Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22101) gattolino válasza petir (#22100) üzenetére


gattolino
senior tag

Hagyjad. Küldtem neki képernyőképet. Amúgy day trade-hez miért lenne gond a Revolut egy metal csomaggal? Ott bármennyit lehet venni és eladni. Többtízezret lehet csinálni vele egy nap. Hiszen beállíthatod, hogy jelezze, ha felment mondjuk 10centet. Vagy ezt csak a bizalom hiánya miatt csinálják az emberek? :K

Vivo X90 Pro Plus

(#22102) Maffia91 válasza Gabás (#22094) üzenetére


Maffia91
aktív tag

Furcsállom....
Én nem kaptam még ilyen emailt, de a honlapon látom, hogy 350.000/hó a díjmentes váltási összeg...
Viszont az appban nekem még 1.850.000-et mutat...

Most akkor?

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#22103) UberMutant válasza Maffia91 (#22102) üzenetére


UberMutant
őstag

az első sort olvastad?
"These terms apply from 12th August"

(#22104) Maffia91 válasza UberMutant (#22103) üzenetére


Maffia91
aktív tag

A linkelt oldalon valóban elkerülte a figyelmem. De ha a hivatalos oldalon nézem az árakat, akkor ott nem szerepel ez a dátum, viszont már a csökkentett átváltási összeg szerepel:
[kép]

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#22105) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Most jött emailba:

A legfontosabb változások:
Szeretnénk, hogy minden ügyfelünk biztonságban tudhassa a pénzét, ezért még részletesebben leírjuk, hogy hogyan védjük a nálunk elhelyezett összegeket. Ismered azt a szörnyű érzést, amikor útnak indítasz egy kifizetést, és pár másodperccel később rájössz, hogy rossz számlaadatokat adtál meg? Mostantól nem kell aggódnod: ügyfélszolgálati csapatunk ezentúl vissza tudja vonni a Revolut-számlákra érkező téves kifizetések egy részét.Bizonyára tudod, hogy ha a havi ingyenes átváltási limitnél több pénzt váltasz át, díjat kell fizetned. Most 350,000 HUF-re csökkentjük a limitet (amelyet kutatásaink szerint a legtöbben biztosan nem fogtok elérni). A limit felett felszámított díj változatlanul 0,5% marad, és mindig jelezni fogjuk, ha az adott devizaváltási művelet díjköteles. A Premium és a Metal csomag továbbra is korlátlan díjmentes átváltást kínál.A hétköznapokon változatlanul élvezheted a bankközi átváltási árfolyamot. A hétvégéken indított átváltások esetében azonban a legnépszerűbb pénznemeknél 0,5%-ról 1%-ra növeljük az árrést. Ennek célja, hogy fedezzük a mostanában egyre gyakoribb piaci mozgásokból eredő veszteségeinket. A többi pénznemnél változatlan marad a felár. Itt megnézheted a teljes listát. (Ne feledd, ha hétköznap indítod el az átváltást, elkerülheted a díjat.)A legnépszerűbb fizetési módok, például a Revolut-felhasználóknak indított kifizetések, a belföldi átutalások és az egységes eurofizetési térség (SEPA) területén belüli eurós átutalások ingyenesek maradnak. A külföldi számlákra indított más típusú kifizetések közül havonta az első ingyenes marad, ezt követően azonban minden fizetésért 150 HUF díjat számítunk fel.Ha egy országba nem az adott ország pénznemében indítasz átutalást, az USD-átutalások (például USD átutalása Brazíliába) esetében 1000 HUF-t, a nem USD-átutalások (például GBP átutalása Brazíliába) esetében pedig 2000 HUF-t számítunk fel. Minden esetben előre szólni fogunk, ha az általad beállított átutalás díjat von maga után.

(#22106) Quinine911 válasza INGJOKE (#22105) üzenetére


Quinine911
aktív tag

köszi! pont most olvastam én is a mailt. azért jócskán van benne változás, érdemes nagyon alaposan átolvasni.

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#22107) Maffia91 válasza INGJOKE (#22105) üzenetére


Maffia91
aktív tag

Véleményem szerint érdemes elgondolkodni a prémium kiváltásán. 1500 Ft / hó
(saját magam részéről a legnagyobb érvágás a deviza váltás keretének költsége)

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#22108) HoTDoG válasza INGJOKE (#22105) üzenetére


HoTDoG
tag

1.850.000 helyett már csak 350.000 -es limit.
Átlag nyaralásnál nem, de egyéb tranzakciónál fájó lehet és ismét lehet alternatívák után keresgélni...

(#22109) tuzpenge válasza Quinine911 (#22106) üzenetére


tuzpenge
őstag

Megszűnik a jóvilág....nyilván ez sem jótékonysági intézmény. Egy pár éven belül (???) elérik hogy olcsóbb lesz megint a bank.

