Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) streng válasza Oliverda (#4000) üzenetére


streng
csendes tag

"Ezen nem kell csodálkozni, hisz ezt csak múlt héten jelenthette be az OTP, vagyis, ha a Revolut hamarabb rátette volna Magyarországot a listájára, akkor az szerződésszegésnek minősült volna." - legyen így! :) :)

(#4002) mAtThEw0319


mAtThEw0319
aktív tag

Hihetetlen, hogy ebben sincs szerencsém.. majd írjon valaki, ha sikerült az 5273 -al kezdődő MasterCardjár regisztrálnia. (Mindegy, hogy fizikai vagy virtuális)

(#4003) kukac7 válasza MrPeekaboo (#3997) üzenetére


kukac7
tag

en nem latom, hogy reklamoznak. :D
egyedul a changelogba kerult bele, de ezek szerint kicsit elhamarkodva.
foleg ugy, hogy juniusra igertek angliaban is elso korben.

meg a beta app-ban sincs jele semminek.

[ Szerkesztve ]

(#4004) kagzer válasza mAtThEw0319 (#4002) üzenetére


kagzer
aktív tag

Ezt én is nagyon várom... :(

(#4005) Oliverda válasza kukac7 (#4003) üzenetére


Oliverda
félisten

Ne a bétát nézd:

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4006) kagzer


kagzer
aktív tag

Ha már regeltem, akkor az esetleges ingyenes kártyaküldés lehetőségétől elestem?

(#4007) mecsek20 válasza kagzer (#4006) üzenetére


mecsek20
tag

Én már egy éve regisztráltam és szombaton igényeltem kártyát. Ingyen volt

(#4008) gzbotii válasza mAtThEw0319 (#4002) üzenetére


gzbotii
veterán

Most néztem meg, nekem is 5273 -al keződik az MC Rev kártyám..

Akkor GPay nekem sem fog menni egy darabig?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4009) hedgehog válasza kagzer (#4006) üzenetére


hedgehog
senior tag

Ha egy héten belül regisztráltál, akkor még utólag meg tudod adni (ha máshol nem, a chaten) a promokódot, és visszatérítik a szállítási díjat (elvileg)

-- aka p3d3str1an

(#4010) hedgehog válasza gzbotii (#4008) üzenetére


hedgehog
senior tag

Nekem ezek a kártyák (egy sima meg egy fizikai) egyelőre nem mentek. Legalábbis tegnap még így volt, ma meg már nem merek rányomni, nehogy elrontsam a végre működő Visa-t, bocsi.

De más fórumokon is az a tapasztalat, hogy a binlist.net által HU-nak jelzett kártyákkal nem megy sem az applepay, sem a googlepay.

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#4011) kukac7 válasza Oliverda (#4005) üzenetére


kukac7
tag

nem erre gondoltam, ezt tudom.
hanem hogy az appon belul nincs jele az apple pay-nak, nem tudod abbol hozzaadni a wallet-hez.

(#4012) Oliverda válasza kukac7 (#4011) üzenetére


Oliverda
félisten

Persze, hogy nem látszik, mivel magyar címmel regisztráltál.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4013) kagzer


kagzer
aktív tag

Az megoldás lehet, ha törlöm az accountot és újat hozok létre?

(#4014) MasterMark válasza kagzer (#4013) üzenetére


MasterMark
titán

[link...]

Switch Tax

(#4015) hadam98


hadam98
senior tag

Sziasztok

Írták, hogy át kell állítani UK-ra a régiót, na de ezt most revolutba kell vagy iphone?
+ Ha átállítom UK-ra és kérek új virtuális kártyát úgy működhet?

(#4016) Oliverda válasza hadam98 (#4015) üzenetére


Oliverda
félisten

Mindkettőben, az a biztos. Bár a Revolut nem biztos, hogy szeretni fogja a lakcím átírogatását.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4017) kkp900


kkp900
senior tag

Sziasztok!
Nekem az lenne a kérdésem, hogy mivel most igényeltem az ingyenes kártyát, és csak olyan lehetőség volt , hogy MasterCard. Vagy elnéztem , és lehetett volna Visa t is rendelni? Plusz a szabályokról a pénzügyi limitekről árakról hol tudnék utána nézni magyarul leírva? Előre is köszi szépen.

