Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44001) Zsocy155 válasza szuszinho (#43998) üzenetére


Zsocy155
őstag

Lehet csinálni fizetési linket. Arról bárki fizethet kártyával és ingyenes is.

(#44002) szuszinho válasza Zsocy155 (#44001) üzenetére


szuszinho
őstag

Valóban! Ez ki is ment már a fejemből.

(#44003) zsola400 válasza Zsocy155 (#44001) üzenetére


zsola400
aktív tag

Igen, de itt max 100e. van limitálva, jobb az előbb említett opció, hogy a házastárs is csinál acc-ot, itt nincs limit küldésre és az ingyenes váltási limit is duplázodik.

(#44004) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok :)

Ismerősnek csináltam Revolutot.
Majd a feleségének is.

De neki azt írja.
Hogy már van nálunk revolut fiókod.
Kér szelfit, személyit ismét.

Ellenőrzés.
És vissza dobják. Már van fiókja nálunk.

Ilyenkor mi a teendő?

(#44005) Oliverda válasza K Norbi (#44004) üzenetére


Oliverda
félisten

Írtok a supportnak.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#44006) wrathchild


wrathchild
tag

Üdv! Segítséget kérek, mert a regisztrációs folyamatra már nem emléxem, hátha itt valaki igen :D
Anyós pajtás regisztrált, szerinte standard csomagra, a kártya ahhoz lett választva, elmondása szerint standard a kártya neve is, az applikációban így szerepel, fizikailag még érkezik postán.
Azonban az app-ban a csomag Premium-ként van megnevezve és jövő áprilisban módosítható... pénzt nem vontak, egyenlege 0 ft, de aggódik, nehogy fizetős legyen...
Kérdések:

-elképzelhető, hogy helyesen standard csomagot és ahhoz való kártyát választott, de az egy hónapos ingyenes időszak alatt Premiumként jelenik meg a csomagnév az appban, a próbaidőszak után pedig átáll Standard/ingyenesre??..

-Ha esetleg elrontotta és mégis premium csomagot fizetett elő, akkor meddig van mód (ha van) módosítani és hogyan lefele???
Köszönöm!!

(#44007) zerodot válasza wrathchild (#44006) üzenetére


zerodot
aktív tag

Nem az volt, hogy a kártyarendelésnél az "ingyenes" kártyát választotta és nem vette észre hogy azzal átvált Premiumra? Mert a Standard csomagnál ki kell fizetni a postaköltséget és ahol ezt jóváhagyod, fel szokta ajánlani a 0 forintos kártyát, amit Premium csomagban kérhetnél...

14 napon belül lemondva nem kell break fee-t fizetni (de a kártya postaköltségét valszeg igen).

Ha most nem vontak le előfizetési díjat, lehet hogy valami promó keretében kapott 1 hónap ingyen Premiumot. Annál nem tudom, mik a pontos lemondási feltételek.

(#44008) bigdady válasza K Norbi (#44004) üzenetére


bigdady
nagyúr

Lehet új a telefonszáma? És valakié volt régen akinek volt revolutja?

(#44009) K Norbi válasza Oliverda (#44005) üzenetére


K Norbi
addikt

Sikerült!
Köszönöm :R

Support megoldotta 1 perc

[ Szerkesztve ]

(#44010) vacs válasza K Norbi (#44009) üzenetére


vacs
veterán

És mi volt pontosan a hiba és a megoldás?
Igazán leírhatnád, később még másnak is segítség lehet!

(^)(>.<)(^)

(#44011) K Norbi válasza vacs (#44010) üzenetére


K Norbi
addikt

Hát kért az ügyintéző szelfit.

Írd rá a mai dátumot egy papírra és tartsd magad elé.
Aztán még egyet, hogy írd rá a mai dátumot, és az ő nevét is.
Akivel beszélek épp.

Aztán ismét felkellet neki mindent tölteni.
Képet személyiről, eleje hátulja.

És kérte ismét csináljam meg, revolut appon is.

Aztán tovább engedte.

De most nem tudok rátölteni pénzt sehogy.
OTP bankos, és pénz hozzáadásnál.
Azt írja sikertelen feltöltés, forduljon a bankjához.

