Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23701) t72killer válasza driztd (#23700) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Francba, tegnap rendeltem és pénteken már utazok. Akkor ez az út még nem lesz "kedvezményes".

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#23702) emeritus válasza t72killer (#23701) üzenetére


emeritus
tag

A virtuális Revolut kártya is ad lehetőségeket "kedvezményes" használatra. Google Pay beiktatásával pl. fizikai kártya "pótolható". Ez péntekig megoldható, olvass vissza.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#23703) Reverting


Reverting
őstag

514 es vegu beta mar megszolit... ;) Bejelentkezes elott Udv, Tamas! Jo napot,Tamas! Mikor milyen kedve van.. :D

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#23704) t72killer válasza emeritus (#23702) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ránézek:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#23705) 66zio válasza 66zio (#23118) üzenetére


66zio
aktív tag

Újabb fejlemény.

Több, mint egy héttel a probléma után jött egy frissítés amivel már újra tudtam írni az ügyfélszolgálatnak. Nagyon segítőkészek voltak. Mindent végig próbálgattak velem, app újratelepítés stb. Még videót is kértek tőlem ahogy csinálom a top-up-ot stb. Végül abban maradtunk, hogy ők mindent rendben találtak, kérdezzem meg a bankom, hogy a 3D secure be van-e a kapcsolva.

Felvettem a kapcsolatot az Erstével ők lepattintottak, hogy nem foglalkoznak külsős dolgokkal, de azért megírták, hogy minden beállítás rendben van.

Ekkor úgy voltam vele hagyom a fenébe, ha nagyon kell majd utalok Revolutra.

Telt-múlt az idő, és (ettől függetlenül) vettem egy új telefont. Csodák csodájára működik a top-up.

Szóval köszönöm azoknak akik segíteni akartak itt a topikban, és itt az újabb bizonyíték, hogy nem nem a Maestro kártyával van a baj stb.

(#23706) kmarci25 válasza Reverting (#23703) üzenetére


kmarci25
veterán

És nem csak a legutóbbi, hanem a 3 legutóbbi tranzakció látszik a főoladlon a lsitában.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#23707) freelancer68


freelancer68
tag

Menorca repülőtér WHSmith bolt. :Y :C

(#23708) dugynok


dugynok
senior tag

Ràkérdeztem az arany- és ezüst kereskedésre, mert nàlam sem aktìv, azt ìrtàk hogy az orszàgomban nem aktìv a funkció,nem tudjàk aktivàlni. Prémium előfizető vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#23709) Reverting válasza kmarci25 (#23706) üzenetére


Reverting
őstag

+1 :DDD

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#23710) sub71 válasza sopruk (#23640) üzenetére


sub71
aktív tag

Az új 514-es végű bétában már nincs ott a "heti információs izé" :) minden kívánságod ilyen gyorsan teljesüljön :K

(#23711) sopruk válasza sub71 (#23710) üzenetére


sopruk
aktív tag

Szuper! Köszi! Már alig várom azt a frissítést :DDD

(#23712) nagyonjjo


nagyonjjo
tag

Új okmány beküldése Szia *****!
Amikor regisztráltál a Revolutra, elküldted nekünk azokat az iratokat, amelyek szükségesek a szolgáltatásunk használatbavételéhez. Ezt az eljárást a szakma KYC-nek (Know Your Customer, az ügyfél megismerése) hívja. Ezt a lépést törvény írja elő, kénytelenek vagyunk megtenni, hogy meggyőződjünk a személyazonosságodról.
Pár nappal ezelőtt már jött ez feltöltöttem személyim(úgy ahogy regisztráláskor).
Erre fel megint elkezdte ez a köcsög revolut!
Gyanítom most se fog tetszeni neki,és nem szólnak semmit,hogy mi a baj vele.
Valaki szenved hasonlóval?

[ Szerkesztve ]

(#23713) Tuomas válasza nagyonjjo (#23712) üzenetére


Tuomas
addikt

[link]

We were here

(#23714) dragon1993


dragon1993
őstag

A kereső most nem volt a barátom.

K&H és CIB kártyás feltöltés esetén KP felvételének vagy kártyás fizetésnek számít?

