Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) Kiskopika válasza Kiskopika (#15998) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Bug vagy nem bug, ranyomtam a kerek egy standart fizikai maestro kartyat es megkerdezte, hogy akarom megkapni, ingyenes normal postaval vagy 7 euro ellenebe express dhlkent.
Ingyen kertem, es nem szamolt fel masodik kartya dijjat sem

(#16002) petipetya válasza Kiskopika (#15998) üzenetére


petipetya
nagyúr

Csekkoltam, nálam a műanyag VISA, a fém pedig MasterCard lenne. Nyáron amúgy még MasterCard-ot kaptam.

"nincs rá lezsóidő"

(#16003) Kiskopika válasza petipetya (#16002) üzenetére


Kiskopika
senior tag

De nekem az app szerint most MAESTRO - t kuld. Errol az opciorol eddig sehol nem olvastam

(#16004) ssgt1981 válasza Kiskopika (#15998) üzenetére


ssgt1981
senior tag


Nekem Visat ad és nem lehet választani.

[ Szerkesztve ]

(#16005) TigerDzsó válasza ssgt1981 (#16004) üzenetére


TigerDzsó
tag

Nekem van VISA és Maestro is, egy hónapja mikor sokan rendeltek VISA kártyát nekem akkor is írta a Maestro-t már.

(#16006) KTU válasza ssgt1981 (#16004) üzenetére


KTU
addikt

Elnézést kérek.
Nem neked szántam, hanem (#15998) Kiskopika hozzászólására lett volna válasz.

Magyar címmel regisztráltál?
Lehet ország függő is.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#16007) ssgt1981 válasza KTU (#16006) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Igen azzal, de még tavaly

(#16008) Kiskopika válasza KTU (#16006) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Nem, ausztriai. De eddig csak visa es mc volt ez most uj.

(#16009) rawe


rawe
tag

Sziasztok !
Olvasgattam, kerestem nem találok megoldást a problémámra.
Lehet pénzt fogadni a Revolut al egy link létrehozásával. Ez még tavaly működött de most azt írja, hogy "security reasons need to top up more" feltöltöttem kb. 10 eurót de nem változott.
Menyit kell feltölteni, hogy elinduljon a szolgáltatás ?
Igazából a kártyát csak pénz fogadására tartanám és az is időszakos!

Aki ilyenre használja a kártyát mondhatna pár szót menyire vált be.

Köszönöm !!!!

(#16010) Divinity


Divinity
őstag

Gyors kérdés, változott az utóbbi időben a számlán tárolt pénz "biztosítása"? Egyre többet gondolkodom rajta, hogy teljesen a revolutot használjam és elengedjek minden mást. Van akkor hungáriában ide kapja a fizetését?

Másik út az lenne ha lenne itthon valami n26 szerű bank ahol ingyen tudnám tárolni a pénzem egy nagyobb részét és nagy eséllyel nem tűnik el holnap, ilyenről esetleg tudtok valamit?

Köszi! :R

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#16011) gzbotii válasza rawe (#16009) üzenetére


gzbotii
veterán

Szerintem aktívabb használat után lesz újra elérhető ez.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#16012) rawe válasza gzbotii (#16011) üzenetére


rawe
tag

hát feleslegesen nem szeretnék küldeni rá csak úgy pénz hogy ott legyen.
Erre szerettem volna használni ha nem lehet kell mást nézzek.
Paypal vígan elvan ha nem piszkálom más kérdés hogy ott rohat sokat leszednek minden utalás után :(

(#16013) anadroid válasza Kiskopika (#15998) üzenetére


anadroid
senior tag

A Maestro-t a németeknél és az osztrákoknál nyomták régebben, de az utóbbiak most már szabadulnak tőle, az Erste is lecseréli őket Mastercardra. A kereskedők jobban szerették, mert kevesebb volt az általuk fizetendő díj. Az ügyfelek egyre kevésbé, mert korlátolt :) volt.

Nekem csak VISA-t ajánl. Esetleg nem a fentebb említett két ország valamelyikében élsz?

[ Szerkesztve ]

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#16014) KTU válasza Divinity (#16010) üzenetére


KTU
addikt

Revolut még nem jó csak magában.

Esetleg, vannak gondok a CIB-bel is, de puffernek jó, OBA védelem a pénzednek.

