Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4151) bg24 válasza MasterMark (#4145) üzenetére


bg24
csendes újonc

Kíváncsi vagyok a Gpayt is le lövik-e. Ma is azzal fizettem.

(#4152) hedgehog válasza vtechun (#4135) üzenetére


hedgehog
senior tag

Ahogy itt is írják, nem rak össze több zsebből pénzt: Revolut FAQ

-- aka p3d3str1an

(#4153) oszy78 válasza hedgehog (#4090) üzenetére


oszy78
tag

Amiket eddig próbáltam és adják a visszatérítést:
-K&H World (külföldi vásárlásnak számít)
-Cetelem

Curve és Revolut ajánlókódot kérd privátban.

(#4154) hedgehog válasza oszy78 (#4153) üzenetére


hedgehog
senior tag

Hú ez nagyon jó hír, ha a World megadja... az lenne nekem a legegyszerűbb, mert az összes számlám úgyis ott van. Köszi az infót!
(kiegészítő kérdés: HUF-ot töltöttél fel, vagy még a régi EUR-os feltöltésnél nézted?)

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#4155) t2g válasza MasterMark (#4143) üzenetére


t2g
csendes tag

Apa kezdődik ....

(#4156) nutfile válasza zaskar (#4132) üzenetére


nutfile
aktív tag

igen, ha nem megy a pulzusmérő, akkor minden fizetésnél kell a kód

(#4157) zaskar válasza nutfile (#4156) üzenetére


zaskar
senior tag

Na ennek nem örülök. Csak emiatt nem fogom egész nap bekapcsolva tartani a pulzusmérést. Akkor marad az Apple Pay, úgyis OTP-s vagyok.

(#4158) HoTDoG


HoTDoG
tag

Ma cseh koronára váltottam forintot. Ami feltűnt, hogy 12,5908 -on váltott 10:47-kor. pedig 10:45-kor 12,5551 volt, és a mai napi maximum 12,5715. Egy szavam nincs, mert bőven megéri továbbra is így váltani, csak az apróbetűs részből hiányolom, hogy az interbank rate-re még tesznek rá valamennyit.

(#4159) streng válasza gzbotii (#4149) üzenetére


streng
csendes tag

Én is szívesen átnézem az összefoglalót, meg majd hozzáteszem amit tudok. De ki tudja az összefoglalót szerkeszteni itt a fórumon? Már régen is felmerült, de közülünk senkinek nem ment...

(#4160) galaktikus válasza MasterMark (#4145) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Nálam is ugyanez ma délután.. eltávolították a picsbe.. :(((

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#4161) Brandynew válasza streng (#4159) üzenetére


Brandynew
őstag

Nincs topikgazda, szóval csak moderátor, feltételezem :) Meg kell kérni valakit.

(#4162) Tuomas válasza Brandynew (#4161) üzenetére


Tuomas
addikt

Vagy HÁZIGAZDA rangú emberkének, és megkérni, hogy vkit nevezzen ki topikgazdának.

De ármesterként van kapcsolatom, ha gondoljátok megérdeklődöm.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#4163) streng válasza HoTDoG (#4158) üzenetére


streng
csendes tag

Nem, hét közben nem tesznek rá. Több interbank rate létezik, attól függ melyik szolgáltatótót használják. Egyébként szinte elenyésző köztük a különbség. Viszont másodpercenként változik. MNB napi egyet közöl, pár bank napi 3-mat. Curve óránként frissít. És ugye különbség van az eladás és vétel között mint minden tőzsdén.

(#4164) hedgehog válasza HoTDoG (#4158) üzenetére


hedgehog
senior tag

hol nézted a rate-t?
(itt írják pontosan, hogy honnan veszik ők az árfolyamot: Revolut FAQ)

valamelyik topikban (curve vagy itt, vagy fintech?) le is írta egy kolléga, hogy pontosan melyik weboldalon lehet követni

-- aka p3d3str1an

(#4165) Brandynew válasza Tuomas (#4162) üzenetére


Brandynew
őstag

Hát valakit kineveztethetnél :)

(#4166) Tuomas válasza Brandynew (#4165) üzenetére


Tuomas
addikt

Utánajárok mik a lehetőségek.