Mintha valami korlát lenne a kártyán, vagy korlátozva kártyás vásárlás.
Szétnéztem az OTP appban, limit nincs.
Külföldi kártyás vásárlás korlát nincs.

Mégis elutasítja.

Szóval nem tudom :D

[ Szerkesztve ]

(#44012) axioma válasza K Norbi (#44011) üzenetére


axioma
veterán

otp-nel kulon van az online vasarlasi limit, szokta mashol hasznalni a kartyajat weben fizetesre?

(#44013) K Norbi válasza axioma (#44012) üzenetére


K Norbi
addikt

Nem még soha nem vásárolt vele online.
Ki tudja mit kéne még engedélyezni.

Az a baj én Cibes vagyok.
Abban vagyok otthon. :D

[ Szerkesztve ]

(#44014) Gallmix válasza K Norbi (#44013) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Revoluton van engedélyezett limitje? (Van kiknél 0 ft és ügyintézővel tudják feloldatni, elbírás miatt vagy egyéb okból csúszik, normál esetben automatikusan tudsz utána feltölteni).

A regisztráció alatt belefutottam ebbe, míg nem volt elfogadva, engedélyezve. De másnak a számla megnyitása után is van ilyen ritkább esetben.

Otp oldalról meg jön a jóváhagyás, sms? Sokan írják, hogy "tülközni" kell.

[ Szerkesztve ]

(#44015) K Norbi válasza Gallmix (#44014) üzenetére


K Norbi
addikt

Utána nézek :K

(#44016) bigdady válasza K Norbi (#44011) üzenetére


bigdady
nagyúr

Vásárlási online jelszó kötelező EU szerint jan1-től asszem

(#44017) mzso


mzso
veterán

Helló!

Mi az a marhaság, hogy túlléptem a feltöltési limitet és más módszerrel töltsem fel a pénzt?

És miért csak a widgetek szekcióban van igénylés opció?

Amúgy hogy van ez a hülye meghívósdi? Nem kaptam csak egy SMS-t az app linkjéhez...

[ Szerkesztve ]

(#44018) Somatom válasza mzso (#44017) üzenetére


Somatom
veterán

Ha Android, akkor lődd ki az appot, töröld a gyorsítótárát és próbáld újra!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#44019) atillaahun válasza K Norbi (#44015) üzenetére


atillaahun
veterán

Én ilyen beállításokkal használom.
A virtuális limit itt ugye a lényeg, meg hogy lejjebb a külföldi használat ne legyen korlátozva.
Illetve Revo-s feltöltéskor az OTP mobilbank app nem mindig dobja fel az értesítést, olyankor kézzel be kell lépni, kikeresni és engedélyezni.
Ha sehogy sem jó, akkor rá kell kérdezni az OTP-nél milyen okkal utasítják el a vásárlást.

[ Szerkesztve ]

(#44020) Boond


Boond
addikt

Van olyan funkció, hogy 'rendszeres fizetés' itt megjelenít korábbi tranzakciókat. És ki lehet választani melyik rendszeres. pl Telekomos kártyás fizetést is ide sorolt. Ezt a funkciót már próbálta valaki? Működik egyáltalán? Amiket kiválasztott azok egyedi tranzakciók.

(#44021) Aryes válasza mzso (#44017) üzenetére


Aryes
nagyúr

Amúgy hogy van ez a hülye meghívósdi? Nem kaptam csak egy SMS-t az app linkjéhez...

Ez úgy van, hogy akinek te küldöd a meghívót, annak a telefonszámát hozzád kapcsolja, és ha később regisztrál az illető, akkor ott lesz a meghívott/barát listában.

(#44022) K Norbi válasza atillaahun (#44019) üzenetére


K Norbi
addikt

Ez volt a gond.
Virtuális vásárlás neki be se volt kapcsolva.
Nem is volt ott a kártyáknál.

[ Szerkesztve ]

(#44023) Gallmix válasza mzso (#44017) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Jelentős változás a Revolut egyszer használható virtuális kártyáknál

A virtuális kártyákat már igényelni mindig újat akromatikusan nem újul meg. Egy kért kártya felhasználás nélkül 24 óráig marad, a cikk szerint.

