Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4601) vnorbi válasza andvincze (#4599) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Ha elkezdenek vele foglalkozni, és minden dokukentumod rendben van, akkor egy órán belül végeznek. Nálam 4 nap telt el a korlátozás bejelentése és az ellenőrzés megkezdése közt (volt benne hétvége is). Azért tudom, hogy 4 napig nem foglalkoztak vele, mert a dokumentumfeltöltés félbeszakadt, és eddig kellett várni, mire jött válasz arra, hogy hogyan tudom folytatni.

(#4602) Lizingrider válasza andvincze (#4599) üzenetére


Lizingrider
csendes tag

Engem múlt hét pénteken kértek a dokumentumok feltöltésére, addig korlátozták az accountot. Mivel 3 doksit kértek be, de csak egyet lehetett feltölteni ezért a chat-ben jeleztem a problémát. Vasárnap kora délután reagáltak rá, ott a chatben fel tudtam tölteni a maradék 2 doksit és 10 percen belül feloldották a korlátozást. Tehát érdemes rájuk írni. Azóta sokszor töltöttem fel sok pénzt és nem történt több korlátozás.

(#4603) nyirzoz válasza Lizingrider (#4602) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Milyen dokumentumokat kértek be és milyen formátumban?

[ Szerkesztve ]

(#4604) Lizingrider válasza nyirzoz (#4603) üzenetére


Lizingrider
csendes tag

2 havi munkabér igazolás amit én bankszamla kivonattal igazoltam és ami kicsit erős szerintem az a tavalyi adobevallás. Én mindent PDF - ben töltöttem fel, de fotó formában is fel lehet tölteni. Egyébként az nagyon fontos, hogy a korlátozás nem jelenti, hogy nem férsz hozzá a pénzedhez, minden kártyaművelet és ATM KP felvét is korlátozás nélkül megy. Újabb pénzt nem enged feltölteni és appon belüli pénz küldés és utalás van korlátozva. Ki lehet bírni.

(#4605) Lizingrider válasza II.Démonlord (#4588) üzenetére


Lizingrider
csendes tag

Feleségemnél fordult ugyanez elő Huawei P9 lite mini telefonnal. Úgy hidaltuk át, hogy feltettük a tabletjére is, beléptünk a telefonszám megadásával és meg tudtuk adni a PIN kódot. Azóta már meg is jött a kártya.

(#4606) oszi666


oszi666
őstag

Sziasztok ezek a korlatozos dolgok amikrol irtok moert vannak? Miert kell ezt a rengeteg papirt bekuldeni nekik?

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#4607) Lizingrider válasza oszi666 (#4606) üzenetére


Lizingrider
csendes tag

Hahó! Ezt a linket adta magyarázatul a supportos srác: https://blog.revolut.com/what-is-source-of-funds-and-how-does-it-affect-me/

Röviden: pénzmosás megelőzését célzó törvényi előírás miatt. Viszont mióta ezeket beküldtem azóta béke, nyugalom...

[ Szerkesztve ]

(#4608) inSt4DEATH


inSt4DEATH
csendes tag

Jelentem OTP-s számlámra megérkezett a duplikált összeg.
Nem kaptam semmi üzenetet a Revolut-tól, szóval aki nem kapott még pénzt vissza szerintem nem kell aggódni, jönni fog az.

