Hirdetés

2024. szeptember 12., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50001) pictigjis válasza focvis (#49999) üzenetére


pictigjis
senior tag

és szerinted mitől lenne neked rosszabb, ha lenne magyar számlaszám? kötelező lenne használni? aligha. de arra azért ne vegyél mérget, hogy a hitelkártyás feltöltés örökké ingyenes lesz

ha bármi értelmes érvet írnátok a magyarországi fióktelep/számlaszám ellen, az igazán jó lenne amúgy!

(#50002) tobias40 válasza focvis (#49999) üzenetére


tobias40
veterán

Ezt a visszatérítést melyik bank adja és milye feltételekkel?(vagy van vmi trükk? :P )

(#50003) fokukac válasza pictigjis (#49997) üzenetére


fokukac
nagyúr

nyilván van közöm Magyarországhoz, de konkrétan nem akarok tranzakciós adót, meg semmi ilyen kreténséget fizetni.

Az is benne van a cikkben, hogy fizetik a tranzakciós adót évek óta, és _egyelőre_ nem akarják tovább terhelni.
Én úgy érzem, hogy az unortodox kreténség az, ami megfojtja ezt az országot, és hogyha ettől itt sem tudok szabadulni, akkor majd keresek valami másik opciót...

ui. az számomra teljesen rendben van, hogy a jövedelmet lejelentik, és az után adózni kell. az normális. De amikor az állam sarcot szed tranzakciók után, nem is keveset, az konkrétan harácsolás, rablás, mindez azért, hogy aztán elköltsék stadionra meg reptérre, meg a haverokra.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#50004) focvis válasza tobias40 (#50002) üzenetére


focvis
veterán

Trükk? Igen, egy időgép kell(ene) hozzá, és visszamenni 2009-be. :D
(BB, LOY001 kedvezményazonosító, külföldi vásárlás 2%, felső korlát nélkül.)

(#50005) Oliverda válasza focvis (#49999) üzenetére


Oliverda
félisten

"Kimondottan előnyös, hogy nem utalnom kell Revora"

Szerintem pedig az lenne nagyon előnyös, ha végre AFR-rel lehetne utalni Revolutról is, ahogy Wise-ról.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#50006) focvis válasza pictigjis (#50001) üzenetére


focvis
veterán

Ha lesz magyar számlaszám, akkor valószínűleg eltörlik a kártyás feltöltést, amivel nekem rosszabb lesz. Jelenleg van 2% előnyük nálam.
Ha nekem rosszabb lesz, akkor én valószínűleg nem fogok előfizetni Metalra, így nekikk is rosszabb lesz, de persze ők leszarják ha elveszítenek engem.

Lovagolhatunk még a témán, hogy én miért nem szeretném, Te pedig miért szeretnéd, pont ráérek. :) Holnap is.
De nem vagyunk egyformák, másnak más a fontos, ezt el kell tudni fogadni.

(#50007) Oliverda válasza focvis (#50006) üzenetére


Oliverda
félisten

"Ha lesz magyar számlaszám, akkor valószínűleg eltörlik a kártyás feltöltést"

Ezt miből gondolod? :F

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#50008) focvis válasza Oliverda (#50007) üzenetére


focvis
veterán

Élőérzet. Más országokban már nincs hitelkártyás feltöltés, nekünk megkegyelmeztek a helyi számlaszám hiányában.

Tényleg ráérek. :)

(#50009) pictigjis válasza focvis (#50008) üzenetére


pictigjis
senior tag

nagy kár, hogy légből kapott feltételezésekre és előérzetekre alapozol. te annyira személyes irányba vitted ezt el, ami értelmezhetetlen egy ilyen szolgáltatás szempontjából. ennek valójában nem volt sok értelme

mert innen indultál:

+1, nem szeretnék se leánybankot, se fióktelepet.

és azóta se magyaráztad meg valójában, hogy ha ezek meglennének, ami valódi fejlődést hozna a szolgáltatásnak, attól neked mitől lenne biztosan (tehát feltételezések és előérzetek nélkül) rosszabb. részemről pont

[ Szerkesztve ]

(#50010) Oliverda válasza focvis (#50008) üzenetére


Oliverda
félisten

Először azt írtad, hogy valószínűleg eltörlik a kártyás feltöltést, most pedig már hitelkártyáról beszélsz. Valójában mindegy, mert egyik állítás sem igaz: cimborám a német accountját továbbra is ingyen tölti bankkártyával, miközben már évek óta utalni is tud rá helyi pénzt, vagyis eurót.