ˣ

(#22110) balinlin válasza Maffia91 (#22107) üzenetére


balinlin
senior tag

Ezt mindenkinek magának kell kiszámolni és eldönteni. Nekem pl. biztos nem érné meg és szerintem a legtöbb felhasználónak szintén nem.
Aki intenzíven használja, annak persze más a helyzet.

(#22111) UberMutant válasza Maffia91 (#22107) üzenetére


UberMutant
őstag

650000 forint havi átváltásától éri meg a standard.

(#22112) ÁrPi2 válasza Gabás (#22094) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Azon töprengek minek minősül, illetve mibe kerül (majd) ha Pemápot vennék Revol-ról utalással? Ha lesz egy 150 forint vagy 1000 forint fix utalási díj, az persze nem egy fájdalmas költség..

(#22113) Gabás válasza ÁrPi2 (#22112) üzenetére


Gabás
addikt

Az ígéret szerint a SEPA-utalások továbbra is ingyenesek + az utalás előtt látni fogjuk a költséget

[ Szerkesztve ]

(#22114) Maffia91 válasza balinlin (#22110) üzenetére


Maffia91
aktív tag

Jogos az érvelésed.
De aki használja pl a tőzsdei részét, azoknak valószínűleg megéri a váltás.

Meddig él a jelenlegi prémium akció?

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#22115) SyMbioTe válasza Reácska (#22088) üzenetére

Na, válaszoltak. Azt írták, hogy ugye "átköltöztek" Litvániai bankhoz, és az ottani szabályok értelmében vezetői engedélyt nem fogadhatnak el. Várjam meg amíg megjön az új igazolvány, és ha megjött akkor írjak nekik ismét hogy igazolni szeretném magam.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#22116) C64 válasza INGJOKE (#22105) üzenetére


C64
őstag

Több ezer felhasználónkkal beszélgettünk arról, hogy mit tehetnénk azért, hogy még többet hozhassátok ki a pénzetekből.
Tudjuk, hogy te is szeretnéd hatékonyabban kézben tartani a kiadásaidat, nemcsak külföldön, hanem itthon is, és azt is, hogy mindig jó érzés, ha az ember megspórol egy kis pénzt. Ezért bevezettünk egy rakás költségtérítéses megszorítást, hogy több pénz vándolorljon át a számládról a miénkre. Enjoy 😎

Mekkora bullshit halmaz 😆

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#22117) Dyingsoul válasza INGJOKE (#22105) üzenetére


Dyingsoul
veterán

És ezzel elindult a Revolut is az átlag szar bankok irányába... :W
Nem értem miért kell valamit elqrni ami jól működik? Ennyire hajhászni kell azt a mocskos pénzt? Én pl autó vásárlást terveztem németben saját részre és a 350 ezres limitet jócskán túllépném... Na majd még utána nézek milyen költségei lesznek a limit fölött, de ez a lehetőség így már nem vonzó.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#22118) Somatom válasza Dyingsoul (#22117) üzenetére


Somatom
veterán

De, az egy egyszeri alkalom. Átváltasz prémiumra, leváltod a pénzt és csókolom. Mennyi a prémium? 10 Euró? Nem ez lesz a nagy sarc abban az autóvásárlásban.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#22119) leslie.hun válasza Dyingsoul (#22117) üzenetére


leslie.hun
csendes tag

Azért ez várható volt, csak lehet még nem mostanra vártuk.
Eddig a piacszerzés időszaka volt, amit a befektetők pénzén tudtak megvalósítani.
Most elkezdik ezt egy kicsit pénzre váltani. Nincs ebben semmi ördögi.
Még így is megéri sok embernek "nyaraló kártyának" vagy a kis és közepes összegű netes vásárlásoknál használni.

(#22120) Dyingsoul válasza Somatom (#22118) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Persze ez is egy lehetőség de ettől kicsit bonyolultabb a dolog: Havonta-kéthavonta akartam a mostani limit fölött félre tenni Revolutra és ott váltani EUR-ra, mert a Forint az túl stabil nekem, hogy abban tartsam a pénzem. Ez így már nehézkesebb. Pont annak határán vagyok, hogy nem biztos, hogy megéri kiváltanom a Premium-ot hosszabb időre.
Akárhogy is nézem, jobb volt az, hogy havonta volt lehetőségem 1.85m-t áttenni díjmentesen, mint az, hogy havi 350k a limit...
Egyszerűen szólva rugalmatlanabb megoldás lett a Revolut.

