Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3251) gzbotii válasza sajti_pajti (#3248) üzenetére


gzbotii
veterán

Hát ez nem szimpatikus lépés...

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3252) milotek válasza dptrsk (#3250) üzenetére


milotek
újonc

Szia!

50 Angol fontnak megfelelő összeget kell feltölteni és használni a fizikai kártyádat chipes vásárlása, majd utána lehet csak használni.

(#3253) Reinkz


Reinkz
senior tag

Sziasztok,

Szeretnék euro-t felvenni atm-ből (itthon), mik a tapasztalatok, mire kell figyelnem, honnan ajánlott?

[ Szerkesztve ]

(#3254) anadroid válasza Reinkz (#3253) üzenetére


anadroid
senior tag

OTP-s ATM-ből, összesen három van az országban, ebből 2 Budapesten. Ezek nem kaszálnak meg.

Az OTP oldalán megtalálod őket.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#3255) KTU válasza anadroid (#3254) üzenetére


KTU
addikt

(#3253) Reinkz

Dehogy csak 3db. :U
Kecskeméten biztos van a Malom-ban EURO-s otp ATM
Nem akartam elhinni hogy pont itt van a 3. :U
Az otp ATM kereső oldalon jó pár megyeszékhelyen találtam.
Szóval biztos több van mint 3 db.
"Részletes keresés"
ATM
Euro

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#3256) Oliverda válasza KTU (#3255) üzenetére


Oliverda
félisten

Azt az adatbázist nem frissítik, mert ugye miért is. :o

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3257) anadroid válasza KTU (#3255) üzenetére


anadroid
senior tag

Valamikor télen néztem, külföldi út előtt, akkor a harmadik Győrben volt, és nem mutatott többet.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#3258) dptrsk válasza milotek (#3252) üzenetére


dptrsk
addikt

Köszi, már pár 100 EUR átment rajta, de csak online vásároltam vele, akkor kell egy fizikai vásárlást beiktatnom.

Illetve saját kártyáról kb. 3x10 EUR lett csak feltöltve, a többi más általi utalásból jött, akkor a feltöltési tranzakciót is gyarapítanom kellene?

(#3259) milotek válasza dptrsk (#3258) üzenetére


milotek
újonc

Ennyire részletesen, nem tért ki nekem sem a support, feltöltés előtt azért próbálj egy chipes + pin vásárlást, lehet az már feloldja a fizetési hivatkozást, mivel akkor volt már pénzforgalom a számládon!

(#3260) Reinkz válasza anadroid (#3254) üzenetére


Reinkz
senior tag

Köszi.

Hát allee-ban jó lett volna de akkor lehet ott nincs, külföldi oldalon szerint a Deákon van majd megnézem :)

(#3261) KTU válasza Reinkz (#3260) üzenetére


KTU
addikt

6db OTP Euro ATM van Bp.-en.
kb. fél éve néztem kerestem az oldalukon, akkor a kecskeméti automaták hiányosan és rosszul is voltak feltüntetve,
ahogy nézem,kó most elég jól összeszedték.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#3262) ittakary


ittakary
nagyúr

nem Revolut, de hátha valaki tudja

pár hete március 11-én raktam be először Apple Pay-re a Monese kártyámat

azóta iPhone-t cseréltem, most újra be kellene raknom, de nem engedi (régiót átállítottam Angliára / Németo-ra ahogy előzőleg is) de eldobja hibával :(

nem lehet tudni mi a baj?