(#4609) balco


balco
aktív tag

Új vagyok, ahogy elindult a HUF feltöltés akkor regeltem.
Azóta megjött a kártyám, töltöttem fel rá a kezdeti 3500 Ft-ot, aztán 18000 Ft-ot. Kipróbáltam a kártyát, tudtam vásárolni.
Azóta olvasgattam itt is, hogy most elég könnyen zárolnak. Ma feltettem rá 50000 Ft-ot (jövő héten utazok és helyi valutát szeretnék). Azzonnal zároltak is. Már el is küldtem nekik a kért papírokat.
De azért nekem néhány kérdésem maradt.
Miért nem kérik be egyből ezeket amikor a személyimet fotózom, szelfit csinálok?
Az app azt írja, hogy ezt a pénzt el tudom költeni, ami már rajta van. A váltást is úgy tűnik hogy engedi, bár most hétvégén azt nem akarom kipróbálni, majd kedden.
Ráadásul mivel mind a paycheckem, mind a számlakivonatom, bevallásom elektronikus (és ezért nem szaladtam el nyomtatni) elég béna fotókat tudtam csak csinálni. Olvashatóak, de megdolgoznak vele. Nem lenne jobb egy webes felület amin pdfet is fel tudok tölteni?

Még annyi, hogy minden magyar: forintos magyar kártya a saját nevemen, saját forint számla.

[ Szerkesztve ]

(#4610) Lizingrider válasza balco (#4609) üzenetére


Lizingrider
csendes tag

Nekem is elektronikus minden és az appban van file feltöltési lehetőség nem csak fotó, így a PDF ok. Egy a bibi 1 filet enged feltölteni úgyhogy ha nem akarsz ezzel időt veszteni akkor zippeld össze a PDF-eket 1 fileba és azt töltsd fel.

(#4611) Nyugger1 válasza Watcher45 (#4600) üzenetére


Nyugger1
újonc

Igen, a Curve alá főkártyakénr bekapcsolva volt az OTP kártya. Valószínűleg igazad van, használat után a Curve kártya alatt olyan kártyára kell állni, ahonnan nem tudják ismételten levenni vagy le kell fagyasztani.

(#4612) oszi666 válasza Lizingrider (#4607) üzenetére


oszi666
őstag

Koszina helpet!

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#4613) Watcher45 válasza Nyugger1 (#4611) üzenetére


Watcher45
tag

Én nem szoktam fagyasztani, csak van hozzárendelve egy Transferwise kártya is amin éppen, hogy csak van valami pénzösszeg. Miután befejeztem a vásárlást erre állok át, vagy ha ilyen nincs akkor ott van az amire az ajándék 5 fontok gyűlnek azt is ki lehet jelölni. Lehet, hogy túlzó óvatosság de, az alkalmazásban csak egy kattintás és a biztonság illúzióját kelti bennem :D

(#4614) balco válasza Lizingrider (#4610) üzenetére


balco
aktív tag

Én nem láttam pdf feltöltést.
iPhone-on egyébként is elég macerás a filekezelés.
El tudom képzelni, hogy androidon van.
(na majd mindjárt zárolom a nejem loginját is és kipróbálom :D )

Most közben elszaladtam boltba és vásárolni tudtam a kártyámmal a zárolás ellenére.

Egyébként itthoni eurós atmből lehet levenni eurót vele? Van valami nem várt költsége?

(#4615) Lizingrider


Lizingrider
csendes tag

Múlt héten utaltam Revolut számláról 70.000 Ft-ot a CIB-es HUF számlámra. Ma látom, hogy egyéb terhelés jogcímen 168,36 Ft terhelés jelent meg ugyanazzal az erteknappal és benne van az utalásnak a referencia száma. Nem egy nagy összeg, de mégis ott van. Aki utalt már Ft számlára nézzen utána, csak mint érdekesség.

(#4616) kásás


kásás
tag

Már többször használtam a fizetési hivatkozást pénz bekéréshez. A Curve pontokat is többször így kértem be.
Ma ez fogadott:
,,Sorry, for security reasons you need to top up more and use a card first before using this feature."
Találkoztatok már ilyennel?

(#4617) nyirzoz válasza Lizingrider (#4615) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Nekem Ersténél nincs semmilyen plusz költség könyvelve a visszautalásnál.

(#4618) Lizingrider válasza nyirzoz (#4617) üzenetére


Lizingrider
csendes tag

Ez nem visszautalás volt, én utaltam magamnak a Revolut számláról SWIFT utalással.