Ha valakinek régebbi app verzió van, abba szerintem ez még nincs benne.

Gondok vannak a ujjlenyomatos belépéssel, a Revolut 9.9-es alkalmazás verziója fogja javítani a hibát.

#44017 mzso
Kezdeti összeget nem tudod feltölteni? Mert akkor lehet jelezni kell a supportnak.

(#44024) K Norbi válasza Gallmix (#44023) üzenetére


K Norbi
addikt

Nekem se jó.
Huawei P30 Pro

Ki jelentkeztem.
Beléptem és az ujjlenyomat belépést nem engedi bekapcsolni sehogy.

De nem kérdeztem itt meg.
Előbb mindig a play áruházban nézem meg a véleményeket.
És láttam írták nem jó másnak se.

(#44025) mzso válasza Gallmix (#44023) üzenetére


mzso
veterán

Nekem a személyazonosság ellenőrzés után közvetlenül azt írja, hogy "sikertelen ellenőrzés már van számlád". Meg hogy csevegjek az ügyfélszolgálattal
(a számlának nem tudom mi köze hozzá, értelmetlen az üzenet) és természetesen csak ennyit ír, nehogy egyértelmű legyen. nem azt, hogy sikertelen személyazonosság ellenőrzés... Tegnap nem is tudtam mire jött az üzenet, mert épp a pénzfeltöltést néztem, próbáltam.

A "hozzáadás" opciónál, legfelül a számlánál azt mutatja, hogy 60% az ellenőrzés Annak ellenére, hogy már küldött üzenetet, hogy sikertelen... (Tegnap is ez volt, majd egy idő után átváltott sikertelenre)

Viszont Widgeteknél van olyan, hogy teljes vagyon. Ott van olyan, hogy "igénylés". Amire rábökve feljön egy "pénz hozzáadása" képernyő ahol tudok kártya adatokat megadni (Nem tudom miért van két opció pénz feltöltésre...). Erre írta tegnap, hogy "túlléptem a feltöltési limitet". Ami megint értelmetlen.

Úgy látom egy nagy rakás a gané ez a Revolut is. Az app biztos...

[ Szerkesztve ]

(#44026) Krethx válasza Gallmix (#44023) üzenetére


Krethx
aktív tag

"Jelentős változás a Revolut egyszer használható virtuális kártyáknál"

Nálam már egy ideje következőképpen működik.

Megnézem az egyszer használatos virtuálist kártyát. Nem látom az utolsó 4 számot. Nem érhető el a Setting sem. Itt még nem él a kártya.

Show details-ra nyomva megkapom az adatokat. Innentől kezdve él a kártya x ideig. Majd eltünteti a kártya adatokat ha nem használom fel. Ismét a Show details-ra megyek akkor új
kártyaszámot kapok.

Felhasználtam a kártyát. Így már nem ír adatokat. Ide betehetném az első képet is.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#44027) zerodot válasza mzso (#44025) üzenetére


zerodot
aktív tag

KYC ellenőrzésen nem mentél át teljesen. Addig nem fog engedni feltölteni. Írjál a supportnak, ahogy az app is mondja. Itt nem fogja tudni senki megoldani ezt...

(#44028) mzso válasza zerodot (#44027) üzenetére


mzso
veterán

Mi az a KYC? És miért írja, hogy már van számlám?

[ Szerkesztve ]

(#44029) zerodot válasza mzso (#44028) üzenetére


zerodot
aktív tag

Személyazonosság-ellenőrzés.

Valami miatt úgy látja a rendszerük, hogy már van számlád korábbról. Ha olvasnád a fórumot, láttad volna, hogy tegnap is pont ugyanilyen hibába futott bele valaki, és a support 1 perc alatt megoldotta.

(#44030) K Norbi válasza zerodot (#44029) üzenetére


K Norbi
addikt

Néha elég megbírkózni a dolgokkal azért. 😸
Egy rossz regisztrációt hoztam helyre a supportal.
És bónuszt se akarták megadni.
Ott is ment a chat.

