Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23801) Taktoj


Taktoj
aktív tag

Sziasztok... Mennyi igazságtartalma van annak hogy a Revolut adatszolgáltatást ad a NAV nak?. Valakinek van erről több infója?

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#23802) zsamiatt válasza Taktoj (#23801) üzenetére


zsamiatt
őstag

ha kikéri a nav akkor adatot szolgáltat. Van erre országok közötti egyezmény. Már a svájci bank se titkos.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#23803) Wmwinters01 válasza Uher (#23798) üzenetére


Wmwinters01
tag

Nekem volt hasonlóm még februárban, de nem egészen rémlik, hogy oldottam meg :D asszem a kártyánál kellett engedélyezni valamit. :( mindjárt utána nézek hátha tudom reprodukálni.

[ Szerkesztve ]

I`m not afraid to die, I just don`t want to be there when it happens.

(#23804) Oliverda válasza zerodot (#23794) üzenetére


Oliverda
félisten

Ja, csak ez nem egyedi, névre szóló számlaszám. Olyan, mint a magyar.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23805) Friczy válasza t72killer (#23773) üzenetére


Friczy
senior tag

Ha ilyen korlátozásokat építenek be, akkor meg az sírna, akinek - lehet, jogos - tranzakcióját korlátozzák. Normális helyeken nem ritka az ilyen önkorlátozás jellegű dolog, egyszerűbb ezt leírni és néha ellenőrizni, mint technikai korlátozást bevezetni.

Pl. valaki egy nagyobb összeget átvált, mert úgy gondolja, hogy jó lesz később vagy kelleni fog, aztán váratlanul mégis az eredeti devizában kell a pénz, és nem válthatja vissza, csak X idő múlva, az neki elég nagy szívás lenne. Egy egyszeri oda-vissza váltást feltehetőleg a Revolut sem szankcionlálna, rendszerest igen.

(#23806) zerodot válasza Oliverda (#23804) üzenetére


zerodot
aktív tag

CZ lakcímmel sem kapsz egyedi számlaszámot, ugyanúgy a reference kódot kell használnod.

(#23807) Oliverda válasza zerodot (#23806) üzenetére


Oliverda
félisten

Az elég szomorú, mert akkor ez bérátutaláshoz kvázi alkalmatlan.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23808) balinlin válasza Oliverda (#23807) üzenetére


balinlin
senior tag

Amit linkeltél leírást abban is ref. szám szerepel.

(#23809) Imalent


Imalent
újonc

A standard csomagban az Egyszer használatos virtuális kártyákért kell-e fizetni?
App-ban kiválasztható és nem jelzett plusz kiadást.
Csak azért kérdezem, mert a két fizetős csomagban ki van emelve mint plusz szolgáltatás.

[ Szerkesztve ]

(#23811) st6969


st6969
őstag

Üdv,
ma történt, hogy Curve + Revolut kombóval fizettem egy Lidl-ben (Google Pay-jel, telefonnal).
Az elsőt elutasította (bár a Curve felvillanó pipával jelezte, hogy OK, mint eddig mindig). A kasszás kérte, hogy ismét érintsek...itt egy kicsit filóztam, hogy vegyem-e elő a rendes bankkártyámat, vagy mi legyen...végül ismét a Curve+Revolut-ot használtam, ugyanúgy telefonnal. Ezúttal a terminál elfogadta, a Curve ugyanúgy felvillanó pipát jelzett, mint 1 perccel azelőtt.
Otthon megnéztem a tranzakció listát: Curve-ben az első tranzakció declined, viszont Revolutéknál mindkettő függőben.
A help résznél oldalakat ír arról, hogy 2x beterhelés, stb...de nem tudom, hogy az az én esetem-e, ugyanis én 2x érintettem, mivel az elsőt valamiért elutasította.
Feleslegesen nem akarom terhelni a supportot, de azt sem akarom, hogy az legyen, miért nem most szóltam?!
Mit tegyek? Várjak? Vagy live agent?

(#23813) Divinity válasza st6969 (#23811) üzenetére


Divinity
őstag

Ha a Curve-ben decline van akkor elvileg Revoluton is vissza fog fordulni support nélkül is de persze nyugodtan lehet írni nekik :)
Meg akár a Curve-nek is

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#23814) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Ma kaptam egy e-mailt, hogy már ausztráloknak is elérhető lett a revolut...ami azért fura, hogy csak most mert tavaly ősztől hónapokig ott csak a revo kártyám használtam....mindenhol elfogadták és díjtalanul is tudtam pénzt felvenni.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#23815) gzbotii válasza st6969 (#23811) üzenetére


gzbotii
veterán

Hamarosan visszatérítik (max hétfő).
Legközelebb a teljes lelki nyugalomért rakd el a blokkot az elutasításról.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#23816) st6969 válasza gzbotii (#23815) üzenetére


st6969
őstag

Azt nem írtam, hogy nem raktam el a blokkot :P :))
Köszi mindenkinek, hétfőig várok akkor :)

(#23817) gzbotii válasza st6969 (#23816) üzenetére


gzbotii
veterán

Akkor pláne nincs miért aggódni (szerintem).
Azokkal már írhatsz nekik, hogy helló, ez van...de jó eséllyel azt fogják mondani, hogy várj hétfőig bár (nekem is volt ilyen a tavasszal).

