Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22951) gattolino válasza madrac (#22950) üzenetére


gattolino
senior tag

Szia,
Úgy tudtam, hogy csak a Revoluton nem vásárolhatóak. De a másik amúgy a WLL volt. De ha jól teljesítenek eladom őket és átnyergelek a Trading 212-re

Vivo X90 Pro Plus

(#22952) madrac válasza gattolino (#22951) üzenetére


madrac
őstag

Hát, ha a NYSE tőzsdén nem listázzák, akkor ott nem hinném, hogy más is tudna továbbra is venni belőle... Ez nem a Revolut sara szerintem.
WLL úgy látom lehúzta a rolót, és 50 cent per részvény áron fogják kifizetni a tulajdonosokat, legalábbis valami ilyesmit olvastam. Szóval ezt kezeld csak pletykaként.
Miért, a Trading 212 ennyivel megbízhatóbb?

(#22953) focvis válasza bigdady (#22945) üzenetére


focvis
veterán

A június végi egyenlegről beszéltem, nem a június hónapban gyűjtött pontokról. 😊 Több hónap eredménye a 19700 pont.

Amúgy mindenhol kártyával (valójában telefonos appal) fizetek - kivétel talán a kocsma és a fodrász.

[ Szerkesztve ]

(#22954) zsamiatt válasza madrac (#22952) üzenetére


zsamiatt
őstag

Ezt hol latad? Koszi

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#22955) gattolino válasza madrac (#22952) üzenetére


gattolino
senior tag

Hát, ha követnél néhány oldalt, mint pl stocktwits, vagy investing.com, akkor tudnád, hogy ez butaság. Továbbra is kereskednek ezekkel a részvényekkel. Nem, nem fogják 50 centért kifizetni a tulajdonosokat, mert még továbbra is el lehet adni.
Egy eléggé megbízható cégnek tűnik, valamint könnyen kezelhető a platformja. [link]

Vivo X90 Pro Plus

(#22956) AXisBOLD válasza viktorhu (#22927) üzenetére


AXisBOLD
addikt

hello,

aha, megnéztem, ez lesz az?!
Szlovákiai vásárlás --> 2020.06.23 --> Elszámoló árfolyam: 352.47
Az aznapi közép 349 körül volt, ha jót néztem.

Ehhez képest Revolut mit tudott volna?

Aurea mediocritas

(#22957) UberMutant válasza AXisBOLD (#22956) üzenetére


UberMutant
őstag

349.72

(#22958) Quinine911


Quinine911
aktív tag

hol? a kártyák kérésénél? nekem nem ad fel semmilyen szivárványost, csak a szokásos kék/lilát...te hol láttad?

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#22959) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,
van itt valaki, aki rendszeresen utal revolutról idegen Magyarországi bankszámlára?

[ Szerkesztve ]

(#22960) madrac válasza gattolino (#22955) üzenetére


madrac
őstag

Akkor nincs miért keseregned, hisz mindent tudsz. Én azért sok jóra nem számítanék, ha olyan cég papírjaiban állna a pénzem amelyik már hónapokkal ezelőtt csődbe ment, és aminek felszámolás is lehet a vége... nem vagyok szakértő, de ha jól olvastam a meglévő részvényeket törölhetik is. Isten ments, hogy befolyásoljalak vagy tanácsot adjak, ez csak a privát véleményem.

(#22961) Tommy1982


Tommy1982
tag

Sziasztok,
segítséget szeretnék kérni, sajnos elakadtam... :(
sikeresen regisztráltam, a személyit és szelfi képet is elfogadták, de nem tudom megcsinálni az első 3500 forintos feltöltést. Unicredit bankszámlám van dombornyomott Mastercard kártyával, a feltöltéskor meg kell nyitnom az Unicredit mobilalkalmazását és ott engedélyezni a tranzakciót, ennek megerősítése után SMS-ben kódot kapok de ezt a kódot Revolut-ban már nem tudom beírni, kétszer Mastercard ellenőrzés jön csak fel Folytatás gombbal majd még egy Folytatás és ennyi, néhány perc után elutasítják. Mit csinálok rosszul? :(((

(#22962) gattolino válasza madrac (#22960) üzenetére


gattolino
senior tag

Nem, igazából semmi gond. Egyik munkatársam is mondta, hogy ő eladná most, még ha veszteség is lenne. De június elejei a cikk és azóta is boldogan elvannak. Lehet vele kereskedni. Amikor el kellett vna adni akkor hülye voltam és nem adtam el. Most várok. Remélem július jobb lesz

Vivo X90 Pro Plus

(#22963) Broki1 válasza Quinine911 (#22958) üzenetére


Broki1
tag

Adományok-Ilga-Europe, itt adakoznod kell 1200 Ft-ot, és megjelenik a kártyáknál, a postaköltség még 2000 Ft pluszban!