(#4018) kagzer válasza MasterMark (#4014) üzenetére


kagzer
aktív tag

...elvileg...

(#4019) MasterMark válasza kagzer (#4018) üzenetére


MasterMark
titán

Ha visszaolvasol akkor látod, hogy többen is így intézték el...

Switch Tax

(#4020) odrif válasza mAtThEw0319 (#4002) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nekem sem sikerült.

20 éve a Prohardveren

(#4021) Brandynew


Brandynew
őstag

@hedgehog: Az imént kipróbáltam a chaten, és azt mondta, hogy utólag már nem jár vissza a szállítási díj, hiába adok meg promo kódot.

Azt is megkérdeztem, hogy mi van akkor, ha félek felrakni egy csomó pénzt, mert többeket tiltottak, és igazolniuk kellett a pénz eredetét. Erre azt válaszolta, hogy nem tudja, hogy pontosan hogy működik a rendszer, mi alapján kér igazolást, mert egy automatika dolgozik mögötte. Kérdeztem, hogy nem igazolhatnám-e még az előtt a pénz eredetét, hogy tiltanának. Azt mondta, hogy nem, de arra sokkal nagyobb az esély, hogy soha nem fognak igazolást kérni, mint arra, hogy belefutok ebbe.

[ Szerkesztve ]

(#4022) kagzer válasza MasterMark (#4019) üzenetére


kagzer
aktív tag

Tudod neked csak egy olvass vissza, vagy másoknak sikerült, nekem meg bosszúság ha mégsem.

(#4023) MasterMark válasza kagzer (#4022) üzenetére


MasterMark
titán

És mit veszítesz vele, ha megkérdezed a supportot? Időt?

Switch Tax

(#4024) Sequadon


Sequadon
tag

Sziasztok,

Automatikus átváltásnál pl. HUF-ot akarok GBP-re váltani. Az a gondom, hogy ilyenkor a GBP/HUF alapján kellene meghatározni az árfolyamcélt, ami jelen esetben ugye 1/370=0,0027. Négy tizedesig lehet megadni, viszont ez nem elég nagy felbontás. Gyakorlatilag 364-377-ig 0,0027 a hányados. Ha felcserélem a kettőt akkor meg ugye GBP-ről akar HUF-ra váltani.

Van erre valami megoldás?

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#4025) szuladam válasza Brandynew (#4021) üzenetére


szuladam
aktív tag

Olvass vissza. Legalább 5en leírák, hogy mikor van rá esély, hogy tiltanak, és hogy kell használni az elején a kártyát, hogy később se tiltsanak...

(#4026) Krethx válasza hedgehog (#4010) üzenetére


Krethx
aktív tag

"De más fórumokon is az a tapasztalat, hogy a binlist.net által HU-nak jelzett kártyákkal nem megy sem az applepay, sem a googlepay."

Köszi!

Most már értem miért működik a GPay nálam. Most kértem egy virtuálisat. Én csak az országra voltam kíváncsi.
Most még van egy évem. (Ha ez nem változik.)

Fizikai kártya: (Kettő éve van meg.)

Virtuális:

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#4027) gzbotii válasza Krethx (#4026) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem ez az oldal össze vissza ment...hol Poland, hol UK, hol Hungary. Még US is volt...

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4028) streng válasza Sequadon (#4024) üzenetére


streng
csendes tag

Igen, ez egy probléma, nincs megoldás. írtam support-nak, jeleztem több fórumon is Revolutnak, még semmi. Annyit tehetsz, hogy írsz supportnek, hogy így használhatatlan a 4 tizedesjegy miatt. Ha többen kérjük, hátha előbb utóbb jó lesz.
(Cryptónál, még rosszabb lenne az arany, de ott megoldották. Ha megfordítod, a miről mire-t akkor az árfolyam változik, de mindig a nagyobból a kisebbe irányú marad az érték)

(#4029) Brandynew válasza szuladam (#4025) üzenetére


Brandynew
őstag

Hogy kell használni az elején?

(#4030) hedgehog válasza Brandynew (#4021) üzenetére


hedgehog
senior tag

Hát, meg lehet próbálni az újraregisztrálást, bár szerintem nem fogják hagyni... de sosem próbáltam.
(a másik téma nálam is ugyanígy zajlott, de nagyon remélem hogy a több mint 3 milliós forgalmam a lassan 3 év alatt elég lesz nekik, hogy sose zároljanak :D ).