(#4619) Lizingrider válasza kásás (#4616) üzenetére


Lizingrider
csendes tag

Nekem kezdetek óta ezt írja a Revolut pénz bekérésre. Gondolom csak a régi power usereknek adott a lehetőség.
Update: Most újra megpróbáltam és már működik. Annyi, hogy az előző próbálkozás óta volt 200k forgalom a számlán

[ Szerkesztve ]

(#4620) Oliverda válasza Lizingrider (#4615) üzenetére


Oliverda
félisten

Bejövő forint átutalásra elég ritkán szoktak díjat felszámolni. Szerintem hívd fel őket.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4621) Lizingrider válasza Oliverda (#4620) üzenetére


Lizingrider
csendes tag

Így lesz. Egyébként érdekesen megy ez a Revolut utalás Ft számlára. A Revolut előbb SWIFT - en elküldi egy K&H számlaszámra ami gondolom technika számla. Az utalást a K&H IBAN számlaszámból átfordítja magyar 24 jegyű számlaszámra és GIRO-n megy tovább a pénz a cél számlára. Csakhogy ez a GIRO utalás nincs ingyen a K&H-nak és a levont összeg pont akkora mint mikor GIRO-n utaltam pár hete ennyit. Én sem tudom, hogy GIRO - n lehet e tranzakciós díjat áthárítani a kedvezményezettre de hétvégén mrgkérdem GIRO - nál dolgozó rokonomat és majd reflektálok.

(#4622) nyirzoz válasza Lizingrider (#4618) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Miután én a SWIFT-en kívül én nem látok más visszautalási módot, így nekem is az volt.
Revolut -- saját bankszámla az irány.

[ Szerkesztve ]

(#4623) Lizingrider válasza nyirzoz (#4622) üzenetére


Lizingrider
csendes tag

Ez jóváírás a dupla top-up miatt természetesen nem SWIFT-en jött vissza, hanem a kártyatársaságok és bankok által használt kartyarendszeren (Arksys) keresztüli terhelés storno volt, semmi köze a SWIFT-hez.

[ Szerkesztve ]

(#4624) andvincze válasza balco (#4609) üzenetére


andvincze
újonc

Szia,
Nekem már öt napja ülnek rajta, most akarok rádörreni az ügyfélszolgálatra, de tartok tőle, hogy kapok egy sablon semmit, majd írok mi volt.

(#4625) nyirzoz válasza Lizingrider (#4623) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Azt írtad, hogy magadnak utaltál vissza SWIFT-en és ezután vont a bank.
Nem igazán tudlak követni, de szép délutánt!

(#4626) vnorbi válasza Lizingrider (#4621) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Szerintem azt valahol írják, hogy egyes utalási útvonalakon a levelező bank (ezesetben a K&H, ha jól gondolom) számolhat fel költséget, de erről pontosabbat nem tudnak. Az mindenesetre érdekes, hogy a költség a Revolut oldalon jelent meg, és nem eleve ennyivel kisebb összeg íródott jóvá.

Akinél ingyenes volt az utalás, annál az utalás összege elérte a 20 ezer forintot? Mert az ettől alacsonyabb összegekre nincs illeték, ezért tud esetleg ingyenes lenni.

Ha a Cib-nél jelent meg a terhelés, akkor nincs ötletem, hogy mi magyarázhatja. Lehet, hogy így könyvelik el, hogy az utalás köztes résztvevője mennyit vett le?

[ Szerkesztve ]

(#4627) Lizingrider válasza nyirzoz (#4625) üzenetére


Lizingrider
csendes tag

Akkor sorry lehet félreértettem amit írtál:
"nyirzoz
(tag)
Nekem Ersténél nincs semmilyen plusz költség könyvelve a visszautalásnál." A visszautalás szó alapján úgy értettem, hogy Te is érintett voltál a dupla top-up hibával és arra írod, hogy visszautalás.

