Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22901) viktorhu válasza balinlin (#22893) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem a sima átutalásokkal van általában a baja, hanem amiket le is írtak, pl. hitelkártyával feltöltöd, és folyószámlára visszautalod, a pénz oda-vissza forgatása pl. vásárlási pontgyűjtésért stb.

(#22902) spe88 válasza KTU (#22655) üzenetére


spe88
senior tag

Telefonszámra küldtem, ezek szerint ez lehet az ok, hogy küldenem kellett utalás után egy linket a címzettnek, amire rá kellett kattintania. :)

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#22903) balinlin válasza viktorhu (#22901) üzenetére


balinlin
senior tag

Azzal különösen bajuk van, de az általam olvasottakból azt szűrtem le, hogy általában azzal is bajuk van ha valaki szinte kizárólag kp felvételt és átutalást intéz a revolutról.
Szerencsére nekem nincs erről konkrét tapasztalatom.

(#22904) focvis válasza focvis (#22900) üzenetére


focvis
veterán

Uppolnám a kérdésemet azzal a kiegészítéssel, hogy én fizetni tervezek a feltöltött összegből külföldön, a Revolut kártyával (pl. nyaralást).
Köszönöm!

(#22905) emeritus válasza teleahocipöm (#22896) üzenetére


emeritus
tag

A betéti kártyával végzett feltöltés (topup) ingyenes függetlenül a kártya tipusától. Szabályosan a saját névre szóló kártya használható. Alappal remélhető, hogy ez így lesz a belátható jövőben is.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#22906) teleahocipöm válasza emeritus (#22905) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Köszi

(#22907) bigdady válasza focvis (#22900) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hiába írja annak az app a BB nem ad hűségpontot a Revolut féltöltésre tavaly okt nov óta.(és ma már semelyik bank)

[ Szerkesztve ]

(#22908) petir válasza focvis (#22904) üzenetére


petir
senior tag

Próbáld ki kisebb összeggel de nagy az esély, hogy kártyás vásárlásnak fogja venni. Voltak bankok akik szórakoztak de a BB nem volt köztük.

Vásárolj nyugodtan ! Használd bátran! Amit tudni illik , hogy amelyik országba mész annak az országnak a devizájába legyen az az összeg. Tehát nyiss olyan "alszámlát".

Pl :
Horvátországba mész akkor HRK-ra váltsd át.
Olaszországba mész akkor EUR-ra váltsd át.

Annyi , hogy amennyiben ezt nem teszed meg mindig azt az "alszámlát" terheli amin a legtöbb összeg van.

Értsd:
Van 104729 Ft és van 10€ Te vásárolsz 15€ akkor a forintot terheli be.

Én igazából ha külföldön használom mindig a teljes összeget átváltom mivel nincs plusz költség...
Jaaa hétvégi váltás extra díj ... Nem éri meg beszopódni :)

(#22909) bigdady válasza petir (#22908) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hétvégén van csak jelentősége egyébként ugyanannyian vált vásárláskor HUF zsebből mintha te váltanád át vásárlás előtt...

[ Szerkesztve ]

(#22910) balinlin válasza focvis (#22904) üzenetére


balinlin
senior tag

Jövőbe senki sem lát, de ha olvasod a fórumot, valószínű úgyis jelzik ha változás lesz.
Az hogy hogyan használod a feltöltött összeget, az ezen benn változtat.

(#22911) AXisBOLD válasza Gabás (#22853) üzenetére


AXisBOLD
addikt

nem, HUF elszámolású, de ezt az oda-vissza váltást nem értem.
viktorhu ezt írta alább: CHF --> EUR --> HUF, ha jól értettem.

Hol lehet ennek utána járni, hogy konkrétumokkal tudjak számolni (az árfolyam mozgást figyelembe véve természetesen)?

(#22858) viktorhu: ok ebben még ki kell okosítanom magam.
(#22862) JóGéza: ezt se tudtam eddig, köszi

Aurea mediocritas

(#22912) MrPeekaboo


MrPeekaboo
senior tag

Twitter-en olvastam, hogy nemsokára lehet rendelni megint szivárványos kártyát. Tavaly is volt akció, akkor ingyen lehetett kérni, de elég hamar elfogyott. Idén elvileg nagyobb készlettel fognak rendelkezni.

(#22913) Peter.70 válasza focvis (#22904) üzenetére


Peter.70
őstag

És lehetőleg ne szombat - vasárnap váltsd át a HUF-t devizára, mert az feláras

De ezt már írták :)

[ Szerkesztve ]

(#22914) focvis válasza bigdady (#22907) üzenetére


focvis
veterán

+ petir + balinlin + Péter

Köszönöm!

