Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22351) Brukesz válasza Brukesz (#22350) üzenetére


Brukesz
csendes tag

Na fasza. Kb fél óra elteltével kaptam egy újabb üzenetet a robottól, hogy a chat-et zárják, mert nem volt elérhető kolléga.

(#22352) joey04


joey04
titán

Miért van az, hogy van néhány hely, ahol nem fogadja el a terminal a revolut kártyát, de ha Apple Pay segítségével fizetek telefonnal vagy órával, akkor minden gond nélkül működik és elfogadja a revolut kártyát?

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#22353) geryboro


geryboro
senior tag

off.
értékpapír kereskedéssel kisembernek érdemes foglalkoznia?

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#22354) zsamiatt válasza geryboro (#22353) üzenetére


zsamiatt
őstag

igen

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#22355) Brandynew válasza geryboro (#22353) üzenetére


Brandynew
őstag

Persze, az állampapír hozamát meg tudod vele keresni, ha jól csinálod, többet is. Ha nem akarsz vele foglalkozni semmit, akkor viszont a MÁP+ a legjobb befektetés.

(#22356) zsamiatt válasza Brandynew (#22355) üzenetére


zsamiatt
őstag

Bőven többet meg tudsz keresni. A máp+ nem jó befektetés.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#22357) kovisoft válasza geryboro (#22353) üzenetére


kovisoft
őstag

Érdemes, de általában nem a Revolutnál. Magyar állampapírt a MÁK-nál érdemes tartani, részvényt, ETF-et magyar brókernél a TBSZ miatt. A Revolutnál ETF nincs, részvény meg úgy éri meg, ha rendszeresen adod-veszed a papírokat, és így a kamatadót ellensúlyozza a megspórolt jutalék. Másik eset az olyan USA osztalékfizető részvények, amelyeknek mondjuk jellemzően nem emelkedik az árfolyamuk, viszont rendszeres osztalékot fizetnek. Így nem nagyon lesz árfolyamnyereséged eladáskor, az osztalékból meg amúgy is levonják a 15% forrásadót (TBSZ-től függetlenül).

(#22358) Tuomas válasza zsamiatt (#22356) üzenetére


Tuomas
addikt

Ez nekem új, mióta nem jó befektetés?
Szerintem nem lehet összehasonlítani a kettőt, mert a máp alacsony kockázatú befektetés, az értékpapír kereskedelem meg nem, hanem közepes-magas kockázatú. Lehet, hogy lehet az értékpapírral többet keresni, de bukni is, míg az állampapír esetében ez utóbbi nem mondható el nagyon.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#22359) Brandynew válasza zsamiatt (#22356) üzenetére


Brandynew
őstag

A MÁP+ nagyon is jó befektetés, stabil hozama van, nem is annyira kevés. Nyilván vannak más befektetési formák, amelyeknek a hozama a többszöröse, de a kockázatuk is nagyobb. A porfóliódba nagyon jól beilleszthető a MÁP+ vagy a PMÁP.

(#22360) geryboro válasza kovisoft (#22357) üzenetére


geryboro
senior tag

szóval revo-n belul erdemes kis tetellel jatszani rendszerese?
adós dolgog hogy megy?
zoldfulu vagyok az egeszhez, de vallalkozo szellemu :)
irnal vagy irnatok egy gyorstalpalot az egeszhez?

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#22361) zsamiatt válasza Brandynew (#22359) üzenetére


zsamiatt
őstag

ha a te helyzetedhez jó befektetés akkor vegyél belőle. Szerintem nem jó befektetés. Az én helyzetemben biztosan nem az.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#22362) kovisoft válasza geryboro (#22360) üzenetére


kovisoft
őstag

Én inkább a buy and hold stratégiában hiszek, ezért én nem mondanám, hogy érdemes folyamatosan trédelni, de nyilván vannak, akik ezzel nem értenek egyet. Csak annyit írtam, hogy ha sokat adod-veszed a részvényeket, akkor Revoluton meg tudod spórolni ennek a jutalékát. Viszont az adásvételből származó árfolyamnyereség után be kell vallanod és megfizetned a kamatadót (ezt megúszod, ha magyar brókernél vannak a papírjaid TBSZ-en). Sajnos nem vagyok pontosan tisztában azzal, hogy hogyan kell elszámolni ezeket, nekem minden ilyen befektetésem TBSZ-en van. Úgy rémlik, hogy a vétel és eladás napján érvényes MNB devizaárfolyamon kell forintba átszámolni az összegeket, ezekből kell számolni az árfolyamnyereséget. Talán más tud segíteni a pontos adózási technikával kapcsolatban.

