak a google pay - t kéne engedélyezniük, és azzal teljes lenne a dolog.

(#3460) Watcher45 válasza hedgehog (#3458) üzenetére


Watcher45
tag

Köszönöm a tájékoztatást! Curve miatt lecseréltettem a napokban a Maestro kártyámat de a Master még nem jött meg. Tapasztalat mit mutat a Revolut elfogadja a Maestrot mint feltöltő kártyát? Eddig csak TW volt hozzárendelve.

[ Szerkesztve ]

(#3461) Ezekiell válasza Watcher45 (#3456) üzenetére


Ezekiell
veterán

Raiffeisen hitelkártyáról töltöttem fel 10k HUF-ot, azonnal végbe is ment, Raiffeisen 10k-t zárolt, nem volt költség.

Így már azon gondolkozom, hogy a hitelkártyát lemondom (úgyis szar lett a cashback + Ferihegy várót is elcseszték), és a Revolut lesz a fő kártyám (a debit kártyám ingyenes a banknál, szóval az mind1)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#3462) Oliverda válasza Rage47 (#3452) üzenetére


Oliverda
félisten

Már nem. :))

Atikusz: A forint alapú feltöltés és az Apple Pay-alapú feltöltés működik, az Apple Pay-jel való fizetés majd júniusban jön, elvileg.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3463) MasterMark válasza hadam98 (#3451) üzenetére


MasterMark
titán

Eddig is ingyenes volt a kártyával való feltöltés, csak a devizakonverzió miatt veszett el egy kis pénz. Így viszont, hogy forintban lehet közvetlen feltölteni, már ez sem áll fenn.

Switch Tax

(#3464) Oliverda válasza MasterMark (#3463) üzenetére


Oliverda
félisten

Amíg meg nem elégelik a bankok és nem kezdik el készpénz felvételnek könyvelni a tranzakciót, vagy egyenesen tiltani a felöltést.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3465) dptrsk válasza Ezekiell (#3461) üzenetére


dptrsk
addikt

Nem zárolásnál azonnal vonják a banki díjakat, hanem könyveléskor.

(#3466) Tuomas válasza Oliverda (#3464) üzenetére


Tuomas
addikt

Ezért jó a transferwise, amire az utalás ingyenes :)
Majd tw-al feltölteni revolutot.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#3467) hedgehog válasza Tuomas (#3466) üzenetére


hedgehog
senior tag

Már akinek ingyenes. Az én bankom keményen elkéri az árát, ezért is használom inkább a Revolutot utalásra

-- aka p3d3str1an

(#3468) Tuomas válasza hedgehog (#3467) üzenetére


Tuomas
addikt

Ó, akkor bocsi. :(

A fizikai revolut kártya az debit card lesz?

[ Szerkesztve ]

We were here

(#3469) szuladam válasza hedgehog (#3467) üzenetére


szuladam
aktív tag

Plusz azért tegyük már hozzá a legfontosabbat, hogy a TW-ban a forint átváltása euróra vagy bármi más devizára minden alkalommal extra pénzbe kerül.

(#3470) gzbotii válasza Tuomas (#3468) üzenetére


gzbotii
veterán

Prepayd.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3471) ranlomadi


ranlomadi
tag

Sziasztok!
Az miért lehet, hogy curveval próbálnám az első top upot, de nem engedi, mivel nincs fedezet.. Pedig az otp kartya normalisan moge van csatolva és ki is van választva..??:(

(#3472) szabi__memo válasza gzbotii (#3447) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Eszméletlen milyen értetlen vagy. Talán ha ezt elolvasod végre megérted. Véletlenül pont ugyanaz a 'problémájuk'

[ Szerkesztve ]

(#3473) gzbotii válasza szabi__memo (#3472) üzenetére


gzbotii
veterán

Eszméletlen, hogy milyen bunkón viselkedsz, remélem a való életben is nem vagy ilyen.

Másik: egyáltalán nem említetted a mai nap, ebben a topicban, hogy mi a baj konkrétan azzal, hogy még mindig kártyával kell feltölteni. Amikor meg rákérdek, már bunkózol. Kifejtetted, bunkósodás előtt, hogy te nem szeretnél magyar banknál kártyát? Nem.
Volt eddig is utalási lehetőség, de persze, mint tudjuk, UK számlára? Volt. Arról nem volt szó, hogy fillérszexuálás mekkora mértékben kell történjen, hogy erre juttasd a pénzt, igaz - maga, a lehetőségről volt szó.

Ritka értetlen vagy de legalább kedves is.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3474) Tuomas válasza gzbotii (#3470) üzenetére


Tuomas
addikt

Köszi!

