Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23501) Franky2Ster válasza Gabás (#23497) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Köszönöm az infót! :R

[ Szerkesztve ]

(#23502) kukac7 válasza ledgeri (#23440) üzenetére


kukac7
tag

megkerdezhetem, hogy ezt igy megis miert? :F

en abban sem vagyok teljesen biztos, hogy ez nem utkozik aszf-be a revonal.

[ Szerkesztve ]

(#23503) balinlin válasza kukac7 (#23502) üzenetére


balinlin
senior tag

Mi? Az hogy droid emulátoron használd? Az nem ütközik. Én konkrétan a supportnál kérdeztem rá.

(#23504) ledgeri válasza Tuomas (#23471) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Bárhol néztem, nem láttam opciót ami működött volna...,de
(#23472) zerodot Ugyanazokkal a beállításokkal, csak továbbítási vázlatként már ott volt a gomb...

(#23474) vmarci21 Újrapróbánál majd figyelek, egyébként forwardnál sincs ott revolut logó... viszont gomb van!

(#23475) Divinity Gondoltam is rá, csak az outlook nem elsődleges kliensem még, így a mit hol találok még bajos, és meg felette van, hogy vajon magyarul hogyan van odaírva, és én mire gondolva keresek angol találatot, stb...

(#23502) kukac7 Mit miért?
Revolutot? Emulátort? Külön email-t? Outlookot?

(#23503) balinlin megnyugtató komment egyébként :R

Van bármilyen inaktivitási bünti revolutnál? Tiltás, blokk, vagy költség?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#23505) kukac7 válasza ledgeri (#23504) üzenetére


kukac7
tag

miert kell igy "hasznalnod" ezt a szolgaltatast?
ertem, hogy nincs android/ios eszkozod, csak nem ertem, miert jo ez igy.

[ Szerkesztve ]

(#23506) Reverting


Reverting
őstag

Megjott a dark... :D beta android...

7.11-beta-500

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#23507) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Hát ez a popup az agyamra megy! “Elégedett vagy a Revoluttal?” :W

(#23508) Oliverda


Oliverda
félisten

We are excited to be launching credit services in selected countries soon. When you apply for a credit product with us, we will process your personal data to review your application and provide you with credit.

We are also rolling out Open Banking services across Europe. This means that you can view and transact with your external bank accounts from the Revolut app. If you want to do this, we will process additional personal data about you from your bank accounts.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23509) Somatom válasza Oliverda (#23508) üzenetére


Somatom
veterán

Ez a második rész mit jelent a gyakoorlatban?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#23510) Melack válasza Somatom (#23509) üzenetére


Melack
veterán

Nálam a Recash van engedélyezve Revoluton, így ha megadott helyeken vásárolok, akkor X százalák kedvezményt ír jóvá. Ez is egy open banking szolgáltatás. De lehet az is, hogy mondjuk a hitelnyújtás kapcsán te engedélyezed harmadik félnek, hogy lássa a költéseidet, és annak alapján ajánljon neked személyre szóló hitelt pl. A banki szolgáltatást úgy tudom elképzelni, hogy mondjuk az Erstés számlám adatait tudom kezelni Revolut alól.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#23511) Brandynew válasza Somatom (#23509) üzenetére


Brandynew
őstag

Gondolom a PSD2-re utal, amely kötelező érvényű valamennyi EU-s bankra. Gyakorlatilag API-n keresztül az ügyfél hozzájárulása mellett 3rd szolgáltatók is kezelhetik a számlaadataid egy részét. Sok ilyen szolgáltatás/app lesz a közeljövőben. A Revolut esetében ez már működik a briteknél néhány bankkal, ezt akarják kiterjeszteni valamennyi EU-s bankra. Tehát az appon belül tudod - részben - kezelni a többi bankszámládat is (a magyarokat is).

(#23512) sopruk válasza Brandynew (#23511) üzenetére


sopruk
aktív tag

Hónapokkal ezelőtt volt, hogy külön kérvényezni kellett chaten, ha nem szeretnénk, hogy megosszák adatainkat más bankokkal. Talán ez is összefügg ezzel...?

(#23513) Brandynew válasza sopruk (#23512) üzenetére


Brandynew
őstag

Nem, itt pont a te másik bankodnál kell engedélyt adnod arra, hogy 3rd kezelhesse az adataid egy részét.

(#23514) sopruk válasza Brandynew (#23513) üzenetére


sopruk
aktív tag

Jaa, most már értem. Köszi!

(#23515) Somatom válasza Brandynew (#23511) üzenetére


Somatom
veterán

Kíváncsi leszek erre a gyakorlatban. Az Erste Mobilbank alkalmazása ugyanis egy katasztrófa. Nem kezeli az Eurós bankszámlákat. Semmilyen tranzakció sem indítható Euróban. Azt csak webes felületen lehet.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#23516) Brandynew válasza Somatom (#23515) üzenetére


Brandynew
őstag

Kicsit bővebben itt olvashatsz róla: https://blog.revolut.com/see-your-accounts-in-one-place-with-open-banking/

Sajnos a bankok mobilappjai még tényleg nem teljesértékűek.