Tényleg jó lenne, ha tényeken alapulnának az ilyen betonbiztosként leírt állítások.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#50011) focvis válasza pictigjis (#50009) üzenetére


focvis
veterán

Már pedig leírtam, hogy én, focvis miért nem szeretném.
Mindezt kötözködés nélkül.

Te szeretnéd, valószínűleg neked lesz jó, mert megcsinálják azt a fránya leánybankot.

A burkolt lehülyézést nem én kezdtem, lásd #49997. :N

(#50012) focvis válasza Oliverda (#50010) üzenetére


focvis
veterán

Legyen igazad. Maradjon változatlan a kártyás feltöltést, hitelkártyával is, a többi pont nem érdekel (engem).
Visszatérünk rá majd annak idejében.

(#50013) ACE- válasza ollie (#50000) üzenetére


ACE-
addikt

A cikkből idézem "A tranzakciós illetéket fizetik, évente tízmilliárd forintos nagyságrendben, de nem hárítják át." De von, illetve vonnia kéne, csak nem hárítja át, örülj amig ez így van... és ez szól a többieknek is, akik azt gondolják, hogy azért, mert Litvánia kicsit odébb van, már nem jut el oda Magyarország keze... ha akarja, eljut. Ez itt az EU, jó reggelt...

Revolut (7000 Ft azonnal) Curve (1% visszatérítés 30 napig mindenre)

(#50014) BullHurley


BullHurley
újonc

Üdv.!
Van egy problémám:
nemrég lejárt a cibes bankkártyám, átvettem az újat, aktiváltam, minden frankó. A gond az hogy a revolut nem akar róla pénzt elfogadni. Beírom az összeget, beírom a kártya adatait majd felugrik a cibes képernyő és homokóra... mit lehet a baj?

(#50015) ollie válasza pictigjis (#50009) üzenetére


ollie
MODERÁTOR
LOGOUT blog

A leánybank annyiban lenne jó, hogy itt, Magyarországon lenne biztosítva a pénzünk. Igen, tudom, Litvániában van most biztosítva, de nem vagyok benne 100%-ig biztos, hogy mindenképpen megkapjuk, ha csődbe megy a Revolut. A tranzakciós adót meg előbb-utóbb ránk fogják hárítani (a Revolut vállalkozás, nem jótékonysági intézmény), legkésőbb valószínűleg akkor, mikor megáll a növekedésük itthon.

***

(#50016) ollie válasza ACE- (#50013) üzenetére


ollie
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Ezt nem értem miért írtad, mert nem tartozik ahhoz, amit írtam. Nem is utaltam a tranzakciós illetékre.

[ Szerkesztve ]

***

(#50017) Oliverda válasza ollie (#50015) üzenetére


Oliverda
félisten

Azt már rég fizeti az, aki forintra/ról vált devizát.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#50018) zsamiatt válasza Oliverda (#50017) üzenetére


zsamiatt
őstag

szerintem nem. Mivel egyáltalán nem biztos, hogy valóban történik váltás. Tranzakciós illetéket ha kiutalsz róla Ft-ról Ft-t akor fog fizetni.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- Érdeklődés privátban!

(#50019) Vityaa


Vityaa
tag

Sziasztok, standard csomagban ha a limiten belül akarok venni devizát, miért tesz rá az árfolyamra 50 fillért? Ez eddig nem így volt, mindig az adott árfolyamon váltott.

(#50020) fokukac válasza BullHurley (#50014) üzenetére


fokukac
nagyúr

ugyanaz a száma a cibes kártyának, mint a réginek? (nekem ugyanaz volt). A CVT számot is frissítetted? (Az tud még bekavarni, mert ez ugye elment mindent)

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#50021) zsola400 válasza Vityaa (#50019) üzenetére


zsola400
aktív tag

Ez már egy ideje ilyen, limitáras megbízást kell adni (közel az aktuális árfolyamhoz) és ezzel még el lehet kerülni a nagyobb árrést.