Regisztrációkor nem jött sms sehogy akinek csináltam.
Akkor szívtam régi teló miatt.
Majd egy K&H val.
Majd Otp vel.

Ez inkább kihívás volt. :C
És nem én voltam a meghívó.
egy kézfogás járt 🤣

(#44031) Gallmix válasza K Norbi (#44024) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Jelszóval enged belépni addig írja a cikk. Ha nem javították azóta.

#44025 mzso

"Úgy látom egy nagy rakás a gané ez a Revolut is. Az app biztos..."
Többször olvastam már, hogy egyes embereknek (nem tudni miért) de nem oldódott fel a limit, így nem tudtak pénzt feltölteni. Írtam a Chet-en az ügyfél-szolgálatnak és megoldották a problémát feloldották a számlát, tudod feltölteni, mert a 0 ft limitről átkerültek a normálra. Volt olyan akinek magától megoldódott néhány nap után az ellenőrzés tartott tovább.

Ezért írtam, hogy írj nekik, hogy nem tudsz feltölteni, hozzáadni. És segítenek. Mi itt nem tudunk ez ügyben. Az ismerősök többségének kb 98-99% nem volt ilyen gondja.

[ Szerkesztve ]

(#44032) noxon


noxon
őstag

Hello!

A revolutnál tényleg csak egy szaros pin kód a belépés, védelem?

Semmi két lépcsős belépés vagy egyéb biztonsági beállítás?

Ez nagyon gyenge így.

Köszi.

We live in a simulated world...

(#44033) K Norbi válasza noxon (#44032) üzenetére


K Norbi
addikt

A Wise nál mindent kikapcsoltam.
Nem kér még újjlenyomatat se, csak belép. :D

Én meg azt hiányolom hogy nem lehet kikapcsolni a revolutnál ezt.
Igaz, én nem tartok sok pénzt ezeken.

[ Szerkesztve ]

(#44034) sambenez válasza noxon (#44032) üzenetére


sambenez
addikt

Nem. Ujjlenyomattal is be lehet lépni.

(#44035) Primary92


Primary92
senior tag

Sziasztok!
A 13 éves öcsémnek lehetséges Revolut számlát csinálni? A gond az, hogy a szülők már nem fognak beletanulni a Revolutba. Én használom már régóta a Revolutot.

(#44036) Major Lion válasza noxon (#44032) üzenetére


Major Lion
senior tag

Nem tudom, az Erste app-ba is csak igy lepek be. Pin vagy FaceId.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#44037) sambenez válasza Primary92 (#44035) üzenetére


sambenez
addikt

Szülő tud neki csinálni a saját appjából.
Szóval az egyik szülődnek kell saját számlát nyitni először.

(#44038) nfsu17 válasza noxon (#44032) üzenetére


nfsu17
veterán

Milyen applikációd van a telefonodon, amibe 2fa-val lépsz be?

(#44039) Noxy válasza noxon (#44032) üzenetére


Noxy
veterán

Ha a telefonodon nincs beállítva semmi, akkor csak ez a sz@ros 6-12 számjegyű PIN marad. :K
Amúgy a fizikai bankkártyád 4 sz..jegyű PIN kódja nem zavaró? :U Lehet ez mögött X száz e, vagy millió Ft is, a b..számlán.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#44040) Aryes válasza nfsu17 (#44038) üzenetére


Aryes
nagyúr

Binance, KuCoin például.

(#44041) Krethx válasza noxon (#44032) üzenetére


Krethx
aktív tag

A Revolut be regisztrálja az eszközt amivel belépsz. Nyomj a profilod képére / nevedre - Security & Privacy - Devices. Töröld az eszközt. Utána lépj be. De amúgy volt már róla szó.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#44042) Primary92 válasza sambenez (#44037) üzenetére


Primary92
senior tag

A használat során mennyire kell aktívan közreműködni a szülőnek? Elég offline szülőket kell elképzelni.

