Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23601) INGJOKE válasza Tuomas (#23600) üzenetére


INGJOKE
veterán

Hát ez hogy lehet? :Y :Y :Y
Ezért bünti jár... tanuld meg az Usát és kelet Európát is ... :DDD :DDD :DDD

(#23602) Tuomas válasza INGJOKE (#23601) üzenetére


Tuomas
addikt

Megyek is a sarokba kukoricára térdepelni és szégyenkezni. :(

We were here

(#23603) vnorbi válasza vnorbi (#23140) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Kipróbáltam, kiválóan működött kitalált váltás is módszer.

Ha euróban adom meg, hogy mennyit szeretnék kapni a forintomért (a teljes forint egyenlegemért), és az éppen a határon mozog a Revolut árfolyama szerint, akkor ki lehet küszöbölni a hirtelen árfolyammozgás miatti rosszabb váltást, és negatív egyenleget sem csinálnak.

Első próbára, amikor az egyenlegem a váltás pillanatában elég volt (aktív lett a váltás gomb), elutasított, hogy töltsek még fel pénzt (a szokásos más árfolyam leütéskor és végrehajtáskor eset). Második alkalommal, amikor oda billent az árfolyam, és lecsaptam rá, akkor elfogadta, még maradt is 12 fillérem :)

(#23604) Pocok256 válasza Franky2Ster (#23597) üzenetére


Pocok256
veterán

Köszi :R

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#23605) Solymi81


Solymi81
aktív tag

Sziasztok,
Meg tudjátok mondani, hogy mennyi most a maximálisan átváltható forint összeg?
Valahol még 1000 Fontnak megfelelőt ír, máshol meg már a 350.000 ezres limitet.

(#23606) Brandynew válasza Solymi81 (#23605) üzenetére


Brandynew
őstag

Itt van minden költség: https://www.revolut.com/hu-HU/legal/fees

"Minden Revolut-felhasználó, akinek a HUF az alapdevizája, ezen az árfolyamon havonta 350 000 Ft-t válthat át. Azoknak a Standard ügyfeleknek, akik ennél többet váltanak át, 0,5% mértékű méltányos használati díjat kell fizetniük minden ezen felüli összegre."

[ Szerkesztve ]

(#23607) Solymi81 válasza Brandynew (#23606) üzenetére


Solymi81
aktív tag

De elméletileg ez csak 08.12-től lenne érvényes.
Ha ezt sutyiban megváltoztatták korábban, akkor az fajin, mondjuk úgy is csak 5000Ft bukó, de azért na...

(#23608) sopruk válasza Solymi81 (#23607) üzenetére


sopruk
aktív tag

Az app-ban a dijcsomag résznél még az eddigi nagyobb összeg van megadva limitnek...

(#23609) Solymi81 válasza sopruk (#23608) üzenetére


Solymi81
aktív tag

És tényleg, köszönöm szépen :)
Ezek szerint 1,85 milliót tudok átváltani, az pont jó :)

(#23610) Tuomas


Tuomas
addikt

A ma érkezett androidos frissítéssel beesett a sötét mód is végre. Jól sikerült, jól néz ki szerintem.

We were here

(#23611) xy.zsolt válasza Tuomas (#23610) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Tényleg jó, de arany vétel eladás még mindig nincs nálam :W

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#23612) zsamiatt válasza xy.zsolt (#23611) üzenetére


zsamiatt
őstag

nem csak nálad

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#23613) sopruk válasza Tuomas (#23610) üzenetére


sopruk
aktív tag

Köszi hogy szóltál, felraktam én is...
Már csak ez a heti információ zavar a kezdő oldalon. Legalább eltűnne miután megnézi az ember :)

(#23614) Tuomas válasza sopruk (#23613) üzenetére


Tuomas
addikt

Nekem nincs olyanom. :DDD
És aranykereskedésem sincs.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#23615) sopruk válasza Tuomas (#23614) üzenetére


sopruk
aktív tag

És ki lehet valahogy kapcsolni? :)
E miatt csak egy tranzakció jelenik meg, mert alatta van ez a három kép/bemutató a múlt heti kimutatásokról. Hétfőn eltűnik (ekkor 3 tranzakció tud megjelenni), kedden jön az újabb és egész héten ott van, akkor is miután megnéztem...

[ Szerkesztve ]

(#23616) Tuomas válasza sopruk (#23615) üzenetére


Tuomas
addikt

Őszintén megmondom fogalmam sincs, mert nekem sose volt ott, így kikapcsolnom sem kellett. :DDD

We were here

(#23617) Maffia91


Maffia91
aktív tag

Sziasztok!
Elnézést, ha már volt kérdés...
Revo számláról mekkora összeget tudok küldeni a magyar számlámra díjtalanul? Prémium felhasználó vagyok!

Köszi

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#23618) sopruk válasza Tuomas (#23616) üzenetére


sopruk
aktív tag

Hmm. Érdekes ez, hogy ugyan az a verzió és mégis van eltérés a felületén/működésében...
Kíváncsi vagyok másnál hogy működik...

