Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4801) Brandynew válasza #59063552 (#4797) üzenetére


Brandynew
őstag

És egyébként ATM-ből sem tudod kivenni, illetve fizetni sem tudsz vele? Mert többen írták, hogy a blokkolás náluk arra nem terjedt ki.

(#4802) kagzer


kagzer
aktív tag

Az NFC antenna hol van a kártyában?
Ahol a jelzés is található vagy a chip körül?
a Raiffeisen kártyán a chip felett van a jelzés és ott van az antenna is, ennél a kártyánál picit fura az egyik sarokban.
Ezért kérdem.

(#4803) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

ha valakit érdekel, a mastercard specials promócióba is felvehető a Revolut kártya.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4804) MasterMark válasza kagzer (#4802) üzenetére


MasterMark
titán

Így:

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#4805) Dluinet válasza kagzer (#4802) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A PayPass kártya és ami benne van

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4806) nyirzoz válasza nyirzoz (#4790) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Nos a tegnap esti doksi újra beküldés után egy fél órája felszababadították a számlámat.
Így pont sikerült a 48 órát tartani.

(#4807) ritaus


ritaus
újonc

Ma amikor próbáltam topupolni, elutasította és ezt írja ki a rendszer. Haveromnak ugyan ez. Volt már ilyen veletek?
Már sokszor topupoltam erről a kártyáról, OTP sima debit.

(#4808) Villa7 válasza ritaus (#4807) üzenetére


Villa7
tag

baj van MC és Maestro kártyákkal egész országban

(#4809) Andralin válasza Villa7 (#4808) üzenetére


Andralin
aktív tag

Így van, pár órája a Praktikerben előre szóltak, hogy gond van a kártyás fizetéssel, de megpróbálhatjuk.
A Revolut-ot visszautasította a POS terminál, az OTP-s kártyát elfogadta.

(#4810) streng válasza ritaus (#4807) üzenetére


streng
csendes tag

Több OTP terminálon sem ment a Revolut, de Gránit Bank kártyája sem. Tehát egyértelműen nem Revolut gond van most. (talán OTP nem fogad el csak saját kártyát vagy bármit esetlegesen)

(#4811) MasterMark


MasterMark
titán

[link]

Switch Tax

(#4812) #59063552 válasza Brandynew (#4801) üzenetére


#59063552
törölt tag

Nem tudom, mert a penzem egyik fele a vault-ban volt a masik meg azon a kartyan, amit fagyasztottam par nappal a blokkolas elott

(#4813) rongaucho


rongaucho
tag

Sziasztok! Lehet, hogy evidens a kérdés, de nem találtam az összefoglalóban erre vonatkozóan semmit. Próbáltam ma egy magyar (Erste) ATM-ben felvenni pénzt, de visszadobta az ATM, hogy a "Bank nem engedélyezi" vagy "ez a bank nincs engedélyezve". Eddig még nem használtam a kártyát sem vásárlásra, sem ATM felvételre. Nincs letiltva a kártya, a készpénzfelvétel is engedélyezve van.

Mi lehet a gond? Az appban még annyit látok, hogy "Előbb használd a kártya PIN-kódját. Az első vásárláskor meg kell adnod a kártya PIN kódját" Ez azt jelenti, hogy a legelső tranzakciómnak mindenképpen PIN kódos vásárlásnak kell lennie, mileőtt még ATM-ből vehetnék fel?

(#4814) gzbotii válasza rongaucho (#4813) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem vagyok biztos benne, de egy próbát megérhet - vásárolj vele először Chip and PIN (bedugós módszer) vagy egy ATM-ben változtasd meg a PIN kódot (én így aktiváltam). Aztán próbáld újra.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4815) brainticket válasza rongaucho (#4813) üzenetére


brainticket
aktív tag

igen, az első tranzakció pin kódos kell hogy legyen boltban, NEM contactless.

https://www.revolut.com/help/getting-started/getting-a-card/activating-my-revolut-card/

[ Szerkesztve ]

(#4816) Tuomas válasza brainticket (#4815) üzenetére


Tuomas
addikt

Az automata az pin kódos nem? És a chippet olvassa be. Erstéből elsőre nekem sem sikerült. Aztán Raiffeisennél igen.

We were here

(#4817) gzbotii válasza brainticket (#4815) üzenetére


gzbotii
veterán

ATM-nek kell a PIN + nálunk ami van ATM, szerintem mind a chipet olvassa (talán UK és US divat a mágnescsík).