(#23715) Tuomas válasza dragon1993 (#23714) üzenetére


Tuomas
addikt

Én úgy emlékszem, csak ersténél voltak ilyen gondok, a többi banknál ugyan úgy kártyás fizetés volt és van. De ha volt is más banknál is probléma ilyenből, már nincs szerintem, az ersténél is korrigálva lett.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#23716) Ubi


Ubi
tag

Sziasztok! Új vagyok Revolut terén, még csak megrendeltem. Amire kíváncsi lennék és nem találok rá választ a következő. Ha rendelek valamit a neten és euroban vagy dollárban van megadva az adott oldalon az ár (Gearbest, Amazon és társai) , akkor nekem hogy kellene használnom a kártyát? Forintot utalok az tiszta. De a vásárlás előtt váltsam át adott devizára, vagy egyszerűen hagyjam, hogy megtegye magának? Van árfolyamkülönbség a kettő közt? Köszönöm!

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#23717) Tuomas válasza Ubi (#23716) üzenetére


Tuomas
addikt

Szia!

Összefoglaló:

Melyik pénznemet használja először
Először mindig a terhelés pénznemében próbálja levonni a kívánt összeget a számládról - ha abból nem áll rendelkezésre megfelelő összeg, akkor az accountod fő devizájában, ami magyarországi regisztráció esetén a forint lesz. Ha abból sem áll rendelkezésre elegendő, akkor abból a pénznemből, amiből a legtöbb van az accountodon. Nem osztja szét a terhelést, több deviza között. Tehát ha van 100$ és 500€a számládon, és érkezik 200$ terhelés, akkor mindet az euró számlára terheli. Hivatalos Revolut leírás: [link]
Milyen árfolyamon vált a Revolut?
A Revolut nem a középárfolyamon, hanem a bankközi árfolyamon vált, nincs semmilyen extra költség, kivéve hétvégét, amikor felárat alkalmaz a Revolut. Így érdemes még hétvége előtt váltani a kívánt pénznemből.
Mely időszakban van hétvégi felár?
Szombat 00:00 - vasárnap 23:59 között (GMT, azaz greenwichi középidő) érvényes a hétvégi felár valutaváltás esetén. A Forint váltás árfolyama 1% felár, a főbb pénznemnekre pedig 0,5%.
A hétvégi váltás díja a főbb pénznemekre 2020. augusztus 12-től 0,5%-ról 1%-ra emelkedik.
Hivatlos fórum: [link]

[ Szerkesztve ]

We were here

(#23718) Ubi válasza Tuomas (#23717) üzenetére


Ubi
tag

Szia!

Köszönöm!
Akkor ezekszerint teljesen mindegy, hogy előtte átrakom-e pl Eurora vagy sem. Megoldja magának automatikusan, és ugyanannyi mindkét esetben az átváltási árfolyam. Akkor ez szuper! Nem kell vele bajlódni! :)

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#23719) Tuomas válasza Ubi (#23718) üzenetére


Tuomas
addikt

Kivéve hétvégén! Bár ott is átrakja, de némi felár ellenében.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#23720) Ubi válasza Tuomas (#23719) üzenetére


Ubi
tag

Ja ja. Az tiszta sor. Igen.

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#23721) Solymi81 válasza Solymi81 (#23609) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Most az átváltható maximális összeg automatikusan csökken holnaptól a beígért 350K HUF-ra vagy akkor amikor a "hónapváltás" van a kártyán?

(#23722) Reverting válasza kmarci25 (#23706) üzenetére


Reverting
őstag

516... mar nincs is benne... :D :O

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#23723) penannwn


penannwn
újonc

Udv,

Olyan kerdesem van h ha atutalas erkezik hozzam HUF -> HUF akkor az technikailag egy Raiffaisen-es gyujtoszamlara megy elsonek es onnan valogatodik ki a Rference number alapjan? Es ha igen akkor ennek kb mennyi az atfutasi ideje? Ilyen 3 napokat olvasok neten de mintha csak 1 nap lenne az appban emlitve.
Illetve mi van akkor ha nem irtak oda a ref szamot?

Sy ha nem reg volt szo rola, visszaolvastam vmennyit de nem lattam ilyet.

