Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22301) Tuomas válasza kisdobos0111 (#22297) üzenetére


Tuomas
addikt

Egyelőre annyit csinálj, hogy bemész a kártyák menüpontra, kikeresed a fizikai kártyát és befagyasztod. Aztán vársz, hogy ismét megpróbálja-e beterhelni. Ha nem próbálja meg, akkor engedélyezd újra, ugyan ott, és várj ismét, hogy próbálja-e beterhelni.
Közben pedig ahogy (#22298) AnonymusX írta, jelentsd.

We were here

(#22302) kisdobos0111 válasza Tuomas (#22301) üzenetére


kisdobos0111
aktív tag

Próbálom jelenteni de mindig azt írja vissza hogy live agent-el vegyem fel a kapcsolatotot. Ez mit jelent?

(#22303) Tuomas válasza kisdobos0111 (#22302) üzenetére


Tuomas
addikt

Hát hogy cseten kérsz segítséget.

We were here

(#22304) gattolino válasza kisdobos0111 (#22302) üzenetére


gattolino
senior tag

Az, hogy live agent, azaz egy ott dolgozó aki fog tudni neked segíteni ebben. Ha meg tudod neki fogalmazni, hogy mi történt akkor megírja a megoldást.

Vivo X90 Pro Plus

(#22305) hedgehog


hedgehog
senior tag

Többször felmerült a kérdés, hogy hogy zajlik a készülékbiztosítás és érvényesítése a Revoluton, most én be tudok számolni egy saját tapasztalatról (spoiler: jó a szolgáltatás).
Szóval a lányom telefonjára kötöttem a biztosítást februárban. Egész éves díjat kifizettem előre (a telefon egy Samsung A70, 105eFt-ért vásárolva), 18,6eFt-ért.
A telefonon nemrég szilánkosra tört a képernyő. Innentől a következő volt a teendő:
Az ügyintézést a Revolut appban a biztosítás alatt a Get Help gomb alatti hu.simplesurance.de/claims linken kellett elindítani. A szükséges adatok a Get Help melletti Policyt megnyitva láthatóak (Igazolás száma és PIN kódja fog kelleni). (ezeket egyébként levélben is megkapod amikor megkötöd a biztosítást.)
A bejelentéshez kell néhány adat (hol és mikor történt az eset, ki volt a felelős, kb. mi történt), és csatolni kell a telefon megvásárlását igazoló számlát is. Ha elbírálták a dolgot, akkor kérik az önrészt, amit egy levélben kapott linken tudsz kártyával kifizetni (16eFt volt)
A telefont javították, a saját szervizükben (ami Litvániában van). Ennek a menete az, hogy kaptam egy levelet a szerviztől, amiben egy DHL shipping label volt, ennek birtokában kell a DHL-től felvételi időpontot kérni (a futár házhoz jön). Itt volt egy kis botlás, mert a levélben nincs benne a "költségviselő azonosító", de a DHL kéri. A biztosítónak van magyar telefonos ügyfélszolgálata, ahol megmondják (egyébként: 958513900). Ha megvan az időpont, be kell csomagolnod a telót és viszi a futár, amikor kész akkor pedig visszahozza. Előtte érdemes backupolni mindent, mert mi gyárivisszaállítva kaptuk, de ezt írják is a levelekben.
Az egész folyamat (bejelentéstől a megjavított eszköz megérkezéséig) 7 napot vett igénybe (9-én jelentettem be, ma jött meg a cucc). Az összköltség pedig jelenleg 37eFt (itthon a javítás 50-nél kezdődik) , de a biztosítás még 9 hónapig érvényes :DDD

-- aka p3d3str1an

(#22306) Solymi81


Solymi81
aktív tag

Sziasztok,
Megújult a bankkártyám, módosítottam Revo-ban az adatokat, de azóta kéri a CVV-t meg jóváhagyást is, ráadásul utóbbit nem is tudom átállítani, hogy biztonságos az eszköz.
Azt meg nem találom, hogy milyen kártyaadatokat adtam meg vagy lehet, hogy összekevertem a normál meg a Revo kártya CVV-it?

Plusz, ezt az érintésmentes fizetési limitet hol lehet kikapcsolni vagy értesítőt beállítani hozzá?
Eddig azt se tudtam, hogy létezik ilyen.