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4818) Watt25 válasza rongaucho (#4813) üzenetére


Watt25
veterán

Nemhogy belefutottál a kettővel előtted linkelt általános Mastercard problémába?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#4819) nyirzoz válasza rongaucho (#4813) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Erste ATM nekem is ezt dobta. Így átsétáltam egy UniCredit automatához és siker.

(#4820) Zugi válasza rongaucho (#4813) üzenetére


Zugi
aktív tag

A legelső kártyahasználat simán lehet ATM-es, nem szükséges előtte PIN kódos vásárlás. Nekem simán ment mint legelső tranzakcióm egy legközelebbi K&H-s ATM-ből. Próbáld ki másikban, mennie kell, vagy elképzelhető,hogy a napokban jelentkező Mastercard hiba lehetett az oka.

(#4821) SidCorky


SidCorky
senior tag

Sziasztok!

Kedvet kaptam a Revoluthoz, ha jól értem, itt biztos nincsenek random 1-2-3 ezer forintos levonások, amikről aztán csak napokkal később tudom meg, hogy miért is vonták le, ez így van?

Most visszaolvastam néhány kommentet, mennyire általános ez, hogy néha nem sikeres a vásárlás? Mennyire működik stabilan a rendszer? A fizu nagy részét feldobnám rá, ha nincsenek levonások, de ha egy isten háta mögötti trafikban nem tudok vele vizet venni, ahol a K&H-s visával sose volt gond, akkor az nem az igazi. :)

Pénzfelvétel melyik atm-ből lehetséges? Ennek havi 200 euroig nincs semmi díja, annyit von csak le a számláról, amennyit felveszek?

Már postázták a kártyámat, sima alap ingyenes verziót kértem, az illusztráción ami a státusz felett van egy MasterCard van, paypal logóval, ezek szerint tudom majd használni simán érintéssel is? Apple Pay-jel mi a helyzet? iPhone topikokban rengetegen büszkélkednek vele, hogy ezer éve tudnak telefonnal fizetni a Revolut kártyájukkal, de ez szerint nem működik.

Ha a fentieken van bármi hátránya ennek a kártyának itthon, akkor azokat az infókat is szívesen fogadom. :R

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#4822) MasterMark válasza SidCorky (#4821) üzenetére


MasterMark
titán

[link] Nem, a revoluttal van gond... Ugyanannyira működik, mint bármilyen másik kártya.

Apple Pay hivatalosan nincs Revolut-tal, de várható hogy lesz. Nekünk is engedte felvenni a kártyánkat, viszont visszavonták a tokent.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#4823) UberMutant válasza SidCorky (#4821) üzenetére


UberMutant
őstag

"itt biztos nincsenek random 1-2-3 ezer forintos levonások, amikről aztán csak napokkal később tudom meg, hogy miért is vonták le, ez így van?"
hát nekem van rossz tapasztalatom. egyik nap 75 000 rel többet vettek le a bankkártyámról feltöltéskor, máskor meg 20 ezerrel. utána visszadták pár nap múlva.

lehet, hogy a bankkártyás feltöltés nem a legjobb módszer. utalással nincs tapasztalatom.

(#4824) gzbotii válasza UberMutant (#4823) üzenetére


gzbotii
veterán

....és szerencsére nem írtuk le ezt kb 56.457.881, hogy nem közvetlenül a Rev volt a ludas, hanem egy köztes szolgáltató, más cégeknél is fennállt a hiba.

+kolléga szerintem arra gondolt, hogy nincs rejtett költség, amit pár nappal később vonnak le tőled, ilyen-olyan címen (lásd: dupla konverzió)

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4825) lehella


lehella
senior tag

Sziasztok,
pontosan mit jelent a bankközi árfolyam, amivel a Revoult váltja a pénznemeket? Jelenleg úgy látom, hogy pár fillérrel olcsóbb a bankközi váltás árfolyama, mint az OTP-s középárfolyam.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#4826) SidCorky válasza UberMutant (#4823) üzenetére


SidCorky
senior tag

Hát most elvetted a kedvem. :D Gondolom nem mindennapos dolog, de ha egyszer megtörténne, biztos dobnám is ki a francba. Ezek szerint semmiben nem lehet bízni. :(

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#4827) gzbotii válasza lehella (#4825) üzenetére


gzbotii
veterán

Leírásban van egy cikk, abban leírják szépen: [link]
(ha az angol miatt problémás szólj nyugodtan)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4828) MasterMark válasza SidCorky (#4826) üzenetére


MasterMark
titán

Miért? Visszaadták a pénzt, és ott sem a revolut volt a hibás, mert másoknál is megtörtént a dupla levonás.

