Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46001) rgranc válasza eron009 (#45951) üzenetére


rgranc
aktív tag

Senjben voltunk augusztusban, a (tripadvisoron) egyik leginkább ajánlott étteremben a város abszolút központjában ("Kod Veska", google értékelése is 4.8 csillag) nem fogadtak el kártyát egyáltalán... De falatozóknál is futottunk bele ilyenbe, még ha a boltok tényleg el is fogadják mind.
Nagyon jó fejek voltak egyébként, le a kalappal előttük, mondták, hogy figyelmeztetnek rá az étlap elején, amit én nem láttam persze, és semmi gond, a sarkon túl van egy ATM, félrerakják a számlát addig, vegyünk fel pénzt. Nem tudom, mekkora arányban lépnek meg fizetés nélkül a vendégek, de ebből gondolom, hogy nem lehet olyan vészes (és közel 150 euróról volt szó)...

(#46002) pictigjis válasza rgranc (#46001) üzenetére


pictigjis
senior tag

az ilyenekre biztosan nem használnám a jó fejek kifejezést, szánalmas, ha egy étteremnek egy szaros terminálra sem futja

(#46003) Major Lion válasza rgranc (#46001) üzenetére


Major Lion
senior tag

Marmint kaptal rendes szamlat vagy csak kockas fuzetbe felirt rendelest? :)

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#46004) rgranc válasza Major Lion (#46003) üzenetére


rgranc
aktív tag

Kaptam rendes nyomtatott számlát. Hogy milyen a horvát banki háttér és miért dönt úgy egy - nyáron leginkább turistákból élő - családi étterem a tengerparton, hogy nem hajlandó a XXI. században kártyát elfogadni, azt nem tudom, de az étel minőségét nem befolyásolja, hál'istennek.

(#46005) pictigjis válasza rgranc (#46004) üzenetére


pictigjis
senior tag

hát, nekem erre lenne válaszom, hogy miért dönt így, de úgyis off téma, szóval felesleges kifejteni :) amúgy kíváncsiságból rákerestem, és főleg a mirelit krumplis képek alapján látatlanban megmondom, hogy az értékelésekben valószínűleg messze túlértékelt a valós színvonalához képest. egyébként ez az "értékelés-elfogultság" elég gyakori, látják az emberek a sok csillagot, ettől akkor is úgy érzik, hogy jót ettek, ha amúgy full átlagos a koszt, és nyomják ők is a maximális értékelést

(#46006) Bacusuz


Bacusuz
őstag

sziasztok
meghívóval kapcsolatosan lenne gondom:
Ha jól értelmezem a meghívás és a feltételek teljesítése között 13 nap lehet, mert ha ma meghívok valakit akkor a feltételeknek szept 12.-ig kell teljesülniük.

Küldtem 2 meghívót 08. 17-én. és most megnéztem a korábbi meghívásoknál azt írja "Lekésett határidő"
Hát ezt nem értem mert aznap regisztráltak és igényeltek kártyát is mikor megkapták a meghívót.
Egyikük 08 28 másikuk 08 29-én kapta meg postán. Ma fizettek is kártyával de nekem azt írja lekésték :F
lehet valahol reklamálni?
lehet valahol visszanézni a határidőket?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#46007) géeles válasza Bacusuz (#46006) üzenetére


géeles
aktív tag

Rosszul értelmezed.
Valóban lekésted. Szerintem nem fogadják el reklamációt.
Az előző promócióban hívtad meg, két három nappal a vége előtt.
Nem kellett volna megvárniuk a kártyát.

[ Szerkesztve ]

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#46008) Major Lion válasza pictigjis (#46005) üzenetére


Major Lion
senior tag

Hat igen ez a hely ugy 4.8-as hogy jo adagot adnak jo penzert, ez azert nem nez ki minosegi kajanak :)
Felre ertes ne essek, tuti beulnek en is egy hosszu nap utan a parton, de nem raknam a kedvenceim koze.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#46009) sambenez válasza Major Lion (#46008) üzenetére


sambenez
addikt

Egy kaja minőségét mi határozza meg? A kinézete vagy az íze?