(#22307) Quinine911 válasza hedgehog (#22305) üzenetére


Quinine911
aktív tag

34-37ért itthon is kicserélik már eredeti kijelzővel és még Litvániába se kell elküldeni meg letörölni róla mindent...

De a Revolutnak jár a dicséret az ügy lebonyolitásáért mindenesetre.

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#22308) sopruk válasza Solymi81 (#22306) üzenetére


sopruk
aktív tag

Az érintéses limitet le tudod nullázni a fizikai kártya "PIN-kód és biztonság" menüjében

(#22309) Solymi81 válasza sopruk (#22308) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Igen, azt megtalaltam. De azt akartam tudni h azt kilehet-e kapcsolni vagy figyelmeztetot beallitattni.
Boltban, fizeteskor meg is lepodtem mikor betolta, otthon tudtam csak megnezni h ezt miert...

(#22310) JóGéza válasza Solymi81 (#22309) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Ez egy jogszabály előírta biztonsági funkció.

(#22311) balinlin válasza Solymi81 (#22309) üzenetére


balinlin
senior tag

Kikapcsolni nem hiszem, hogy tudod.
Amit tudsz tenni, hogy időnként lenullázod, mielőtt eléred a limitet. Nem kell megvárni, míg eléred. Gondolom sopruk fórumtárs is erre utalt.

(#22312) sopruk válasza balinlin (#22311) üzenetére


sopruk
aktív tag

Igen, erre gondoltam én is, hogy ha időnként lenullázzuk, akkor nem kell aggódni miatta. Köszi a kiegészítést!

(#22313) razorbenke92 válasza sopruk (#22312) üzenetére

Nekem mindig szokott értesítést küldeni, hogy közeledek a limithez, ilyenkor ujjlenyomat és már le is nulláztam.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#22314) geryboro


geryboro
senior tag

egy szemelyazonossag keres utan,
(az elso nem sikerult ID-vel, a masodik patikan ment passporttal)
meg igenyeltem a premium szolgaltatast.
meglatjuk mennyire lesz hasznos.
standard-nek visa kartyat kuldenek, premium maradt mastercard.

ilyen esetben ha megerkezik a premium kari, a regit dobhatom ki?
tiltsam elotte, vagy csak siman mehet a fiokba, kitudj mikor fog kelleni alapon?

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#22315) hunluigi


hunluigi
senior tag

Az új "helyi számlaszám"-al kapcsolatban van már tapasztalata valakinek? Átmegy a lóvé rendesen?

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#22316) Tuomas válasza hunluigi (#22315) üzenetére


Tuomas
addikt

Miért, kapott már valaki Litván számlaszámot?

We were here

(#22317) hunluigi válasza Tuomas (#22316) üzenetére


hunluigi
senior tag

Magyart kaptunk. Jobban mondva a számlaszám mindenkinek ugyan az, csak közlemény rovatban ügyfél azonosítóval dobja is rev. számlára.

[ Szerkesztve ]

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#22318) Tuomas válasza hunluigi (#22317) üzenetére


Tuomas
addikt

Ez honnan ez az infó? :F
Erről nem tudok.

We were here

(#22319) hunluigi válasza Tuomas (#22318) üzenetére


hunluigi
senior tag

Nézd meg a számla adataidat az appban. Egyszer csak megjelen egy helyi fül.

[ Szerkesztve ]

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#22320) Tuomas válasza hunluigi (#22319) üzenetére


Tuomas
addikt

És tényleg, van helyi, meg swift is, a helyi 3x8 számjegy, ahogy kell.

We were here

(#22321) bigdady válasza Tuomas (#22320) üzenetére


bigdady
nagyúr

De a címzett még a Revolut de haladás legalább.
Nálam 120-al kezdődik ami Raiffeisen

[ Szerkesztve ]

(#22322) balinlin válasza geryboro (#22314) üzenetére


balinlin
senior tag

Maradhat a régi kártyád is az új mellett.
Én úgy fogalmaznék hogy vosszatértek a MasterCardra. Januárban igényelt prémium kártya visa volt, a metal volt csak mc.
Kíváncsi leszek, hogy prepaid vagy debit lesz. Ha megérkezik kérlek írd meg.