Év végéig tart az akció.
Revolut-ról utalsz rá, és már ingyenesség feltételét teljesítetted is.
KP befizetés ingyenes fiókban és ATM-ben is (borítékos :(( ),
onnan áthúzod ingyen Revolutra,
Meg van oldva a "Revolut-ra a kp befizetés",
ingyen 2 évig minden, utalás is összeghatár nélkül.
És még van magyar IBAN számlád is, ami Revolut-on nincs, hogy HUF utalást fogadj.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#16015) Kiskopika válasza anadroid (#16013) üzenetére


Kiskopika
senior tag

De osztrakia, de eddig nyoma se volt a revnel ezert lepodtem meg. Mindegy betaroltam belole egyet ha visa behal.

(#16016) kzs


kzs
tag

Olvasom, hogy sokaknak van itt magyar BIN-es Revolut kartyaja: hogyan lehet ehhez hozzajutni, ha nem Magyarorszagon lakom? Fizikai vagy virtualis? (+kérdés: miröl lehet felismerni?) Köszi.

(#16017) bigdady válasza kzs (#16016) üzenetére


bigdady
nagyúr

Magyar címre átírod a revolutot és úgy rendelsz kártyát ennyi

(#16018) Divinity válasza KTU (#16014) üzenetére


Divinity
őstag

Ez egész jól hangzik. :R Még a Gránit Bankkal szemeztem, lényegében csak annyi kéne, hogy egy banknál tudják tartani pénzt mert így is kb havonta megy a top-up a revolutra és azt használom mindenhol az OTP meg kb a semmiért húzza a pénzt rólam így :(

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#16019) Cyberbeni válasza bigdady (#16017) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Ha nem akarod, hogy zárolják a fiókodat, akkor inkább ne.

(#16020) soldier2


soldier2
őstag

Egy paypalos kérdésem lenne, ami az őrületbe kerget. Új, aktivált Visa Revolut kártya, online vásárlás engedélyeze, limit nincs. Boltban fizettem vele, de ez lenne az első online vásárlás. Paypallal fizetnék egy 700€ rendelést, de sokadszora is elutasítja. Pénz van a kártyán (próbáltam euróban és forintban is bár ennek elvileg nem kéne jelentősége legyen). Van ötlete valakinek mi lehet a gond?

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#16021) instantwater válasza Kiskopika (#16001) üzenetére


instantwater
addikt

Akkor most ingyenes a sokadik fizikai is?

(#16022) bigdady válasza Cyberbeni (#16019) üzenetére


bigdady
nagyúr

Tilos költözni?
Nekem így van, fizikaim és virtuális is angol bines

[ Szerkesztve ]

(#16023) bigdady válasza Krethx (#15914) üzenetére


bigdady
nagyúr

SIM-et is át kell rákból az androidosba? Vagy elég a wi-fi?

(#16024) Kiskopika válasza instantwater (#16021) üzenetére


Kiskopika
senior tag

En vegig vittem a folyamatot, es december 12 re igeri a kezbesitest. Nem vont le penzt, de en ausztriaba vagyok. 2ik kartyam lesz

(#16025) vnorbi válasza rawe (#16009) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Volt már itt olyan sztori, hogy valakinek "elromlott" a pénzkérő linkje, de nem úgy, mint nálad. A Revolut dönthet úgy, hogy a linken valójában nem lehet pénzt küldeni, hanem továbbküld a regisztrációra, és a küldő félnek előbb regisztrálnia kell, magának feltölteni pénzt, aztán a Revolut felhasználók közti utalással lesz a pénz elküldve. Szóval ha csak ilyen pénzfogadásra használnád, akkor lehet számítani rá, hogy a Revolut elunja.

Meg a sajtót is megjárt híres zárolás történetben is szerepe volt annak, hogy hirtelen sok pénzbekérést indított a gyanútlan ügyfél.

