Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35001) zerodot válasza Laox (#34998) üzenetére


zerodot
aktív tag

A Wisenál ennek ki is fizeted az árát. Se a pénzváltás, se az utalások nem ingyenesek.

(#35002) sifarr válasza Laox (#34998) üzenetére


sifarr
senior tag

gondolom nagyon kicsi piac vagyunk.
Kb. 3 % a Revon belül. Ez azért nem jelentéktelen.

Wise+Curve mindenre elég és fejlettebb, mint a Revolut.
Nem fejlettebbnek mondanám, inkább más. Más az üzleti modelljük. A Wise sokkal szűkebb szolgáltatáspalettát kínál.

Zerodot Köszönöm az infót. Akkor ebben a küldésnél áprilistól sem lesz változás. Azt pedig, hogy kitől kaptam a pénzt, akkor a megjegyzésből tudhatom meg.
Gondolom, a Wise is hasonló megoldással él, pl. a rubeles példám esetében.

(#35003) exlepra


exlepra
tag

Azért a fizetések miatt sem kell parázni, kérhetsz külföldi számlára is fizut de akkor a munka törvénykönyve szerint nem feltétlenül lesz ingyenes:

"A munkabér kifizetése - ide nem értve a nem magyarországi székhellyel vagy fiókteleppel rendelkező pénzforgalmi szolgáltatónál vezetett fizetési számlára történő átutalást - a munkavállaló részére költséget nem okozhat."

(#35004) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Nagy valószínűség szerint a Revolut üzleti döntése volt, hogy a továbbiakban nem kíván HUF IBAN-t nyújtani a magyar ügyfeleknek. Ennek oka lehet többek között, hogy a banki átutalással történő egyenlegfeltöltést, továbbá a munkabér Revolut HUF számlára történő utalást, valamint a Revolut egyenlegről történő kifizetési lehetőséget relatíve kevesen vették igénybe és nem érte meg fenntartani ezt a szolgáltatást.

(#35005) sifarr válasza szabi__memo (#35004) üzenetére


sifarr
senior tag

Linkelem a cikket, amiből idéztél.

Nekem 2 dolog volt különösen érdekes, idézem őket:

1. Ennek van köze az MNB-hez? Véleményünk szerint nincs. Ez egy üzleti és nem szabályozási kérdés.

2. Kiket érint a HUF számlaszám megszűnése?
Továbbá azokat érinti, akik a Revolut HUF egyenlegükről HUF bankszámlára hajtottak végre kifizetéseket. A jövőben ez is nemzetközi átutalásnak minősül, aminek költsége a felhasználót terheli.
Az utóbbi egy új költségelem megjelenését jelenti az eddig ingyenességhez képest.

(#35006) zsamiatt válasza exlepra (#35003) üzenetére


zsamiatt
őstag

de ez nem egyenlő azzal, hogy nem magyarországi számlaszámról van szó. Lásd revo esetében se fióktelep se magyarországi székhely nem volt.

A magyarországi munkaadó külföldi bankszámlára utalásért biztosan számíthat fel díjat. Vagy egyszerűen megtagadhatja.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#35007) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Úgy látom, hogy tegnap én már eleve litván számlaszámot kaptam.
LT19 stb

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#35008) Boond válasza Laox (#34998) üzenetére


Boond
addikt

De ha jól tudom a wise minden tranzakció után kb von le egy bizonyos összeget. Talán vásárlás nem... (kártyás), de amúgy igen...

"De a magyar banki piacot ismerve még így is bőven van hova bővülni"
Volna, de ehhez változásokra is lenne szükség, ami némi drágulást is hozna...
Mert az pl rohadt idegesítő, ha egy "gond van, de nem mondhatjuk meg" szöveggel elő állnak, mint pl egy közösségi oldal irányelveire való hivatkozás, nesze semmi fogd meg jól...

