Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) brainticket válasza ElFeo (#1999) üzenetére


brainticket
aktív tag

A curve nem feltöltős kártya, csak továbbvezeti a költésedet az egyik megadott funding kártyára. Nekem az osztrák erste kártyám pl az alapértelmezett most, azt drága lenne nekem Magyarországon használni a díjak miatt (minden fizetés fix 1eur plusz asszem másfél % az eur zónán kívül) Ha a curve-ön keresztül fizetek akkor nincs semmi díja és jobb az árfolyam.
Így néz ki:


Be van állítva a revolut kártyám is, azt is ki tudom választani, illetve egy magyar kártyám is. Revolut feltöltésére én még nem próbáltam használni a curve kártyámat.

[ Szerkesztve ]

(#2002) hedgehog válasza ElFeo (#1999) üzenetére


hedgehog
senior tag

Ahogy a felettem* kommentelő kolléga is mondja, az pénzmozgás iránya a következő:
magyarbankkártya->Curve->Revolut

A Curve app az én esetemben nem is fog tudni a Revolutos kártyámról, csak a Revolutban lesz megadva a Curve-s.

*közben egyel lejjebb csúsztam, szóval kettővel fölöttem.

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#2003) Fandango válasza hedgehog (#2002) üzenetére


Fandango
veterán

De nem sokkal egyszerűbb csak a Curve kártyát használni mindenhol, és mindig arról a kártyáról fizetsz vele amivel neked a legjobb?

(#2004) Pikkolo^^ válasza Fandango (#2003) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Miután megjön én is azt fogom használni, mert szerintem felesleges a plusz egy lépcső.

(#2005) Dluinet válasza Fandango (#2003) üzenetére


Dluinet
nagyúr

De, csak Google Pay nem működik vele.
Ha Google Pay-t szeretnél használni USD-vel (pl app-ok vásárlásához) akkor van szükséged Revolut-ra, de ha azt forintba használod, akkor maradhat a magyar bankkártya a Google Pay-hez.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2006) HXY


HXY
addikt

Sziasztok!

CIB-es HUF alapú számláról, Visa kártyával fel tudom tölteni a Revolut-ot, hogy USD legyen rajta?

"Promó kódok, reflinkek és egyéb meghívót" privátban szívesen fogadok! :R

(#2007) hedgehog válasza Fandango (#2003) üzenetére


hedgehog
senior tag

ó ne már, csak pár hozzászólással feljebb írtam, hogy miért jobb nekem a Revolut: #1995

Aki ezeket nem használja, annak persze elég a Curve.

-- aka p3d3str1an

(#2008) hedgehog válasza HXY (#2006) üzenetére


hedgehog
senior tag

Igen, de a CIB deviza eladási árfolyamát kell majd figyelembe venned a váltáshoz.

-- aka p3d3str1an

(#2009) #33403648 válasza Dluinet (#2005) üzenetére


#33403648
törölt tag

A Google Pay a kovetkezo orszagokban mukodik hivatalosan. Viszont vannak olyan Revolut felhasznalok akik random jelleggel lettek kivalasztva es mukodhet nekik is a tamogatott orszagokon kivuli lakcimmel, mert azt ellenorzik meghozza szigoruan. ( pl. Rev kartya angol vagy francia kiadasu, felhasznalo lakcime magyar, nem mukodik. Kiveve ha random kivalasztottak az illetot, szerencses esetben. Aki béta tesztelo, meg akkor sem jogosult, csak ha kivalasztottak. Beta tesztelo vagyok, de csak a francia lakcimem miatt ttudom hasznalni 2018 december 11 ota a GP-t hivatalosan.

