Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) Tuomas válasza #95561216 (#13000) üzenetére


Tuomas
addikt

Nálam tegnap volt hasonló, neten akartam vásárolni, de ott elutasította a vásárlást, mert én balga, elég alacsony limitet lőttem be, emiatt tiltotta is a fizetést, kérdés nélkül, a weboldal meg sikertelen fizetést írt.
Szóval ebből csak azt akartam kihozni, hogy a hozzád hasonló esetekben nem tudom miért hiszi azt a kereskedő oldali "kliens", hogy igen, amikor valójában nem. :U :DDD

We were here

(#13002) Krethx válasza #95561216 (#13000) üzenetére


Krethx
aktív tag

Ez nekem is hasznos infó volt. Bár én virtuálist használok. Igaz nem APay-hez hanem GPay.
(De ez ott is bekövetkezhet fizikaival.)

Én a következőképpen használom:
1. Fizikain csak ATM pénzfelvétel engedélyezett. Amikor kp. kell akkor aktív. Amúgy tiltva van. (fagyasztva)
2. Virtuális kizárólag GPay és mindig aktív.
3. Virtuális Online fizetés. Csak akkor aktív amikor fizetek.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#13003) Friczy válasza Krethx (#13002) üzenetére


Friczy
senior tag

Ezt nem egészen értem. a virtuális vagy aktív, vagy nem. Ott nincsenek külön aktiválható funkciók.

(#13004) szvl válasza Krethx (#13002) üzenetére


szvl
tag

" Virtuális Online fizetés. Csak akkor aktív amikor fizetek."
A virtuális kártyámnál a "PIN-kód és biztonság" képernyőn csak "CVV-kód zárolásának feloldása" lehetőség van. Online fizetés tiltás lehetőség nincs.

(#13005) Krethx válasza Friczy (#13003) üzenetére


Krethx
aktív tag

Igen úgy van ahogy írod. Lényegében 2-es mindig aktív. A 3-mas csak akkor amikor használom. (pl. eBay)

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#13006) Krethx válasza szvl (#13004) üzenetére


Krethx
aktív tag

" Virtuális Online fizetés. Csak akkor aktív amikor fizetek."
Tiltva úgy értem hogy blokkolva van a kártya. Ami a Revolut-nál fagyasztást jelet.
Tehát így 3 kártya kell. Egy fizikai és kettő virtuális.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#13007) Krethx válasza Krethx (#13002) üzenetére


Krethx
aktív tag

Érthetőbben mert f@szul írtam.
Három kártyát használok. Egy fizikai és 2 virtuális.

1-es fizikai kártya: (ATM cash withdrawal)
- ATM pénzfelvétel van (csak) engedélyezve. Amíg nem használom fagyasztva van.

2-es virtuális kártya: (In-Store Payment)
- Kizárólag GPay-hez van hozzáadva. Nincs fagyasztva. (Áruházban / boltban történő fizetés.)

3-as virtuális kártya: (Online Payment)
- Internetes fizetés. Amíg nem használom fagyasztva van.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#13008) norbi333


norbi333
csendes tag

Nyár óta nem használtam a revolutot, de megyünk Londonba, és fel akartam tölteni, de nem sikerül. Bankkártyával próbálom feltölteni, de hiába nyomok rá a pénz hozzáadására nem történik semmi. A beállításokat átnéztem, de nem találtam semmit. Mi lehet a probléma?

(#13009) Wajk válasza norbi333 (#13008) üzenetére


Wajk
addikt

add újra hozzá a kártyát, változtak a biztonsági protokollok...

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#13010) norbi333 válasza Wajk (#13009) üzenetére


norbi333
csendes tag

Ezt már próbáltam, de sajnos nem segített. Eredetileg neteller kártyáról szeretném feltölteni, de se azt, se más kártyát nem fogad el, nem történik semmi ha rányomok a pénz hozzáadására.

(#13011) Tuomas válasza norbi333 (#13010) üzenetére


Tuomas
addikt

App újratelepítés volt? Milyen rendszer?

[ Szerkesztve ]

We were here

(#13012) norbi333 válasza Tuomas (#13011) üzenetére


norbi333
csendes tag

Android, újratelepítés után ugyanaz, pénz hozzáadása, folytatás, és nem nem tölt fel, mindig visszadobja a folytatás gombot.