(#3263) kukac7 válasza ittakary (#3262) üzenetére


kukac7
tag

"az segített, hogy monese appon belül átkell állítani a personal details alatt az adress-t united kingdomra. és egy random, de valós postal code-ra és úgy működik.( telefon régió szintén UK)" via

[ Szerkesztve ]

(#3264) ittakary válasza kukac7 (#3263) üzenetére


ittakary
nagyúr

neked köszönöm szépen

nekik pedig kívánom hogy nyaljanak bolyhos golyókat

[ Szerkesztve ]

(#3265) Oliverda válasza ittakary (#3264) üzenetére


Oliverda
félisten

Azt inkább az Apple-nek és/vagy a magyar bankoknak kívánd, amiért még mindig nem elérhető idehaza az AP.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3266) ittakary válasza Oliverda (#3265) üzenetére


ittakary
nagyúr

jut eszembe: hol találok erről összesítést, hogy lakossági ügyfelek hogyan oszlanak meg a Magyarországon működő bankok között? Google-n nem találtam semmi értelmeset. Nem feltétlenül igaz, de gondolom a legnagyobb banknál vezetnék be először. Ha fel kellene tennem egy összeget rá, akkor nyilván az OTP-t jelölném meg, mint legesélyesebb.

[ Szerkesztve ]

(#3267) Dluinet válasza ittakary (#3266) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Szerintem:
1, OTP
3, A takarékok összesítve
4, kb hasonló méretű Erste - Rafi - CIB - BB

A K&H-t nem tudom mekkora lehet

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3268) TOZ válasza UHHH (#3245) üzenetére


TOZ
addikt

Ma is 65k jött meg, mindenféle levonás nélkül.

(#3269) dptrsk válasza ittakary (#3266) üzenetére


dptrsk
addikt

Nem a legfrisebb: [link]

Azt azért hozzátenném a gondolatmenetedhez, hogy az OTP rendelkezik a legnagyobb arányban idősebb korosztálybeli számlavezetőkkel(akik biztos nem fognak APt használni), így az ügyfélszám félrevezető lehet.

[ Szerkesztve ]

(#3270) #33403648


#33403648
törölt tag

Talàn valami megmozdult a Revolutnál G PAY és Apple Pay fronton 😉

[ Szerkesztve ]

(#3271) hedgehog válasza #33403648 (#3270) üzenetére


hedgehog
senior tag

Csak sajna a térképen rettentően nem voltunk rajta :(

-- aka p3d3str1an

(#3272) #33403648 válasza hedgehog (#3271) üzenetére


#33403648
törölt tag

Sajnos nem😒

(#3273) #33403648 válasza hedgehog (#3271) üzenetére


#33403648
törölt tag

Apple Pay ezekben az országokban lesz elérhető

(#3274) #33403648 válasza #33403648 (#3273) üzenetére


#33403648
törölt tag

(#3275) MrPeekaboo válasza #33403648 (#3274) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

Állítólag megkérdezte valaki, hogy lesz-e geo block a kártyákon és azt válaszolták, hogy nem. Azaz a régi UK BIN-es kártyákat elvileg majd be lehet rakni Apple Pay alá, ha június elején elindul a szolgáltatás a UK-ban.

[ Szerkesztve ]

(#3276) kukac7 válasza MrPeekaboo (#3275) üzenetére


kukac7
tag

addigra lesz itthon is apple pay.

(#3277) Oliverda válasza kukac7 (#3276) üzenetére


Oliverda
félisten

Ki mondta?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3278) kukac7 válasza Oliverda (#3277) üzenetére


kukac7
tag

bocs, lemaradt, hogy talan. :D

(#3279) Oliverda válasza kukac7 (#3278) üzenetére


Oliverda
félisten

Nagyobb összegben mernék fogadni, hogy q4 előtt nem lesz itthon, de számomra már az is felérne egy kisebb meglepetéssel, ha idén összerakná valaki, tekintve a hazai bankok inkompetenciáját.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3280) Rage47 válasza kukac7 (#3276) üzenetére


Rage47
veterán

az alábbi kép alapján nem lesz itthon sajnos most, mint ahogy pletykálták

(#3281) kukac7 válasza Rage47 (#3280) üzenetére


kukac7
tag

szerintem ha elindult itthon a giro, akkor elobb-utobb lesz.