(#22363) Oliverda válasza kovisoft (#22362) üzenetére


Oliverda
félisten

Mibe tegyem a megtakarításaimat?

A téma ezen a szinten már erősen OFF.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22364) Tuomas válasza Oliverda (#22363) üzenetére


Tuomas
addikt

Annyira nem off (egy kicsit csak), elvégre a revolutnak van befektetéses oldala, szóval szerintem ez még elfér itt, offban.
Én nem bánom, hogy szó van erről, amíg még kapcsolódik a revolut által nyújtott szolgáltatáshoz. A MÁP már inkább nem ide való.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#22365) Brandynew válasza zsamiatt (#22361) üzenetére


Brandynew
őstag

Szerintem pedig a megfelelően diverzifikált portfóliónak minden esetben része az állampapír.

(#22366) geryboro


geryboro
senior tag

szóval linkelhetne valaki valamit, vagy irhatna egy gyors osszefoglalot a revoluton beluli
ertekpapir kereskedesevel kapcsolatban.
mire erdemes odafigyelni, milyen folyamatokat es adofoyamatokat kovetel ennek a hasznalata.
tippeket, trukkoket, velemenyeket, taktikakat, tapasztalatokat szeretnek. :))

koszonom.

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#22367) Tuomas válasza geryboro (#22366) üzenetére


Tuomas
addikt

Nem biztos, hogy fogsz kapni választ ilyen kérdésekre itt, nem sokan kereskednek értékpapírokkal. Amit (#22363) Oliverda linkelt , ott is utánajárhatsz, hogy mit kell tudni az értékpapír kereskedelemről. Türelmetlenkedni meg főleg nem kell.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#22368) Oliverda válasza geryboro (#22366) üzenetére


Oliverda
félisten

Volt már linkelve, csak a keresőt kellene használni: [link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22369) zsamiatt válasza Brandynew (#22365) üzenetére


zsamiatt
őstag

Szerintem meg nem.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#22370) geryboro válasza Oliverda (#22368) üzenetére


geryboro
senior tag

köszi

(#22367) Tuomas köszi

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#22371) andras31


andras31
újonc

revolut megint meglepett a hülyeségeivel... múlt héten új okmányt kért 2 év után, személyit vagy útlevelet... útlevelem nincs, ezért beszkenneltem neki a személyit MEGINT... ma persze 1 hét után újra új okmányt kér és továbbra is csak a fenti 2-ből lehet választani..

amatőr hülyék ezek.. :W most vágtam ketté a revolut kártyámat...kösz revolut, ennyi volt

[ Szerkesztve ]

(#22372) Tuomas válasza andras31 (#22371) üzenetére


Tuomas
addikt

Oké, szia! :DDD
Ezért megérte ide regisztrálni. :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

We were here

(#22373) andras31 válasza Tuomas (#22372) üzenetére


andras31
újonc

...tudod engem - veled ellentétben- nem fizetnek ezért...

(#22374) Tuomas válasza andras31 (#22373) üzenetére


Tuomas
addikt

Miért, engem ki fizet és miért? :F

We were here

(#22375) MasterMark válasza Tuomas (#22374) üzenetére


MasterMark
titán

Jaj ne, hagyjad, delete azt kész.

Switch Tax

(#22376) geryboro válasza andras31 (#22371) üzenetére


geryboro
senior tag

#22314

passport identifikacio kb 2 percen belul megvolt.
id-t nalam sem fogadta el, lehet azert mert passporttal regeltem az elejen,
vagy az szabvanyosabb, nem tudom.

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#22377) Årpi


Årpi
őstag

(#22374) Tuomas

Gyuri bácsi ;]

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#22378) Somatom válasza Tuomas (#22372) üzenetére


Somatom
veterán

De laza vagy! Csak az a bibi, hogy a sok ilyen szia árát velünk fizetteti meg a Revolut.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#22379) andras31 válasza geryboro (#22376) üzenetére


andras31
újonc

.. mint írtam nincs útlevelem... 2 éve pedig egyszer már elfogadták ezt a most is beszkennelt személyit... most mi az istennyila volt a gondjuk ugyanazzal? akkor sem volt útlevelem, csak ez a mostani személyi...

[ Szerkesztve ]

(#22380) Tuomas válasza andras31 (#22379) üzenetére


Tuomas
addikt

Supportot próbáltad egyébként?