(#13013) Quinine911 válasza Krethx (#13007) üzenetére


Quinine911
aktív tag

a második virtuális kártya fizetős?

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#13014) Krethx válasza Quinine911 (#13013) üzenetére


Krethx
aktív tag

Igen.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#13015) Aaron14 válasza Krethx (#13007) üzenetére


Aaron14
őstag

Google Pay-t nem használsz online?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#13017) Tuomas válasza #20749568 (#13016) üzenetére


Tuomas
addikt

Alapesetben bedobják a postaládába és az veszi át, aki kiszedi belőle :DDD

We were here

(#13018) MasterMark válasza #20749568 (#13016) üzenetére


MasterMark
titán

Posta hozza postaládába, prémiumnál pedig DHL futár kézbe.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#13020) Krethx válasza Aaron14 (#13015) üzenetére


Krethx
aktív tag

De igen. Viszont annak a hivatalos neve "In-Store Payments". Ami működik Offline is. Tehát megy Internet kapcsolat nélkül is.
Az internetes fizetést Online Payments-nek nevezik. Offline nem működik. Internet kapcsolat nélkül nem megy.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#13021) Quinine911 válasza #20749568 (#13016) üzenetére


Quinine911
aktív tag

sima levél.

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#13022) Friczy válasza Krethx (#13007) üzenetére


Friczy
senior tag

Így már érthető :) De a második virtuális már nincs ingyen, igaz?

Szerk: Közben megválaszoltad, elnézést, nem olvastam végig, mielőtt kérdeztem.

[ Szerkesztve ]

(#13023) tomp


tomp
félisten

Az imént a tescoban GPay-t használva megkérdezte a terminál, hogy milyen valutában vonja le a pénzt. 4-es gomb forint, 6-os amerikai dollár. Eddig még nem láttam.

(#13024) 66zio


66zio
aktív tag

Történt most egy furcsa dolog.
Én úgy használom a Revolutot, hogy a Curve alá van a virtuális kártya betéve. Az esetek nagy részében le van tiltva a virtuális kártya, amíg sorba állok feloldom.

Fizettem a Curve-vel. A szokásosnál több időt kellett várni a fizetésre, de rezgett a telefon a zsebemben, gondoltam írja, hogy levonták a pénzt, a szokásos. Megkaptam a blokkot, erre nézem itthon, hogy a Curve nem küldött értesítést, alkalmazáson belül nem látszik a vásárlás.
Revolut alkalmazáson belül látszik, de elutasítva felirattal, áthúzva.

„A tranzakció végrehajtásához oldd fel a kártyádat”.
Ez másfél órája volt, azóta fel van oldva a kártyám. Akkor most ingyen vásároltam? Miért nem látszik Curve-ben?
Ez nem a szokásos 7 napon belül blablabla.

Tescoban vásároltam. Szerencsére/sajnos csak kis összeggel. ;]

(#13025) sopruk válasza 66zio (#13024) üzenetére


sopruk
aktív tag

Bő egy hete nekem is volt hasonló, pár napra rá mindkét app jelezte, levonta a vásárlásomat, úgyhogy semmit nem adnak ingyé :) , előbb-utóbb észreveszik a hibát...

[ Szerkesztve ]

(#13026) takcslajos1 válasza sopruk (#13025) üzenetére


takcslajos1
tag

Nekem még több, mint fél éve volt egy Curve-s vásárlásom offline terminállal, de rossz kártya volt éppen beállítva, és napokkal később jött egy értesítés, hogy declined. Utána átállítottam a jó bankkártyára, de azóta sem próbálta meg újraterhelni, még mindig pending statusban van. o.o

(#13027) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok!
Múlt héten érkezett meg a kártyám, tegnap próbáltam használni a Lidlben, de a terminál visszautasította a chipes vásárlást, aztán az érintésest is. (Appban levonta 2x, majd estére visszakerült a pénzem). Kérdésem az lenne, hogy ilyenkor mit lehet tenni? Chaten írtam, de először sablon szövegek jöttek, majd a chaten egy india válaszolt aki azt hitte meg akarom változtatni a PIN kódomat(Most megint írtam, holnapra remélem válaszolnak értelmesen). Pár nap múlva elveszik a 3000 Ft-s regisztrációm ha nem használom, meg ugye jó lenne ha működne a kártya...Holnap elmegyek egy automatához, megnézem az mit kezd vele...