(#50022) Oliverda válasza zsamiatt (#50018) üzenetére


Oliverda
félisten

Attól még az egyre vastagabb sápot az ügyféltől levonják. Lásd az alattad hozzászólót.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#50023) bigdady


bigdady
nagyúr

Továbbra is kérdés nekem miből fizetik a tranzakciós illetéket majd ha eddig a 428m USD világ szintű nettó nyereségük kb 7%-át (>10mrd Ft)a magyar államnak fizették ami ezután most duplázódik augusztustól majd októbertől pedig min triplázódik devizavàltások és szàmlák közötti újabb tr illeték miatt ….
A korábbinál is kevesebb pénzt fogok irt tartani (Ami pár hónapja rossz árfolyamuk miatt egyébként is elindult)

[ Szerkesztve ]

(#50024) Dorian


Dorian
félisten

Külföldi nyaraláskor mik az alapvető óvintézkedések?
A Revolut számlámra tettem az elkölteni szánt eurót (+ a másik fele készpénz);
Az Erste-s hitelkártyám fog kelleni (fedezet) az autóbérlésnél;
A telefonomon a Walletben az Erste hitelkártya és a Revolut virtuális kártya van hozzáadva.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#50025) zsamiatt válasza Oliverda (#50022) üzenetére


zsamiatt
őstag

Nekem nem tesz ra standard csomagban. Egyebkent elkepzelheto hogy elobb utobb lesz, de amig eleg penz van itt a ft szamlan es virtualisan pakolgat addig nem lesz ra szukseg. Vagy tovabb novelik vele a nyereseget 😁

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- Érdeklődés privátban!

(#50026) Oliverda válasza zsamiatt (#50025) üzenetére


Oliverda
félisten

Mire nem tesz rá?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#50027) Noxy válasza Dorian (#50024) üzenetére


Noxy
veterán

Sztm ez így, teljesen rendben van. Talán még a revo b.kártyát azért eltenném, ha esetleg a telefonnal történne valami.
Óvintézkedéshez még annyit, hogy az asszonyt távol tartani ezektől a dolgoktól. ;]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#50028) Dorian válasza Noxy (#50027) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, a kártyák fizikailag nálam lesznek, esetleg az Erste-s hitelkártyát gondoltam kivenni a Wallet-ből erre az időre, mert ugye az nélkülözhető, bár bizonytalan vagyok, hogy ennek van-e bármi előnye

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#50029) Noxy válasza Dorian (#50028) üzenetére


Noxy
veterán

Sztm a waletben nagyobb biztonságba van, mint a zsebedbe.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#50030) zsamiatt válasza Oliverda (#50026) üzenetére


zsamiatt
őstag

Nem a valtast irtad?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- Érdeklődés privátban!

(#50031) bod101


bod101
aktív tag

Sziasztok,
szerintetek nagyobb összeget is biztonságos utalni (több milliót)? Cégnek utalva mi az ingyenes limit?
Köszönöm!

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#50032) robag93 válasza bod101 (#50031) üzenetére


robag93
aktív tag

Biztonságos. Nincs limit. Egyetlen gond az tud lenni, ha a cég nem fogad el Revolutról utalást (mert mondjuk nem ingyenesen fogadja külföldi számlaszámról a pénzt).

(#50033) ACE- válasza robag93 (#50032) üzenetére


ACE-
addikt

Nem külföldi bankszámlaszámról megy a pénz... Itt inkább az lehet a gond, hogy nem a nevedről jön a pénz, Revolut-ról utalva...

Revolut (7000 Ft azonnal) Curve (1% visszatérítés 30 napig mindenre)

(#50034) bod101 válasza ACE- (#50033) üzenetére


bod101
aktív tag

Lehet írni megjegyzést az nem gond.

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#50035) robag93 válasza ACE- (#50033) üzenetére


robag93
aktív tag

Találkoztam már nem egy céggel, aki tiltotta a Revolutról utalást. Akkor elnézést, azt hittem ez az oka.