We were here

(#4167) hedgehog válasza streng (#4163) üzenetére


hedgehog
senior tag

hm, most nézem az aláírásodat ;) jelentem nem trükközni akarok a hitelkártyával, hanem a jelenleg is használt helyett revolutot használni, anélkül hogy buknám a visszatérítést :R :R :R

-- aka p3d3str1an

(#4168) Dluinet válasza HoTDoG (#4158) üzenetére


Dluinet
nagyúr

fordítva, egy cseh koronát vált 12,5551Ft-ra , viszont te 12,5908Ft ért vehetsz 1 cseh koronát

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4169) HoTDoG válasza Dluinet (#4168) üzenetére


HoTDoG
tag

Jogos, elnézést.

(#4170) gzbotii válasza Tuomas (#4166) üzenetére


gzbotii
veterán

Moderátori fórumban lehet jelentkezni Topicgazdának, majd ők elbírálják.
Addig is a próba topicba kell megírni az összefoglaló szövegét, és egy modi tudja beilleszteni.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4171) Tuomas válasza gzbotii (#4170) üzenetére


Tuomas
addikt

És szeretne valaki topikgazda lenni?

[ Szerkesztve ]

We were here

(#4172) gzbotii válasza Tuomas (#4171) üzenetére


gzbotii
veterán

Írtam a modkerbe topicgazdaság + összefoglaló ügyben.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4173) Tuomas válasza gzbotii (#4172) üzenetére


Tuomas
addikt

Oké!

We were here

(#4174) alex devil


alex devil
senior tag

Sziasztok, ma megjött a kártyám. Az normális, hogy a nevem "Ö" betű helyett "OE"-vel van írva?

S23

(#4175) Oliverda válasza hedgehog (#4167) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem a Revolutot nem nagyon érdekli, hogy neked mennyit fizet visszatérítésekben a bankod.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4176) Tuomas válasza alex devil (#4174) üzenetére


Tuomas
addikt

Egy mellékes kérdés, hányadikán igényelted?

[ Szerkesztve ]

We were here

(#4177) gzbotii válasza alex devil (#4174) üzenetére


gzbotii
veterán

Normális. Az "ö" betű átírata az oe, németek is használják.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4178) streng válasza alex devil (#4174) üzenetére


streng
csendes tag

Hát pedig nem megmondtam nekik, hogy ne csináljanak ilyet :)
A németek vetették fel. Én tiltakoztam egy belső fórumon, de ezek szerint bevezették.:( Ha lesz több ilyen is akkor próbálok majd tiltakozni, lehet nálad csak véletlen a formátum. Kellene több megerősítés.

(#4179) vnorbi válasza Oliverda (#4175) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Szerintem sem kellene, hogy ezzel foglalkozzon, de a Personal terms-ben benne van, hogy a hitelkártya-trükközést nem tolerálják:

Please act reasonably and responsibly when using the Revolut app or Revolut Card.

For example, the Revolut app or Revolut Card must not be used (directly or indirectly) as follows:

...
only to send money to and receive money from a credit card account;
...

(az emiatti esetleges korlátozás talán annyival elkerülhető, hogy van más forgalom is a hitelkártya mellett)

[ Szerkesztve ]

(#4180) alex devil válasza gzbotii (#4177) üzenetére


alex devil
senior tag

Köszönöm

@Tuomas: május 23

S23

(#4181) Tuomas válasza alex devil (#4180) üzenetére


Tuomas
addikt

Köszi! Én május 21 és még semmi :(
Júni 3 volt szállítási időnek írva.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#4182) Tuomas válasza Tuomas (#4181) üzenetére


Tuomas
addikt

Nem szóltam, most jött meg. :))

We were here

(#4183) galaktikus válasza Tuomas (#4182) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Milyet rendeltél? :)

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#4184) Tuomas válasza galaktikus (#4183) üzenetére


Tuomas
addikt

Standard kártyát

We were here

(#4185) xcsabo


xcsabo
senior tag

Szerintetek melyik a jobb: ha az asszony külön revoluttal nyomul, vagy az enyemhez kérek még egy kártyát?

(#4186) gzbotii válasza xcsabo (#4185) üzenetére


gzbotii
veterán

Külön. És akkor nincs gond, hogy honnan jött a rátöltött összeg, vagy fizetés esetén olyan gond, hogy kinek a neve van kártyán (mert ugye elvileg az is tilos, hogy más kártyáját használd).
Na meg saját app, saját költségkezelés, etc.
Alap csomagban nincs díja a Standard kártyának, míg második kártya 6€ + szállítási díj.