(#22323) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Na most már csak azt kell elérni a Revolutnak, hogy az emberek jobban bízzanak bennük. Mondanám is le a Magyar banki szolgáltatást. :)

(#22324) Oliverda válasza hunluigi (#22317) üzenetére


Oliverda
félisten

Vajon más is utalhat rá, vagy csak saját számláról lehet, mint a TW-nál?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22325) hedgehog válasza Quinine911 (#22307) üzenetére


hedgehog
senior tag

Egy ugyanilyet már próbáltunk szervizelni, három különböző helyen mondtak 70-80ezret rá. Szóval kérlek írd meg azt a címet, ahol 40 alatt kicserélik, már viszem is oda a beázottat (tökéletesen működik, csak az érintést nem érzi).

-- aka p3d3str1an

(#22326) INGJOKE válasza Franky2Ster (#22323) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nah erre én is kíváncsi leszek, bár még van több mint egy évem a full ingyenes számlámból... :)

(#22327) steevo0


steevo0
tag

Ráadásul az utolsó béta frissítéssel az utolsó (3) tranzakciók is visszatértek a kezdő oldalra.. 🙂

(#22328) hunluigi válasza Oliverda (#22324) üzenetére


hunluigi
senior tag

Ha szigorúan a nyelvtant nézem, nincs megkötés. Ha nem lesz senki akinek pont kapóra jön a fejlesztés, használja, és számol be a tapasztalatokról, majd lepróbálom a napokban.

[ Szerkesztve ]

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#22329) balinlin


balinlin
senior tag

Ha jól értelmezem, a magyar számlaszám nem egyedi, a közlemény rovatba írandó számsor (azonosító?) határozza meg az ügyfelet.
Így pl. munkabért és sok más jellegű utalást továbbra sem lehet fogadni.

(#22330) zsamiatt válasza balinlin (#22329) üzenetére


zsamiatt
őstag

jól érted. Pl egyéni vállalkozóként se használhatom.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#22331) gzbotii válasza Quinine911 (#22307) üzenetére


gzbotii
veterán

Szerintem is drága, főleg, ha a telefon mai értékét nézzük.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#22332) Somatom válasza hunluigi (#22328) üzenetére


Somatom
veterán

Erre kíváncsi leszek. Ha mástól is fogadhatok így Revolutra, akkor ez egy újabb lehetőség kívülről érkező pénzhez, vagyis újabb indok az ellenőrzésre.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#22333) Tuomas válasza Somatom (#22332) üzenetére


Tuomas
addikt

Eddig is volt lehetőség kívülről érkező pénzhez átutalás formájában, a GB kezdetű IBAN számlaszámra.

We were here

(#22334) Quinine911 válasza hedgehog (#22325) üzenetére


Quinine911
aktív tag

írd be keresőbe hogy Samsung A70 képernyő csere, kb 5 találatot néztem meg Pesti boltok honlapjain tegnap, és eredeti kijelzővel, mindegyik 34-38 között volt...nem hivatalos Samsung üzletbe kell vinni, ennyi. 70-80 ezres kijelzőcsere totál lehúzás, annyit ér az egész telefon használtan, nemhogy egy képernyő rajta...

Na de ez itt már nagyon OFF.

[ Szerkesztve ]

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#22335) Quinine911 válasza gzbotii (#22331) üzenetére


Quinine911
aktív tag

:K

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#22336) hedgehog válasza Quinine911 (#22334) üzenetére


hedgehog
senior tag

Tényleg nagyon off, és fölösleges is a vita, főleg azért, mert ugye pont ugyaannyi összegről beszélünk (sőt, ha a gyerek megint leejti, akkor a biztosítási díj rögtön osztódik, és az első is olcsóbb lesz fajlagosan).
A "futár hozza-viszi" témát pedig egy sufniszerviz sem fogja tudni überelni ;)
Ettől függetlenül köszi a tippet, ha lejár a biztosítás és történik valami a telefonnal, alaposabban körülnézek a neten :)

A lényeg egyébként is a folyamat és a megbízhatóság, a postnak is ez lett volna a célja, nem az árverseny.

