Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22701) MasterMark válasza Somatom (#22700) üzenetére


MasterMark
titán

Ez most komoly?

Switch Tax

(#22702) Oliverda válasza Somatom (#22700) üzenetére


Oliverda
félisten

Persze. Visszakapod az előfizetési díjat amit kifizettél.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22703) Somatom válasza MasterMark (#22701) üzenetére


Somatom
veterán

Komoly. "Költői kérdésnek" hívják. Arra utal, hogy kenjék a hajukra a javaslatukat. Ha a backup kártyával ugyanazt meg lehetne tenni, mint a Curve kártyával, akkor értelmetlen lenne a Curve létezése.

Oliverda:
Mármint azt a díjat, amit ők kaptak azért, mert a kártyájukkal vásároltam?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#22704) Shade45 válasza Somatom (#22703) üzenetére


Shade45
senior tag

Miért írnának neked jóvá bármit is?
Nem vagy kötelezett az ő rendszerüket használni, nem kizárólagos partner vagy, nem kötöttetek szerződést rendelkezésre állásról, akkor milyen alapon is várnál bármilyen (kár)térítést? :P :U

Amire (#22702) Oliverda gondolhatott, az a havidíj, ha nem az ingyenes csomagot használod.

[ Szerkesztve ]

(#22705) gzbotii válasza Somatom (#22700) üzenetére


gzbotii
veterán

Lol. Nem. Miért is tennék?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#22706) Shade45 válasza gzbotii (#22705) üzenetére


Shade45
senior tag

Mert ha a sarki kisbolt leltár miatt zárva van, és nekem emiatt el kell autóznom a 2km-re lévő Lidlbe, akkor kötelesek az üzemanyag+többlet időm költségét megtéríteni nekem! ;]

Logikus, nem? :DDD

(#22707) balinlin válasza Somatom (#22700) üzenetére


balinlin
senior tag

El vagy tévedve

(#22708) gzbotii válasza Shade45 (#22706) üzenetére


gzbotii
veterán

:DDD
Amúgy igen találó példa. :)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#22709) balinlin


balinlin
senior tag

Ráadásul a kp felvétel mellett ezernyi dolog miatt használják az emberek ezeket a kártyákat, nem csak kp felvétel miatt. Szerintem korrekt, hogy szólnak, hogy pl. ne a benzinkút kasszájában legyen meglepetés.

(#22710) gzbotii válasza balinlin (#22709) üzenetére


gzbotii
veterán

Volt akivel a Revolut azért "bontott szerződést", mert csak kp felvételre használta a kártyájukat, ergo nem generált forgalmat nekik - csak költséget, mivel nekik sokba került a kp felvétel.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#22711) Somatom válasza gzbotii (#22705) üzenetére


Somatom
veterán

Mert ők javasolták, hogy vigyem a backup kártyát. Ha ez a szitu előfordulhat, akkor az "All your cards in one" szlogent kenhetik a hajukra. Nyilván nem bízok egyikben sem, tehát attól, hogy ezt kamuzzák, én mindíg viszem magammal az összes kártyámat, plusz kp. -t. Szóval, köszi Curve a semmit!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#22712) MasterMark válasza Somatom (#22711) üzenetére


MasterMark
titán

Ok, cs.

Switch Tax

(#22713) Oliverda válasza Somatom (#22711) üzenetére


Oliverda
félisten

Egyszerűen vágd ketté a kártyát és használj mást.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22714) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Előre is elnézést a tudatlanságomért, de kaptam egy emailt a revoluttól hogy most már van magyar számlám, magyar számlaszámmal. Ez nagyon jó, és a kérdésem itt jön: hogy akkor én pl a BudapestBankból 20 ezer Ft alatt ingyen tudok utalni a revolut számlámra? Illetve bárki más magyar számláról ingyen vagy az éppen ő általa használt bank és számla feltételei szerint tud utalni és nem lesz horror összeg az utalás díja?
Köszönöm!