(#16026) instantwater válasza Kiskopika (#16024) üzenetére


instantwater
addikt

UKban 5 fontot kér a szállításért.
Ok, nem reklamálok, nekem amúgy is van 2 fizikai, és mától egy marék virtuális is :DDD

(#16027) Krethx


Krethx
aktív tag

Most este nekem is azt írta hogy fagyasztva van a kártya. Második próbálkozásra levonta az összeget és egyből reverted lett. Harmadikra csak öszejött az Ebay-es vásárlás. :)

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#16028) bigdady válasza instantwater (#16026) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem virtuálisból csak mc-t enged most.
Fizikaiból meg csak Visa-t az meg van már nem látom értelmét többnek

[ Szerkesztve ]

(#16029) vmarci21 válasza Kiskopika (#16003) üzenetére


vmarci21
tag

Holland, német, svájci és osztrák címmel regisztráltak választhatnak Maestro-t. De ez nem új dolog, kb. 1 éve vezették be a választás lehetőségét, a helyi kártya-használati szokásokhoz igazodva.
(és vannak még ilyen regionális különbségek, pl. USA-ban Metropolitan Commercial Bank által kibocsátott MasterCardokat osztogatnak... )

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#16030) bigdady


bigdady
nagyúr

Át kellett rakni a SIM kártyát. Androidon rendeltem egy mc virtuált is. Ott meg visat nem enged.
Iphoneon is megjelent az mc rendben amikor vissza jelentkeztem, viszont Apple pay azt mondja a bank nem támogatja az Apple payt :F

[ Szerkesztve ]

(#16031) gzbotii válasza Cyberbeni (#16019) üzenetére


gzbotii
veterán

Azért olyan könnyen nem zárolnak ezért. Én is "költöztem" már.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#16032) Krethx válasza bigdady (#16030) üzenetére


Krethx
aktív tag

Szerintem ez a virtuális megegyezik a RevP Beta-val. (Amint nem fogad el az APay.) A kártya számok eleje is azonosak. (Első 8 szám.) Most ez vagy bug vagy direkt van így Android-on. Mert iOS-en fizetni kell.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#16033) INGJOKE válasza Krethx (#16032) üzenetére


INGJOKE
veterán

Akinek ios-e van, gondolják futja a kártyára is. :DDD :DDD :DDD :DDD

(#16034) Tuomas válasza INGJOKE (#16033) üzenetére


Tuomas
addikt

:C :DDD

We were here

(#16035) bigdady válasza Krethx (#16032) üzenetére


bigdady
nagyúr

Azt írja bank nem támogatja majd beadja ezt :DDD

(#16036) Zeki


Zeki
nagyúr

Ha egy webshop olyan kódokat árul pénzért, amik a szolgáltató szerint ingyenesek, hogy tudom az árát visszatéríttetni?

(#16037) Krethx válasza INGJOKE (#16033) üzenetére


Krethx
aktív tag

:DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#16038) qqzs


qqzs
őstag

Miert kell curve a google payhez?

Eladó: GTS450

(#16039) anadroid válasza qqzs (#16038) üzenetére


anadroid
senior tag

Mert a Curve benne van az elfogadott bankok listájában, a többi meg jórészt nincs.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#16040) Tuomas válasza Zeki (#16036) üzenetére


Tuomas
addikt

Ez nem egészen revolut téma. :U

We were here

(#16041) vnorbi válasza soldier2 (#16020) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Csak egy ötlet, de PayPal-nél megerősítetted a kártyát? Kis összegű terhelés (400 forint), meglátod Revolutban a négy jegyű kódot a terhelésnél, amit visszaírsz a PayPal-nak. Visaval nem próbáltam, de a virtuális Mastercardnál ezt a megerősítő tranzakciót külön lehetett indítani a weblapról (mobil app-ban mintha nem lenne ott). Amíg nincs így megerősítve a kártya, addig van valami limit, ami fölött a PayPal nem enged fizetni vele, bár ha ez lenne, akkor akár el is árulhatnák, hogy ez az ok...

