Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23351) Franky2Ster válasza RBJ (#23350) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Ott az eladás gomb nyomjál rá. De minimális összegért fogod tudni eladni.

(#23352) zsamiatt válasza Friczy (#23339) üzenetére


zsamiatt
őstag

azért ne keverjük össze a fogyasztás típust vagy az hogy automatán levonnak a számládról egy szolgáltatást, hol ott lehet nincs is már rá szükséged.
Egyébként kikapcsolta a chat. Automatikusan átáll standardra és ha akarom meghosszabbítom. Egyébként meg nem értem a problémádat. Egy normál újság előfizetésnél is jelzik ha le fog járni és nem önkényesen járkálnak a számládon.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#23353) zsamiatt válasza RBJ (#23350) üzenetére


zsamiatt
őstag

ez egy jó kérdés. Ha kivezették a tőzsdéről akkor annak megvan a technikai része. Erre a rev support fog tudni választ adni. Az a baj, hogy mivel nem kereskedési platform nincsenek felkészülve előre ilyen problémákra.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#23354) radi8tor válasza gzbotii (#23323) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sajnos ez nem fedi a valóságot vagy egyéb rejtett költségek is vannak.
10-én fizettem elő Metalra rendeltem ezüst kártyát, most 11 nappal később ha lemondanám csak ennyit kapok vissza. Szóval kb nem éri meg lemondani most hanem inkább a megújúlót mondom csak vissza.

Voltak Forint utalásaim is, lehet ezt számítják bele a 22632 Ft-ba?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#23355) Oliverda válasza radi8tor (#23354) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem, a kártyát, ahogy írja is. A metal kártyának standard előfizetéssel amúgy sincs sok értelme, az extra szolgáltatások ugyanis a fiókhoz kapcsolódnak, nem pedig a kártyához.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23356) D1Rect válasza Oliverda (#23345) üzenetére


D1Rect
félisten

Szuper, köszi.

(#23357) SyMbioTe válasza Oliverda (#23355) üzenetére

Csak gondolom van akinek maga a kártya tetszik. :D

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#23358) Oliverda válasza SyMbioTe (#23357) üzenetére


Oliverda
félisten

Ja, dísznek jó, bár elég sok hátránya van: nehezebb, vastagabb, illetve az érintéses fizetésnél rosszabb lehet a hatótávja, ha nem a hátoldalával tolják a terminálhoz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23359) radi8tor válasza Oliverda (#23355) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Thx, akkor használom inkább.

Cashback ugye él ApplePay esetén is nem csak kizárólag a kártyát odatartva vásárlásokkor?

⭐ Stella

(#23360) gixxergabi válasza RBJ (#23350) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Én úgy értelmezem csak az árat nem tudja mutatni a Revolut.
Eladás gomb aktív, aztán 2 napon belül mikor mennyiért tudják eladni az rejtély...

(#23361) Oliverda válasza radi8tor (#23359) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23362) MasterMark válasza Oliverda (#23358) üzenetére


MasterMark
titán

Várjunk várjunk, ez most tényleg igazi fémből van? :Y

Switch Tax

(#23363) Oliverda válasza MasterMark (#23362) üzenetére


Oliverda
félisten

Azt hiszem, alumínium, de csak az eleje, hogy működjön az RFID. Az Apple Card kompletten titánból van, az nem is támogatja az érintéses fizetést, bár az Apple Pay miatt erre nincs is szükség.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23364) radi8tor válasza MasterMark (#23362) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Valami ötvözet lehet mert elég erős, és alu önmagában szerintem nem ilyen masszív.
A hátuljára van ragasztva egy vékony műanyag, abban van a contactless és arra van gravírozva a kártyaszám is.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#23365) Compika


Compika
aktív tag

Üdv!

Kérdezném hogy a standard fizikai kártya az nem ingyenes?

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#23366) MasterMark válasza Compika (#23365) üzenetére


MasterMark
titán

A kártya ingyenes, a posta kerül egyszeri összegbe, vagy megvárod amíg felajánlák az ingyen postát, vagy meghívóval regisztrálsz ahol ingyenes.

Switch Tax

(#23367) Friczy válasza zsamiatt (#23352) üzenetére


Friczy
senior tag

Nem keverem össze. Alapvetően a bankszámla/kártya használat is egyfajta fogyasztás. A szolgáltató - ez esetben a Revolut - abból indul ki, hogy a kártyádat további intézkedésig úgy akarod használni, ahogy eddig is tetted. Ha nincs rá szükséged, mondd le. Ahogy a telefont, internet-előfizetést vagy a gázszolgáltatást is tennéd.