[ Szerkesztve ]

(#35009) sifarr válasza Boond (#35008) üzenetére


sifarr
senior tag

De ha jól tudom a wise minden tranzakció után kb von le egy bizonyos összeget. Talán vásárlás nem... (kártyás), de amúgy igen...
Az utalásnak van díja és a devizák átváltásának is.
Kártyás vásárlás díjmentes, ha közben koverzió is szükséges, akkor csak átváltási díj van. Ez a bankoknál is így megy, csak azoknál sokkal magasabb az átváltás költsége.

(#35010) dredjudge84 válasza Boond (#35008) üzenetére


dredjudge84
őstag

Igen a wise-on szinte mindennek van díja. A deviza váltás is 0,4%, a forint átutalás 85ft, viszont szerintem cserébe azért hogy saját számlaszámod van, plusz az itthoni banki költségeket nézve ez is nagyon jó cucc. Jó mondjuk én a cibnél se fizetek semmiért, csak éves kártyadíj van, asszem 2700ft, szóval az is egész jó. Ingyen utalok ott is, nekem más nem kell.

(#35011) Gabás válasza sifarr (#35005) üzenetére


Gabás
addikt

Továbbá azokat érinti, akik a Revolut HUF egyenlegükről HUF bankszámlára hajtottak végre kifizetéseket. A jövőben ez is nemzetközi átutalásnak minősül, aminek költsége a felhasználót terheli.
Ezt sztem a cikkíró találta ki, tehát nem valószínű, hogy igaz lesz

(#35012) zerodot válasza sifarr (#35005) üzenetére


zerodot
aktív tag

Első OK, ezt megerősíti amit korábban is írtam, de a másodikat nem tudom honnan szedték... a revoutról való kiutalásról egyáltalán nem volt szó a kiküldött mailben.

[ Szerkesztve ]

(#35013) Boond


Boond
addikt

A Revolut nagyon későn vezette be a forint számlaszámot. 2018 tavaszán jelentette be a Revolut, hogy elérhetővé teszi a közvetlen forint feltöltést, ám erre csak 2020 júniusában került sor. A felhasználók hozzászoktak a bankkártyás feltöltéshez, ami számukra (jellemzően) ingyenes.

És ezért megérheti megszüntetni? Bár vki írta, hogy a Cseh is megszűnt... pl...

[ Szerkesztve ]

(#35014) sifarr válasza zerodot (#35012) üzenetére


sifarr
senior tag

de a másodikat nem tudom honnan szedték...
Csak tippelek, és két lehetőséget látok.

1. Egy ilyen cikk megírásakor lehet, hogy megkérdezték a Revoluttól és ezt a választ kapták. Ezt eléggé valószínűnek tartom.

2. Következtettek, és erre jutottak. Egy forintutalásnak forintban vezetett számlára kell megérkeznie. Ez most és áprilisig a rafis számla. Ha áprilistól nem lesz magyar banknál vezetett forintszámlája a Revolutnak, akkor külföldön (pl. Litvániában saját) lesz egy ottani forintban vezetett devizaszámla, amire landol a forint. Onnan viszont visszautalni forintban, hazai bankhoz nemzetközi utalás lesz.

(#35015) RoBos válasza sifarr (#35014) üzenetére


RoBos
senior tag

"...akkor külföldön (pl. Litvániában saját) lesz egy ottani forintban vezetett devizaszámla, amire landol a forint. Onnan viszont visszautalni forintban, hazai bankhoz nemzetközi utalás lesz..."

Vagyis aki pl. a rezsit/közös költséget innen fizeti azok innentől nemzetközi utalásként tudják csak ezt megtenni, szintén pluszt költséggel?

[ Szerkesztve ]

(#35016) Boond válasza RoBos (#35015) üzenetére


Boond
addikt

Ha utalás akkor gondolom igen.