(#2010) #33403648


#33403648
törölt tag

Google Pay orszagok

(#2011) Fandango válasza hedgehog (#2007) üzenetére


Fandango
veterán

Bocsi, arra már nem emlékeztem. :B

(#2012) #33403648


#33403648
törölt tag

September 11, 2015 United States
May 18, 2016 United Kingdom[33]
June 27, 2016 Singapore[34]
July 13, 2016 Australia[35]
October 20, 2016 Hong Kong[36][37]
November 17, 2016 Poland[38]
December 1, 2016 New Zealand[39]
December 7, 2016 Ireland[40]
December 13, 2016 Japan[41]
March 7, 2017 Belgium[42]
May 23, 2017 Russia[43][44]
May 31, 2017 Canada[45]
June 1, 2017 Taiwan[46]
July 26, 2017 Spain[47]
November 1, 2017 Ukraine[48]
November 14, 2017 Brazil[49]
Czechia[50]
February 28, 2018 Slovakia[51][52]
June 26, 2018 Germany[53][54]
July 31, 2018 Croatia[55][56][57]
August 28, 2018 India[27] (UPI based, previously known as Tez release date August 17, 2017)
September 19, 2018 Italy[58][59][60][61]
October 30, 2018 Denmark[62]
Finland[62]
Norway[62]
Sweden[62]
November 14, 2018 United Arab Emirates[63]
November 27, 2018 Chile[64]
December 11, 2018 France[65]
Announced for 2018, not yet released as of January 1, 2019 South Korea[66]

(#2013) HXY válasza hedgehog (#2008) üzenetére


HXY
addikt

Köszi, akkor regisztrálok, kipróbálom.
Most ugye nincs ingyenes fizikai kártya.
Később ha lesz megint ilyen akciós ingyenes fizikai kártya, akkor a már korábban regisztráltaknak is adnak, vagy csak az újaknak?
Virtuális kártyából korlátlan számban ingyen ad?

A Curve-t csak azért érdemes a Revolut feltöltésére használni, mert teszem azt közvetlenül a CIB-es HUF-os Visa kártyámmal feltölteném $100-ral a Revolutut,akkor levonna tőlem 30.000Ft-ot,
míg ha a CIB-es HUF-os Visa kártyámmal feltölteném $100-ral a Curve-t, majd abból a Revolutut, akkor megúsznám 28.000Ft-tal?

A Curve-nál is van korlátlan virtuális kártya?

(#2014) ElFeo válasza brainticket (#2001) üzenetére


ElFeo
tag

Köszönöm szépen mindenkinek!

(#2015) KTU


KTU
addikt

Indítottam egy topikot hogy a Curve témával ne offoljuk ezt a topikot.
Curve, Monese, Monzo, N26, Revolut, Transferwise, Simple feltöltés / visszatöltés
stb.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2016) edk- válasza HXY (#2013) üzenetére


edk-
őstag

Szerintem van ingyenes Revolut fizikai kártya, ha az 1. hozzászólásban linkelt weboldalt végignézed.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#2017) streng válasza Fandango (#1941) üzenetére


streng
csendes tag

Elérhető a Curve hivatalosan is a G Play-en...

(#2018) Fandango válasza streng (#2017) üzenetére


Fandango
veterán

Köszönet! :R

(#2019) HXY válasza #33403648 (#1987) üzenetére


HXY
addikt

Köszönöm neked, és azoknak akik írtak nekik. :R
Kb.1 órás "telefon újrakás+VPN keresés" mókától kíméltetek meg.

(#2020) tigri44


tigri44
tag

Sziasztok, tudja valaki esetleg hogy 18 év alatti de személyivel rendelkező "gyereknek" lehet e regisztrálni/kártyát igényelni?

(#2021) HXY


HXY
addikt

Regisztráltam a Revolutra. Most azt írja, ahhoz hogy kapjak virtuális kártyát, ahhoz fel kell rá töltenem 10 EUR-t. Én nem szándékozok EUR-ban vásárolni, USD-ben akarok majd fizetni. HUF-os Visa kártyával tölteném fel.

Jól gondolom, hogy akkor duplán ki kellene fizetnem az átváltást? HUF-> EUR, EUR->USD
Nem lehet egyből a HUF-os kártyával egyből USD-t venni?

(#2022) KTU válasza HXY (#2021) üzenetére


KTU
addikt

Nem.
Az 1. feltöltésnél sajna ez van.