We were here

(#22381) MasterMark válasza Tuomas (#22380) üzenetére


MasterMark
titán

Dehogyis, hát neked fizetnek, szóval neked kell szemrehányást tenni nyilán... :))

Switch Tax

(#22382) Tuomas válasza Somatom (#22378) üzenetére


Tuomas
addikt

Nemtom, amióta én használom (amire nem kényszerít senki), még egyszer sem fizettetett meg velem a revolut semmit.
Sőt, mint az előbb kiderült, ők fizetnek nekem. ;] :DDD

#22381MasterMark
Igazad van, írok is a supportnak, elvégre ez a munkám, ezért fizetnek. :DDD

[ Szerkesztve ]

We were here

(#22383) andras31


andras31
újonc

a röhej az hogy ráadásul olyan okmányt kértek ill. kérnek, ami igazolja hogy Mo területén élek.. tudtommal sem az útlevél sem a személyi ezt nem igazolja...és csak ez a 2 engedélyezett :W

az app ezzel indít... nem is enged tovabb addig
1 hete küldtem be nekik a személyit, azt köszönték akkor, most megint kezdték elölről.... betegek

persze lehet gúnyolodni azokon akik nem nyalják a revolut seggét, de ez szánalmas.. vegyétek észre magatokat

[ Szerkesztve ]

(#22384) szmyky válasza andras31 (#22379) üzenetére


szmyky
aktív tag

Nem járt le a személyid?

(#22385) andras31 válasza szmyky (#22384) üzenetére


andras31
újonc

dehogy járt le...

(#22386) Tuomas válasza andras31 (#22383) üzenetére


Tuomas
addikt

Nem nyaljuk, de már ne is haragudj, hogy várod el a segítséget (na meg ha szétvágod a kártyát, akkor nem is úgy tűnik, hogy segítség kérése miatt írtál ide), ha semmi lényegi infót nem írtál az indító hozzászólásban, ami alapján be tudnánk azonosítani a problémádat?! Másrészt meg lehetne normális hangnemben is érdeklődni.

Egyébként nem írtad át a címedet pl google pay miatt?

[ Szerkesztve ]

We were here

(#22387) Somatom válasza Tuomas (#22382) üzenetére


Somatom
veterán

Még nem. Most azokkal fizetteti, akik 1000 Euró felett váltanak. De, ha ez így megy tovább, akkor sorra kerülsz te is.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#22388) vnorbi válasza andras31 (#22379) üzenetére


vnorbi
aktív tag

A két évvel még szerencsés is vagy. Az én accountom még csak egy éves, és már háromszor kellett magam ilyen módon igazolni. Egyszer volt indokolt, mert lejárt a személyi, de a vadi újat is újra bekérték fél évvel később, hogy egyszer már megnézték...

Az meg az én szerencsém, hogy nekem el is fogadták eddig mindig.

(#22389) geryboro válasza andras31 (#22379) üzenetére


geryboro
senior tag

"Amikor regisztráltál a Revolutra, elküldted nekünk azokat az iratokat, amelyek szükségesek a szolgáltatásunk használatbavételéhez. Ezt az eljárást a szakma KYC-nek (Know Your Customer, az ügyfél megismerése) hívja. Ezt a lépést törvény írja elő, kénytelenek vagyunk megtenni, hogy meggyőződjünk a személyazonosságodról.
Néha azonban változnak a jogszabályok, bizonyos eljárások érvényüket veszítik, az iratok pedig lejárnak. Ennek következtében már nem érvényes az az okmány, amelyet beküldtél.
Megértjük, hogy ez roppant idegesítő lehet, ezért a lehető legjobban meg szeretnénk könnyíteni a személyazonosságod ismételt igazolását. Csak annyi a dolgod, hogy megnyitod az appot, majd feltöltesz egy új azonosító okmányt, lehetőség szerint egy érvényes útlevelet vagy személyi igazolványt.
Néhány perc alatt végzel vele. Köszönjük a megértésedet!"

ezt a mailt kuldtek elotte.
en megertem oket, mivel nem tudok bemenni a bankfiokba akarmit igazolni,
raadasul tavaly vagy tavalyelott ugyanez a mizeria volt az otp-ben is ugyebar,
ami fake informacion alapult, raadasul a briteknel is komolyan kezelik a dolgokat,
de legalabb atlathatobb mint magyarhonban.

amugy sem rendelkezek nuklearis-toltet inditokodokkal hogy titkoljam a szemelyazonossagom, raadasul naluk van a penzem, megbizom a masikban vice-versa mukodjon, en ezt varom el.

egy bizonyos ido utan szerintem fizetes is fog erkezni a szamlamra,
ha fizetesi igazolast kernek, mar lovom is a fotokat, ugysem tudnak vele mit tenni azon kivul hogy leigazoljam vele a jovedelmem.
nem lopjak ez az adataimat.
nincs hova, azt amugy is megteszi a google, fb meg a tobbi sz*r. :DDD

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#22390) Tuomas válasza Somatom (#22387) üzenetére


Tuomas
addikt

Akkor majd raérek végiggondolni az életemet, a mi lesz majd ha... kezdetű dolgokon nincs időm aggódni, van egy csomó más ami miatt viszont "most" kell.