Switch Tax

(#4829) gzbotii válasza SidCorky (#4826) üzenetére


gzbotii
veterán

Az életben az egyetlen biztos dolog a halál.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4830) simson51 válasza SidCorky (#4821) üzenetére


simson51
csendes újonc

Hát koránt sem olyan stabil a rendszer, hogy én a fizetésem felét is rátolnám rendszeresen... (mellesleg biztosítva sincs a pénzed)
Rengeteg kisebb-nagyobb hibája van ami miatt még mindig érezhető, hogy egy új szereplő a piacon.
Persze az előnyeit ki lehet használni (ingyenes kp felvétel, valutaváltás, virtuális bankkártya stb..)
Talán a nyár folyamán érkezik apple pay hozzá, úgy még egy plusz pont lesz.

[ Szerkesztve ]

(#4831) lehella válasza gzbotii (#4827) üzenetére


lehella
senior tag

Ezt néztem már, sajnos az angolnak ezt az üzleti-pénzügyi részét nehezen tudom értelmezni :B
Egy mondattal esetleg tudsz segíteni? :R

[ Szerkesztve ]

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#4832) UberMutant válasza gzbotii (#4824) üzenetére


UberMutant
őstag

dupla levonás 1 esetben van említve a topikban június 6án. nem látom az 5 millió egyéb említést.

(#4833) gzbotii válasza UberMutant (#4832) üzenetére


gzbotii
veterán

[link]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4834) Tuomas válasza UberMutant (#4832) üzenetére


Tuomas
addikt

Hát akkor nézd meg jobban. Én pl írtam, hogy transferwise feltöltésénél is problémák vannak.

We were here

(#4835) UberMutant


UberMutant
őstag

mindenesetre, én az új felhasználó helyében csak olyan pénzt tennék rá, amiért nem kár :)

(#4836) rongaucho válasza Zugi (#4820) üzenetére


rongaucho
tag

Köszönöm mindenkinek a tippeket! Az Erste lesz a ludas. Másodszorra a K&H-nál próbálkoztam, gond nélkül működött. Azonnal jött is az üzenet, hogy most már tudom "contactless" is használni.

Tehát az első kártyahasználat tényleg lehet ATM is.

[ Szerkesztve ]

(#4837) MasterMark válasza UberMutant (#4835) üzenetére


MasterMark
titán

Miért? Volt bárki is aki elvesztette a pénzét? :F Semmi ilyesmi nem történt...

Switch Tax

(#4838) gzbotii válasza lehella (#4831) üzenetére


gzbotii
veterán

A bankközi árfolyam (interbank exchange rate), az az árfolyam, amit a bankok is használnak, amikor egymás között valutát váltanak.
A középárfolyamot az adott ország nemzeti bankja (nálunk ugye az MNB) állapítja meg, amely a vételi és az eladási árfolyam számtani átlagaként adódik. Ezzel ugye nem találkozol annyira, mert a váltáson valakinek nyerni kell, így ráraknak egy profitmargint.

A bankközi árfolyam kvázi az egyik legkedvezőbb, amit elérsz - de ha tévednék, majd kijavít valaki.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4839) lehella válasza gzbotii (#4838) üzenetére


lehella
senior tag

Szuper a leírás, köszönöm :R A középárfolyammal akkor találkozunk, ha a magyar debit kártyámmal külföldön vásárolok, nem? A bankközi árfolyam, pedig ennél is kedvezőbb, mert kihagyjuk az MNB-t belőle. ;)

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#4840) gzbotii válasza lehella (#4839) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem.

Szerintem olvasd el ezt a cikket: Bankkártyával külföldön – így húz le bankod külföldi kártyás fizetésnél

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4841) Lizingrider válasza rongaucho (#4836) üzenetére


Lizingrider
csendes tag

A napokban én is és feleségem is próbált Erste-s ATM-ben olyan Revolut kártyákkal (két külön kártya) pénzt felvenni amit már régebb óta használtunk mindketten, de az Erste-s ATM mindkettőnket elutasított valami olyasmivel, hogy az Ön Bankja nem elérhető. Nem hiszem, hogy az általános MC hiba volt a ludas, mert utána egy CIB-es ATM meg gond nélkül adott pénzt. Mivel többen is írtátok az Erste-s ATM-et, ezért jó lenne tudni, hogy sikerült e már ennek a banknak az ATM-jéből pénzt felvenni valakinek?