2020.06.23-án még adott hűségpontot, 2%-ot.

Lehet, csak mák volt? :F

[ Szerkesztve ]

(#22915) balinlin válasza focvis (#22914) üzenetére


balinlin
senior tag

Nem mák volt, most így van. Betty az esélye, hogy azonnal nem is fog változni.
Ha félsz, érdemes nem megy összegeket feltölteni egyszerre. Ha látod hogy kp felvétel akkor többet nem töltesz ezzel a kártyával.

(#22916) Brandynew válasza SzabóTamàs90 (#22899) üzenetére


Brandynew
őstag

Nem biztos, hogy hazudik, szimplán nem érti, hogy mi történik körülötte. Van egy verziója, egy sztori, amit az átlagfelhasználó fejével felállít, megért, de a Revolut álláspontját nem ismerhetjük az egyes ügyekben.

[ Szerkesztve ]

(#22917) JóGéza válasza focvis (#22900) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Miért nem rakod be a hitelkártyádat egy Curve kártya mögé?
Akkor minden vásárlásod külföldi vásárlás lehetne Magyarországon is.

(#22918) focvis válasza balinlin (#22915) üzenetére


focvis
veterán

Feltoltam 350 ezret, tudtommal az ingyenes váltási limitet, úgy néz ki, a BB vásárlásnak tekinti. [kép]

@ JóGéza: Nem ismerem, utánanézek majd. Köszönöm a tippet!

[ Szerkesztve ]

(#22919) bigdady válasza focvis (#22914) üzenetére


bigdady
nagyúr

Melyik hitelkártya pontosan?

De lehet mcc kód mizéria miatt újra adhat akkor..
Jógéza: ezt sem tekintik annak hirdetmény szerint. Szűrik tavaly óta

Hitelkártya kedvezményszabályzat hirdetmény:
2019.08.08. után a kedvezmények nyújtásával kapcsolatos általános szabály, hogy a Budapest Bank a következőekben meghatározott MCC kóddal rendelkező kereskedők esetében nem biztosítja a hitelkártyás vásárlás után járó kedvezményeket: 6010, 6011, 6050, 6211, 6529, 9399, 4900, 6540, 4829, 7801, 7995. 2019.11.21-től a havi kedvezmények nyújtásával kapcsolatos általános szabály, hogy a Budapest Bank a következőekben meghatározott MCC kóddal rendelkező kereskedők esetében nem biztosítja a hitelkártyás vásárlás után járó kedvezményeket: 6012 (Bankon kívüli egyéb pénzügyi szolgáltatások , pl. Curve kártya feltöltés ), 6538 (Mastercard kártya-kártya közötti pénzküldés és fogadás ).
A Budapest Bank nem vállal felelősséget a hitelkártyát elfogadó bank kereskedelmi kategória kód besorolásának helyességéért.Kedvezmények nem vonatkoznak a következő tranzakciókra: Első vásárlási tranzakció, Részletformáló Szolgáltatás.

[ Szerkesztve ]

(#22920) focvis válasza bigdady (#22919) üzenetére


focvis
veterán

"Budapest Standard Hitelkártya", mezei piros színű.
Azt tudom hogy állampapír vásárlás (Magyar Államkincstár applikációban) után nem fizeti a forintos 1% bónuszt.

BTW: A készpénzfelvételi limitet a kezdetektől 1 Ft-ra állítottam, így nem számolhatja kp-felvétnek. A 2% visszatérítés csak a hónap végén derül ki majd, a kivonatból.

(#22921) bigdady válasza focvis (#22920) üzenetére


bigdady
nagyúr

Elvileg hirdetmény szerint nem ad a Revolut 4829 mcc-re. Vagy megint változott az mcc?
Kp felvét limitet hiába állítod ez nem az ha annak tekintik is más banknál már volt belőle hiszti itt írták is. De asszem végül panaszra visszaadták a díjat talán erste

[ Szerkesztve ]

(#22922) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok!

Vettünk egy autót, és ennek az értékét szeretnénk átutalni Magyarországon belül. Mivel nagy összegről lenne szó érdeklődnék, hogy van e utalási költség ebben az esetben, illetve nem zároljál e a számlám ekkora összegnél?

