Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) hedgehog válasza balhmm (#3047) üzenetére


hedgehog
senior tag

Payments - Bank transfer, és nincs költsége

-- aka p3d3str1an

(#3052) royslade válasza gzbotii (#3050) üzenetére


royslade
tag

Ezt kifejtenéd bővebben?
Amennyire tudom, a Revolut forint számlája közvetlenül nem tölthető csak nemzetközi - IBAN - utalással. EUR, USD, GBP stb. tölthetőek a Curve kártyával majd utána a Revolut átváltja forintra... Persze ha éppen jól mozog az adott valutához képest a forint akkor akár még nyereség is elérhető...

(#3053) gzbotii válasza royslade (#3052) üzenetére


gzbotii
veterán

Párszor már leírtuk itt, hogy is megy ez: Curve kártyával top up-oltam a Rev accountomat, így a Curve váltja át (nem a bankom) a forintot euróra, ami Revolutra kerül, sokkal kedvezőbb árfolyamon. Ezen a feltöltésen "buktam" 3,45 Ft-ot. 15.000Ft az az összeg, amit levont a kártyámról, ez euróban jelent meg a Revoluton, innen majd váltom amire kell.
Curve topic

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3054) royslade válasza gzbotii (#3053) üzenetére


royslade
tag

Köszi a válaszod. ;) Azt hittem van valami amit még nem tudok, vagy nem jöttem rá eddig magamtól... :(

(#3055) L4mie


L4mie
veterán

Kezd bosszantani, hogy a megint elhalasztott brexit miatt már naponta zargat sőt már sms-t is küld ez a csoda.

Komolyan már kért selfies cuccot, meg utána bekérte a scannelt ID-ket, DNS mintát ne küldjek nekik :((( megváltozott volna az acrom mert brexit van vagy lesz vagy nemlesz?

Forinttal fel tudom már tölteni ERSTE kártyáról, vagy átutalással? Igazából arra lenne szükségem.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#3056) brainticket válasza L4mie (#3055) üzenetére


brainticket
aktív tag

Annyira bonyolult egy igazolványt lefotózni nekik?
Nekem érdekes módon semmit nem kellett küldenem a regisztráció óta.
Ahogy párszázszor le volt írva, nem lehet forinttal tölteni még.

[ Szerkesztve ]

(#3057) L4mie válasza brainticket (#3056) üzenetére


L4mie
veterán

Nem bonyolúlt, de az bosszantó, hogy már 3.x kérik.
*nem követem folyamatosan a topicot, most láttam, hogy már van valamiféle forint számla, ezért kérdeztem.
Köszönöm a segítésget és elnézést ha megzavartam bárki nyugalmát.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#3058) ghostie válasza L4mie (#3057) üzenetére


ghostie
tag

Van forint számla, de nem lehet közvetlenül forintban feltölteni (csak váltani lehet rá más devizából).

[ Szerkesztve ]

(#3059) xcsabo válasza ghostie (#3058) üzenetére


xcsabo
senior tag

Szerintem a simple módszerrel a Ft zsebbe ment nekem legutóbb.

(#3060) balhmm


balhmm
tag

Egyebkent mennyivel valt feltoltesnel jobban, ha curve által toltod fel? Mert en siman erste kartyarol nyomtam fel, de tegnap este 320,9es árfolyamon számolt az erste elvileg. Ekkor megneztem a programban a valtast, tw, revolut, curve... es ott sem írt sokkal jobb számot..

(#3061) hedgehog válasza balhmm (#3060) üzenetére


hedgehog
senior tag

Még nem feltétlenül tudod, hogy valójában mennyi volt az árfolyam, majd várd meg míg rendesen lekönyvelődik.
Ettől függetlenül lehet, hogy nem fog változni, mert talán pont az Erstének van egy olyan csomagja, ami középárfolyamon vált. De a legtöbb banknak nincs olyan.

-- aka p3d3str1an

(#3062) hedgehog válasza xcsabo (#3059) üzenetére


hedgehog
senior tag

Az egy hack, nem rendes feltöltés.

-- aka p3d3str1an

(#3063) hadam98 válasza L4mie (#3055) üzenetére


hadam98
senior tag

Forint feltöltés még nincs de TransferWise vagy Curve-val szinte ingyen feltöltöd.