(#23368) zsamiatt válasza Friczy (#23367) üzenetére


zsamiatt
őstag

de én meg abból indulok ki ha akarom használom és akor előfizetek újra. Semeddig nem tartana egy kérdést feltenniük ha nem lehúzás lenne a cél. Nem csak a revonál hanem más szolgáltatónál is.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#23369) RBJ válasza Franky2Ster (#23351) üzenetére


RBJ
addikt

Pont buktazni nem akarok. Arra gondoltam várok árfolyamváltozásra de ezek szerint nem opció.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#23370) UberMutant válasza RBJ (#23369) üzenetére


UberMutant
őstag

nézd a jó oldalát, a bukta után nem kell adót fizetned.

(#23371) SyMbioTe válasza zsamiatt (#23368) üzenetére

De ne abból indulj ki, ha nem úgy van. Emlékeztető, oszt csókolom. Ostorozhatod a szolgáltatókat is, de nem az ő hibájuk, hogy nem figyelsz az előfizetésedre.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#23372) Friczy válasza zsamiatt (#23368) üzenetére


Friczy
senior tag

Igen, akkor ugyanezzel térjünk vissza az áramszolgáltatóhoz.

(#23373) zsamiatt válasza Friczy (#23372) üzenetére


zsamiatt
őstag

Az aramszolgaltato fogyasztas alapjan mer. A nem ilyen jellegu szolgaltatok visszont mind fix dijakat vonnak le. Masreszt ott a normal dijcsomagodat nem tudod ingyenesre valtani. Az aramot pedig nem fogod kilapcsoltatni. Kotozkodhetsz de akor is pont minimalis feladat lenne user interakciot kerni.
@Symbiote aha, emlekeztetot csinalsz revotorol, randi appokrol stb. Valoban kulturalt megoldas mint rakerdezni, hogy akarod e hosszabbitani. Egyszerubb utolag az ugyfelszolgalatot fentartva vitatkozni az ugyfelel es vissza adni a penzt.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#23374) Compika válasza MasterMark (#23366) üzenetére


Compika
aktív tag

Köszönöm már regisztráltam akkor várnom kell hátha ingyen küldik. :R

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#23375) zsamiatt válasza RBJ (#23369) üzenetére


zsamiatt
őstag

az a baj, hogy ez a cég is az olaj ártól függ. Amíg nem éri el az olaj az 50 dodot addig bajban lesz és ha sokáig nem megy fel akkor be is zár. Vagy megvárod míg felmegy, de ha ez sokára lesz akkor befordulhat a cég, vagy inkább kiszállsz belőle most kisebb veszteséggel.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#23376) viktorhu válasza zsamiatt (#23373) üzenetére


viktorhu
veterán

Eleve 18 év alatt nem is csinálhatnál fiókot, ne menjünk már le óvodásba. Ott a szerződés, nem apró betűs, világos, hogy éves elkötelezettségről van szó. Ha pedig ezt elfogadtam, akkor nincs miről havonta döntenem, így pedig sokkal kényelmesebb nekem és biztonságosabb nekik, ha automatikusan terhelik a költséget. Egyébként is ott a tartozás, ott a pénzed, a kettőből vonnak egyenleget, ahogy a bankok is teszik a bankszámládon.

Most akkor azért bonyolítsák a dolgot, hogy könnyebb legyen kibújni a szerződés alól, vagy hogy nyolcvan alatti iq-ra szabják az egész felületet?

(#23377) Solymi81 válasza zsamiatt (#23373) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Ne haragudj, de ahogy viktorhu is írta, elfogadtad a szerződést, tisztában voltál az automata megújulással.
Ráadásul manapság a legtöbb előfizetés, szolgáltatás így működik, vonják amíg vissza nem mondod.

Valószínű az van a háttérben minden cégnél, hogy belekalkulálják a user-errort és elfelejted lemondani, így meghosszabítva az előfizut, próbaidőszakot, stb. és így akkor már maradsz ott.

Nem gondolom amúgy, hogy olyan bonyolult lenne egy emlékeztető funkciót beépíteni, ahogy javasoltad, de valószínűsíthetően szándékosan nem teszi meg senki sem.