(#3282) maestro87


maestro87
őstag

Hali!
Ha dollárban kapnék egy utalást a Revolut számlámra akkor megkapnám a pontos összeget a dollár "zsebbe" vagy közvetítő bankon keresztül jönne a pénz, azaz lehúznának még valamennyivel? Ha igen, akkor kb. mennyivel? ~300$

(#3283) Oliverda válasza kukac7 (#3281) üzenetére


Oliverda
félisten

Milyen Giro?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3284) szuladam válasza maestro87 (#3282) üzenetére


szuladam
aktív tag

Ha vki 300 pénzt utal at neked akkor annyit kapsz. Ha ennek ára van a küldő fel részéről akkor tőle vonják le pluszban.

(#3285) hedgehog válasza Oliverda (#3283) üzenetére


hedgehog
senior tag

Az azonnali átutalásos rendszerre gondol, ami persze nem Giro, pontosabban pont hogy az, de nem úgy :D

Szerintem egyébként az semmit nem fog változtatni a jelenlegi geo-blockokon.

-- aka p3d3str1an

(#3286) anadroid válasza szuladam (#3284) üzenetére


anadroid
senior tag

Bankja válogatja. Az Erste a külföldről indított utalás befogadásáért több mint 2000 forintot számol fel. Úgyhogy inkább kérdezz rá a bankodnál.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#3287) hedgehog válasza anadroid (#3286) üzenetére


hedgehog
senior tag

a Revolut nem fog pénzt kérni a befogadásért, de a küldőnél merülhetnek fel költségek

-- aka p3d3str1an

(#3288) KTU válasza DavidQ (#1667) üzenetére


KTU
addikt

kb. visszaerősödött a Bitcoin arra a szintre ahol vettem novemberben.
Vissza is váltom.
És más normális kriptotárcát használok Bitcoin-hoz.
:U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#3289) anadroid válasza hedgehog (#3287) üzenetére


anadroid
senior tag

Nem figyeltem oda eléggé, valamiért az maradt bennem, hogy Revolutról akar dollárt küldeni.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#3290) Oliverda


Oliverda
félisten

Valaki röviden össze tudná foglalni, hogy pontosan hogyan lehet megmókolni a Google Payt?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3291) brainticket válasza Oliverda (#3290) üzenetére


brainticket
aktív tag

olyan országba költözöl ahol van :D

(#3292) #33403648 válasza brainticket (#3291) üzenetére


#33403648
törölt tag

En megprobalnam atirni a Revolutban a lakcimet, majd egy olyan Google fiokot lettehozni ami ugyanahhoz az orszaghoz van rendelve.

(#3293) t2g válasza KTU (#3288) üzenetére


t2g
csendes tag

Pedig állítólag (egy tegnapi előadáson hallottam éppen) most kell venni, vagy megtartani :)

(#3294) hedgehog válasza KTU (#3288) üzenetére


hedgehog
senior tag

Én jóidőben vettem, 100€-ért most áll 160-on. De még várok, hátha sokszorosára nő :D

-- aka p3d3str1an

(#3295) hedgehog válasza Oliverda (#3290) üzenetére


hedgehog
senior tag

Sehogy, de pár hozzászólással (oldallal) korábban kitárgyaltuk mi a menet.

Egyébként a tegnapi szeánsz óta biztos vagyok benne, hogy lakcímre (is) szűrnek.

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#3296) maestro87 válasza szuladam (#3284) üzenetére


maestro87
őstag

Köszi, akkor majd kipróbáljuk. :)

(#3297) Oliverda válasza hedgehog (#3295) üzenetére


Oliverda
félisten

Ok. A készülék régióbeállítása nem számít, ha jól értem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3299) balhmm


balhmm
tag

Romániában próbált már felvenni Revolut kártyával lej-t? Működhet? Költség? Van ajánlott bank?:)

(#3300) gzbotii válasza balhmm (#3299) üzenetére


gzbotii
veterán

Szia,

Én húsvétkor vettem fel. Raiffeisen és OTP a surcharge free aliance tagja, náluk a legolcsóbb elméletileg. Nekem 400 lejre így 3 lej/200Ft díjat számolt fel (Raiffeisen ATM), ami kevesebb, mintha egy idegen, belföldi bank ATM-jet használtam volna román kártyával (Raiffeisen ATM).
Persze, ha teljesen ingyen lett volna, annak jobban örülök

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.