(#3064) szuladam


szuladam
aktív tag

Kaptam új meghívó linket, amivel végre nem ideiglenesen érvényes az ingyenes (posta díj nélküli) kártya igénylés. Szóval aki ezután szeretne csatlakozni, bármikor írhat privátot az ingyenes kártyás linkért. :))

[ Szerkesztve ]

(#3065) Flinter válasza balhmm (#3060) üzenetére


Flinter
tag

ERSTE ÁSZF: VISA kártya (csak ERSTE & Visa !!) esetén a Visa kártyatársaság vált minden nem HUF terhelést HUF-ra, és ezzel terhelik meg a HUF folyószámládat. Vagyis nem az ERSTE vált.

(#3066) balhmm válasza Flinter (#3065) üzenetére


balhmm
tag

Értem, de ez maestro kártya a masik meg mc wizzair (bar ezzel mar nem merek semmit feltolteni, mert nem tudom mikor szamit kp felvetelnek es mikor vasarlasnak)

(#3067) Oliverda válasza balhmm (#3066) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor végül ráhúznak 1-2 százalékot.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3068) Krix válasza oszy78 (#2939) üzenetére


Krix
őstag

Ma megjött a kártyám. VISA-t küldtek. :-(

If it is not broken then don't fix it!

(#3069) Oliverda válasza Krix (#3068) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha írsz az ügyfélszolgálatnak, nem cserélik ki MC-ra?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3070) Krix válasza Oliverda (#3069) üzenetére


Krix
őstag

Kipróbálom, köszi.

If it is not broken then don't fix it!

(#3071) balhmm válasza Oliverda (#3067) üzenetére


balhmm
tag

Na a vegere eleg sokat huztak ra.. smsben 320,9 vegul 331 ft/euro... szoval maestrorolne toltsd fel:D

(#3072) Oliverda válasza Krix (#3070) üzenetére


Oliverda
félisten

Mondd meg neki, hogy a Garmin Pay miatt kell.

balhmm: Nem véletlen, hogy itt a legötbben Simple-lel, vagy Curve-vel töltik.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3073) Krix válasza Oliverda (#3072) üzenetére


Krix
őstag

Nem cserélik ki. ÍJ

If it is not broken then don't fix it!

(#3074) balhmm válasza Oliverda (#3072) üzenetére


balhmm
tag

Most kivancsisagbol rakok ra visaval meg mastercarddal is (erste mindegyik). Erste hitelkartyaval ezt sem szabad tolteni, mint a tw-t sem?

(#3075) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Megint van ingyen kártyás akció 7 napig. Ha kell valakinek, küldjön PÜ-t és adom a linket. Én nem nyerek vele semmit, de hátha épp jól jön valakinek.

(#3076) Andralin


Andralin
aktív tag

Ti is kaptatok brexites levelet? Igazán vicces srácok ezek a revolutosok! :DD

We're sorry to Boris you with more Brexit stuff, but please don't send this email to your Juncker folder. We have an important message you May want to hear.

Szerencsére nem a Juncker folderbe ment a levelük. ;]

(#3077) gzbotii válasza Andralin (#3076) üzenetére


gzbotii
veterán

Pedig kérték, hogy:
"but please don't send this email to your Juncker folder."

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3078) Oliverda válasza balhmm (#3074) üzenetére


Oliverda
félisten

A Visa jobb, ott a kártyatársaság vált.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3079) szabi__memo válasza Andralin (#3076) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Kínjukban, de valóban azok.

(#3080) Andralin


Andralin
aktív tag

Végül én is megkaptam a kártyámat, a 11. napra érkezett meg. Mastercard-ot kaptam.
Próbálgattam már minden funkciót, szépen működik minden (átváltások, utalás, KP felvét, fizetés), költségek nélkül.

Lenne két kérdésem a tapasztaltabbakhoz.
A havi 200 EUR ingyenes ATM kivételi limitet hogy kell érteni, naptári hónapon, a hónap első és utolsó napja között? Tehát nem pl. akármelyik egymást követő 30 napra, vagy ilyesmi? Esetleg valahol mutatja az app, hogy az adott hónapra mennyi van még az ingyenes ATM keretből?

