Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22851) Okami68 válasza pászka (#22843) üzenetére


Okami68
csendes tag

A Fészen is ránéztem a Revolut profilra. Sokan vannak, akik ugyanerről panaszkodnak, hogy bár már többször feltöltötték az okmányukat, mégis jönnek a levelek.

Itt most is több társunk panaszkodik utalási gondokra, kereskedési zűrökre.
Ha tippelnem kéne, azt mondanám, hogy valami alapvető rendszer probléma van náluk, amin most már legalább 1 hónapja - nekem akkor jött az első e-mail - próbálnak úrrá lenni. A jelek azt mutatják, hogy nem sok sikerrel.
Nem megnyugtató.

(#22852) AXisBOLD válasza JóGéza (#22803) üzenetére


AXisBOLD
addikt

hello,
középárfolyamon vált, ha bankkártyával fizetek, vagy rosszul tudom?

(#22804) razorbenke92: forint alapút, de nem értem hogy hogy éri meg, ha HUF --> CHF váltás Revoluton 1:1 annyi, mint az MKB CHF közép, így ha (tegyük fel csak) kártyával fizetek ugyan ott vagyok.

Aurea mediocritas

(#22853) Gabás válasza AXisBOLD (#22852) üzenetére


Gabás
addikt

A kártyád valszeg nem CHF elszámolású, így egyszer a kártyád pénznemébe fogsz váltani (nem középárfolyamon), majd CHF-re (szintén nem azon)

[ Szerkesztve ]

(#22854) balinlin válasza modflow (#22842) üzenetére


balinlin
senior tag

Ha magyarországról utalnak és mércét a regisztrációd, akkor kell legyen infó az appban az országon belüli utalásról. Válaszd ki a forint egyenleget, ott a 3 pontra koppints és részletek. Fontos hogy a referenciaszámot ne felejtsd el, mert az azonosít téged, nem a számlaszám.
Vagy ugyanitt a megtalálod a nemzetközi számlaszámot is, ha az kell.

(#22856) Krethx válasza mrobes (#22849) üzenetére


Krethx
aktív tag

Nálam is ez volt. Ugyan a CHK csödeljárás alatt van. (Ki lett vezetve.) De van ahol még kereskednek vele. Én írtam a support-nak de semmi reakció. Ilyen esetben csak arról van dokumentum hogy még lett véve. A részvény meg eltünt. (Nyoma sincsen.) De ha elveszik bármi okból legalább értesítettek volna.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#22857) geryboro


geryboro
senior tag

magyar fizut helyi vagy swift számlára fogadjam?

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#22858) viktorhu válasza AXisBOLD (#22852) üzenetére


viktorhu
veterán

Senki nem vált középárfolyamon. Elvileg a kártyatársaság euróra váltja az összeget, azután a bankod deviza eladási árfolyamon eurót ad a forintodért.
A Revolut sem ad semmit középárfolyamon, de lényegesen kisebb az árrés.

(#22859) MasterMark


MasterMark
titán

Nem középárfolyam, hanem bankközi árfolyam.

Switch Tax

(#22860) balinlin válasza geryboro (#22857) üzenetére


balinlin
senior tag

Ha a helyi számlára utalnak, akkor kell, hogy a referenciaszám legyen a közlemény. Ezt el tudod érni a munkáltatónál? Szerintem nem nagyon. Ráadásul a kedvezményezett sem te vagy az utalásnál, hanem a revolut.
Nemzetközi utalást meg ha bevállal a munkáltató, akkor sem köteles a díját ő állni.
Mindezek tudatában elég korlátozottan alkalmas a revolut magyar fizetés fogadására.

(#22861) teo77


teo77
őstag

Sziasztok!
A Revolut kártya ingyen van meghívóval?
Köszönöm, előre is!

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#22862) JóGéza válasza AXisBOLD (#22852) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Az értesítést azon az árfolyamon számolva küldi, de amikor lekönyveli (néhány nappal később), akkor már más árfolyamon számol.

(#22863) sopruk válasza teo77 (#22861) üzenetére


sopruk
aktív tag

Szia!
Ezzel kapcsolatban eltérő tapasztalatokat lehet visszaolvasni:
meghívó
Vannak promóciós időszakok, van amikor "csak" a postázásért kell fizetni, de azt is felajánlhatják ingyenesen néhány hét után...

[ Szerkesztve ]

(#22864) okoska74 válasza balinlin (#22860) üzenetére


okoska74
senior tag

Nálam a munkáltató a referencia számra utal. Írtunk egy fizetési papírt amin az áll, hogy ezzel a referenciaszámmal ettől - eddig az időpontig feladott utalás fizetésnek minősül.

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#22865) balinlin válasza okoska74 (#22864) üzenetére


balinlin
senior tag

Szerintem ez a ritkább, ahol ilyen rugalmasak, de jó hallani , hogy vannak rugalmas munkáltatók/könyvelők.
Nálunk ez körülbelül lehetetlen projekt lenne.
Az már az én egyéni dolgom, hogy nem is bízom annyira a revolutban, hogy ide kérjem a fizetést...