-- aka p3d3str1an

(#4031) Sequadon válasza streng (#4028) üzenetére


Sequadon
tag

Köszi. Support-nak milyen csatornán jelezted? Sima chat is megteszi vagy valami form-ot kell kitölteni?

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#4032) mZoleee válasza Krethx (#4026) üzenetére


mZoleee
senior tag

Ha átírod a fiókban a címedet egy angol címre, és úgy hozod létre a virtualcard-ot akkor azt engedi hozzáadni az apple pay-hez.
Utána visszaírod magyar címre és megmarad.

Fizikai kártyát egyelőre nem lehet hozzáadni.. bár tekintve így hogy virtual card működik nem biztos hogy sok értelme lesz azt (is) hozzáadni..

(#4033) streng válasza Sequadon (#4031) üzenetére


streng
csendes tag

Belső zárt chat. De, igen az appon belül a chat-en is szóltam nekik erről. Te is a chat-en tudod értesíteni őket vagy a hivatalos fórumukon. https://community.revolut.com/

(#4034) Krethx válasza mZoleee (#4032) üzenetére


Krethx
aktív tag

Google Pay-t használok. Fizikai Revolut kártyával. (Nem Apple Pay) A virtuálist csak kíváncsiságból kértem. Ami a GPay-hez nem adható hozzá. Azt szerettem volna megérteni hogy miért megy nálam. Ezzel szemben sokaknak nem megy.
gzbotii viszont elbizonytalanított.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#4035) mZoleee válasza Krethx (#4034) üzenetére


mZoleee
senior tag

Új generációs kártyákkal nem megy.. mint ami nekem is van (pl.: 5273 kezdődő)..
De hivatalos start még sehol nem volt bejelentve, és június elejét ill közepét ígérték indulásnak.. csak most mindenki bezsongott erre.. :)

(#4037) mAtThEw0319 válasza kukac7 (#4036) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Jelentem még mindig működik ez a trükk. 🙂

(#4038) goldister válasza mZoleee (#4032) üzenetére


goldister
tag

Sikerült így a Google pay (527346). Köszönöm szépen. Most jöhet az óra beállítása.

[ Szerkesztve ]

(#4039) szuladam válasza Brandynew (#4029) üzenetére


szuladam
aktív tag

Ha új regisztráló vagy nem érdemes rögtön sok százezret/milliókat feltölteni, egyből utalni, azonnal mind átváltani. Az meg hogy így venne valaki autót külföldről, hogy beregel revolutra másnap meg megy a kis kártyával németből behozni a golfot...instant bann. :N
A pénzmosás ilyen könnyen elérhető felületeken, mint a különféle fintech cégek, elég magától adódó opció. Azt hogy milyen algoritmus szerint szűrik ki a potenciális veszélyforrást nem tudjuk (nyilvánvalóan), de ha egy "átlag embereknek" szóló , btw nagy rész "utazós" mellék kártya ként használandó dolgot kér valaki 2 kattintással, és kapásból felrak rá 1 millát, amit rövid időn belül átvált vagy tovább utal elég gyanús. (lehet)
De a gyik-ben is leírják, hogy ahhoz hogy nagyobb összegeket gond nélkül utalhass kell egy bizonyos pénz mozgási history. Azaz hogy hónapok óta van és szépen lassan kisebb mértékű forgalmakat bonyolítasz le. (kisebb értékű: utazás, vásárlás, számla befizetés)
Most ezek elméleti példák, de valahogy így müxik. De akit banoltak és utána jár, előbb utóbb feloldják. (Kivéve persze ha tényleg simlis)

Erre egy "kézzel foghatóbb" példa a Curve, ahol a napi pénzforgalmi limit 200 font, a felett 2%-ot rád vernek. Viszont ha rendszeres és régi ügyfél vagy, akkor ez a napi limit 400 fontra emelkedik. stb.stb.stb.