(#46010) 66zio válasza Bacusuz (#46006) üzenetére


66zio
aktív tag

Nagyon szar a meghívó rendszere a Revolutnak. Ki sem ér sokszor a kártya mire lejár a határidő. Igen, lehet online is fizetni meg gPay bla bla bla.

Helyedben szépen megkérném őket, hogy adják oda a meghívó díjat. Hivatkozz arra, hogy nem ért ki időben a kártya, és akit meghívsz főleg offline vásárlásokra akarja használni, vagy addig nem meri onlinera használni amíg ki nem próbálta offline.

Nekem is volt ilyen. Jóváírták utólag.

(#46011) 66zio válasza sambenez (#46009) üzenetére


66zio
aktív tag

Mind a kettő.

[ Szerkesztve ]

(#46012) Major Lion válasza sambenez (#46009) üzenetére


Major Lion
senior tag

Leginkabb az ize :)
Elnezest ha ugy erzed messze meno kovetkeztetest vontam le a kepek alapjan, biztos 5 csillagos az a sult krumpli meg rantot polip.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#46013) Noxy válasza 66zio (#46010) üzenetére


Noxy
veterán

Ki sem ér sokszor a kártya mire lejár a határidő.

De miért kellene a kártyára várni? :U
Az app-ból hozzá adja a Google vagy az Apple Pay-hoz és problem solved. :K A menyemet du 3-kor hívtam meg, másnap már itt volt a bónusz.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#46014) 66zio válasza Noxy (#46013) üzenetére


66zio
aktív tag

Miért kéne egy másik szolgáltató, hogy használhassam a Revolutot. Eleve ha azzal akarod használni, miért rendelsz fizikai kártyát? Aki meg azt rendel nem véletlenül teszi. Mert neki kell, azzal akar fizetni.

(#46015) sambenez válasza 66zio (#46014) üzenetére


sambenez
addikt

Nem kell másik szolgáltató. Online fizetésre a virtuális kártya azonnal használható.

(#46016) cappa72 válasza Noxy (#46013) üzenetére


cappa72
nagyúr

Gpay használható nfc nélkül is?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#46017) 66zio válasza sambenez (#46015) üzenetére


66zio
aktív tag

Igazad van én is gyakran vásárolok online, de csak azért ne kelljen már online vásárolni, hogy teljesíteni lehessen a feltételeket. Nyilván azért csinálják így mert így kevesebb pénzt kell kifizetniük, de a korrekt úgy lenne, hogy kártyaaktiválástól számítva x napon belül legyen a vásárlás ellenőrizve. Persze aki online vásárol az is beleszámíthat.

(#46018) Noxy válasza 66zio (#46017) üzenetére


Noxy
veterán

Nyilván azért csinálják így mert így kevesebb pénzt kell kifizetniük,

Kinek basszus? :U
Bakker, saját magának vásárol, nem a Revolutnak. :W

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#46019) axioma válasza cappa72 (#46016) üzenetére


axioma
veterán

chrome online vasarlasnal bedobja a mentett kartyat, amit hasznalatnak vermerseklet szerint lehet vagy nrm nevezni...

(#46020) Gallmix válasza Bacusuz (#46006) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Ez a mozgó határidő (nem fix x napod van). Szerintem azért is van így mert sokan benézik, azt gondolják kötelező a kártyát megvárni. Van türelmi idő, pedig nincs. A promo elején van vagy 20 nap, Utána egyre kevesebb, függetlenül attól mikor regisztrál, hív meg valakit.

De a meghívásnál is írják már, ha máshol nem részleteknél egyebeknél.

Más banknál pl magyar banknál fix idő van Gránitnál pl 60 nap.

Előbb is kérdezhetted volna a topikba.