[ Szerkesztve ]

(#4628) nyirzoz válasza Lizingrider (#4627) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Peace! :R

@vnorbi
20 ezer alatti volt az utalásom és költségmentes.

[ Szerkesztve ]

(#4629) zsnorbi21


zsnorbi21
tag

Valaki használja az appot iOS 13 bétával? Ha igen, működik rendesen?

Köszi :)

(#4630) Oliverda válasza vnorbi (#4626) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha elkérnék az illetéket, akkor azt még az utalás indításánál kellene levonniuk/jelezniük.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4631) simson51 válasza Lizingrider (#4621) üzenetére


simson51
csendes újonc

Ez szerintem nálad azért lehet gond mert k&h-s vagy és bankon belül elszúrnak valamit. (Bár bankon belül eleve ingyen kéne legyen az utalás) Az én kiutalásaim mindig egy k&h-s számlaszámról érkeznek (gondolom van valami szerződése a revoluttal) és nyilván nem kerül nekem semmibe mivel kedvezményezett vagyok (nagy összegnél se)

(#4632) Lizingrider válasza simson51 (#4631) üzenetére


Lizingrider
csendes tag

Hahó nem vagyok K&H-s és abban igazad van, hogy kedvezményezettként nem lehetne rám terhelni semmit. Mégis ott van az összeg, de fel is hívom most a CIB24-et és rákérdezek mi az a tétel, aztán megosztom veletek.

(#4633) simson51 válasza Lizingrider (#4632) üzenetére


simson51
csendes újonc

Ja sorry valamit benéztem :P

(#4634) Lizingrider válasza simson51 (#4633) üzenetére


Lizingrider
csendes tag

Sziasztok! Elnézést mindenkitől VAKLÁRMA volt az egész bejövő utalás költség. Tévedésem oka, hogy a nevezett tétel tranzakció azonosítója megegyezett a Revolut bejövő utalás tranzakció azonosítójával, ezért hittem azt, hogy a kettőnek bármi köze van egymáshoz, DE ez valami fix azonosító, mert az összes tranzakcióban, aminek semmi köze a Revoluthoz is benne van, csak nyilván egyenként nem mentem bele mindegyikbe. Szóval nincs bejövő utaláshoz kapcsolódó költség elnézést mindenkitől! Mentségemre legyen mondva, hogy most eléggé intenzíven tesztelem a Revolut funkciókat és ilyen részleteket is nézek mint tranzakció azonosítók, és vesztemre ezekbe a fent említett fix tranzakció azonosítóban benne volt a KHB is ezért egyből kötöttem a Revolutos bejövő utaláshoz, ráadásul a többi része is egyezett az azonosítónak.

[ Szerkesztve ]

(#4635) attiati


attiati
veterán

316,8 az eur eladási árfolyam
Nem túl acélos egy 320,2-es közép esetén.
Úgy nézem, hogy hetevegen van 1% extra spread az árfolyamban?

(#4636) ItaliX válasza attiati (#4635) üzenetére


ItaliX
csendes tag

Imádom, hogy mindenki lusta visszakeresni, olvasni:
"Milyen árfolyamon vált a Revolut?
A Revolut nem a középárfolyamon, hanem a bankközi árfolyamon vált, nincs semmilyen extra költség, kivéve hétvégét, amikor a valutaváltás felára 0,5% (THB és UAH 2%), tehát érdemesebb hétvége előtt váltani az appban abból a pénznemből, amire szükségünk van."