+ha kaptál kódot, tudod ingyen szállítással rendelni neki kártyát.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4187) streng válasza xcsabo (#4185) üzenetére


streng
csendes tag

Nyilván a külön kártya. Olcsóbb is. Tudok küldeni privátban linket hozzá, amivel mindig akciótól függetlenül ingyen szállítják.
Használj Cure-öt az két kártya 1 account problémára. Reroluthoz csak saját neves kártyás adj hozzá feltöltéshez!

(#4188) xcsabo válasza gzbotii (#4186) üzenetére


xcsabo
senior tag

Kódot asszem nem kaptam. De meghívni bárkit lehet oszt ingyé' van a posta.

[ Szerkesztve ]

(#4189) galaktikus válasza Tuomas (#4184) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Szintén zenész. Számolgattam és bőven elég mindenre. Főleg, hogy leginkább érintőkártyás vásárlásra szeretném használni itthon illetve külföldön.

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#4190) gzbotii válasza xcsabo (#4188) üzenetére


gzbotii
veterán

Persze. Csak gondoltam már te is kaptál kódot, nekem öt hónap alatt kétszer is küldtek, itt is többen használták már.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4191) streng válasza xcsabo (#4188) üzenetére


streng
csendes tag

Az app-ban lévő meghívás nem minden esetben ad ingyen kártya kiszállítást!
Csak akkor ha épp akció van külön neked vagy úgy globalban. Általában van akció.
Amit én küldtem Ambassador linket azzal mindig ingyen van a kiszállítás is akciótól függetlenül.

(#4192) Tuomas válasza galaktikus (#4189) üzenetére


Tuomas
addikt

Szintén, van egy virtuális kártya is, azt pedig on-line vásárlásra. Mivel van mellette transferwise kártyám is, így biztos vagyok benne, hogy elég lesz.

We were here

(#4193) nyirzoz


nyirzoz
aktív tag

Ma érkezett Standard kártyát próbáltam élesíteni PIN kód megadással Erste ATM-nél, de "Ön bankja nem elérhető" üzenettel nem sikerült többszöri próbálkozásra sem.
Sebaj a mellette lévő UniCredit simán elfogadta és pénzt is adott.
Az Erste nem lenne támogatott?

(#4194) ádika86


ádika86
aktív tag

Sziasztok! 5,5 millio forint keszpenzt kellene eurora valtanom :) Szerintetek erdemes feltolteni az Erstes szamlamra, majd onnan Revolutra es ugy atvaltani havi 6000 euronkent? Standard kartyam van :) Koszi elore is! :R

Predator G3-571-77QK

(#4195) gzbotii válasza ádika86 (#4194) üzenetére


gzbotii
veterán

Azért csak óvatosan. Ha "ráér" és van bármi bizonyítékod a pénz eredtére (adás-vételi, payslip, számlakivonat) akkor igen, olcsó megoldás lehet.
Mivel egy időben elég lazán kezelték az ellenőrzést, a tyúkszemükre lépte, és most mindenre lőnek, ami gyanús: [link]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4196) hedgehog


hedgehog
senior tag

asszem tényleg jobb lesz hagyni ezt a hitelkártya-kérdést, maradok a sima KH-snál, azt az asszony úgyis kimaxolja a közértben 😂

-- aka p3d3str1an

(#4197) cyberkecsi


cyberkecsi
csendes újonc

Az asszonynak 22-én rendeltünk standard kártyát, ma meg is jött. :)

(#4198) Lizingrider válasza hedgehog (#4196) üzenetére


Lizingrider
csendes tag

2 hét tudatos, kis összegű feltöltések, és utalások után azonosított debit kártyáról 50.000 Ft-ot feltöltöttem, 5 perc múlva blokkoltak.

(#4199) Brandynew válasza Lizingrider (#4198) üzenetére


Brandynew
őstag

Jó lenne megfejteni, mi alapján csinálták.

Leírod a "paramétereidet"? Melyik ország, melyik bank, hány éves vagy, milyen állampolgár stb.

Illetve még arra is gondoltam, hogy esetleg közrejátszhat az, ha valakinek rootolt telefonja van... passz.

(#4200) alex devil válasza Lizingrider (#4198) üzenetére


alex devil
senior tag

Én másodszorra (a kötelező 3.500.- után) töltöttem rá 50.000.- HUF-ot és nem zároltak.

A kártyát automatából való kp felvétellel is aktiválhatom vagy csak vásárlással?

S23

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.