(#23517) kukac7 válasza Reverting (#23506) üzenetére


kukac7
tag

ios-ra is.

augusztusra igertek a veglegest.

(#23518) Ziog


Ziog
aktív tag

Raiffeisen debit kártyáról az auto top up megy valakinek? Eddig nem volt elérhető az opció, most hogy az lett, meg nem megy valamiért. Lehet az új Raiffeisenes dupla hitelesítés miatt van, ami netes vásárlásoknál alkalmaznak?

(#23519) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Üdv! Technikai kérdés.
Ha Temporary kártyával fizetek valamit egy weboldalon, de közben Temporar kártyát váltottam,a vásárolt termék ára visszajön a webshopról a rendes revolut számlára?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#23520) MasterMark válasza st3v3np3t3r (#23519) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, az a kártyatársaság tudni fogja és ők intézik a refundot.

Switch Tax

(#23521) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Csak én nem tudok most pénzt feltölteni ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#23522) gzbotii válasza DonThomasino (#23521) üzenetére


gzbotii
veterán

Előtted írták, hogy nem ment.

Nekem olyan 2 órája oké volt.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#23523) xy.zsolt válasza Ziog (#23518) üzenetére


xy.zsolt
őstag

én raiffeisen EURos debittel töltöm fel a revo-t....ami ugye netes vásárlásként könyvelődik, de még nem kellett duplán hitelesítenem a tranzakciót soha....mióta van ez a dupla hitelesítés?

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#23524) sambenez válasza xy.zsolt (#23523) üzenetére


sambenez
addikt

Netes vásárlásra van. Én kb 1 hete tapasztaltam először, de érdekes módon nem minden vásárlásnál jött elő.
De ha a Curve-t közbeiktatom akkor nem kell.

(#23525) Quinine911 válasza Oliverda (#23508) üzenetére


Quinine911
aktív tag

Na erre kiváncsi leszek! Vajon pl Rafis/OTPs
bankkártyát is lehet majd ki-befagyasztani egy gombnyomásra, változtatni a limitet stb? Vagy ennyire nem lesz fejlett ez az egész, csak utalni lehet majd a külső számláról azt kalap?

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#23527) Somatom válasza SzabóTamàs90 (#23526) üzenetére


Somatom
veterán

Az én esetemben már az is előrelépés lenne. Ezzel most szembesültem. Erste netbank. A moratóriumi értesítőt eltűntető "értem" gombot teliben eltakarja Mira (vagy ki) robotsegéd indító felülete. Sakk, matt, semmihez sem lehet hozzáférni. Gratulálok, Erste! :W

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#23528) razorbenke92

Sziasztok!

Két kérdés:

Úgy tűnik egy érdekes patthelyzetet okoztam magamnak, kíváncsi vagyok, tud e valaki megoldást:
Szóval az van, hogy utazási biztosítást akartam csinálni a Revolutban. Standardban hozzáadtam a feleségemet útitársnak, és kiajánlott a Revo egy 700HUF/napos biztosítást.
Ekkor eszembe jutott, hogy amúgy is érleltem a Premiumot, ahhoz meg nekem akkor már úgyis jár a biztosítás.
Váltás magasabb szintre, kifizettem az éves díjat, hogy olcsóbb legyen. Ki is állította a kötvényt az 1 éves biztosításra.
DE. Most, ha hozzá akarom adni a feleségemet, akkor már nincs napidíjas ráta, hanem azt dobja fel, hogy Upgradeljem a meglévő csomagomat, amit ha meg akarok tenni, akkor 11000/év díjszabással ajánl ki biztosítást. Nem mondom, hogy nem rossz, de akkor mostmár a napi rátás utasbiztosítást nem is tudom használni utastársakra?

A másik:
A Premiummal járó ingyenes kártyát bármikor igényelhetem? Mert most felajánlotta ugyan, de nem szeretném, hogy véletlenül pont akkor érkezzen, mikor még nem vagyunk itthon.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#23529) viktorhu válasza razorbenke92 (#23528) üzenetére


viktorhu
veterán

Egyszerűbb lenne a feleséged revolut accountjából megcsinálni a biztosítást neki, ha már éves. Nekem úgy is feldobta a 11 ezer forintot, és akkor nemcsak együtt utazásra.
érvényes.

(#23530) xy.zsolt válasza razorbenke92 (#23528) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ez a 11ezres éves biztosítás itthon is hasonló szolgáltatásra jogosít mint a TB? Pl bringás balesetnél teljes ellátásra ?

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#23531) viktorhu válasza xy.zsolt (#23530) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem érvényes itthon.

(#23532) Reverting válasza kukac7 (#23517) üzenetére


Reverting
őstag

Nagyon regota vartam ra, jo lett... :) :K

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#23533) lordjancso


lordjancso
senior tag

Sziasztok!

Revoluton belül bármilyen pénznemben tranzakciós díj nélkül küldözgethetünk egymásnak bármekkora összeget?