Utána hozz létre a használni kívánt pénznemben a tárcákat, váltsd át az Euro-t Revolut-tal.
Ez nem történik meg automatikusan.
Ha ezt nem teszed, csak EUR tárcád marad.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2023) sajti_pajti


sajti_pajti
tag

Van nekem VPN bővítményem a laptopon a Firefoxban (SetupVPN - de szerintem az alább leírt módszer bármelyikkel menni fog).
Azt bekapcsoltam, német címre állítottam, beléptem a google playbe és így gond nélkül felkínálta installálásra a Curve appot, ami most már fent is van a telómon... :)

(#2024) Dluinet válasza sajti_pajti (#2023) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nekem azt nézte hogy a Google fiók, és a hozzá kapcsolódó bankkártya melyik országban van regisztrálva

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2025) HXY válasza Dluinet (#2024) üzenetére


HXY
addikt

Ha már fent van a Curve app, akkor ugye lehet magyar címet megadni és magyar ip-t használni?
Vagyis már nem kell a VPN?

(#2026) Dluinet válasza HXY (#2025) üzenetére


Dluinet
nagyúr

simán letöltheted, nem kell bohóckodni, Magyarország támogatott

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2027) Nyugger1


Nyugger1
újonc

Letöltöttem a curve-t, akartam beregisztrálni a forint alapú Erste kártyámat. Levont, majd egy nap múlva visszatett 1 forintot. De kér egy code C-xxxxxx-t. Ez mi? Hol találok ilyet? Előre is köszi.

(#2028) betyarr válasza Nyugger1 (#2027) üzenetére


betyarr
veterán

online bank felületén belépsz és a terhelésnél kell lennie elvileg.bár volt aki panaszkodott,hogy nem volt,vagy nem jó kódot kapott.

nekem az otp nem bírta két nap alatt bekönyvelni a tranzakciót,hogy látszódjon... :W

(#2029) Oliverda válasza betyarr (#2028) üzenetére


Oliverda
félisten

Úgysem tudjátok használni amíg nem jön meg hozzá a kártya.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2030) anadroid válasza Nyugger1 (#2027) üzenetére


anadroid
senior tag

1. Az SMS-értesítőben benne van az első 4 karaktere, sajnos csonkítja a bank. Ma 21 óráig felhívod a telebankot, akkor meg tudják mondani a teljes kódot. Vagy hétfőn reggel 7 után. Délelőtt 55 percig várakoztatott az Erste, hátha most kevesebben vannak.

2. Írsz a supportnak, a tegnap esti emailemet ma délután válaszolták meg, elküldték benne a teljes kódot (az SMS szövegét bemásoltam, tehát láthatták, hogy nem sumákolok).

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#2031) Oliverda válasza anadroid (#2030) üzenetére


Oliverda
félisten

Minek pocsékolja ilyenekre az idejét, ha még amúgy sem tudja használni a szolgáltatást? :F

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2032) anadroid válasza Oliverda (#2031) üzenetére


anadroid
senior tag

Mert esetleg addig nem indítják el a kártya küldését. Én ezt tenném a helyükben.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#2033) Oliverda válasza anadroid (#2032) üzenetére


Oliverda
félisten

Elindítják, a verifynak ehhez semmi köze.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2034) Pikkolo^^ válasza Oliverda (#2033) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Nem, mert azt írták be kell regisztrálni egy kártyát amit ellenőriznek és csak utána küldik a sajátjukat.

[ Szerkesztve ]

(#2035) Oliverda válasza Pikkolo^^ (#2034) üzenetére


Oliverda
félisten

Pár napja tettem fel az appot, illetve bele az erstés kártyát amiről azonnal levonták a black kártya árát, egy napra rá pedig postázták is, holott a verifyt csak ma reggel fejeztem be, mert csak most könyvelték el a tranzakciót. Egyszóval nem, nem kell befejezni a verifyt a kártya postáztatásához.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2036) szabi__memo válasza Oliverda (#2035) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Olyannyira nem hogy nekem semmi verify nem lehetséges amíg nem érkezik meg

(#2037) HXY


HXY
addikt

(#2038) Madwe válasza HXY (#2037) üzenetére


Madwe
nagyúr

Egy az egybe váltja a huf usdt:)?

(#2039) HXY válasza Madwe (#2038) üzenetére


HXY
addikt

Kb. 10 másodpercig volt ez. Kíváncsi lennék, hogy valakinek sikerült-e váltania.