(#22923) bigdady válasza dudi6 (#22922) üzenetére


bigdady
nagyúr

Van rá esély pláne ha eddig nem volt forgalom. Én biztos nem rizikóznék egy autó árával egy banki utalás miatt

[ Szerkesztve ]

(#22924) Oliverda válasza dugynok (#22898) üzenetére


Oliverda
félisten

Párszor volt már linkelve, és mivel a keresőt luxus használni, ezért még lesz is. Tessék: [link]

bigdady: 4829 jelenleg is az MCC.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22925) focvis válasza bigdady (#22919) üzenetére


focvis
veterán

Ugyebár új vagyok a témában... de az jutott eszembe, hogy nekem VISA Revolut kártyám van, esetleg emiatt nem hisztizik a BB és adta a 2%-ot?
A BB kártya "természetesen" MasterCard.

Még kérdeznék:
Feltöltöttem a 350 k-t, a mai világban elfogadható 350 HUF / EUR árfolyamon át tudnám váltani euróra. A Booking.com szerint EUR-ban kell majd fizetnem a szállást Horvátországban. Tegyük fel átváltom ma, lesz 1000 euróm.
De ha esetleg mégis HRK-ban terhel a szálloda, és én nem váltom át előre az EUR-t HRK-ra, akkor mi van?
- Felszámolják a 0,5%-ot?
- Esetleg rosszabb árfolyamon vált a Revolut?

Tudom, hogy apróság, de ilyen a természetem. 🤗

[ Szerkesztve ]

(#22926) JóGéza válasza bigdady (#22919) üzenetére


JóGéza
aktív tag

A Curve kártyánál nem feltöltésről van szó. A Curve továbbítja a tranzakció MCC kódját (az új rendszerrel nem tudom, most épp hogy működik), pont ez a probléma egyes hitelkártyáknál a pénzfelvétkor.

(#22927) viktorhu válasza AXisBOLD (#22911) üzenetére


viktorhu
veterán

Nézd meg a számlakivonatodat egy nem eurós külföldi (akár online) vásárlás után.

Ott lesz az összeg euróban plusz az euróárfolyam, amivel számoltak, ami a deviza eladás, de nem a vásárlás napján élő, hanem amikor a külföldi partner ténylegesen lehívta az összeget (kb. T+2 nap, de lehet akár egy hét is).

(#22928) vmarci21 válasza Brandynew (#22892) üzenetére


vmarci21
tag

Igen, van üzletszabályzata, amiben megtalálható ez a mondat:
"Cégünk egyéb okokból is dönthet úgy, hogy megszünteti vagy felfüggeszti az Ön számláját. Mielőtt erre sor kerülne, a Revolut appon keresztül legalább két hónappal előre értesítjük Önt."

Senki sem mondta, hogy tilos utalgatni, de elfogadtad regisztrációkor, hogy ha a Revolutnak nem tetszik amit csinálsz, akkor 2 hónap felmondási idővel, indoklás nélkül felmondhatják veled a szerződést..

És abban igazad van, hogy az csak találgatás, hogy azért tiltanak embereket, mert csak készpénz kivételre / utalásra használják a Revolutot, de több esetben olyanok írtak fiókmegszüntetés miatt, akik nagyjából csak erre használták azt, így azért elég jó tippnek tűnik erre gondolni...

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#22929) viktorhu válasza focvis (#22925) üzenetére


viktorhu
veterán

Akkor lesz kellemetlen, ha hétvégén terheli a hotel, és online történik a terhelés.

Ha helyben fizetsz, akkor viszont tudsz egyeztetni, hogy miben terhelik, és akkor nem kell a váltást hétvégére hagyni, vagy esetleg rugalmasak is lesznek a pénznemet illetően.

(#22930) geryboro válasza focvis (#22925) üzenetére


geryboro
senior tag

vagy pont ebben az esetben van egy olyan opcio amely pont az enyemnek a kontrasztja,
jopar hsz-el korabbrol, ha curve ala beszurod a revot, es curve-on belul adod meg,
hogy milyen valutaval terhelje az adott kartyat a tranzakcio.
pl euroval, akkor csak euroval fogja lemarni, nem kell valtanod semmit, es nem nyul bele a masik zsebbe. ez is egy pocio..

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#22931) viktorhu válasza geryboro (#22930) üzenetére


viktorhu
veterán

Akkor is a kereskedőn múlik, hogy milyen pénznemben terhel.

Mondjuk beállítod eurósnak, ők meg Kunát terhelnek, akkor a Curve eurót fog terhelni a revolut kártyára, de azt át fogja váltani kunára. Ehhez meg akkor elég a Revolut, nem kell a Curve is.

(#22932) zerodot válasza geryboro (#22930) üzenetére


zerodot
aktív tag

Ebben az esetben a Curve fog váltani (pl. ha HRK-ban terhel az árus és te EUR-ra állítod a Revolut kártyát a Curveben), vagyis ugyan ott vagy, mert hétvégén a Curve is feláras; sőt az alapkártya díjmentes váltási limitje még alacsonyabb is, mint a Revoluté.