(#22119) leslie.hun: Nem mindenki nyaraló kártyának tervezte használni. Én már azon gondolkoztam, hogy ide kérjem a fizum. :U
Van akit nem érintenek a változtatások ez ok. Én is sokáig csak aliexpresses rendelésekre használtam a virtuális kártyával. De azért sok téren többet nyújtottak, mint a hazai bankok és ezeket most elkezdték lerombolni. Nem csak emiatt a limit módosítás miatt vagyok ki. Most ezt módosították, rendben. De mi lesz a következő lépés? Bármit tehetnek gyakorlatilag. Én ~ 1 éve használom már és úgy szerettem a szolgáltatásaikat ahogy voltak. Az utóbbi pár update-jük egyértelmű előrejelzés, hogy megindultak az ügyfelek szempontjából nézve egy rossz irányba. Innen már lehet bármi.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#22121) INGJOKE válasza C64 (#22116) üzenetére


INGJOKE
veterán

Miért szerinted mit kellet volna írniuk? A covid 19 miatt nem lehet utazni és pénze is kevesebb van az embereknek. Mi is szarul állunk ezért drágább lesz minden. Kösz haver legyen szép napod....
Ez jobb lett volna? :D

Dyingsoul

A változások 2020. augusztus 12-én lépnek életbe.

Vedd meg gyorsan a kocsit....

[ Szerkesztve ]

(#22122) Dyingsoul válasza INGJOKE (#22121) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Olvastam, nem tudom gyorsan megvenni az autót... Írtam, hogy ezt terveztem, a pénz egy része megvan, a másik része őszre-télre lett volna meg. Azon viszont elgondolkozok így, hogy amit eddig oda tettem azt aug 12-ig kivegyem onnan mert már az is többbszörösen limit fölött van.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#22123) maximus4


maximus4
csendes tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy ha jól emlékszem itt a topikba olvastam, hogy ez az óra alkalmas revolutos fizetésre. Ez valóban így van, illetve aki használja annak működik rendesen, nem dobálják vissza a terminálok?(a mol benzinkúttól eltekintve).

(#22124) Tuomas válasza leslie.hun (#22119) üzenetére


Tuomas
addikt

Így van, a Transferwise is nemrég emelt árat. Engem nem fog érinteni, ennyit nem használom küföldi fizetésre.

We were here

(#22125) Tuomas válasza Dyingsoul (#22120) üzenetére


Tuomas
addikt

"De mi lesz a következő lépés? Bármit tehetnek gyakorlatilag."

Ezen ráérsz majd akkor is gondolkozni, ha itt lesz a következő lépés. Addig kár rajta pörögni. Most elindultak egy irányba, nyilván a felhasználók visszajelzései alapján majd még alakul a dolog. Vagy nem. :DDD

We were here

(#22126) INGJOKE válasza maximus4 (#22123) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ha tudja az óra a Garminpay-t az mögé lehet tenni rev kártyát... én is most tervezek garmint venni...

(#22127) C64 válasza INGJOKE (#22121) üzenetére


C64
őstag

Ez még mindig jobban hangzik mint ez a bullshit maszlag.... 😉

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#22128) madrac válasza gattolino (#22096) üzenetére


madrac
őstag

Én csak 150 ezerért fektettem hasonlókba, mert ilyen rossz forint árfolyamon nem tartottam jó ötletnek még dollárt váltani befektetéshez forintért... Csak pislogtam én is mikor pár napja 300 ezernél is többet ért a portfólióm. Persze azóta bezuhant. Csodálkoznék, ha az épp aktuális árfolyamon ellehetne adni. Náluk is későbbi árfolyamon számolnak el eladásnál, nem?

(#22129) Oliverda válasza Dyingsoul (#22117) üzenetére


Oliverda
félisten

"Nem értem miért kell valamit elqrni ami jól működik?"

Az ő szempontjukból nagyon nem működik jól. Még egy fillér nyereséget sem tudtak elkönyvelni, és változatlan feltételek mellett nem is tudtak volna soha, azaz idővel borítékolhatóan csődbe mentek volna. Még a változásokkal együtt is bőven kedvező marad a sztenderd csomag, hisz úgy kínál egy rakás ingyenes dolgot, hogy jóformán semmit nem kér cserébe az ügyféltől.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22130) Dyingsoul válasza Oliverda (#22129) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Eddig az átváltásokat ingyen csinálták? Nem voltak prémium vagy metal ügyfeleik? Ezt jó tudni, hogy nulla nyereséggel üzemeltek eddig... :U

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#22131) beers


beers
addikt

Még így is jó azt a pár 10000-et rárakni és váltani!
Akit meg érint a havi 350k-s limit, az ne sírjon pár ezer ft miatt!