(#22964) teo77 válasza focvis (#22900) üzenetére


teo77
őstag

Szia!
Én nem tudok válaszolni a kérdésedre, kérdezni szeretnék tőled:
-ingyen, postaköltség levonása nélkül kaptad meg a fizikai kártyát? Ha igen, meghívóval rendelted?
-és kb. mikor regisztráltál? (már, amennyiben ez releváns az ingyen postázásra nézve)

Én e hónap 1.-én regeltem (meghívásos regisztráció), tegnap hoztam létre a virtuális kártyám, töltöttem fel az egyenlegem 3500 ft-al. Nem egyértelmű számomra, hogy ezek után ingyen kaphatom-e a fizikai kártyát.
Főnököm pár hete rendelt (szintén meghívósan); neki nem kellett fizetni a kártyáért. Mikor én regeltem, nem volt semmiféle postaköltségmentes akció.
Azt olvastam itt a fórumon, hogy ha vár az ember megkap(hat)ja a fizikai kártyát minden költség nélkül, mert felajánlja neki a Revolut. Erről egy hsz.-t láttam csak.
Tapasztalta ezt más is?
Köszi szépen, előre is! És mindenkinek, aki hozzászól, köszönöm!

Üdv,
Teo

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#22965) Franky2Ster válasza teo77 (#22964) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Ha most úgy látod pénzbe kerülne akkor igen várjál vele.Addig használj virtuális kártyát. Applepayel tudsz fizetni virtuális kártyával is ha iPhoneod van. Ha android azt nem tudom ott, hogy van. :)

(#22966) Peter.70


Peter.70
őstag

Erre valaki? (#22959) Peter.70

(#22967) bigdady válasza teo77 (#22964) üzenetére


bigdady
nagyúr

Én 2 év meghívót reg után rendeltem fizikait és ingyen volt úgy is két év után

(#22968) focvis válasza teo77 (#22964) üzenetére


focvis
veterán

Szia!
1919 Ft
Nem meghívóval regisztráltam (nem is fogadnék el meghívót, rühellem az ilyesmit).
Június 22.
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#22969) gzbotii válasza Peter.70 (#22966) üzenetére


gzbotii
veterán

Többen is szoktak. Mi a kérdés, egész konkrétan?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#22970) Peter.70 válasza gzbotii (#22969) üzenetére


Peter.70
őstag

Hogy megbízható-e annyira, mintha pl egy OTP-s számláról utalnék?

(#22971) bigdady válasza Peter.70 (#22970) üzenetére


bigdady
nagyúr

Közlemény alapú utalás. Ebből döntsd el te

(#22972) Tuomas válasza bigdady (#22971) üzenetére


Tuomas
addikt

Mit jelent az, hogy közlemény alapú, a revolutról xy bankszámlára történő utalások esetében?

We were here

(#22973) bigdady válasza Tuomas (#22972) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hat hogy a magyar bankszamláról utalás nem egyedi hanem a feladó a Revolut egyetlen bankszámlája, onnan “utal” a revo felhasználó. Itt ha a közleményben elirsz valamit nem tudjak beazonosítani netán visszaküldik nem könnyű mire előkerül a pénzed. Revo magyar bankszámlára utalás vissza irányba szinten közlemény alapú akkor talál meg ha a közleményben hiba nélkül van feltüntetve a revo felhasználó kódja

(#22974) Årpi válasza Oliverda (#22937) üzenetére


Årpi
őstag

Nekem a most frissen kiállított Pride kártya is VISA lett.

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#22975) Oliverda válasza Årpi (#22974) üzenetére


Oliverda
félisten

Az egyetlen kivétel jelenleg.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22976) focvis válasza Oliverda (#22975) üzenetére


focvis
veterán

Én is VISA kártyát (standard) kaptam a héten.

Részemről örülök neki, a másik 2 kártyám MasterCard. (Ha véletlenül leállna a MC rendszere, van alternatíva.)

[ Szerkesztve ]

(#22977) Quinine911 válasza Broki1 (#22963) üzenetére


Quinine911
aktív tag

köszönöm szépen

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#22978) fokukac


fokukac
nagyúr

Hello, azt szeretném kérdezni, hogy tudjuk azt, hogy pontosan mettől meddig tart a REvolut-nál a hétvégi rosszabb árfolyam?
Tehát mondjuk péntek este 8 és hétfő reggel 6 között?
ha rendelek az amazonról mondjuk hétfő hajnal 1-kor, akkor az még hétvége?
köszi

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#22979) Somatom válasza fokukac (#22978) üzenetére


Somatom
veterán

Összefoglaló. Plusz, az időeltolódás.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#22980) zerodot válasza bigdady (#22973) üzenetére


zerodot
aktív tag

Szerintem eléggé összekeverted a dolgokat...

"magyar bankszamláról utalás nem egyedi hanem a feladó a Revolut egyetlen bankszámlája"
Ha magyar bankszámláról utalsz, akkor a feladó a magyar bank lesz, a Revolut pedig a fogadó. Itt szükséges a közleményben megadott egyedi kód, hogy a Revolut be tudja azonosítani a felhasználóját, akinek a pénz érkezik.