(#23619) xy.zsolt válasza sopruk (#23615) üzenetére


xy.zsolt
őstag

nálam is így van....úgy tűnik verzióban én mindenből a legelőnytelenebbet kapom

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#23620) kanyi51 válasza Tuomas (#23610) üzenetére


kanyi51
senior tag

Merre van a sötét mód? nem találom:( 7.10.2 - az enyém

[ Szerkesztve ]

(#23621) sopruk válasza kanyi51 (#23620) üzenetére


sopruk
aktív tag

Alul a jobb szélső ikon / fogaskerék / "Theme" középen
7.11-es verzió

(#23622) Tuomas
Egyszerre történt :)

[ Szerkesztve ]

(#23622) Tuomas válasza kanyi51 (#23620) üzenetére


Tuomas
addikt

Beállítások menüpont - theme (vagy téma, nekem még nem magyarosodott).
Alapértelmezetten rendszerbeállítás szerinti, tehát ha androidon a sötét téma van beállítva, akkor sötét lesz.
7.11-es verzió.

2x is meegelőzött fórumtárs. :DDD

[ Szerkesztve ]

We were here

(#23623) kanyi51 válasza sopruk (#23621) üzenetére


kanyi51
senior tag

Köszönöm Uraim, de nekem nem 7.11-es .s nem is akar frissülni arra

(#23624) balinlin válasza kanyi51 (#23623) üzenetére


balinlin
senior tag

Nem mindenki kap meg feltétlen minden frissítést egyszerre. Majd megérkezik a te telefonodra is.

(#23625) VeryByte


VeryByte
őstag

Sziasztok,

Osztrák Vectone előfizetést töltenék fel Revolut-tal, de ez az átok SecureID-t akar, de sehol semmi nem jelenik meg, hogy engedélyezzem. Valakinek ötlet, hogy mi lehet?
(Simán lehet, hogy a Vectone szar, elég pocsék ez az oldaluk, ráadásul próbáltam Erste MasterCard-al, ott lehalább feljön a SecureId, engedélyezem is app-ban a telefonon, de aztán nem csinál semmit - mondjuk pénzt se vont le.)

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#23626) balinlin válasza VeryByte (#23625) üzenetére


balinlin
senior tag

Nagyobb összeg esetén kért jóváhagyást az alkalmazás. Kisebb összegeknél simán tovább kéne menjen.

(#23627) VeryByte válasza balinlin (#23626) üzenetére


VeryByte
őstag

Áááá, ennél primitívebb a dolog. Kicsit el van rontva a Chrome - két gépen is próbálva, Revolut, Curve, Erste kártyával próbálva, mindig ugyanaz, visszadob a kiinduló oldalra -, Firefox-al elsőre megy, megérkezik a 3DS azonosítási kérés. Itt a kereskedő mondja meg, hogy szüksége van-e erre, és nekik van. :-)
Szóval, más böngészőt is próbáljunk, ilyen esetben. :-)

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#23628) tread777


tread777
tag

Üdv! Nem olvastam a végletekig vissza.... Két kérdést szeretnék feltenni, tényleg sry ha már "elhangzott"
1. Van köztünk olyan aki Revolut számlára kapja a fizetését? (bejelentett, hivatalos, nem boríték, stb)
2. Vásárlás után az aprót elvileg a széfbe kéne pakolnia, de nekem nem pakolja. Mit ronthattam el?

Köszönöm...

(#23629) MasterMark válasza tread777 (#23628) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor rakja a széfbe ha van széfed, és be van állítva hogy oda rakja.

Switch Tax

(#23630) tread777 válasza MasterMark (#23629) üzenetére


tread777
tag

Van és be van állítva. De vásárlás után közvetlenül nem rakta be. Pontosítom a kérdésem, lehet, h nap végén, vagy egyenleg könyvelés után pakol a széfbe?

(#23631) okoska74 válasza tread777 (#23630) üzenetére


okoska74
senior tag

Amikor vásárolsz azonnal átrakja.

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#23632) balinlin válasza tread777 (#23630) üzenetére


balinlin
senior tag

Kapcsold ki a széfen belül az aprópénz megtakarítását majd kapcsold vissza.
Ha ez nem segít akkor support.

(#23633) tread777 válasza okoska74 (#23631) üzenetére


tread777
tag

Nem tette, köszönöm a választ!

(#23634) tread777 válasza balinlin (#23632) üzenetére


tread777
tag

ez is megvolt... köszönöm a választ, írok a supportnak

(#23635) Maffia91 válasza Maffia91 (#23617) üzenetére


Maffia91
aktív tag

Erre valaki?

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#23636) Gabás válasza Maffia91 (#23617) üzenetére


Gabás
addikt

korlátlan

(#23637) sub71 válasza sopruk (#23615) üzenetére


sub71
aktív tag

"E miatt csak egy tranzakció jelenik meg,"
Ott van fölötte az összes tranzakció megjelenítése. Az nem jó?