(#22866) geryboro válasza balinlin (#22865) üzenetére


geryboro
senior tag

szerintem is csak itthon lehet ilyen "ujkeleti mágja".

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#22867) viktorhu válasza geryboro (#22866) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha majd itthon is lesz személyes belföldi számlaszám a revoluthoz, akkor a munkáltatókat sem fogja érdekelni, ha arra utaltatsz.

(#22868) teo77 válasza sopruk (#22863) üzenetére


teo77
őstag

Szia, Sopruk!

Köszi szépen!

Üdv,
Teo

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#22869) tuzpenge válasza gzbotii (#22824) üzenetére


tuzpenge
őstag

Akkor már "majdnem" pénzednél vagy.... még jól is kijöhetsz ebből az ebédből...;]

ˣ

(#22870) Okean


Okean
tag

Az normális, hogy egy Revolutról indított országon belüli forint átutalás esetén is megjelenik a következő figyelmeztetés: A közvetítő bank díjat számíthat fel ?

(#22871) gattolino válasza Okean (#22870) üzenetére


gattolino
senior tag

Normális.
Minden banknál van díj, ha nem saját bankon belüli átutalás. A Revolut tudtommal megkapta a bank licenszet

Vivo X90 Pro Plus

(#22872) hedgehog válasza gattolino (#22871) üzenetére


hedgehog
senior tag

ez a komment nagyon sok sebből vérzik :)
(1. a Revolutnak van egy alvállalata, ami valóban kapott asszem litván banki licencet, de mi ügyfelek nem oda tartozunk,
2. nem minden banknál van díj, ez inkább díjcsomag függő,
3. a fenti üzenet csak egy általános figyelmeztetés, afaik eddig nem volt senkinek extra díj rápakolva magyar számlára való utalásnál)

-- aka p3d3str1an

(#22873) Okean válasza hedgehog (#22872) üzenetére


Okean
tag

@hedgehog, @gattolino:

A lényeg, hogy az, hogy díjmentes :)

Mondjuk egy 14:57-kor elindított utalásnak azért így két órával később már "illene" a számlán lennie.

Másnál is ilyen lassú?

(#22874) viktorhu válasza Okean (#22873) üzenetére


viktorhu
veterán

Nekem eddig délutáni utalással másnapra érkezett a számlára a pénz (péntekivel hétfőre).

A díj meg nemzetközi utalásnál fordulhat elő, ha olyan helyre megy a pénz, hogy a Revolut nem tudja maga a nemzetközi részt intézni cégen belül, hanem kikerül a SWIFT rendszerbe, és ott a közvetítők levonhatják a maguk részét belőle.

(#22875) balinlin válasza gattolino (#22871) üzenetére


balinlin
senior tag

Akkor is lehet díj, ha bankon belül történik az utalás

(#22876) viktorhu válasza balinlin (#22875) üzenetére


viktorhu
veterán

Dij lehet, de ott nincs közvetítő bank, az a SWIFT utalásra vonatkozik.

(#22877) balinlin válasza viktorhu (#22876) üzenetére


balinlin
senior tag

Amire én reagáltam az más, semmi köze a közvetítő bankhoz.
Azt írta a fórumtárs, hogy mindig van díj, ha nem saját bankon belüli az utalás. Én erre reagáltam, hogy lehet bankon belül is

(#22878) viktorhu válasza balinlin (#22877) üzenetére


viktorhu
veterán

Ő meg erre válaszolt :)

(#22879) balinlin válasza viktorhu (#22878) üzenetére


balinlin
senior tag

És akkor mi van?
Más meg megcáfolta/pontosította, hogy bank lenne a revolut. Annak sincs köze az eredeti hozzászóláshoz. Akkor abban a szálban ennek sincs helye?
Egyszerűen olyat gondoltál bele, amihez az én hozzászólásomnak az égvilágon semmi köze nem volt.

Részemről ez az off zárva.

(#22880) mrobes


mrobes
tag

Új fejlemény történt a tőzsdéről kivezetett és Revolutról eltűnt papírjaimmal kapcsolatban.
Ma kaptam egy értesítést az appon belül, hogy a cég részvényeit kivezették a tőzsdéről és OTC piacon folytatódik tovább a velük való kereskedés. Vissza fognak kerülni a papírok a fiókomba és lesz lehetőségem eladásra, amit a megbízástól számítva két napon belül teljesítenek.
Úgyhogy még nincs veszve minden.

(#22881) zsamiatt válasza mrobes (#22880) üzenetére


zsamiatt
őstag

kérdés, hogy milyen eladási áron. Az aktuálison vagy a a két napon bellin? Csak mert nagyon nem mindegy.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#22882) mrobes válasza zsamiatt (#22881) üzenetére


mrobes
tag

Nincs hozzáférésük az OTC piachoz, a szolgáltatójukon keresztül adnak megbízást az eladásra, aztán majd két napon belül teljesítik valamikor, valamilyen árfolyamon. :))
Amúgy 0,01$ dolláron lesz beárazva az appban és a teljesítés pillanatában lévő áron írják jóvá.
Még mindig jobb, mint elsőre tűnt, hogy meszeltek az összesnek.