(#4637) streng válasza attiati (#4635) üzenetére


streng
csendes tag

https://www.revolut.com/help/getting-started/exchanging-currencies/what-foreign-exchange-rate-will-i-get/

[link]

1% Te eddig hol jártál? :)

[ Szerkesztve ]

(#4638) goldister


goldister
tag

Ma vettem fel Pesten euro-s atm-ből 200 eurót revolut kártyával. Hibátlanul ment.
És vettem fel utána curve kártyával is, úgy hogy alá raktam eurosként a revolutot. Nem vette a revolut kézpénzfelvételnek. Így 400euro sikerült kivenni egy nap :))

(#4639) hedgehog válasza Lizingrider (#4621) üzenetére


hedgehog
senior tag

Nem lepődnék meg, ha az a köztes számlaszám a Vitesse PSP-hez tartozna. Őket használta korábban ilyesmire a Revolut, sőt valószínűleg még most is, csak már tudják küldeni a nevet.

-- aka p3d3str1an

(#4640) gzbotii válasza goldister (#4638) üzenetére


gzbotii
veterán

Ez nagyon hasznos tapasztalat, köszi :R
OTP-s ATM volt?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4641) goldister válasza gzbotii (#4640) üzenetére


goldister
tag

Igen, OTP-s volt. A Duna plázánál.

(#4642) balco válasza balco (#4614) üzenetére


balco
aktív tag

Viszont este 6 után már fel is oldották a limitációt! Ha csal az emlékezetem k 8 óra alatt megvolt.
Megyek du és megnézek én is egy eurós OTP ATM-et.

(#4643) Overlocker


Overlocker
veterán

Sziasztok!

Most regisztráltam, mert július 1-jén megyek nyaralni és ajánlották ismerősök a Revolutot - a középárfolyam miatt sokat spórolnék.

Megigényeltem a bankkártyát, elvileg jún. 20 megjön.

Az lenne a kérdésem , h a személyit mennyi idő alatt verifikálják? Utána mit kell még esetleg feltöltenem hogy zökkenőmentesen tudjam feltölteni, utalni másnak, fogadni?

Köszi előre is a válaszokat!

(#4644) ServerWorks válasza Overlocker (#4643) üzenetére


ServerWorks
tag

Azonnal, önarckép

[ Szerkesztve ]

(#4645) hedgehog válasza Overlocker (#4643) üzenetére


hedgehog
senior tag

arra viszont számíts, hogy az első feltöltés után zárolni fognak. A kártyát fogod tudni használni, de új feltöltés, vagy kifelé utalás előtt bankszámlakivonatot, fizetési papírt kérnek az ellenőrzéshez

-- aka p3d3str1an

(#4646) Lizingrider válasza hedgehog (#4645) üzenetére


Lizingrider
csendes tag

És tavalyi adóbevallást is, viszont ha ezeket feltöltöd akkor nem blokkolnak utána.

[ Szerkesztve ]

(#4647) Zugi válasza hedgehog (#4645) üzenetére


Zugi
aktív tag

Első feltöltés után? Én eddig 3x töltöttem és semmi problémába nem ütköztem. Igaz nem hatalmas összegeket, elsőre 20e Ft, másodikra újabb 20e Ft, majd 50e Ft. Utóbbi kettő összeget egymás után fél órán belül és semmi probléma nem merült föl. Vagy itt több százezres értékekre gondolsz?
Ami nálam még jellemző volt, hogy feltöltés után egyből átváltottam az összegeket más valutákra, tehát Ft-ban nem tárolok rajta.

[ Szerkesztve ]

(#4648) gzbotii válasza hedgehog (#4645) üzenetére


gzbotii
veterán

....azért ez nem általánosság, szvsz.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4649) hedgehog válasza gzbotii (#4648) üzenetére


hedgehog
senior tag

Azért írtam, hogy számítson rá, hogy ne érje meglepetésként. Ha nem zárolják, akkor pozitív csalódás :)

Zugi, feljebb olvashatsz példákat olyanra, hogy első feltöltés 50K és repült a zárolás

-- aka p3d3str1an

(#4650) alex devil válasza hedgehog (#4649) üzenetére


alex devil
senior tag

Már én is 4x 50 ezret töltöttem, eddig nem zároltak, remélem, nem is fognak.

S23

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.