(#23378) Friczy válasza zsamiatt (#23373) üzenetére


Friczy
senior tag

Nem én kötözködöm, hanem te. Minden szolgáltató abból indul ki, hogy határozatlan idejű szolgáltatás esetén a szolgáltatás folyamatos, és ha az ügyfél le akarja mondani, akkor neki kell lépni. Ebben semmi lehúzás nincs.
Abban van lehúzás, amikor bevezető áron olcsóbban/ingyen adnak valamit, ami egy vagy több ciklus után automatikusan többe kerül. Ilyen szempontból az ingyen kártyaküldési akció, a meghívási bónusz valóban lehúzás. Érdekes módon erre nem panaszkodik senki :F
A hazai bankoknál sem gyakorlat, hogy kártyalejárat előtt az ügyfélnek jelezni kell, hogy kér még kártyát. Miért lenne ez másként a Revolutnál? Csak azért, mert személy szerint neked az lenne kedvezőbb?

(#23379) vmarci21 válasza zsamiatt (#23373) üzenetére


vmarci21
tag

Tényleg jó lenne minden hónapban végig kattingatni a szolgáltatás hosszabbíást Revoluton, Netflixen, HBO Go-n, Spotifyn, Amazon Prime-on, Office 365-ön, Google Drive-on, .....
Szerintem az emberek nagyon nagy százaléka nem szeretne egy csomó szolgáltatásnál havonta kattingatni, hogy igen, még mindig használni szeretném, csak azért mert néhányan nem értik az előfizetések működését, miszerint addig vagy előfizető, amíg le nem mondod.

Egy olyan dologból csinálsz problémát, ami gyakorlatilag a standard működési elv az internetes szolgáltatások esetében, és az a kivétel, ami nem így működik (ha van egyáltalán olyan).

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#23380) gzbotii


gzbotii
veterán

OFF-ot zárjuk. Köszi.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#23381) ChillDown


ChillDown
csendes tag

Helló!

Hogyan lehet Revolut számláról gyorsan pénzt küldeni vagy visszatölteni pl. egy OTP-s számlára? Pénzfelvételen kívül van más opció?

(#23382) Reverting válasza ChillDown (#23381) üzenetére


Reverting
őstag

Utald magadnak vissza, munkaidoben par ora, ha megsem sikerul aznapra, masnap tuti ott lesz.

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#23383) balinlin válasza ChillDown (#23381) üzenetére


balinlin
senior tag

OTP számlára: utalás
Vissza revolutra: topup kártyával

(#23384) ChillDown válasza Reverting (#23382) üzenetére


ChillDown
csendes tag

Nekem mindenképpen ma kellene. A revolut app péntekre írja az utalás teljesülését.

[ Szerkesztve ]

(#23385) balinlin válasza ChillDown (#23384) üzenetére


balinlin
senior tag

Akkor kp felvesz és otp számlára befizet.
A revolut mindig hosszabb időt mond, mint valójában. Nagy az esélye, ha most indítod ma odaér, de nem 100%.

[ Szerkesztve ]

(#23386) INGJOKE válasza balinlin (#23385) üzenetére


INGJOKE
veterán

Attól függ nyilván mekkora összeg... :)

(#23387) balinlin válasza INGJOKE (#23386) üzenetére


balinlin
senior tag

Ha ma kell akkor mindegy mekkora az összeg.

(#23388) ChillDown


ChillDown
csendes tag

Köszönöm az információkat!

(#23389) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!
Van most valamilyen trükk/kód/meghívó...amivel ingyen lehet most revolut kártyát rendelni? Vagy van bármiféle akció jelenleg?
Előre is köszi!

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#23390) 1stVikman válasza radi8tor (#23354) üzenetére


1stVikman
senior tag

Lekéstem a választ.
Én anno utána kerestem, és visszamondás esetén a kártya kiállítási díját és az expressz szállítás díját kell kifizetni, ahogy te is látod.
Ez jelenleg 44+20€, kb.annyi Ft-ban, amit küldtél.

Lmh
Regisztrálsz és nem kérsz fizikai kártyát csak virtuálisat. . Pár hét (2-3) után általában feldobja, hogy ingyen kipostázzák.

[ Szerkesztve ]

(#23391) Keem1


Keem1
addikt

Srácok, tuti infó kellene. Most hogy vannak az ingyenes csomagban foglalt kártyák?
Jelenleg van egy fizikai kártyám (MC), egy fix virtuális (MC) és pár hete egy eldobható virtuális (Visa) is. Ez utóbbi frankón működik, ha fizetek vele, közli az app, hogy felhasználtam az eldobható kártyát és készült egy vadiúj (és tényleg!).