Ez a "money history" dolog vagy ez a rendszer érthető és elfogadható, elvégre mégsem annyira "biztonságos" a megnyitása a cég részéről az ügyfelek felé, mint egy itthon számla, ahová személyesen bemész és még DNS mintát is vesz a Csányi tőled, hogy aztán örök életre odaláncolhasson :DD

De mindig csak magamat ismételem: olvasni, olvasni olvasni.... olvasni a Revolut oldalát, a GYIK-et, a blogját. Aki meg nem nem nyálazza át, az ne is csodálkozzon.

[ Szerkesztve ]

(#4040) Krethx


Krethx
aktív tag

GPay-t több mint két hónapja használom. Tettem egy próbát.Tartottam is egy kicsit tőle.

Revolut kártyát 2 éve rendeltem és a szállításért fizettem. Magyarországi regisztrációt csináltam. Tehát a kártya is ide jött. Telefonon a lokáció Magyarra van állítva. Nem vagyok Beta Test-er.

Eltávolítottam a kártyát és vissza is tudtam tenni. in-store payment-et is be tudtam kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#4041) goldister válasza Krethx (#4040) üzenetére


goldister
tag

Fizikait nem engedte, viszont átraktam a lokációt Londonba majd kértem virtuálisat és azzal már ment. Majd vissza magyarra. A ticwatch-ot hogy tudnám beállítani? Azt írja ki a pay enabler, hogy nem támogatott ország.

[ Szerkesztve ]

(#4042) daninet válasza szuladam (#4039) üzenetére


daninet
veterán

Na de itt a kérdés: Én szlovákiából kapnám euróban a fizum. Ez ilyen alapon akkor teljesen felejtős? Ha bannolnak az elsó fizum után az egész nem ér egy percet se, hogy rááldozzak.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4043) szabi__memo válasza szuladam (#4039) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Szerintem még ilyen összegek miatt bannolni nevetséges. Főleg hogy minden elektronikus, tehát nyoma van. Adóhatóságnak kellene max vizsgálni a számláidon a mozgást nem egy cégnek küldözgetni hogy bizony az a 100eFt nem drogpénz. Miért, ha van egy milliós fizum, akkor nem lehet narkóból amit rárakok. Baromság ez így

(#4044) Dluinet válasza szabi__memo (#4043) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Revolut rá van kényszerítve, hogy ilyen algoritmusokat használjon.
Tavaly volt belőle gond, egy felügyelet észrevette, hogy hónapokig lazított a Revolut az algoritmuson, mert ők is érezték ennek a hátrányait.
Azóta erősebben ellenőrzik őket.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4045) szabi__memo válasza Dluinet (#4044) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Kíváncsi lennék ez mi alapján van. Bankban sem kérnek ilyen szarságokat ilyen piti összegeknél. És van rendes bank ahol ugyanígy tudsz számlát nyitni.
Úgy látom nem kényszer, saját akarat

[ Szerkesztve ]

(#4046) Brandynew válasza szabi__memo (#4045) üzenetére


Brandynew
őstag

Hagyományos bankban talán komolyabb azonosításnak vagy alávetve.

(#4047) szabi__memo válasza Brandynew (#4046) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem a hagyományost írtam

(#4048) Tuomas válasza szabi__memo (#4045) üzenetére


Tuomas
addikt

Nem?
Csak az aláírásodat rakod rá egy köteg papírra, büntetőjog, felelősségre vonás, stb. Itt meg csak bepipálod, hogy tudomásul vetted az ászf-t, meg becsatolsz pár fotót magadról, meg pár okmányról.
Nem értem, miért hasonlítjátok ezt egy hazai banki rendszerhez, amikor nem teljesen ugyan az.

Megjegyzem, ha itthon kapnál havonta magasabb összeget a számládra ami ismeretlen forrásból érkezik, hidd el a NAV személyesen kopogtatna az ajtódon.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#4049) szabi__memo válasza Tuomas (#4048) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Elektronikusan is tudsz nyitni szamlat. Hazai bankoknal is van ilyen. Semmiben nem kulonbozik. Es igen, azt irtam en is hogy a nav.. nem a bank baszakszik 100euros tetelek ellenorzesevel

(#4050) Brandynew válasza szabi__memo (#4049) üzenetére


Brandynew
őstag

Nem lehet, hogy a bankok olyan nyilvántartásban is ellenőrizni tudják az ügyfelet, amihez a Revolut nem fér hozzá?

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.