We were here

(#22391) andras31 válasza geryboro (#22389) üzenetére


andras31
újonc

nekem is ezt írták.. de könyörgöm NINCS MÁSIK okmányom...csak ez a személyi.. ezt pedig 2 éve és 1 hete is elküldtem.. duplán megkapták... de továbbra is okmányt követelnek

[ Szerkesztve ]

(#22392) Tuomas válasza andras31 (#22391) üzenetére


Tuomas
addikt

És egyébként miért nem fotózod le és küldöd nekik el újra ugyan azt, ha nincs másik? :F
Utána meg rákérdezhetnél a supportnál, hogy miért is van ez?!

We were here

(#22393) andras31 válasza Tuomas (#22386) üzenetére


andras31
újonc

nem változott semmilyen adatom a 2 év alatt.. fene se érti miért nem jó nekik a duplán beküldött személyi.. útlevelem meg akkor sem lesz ha 100x kérik...

(#22394) Tuomas válasza andras31 (#22393) üzenetére


Tuomas
addikt

Ezt én értem. De ha beküldöd nekik, akkor utána meg tudod őket kérdezni, miért kérik újra és újra, annak ellenére, hogy nincs változás. Lehet, hogy el volt mosódva, valami nem látszott rendesen, vagy bármi, erre csak ők fognak tudni válaszolni. Na meg az is lehet, hogy valami hiba van az ellenőrző rendszerükben, és ha jelzed nekik, akkor kivizsgálják.
Szerintem felesleges ilyen hamar felkapni a vizet ilyen miatt.

Ez válasz a #22395-re is.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#22395) andras31 válasza Tuomas (#22392) üzenetére


andras31
újonc

lefotózva elküldtem 1 hete nekik a személyit.. ugyanazt amit 2 éve is... ennek ellenére ma megint ezzel fogadott az app...ekkor lett elegem belőlük

kiválóan látszódott minden...apró számok is.. és alaposan megnéztem küldés előtt elhiheted... de már nem érdekel semmilyen support .... tényleg szétvagtam dühömben a kártyát.. pénz szerencsére minimális van csak rajta

[ Szerkesztve ]

(#22396) szmyky


szmyky
aktív tag

Sziasztok!

Én új vagyok a Revolut vonalon, de gondoltam kipróbálom és mindjárt bele is vágtam a közepébe.
Vettem egy kisebb összegért részvényt, olvasgattam előtte, hogy melyik lehet olyan, amibe érdemes fektetni.
A Cloudflare mellett döntöttem és 2nap alatt 18%-ot hozott, még nem vettem ki, a kérdésem igazából az, hogy gondolom ez is beleszámít a pénzváltási limitbe, amikor átrakom a befektetés zsebbe a forintomat és ott USD lesz belőle.
Köszönöm!
🖐️

[ Szerkesztve ]

(#22397) Ezekiell válasza andras31 (#22395) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ahelyett, hogy írtál volna a supportnak, hogy mizu (ami kerek 1 percedbe se kerül), inkább idejöttél hisztizni, és nemtom hány komment óta csinálod.

Hát, kinek mi a fontos az idejéből :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#22398) Tuomas válasza Ezekiell (#22397) üzenetére


Tuomas
addikt

Mondjuk én a kártyát se vágtam volna szét egyből, hanem inkább megpróbáltam volna felvenni a pénzt egy automatánál, vagy elkölteni valahol, attól függően mennyi van rajta.
De mindenki máshogy kezeli a problémákat. :)

[ Szerkesztve ]

We were here

(#22399) balco válasza geryboro (#22389) üzenetére


balco
aktív tag

Ez a mail nekem is megjött és app értesítésben is megkaptam. Nem cseréltem, nem járt le személyim és lakcímmel sem játszottam soha.
Múlt héten megcsináltam. Semmi reakció.
Ma megint feldobta az app, hogy csináljam meg. Most ugyanazt beküldve pár pillanaton belül jött az app értesítés hogy rendben van, megnézték és elfogadták.
A nejem accountjához is beküldtük közben (egyébként neki közben lett új személyije), de ott nem jött vissza semmi tőlük.

ez igazából nem válasz neked, csak tapasztalat

(#22400) andras31 válasza balco (#22399) üzenetére


andras31
újonc

szinte dettó ugyanez történt nálam is .. de én 3-adszor már nem küldtem el nekik..a hülyeségnek is van határa... a revolut nálam átlépte ezt ma..

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.