#46010 66zio
Nem kell kiérni-e, regisztráció után, kártya rendelés után, virtuálissal is rendezhető percek alatt a vásárlási feltétel. Ettől még szívatós, ez a mozgó rendszer, de nem a fizikai kártya miatt.

Nekem is volt ilyen. Jóváírták utólag.
Szerencséd volt :) Legyen neki is, garancia erre nincs.

#46014 66zio
Mert feltétel. Sokan utólag jönnek rá, hogy hasznos, eredetileg nem tervezik használni.

(#46021) vacs válasza cappa72 (#46016) üzenetére


vacs
veterán

Telefonnal nfc nélkül nem tudsz fizetni, de több webshop-ban (pl Alza) lehet GPay-el! :K

(^)(>.<)(^)

(#46022) 66zio


66zio
aktív tag

Legyen igazatok. Adjanak 10 másodpercet a teljesítésre, hiszen ha nagyon ügyes vagy annyi idő alatt is meg lehet csinálni a vásárlásokat. Imádom, hogy annyira empátia hiányban szenvednek emberek, hogy nem tudnak arra gondolni, hogy mások nem úgy élnek mint ők. Nem akarnak Gpayt meg anyámkínját használni, meg csak azért feltölteni a telefonjukat hogy meglegyen a kártyás vásárlás. Hihetetlen, de vannak emberek akik a Revulut által adott kártyával akarnak fizetni. Az is korrekt, hogy meghívó időszak utolsó 5 percében is meg tudsz hívni valakit. Aki akkor regisztrál esélye sincs teljesíteni a feltételeket. De ez is korrekt gondolom szerintetek. Amúgy nem ez a módszer szokott lenni, hanem, hogy adnak jóval több napot teljesíteni, úgy is, hogy ha az utolsó pillanatban nyitsz valahol számlát. Ez ilyen Revo hülyeség, de tudjuk, hogy a hülyeséget védeni kell. Attól még, hogy megéri Revolutot használni, ne kelljen már a szarságait is jónak beállítani. Minden szolgáltatónak vannak előnyei-hátrányai, de a fanboyok ilyenkor megjelennek és ha csak egy picit említés szinten felhozol valamit, jönnek és támadásnak veszik és önkéntesen védekeznek, mert csodás Revolut.

Részemről lezártnak tekintem a témát.

(#46023) Noxy válasza 66zio (#46022) üzenetére


Noxy
veterán

Figyi ha már a Revolutot hülyeségnek tartod akkor mi a jó fenét keresel itt?
Csak úgy simán trollkodni? :U
Ezt megteheted, valamelyik funkcionális analfabéták FB csoportban is. :K

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#46024) Friczy válasza 66zio (#46022) üzenetére


Friczy
senior tag

A meghívási promóciónál szép nagy betűkkel ki van írva, hogy meddig szól. Szintén részletesen kinn van a feltétel. Ha úgy érzed, hogy rövid az idő, akkor ne kezdj bele. Ha mégis, veszteni semmit sem vesztesz, legfeljebb lemaradsz a bonuszról. Én most ránéztem (nem használtam meghívót, nem is tervezem), most épp szeptember 12. a határidő, vagyis közel két hét. Ez még akkor is elegendő, ha a fizikai kártyát meg akarja várni valaki.

(#46025) kanyi51 válasza Friczy (#46024) üzenetére


kanyi51
senior tag

Nekem meg pl. most nincs promom

(#46026) 66zio válasza Noxy (#46023) üzenetére


66zio
aktív tag

Elfelejtettem, hogy itt csak ajnározni lehet egy szolgáltatást. Elnézést kérek tőled. Hibáztam. Amúgy érdekes, hogy funkcionális analfabétázol, amikor nem tudsz értelmezni egy hozzászólást. Ha rámutatsz a fentebbi hsz.-ben hol mondtam, hogy hülyeség a Revolut, akkor soha nem írok ide többet. A meghívó rendszerük hülyeség, ennyit a funkcionális analfabetizmusodról. :DD Eleve miért használnám, ha hülyeségnek tartanám? Fáj valami, vagy mi bajod van?