(#44043) mzso válasza Gallmix (#44031) üzenetére


mzso
veterán

Ehh. Titokban elrejtve lehetett látni, hogy meg kell erősíteni az e-mail címem. Viszont utána sem kaptam üzenetet a sikeres hitelesítésről. De a webkártya megjelent, viszont pénzt továbbra sem tudok hozzáadni...

Azt írják, hogy várjak 24 órát... Az ígért 5 perc helyett... Így már nehéz lesz összehozni a 15000 Ft bónuszt, mert még 3-at vásárolnom is kell...

Megemlítettem, hogy kaptam kamu üzeneteket hogy "már van számlám", amíg nem volt megadva az e-mail címem. Azt írta szerinte nem azért van, csak "néha tovább tart" a megerősítés. Úgyhogy szerintem ő sem tud sok mindent, mielőtt megadtam majdnem egyből jött a fent említett kamu hiba.

A webkártyát NFC-s fizetéssel össze lehet kombinálni? Még soha nem használtam az NFC funkciót a telefonban.

(#44044) mauimagic


mauimagic
aktív tag

Sziasztok,
EU-s (osztrák) számlára utalás mennyi idő alatt érkezik meg?
Magánszemélytől vennék valamit kinnt, azonnali utalás kellene.
Másik lehetőségem szlovák bankszámláról utalni, ha az gyorsabb.

(#44045) Gallmix válasza noxon (#44032) üzenetére


Gallmix
aktív tag

első alkalommal kell pl sms megerősítés.
Későbbiekben erre nincs szükség, jelszó vagy ujjlenyomat.
Appon belüli műveletre is kérheti, akár telefonra küldött sms-el kiegészítve.

#44040 Aryes
egyik sem banki app. (legfeljebb kripto)

#44043 mzso
email megerősítés nem része a személyazonosságod vizsgálatának, pozitív lezárulásához. Ezt onnan tudom, hogy a számla nyitás után pár percre jött is az elfogadtuk push üzenet anno. Az email megerősítésnek még csak a közelében sem voltam. Virtuális kártyát tudtam igényelni, még a regisztrációs folyamat alatt. Fizikait nem, mert nem tudtam kifizetni ellenőrzés hiányában a regisztráció alatt csak utána.

"Azt írják, hogy várjak 24 órát... Az ígért 5 perc helyett... Így már nehéz lesz összehozni a 15000 Ft bónuszt, mert még 3-at vásárolnom is kell..."
Ezt az ügyfélszolgálat írja? Nekem kb 15 perc volt anno regisztrációval max, de lehet 10. mire tölthettem fel. Más írta, hogy megoldották neki elég hamar, ha gondja volt.

Vásárolni meg virtuálissal tudsz gond nélkül percek alatt pl online. Telefon feltöltés, számlabefizetés, államkincstár, üzletek bármi, kivéve szerencsejáték pl.

A regisztrációba nem érdemes az utolsó napokba pillanatokba belekezdeni mert bármi közbejöhet egyébként.

Lehet NFC-re használni (google pay apple pay), de ez virtuális bankkártya annak minden funkciójával kb Nem webkártya.

[ Szerkesztve ]

(#44046) sambenez válasza Gallmix (#44045) üzenetére


sambenez
addikt

"#44040 Aryes
egyik sem banki app. (legfeljebb kripto)"

A kérdésben nem látom a banki app kitételt. ;]

(#44047) zerodot válasza mauimagic (#44044) üzenetére


zerodot
aktív tag

Feltételezem EUR-ról van szó. Ha a fogadó bank is támogatja a SEPA Instant funkciót, akkor azonnal átmegy a pénz, ellenkező esetben 1-2 munkanap.

(Bár volt már rá példa, hogy a Revolut nem azonnal indította el az utalást)

[ Szerkesztve ]

(#44048) moma


moma
őstag

Ma így ünnepnapon hétvége van revolutnál?

we all deserve a bit of luck.

(#44049) sambenez válasza moma (#44048) üzenetére


sambenez
addikt

Nem.

(#44050) moma válasza sambenez (#44049) üzenetére


moma
őstag

Köszi! És ez így egy általános dolog, hogy csak szombat és vasárnap és pl karácsony sem? :)

we all deserve a bit of luck.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.