(#35017) zerodot válasza sifarr (#35014) üzenetére


zerodot
aktív tag

3. Valamit félreolvastak és hülyeséget írtak. Én ezt tartom valószínűnek :DDD

(#35018) sifarr válasza RoBos (#35015) üzenetére


sifarr
senior tag

Vagyis aki pl. a rezsit/közös költséget innen fizeti azok innentől nemzetközi utalásként tudják csak ezt megtenni, szintén pluszt költséggel?
Nem tudom a biztos választ, csak a cikkből erre következtetek.
Meg kellene keresni a Revolutot, hogy cáfolja vagy erősítse meg a cikk állítását.
A cikk állítását csak azért hajlok elhinni, mert a portál profilja a fintech világ. Elég sokat foglalkoztak eddig is pl. a Revolut, Wise és hasonló cégek kérdéseivel. Bizonyára beleásták magukat e kérdéskörbe és kapcsolataik is vannak velük.

Viszont megnyugtatásul: revos bankkártyával továbbra is biztos ingyen kiegyenlítheted a rezsiszámláidat.

(#35019) zsamiatt válasza RoBos (#35015) üzenetére


zsamiatt
őstag

az a jó, hogy mindenki találgat. Senki nem tud még semmit.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#35020) zerodot válasza RoBos (#35015) üzenetére


zerodot
aktív tag

+ #35018 sifarr

Nem mondott ilyet a Revolut. Ha lenne változás a kiutalással kapcsoltban, beleírták volna a levélbe.

(#35021) adabra válasza sifarr (#35014) üzenetére


adabra
senior tag

"Ha áprilistól nem lesz magyar banknál vezetett forintszámlája a Revolutnak"

Ezt eddig senki sem állította. Az, hogy a ügyfelek nem tudnak a Raiffeisen-es számlán keresztül pénzt fogadni, nem jelenti azt, hogy nem lesz magyar banknál vezetett forintszámlája a Revolutnak. Vagy ugyanaz, vagy másik (is) - nem tudhatjuk, de szerintem nem tartom valószínűnek, hogy egyáltalán ne lenne számlájuk.

(#35022) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Érdekes lehet véletlen, de nekem most ugrott fel hogy "le kell cserélnünk fizikai kártyáidat" :o

[ Szerkesztve ]

(#35023) szkorhetz válasza szabi__memo (#35022) üzenetére


szkorhetz
őstag

+1, pedig 2024 júliusáig jó MC-m volt, most pedig már VISA van ingyen.

[ Szerkesztve ]

(#35024) Boond válasza sifarr (#35018) üzenetére


Boond
addikt

"Meg kellene keresni a Revolutot, hogy cáfolja vagy erősítse meg a cikk állítását."ű
Annyira nem felkészültek egyes ügyintézőik... inkább hiszek a cikknek.... Egyébként ők rendeztek egy rendezvényt ahol a Revolut és a MNB is jelen volt. Miért hazudnának pont ebben a cikkben?

(#35025) emeritus válasza RoBos (#35015) üzenetére


emeritus
tag

A rezsi magyar bankszámlára utalásáról nincs változásjelzés, ez eddig sem belföldi utalás volt, változatlanul harmadik, külföldi partner (pl. currency cloud) bevonásával történik.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#35026) sifarr válasza Boond (#35024) üzenetére


sifarr
senior tag

... inkább hiszek a cikknek....
Nálam egy ponton megbicsaklik a megelőlegezett bizalmam a cikkben. Bár ettől a többi állítása igaz is lehet.