-- aka p3d3str1an

(#22337) Brandynew


Brandynew
őstag

Rákérdeztem a supportnál: minden további nélkül utalhat bárki erre az új magyar Raiffeisen számlaszámra, csak figyeljen oda, hogy a közleménybe a hozzád tartozó azonosítót írja be.

Tehát nem a TransferWise gyakorlatát követik, bárki utalhat neked.

[ Szerkesztve ]

(#22338) Kiskopika


Kiskopika
senior tag

Mi a tapasztalat mennyi ido a jovairas revulot kartyara ha a bolt visszaigazolja hogy megtortent? Vagy ez valtozo? Hetfon igazoltak vissza ma meg semmit nem irtak jova.

(#22339) Oliverda válasza Kiskopika (#22338) üzenetére


Oliverda
félisten

Revolut egyenleg feltöltése azonnali fizetéssel

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22340) balinlin válasza Kiskopika (#22338) üzenetére


balinlin
senior tag

Nem egészen értem, hogy mire gondolsz. Visszatérítést kaptál egy bolttól, vagy mire gondolsz?

(#22341) Kiskopika válasza balinlin (#22340) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Igen visszakuldtem a termeket es ok jovairjak a vetelarat. Ausztriaba vagyok es osztrak a bolt is szoval nem kinai tortenet.

(#22342) Brandynew válasza Oliverda (#22339) üzenetére


Brandynew
őstag

Kipróbáltam, lemértem, 51 másodperc alatt érkezett meg a lóvé!

(#22343) Quinine911 válasza hedgehog (#22336) üzenetére


Quinine911
aktív tag

Persze, azt irtam is h mindenképp dicséretes a Revolut folyamat, és köszi is hogy megirtad!

ja, nem vitának szántam amugy, csak annyi h ennyiért itthon is megvan már boltokban. Az igaz amugy hogy ha még egyszer leejti akkor már jobban jársz!

peace :)

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#22344) Divinity válasza Kiskopika (#22341) üzenetére


Divinity
őstag

Nekem a kínai törtémetek is instans szoktak megtörténni. Jön az alitól a mail, hogy vissza küldték és pár pillanat múlva csilingel a Rebolut is. Haza boltok esetében is így történt már többször is nekem

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#22345) Kiskopika válasza Divinity (#22344) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Nah akkor ennek nem orulok. Egy media marktos paypalon keresztul revolutra igy volt de most direktbe virtualis kartyara nem toetent eddig meg. Akkor irok a boltnak hogy mi a helyzet

(#22346) Brandynew válasza Kiskopika (#22345) üzenetére


Brandynew
őstag

Sima MasterCard/Visa, ha átküldik rá, az azonnal történik. Még nem küldték el valószínűleg.

[ Szerkesztve ]

(#22347) Kiskopika válasza Brandynew (#22346) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Varok meg holnap delutanig. De az emailbe amit hetfon kuldtek azt irtak hogy "eppen most irtuk jova a vetelarat". Ebbol nekem az kovetkezik hogy aznap el is kuldik

(#22348) balinlin válasza Kiskopika (#22345) üzenetére


balinlin
senior tag

Na ez a lényeg, hogy paypal! Lehet egy hét is....

(#22349) Kiskopika válasza Kiskopika (#22338) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Megoldva, ebben a pillanatban jott a jovairas, csak furcsaltam hogy 3 napba telt. Koszi mindenkinek

(#22350) Brukesz


Brukesz
csendes tag

Sziasztok

Volt már szó a témáról a topicban visszaolvasván, de velem most történt meg, hogy májusban és júniusban több topup műveletet duplán vont le a bankomtól. Írtam a chat-en, de csak a robot válaszolt, hogy mindenki nagyon elfoglalt. A státusz jelenleg az, hogy "munkatárs keresése"
Kérdésem az lenne, hogy kell készülnöm valamilyen dokumentummal a banki oldalról, amivel igazolom nekik, hogy ténylegesen duplán húzták le a pénzt? Vagy ők is látni fogják? Továbbá mennyi idő mire reagálnak? A gond az, hogy az első ilyen eset május 18.-án volt, de csak most vettem észre. Ezek szerint ők nem nagyon figyelik ezt??

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.