A másik az utalás. Utaltam HUF számlára és meglepődve láttam, hogy a küldő az én nevem helyett egy cégnév. Ez így van minden esetben, prémium csomagoknál is?
Mert akkor gondolom nem nagyon lehet használni olyan utalásokra, ahol fontos a küldő neve, nem? Pl. társasház közös költségének utalása, stb.
Valaki használja amúgy a Revolut-ot ilyen általános, hétköznapi utalásokhoz, úgy hogy mondjuk a közleménybe beírja a nevét? Vagy így nem érdemes, hogy nem a te nevedben küldi az utalást?

(#3081) brainticket válasza Andralin (#3080) üzenetére


brainticket
aktív tag

ha a kereteket akarod megnézni akkor katt: profile / price plan

(#3082) hedgehog válasza Andralin (#3080) üzenetére


hedgehog
senior tag

Én beírom az utalásnál a küldő nevét a közleménybe, bár egy ideje a saját nevemről érkeznek a pénzek (korábban nekem is az volt mint nálad).

-- aka p3d3str1an

(#3083) kásás válasza Andralin (#3080) üzenetére


kásás
tag

Biztos, hogy nem naptári hónapra vonatkozik.
Márciusi ATM használatom most is hiányzik a 200 eurós keretből.
Alkalmazásban - továbbiak- profil- díjcsomag és látod a kereted.
Természetesen, hogy mikortól-meddig tart azt nem! :D :DD

(#3084) Andralin válasza kásás (#3083) üzenetére


Andralin
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Megtaláltam a maradék keretet, ezt jó tudni.
Jó szívatós ez a megoldás, hogy nem naptári hónapra nézik a keretet. Így nem tudom megcsinálni, hogy minden hónap végén kiveszek 200 EUR-t, ha abban a hónapban nem voltam külföldön. Mert akkor utána egy teljes hónapig nincs ingyenes keretem. Ki van ez találva. ;]

Az utalásnál másnál is úgy van, hogy egy idő után már a saját nevéről érkeznek az utalások? Ha igen, akkor kb. mennyi idő múlva váltanak át erre? Lehet, hogy nekem csak azért a külső cég nevéről mennek ki, mert még nagyon friss a fiókom, mert új vagyok?

(#3085) kásás válasza Andralin (#3084) üzenetére


kásás
tag

Úgy néz ki, a fióknyitás napjával kezdődik a keret intervallum.
Szegény feb.29.-én regisztrálók. :DD :)) :DD

Ezt a hozzászólást találtam:
It seems they changed the period from calendar month recently, and the limit is now supposed to reset on the day you opened your account. Someone mentioned it here as an answer he got from customer support but I can’t find the thread now.

(#3086) Andralin válasza kásás (#3085) üzenetére


Andralin
aktív tag

Szuper, ez már sokkal jobban hangzik!

(#3087) Tuomas


Tuomas
addikt

Kaptam mailt, hogy ha feltöltöm az egyenlegem 10 fonttal vagy euróval, igényelhetek ingyen revolut kártyát.
A kérdésem: ha igénylek, van-e éves kártya díj, vagy bármi?
A virtuális kártya igénylése egyébként ingyenes, vagy annak is lenne költsége?

We were here

(#3088) szuladam válasza Tuomas (#3087) üzenetére


szuladam
aktív tag

Az alap csomagban lévő kártyának nincs egyéb havi vagy éves díja. A virtuális kártya is ingyenes.

(#3089) Tuomas válasza szuladam (#3088) üzenetére


Tuomas
addikt

Köszi, tehát akkor is megérheti rendelni egy fizikai kártyát, ha nem is használom (a jövőt meg ugye nem lehet tudni) mert semmi egyéb költsége nincs.
Viszont csak akkor tudok rendelni, ha euró vagy dollár van a számlámon? Mert én feltöltöttem, de át is vezettem HUF-ba, és így már ha igényelni akarok, azt írja ki, töltsem fel.
Még egy kérdés.
Hogy is van ez az olyan árfolyamban vonja le a pénzt, amilyen országban vagyok?
Ez azt is jelenti, ha van egy virtuális kártyám és fizetek vele, pl google play áruházban, vagy telekomnál számlát, akkor HUF-ba vonja le, ha meg pl amazonon fizetek vele akkor euróban és nem kell a számlák között rakosgatni?