[ Szerkesztve ]

(#22933) bigdady válasza focvis (#22925) üzenetére


bigdady
nagyúr

Semmi köze milyen kártyád van revonál mert nem kártyát töltesz fel BB-ről hanem revo számlát. Hirdetmény szerint nem jár. Már a június is szerencse volt

(#22934) gzbotii válasza focvis (#22900) üzenetére


gzbotii
veterán

Igen, (online)vásárlás lesz.
...amíg a Revolut nem módosítja az MCC kódot.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#22935) Oliverda válasza gzbotii (#22934) üzenetére


Oliverda
félisten

Az MCC meghatározása a kártyatársaság feladatköre.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22936) z67


z67
őstag

Tud valaki segíteni abban, hogy ha előfizetek Premiumra, akkor bukom a jelenlegi MC kártyáimat? Van egy sima, meg egy beta MC-m. Vagyis csak Visa igényelhető? Junior miatt fizetnék elő, azzal kapcsolatban pedig az a kérdésem, hogy a neten 2 féle kártyakép látható, de állítólag 3 féle van. Elérhető a 3. képe is valahol?

Köszönöm szépen!

(#22937) Oliverda válasza z67 (#22936) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem buksz semmit, illetve már csak Mastercardot lehet igényelni magyar ügyfeleknek (sajnos).

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22938) Sify válasza Krethx (#22897) üzenetére


Sify
senior tag

Láttam, köszönöm!

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#22939) z67 válasza Oliverda (#22937) üzenetére


z67
őstag

Megint visszamentek MasterCardra?

(#22940) geryboro válasza z67 (#22939) üzenetére


geryboro
senior tag

en mc-t kaptam premiumhoz,
virtualis az visa.

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#22941) oOKitsuneOo


oOKitsuneOo
tag

Sziasztok, egy account zarolas meddig szokott tartani? Azt irtak hogy furcsa dolgot eszleltek ezert kell par adat. Egy selfie mai datummal egy lapon, hogy kaptam e fura uzeneteket....

Uj telefonra koltoztem, ez lehetett a baj?

(#22942) focvis válasza bigdady (#22933) üzenetére


focvis
veterán

Telefonáltam ma a BB-nek, hogy írjak jóvá a pontjaimat, 19 7XX Ft lett. A június végi kivonaton 12 8XX szerepelt, a különbség 68XX pont (Ft). Tehát nem kaptam meg a 2%-ot, ami 7000 lenne, de valamit - gondolom 1-et - egész biztosan, mert nem költöttem ennyit 2 nap alatt.
(Annyira bátor nem voltam, hogy megemlítsem a Revolut feltöltést. :D )

@ Boti: Thx! :)

[ Szerkesztve ]

(#22943) Oliverda válasza z67 (#22939) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22944) z67 válasza Oliverda (#22943) üzenetére


z67
őstag

Köszönöm szépen a valaszaitokat

(#22945) bigdady válasza focvis (#22942) üzenetére


bigdady
nagyúr

20ezer pont? Mennyit költesz egy hónapban bakker? :DDD

(#22946) Broki1 válasza MrPeekaboo (#22912) üzenetére


Broki1
tag

Lehet is rendelni! Most nem ingyenes, mint tavaly.

(#22947) gattolino válasza bigdady (#22945) üzenetére


gattolino
senior tag

Sztem 1-2 milliónál van ekkora visszatérítés ;]

Vivo X90 Pro Plus

(#22948) bigdady válasza gattolino (#22947) üzenetére


bigdady
nagyúr

én építkeztem akkor kaptam ennyit havonta :DDD

(#22949) gattolino válasza bigdady (#22948) üzenetére


gattolino
senior tag

Én egyelőre még soha, de még van idő :DDD

[ Szerkesztve ]

Vivo X90 Pro Plus

(#22950) madrac válasza gattolino (#22796) üzenetére


madrac
őstag

Szia,
Jó híreim vannak. utánanéztem a CPE, LPI részvényeknek, és ha minden igaz rákerültek a NYSE nem teljesítő cégek listájára, amiket bizonyos feltételek nem teljesítése miatt nem listáznak a new yorki tőzsdén. Na most elvileg relatív friss hírek szerint lekerültek a listáról, vagyis úgy néz ki ismét eleget tesznek a feltételeknek. Ezért arra számítok, hogy ismét vásárolhatóak lesznek ezek a papírok.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.