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#23818) zerodot válasza st6969 (#23811) üzenetére


zerodot
aktív tag

Az egyik ismerősömnek ugyanez volt, épp ma, bár nem Revolut kártyával. Írt a Curve supportnak, egy órán belül válaszoltak, hogy náluk volt hiba és rögtön vissza is térítették a hibásan beterhelt összeget.

(#23819) Tuomas válasza xy.zsolt (#23814) üzenetére


Tuomas
addikt

Az nem ugyan az, ha elfogadnak egy Revolut általi mastercard/visa kártyát, meg az, hogy használható a Revolut, mint szolgáltatás.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#23820) xy.zsolt válasza Tuomas (#23819) üzenetére


xy.zsolt
őstag

tudom....ezért is lepett meg, hogy ott eddig nem volt. Mondjuk nem is ismerték a kártyámat sehol. Mondták is, hogy de jó színe van, mi ez ;)

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#23821) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Megjött a kártyám. Miután fizettem is érte sok meghívottal ellentétben, sikerült elírniuk a nevem :(((. Pedig amikor belépek az App-ba minden ok.

#23814 Számlát nyitni teljesen más tészta, feltételezem engedély kell az adott ország pénzügyi hatóságaitól.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#23822) gzbotii válasza t72killer (#23821) üzenetére


gzbotii
veterán

Mit írtak el? Van a nevedben ékezetes betű (ö, ü, á, etc)?
Ha azt látod, hogy Györfi helyett pl Gyoerfi van, az nem elírás, átírás.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#23823) geryboro


geryboro
senior tag

magyar fizetes fogadasaval kapcsolatban nemzetkozi utalaskent minden a legnagyobb rendben volt.
kivancsi leszek svajci fizetes fogadasara is.

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#23824) Taktoj


Taktoj
aktív tag

Sziasztok. Párnapja érkezett meg a standard kártyám, voltam aktiválni is vele boltban gond nélkül ment, tudtam online befizetni, szintén nem volt gond.

Ma kértem kifizetést egy helyről ahol le is minuszolták az összeget viszont a rev már egy órája függőben státusza van. egy ismi akart küldeni pénzt s szintén hivatkozási linket kér neki, hogy át tudja küldeni.

Írnék a supportnak de az appban nem találom.

Mit tehetnék mik lehetnek a problémák?
support hogyan érhető el esetleg?

A másik kérdés hogyha váltanék nagyobb csomagra akkor amíg meg nem érkezik a másik kártya addig a simát használhatom e pénzmozgatásra?... ha majd egyszer megszünik a függőben státusz.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#23825) Tuomas válasza Taktoj (#23824) üzenetére


Tuomas
addikt

Erre gondolsz?

Összefoglaló:
"Ha 7 napon belül a kereskedő nem igényli az összeget, megtörténik a sztornózás."
Mit jelent ez?

VVagy egész pontosan milyen "kifizetés"?

[ Szerkesztve ]

We were here

(#23826) Taktoj válasza Tuomas (#23825) üzenetére


Taktoj
aktív tag

sportfogadó olaltól kértem kifizetést, akiknek szintén erről a kártyáról intéztem a befizetést problémamentesen 2 napja.

itt a kereskedő a én lennék? én szeretném a pénz t :-)

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#23827) Tuomas válasza Taktoj (#23826) üzenetére


Tuomas
addikt

Akkor félreértettem, bocsi. :R

We were here

(#23828) t72killer válasza gzbotii (#23822) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy m-et cseréltek n-re. Ennyire azért köszi, de ne kereszteljenek. Nem sikerült a másolás?

Akkor kritikus ez, ha online használnám, ahol kérik a karin szereplő nevet. Ami nem létezik...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#23829) balinlin válasza t72killer (#23828) üzenetére


balinlin
senior tag

Dehogynem létezik. Van egy név a kártyán. Beírod azt, vagy bármit. Nincs jelentősége. Én legtöbbször csak egy monogramot szoktam beírni, sőt időnként csak ráütök véletlenszerűen a billentyűzetre.
Netes vásárlásra meg a virtuálisat használd inkább egyébként is.

Ha meg annyira zavar, akkor írj a supportnak és kérj cserét.