A Revolut a kártyás feltöltés után (amennyiben bankkártyás vásárlásnak minősül) pénzt kap a kártyatársaságoktól, míg a banki átutalás után járó feltöltésért nem kap pénzt.
Én eddig úgy tudtam, hogy a bankkártyás vásárlás az ügyfélnek ingyenes, de ...
A konkrét vásárlási ügylet után
1. sápot szed a kártyatársaság,
2. sápot szed a kártyakibocsátó bank,
3. a terminált üzemeltető banknak is van jutaléka és
4. minden költséget (1 + 2 + 3) a kereskedő fizeti.
Ha a feltöltésnél a Revolut az elfogadó és kihagyom a 3-as költséget, akkor is ki fizeti 1-est és 2--est? És kitől kap pénzt a Revolut? Ha kártyatársaságtól, akkor az kitől szedi be a + a saját sápját?
Szóval én ezt nem értem. De nem ez az egy dolog, amit ismeret hiányában nem értek az életben. :( :N

(#35027) Boond válasza sifarr (#35026) üzenetére


Boond
addikt

"Én eddig úgy tudtam, hogy a bankkártyás vásárlás az ügyfélnek ingyenes, de ..."

Nekik ingyenes, de a cégeknek nem. A cégeknek felszámolnak a pár %-ot, azért, hogy nála vásárolhatsz kártyával. Ebből kap pl a Revolut, és a többi szereplő.

"És kitől kap pénzt a Revolut? "
Mastercard/ VIsa. A szerződéseik alapján. Még az is megvan határozva hogy Eu-n belül, meg világ viszonylatban, milyen arányban lehet a Visa/ MC kártyák aránya.

"Ha kártyatársaságtól, akkor az kitől szedi be a + a saját sápját?"
Nem Revolut kártyával töltöd fel, hanem pl otp-ssel, Tehát az OTP fizet pl. Elvileg hitelkártyáknál is ez volt, hogy mondták nekik mennyibe fáj, ez és ez így nem lesz jó . (költségek+ visszatérítés). És ott hiába vásárlás visszatérítést már nem kapsz. Vhol meg készpénzfelvételnek minősítették át.

Legalábbis én így tudom...

[ Szerkesztve ]

(#35028) viktorhu válasza sifarr (#35002) üzenetére


viktorhu
veterán

A wise (és nyilván a revolut is) egy csomó nagy piacon vezet gyűjtőszámlát, hogy a swiftes tranzakciók közvetítő banki meglepetés-költségeit nagyrészt el lehessen kerülni.

Normál esetben így menne a rubeles tranzakció:

A bankból D bankba utalsz 1000 rubelt.

A bank B bankban vezeti a rubelszámláját, onnan tud rubelt utalni.

Szerencsés esetben B és C bank is a rubelzónában vannak, B bank már a zsírórendszeren keresztül el tudja juttatni C bankhoz a pénzt, amiért költséget számít fel A banknak.

Szerencsétlenebb esetben B és C banknak D banknál van gyűjtőszámlája, így D bank közvetítésével megy át a pénz, így D bank is megsápolja a tranzakciót.

Ehelyett a Wise-nak valószínűleg van egy saját orosz gyűjtőszámlája, és onnan az orosz célú tranzakciókat az ottani zsírórendszeren keresztül átutaltatja. Így csak egy sima átutalási díj van, de az utalás nem a swift rendszeren keresztül érkezik, hanem egy belföldi orosz átutalásként, ahol a gyűjtőszámla lesz a feladó.

Diákként régen csináltam ilyen tranzakciókat. Igyekeztem a bankunk olyan eurószámlájáról indítani az ügyfél tranzakcióját, ami sejtésem szerint közelebb volt a címzett bankhoz, pl. német kultúrkörös címzettnek németországi eurószámláról. Ettől még nem tudtam, hogy a címzett bankja vezet-e ugyanott számlát, vagy lesz plusz közvetítő bank is, és mennyi lesz a végösszeg.

[ Szerkesztve ]

(#35029) Boond válasza viktorhu (#35028) üzenetére


Boond
addikt

Wise lényege. Országon belül mozog a pénz, nem lesz nemzetközi utalás valójában. - Ez nagy tömegekre építi a stratégiát többek között...

(#35030) zerodot válasza zsamiatt (#35019) üzenetére


zerodot
aktív tag

Azt tudjuk, hogy a cseh accountok esetén mi történt, szerintem jogos arra következtetni, hogy a magyar accountokkal is ugyanaz fog történni.