ˣ

(#22715) gzbotii válasza Somatom (#22711) üzenetére


gzbotii
veterán

Szerintem nincs mivel vádolni őket, előre szóltak, hogy egy tőlük független dolog miatt nem tudod használni a kártyájukat, ez elég korrekt. Eddig használtad, hasznod volt belőle, az teljesen ok, most meg utolsó ..ci banda.
Milyen extra költéséggel jár ez neked? Ugyan azt használod, amit eddig használtál volna. Ha nem tetszik, annyi féle bank van, amennyit szeretnél, lehet váltani és senki nem tart majd pisztolyt a fejedhez, hogy Curveöt használj. Soha nem is tette. Miért használtad? Mert volt kedvezmény.

Lidl/Tescoban is így fogadnád, ha elfogyna az akciós zsemle?

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#22716) tuzpenge válasza MasterMark (#22690) üzenetére


tuzpenge
őstag

Igen tegnap valóban volt valami hiba az apple pay-el, mert nekem is 2x is elutasította az órámat, mire harmadjára magát a teleont elfogadta....Eddig ilyen több mint 1 éve nem volt.

ˣ

(#22717) Tuomas válasza Somatom (#22711) üzenetére


Tuomas
addikt

Ok, de miért a Revolut topikban háborogsz a Curve miatt? :U
Curve témával légyszi menjetek át a Curve topikba!
Köszi!

We were here

(#22718) emeritus válasza tuzpenge (#22714) üzenetére


emeritus
tag

Igen, a Revolut magyar számlaszámra utalás költsége az indító (magyar) bank belföldi utalásra vonatkozó feltételei szerint számítódik. (Az egyedi referencia számodnak szerepelnie kell a közlemény rovatban!)

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#22720) Oliverda


Oliverda
félisten

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22722) Tuomas válasza Oliverda (#22720) üzenetére


Tuomas
addikt

Ez jó hír, köszi az infót! :R

We were here

(#22724) ÁrPi2 válasza Oliverda (#22720) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Just for MY peace of mind, i ask

Ez a váltás tehát (a Payment processor leváltása a becsődölt külső WireCard-osról a z eddig bétás Revo-s házon belülire) akkor immár a nem-bétásoknál is lebonyolítódik?

(#22726) Oliverda válasza ÁrPi2 (#22724) üzenetére


Oliverda
félisten

Úgy tűnik.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22727) viktorhu válasza Oliverda (#22726) üzenetére


viktorhu
veterán

Jó, hogy időben felkészültek a függetlenedésre, most gyorsan volt megoldásuk.

(#22728) geryboro válasza Oliverda (#22720) üzenetére


geryboro
senior tag

ez roppant jo hir, mivel az itthoni szamlam megszuntetese utan csak a revo premium, meg a curve van,
mar kezdtem fonni a kotelet a nyakamra. :DDD

(#22724) ÁrPi2 neztem a beta program revo-n mar zarva van.

Curve+Revo problemam eddig 2* volt az elmult kb 1.5 evben amiota megvan,
1x. nem fogadta el a tranzakciot,
2x. duplan fogadta, de azota minden megoldodott szerencsere. :K

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#22729) Oliverda


Oliverda
félisten

Továbbra sem megbízható Apple Pay alatt a Revolut. Simán fizettem vele, majd 3 percre rá egy másik terminál elutasította. A fizikai kártyát végül elsőre megette. Az ügyfélszolgálat szerint "no CVV provided" volt a hibakód. :F

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22730) delon


delon
tag

Sziasztok!

Telefont cseréltem a régi telefonon minden működik rendesen az ujtelefonon viszont nem tudok belépni az app-ba mert hibás kódot ír?
hogyan kell helyesen eljárni?

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#22731) Sify


Sify
senior tag

Van egy revop kartyam. Tegnap aktivaltam be ma fizetnek vele hibat ir ki. Ugyanott sima revo kartyaval ment rendesen a vasalas. Ezek a revop kartyak mukodnek meg egyaltalan?

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#22732) P.A.T.I.


P.A.T.I.
friss újonc

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni!
Van Revolut virtuális és fizikai kártyám is.
A számlámat az Unicreditnél vezetem, ahol nincs telefonnal fizetés.
Samsung S10+ telefonom van. Tudok azzal valahogy telefonnal fizetni a Revolut kártyám hozzárendelésével? Mármint telefonos érintéssel szeretnék fizetni a Revolut kártyámról, de nem tudom milyen app, vagy telefonos beállítás kell hozzá
Előre is köszi!
A.