(#46027) Aryes válasza 66zio (#46026) üzenetére


Aryes
nagyúr

Erre szokták mondani, hogy ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye. :U
Egy kedvezmény nem jár alanyi jogon, annak jár, aki tud vele élni.

(#46028) 66zio válasza Aryes (#46027) üzenetére


66zio
aktív tag

Figyu, nem mondtam, hogy nem teheti meg, de hagy lehessen már megemlíteni, ha valami nem korrekt vagy jó. De tudom, hogy sokan szeretnek tapsolni annak ha hülyére vannak véve. :R

(#46029) Noxy válasza 66zio (#46026) üzenetére


Noxy
veterán

Senki nem ajnározza. Senkinek nem kötelező használni. Aki meg használja, az talán értelmezni is tudja a feltételeket, és nem itt reklamál azért hogy ezt miért így követeli meg a Revolut. :K Kapito? :U

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#46030) Aryes válasza 66zio (#46028) üzenetére


Aryes
nagyúr

De ha egyszer ez a dolog ilyen feltételekkel megy. Lehet részt venni benne, így, ahogy van, vagy kritizálni úgy, hogy nem veszel részt benne, abból majd tanulnak. ;)

(#46031) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Sziasztok!

Ki hol ajánl Revoval ATM -ből kp -t levenni? Horvatorszagban megszivtuk, 10€ -t chargolt az ATM idegen kartyahasznalati dijra... Most Ausztriaba kellene egy kis eurot.valtani, sok helyen meg nem ismerik a bankkartyat :D

Koszi :R :R :R :R :R

(#46032) Noxy válasza ad4m1337 (#46031) üzenetére


Noxy
veterán

OTP €-s ATM m.országon. [link]

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#46033) ArthurShelby válasza Noxy (#46029) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Annyiban igaza van szerintem, hogy valamelyest félrevezető (lehet, hogy nem olvasta el rendesen), nem egy felhasználó esett már bele ebbe a hibába.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46034) cappa72 válasza ad4m1337 (#46031) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ja... hát HR-ben nekem 10-ből 1 volt ingyenes, a többi változó módot 10, 6, 5, 4 €-kat számolt volna fel.
Minél távolabb volt a központtól, annál olcsóbb volt.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#46035) viktorhu válasza ad4m1337 (#46031) üzenetére


viktorhu
veterán

Nekem Ausztriában korábban az Euronet ingyenes volt euró felvételére. Nem tudom, azóta változott-e, de egy próbát megér.

(#46036) ad4m1337 válasza Noxy (#46032) üzenetére


ad4m1337
aktív tag

koszi a gyors valaszt

(#46037) Gallmix válasza 66zio (#46022) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Nem kell gpayt használni én sem használom.
Nem kötelező telefont feltölteni.
számlabefizetés, online vásárlás, állampapír vásárlás van ezernyi lehetőség.
Ha meg mindenképp fizikai kártyával akar fizetni, virtuális nélkül akkor időben a promóció első napjaiban hívd meg legközelebb, vagy várjátok meg a következőt, ha már kevés az idő. A meghívással elfogadod a feltételeket, ez van.

Hihetetlen, de vannak emberek akik a Revulut által adott kártyával akarnak fizetni.
A kettő nem zárja ki egymást. Letudja a kötelezőt, utána fizethet a kártyával is bármikor.

Feltételezem, a meghívónak van annyi esze, hogy nem az utolsó 5 percben akarja meghívni :)

Amúgy nem ez a módszer szokott lenni, hanem, hogy adnak jóval több napot teljesíteni, úgy is, hogy ha az utolsó pillanatban nyitsz valahol számlát.
Hazai bankoknál így van, ez része is a feltételeknek. Revolutnál mások a feltételek. Vagy megszoksz vagy megszöksz.