(#50036) zsamiatt válasza ACE- (#50033) üzenetére


zsamiatt
őstag

Az euros utalas sem? Mert nem irta a kollega hogy hufot utalna. Szerintem az euro meg a tobbi nem inen megy.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- Érdeklődés privátban!

(#50037) Oliverda válasza zsamiatt (#50030) üzenetére


Oliverda
félisten

Devizaváltás. Ha forintra vagy forintról váltasz.

robag93: Cégnek utalva lehetnek váratlan költségek a fogadó fél oldalán: [link]

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#50038) bod101 válasza zsamiatt (#50036) üzenetére


bod101
aktív tag

Jó lenne, ha euró lenne :P

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#50039) BullHurley válasza fokukac (#50020) üzenetére


BullHurley
újonc

Jahh, megadtam minden kártyaadatot, az előzőt töröltem.
Mondjuk a cib is szarakodik valamit mert most cseréltem telót és az appba se enged be, szal látogathatom meg a bankfiókot.. :S

(#50040) robag93 válasza Oliverda (#50037) üzenetére


robag93
aktív tag

Na, akkor csak úgy van, ahogy gondoltam? Ez némileg ellentmond #50033 ACE- válaszának.

(#50041) Vityaa válasza zsola400 (#50021) üzenetére


Vityaa
tag

Köszi, eladásnál is ez van, csak ott kevesebbet ad. :( A régebbi verzió jobban tetszett. :)

(#50042) Oliverda válasza robag93 (#50040) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha magánszemélynek utalsz, egy citibankos magyar számláról érkezik az összeg a Citibank nevében, a közleményben pedig a tranzakció azonosítója lesz, tehát még a nevedet sem írják oda. Céges kedvezményezett esetében könnyen lehet, hogy közvetlenül a Revolut lesz a küldő egy külföldi SWIFT utalás formájában. Mivel nincs céges számlám, így nem tudom megmondani biztosra, hogy jelenleg pontosan hogy néz ki a folyamat.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#50043) trouble válasza Dorian (#50024) üzenetére


trouble
senior tag

Hasönló szitu előtt állok!
Az autóbérlés kapcsán kérdezem, mire készüljek hitelkártya híján?

(#50044) Oliverda válasza trouble (#50043) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha a bérbeadónál feltétel a hitelkártya, akkor sok jóra ne.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#50045) ACE- válasza Oliverda (#50042) üzenetére


ACE-
addikt

Egyetlen gond van a teóriáddal, a Revolut a bankszámlaszám alapján nem látja, hogy az most céges, vagy nem céges... így ugyanúgy a Citibank magyar bankszámlája lesz ellenoldalon, onnan meg aligha kerülhet plusz pénzbe a jóváírás, mert ugye céges számlán még a sima magyar számláról is pénzbe kerülhet a jóváírás...

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnal) Curve (1% visszatérítés 30 napig mindenre)

(#50046) robag93 válasza ACE- (#50045) üzenetére


robag93
aktív tag

Valójában látja, mert utalásnál meg kell adnod, hogy kinek utalsz.

(#50047) Oliverda válasza ACE- (#50045) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez nem teória, hanem tény. A legelső pontban épp azt kell kiválasztani, hogy magánszemélynek vagy cégnek utalsz:

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#50048) ACE- válasza robag93 (#50046) üzenetére


ACE-
addikt

És ott ugye azt adsz meg amit akarsz... szerintem HUF utalásnál semmi különbség nincs, és nem is lehet ha céges, vagy ha magánszemély számlájára utalsz...

Revolut (7000 Ft azonnal) Curve (1% visszatérítés 30 napig mindenre)

(#50049) robag93 válasza ACE- (#50048) üzenetére


robag93
aktív tag

Nem, konkrétan meg kell adnod még a cég bejegyzett székhelyét is. Anélkül nem enged utalni.

Aztán persze az más kérdés, hogy mi van ha hazudsz, de azt még nem próbáltam.

Egyébként, ha jól rémlik hivatkozik is, hogy NAV-nak kell továbbítania ezeket az adatokat, szóval nem is szívesen játszanék ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#50050) Oliverda válasza ACE- (#50048) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor utalj magadnak céges kedvezményezettel és meséld el, hogy mi történt. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.