(#22883) viktorhu válasza mrobes (#22882) üzenetére


viktorhu
veterán

Akkor jól felkészültek egy ilyen eshetőségre.

(#22884) IamTheDog


IamTheDog
tag

Sziasztok, azt mennyire tolerálja a Revolut, hogy az X bankos számlámról ezen keresztül teszek át pénzt az Y bankos számlámra? Nem giga összegről van szó, 100-200 ezer HUF közötti lenne, viszont az havonta.

(#22885) Brandynew válasza IamTheDog (#22884) üzenetére


Brandynew
őstag

Szia,

Erre való a Revolut, naponta csinálom.

(#22886) M@Db0Y válasza Brandynew (#22885) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Azért az erre való erősen túlzás. A fenti műveletből semmi hasznuk nem származik.

(#22887) Oliverda válasza M@Db0Y (#22886) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen. Ha szisztematikusan kizárólag erre használod, akkor hosszabb távon sanszos, hogy megszüntetik a fiókot.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22888) kgymac válasza M@Db0Y (#22886) üzenetére


kgymac
őstag

Kivéve, ha vált.

(#22889) IamTheDog válasza Oliverda (#22887) üzenetére


IamTheDog
tag

Havonta egy ilyen lenne benne, amúgy meg online (külföldről is), offline vásárlásra használom stb.

(#22890) Brandynew


Brandynew
őstag

Amit írtok, nem igaz. Nem csak akkor használhatsz Revolut fiókot, ha minden tranzakciódból haszna származik a Revolutnak. Semmilyen számlát nem szüntetnek meg emiatt.

(#22891) Somatom válasza IamTheDog (#22889) üzenetére


Somatom
veterán

Azzal biztos nem lesz gond. Nekem Curve mögött van, hogy mindkettő legyen használva vásárlásra is. Havi 100-200 ezret pörgetek át úgy, hogy kártyával behúzom a pénzt az Erste Eurós számlámról, konvertálom és visszautalom a Forintos számlámra.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#22892) Brandynew válasza Somatom (#22891) üzenetére


Brandynew
őstag

Eleve a feltételezést sem értem, a Revolut egy pénzügyi szolgáltató cég, van üzletszabályzata és szerződést kötsz vele. Az, hogy egyik számláról a másikra utalsz rendszeresen, teljesen legális felhasználási mód. Ami tilos, az le van írva, pl. tilos valutát vásárolni és eladni haszonszerzés céljából, árfolyamnyereségre játszani.

(#22893) balinlin válasza Brandynew (#22892) üzenetére


balinlin
senior tag

Olvass vissza akár ezen a fórumon, akár külföldieken. Ha nem éri meg neki akkor szerződést bonthat. És több esetben ilyesmi lehetett a háttérben ahogy az illető beszámolt a használati szokásairól.
Persze nem fogja ezt kimondani a revolut, de a tapasztalat erre mutat. Nem kell neki feltétlen indokolni sem.
Persze ha ezt valahogy közölné, az korrektebb lenne, de most kihúzom a kezem a biliből. :)

(#22894) Somatom válasza balinlin (#22893) üzenetére


Somatom
veterán

+1
Nincs mit hozzátennem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#22895) Brandynew válasza balinlin (#22893) üzenetére


Brandynew
őstag

user error, fake

(#22896) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Bocsi, hogy megkérdem megint, az ESTE Maestro betéti kártyáról való feltöltés ingyenes-e? Előre is köszi?

(#22897) Krethx válasza Sify (#22773) üzenetére


Krethx
aktív tag

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#22898) dugynok


dugynok
senior tag

Sziasztok,

Ha valaki képben van revoluton részvények utàni adózàsban, legyen szives priviben keressen meg, 1-2 kérdésem lenne.
Köszönöm

(#22900) focvis


focvis
veterán

Sziasztok!

Megjött a Revolut kártyám; természetesen elolvastam az összefoglalót, azonban bevallom, nem sokat olvastam vissza.

Igazából egy fontos kérdésem van, amiben a segítségeteket kérem.
A regisztrációkori, első 3500 Ft-os feltöltést a BB (hitel-)kártyámról végeztem el, forintban; ezt a BB külföldi vásárlásként könyvelte, így kaptam rá 2% visszatérítést (szuper!)
A kérdés: ha továbbra is a fenti BB kártyáról töltöm a Revolut appon keresztül, az mindig vásárlás lesz?

Azért fontos, mert ha esetleg készpénzfelvételnek minősülne, úgy nagyon sokba kerül a feltöltés, és inkább átutalással töltöm fel.

Köszönöm előre is! :R

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.