[ Szerkesztve ]

(#4842) Mr.Csizmás válasza Lizingrider (#4841) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mc bug nem 100%-os fekvemaradás volt, nekem pont máv eticket vásárláskor jött be, kb. 5-10 perccel később újrapróbálva engedett fizetni, de utána egész délután olvastam posztokat erről, hogy nem tudták használni.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4843) lehella válasza gzbotii (#4840) üzenetére


lehella
senior tag

Huh, köszi ez hasznos volt. Elvoltam maradva én is a középárfolyam kapcsán.

Btw: viszolylag új felhasználóként az eddigi 2x20000 Ft feltöltésem meg vásárolgatásaim után ma reggel feltoltam 80 ezret a számlámra. Egyből zárolták is, ez volt 9 órakor. 9:20kor feltöltöttem a szükséges doksik képét, majd volt egy-két kérdés az adóbevallásom kapcsán, hogy melyik sor szól a bevételemről és most jóvá is hagyták, 3 óra volt az egész :)

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#4844) hedgehog válasza lehella (#4839) üzenetére


hedgehog
senior tag

Ahogy gzbotii kolléga is írta, nagyon nem.

Egyébként érdekes, hogy az OTP, eléggé el nem ítélhető módon a középárfolyamot teszi ki a főoldalára, pedig azon senki semmit nem kap :(

A rendes árfolyamuk el van dugva egy menüponttal lejjebb, és ott látszik is, hogy 3 Ft-tal rosszabb a deviza eladási árfolyam, mint a Revoluté (ez az árfolyam az, ami alapján a külföldi kártyahasználat számolódik általában). 324.9 vs 321.9

-- aka p3d3str1an

(#4845) Tuomas válasza Mr.Csizmás (#4842) üzenetére


Tuomas
addikt

Amikor nem volt mc bug, akkor sem tudtam erste automatánál felvenni. Ahogy transferwise sem működött mkb banknál..
Szerintem néhány bankkal nem kompatibilis.

We were here

(#4846) SidCorky válasza MasterMark (#4837) üzenetére


SidCorky
senior tag

Azért ha egy nyaralás alatt eltűnik a pénz fele ami rajta volt, mert többet vonnak le, mondjuk pont hétvégén, akkor sokra nem megyek vele, hogy két-három napon belül visszaadják. :)

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#4847) gzbotii válasza SidCorky (#4846) üzenetére


gzbotii
veterán

Akkor online se vásárolj indulás előtt egy héttel - mert ez ott is megtörténhetett volna.

De akkor hagyományos bankba se rakd a pénzed: [link] [link]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4848) lehella válasza hedgehog (#4844) üzenetére


lehella
senior tag

Nem is értem, hogy minek publikálják a középárfolyamot már :) Vagy csak az átvilágíthatóság miatt teszik ki, hogy nekik ez a bankközi árfolyamuk?
Én nem régóta használok bankkártyát külföldön, régebben sok helyről hallottam, hogy a középárfolyamon fizetünk külföldön :(

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#4849) SidCorky válasza gzbotii (#4847) üzenetére


SidCorky
senior tag

Nem kell magadra venni, nem engedtem le a dolgot, ki fogom próbálni, mert nem szeretek kp-t magamnál hordani, de a kollega 75 ezerrel több levonását azért nem kell úgy kezelni, mintha mi se történt volna és ez lenne a normális.

Viszont az Apple Pay lett volna a fő indok, amiért váltanék Revolutra, így hogy nem elérhető, már nem hoz annyira lázba. A fizetést mindenképp K&H számlára kapom, így az esetleges levonásokat sem tudom elkerülni, olyan pluszt nem nyújt a Revolut, hogy külön feltöltsem és azt a kártyát használjam itthon. Külföldi utaknál viszont valószínűleg bepróbálkozom vele.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#4850) gzbotii válasza SidCorky (#4849) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem vettem magamra, csupán arra akartam rávilágítani, hogy semmi sem tökéletes.
Azon kívül, ha valakinek van negatív tapasztalata, sokszor sokkal hangosabb.

Ennek ellenére én is azt mondom, jelenleg még nem alkalmas arra a Rev, hogy kiváltson egy normál bankszámlát, vannak hibái szép számmal.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.