(#2040) ghostie válasza HXY (#2039) üzenetére


ghostie
tag

Sokszor rosszul mutatja az árfolyamot, vagy olyan mintha "beragadna". Ha ilyenkor megpróbálsz váltani, akkor a váltásnál már általában jól számol. Január elsején viszont elég érdekesen alakult az EUR/USD árfolyam. Hosszabb ideig "egyenes" vonalak voltak a grafikonon, és volt egy néhány órás időszak délután amikor jelentősen gyengült a dollár, de ez nem látszott a grafikonon (a vonal továbbra is egyenes maradt és a régi értéket mutatta) de kipróbáltam és a váltás ezen az árfolyamon történt.

(#2041) brainticket válasza ghostie (#2040) üzenetére


brainticket
aktív tag

persze hogy egyenes, hétvégén és ünnepnap nem a bankközi piaci árfolyamon vált.

(#2042) takcslajos1


takcslajos1
tag

Sziasztok,
a forint feltöltésre elvileg nincs konkrét időpont megszabva, valószínűleg nem is lesz ilyen 2019-ben, merthogy "bajok történtek". Írom konkrétan: "some troubles have occurred and we need to get it solved before releasing it"
Rákérdeztem, hogy milyen bajok, természetesen ez "internal". :D

(#2043) Oliverda válasza takcslajos1 (#2042) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem amíg ilyen kőkorszaki, szuperlehúzós a hazai bankrendszer, addig nem is lesz belőle semmi. Curve-vel meg lehet kerülni, legalábbis amíg nem jönnek rá a bankok, hogy nekik ez rossz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2044) szabi__memo válasza takcslajos1 (#2042) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

:((( :(((

(#2045) Ixion77 válasza takcslajos1 (#2042) üzenetére


Ixion77
őstag

Tipp: Összetalálkoztak a világ legtalálékonyabb lehúzási rendszerével, és ledermedtek... Konkrétan a tranzakciós adóra gondolok. Megpróbálták értelmezni mit jelent az a Revolut szempontjából. Aztán mikor a harmadik kollega is felmondott a jogi osztályról úgy döntöttek hogy ennyire nem vagyunk fontosak...

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#2046) betyarr válasza Ixion77 (#2045) üzenetére


betyarr
veterán

+1+1+1

valami hihetetlen ez az ország.
egy fintech cégnél,mint pl a revolut (de lehetne említeni a tw-t is) azt megtudják oldani,hogy a vásárlás pillanatában megjelenik az appban,hogy hol és mennyit fizettél.ez az otp-nél 2-3-4 nap.most pl a curv kódra is két teljes napot kellett várni.pedig az otp az ország legnagyobb bankja :U :W
meg az is milyen már,hogy fizetsz egy külföldi webshopban,de a 2 nappal későbbi,könyvelési időpontban érvényes árfolyamon váltanak :Y :W

[ Szerkesztve ]

(#2047) szabi__memo válasza betyarr (#2046) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Van pár szánalmas dolog, meg sok inkorrekt is, az biztos

(#2048) ghostie válasza brainticket (#2041) üzenetére


ghostie
tag

Persze, de jan 1-én nem ez volt a helyzet..

(#2049) Oliverda


Oliverda
félisten

Szvsz leghamarabb akkor tudják majd megoldani, ha az EU-n belüli átutalások költsége kötelezően egyezni fog az országon belüli utalásokéval (2019. december 15 után). Majd nyitnak valahol az EU-n belül forint alapú számlákat és oda lehet utalni a pénzt, az adók és a non stop kartellező hazai bankok miatt jó pár évig még biztosan felejtős, hogy magyar számlát nyissanak.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2050) takcslajos1 válasza betyarr (#2046) üzenetére


takcslajos1
tag

Nem az MKB Bankot szeretném reklámozni, de ha nem offline volt a tranzakció, itt is azonnal látszanak a részletek a netbankban is és a mobilbankban is (így aztán amikor beregisztráltam az MKB-s kártyámat a Curve regisztrációjakor, azonnal be is tudtam írni azt a kódot, amit be kellett).

"Curve-vel meg lehet kerülni, legalábbis amíg nem jönnek rá a bankok, hogy nekik ez rossz."
Oké, de ha rájönnek, hogy "nekik ez rossz", akkor mit csinálnak? Fogják magukat, és a Curve-nak innentől kezdve nem fogják hagyni, hogy egy forintot is levegyen a bankszámláról?

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.