[ Szerkesztve ]

(#13028) 7SPT válasza 7SPT (#12920) üzenetére


7SPT
csendes tag

Sziasztok!

Erre esetleg valami ötlet? :)

(#13029) .mf válasza #20749568 (#13016) üzenetére


.mf
veterán

Kapcsolódó kérdés: pár hét után végre felajánlották az ingyenes kártyát, de pont addigra utazok el másfél hónapra. Lehet kérni a szállítást máshova is, vagy csak a regisztrált címemre?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#13030) sopruk válasza .mf (#13029) üzenetére


sopruk
aktív tag

Nekem a kártya rendelés folyamán lehetőség volt külön postázási címet megadni...

(#13031) Rimuru válasza sopruk (#13030) üzenetére


Rimuru
veterán

Nekem is munkahelyre erkezett (2x is).

Vigyázat, csalok!

(#13032) sopruk válasza takcslajos1 (#13026) üzenetére


sopruk
aktív tag

Érdekes, akkor mégiscsak tud hibázni a rendszer. Akkor kíváncsi leszek 66zio fórumtársnak végül levonják e utólag az összeget...

(#13034) szvl


szvl
tag

Egy ismerősöm szeretett volna küldeni nekem egy 130.000 Ft körüli összeget. Azt javasoltam, hogy legyen revolutos fizetési kérelem, amit a bankkártyájával egyenlít ki.
Először óvatosságból egy 10.000 Ft-os fizetési kérelmet küldtem el neki, amit a bankkártyájával kifizetett, a pénz rendben megérkezett a revolut számlámra.
Második alkalommal 120.000 Ft-os fizetési kérelmet küldtem. Rá is néztem a linkre, amit elküldtem, minden rendben levőnek tűnt. De aztán kiderült, hogy az a link, ami arra szolgált volna, hogy a bankkártya adatok megadására szolgáló oldalra küldje inaktív volt. Egyetlen lehetőség közül választhatott: regisztrál egy revolut account-ot. Így lett egy új ügyfele a Revolutnak, aki valószínűleg soha nem fogja használni a szolgáltatást.

Tanulság: fizetési kérelem küldése esetén ki kell próbálni a linket, hogy működik-e és csak utána érdemes továbbküldeni.

(#13035) anadroid válasza szvl (#13034) üzenetére


anadroid
senior tag

A másik lehetőség az lett volna, hogy szól neked, törlöd a hibás bekérőt, és küldesz egy újat.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#13036) szvl válasza anadroid (#13035) üzenetére


szvl
tag

Gyakorlatlan volt, azt hitte, hogy ez így van jól.
A bekérő szerintem nem hibás volt, azt gyanítom, hogy a link szándékosan volt inaktív a magas összeg miatt.

(#13037) szvl


szvl
tag

Egyébként nem értem, hogy a Revolut-nak anyagilag miért nem mindegy, hogy az én bankkártyámmal topup-olok, vagy más tölti fel a sajátjával. Fizetési kérelem kapcsán ez a kérdés már korábban felmerült itt a fórumban.

[ Szerkesztve ]

(#13038) Tuomas válasza szvl (#13036) üzenetére


Tuomas
addikt

Így van, volt már erről szó. Valszeg van egy keret egy hónapban, amennyit tudsz bekérni, utána regisztrációt kér. Nyilván nekik jobban megéri, ha 2 ügyfelük küld pénzt egymás között, mint hogy valaki fizetési hivatkozásokkal kéreget. Ez tiszta sor.

We were here

(#13039) Tuomas válasza dudi6 (#13027) üzenetére


Tuomas
addikt

Semmit, mégis mit szeretnél? Volt 2 sikertelenen fizetésed, a pénzt még aznap visszakaptad. Mi a probléma?