Koszi

(#23724) balinlin válasza penannwn (#23723) üzenetére


balinlin
senior tag

Ha nincs reference aztán no. akkor az nem függ elérni a te rovolut egyenlegedbe. Hogy is tudna?
Ahogy emlékszem 1 munkanap volt hogy megérkezzen.

(#23725) zerodot válasza penannwn (#23723) üzenetére


zerodot
aktív tag

(#23726) vnorbi válasza Solymi81 (#23721) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Nálam még mindig az 1.850.000 forintos váltási limit látszik, és ha akarnék váltani, ezzel számol. A 350 ezret a hónapban már átléptem, de továbbra is azt mondja, hogy ingyen vált, csak akkor jelenik meg a díj, amikor túllépem az 1.850.000-t.

(#23727) Shade45 válasza vnorbi (#23726) üzenetére


Shade45
senior tag

Nálam Szep. 10-i dátum szerepel, hogy akkor változnak a feltételek.

(#23728) balinlin válasza Shade45 (#23727) üzenetére


balinlin
senior tag

Valószínű mindenkinél megvárja a fordulónapot. Mondjuk ez korrekt és jogos is. Nehezebb a tört ciklust kezelni.

(#23729) vnorbi válasza Shade45 (#23727) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Legörgettem, nálam augusztus 22. Akkor valószínűleg az lesz, hogy nem nyúlnak bele a megkezdett hónapba, hanem mindenkinél a saját fordulója szerinti következő hónaptól lesz érvényes a csökkentett limit.

(#23730) Solymi81 válasza vnorbi (#23729) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Ok, köszönöm mindenkinek az infót, nekem aug. 28 a fordulónap
Tegnap végül váltottam egy nagyobb összeget, sajnos folyamatosan kúszik fel a CZK árfolyam...Most meg nem tudok, mert elértem a napi feltöltési limitet...

De legalább a szükséges összeg megvan, a többit meg majd átváltom később.

[ Szerkesztve ]

(#23731) sutyesz96


sutyesz96
őstag

sziasztok,

Euró alapú számláról (Sparkasse DE) alap Revolut számlára utalva milyen költségekkel kell számolnom? Illetve mivel nagyobb összegről van szó, van-e valami keret a revoluton tartható pénzösszegre, vagy érdemes inkább akkor előfizetnem már egy Premium/Metal csomagra?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#23732) #30786816 válasza sutyesz96 (#23731) üzenetére


#30786816
törölt tag

Most ugye nem azt várod, hogy valaki kiguglizza helyetted a bankszámlád kondícióit?

(#23733) sutyesz96 válasza #30786816 (#23732) üzenetére


sutyesz96
őstag

Ügyes vagy, látom a másfél hónapos regisztrációddal még vadászni kell a hsz-eket. 1-el többet lett, gratulálok! ;)

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#23734) Tuomas válasza sutyesz96 (#23733) üzenetére


Tuomas
addikt

Abban igaza van, hogy ez nem Revoluttól függő dolog, hanem a banki csomagod függvénye az, hogy mennyibe fog kerülni az utalás.
Az más kérdés, hogy ezt egy kicsit szofisztikáltabban is le lehetett volna írni.

We were here

(#23735) balinlin válasza Tuomas (#23734) üzenetére


balinlin
senior tag

Alapvetően én se tudtam volna többet hozzátenni. Stílusom sem biztos, hogy jobb kéz volna, ezért nem is írtam.
Talán annyit még lehet pluszban válaszolni, hogy a pénz tartására nincs limit.

(#23736) sutyesz96 válasza Tuomas (#23734) üzenetére


sutyesz96
őstag

Rendben, ezt nem tudtam. Köszönöm!

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#23738) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Kicsit homályba vagyok, segítsetek nekem légy szíves. Nos úgy néz ki külföldi munka van kilátásban, és mondták, hogy nyissak egy Revolut számlát. A gond az, hogy egy hét múlva indulnánk, de addig biztos, hogy nem fogom megkapni a fizikai kártyát. Az összefoglalóban az szerepel, hogy "Apple Pay hivatalosan is támogatott Magyarországon Revolut fizikai és virtuális kártyákkal is.
Google Pay hivatalosan még nem működik. Nem hivatalos megoldás, saját felelősségre itt olvasható.
Revolut app támogat bármilyen NFC-s mobilfizetést?
Nem, jelenleg nincs ilyen lehetőség az appban, a Revolut applikációja nem támogatja a mobilfizetést."
Nos akkor gyakorlatilag csak a fizikai kártyával tudok fizetni külföldön (ami nagy valószínűséggel nem fog egy héten belül megérkezni)?