Eddig úgy tudtam, az eldobható csak a fizetős csomagban van, itt a PH-n is kétes információkat találtam (volt amelyik ezt erősítette meg, volt olyan komment, amelyik közölte, hogy ingyeneshez is jár).

Mire számítsak? Létrehozáskor semmi ilyenről nem volt szó, de szóba jöhet olyan, hogy átraknak fizetős csomagba, amit ezek után majd csengethetek, vagy ha ingyen létrejött az eldobható, akkor az ingyenes is marad?

Ha valakinek volna ehhez megnyugtató és tuti infója, légyszi ossza meg velem! :R

(#23392) sopruk válasza Keem1 (#23391) üzenetére


sopruk
aktív tag

Elvileg nem jár az ingyeneshez az eldobható kártya, de pár hónapja bekapcsolhatóvá vált. Azóta többször fizettem már vele, még nem vontak le semmit. Valaki azt is írta, hogy azóta csak ezt használja...
Nem hinném, hogy csak úgy átraknak e miatt fizetős csomagba, nagy felháborodás lenne belőle, hogy figyelmeztetés nélkül...
Szerintem egyszer csak nem fog megújulni, aztán aki nagyon megszerette előfizet rá...
Anno egynél több virtuálist is be lehetett kapcsolni néhány hétig. Azok is vígan megvannak még, nem szóltak érte, hogy csak 1 db jár az ingyenes csomagban, mit keres nálam a többi...

[ Szerkesztve ]

(#23393) emeritus válasza Keem1 (#23391) üzenetére


emeritus
tag

Nincs tuti info, sajnos. Az én tapasztalatom máris más, mint az előttem szólóé. Az itt korábban olvasottakból merítve az ötletet és is rendeltem egy eldobhatót, kétszer használtam, aztán már nem újult, nem is újítható. Standard csomag, költségvonzat nem volt.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#23394) Keem1 válasza sopruk (#23392) üzenetére


Keem1
addikt

#23392 sopruk & #23393 emeritus

Köszi srácok. Így már értem, valószínűleg akkor beetetési akció, hogy kapok pár alkalommal ingyen, aztán ha nagyon megtetszik, akkor majd előfizetek.

:R

[ Szerkesztve ]

(#23395) Tuomas válasza Keem1 (#23394) üzenetére


Tuomas
addikt

Átrakni nem fognak. Nekem is van néhány virtuális, meg egy megújulós is, mindegyiket valami féle "promó" alkalmával igényeltem, több hónapja, azóta a kutya se szólt miatta.

We were here

(#23396) Hariharex


Hariharex
friss újonc

Segitseget szeretnek kerni. Van egy magan szamlam a revolutom. Ki leptem az alkalmazasbol mert szerettem volna egy ceges profilt letrehozni. Most h vissza lepnek a magan profilomba mar nem enged vissza. Keri h regisztraljak ujra. Kinek van tapasztalata h ha kijelentkeztel es aztan ujra azt milyen modon tette? Van erre egy kulon felulet? Letoroltem az alkalmazast is es ujra telepitettem es igy sem sikerult.

(#23397) Keem1 válasza Tuomas (#23395) üzenetére


Keem1
addikt

Hát, nem számítok arra, hogy valami ingyen legyen. Nem vagyok se naiv, se ostoba, se a kettő keveréke. Fizetek, ha valamiért kell, de igyekszem számomra előnyös(ebb) üzleteket kötni.
Használom az eldobható kártyát, míg tudom, aztán ha elveszik, akkor búcsút intek neki.

(#23398) Tuomas válasza Keem1 (#23397) üzenetére


Tuomas
addikt

Nem kell arra számítani, hogy valami ingyen legyen, de van, hogy meglepik az embert valamivel, pl egy ingyenes postázással. Vagy magukat lepik meg egy buggal. :DDD
Egyes meglepik mindkét félnek előnyösek lehetnek.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#23399) anadroid válasza Keem1 (#23397) üzenetére


anadroid
senior tag

Valamit sikerült elkaffantaniuk. Az eldobható kártya fizetés után nem törlődik, és persze új sem generálódik. Ugyanazzal a kártyával sikerült kétszer fizetnem.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#23400) balinlin válasza anadroid (#23399) üzenetére


balinlin
senior tag

Nem bug, hanem feature.
Megalkották a többször használható egyszer használatos kártyát. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.