A Prepaid kártyáknak van valami hátrányuk, olyan értelemben, hogy van olyan szolgáltatás, ami nem fogadja el a prepaid kártyát? Pl. paypal, vagy spotify vagy bármi egyéb ilyenről lehet tudni?

We were here

(#3475) gzbotii válasza Tuomas (#3474) üzenetére


gzbotii
veterán

Én nem tudok ilyenről konkrétan, de írták itt páran, hogy előfordulhat ilyen. Épp ilyen esetekre, nem szakad teljes mértékben csak a Rev (vagy egyéb fintech kártyákra) támaszkodni teljes mértékben, mert elég kellemetlen lehet, Olaszország déli részen, egy teletankolt autóval állni a benzinkútnál, bágyadt mosollyal egy Rev kártyával a kézben, amit most utasít el harmadjára :)

Itt is van, hedgehog írta volt: [link]

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3476) Tuomas válasza gzbotii (#3475) üzenetére


Tuomas
addikt

Viszont ilyen esetben a transferwise kártya jó lehet, tekintve, hogy az debit card?!

We were here

(#3477) Dluinet válasza Tuomas (#3474) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Booking.com és más oldalak, csak credit (hitel) kártyát fogadnak el, ahol a szolgáltatás igénybevétele hosszabb időre terjed ki.
Sok cég akik több országban is szolgáltatnak (például HBO, Telenor), magyar szerződésekhez csak magyar bank által kibocsátott kártyát fogad el.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3478) Shade45


Shade45
senior tag

Indított már valaki banki átutalást Revoluttal magyarországi OTP-s számlára? Forint-forint.

Van ennek bármilyen költsége?

Pl. ha én azt tervezem, hogy a havi utalásaim helyett, feltöltöm bankkártyával a Revolut forint zsebemet, majd onnan utalgatom a címzetteknek, ez működhet? Elvileg így megúszom az utalások díját.

(#3479) Watcher45 válasza dptrsk (#3465) üzenetére


Watcher45
tag

Az én kérdésemre válaszolt, de közben hazaértem és ki tudtam próbálni. OTP a feltöltést nálam is vásárlásként jelezte az SMS-ben. Vásárlásnál pedig nem lenne ildomos költséget terhelni rá a későbbi könyvelésnél. Habár nem vagyok pénzügyi guru, így szívesen tanulok ha ezt valaki megindokolva cáfolja.

(#3480) Patrol


Patrol
tag

Most olvasom, hogy megérkezett a Ft feltöltés

FB-on a post alatti kommentek:

Magyar Revolut károsultak csoportja (Group of Hungarian Revolut victims) 68 taggal, melyből 27 az almúlt 30 napban csatlakozott.

Mi van?? Valamiről lemaradtam?

[ Szerkesztve ]

(#3481) UHHH válasza Patrol (#3480) üzenetére


UHHH
senior tag

Redditen is nyomulnak, ott gratuláltak már nekik hogy: Ügyesek vagytok, Transferwise. :)
Nem tudom, mi a valós célja az usernek, de itt is itt van, majd elmondja...

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#3482) Tuomas válasza UHHH (#3481) üzenetére


Tuomas
addikt

:Y :F

We were here

(#3483) Krethx válasza sixtybi (#3459) üzenetére


Krethx
aktív tag

A Revolut-tal már egy ideje működik Google Pay.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#3484) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Tegnap érkezett meg a curve kártyám, erre ma megy a forint alapú feltöltés Revoluton : :DD

(#3485) gzbotii válasza Patrol (#3480) üzenetére


gzbotii
veterán

Itt is volt, aki írt hasonlókat. Revolut sem tökéletes, a csalás elleni rendszer sem, amit használnak. Ebből lehet valakinek pillanatnyi kára - zárolt számla, etc. De ez a felhasználók kis százalékát érinti.
Ahogy bármilyen más területen*, itt is azok a leghangosabbak, akik pórul jártak.

*Nem írsz egy cikket azért, hogy dicsérd a Wizz alacsony árait, hacsak a cég nem szponzorál, de ha egy járatot törölnek, arról már igen. Nem indítasz FB oldalt, Continental hotel Alsóröcsöge károsultjai címmel, ha minden rendben volt a foglalás ideje alatt.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3486) HoTDoG válasza Tuomas (#3474) üzenetére


HoTDoG
tag

USA-ban autóbérlés prepaid kártyával nem megoldható pl. Volt, hogy benzinkúton sem fogadták el. Szóval jó a Revolut, de önmagában nem elég.

(#3487) Patrol válasza gzbotii (#3485) üzenetére


Patrol
tag

Értem, de 27 új tag 30 nap alatt?
Azt hittem történt valami...