#35024 Boond
Miért hazudnának? Tévedhetnek is, mindenféle szándék nélkül, nem?

(#35031) Boond válasza zerodot (#35030) üzenetére


Boond
addikt

ÖÖÖ mi történt?

#35030) zerodotÉn Úgy gondolom meg van az a személyes kapcsolat, hogy ezt megtudják, hivatalosan, vagy nem hivatalosan...

[ Szerkesztve ]

(#35032) zerodot válasza Boond (#35031) üzenetére


zerodot
aktív tag

Az történt, ami a magyar levélben is le van írva :) Belföldi CZK beutalások megszűntek, minden más pedig maradt a régiben (tehát a helyi CZK kiutalások is). Csak ott már korábban, feb 1-én jött ez.

[ Szerkesztve ]

(#35033) Boond


Boond
addikt

Én azóta sem kaptam még emailt amúgy... Lehet csak annak küldik aki használta is az utalást?

Akkor lényegében nem történt érdemi változás... (legalábbis a többség számára).
Viszont egy wise accon lehet elgondolkodom...

#35034) modflow
"Ez a HUF számla most micsoda érthető nyelven?
Ezután nem tudom majd feltölteni az OTP-s kártyámról sima feltöltéssel a Revolutomat?"

"A Revolut nagyon későn vezette be a forint számlaszámot. 2018 tavaszán jelentette be a Revolut, hogy elérhetővé teszi a közvetlen forint feltöltést, ám erre csak 2020 júniusában került sor. A felhasználók hozzászoktak a bankkártyás feltöltéshez, ami számukra (jellemzően) ingyenes."

- Ráadásul a visszautalás pénzes volt Revolutnak, tehát ráfizetés... lehet ez az oka...
Egy rendes számlának magyar ügyfélszolgálatnak lenne is értelme... mint pl a Wise-nál.

Vagy, hagyják a belföldi utalást... amire a legtöbben jelenleg használják a kártya is jó....

Egyébként Most azt mondják a Legfontosabb célpontok Japán és az USA.

[ Szerkesztve ]

(#35034) modflow


modflow
veterán

Ez a HUF számla most micsoda érthető nyelven?

Ezután nem tudom majd feltölteni az OTP-s kártyámról sima feltöltéssel a Revolutomat?

(#35035) zerodot


zerodot
aktív tag

Legjobb lesz egy időre leiratkozni innen, mert úgy látom itt most napokig ugyanazok a kérdések ismétlődnek majd körbe-körbe... :D

(#35036) Somatom válasza modflow (#35034) üzenetére


Somatom
veterán

De, igen. Eddig, ha a banki Forint számládról, Forintban, átutalással töltötted fel a Revolut egyenlegedet, az a bankodnál Forint átutalás volt. Ha megszűnik a Revolut Forint gyűjtőszámla, akkor az a bankodnál nemzetközi utalás lesz, ami drágább. A kártyás feltöltést ez nem érinti.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#35037) szabi__memo válasza zerodot (#35035) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Kemény dolog ez a funkcionális analfabétizmus

(#35038) hedgehog válasza sifarr (#35026) üzenetére


hedgehog
senior tag

A Revolut a kártyás feltöltés után (amennyiben bankkártyás vásárlásnak minősül) pénzt kap

Szerintem ez félre van írva, azért kaphat maximum pénzt a Revo, ha az ő kártyájával vásárolsz valahol, feltöltésért neki kell fizetnie.

-- aka p3d3str1an

(#35039) 4Grider válasza hedgehog (#35038) üzenetére


4Grider
nagyúr

Így van, valahol 0.5% körüli sápot kell fizetnie a Revolutnak a kártyás feltöltéseink után a megfelelő kártyatársaságoknak.
És igen, ő akkor kap 1% körüli összeget, amikor a Revolut kártyáinkkal kereskedőknél/szolgáltatóknál fizetünk.