(#23830) t72killer válasza balinlin (#23829) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

inkább az árát adják vissza, akkor elhasználom hibásan is.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#23831) Taktoj


Taktoj
aktív tag

esetleg tudna valaki segíteni, hogy az appon belül megtalálom valahol a supprtot?

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#23832) sopruk válasza Taktoj (#23831) üzenetére


sopruk
aktív tag

Alul a jobb szélső ikon / felül a kérdőjel / majd az oldal végére görgetsz és "Új csevegés"

(#23833) Tuomas válasza t72killer (#23830) üzenetére


Tuomas
addikt

És esetleg nem próbáltad meg jelezni a supportnak? Még az is lehet, hogy javítják a hibát és küldenek egy másik kártyát ingyen.

We were here

(#23834) gzbotii válasza t72killer (#23828) üzenetére


gzbotii
veterán

Kutya nem nézi, hogy online vásárlásnál mit írsz a névhez. Én random karaktereket szoktam, ha épp sietek - vagy max családnév.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#23835) gzbotii válasza t72killer (#23830) üzenetére


gzbotii
veterán

5€ a szállítás...én most nem értem, hogy miért vagy ilyen zabos. 1700Ft nagyon hamar lehet spórolni Revoluttal, egy év alatt simán visszajön.
Legtöbb magyarországi bank ennél többet számol fel kártyadíjként.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#23836) t72killer válasza gzbotii (#23835) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Innkább meglep, hogy emberi kéz is van a kártyakészítés folyamatában - főleg ilyen szinten, hogy kézzel pötyögik be a nevet, ami ott van a rendszerükben.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#23837) Somatom válasza t72killer (#23836) üzenetére


Somatom
veterán

Ők nem tudják, hogy milyen egy árvíztűrő tükörfúrógép. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#23838) t72killer válasza Somatom (#23837) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Thja... Reméljük ennél komolyabb hiba nem lesz a rendszerben...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#23839) vmarci21 válasza t72killer (#23836) üzenetére


vmarci21
tag

Revolut app beállításokban jó a név?

Illetve kicsit kapcsolódik:
[kép]
A kép elméletileg a szingapúri Revolut-indulás előtti béta teszt során kapott kártyáról készült, vezetéknév nélküli személyek kaptak rá egy nullpointert is. :DD

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#23840) t72killer válasza vmarci21 (#23839) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen!

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#23841) Divinity válasza vmarci21 (#23839) üzenetére


Divinity
őstag

Ez null value nem null pointer :B Pointert nehéz fizikai formába hozni :D

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#23842) sutyesz96 válasza balinlin (#23829) üzenetére


sutyesz96
őstag

Netes vásárlásra meg a virtuálisat használd inkább egyébként is.

Miért?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#23843) Oliverda válasza vmarci21 (#23839) üzenetére


Oliverda
félisten

Bár ez pont nem Revolut volt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23844) SyMbioTe válasza t72killer (#23838) üzenetére

Írj a supportnak, hogy elírták a nevedet, valószínűleg találnak megoldást.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#23845) wanted5 válasza sutyesz96 (#23842) üzenetére


wanted5
őstag

Mert vásárlás után eldobod és kérsz másikat, ha úgy ítéled meg, hogy nem túl biztonságos az oldal. A fizikaival ezt nem tudod megcsinálni.

(#23846) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Ha upgradelek Metalra és rendelek Metal kártyát, akkor MasterCard vagy Visa Infinite kártyát fognak küldeni?

(#23847) viktorhu válasza vmarci21 (#23839) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem úgy volt, hogy az első kártya rendelésekor a feltüntetendő nevet is meg kellett adni? Lehet, hogy rosszul emlékszem, mert régen volt, de szerintem nem a fiókadatokból veszi a nevet, ahogy a bankban is külön kell megadni, hogy milyen név legyen a kártyán.

(#23848) viktorhu válasza wanted5 (#23845) üzenetére


viktorhu
veterán

Meg le lehet tiltani állandóra a netes vásárlást a fizikai kártyán. Így nincs baj, ha a fizikai kártya adatait valahol lemásolják.

(#23849) sutyesz96 válasza wanted5 (#23845) üzenetére


sutyesz96
őstag

Hát olyan oldalról eleve nem rendelek, se revoluttal, se normál kártyával, semmivel. Nem is értem az olyan embereket, akik pár ezer forint különbségért kockáztatják a vagyonukat.

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#23850) balinlin válasza sutyesz96 (#23849) üzenetére


balinlin
senior tag

Akkor szerinted mi a mámoros ló_____ra van kitalálva a virtuális kártya?
Bárhol bármi okból kompromittálódik lehet törölni.
Nem csak az elfogadó oldallal lehet gond, hanem ezernyi lehetőség van.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.