Attól még, hogy megéri Revolutot használni, ne kelljen már a szarságait is jónak beállítani.
Ez nem alap szolgáltatás. Ez egy plussz lehetőség funkció. Ha nem értesz vele egyet, ne használd. Más lehetőséged nincs. + Nem minden Revolut felhasználónak érhető el...

#46024 Friczy
Még visszaszámlálás így megy, sőt újabban emailt is küldenek.

[ Szerkesztve ]

(#46038) Noxy válasza ArthurShelby (#46033) üzenetére


Noxy
veterán

A félrevezető, meg a nem olvasta el rendesen között található a funkcionális analfabetizmus.
Olyan nincs hogy nem olvasta el rendesen. Olyan viszont lehet, hogy nem érti, amit olvas. Ebben viszont igaza van. :K
A nem egy felhasználó esett ebbe a hibába, meg jól látni a m.országi állapotot. [link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#46039) Krethx


Krethx
aktív tag

A Revolut új design-t fog kapni. Jelenleg még Beta állapotban van. Nekem amúgy tetszik.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#46040) 8 válasza Krethx (#46039) üzenetére


8
senior tag

ejnyeebejnye, ennyit elkölteni ps-re meg cigire :DDD ...

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#46041) kis.zsolt válasza 8 (#46040) üzenetére


kis.zsolt
tag

+1
Nesze neked GDPR

[ Szerkesztve ]

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#46042) Gallmix válasza Krethx (#46039) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Jelentkeztél bétára? Ezt be kell kapcsolni valahol vagy kaptál értesítést? Én nem láttam, hogy azóta jelentkeztek volna.

(#46043) zsola400 válasza Gallmix (#46042) üzenetére


zsola400
aktív tag

Én is kaptam értesítést és be is kapcsoltam, de ez csak béta verzióra jött egyelőre.

(#46044) mzso


mzso
veterán

Helló!

Egyszer használatos kártyával hogy van a visszafizetés? Akármeddig vissza tudják adni a pénzt?

[ Szerkesztve ]

(#46045) Gallmix válasza zsola400 (#46043) üzenetére


Gallmix
aktív tag

hol van ez a menűpont?

(#46046) Krethx válasza Gallmix (#46045) üzenetére


Krethx
aktív tag

Nem kell hozzá Beta Revolut. Pár hónapja lehetett rá jelentkezni. Tegnap jött az értesítés hogy elérhető. Amúgy a profil képedre nyomsz és ott lesz az Experiments. Már ha kaptál hozzáférést.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#46047) stifi82


stifi82
aktív tag


Sziasztok horvát iban számra elküldtem. 50 perc alatt jött az üzenet, hogy az átutalás sikeres volt. Másnap meg ezt kaptam ami a képen van. Keresztpapa várja a pénzt.
Meg merjem újra próbálni? Hol lehet a hiba?
Pénz vissza került a számlámra.

[ Szerkesztve ]

(#46048) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Tudtok olyan fintech szolgáltatóról, amelyiknél magyar ügyfélként is lehet hitelt igényelni? Ha jól emlékszem, Revolutnál lehet, de nem nekünk.

(#46049) aAron_


aAron_
őstag

Szeretnék egy insurance claim-et beadni PC-n megcsinálva, de sehogy sem jövök rá, hogy ezt hogy lehetne. Csinált már bárki ilyet?

Appból tudom csak indítani, ami a telefon böngészőjébe irányít az Allianz honlapjára. Itt jónak tűnik minden, de ugyan ezt a honlapot megnyitva gépen nem megy már. Csak az örökké valóságig tölt a "Who is the claimant?".

Ha az egész folyamatot az elején próbálom kezdeni a gépen, akkor meg nem ismeri fel a Policy Number-em se.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#46050) aAron_ válasza aAron_ (#46049) üzenetére


aAron_
őstag

Live agent szerint ilyet nem lehet. :U

What is your ikigai?

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.