(#35040) sifarr válasza hedgehog (#35038) üzenetére


sifarr
senior tag

Szerintem ez félre van írva, azért kaphat maximum pénzt a Revo, ha az ő kártyájával vásárolsz valahol, feltöltésért neki kell fizetnie.
Pontosan így tudtam, gondoltam én is. Ezért nem értettem ezt a cikkbeli mondatot. Nem is hittem el. :)

4Grider
Az áltad írt számok alapján a feltöltött összegeken kb. 0,5 % többlete van. De ez csak egy elméleti maximum. Ugyanis ha a feltöltött összeg egy részét utalással használja fel az ügyfél, akkor arra a részre bevétel (1 %) nem keletkezik, viszont az utalás költsége a Revot terheli. Hát, így ez nem egy nagy üzlet - még nagy forgalom esetén sem.
Kissé olyan ez, mintha kártyás feltöltésből utalásnál a Revo az ügyfélnek fizetne valamiféle "tranzakciós illetéket". :D

(#35041) fant0mi válasza szabi__memo (#35022) üzenetére


fant0mi
addikt

Véletlen. Most kerültél sorra. Nekem év végén üzentek, most törölték a régi MC-t, holott még jó lett volna.

(#35042) szabi__memo válasza fant0mi (#35041) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Év végén nekem virtuálist cseréltek.
De igen, nincs köze semmihez, ideje átállás van. Megnéztem azóta ezek is MC kártyák. Lesz helyettük Visa.

Amúgy vicces hogy Európában a Visa-t kell használni, ami amerikai

[ Szerkesztve ]

(#35043) fant0mi válasza szabi__memo (#35042) üzenetére


fant0mi
addikt

A MasterCard is amerikai.

(#35044) sifarr válasza szabi__memo (#35042) üzenetére


sifarr
senior tag

Amúgy vicces hogy Európában a Visa-t kell használni, ami amerikai
Az Eurocard volt európai (svéd) gyökerű, de ezt később benyelte az amerikai Mastercard.

[ Szerkesztve ]

(#35045) szabi__memo válasza fant0mi (#35043) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Jogos, de az az euró alapú, nem? Mármint európában. Itt inkább európaiként tekintenek rá

[ Szerkesztve ]

(#35046) fant0mi válasza szabi__memo (#35045) üzenetére


fant0mi
addikt

Már 10 éve is a chipes Visa Euro alapú volt.

(#35047) szabi__memo válasza fant0mi (#35046) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A központi elszámolás visa esetében mindig USA dollárban történik. Legalábbis eddig így volt

(#35048) pictigjis válasza szabi__memo (#35047) üzenetére


pictigjis
senior tag

tényleg el kéne ezt felejteni, sokszor téma volt már. nincs már ezer éve ilyen, hogy visa dolláros kártya, mastercard meg eurós kártya, a kártyatársaságok minden elszámolása a bankokkal kötött egyedi elszámolások alapján történik. olyan devizában állapodnak meg, amiben csak akarnak, éppen ezért hótmindegy, hogy valakinek a revolut-kártyája éppen mastercard vagy visa (már elszámolásilag, atm számolhat az egyikre díjat, a másikra nem, de ez meg az atm-üzemeltető szerződéseitől fog függeni)

[ Szerkesztve ]

(#35049) szabi__memo válasza pictigjis (#35048) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

(#35050) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Megkaptam én is az üzenetet a változásokról. Az üzenetről jött rövid értesítőből azt részt jelenítette meg a telefon, hogy "A helyi HUF számlád számának változása..."

Na, mondom, mivan, akkor mégsem szűnik meg a forint számla, csak változik a számlaszám?

De az üzenetet elolvasva, a változás az, hogy április 1-jétől már nem lesz elérhető a helyi HUF számlám, tehát a változás lényege az, hogy megszűnik a forintszámla, csak marketing nyelven írták meg a rossz hírt :C

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.