(#22733) okoska74 válasza P.A.T.I. (#22732) üzenetére


okoska74
senior tag

Szerintem tudsz.
1. A revolut -ot feltöltöd zsetonnal
2. A telcsin beállítasz valamilyen biztonsági kódot, ujjlenyomatot, stb..
3. Androidnál nem tudom pontosan hogyan működik (Kell -e hozzá valamilyen egyébb app?) de IOS -en a wallet -be hozzárendelem a revolut -os kártyám és már működik is.

A 3. pontban lévő androidos részre kérdezz rá valamelyik androidos fórumtársra!

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#22734) Tuomas válasza P.A.T.I. (#22732) üzenetére


Tuomas
addikt

Hivatalosan nem érhető el itthon a google pay, sem a samsung pay, így trükközés nélkül nem.
Apple már előbbre jár, mert az apple pay működik itthon is, okoska74-nek ezért működhetett ios alatt.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#22735) petir válasza P.A.T.I. (#22732) üzenetére


petir
senior tag

De nem hivatalos verzió szerint igen tudsz.
Itt a megoldás meg a topic összefoglalóban is.

Szokás szerint csak saját felelősségre !

(#22736) P.A.T.I. válasza petir (#22735) üzenetére


P.A.T.I.
friss újonc

Köszi! Igen, ezt olvastam, kicsit félek is, hogy a Revolut zárolja a kártyámat. Viszont a Google Payt fel sem ajánlja a Play. Hogyan tudom letölteni? A Revolut országátállítását figyelembe veszi a Play is? Köszi

(#22737) kanyi51 válasza P.A.T.I. (#22736) üzenetére


kanyi51
senior tag

Lehet tévedek, De ha az OTP-s simplet felteszed az alá tudod tenni a meglevő revolut kártyádat, és a simplével tudsz fizetni a telon. Ha nem megy ne kövezzetek meg érte:(

(#22738) cdl válasza kanyi51 (#22737) üzenetére


cdl
senior tag

Szerintem nem. Csak ha otp-s kártyát csatolsz alá, akkor tudsz fizetni.

(#22740) Divinity válasza P.A.T.I. (#22736) üzenetére


Divinity
őstag

Mivel nincs a régióban így nem ajánlja fel.
Külső oldalról (pl ApkMirror) kell leszedni, telepíteni

Persze minden csak saját felelősségre de én is és az ismerőseim közül is többen használjuk gond nélkül.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#22741) jotzo01 válasza SzabóTamàs90 (#22739) üzenetére


jotzo01
tag

Csütörtök óta tudok fizetni a simple-telo párossal. (kártya törlés-újrarögzítés megoldotta a mostanában előforduló problémát)

(#22742) thommypl válasza Sify (#22731) üzenetére


thommypl
tag

Én folyton a revp kártyámmal fizetek, nem szokott vele gond lenni

(#22744) petipetya


petipetya
nagyúr

A Curve helyzete miatt gondoltam, hogy ma a Revoluttal fizetek a boltban, ahová tegnap egy otthon hagyott maszk miatt nem mentem be. Fel is töltöttem átutalással, de éjszaka elindult valami engedélyeztetési folyamat, ám nem kértek be semmilyen adatot, személyit, fotót stb. Mire számíthatok? Ezzel a kártyával ma nem fogok fizetni, igaz?

"nincs rá lezsóidő"

(#22745) M@Db0Y válasza petipetya (#22744) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

De fogsz. A curve terhelte a kártyád tesztelesi célból, hamarosan ismét elérhető lesz.

(#22746) petipetya válasza M@Db0Y (#22745) üzenetére


petipetya
nagyúr

köszi

"nincs rá lezsóidő"

(#22747) LordRajZoL


LordRajZoL
aktív tag

Volt este nekem is egy üzenet hogy újraellenőrzi a kártyákat. Csak sajna az értesités az órán jelent meg igy nem tudtam rögzitenni

zZz

(#22750) gzbotii válasza petir (#22748) üzenetére


gzbotii
veterán

Egy pénzügyi alkalmazás .apk-jának a megosztása nem épp szerencsés, akkor sem, hogy ha a teljes jószándék vezérelt. Ha valami gond lesz, esetegesen, akkor az kellemetlen (főleg, hogy a kártyaadatokat meg kell adni az alkalmazásban.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.