Köszönöm

battletag: bossi#2666

(#23739) Divinity válasza bajtokarpi (#23738) üzenetére


Divinity
őstag

Ahogy írva van az általad is idézett szövegben, Apple Pay hivatalosan is megy Google Pay pedig mókolással. Mind a kettő virtuális kártyával is megy.

Maga a Revolut alkalmazás az amiben nincs ilyen feature

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#23740) sutyesz96 válasza #20749568 (#23737) üzenetére


sutyesz96
őstag

Gondolom EUR alapú Revolutra utalod, és banki átutalás opcióval. (?)

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#23742) sopruk válasza bajtokarpi (#23738) üzenetére


sopruk
aktív tag

Kártya igénylésekor külön kézbesítési címet is meg lehet adni. Azt viszont nem tudom, hogy külföldi címet is lehet-e. Esetleg supporttal előtte lebeszélni a dolgot...

(#23743) #30786816 válasza sutyesz96 (#23733) üzenetére


#30786816
törölt tag

Ne a saját sekélyes kis lelkivilágodból indulj ki, neked számít mi van a neved mellé írva, nekem nem :)) Meg eleve az a lelki szegénység, hogy ha írnak valamit akkor szaladsz lecsekkolni, hogy ki írta, ahelyett, hogy a mondandóval foglalkoznál. De csak legyél felháborodva, hogy más nem dolgozik neked ingyen...

[ Szerkesztve ]

(#23744) sutyesz96 válasza #20749568 (#23741) üzenetére


sutyesz96
őstag

Köszönöm szépen, hogy megosztottad személyes tapasztalatod! Azt megkérdezhetem esetleg, hogy melyik német banknál van számlád?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#23746) Imalent


Imalent
újonc

Sziasztok!

Most ismerkedem a Revoluttal. Jelenleg webáruházi vásárlásra használnám külföldi oldalakon. Számoljak-e a lenti díjakkal, vagy a vásárlás nem számít átutalásnak?

Revolut oldal
- Azonnali és ingyenes pénzküldés külföldre
Revolut oldal
- Havonta 1 ingyenes nemzetközi átutalás, minden további átutalás díja Ft 150
https://gamepod.hu/tema/privat_topik_osszefoglaloknak_es_egyeb_hasznos_tar/hsz_10-10.html
- Ha egy országba nem az adott ország pénznemében indítasz átutalást, az USD-átutalások (például USD átutalása Brazíliába) esetében 1000 HUF-t, a nem USD-átutalások (például GBP átutalása Brazíliába) esetében pedig 2000 HUF-t számítunk fel. Minden esetben előre szólni fogunk, ha az általad beállított átutalás díjat von maga után.

(#23747) sopruk válasza Imalent (#23746) üzenetére


sopruk
aktív tag

Szia!
A vásárlás nem számít utalásnak. Kártya adatokat adsz meg, hasonló mintha fizikai kártyával fizetnél egy boltban.
Az utalás, pénz küldés külön menüben található az appban is...

[ Szerkesztve ]

(#23748) Imalent válasza sopruk (#23747) üzenetére


Imalent
újonc

Köszönöm a választ.

A forint számla mellett mikor érdemes más pénznemben számlát fenntartani? Azon kívül ha abban a pénznemben kap az ember összeget.

(#23749) sopruk válasza Imalent (#23748) üzenetére


sopruk
aktív tag

Fizetéskor automatikusan átváltja a kívánt pénznembe. Viszont hétvégén felárat számít fel a váltásra. Ezért ha hétvégére tervezel vásárlást, akkor érdemes lehet előre váltani...

[ Szerkesztve ]

(#23750) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valamiféle betétbiztosítás vonatkozik a revolutra? Ha mondjuk megtakarítási célból használná az ember és ők meg kitalálják, hogy Quaestort játszanak.

Ilyen árfolyamkezelés mellett már az is hozamot termel, ha hetente áttolja az ember a malacperselyt egyik devizából a másikba. :R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.