"magyar bankszámlára utalás vissza irányba szinten közlemény alapú"
Visszafelé a Revolut lesz a feladó és a magyar bank a fogadó. Mivel a banknál egyedi számlaszámra történik az utalás, itt tudomásom szerint semmilyen extra kódot nem kell megadni se a közleményben, se máshol, hiszen a számlaszám egyértelműen azonosítja a fogadót a banknál.

[ Szerkesztve ]

(#22981) Tuomas válasza bigdady (#22973) üzenetére


Tuomas
addikt

Azért kérdeztem, amit zerodot is írt. Revolutra utalásnál van azonosító, Revolutról utalásnál nincs, ott tudtommal nem kell megadni azonosítót a közleményben.

We were here

(#22982) Oliverda válasza focvis (#22976) üzenetére


Oliverda
félisten

Gondolom, nem a héten rendelted.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22983) balinlin válasza bigdady (#22973) üzenetére


balinlin
senior tag

Revolut-magyar bankszámla irány esetén a feladónál a revolut látszik?
Mert én kh-s vagyok, így mindig a rendes feladót láttam és a GB számlaszámot.

(#22984) Oliverda válasza balinlin (#22983) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem, mindkét irányban a neved szerepel ott.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22985) focvis válasza Oliverda (#22982) üzenetére


focvis
veterán

Június 22-én rendeltem.

(#22986) balinlin válasza Oliverda (#22984) üzenetére


balinlin
senior tag

Akkor nagy gond nem lehet abból beazonosítás szempontjából ha revolutról utal valaki.
Ha csak úgy visszautalnak az lehet problémás.

(#22987) gzbotii válasza Oliverda (#22943) üzenetére


gzbotii
veterán

És mióta? Forrás?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#22988) Oliverda válasza gzbotii (#22987) üzenetére


Oliverda
félisten

Évek óta. Ha Revolutról utalsz, akkor a saját, regisztrált nevedet mutatja a kedvezményezettnél, és ugyanez van, ha neked utalnak a kvázi új, magyar gyűjtószámlára.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22989) madrac válasza Oliverda (#22988) üzenetére


madrac
őstag

A kedvezményezett a cél személyt jelenti... :DD

(#22990) Oliverda válasza madrac (#22989) üzenetére


Oliverda
félisten

Úgy van, Watson!

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22991) gzbotii válasza Oliverda (#22988) üzenetére


gzbotii
veterán

Teljesen másra válaszoltál.

Ez volt a hsz-lánc, amire én kérdeztem:
(#22939) z67 ➡️ (#22943) Oliverda ➡️ (#22987) gzbotii

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#22992) Oliverda válasza gzbotii (#22991) üzenetére


Oliverda
félisten

Talán hétfő óta, de nem nézegettem naponta.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22993) Capricornhun válasza Tommy1982 (#22961) üzenetére


Capricornhun
tag

Rootolt a készüléked?

(#22994) Tommy1982 válasza Capricornhun (#22993) üzenetére


Tommy1982
tag

Sajnos igen :(, akkor az lesz a baja, majd átutalással csinálom.

(#22995) Capricornhun válasza Tommy1982 (#22994) üzenetére


Capricornhun
tag

Lehet az a baj. Nokia 7 plus telefonom szervizbe került. Rootolt One plus x-el nem tudtam feltölteni.
Nokia visszakerült és gyári visszaállítás után a push üzeneteket is megkaptam az unicredit apptól.

(#22996) teo77 válasza Franky2Ster (#22965) üzenetére


teo77
őstag

Franky2Ster, focvis, bigdady, köszi szépen!

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#22997) zsola400 válasza Tommy1982 (#22994) üzenetére


zsola400
aktív tag

Ha rootolt, akkor Magisk telepítése, Magisk managerben elrejthető a banki appok elöl a root. Nekem is így működik Unicredit, Revolut, Curve, Simple és megjönnek a push üzenetek.

(#22998) madrac válasza zsola400 (#22997) üzenetére


madrac
őstag

Nekem még Revolut, Curve esetén soha nem volt szükségem a root elrejtésre.

(#22999) Almos


Almos
aktív tag

Revoltra beutalás magyar bankszámláról.

Sikerült elb@szarintani, mert a fos netbankban két mezőben is lehet utaláshoz kapcsolódóan infót megadni, van egy "Partnerek közti egyedi azonosító" és van egy "Közlemény" mező is. Én persze nem a közlemény, hanem a másik mezőben adtam meg a revolut azonosítómat, így nem olyan nagy meglepetés, hogy nem érkezett meg az összeg a Revolut számlámra.

Járt már valaki hasonló helyzetben? Mennyi idő, mire visszautalja a Revolut az összeget, feldolgozási hibára hivatkozva? Vagy esetleg Revolut üfsz segítségével el lehet irányítani az összeget a számlámra?

(#23000) Divinity válasza Almos (#22999) üzenetére


Divinity
őstag

> fos netbankban

Már bocs de nem a netbank fos ha nem tudod használni, értelmezni mit hová kell írni. Elég egyértelműen látszik melyik mező mire is van

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.