We were here

(#3090) hedgehog válasza Tuomas (#3089) üzenetére


hedgehog
senior tag

Alapvetően nem kell pakolgatnod a "számlák" között a pénzt, de a hétvégi rosszabb árfolyam miatt azért javasolt tartani minden potenciális pénznemből.

Egyébként ahogy itt írtam, a terhelésnek prioritási sorrendje van: 2848

-- aka p3d3str1an

(#3091) kezdosql


kezdosql
tag

Hova tunik az osszefoglalo, amikor rakattintok? :F

(#3092) hedgehog


hedgehog
senior tag

ide is beírom: lett HRK zseb, lehet majd a hétvégékre felkészülni nyaraláskor, haesetleg.

-- aka p3d3str1an

(#3093) KTU válasza hedgehog (#3092) üzenetére


KTU
addikt

Igen, pont 1 hónapja. [link]

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#3094) hedgehog válasza KTU (#3093) üzenetére


hedgehog
senior tag

jogos, bocsi... a Rev fb-accountja kavart meg, mert most tettek ki erről egy videót, azt hittem friss a dolog.

-- aka p3d3str1an

(#3095) KTU válasza hedgehog (#3094) üzenetére


KTU
addikt

Ismétlés a tudás ...
Meg amúgy is most jön a "szezonja"
:)

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#3096) Challanger


Challanger
tag

Sziasztok!

Angliaban elek es itt nyitottam revolut szamlat, igy fontban van az alap szamla. Melle nyitottam egy forint alaput is, ha valtani kellene.

Na most magyarorszagon az otp szamlamon van meg nemi forint, amit szeretnek fontta varazsolni valahogyan. Amennyire olvasgattam a Curve kozbeniktatasaval lehet ezt megoldani. Tehat letrehoztam egy Curve fiokot is es hozza adtam a magyar forint alapu otp szamlamat. A curve kartyara meg varnom kell par napot mig megerkezik... Ha eddig jol csinaltam mindent, akkor innentol kezdve, ha megjon a Curve kartya...azzal egyenesen a forint alapu Revolut szamlamat is fel tudom tolteni? KOZVETLEN forinttal?
Aztan majd onnan atvaltom fontba....
Vagy csakis a font alapu revolut fo szamlat tudom feltolteni ugy h a Curve valtja a forintomat fontta es igy jelenik meg a revolut szamlan?

Eleg uj vagyok ebben mint latszik, probaltam reszletesen leirni, bar lehet zagyvasag lett belole...

A lenyeg h magyar szamlarol akarok forintot angol szamlara fontta tenni. A leheto legjobb valtassal.

Koszonom a segitseget mindenkinek!

(#3097) szuladam válasza Challanger (#3096) üzenetére


szuladam
aktív tag

A második opció megy.
Mivel a revolutra nem lehet forintot feltölteni közvetlenül mindegy milyen számlád vagy kártyád van.

(#3098) Challanger válasza szuladam (#3097) üzenetére


Challanger
tag

Koszi! Akkor igy lesz! Meg annyi kerdes lenne, hogy akkor nekem nem fog eurora valtani kozben es onnan fontra igaz? Mivel angliaban nyitottam es hasznalnam.
A magyarorszagi beszamolokat olvasva talakoztam azzal h eurora valtja a forintot. Mivel gondolom ott az alap szamla euro alapu...

(#3099) MrPeekaboo válasza Challanger (#3098) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

Nem lesz nálad EUR-ra váltás, mivel eleve Revolut-ban a GBP fiókodat fogod GBP-vel top up-olni a Curve kártyádat használva. A Curve-ben pedig HUF-ra állítod a magyar bankkártya terhelését, így a Curve fogja a HUF-GBP konverziót végezni. A HUF top up-nál azért van pl. EUR (vagy bármi más elérhető deviza) konverzió először, mert mint azt említették korábban, nincs közvetlen HUF bankkártyás top up-ra lehetőség a Revolut-ban.

(#3100) Challanger


Challanger
tag

Igy mar minden vilagos! Koszi a segitseget sracok!

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.