(#3488) Tuomas válasza gzbotii (#3485) üzenetére


Tuomas
addikt

De a zárolt számla feloldható nem?
A súgó szerint bekérhetnek bankszámlakivonatot, hogy igazold, hogy a saját jövedelmedet vezeted át revolutra. Gondolom a support segít ilyen kérdésekben. Vagy...?

Dluinet és HoTDoG köszi!

We were here

(#3489) ghostie válasza Dluinet (#3477) üzenetére


ghostie
tag

Booking.com-on biztosan elfogadják a Revolutot. Én már jó ideje csak azzal fizetek ott (is).

(#3490) gzbotii válasza Tuomas (#3488) üzenetére


gzbotii
veterán

a) ellenőrzik a pénz forrását, és feloldják
b) visszautalják oda, ahonnan jött

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3491) Tuomas válasza gzbotii (#3490) üzenetére


Tuomas
addikt

Akkor ebben a kontextusban nem vágom takar a károsultak kifejezés, mert nem károsítanak meg senkit. :F

[ Szerkesztve ]

We were here

(#3492) CsodaPOK válasza Patrol (#3487) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Amit hirtelen találtam, az egy tavaly év végi álítólagos adat, miszerint kb 50e-n használják MO-n a Revolutot. Most, hogy ebből 27 fennakadt valami automatikus algoritmus rostáján, háát, szerintem nem túl nagy szám. Nyílván más szájízzel mondanám ezt, ha én is a 27 között lennék.

(#3493) szabi__memo válasza gzbotii (#3475) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Gondoltam azért jó a forintkos kártyás feltöltés mert olcsó. Kemény 1-2 forinttal jobb mint ami eddig volt... Még jó hogy ez nem fillérszexuálás. Persze akinek UK számlára utalni nem gond annak nem értem mit számít a jelen bejelentés

(#3494) gzbotii válasza Tuomas (#3491) üzenetére


gzbotii
veterán

Feltöltesz 3000€ rá, mert akarsz hozni Németországból egy autót. Ott vagy helyszínen, de nem tudsz fizetni, zárolják 3 hónapra, addig nem férsz hozzá. Egy "kárból" elég.

Ez főként akkor tud előfordulni, ha mindig 20-60€ töltöd fel, aztán egyszercsak érkezik rá 3000€

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3495) Tuomas válasza gzbotii (#3494) üzenetére


Tuomas
addikt

Oh, értem, ilyen szituációba nem gondoltam bele.

We were here

(#3496) SlayWolf


SlayWolf
csendes tag

https://fintechzone.hu/itt-a-forint-revolut/

VÉÉGREEEE!

(#3497) Dluinet válasza SlayWolf (#3496) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ja, az előző 100 hsz csak erről szól ebben a topikban

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3498) szuladam válasza gzbotii (#3494) üzenetére


szuladam
aktív tag

Hát ha valaki rendel egy ilyen könnyen beszerezhető kártyát és első tranzakcióként rátol egy millát nem csodálom ha kétségeik támadnak a cégnek. És zárolják. A pénzmosást ki kell szűrni valahogy :)) Azért ez még sem egy "hivatalos" bankszámla. (Ha értitek mire gondolok :D)
Mellesleg a Curve-nél is úgy megy hogy kezdetben alacsonyak a limitek és ha rendszeres használó vagy akkor nő a napi/havi limit. Ez is szerintem ilyen biztonsági intézkedés.

(#3499) ittakary válasza SlayWolf (#3496) üzenetére


ittakary
nagyúr

könyörgöm olvassatok már vissza... valami fajankó iPhone topikba is belinkelte 500 hsz után valami puttó oldalt linkelve, hogy "megjelent az Apple Pay" kösz az "ÚJ" infot...

(#3500) karikusz


karikusz
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ugye kaptam egy IBAN számlaszámot a regisztrációval. Arra hogyan tudok utalni és mennyi idő alatt van kb. egy OTP-s utalás a számlán? Gondolom a deviza átutalást kell csinálni. Ott a teljes IBAN kódot meg kell adni és a BIC-et? (GB93 REVO xxxx xxxx xxxx xx ? + BIC: REVOGB21)

Köszi a válaszokat.

Asus PRIME B250-PRO; Intel Core i5-7500 3.40GHz; SSD: WD 120GB Green, WD Blue 500GB HDD: WD Blue 1TB+1TB+1TB; GeIL 24GB Evo Forza Yellow DDR4 memória KIT ;Gainward RTX 3070 8GB; Chieftec 650W turbo Laptop: Acer Nitro 7 32GB (www.karikuszdesign.hu)

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.