We were here

(#13040) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Jol leszivatott a Cib.
Atraknek a Revolut szamlamra penzt.
Varom a megerositokodot semmi. Probalkozom meg parszor de nem jon.
Hivom a Cib-et kb 3000 forintomban volt, mondjak: Ja nem tudunk push uzenetet kuldeni mar 2 hete. Magyar kartyam szolgaltatonal mar felfuggesztve.
Szamot megvaltoztatom oda se jon meg az sms.
Cib kozpont semmit se tud csinalni.

(#13041) instantwater válasza Gsx-rr (#13040) üzenetére


instantwater
addikt

Ajánlom a VOIP topikot ilyen hívásokra.

(#13042) MrCsiT válasza Gsx-rr (#13040) üzenetére


MrCsiT
addikt

Én emiatt panaszt tettem a CIB-nél, majd kivizsgálják:
1. Betereltek mindenkit a mobilapp-ba, hogy oda jön majd push üzenet,
2., Páromnak egyszerűen nem érkezik meg az app-ba.

Innentől sakk-matt, se utalni, se megbízást adni, semmit nem lehet a PC-re telepíthető alkalmazásukban. Én pedig - biztonsági okokból - a CIB-es mobil appnak alapból minden, a megnézésen túli jogát elvettem. Ha akarok, utalok PC-n, azt biztonságosabbnak tartom mint a mobilalkalmazást.

Fentieken túl, telefonos ügyfélszolgálat 11 perc alatt képtelen volt fogadni a hívásomat.

Elmehetnek a fenébe. Ezért a "szolgáltatásért" még havidíjat is kérnek. Szánalom.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#13043) bigdady válasza MrCsiT (#13042) üzenetére


bigdady
nagyúr

Leépülőben van a CIB évek óta halmozza a veszteségeket nincs pénze ezekre. Régen jó volt

(#13044) petipetya válasza Gsx-rr (#13040) üzenetére


petipetya
nagyúr

Én sem értem, hogy eddig push üzenetben jött a kód, legutóbb pedig már sms-ben. Viszont a Curve közbeiktatásával töltve a Revolutut, nincs CIB-es kód.

"nincs rá lezsóidő"

(#13045) instantwater válasza MrCsiT (#13042) üzenetére


instantwater
addikt

Válts bankot. :K

Ott van mondjuk a zótéjpéé :DDD
Komolyra fordítva a szót, tényleg van egy csomó más bank. Ha valami drága vagy nem működik váltani kell.

[ Szerkesztve ]

(#13046) Tuomas válasza instantwater (#13045) üzenetére


Tuomas
addikt

Ez így van, sokaknak viszont nem olyan egyszerű, mert csomó macera míg valaki "átköltözik" egy másik bankhoz, pl. csoportos beszedéseket átvinni. De igen, van az a szint amikor már jobb az embernek, ha kilép. Ez olyan, mint a párkapcsolat. :DDD

[ Szerkesztve ]

We were here

(#13047) instantwater válasza Tuomas (#13046) üzenetére


instantwater
addikt

Igen, tudom, sokaknak ott van a folyószámla ahol a hitel.

Bocs. Én el vagyok kényeztetve. Itt Angliában a bankváltás abból áll, hogy szólsz az új bankodnak, hogy hol van a régi számlád, és ők átvisznek minden beszedést, ismétlődő utalást, és még a bejövő tranzakciókat is hónapokig ingyen továbbítják az új számlára.

(#13048) Tuomas válasza instantwater (#13047) üzenetére


Tuomas
addikt

Mert ott a bankok vannak az ügyfélért, itt meg az ügyfél van a bankokért. :(

We were here

(#13049) gzbotii válasza sopruk (#13030) üzenetére


gzbotii
veterán

Egy időben volt egy bug, itt is írták, meg a barátnőmnek is az állandó lakcímre ment, hiába kertül a közös albérletbe...

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#13050) sopruk válasza gzbotii (#13049) üzenetére


sopruk
aktív tag

Én kb. egy hónapja rendeltem és rendben megérkezett. Viszont emlékszem, hogy kitöltéskor az utolsó lapra érkezve a véglegesítésre, a postázási címnél is a lakcímet mutatta. Beleléptem szerkesztésre és utána már jól mutatta. Még jó, hogy észrevettem...

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.