A kérdés azért merült fel bennem, mert családon belül több Revolut kártyánk is van, így augusztus 12 után el tudnám osztani az ingyenes pénzváltási limitet a több account között.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#23534) predakon


predakon
őstag

Sziasztok,
Revolut tradingből szeretnék pénzt kivonni és a következő üzenetet kapom:
El nem számolt pénz: Még nincs elszámolva az értékpapír eladások bevétele. Ezt a pénzt most rögtön befektetheted de csak az elszámolás után veheted fel.

Ez micsoda? Annyit szeretnék, hogy a trading számlán lévő összeget visszavezetem a fő számlámra. Máskor nem volt ezzel gondom.

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#23535) zsamiatt válasza predakon (#23534) üzenetére


zsamiatt
őstag

nekem is ezt írja egyenlőre

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#23536) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Aliexpresszen törölték az egyik rendelésem, a revolut első 2 nap még azt írta, hogy 7 napon belül törlődik a tétel, ha nem hívja le a kereskedő, most viszont már "completed"- et ír a revolut. Ilyenkor mi van? Normál hitelkártyámnál még aznap törölték az egészet.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#23537) okoska74 válasza predakon (#23534) üzenetére


okoska74
senior tag

Én csütörtökön adtam el részvényt és hétfőre felvehető volt. Nem tudom, hogy a hétvége számított -e?

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#23538) focvis válasza bigdady (#22933) üzenetére


focvis
veterán

Megérkezett a július havi kivonat (BB); ismét jött 2% [kép] , és nem csak erre, volt még egy feltöltésem, arra is megadta.
Más témában beszéltem a BB ügyfélszolgálattal, óvatosan rákérdeztem, hogy mi a helyzet a Revoluttal, képben volt a diszpécser, szerinte nem jár a cash back. Szóval passz, talán csak mák... 🤗

Kérdés az egybegyűltekhez.
Szerettem volna külföldön készpénzt felvenni, de azt írta ki az ATM, hogy ATM használati díjat (~ 1000 Ft) kell fizetnem. Nem vettem fel.
Euronet ATM volt, emiatt lett volna csak fizetős, azaz normál bankautomata nem kérhet plusz zsozsót? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#23539) UberMutant válasza focvis (#23538) üzenetére


UberMutant
őstag

az euronet biztosan kér a többi esetleges , hogy kér -e

(#23540) gzbotii válasza focvis (#23538) üzenetére


gzbotii
veterán

Az, hogy a készpénzfelvétel mennyibe kerül, az ATM üzemeletetője határozza meg. Itt egy táblázat, Revolut Free ATMs, itt meg tudod nézni, hogy adott országban mely ATM-ek ingyenesek. Bár, ahogy nézem, közel fél éve nem volt frissítve, de azért jó támpont lehet.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#23541) Quinine911 válasza SzabóTamàs90 (#23526) üzenetére


Quinine911
aktív tag

jaa, hát akkor ez így engem nem fog mozgatni, nem linkelem be a rendes accountom az appba. köszi!

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#23542) LordRajZoL


LordRajZoL
aktív tag

Hülye kérdés :D

Most fizettem törölhetö virtual kártyával a kártya törlödött jelezte hogy új van. De ami érdekes . Nem vonta le az egyenlegemről. Viszont ali jelezte hogy ok a fizetés :D S nem találom a tranzakciót
Ilyenkor mi van? Csak kb 7 nap mire leszedi?

zZz

(#23543) Quinine911 válasza LordRajZoL (#23542) üzenetére


Quinine911
aktív tag

majd később leszedi

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#23544) Friczy válasza okoska74 (#23537) üzenetére


Friczy
senior tag

Részvény tranzakcióknál jellemzően két (munka)nap az elszámolási idő.

(#23545) Oliverda válasza UberMutant (#23539) üzenetére


Oliverda
félisten

A héten vettem fel próbaként Visa és MC Revolut debit kártyákkal Euronet ATM-ből, és nem számolt fel díjat egyik esetben sem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23546) UberMutant válasza Oliverda (#23545) üzenetére


UberMutant
őstag

ő írta, hogy meg akarta sarcolni az euronet

(#23547) Oliverda válasza UberMutant (#23546) üzenetére


Oliverda
félisten

Ja, igen, ráadásul külföldön. Országonként eltérő a díjszabásuk.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23548) kmarci25 válasza LordRajZoL (#23542) üzenetére


kmarci25
veterán

A dolláros számládon nézted? :DDD Nálam is volt már, hogy kerestem egy tranzakciót, és eltelt egy kis idő, mire rájöttem, hogy nem forintban fizettem, én meg azon a számlán kerestem...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#23549) Ziog válasza xy.zsolt (#23523) üzenetére


Ziog
aktív tag

Én forint debitről tölöttem eddig a sima feltöltéssel nem volt semmi macera, csak az auto top up nem megy.

A dupla hitelesítés elvileg június 29-től érvényes. Vagy SMS vagy applikáción keresztüli jóváhagyás szükséges. Lehet ez EUR számlát nem érinti.

(#23550) xy.zsolt válasza Ziog (#23549) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Most teszteltem....EURnál is kell :W

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.