(#16042) soldier2 válasza vnorbi (#16041) üzenetére


soldier2
őstag

303 Ft (1 usd) leemelése megvolt automatikusan, majd sztornózta is.
A többszöri sikertlen vásárlás után próbáltam ugyanazt a terméket másik webshopból, ott levette a pénzt, majd pár perc múlva a PayPal írt, hogy a kártyát nem fogadja el, és visszajött a pénz is. Majd hagytam a sunyiba a PayPal-t megvettem kártyával, erre letiltotta a Revolut a Visa kártyát, szokatlan tranzakció miatt, majd miután megerősítettem, hogy én voltam feloldotta és engedte kártyáról megvenni a cuccot. Elment vele több mint egy óra remélem már legközelebb engedi a PayPal-t is. Remélem nem tilt le reggelre :)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#16043) vnorbi válasza soldier2 (#16042) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Ez lehet, hogy inkább PayPal topic lenne, de a próbaterhelés az más. A megerősítő terhelés nem lesz visszafordítva a Revolutra, hanem miután beírtad a megerősítő kódot, a PayPal egyenlegre kerül fel az összeg. Nálam legalábbis eddig így volt.

De ha megoldottad a PayPal kihagyásával a fizetést, akkor mindegy.

(#16044) bigdady válasza Krethx (#16032) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hiába magyar a címem már jó ideje, uk bines a ma androidon rendelt virtuális MasterCard amit kaptam és lehet azért nem fogadja el Apple pay.(bár uk bines visaval eddig is ment)
Apple pay megy egyébként magyar virtuális Revolut Visa vagy Revolut mc-vel vagy mindkettovel?

[ Szerkesztve ]

(#16045) FNZ


FNZ
őstag

Sziasztok!

Próbáltam asszony garminján beizzítani a revoltu kártyáját, de azt írja, hogy "ez a bank még nem vesz részt a garmin pay szolgáltatásban".
ez érdekes, mert az én órámra kb. 1/2 évvel ezelőtt rendben beüzemeltem a sajátomat és használtam is fizetésre.
van most valami kivétel a revoluttal, vagy állítottak valamit, hogy garmin pay nem fogadja el a revolut kártyát?

próbáltam az erste mc kártyáját is regisztrálni garmin pay-be, de ugyan azt írja ki "ez a bank még nem vesz részt a garmin pay szolgáltatásban"

[ Szerkesztve ]

(#16046) Krethx válasza bigdady (#16044) üzenetére


Krethx
aktív tag

APay + Revolut hivatalosan használható Magyarországon. Tehát mennie kellene mind kettővel.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#16047) qqzs válasza Krethx (#16046) üzenetére


qqzs
őstag

Hat ezzel a curve-al mar jol meglesz bonyolitva. Csak fitbit pay miatt inteztem revolutot amivel nem ment majd transferwiseot amivel ment. A tw megy siman gpaybe a revolut nem. Probaltam az angol cimem hasznalni amivel a fitbitpaybe sikerult berakni de gpaybe meg igysem. Lehet aza baj hogy nem virtualis kartyaval probaltam hanem a fo kartyaval?

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#16048) qqzs válasza qqzs (#16047) üzenetére


qqzs
őstag

Na elso felindulasban kiprobaltam virtualissal igy mukodik. Ja es angol cimmel mastercard virtualis kartyat adott ami mellett mar ott volt az add to gpay gomb is. Szuperseg :))
Mostmar ket kezzel tudom szorni a penz egyiken oraval masikban mobillal. Mostmar kene valami nfc fejpant curve-ra es akkor mar meg is fejelhetem az terminalt :DD

Eladó: GTS450

(#16049) viktorhu


viktorhu
veterán

Reptér Heinemann nem sikerült a Revolut - Google Pay fizetés. A telefonon felvillant a kártya, és sikeresnek tűnt, de a pénztáros szerint nem, és tranzakciók között sem látszik elutasítottként sem. Korábban a simple appot többször is sikerrel használtam ott.

Törökország bankautomata: Akbank 7%, Garanti 3% költség, mást nem tudtam még kipróbálni.

(#16050) hunluigi


hunluigi
senior tag

Egy cimborám olaszokhoz készül a jövő hónapban motor vásárlás ügyében. A terv az, hogy kinti automatából vesz fel 3000 eurot. A 75.000 huf feletti 2%-ot mondtam neki, meg, hogy ne hétvégén...

Van valakinek ekkora egyösszegű kivéttel kapcsolatban tapasztalata? Kiadja? Melyi automatát preferálja?

Én egy kicsit neccesnek érzem a sztorit. Javasoltam is nekik azért legyen B terv. Csak van egy kis lelki furi, mert amikor kérdezte, nem e tudok olcsón eurót, egyből a Rev-et vetettem fel, utána adta elő miről is van szó.

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.