Én nekem fel sem tűnt ez a heti információ "izé". Addig nem is pörgetek le a képernyőn....

[ Szerkesztve ]

(#23638) sopruk válasza sub71 (#23637) üzenetére


sopruk
aktív tag

Nekem pont látszik a teteje és szívesebben látnám helyette a három utolsó tranzakciót. Egyszer megnézi az ember a bemutatót, utána már nem kíváncsi rá...
Na de bárcsak ennyi lenne a legnagyobb problémám az életben... :)

(#23639) sub71 válasza sopruk (#23638) üzenetére


sub71
aktív tag

Akkor nekem szerencsém van! Öreg vagyok, ezért nagyobbra állítottam a betűméretet, így nem látszik az a sz@rság😅🤣😂

(#23640) sopruk válasza sub71 (#23639) üzenetére


sopruk
aktív tag

:DDD

(#23641) okoska74


okoska74
senior tag

Ha valakinek nem írta volna ki az app-ja.

Transfers
Scheduled maintenance is from 08:00 08, Aug till 09:00 08, Aug
Our UK local payment provider is undergoing planned maintenance on 8th August from 7:00 - 8:00 AM BST(08:00 - 09:00 AM CEST). All outbound and inbound GBP transfers within the UK will be queued and processed upon completion of the maintenance. Thank you for your understanding.

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#23642) bod101


bod101
aktív tag

Sziasztok,
ha részvényt veszek és aktiválom a modult akkor kéri az adószámomat is. Egy vagy két dolláros részvénynél is keletkezik adózásra bejelentett jövedelmem, jelentenem kell valahol (NAV), hogy elkezdtem ezzel foglalkozni? Ki szerettem volna próbálni milyen érzés mondjuk a Microsoft részvényesének lenni ;]. Van erről valamilyen összefoglaló én nem találtam.
Köszönöm!

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#23643) Franky2Ster válasza bod101 (#23642) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Igen amennyiben nyereséget realizálsz az után be kell fizetni az adót.

(#23644) zsamiatt válasza bod101 (#23642) üzenetére


zsamiatt
őstag

Szia a nyereség és osztalék után kell adózni. Osztaléknál automatikusan vonják a %-t a többi esetben neked kell feltüntetni a nyereségből származó jövedelmed. Veszteség után még nem kell adót fizetni :D

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#23645) vnorbi válasza bod101 (#23642) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Az elkezdést nem kell jelezni, csak azokban az években kell beírni adóbevallásba az elért eredményt éves szinten összegezve, amikor volt eladásod, és az forintra átszámítva nyereséget mutat (azaz a részvényen bukhatsz dollárban, de ha közben az USD-HUF árfolyamváltozás miatt ez forintban nyereségnek látszik, akkor keletkezik bejelentési és adófizetési kötelezettség).

Ha veszteséget realizálsz az adott évben, azt nem muszáj bejelenteni, de ajánlott, mert ezzel későbbi (vagy korábbi) nyereséges év adóját lehet csökkenteni.

Technikailag ennek a helye az éves SZJA bevallásban van (azon belül az ellenőrzött tőkepiaci ügyletből származó jövedelem és adója), amit az adóévet követő év május 20-ig kell leadni.

Nem vagyok benne biztos, de lehet, hogy az osztalékot is be kell írni, és ha már le van vonva az adó, azt is jelezni kell, és akkor nem kell újra megfizetni.

(#23646) TrollBalint


TrollBalint
addikt

sziasztok,

az Astorian hol van az eurós automata? Nem találom :(

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#23647) petipetya válasza TrollBalint (#23646) üzenetére


petipetya
nagyúr

"nincs rá lezsóidő"

(#23648) Vadmeggy


Vadmeggy
aktív tag

#23645

Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy amíg a dollár alapú befektetési számlán pihen a pénz nekem nem kell adózni?

Amíg nem váltom vissza forintba, addig az árfolyamváltozással nem tudok számolni.

[ Szerkesztve ]

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#23649) TrollBalint válasza petipetya (#23647) üzenetére


TrollBalint
addikt

Köszi, időközben sikerült találni egyet, de ez volt,hanem az OTP-s (amit a Google térképen, az eurós atm-ekre keresve nem jött elő, csak az euronetes....)
de elmentem ezt is ;)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#23650) vnorbi válasza Vadmeggy (#23648) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Nem lehet így kicselezni a NAV-ot, valójában őket nem a tényleges forint érték érdekli, mert ugye az ellenőrizhetetlen lenne az állandó napon belüli változás miatt. Helyette dátumhoz kötött központilag megállapított árfolyammal kell számolni (nem érdekes, hogy nem akkor, és nem azon az árfolyamon volt a devizaváltás, és az sem érdekes, ha tényleges devizaváltás egyáltalán nem is volt).

Konkréran a vételt és az eladást is a kötés elszámolásának napján (ez tőzsdétől függ, de általában a tranzakciót követő második munkanap) érvényes MNB középárfolyamon kell forintosítani, és azzal számolni az adóbevalláshoz.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.