M&N

(#22132) Dyingsoul válasza beers (#22131) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Remélem te soha nem fogsz oda eljutni hogy egy 350k-s limit érzékenyen érintsen! :R

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#22133) leslie.hun válasza Dyingsoul (#22130) üzenetére


leslie.hun
csendes tag

Nemhogy nem volt nyereségük, de folyamatosan veszteségesen üzemeltek.
Mondom eddig a befektetők pénzén tudtak "ingyenesek" lenni.

(#22134) Somatom válasza Dyingsoul (#22120) üzenetére


Somatom
veterán

Igen, ez így gáz. Nekem az a szerencsém, hogy fordított a felállás. Euróban kapom a lóvét és csak annyit váltok, amennyit otthon elköltök. Az meg nincs 350. Esetleg vmi mással kombinálni? Mondjuk 350 Revon, fölötte Transferwise, vagy ilyesmi.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#22135) Dyingsoul válasza Somatom (#22134) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Ez jó ötlet, köszönöm a tippet! :R
Elkezdek alternatívákat keresni, aug 12-ig meg még kitalálom.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#22136) Oliverda válasza Dyingsoul (#22130) üzenetére


Oliverda
félisten

Nagy részt igen, hisz elég magasan volt az ingyenesség határa.

"Revolut records a £32.8 million net loss on revenues of £58.2 million for 2018."

[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22137) Tuomas válasza Somatom (#22134) üzenetére


Tuomas
addikt

Pl igen, de a TW-nál is van díja a váltásnak, úgy tudom. De persze arra jó, hogy valaki esetleg beleférjen az ingyenes Revolut keretbe.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#22138) 66zio válasza Dyingsoul (#22120) üzenetére


66zio
aktív tag

Csak a fizus számlának használáshoz pár gondolat. Sokan gondolkodnak rajta, de nem ajánlom. Pénzedre nincs betétbiztosítás, ha van, akkor sok szerencsét az érvényesítésre, de ez csak akkor gáz ha csőd van, van ennél nagyobb probléma is.

Olyan helyre biztos nem tenném a fizumat, ami csak telefonról elérhető. Mi van ha van valami a telefonoddal? Illetve mint itt is többünkkel előfordult, hogy egy frissítés után nem tudtál belépni jó pár napig. Szerintem ezen kockázotok vállalása túl nagy luxus.

(#22139) Dyingsoul válasza Oliverda (#22136) üzenetére


Dyingsoul
veterán

2018-ban. És 2019-ben? És 2020 Q1-ben?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#22140) gattolino válasza madrac (#22128) üzenetére


gattolino
senior tag

Én múltkor eladtam belőle 621$ részvényt és még dollárban van. De amennyi volt akkor a részvény árfolyama abban a pillanatban annyiért váltották be. Ha akkor amikor jól ment eladtam volna az egészet, akkor 2.3M hasznom lett volna. De sajnos zárva volt már a tőzsde. Így most 600 a haszon, kb negyed annyi. De megvárom míg újra felmegy. Remélhetőleg hamarosan.

Vivo X90 Pro Plus

(#22141) Tuomas válasza 66zio (#22138) üzenetére


Tuomas
addikt

"Mi van ha van valami a telefonoddal?"
Mondjuk attól még kártyá(id) vannak, hogy a pénzedet levedd.

A többivel egyetértek.

We were here

(#22142) madrac válasza gattolino (#22140) üzenetére


madrac
őstag

Most nem éri meg eladni az biztos. Én arra számítok, hogy hosszabb távon sokat fog emelkedni, tehát nem érdemes eladni. Azért az durva, hogy milyen gyorsan tud nagyot változni az árfolyam. Legalábbis egy befektetési alaphoz képest. Ilyen mozgásoknál simán megéri még tranzakciós díj ellenében is kereskedni.

(#22143) Ezekiell válasza Dyingsoul (#22139) üzenetére


Ezekiell
veterán

Arról majd pár hónap múlva lesz hír. 2020 februárjában ért véget a 2019-es fiscal year, majd október körül jön ki a 2019-es annual reportjuk.

Aki meg nem bír kiköhögni havi 350k váltás felett egy premium árát (ami konkrétan 0.4% a 350k-nak), az nem is értem, mit gondol, jótékonysági intézmény a Revolut?

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#22144) balinlin válasza Ezekiell (#22143) üzenetére


balinlin
senior tag

Szerintem ezt úgy hívják, hogy hiszti.
Persze nem esik jól ha valami drágul, de a boltban sem csinálunk balhét ha drágább lett a kenyér...

(#22145) Dyingsoul válasza Ezekiell (#22143) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Ahha, majd amikor jön a hír, hogy a Premium költségei is változnak, vagy ott is csökken a limit akkor majd ismét át kell gondolni, hogy megéri-e még használni... Én ilyen bizonytalan szolgáltatásokra nem fizetek elő.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#22146) razorbenke92

Már alig várom, hogy a napi egy ingyenes utalás után minden további utalásnál meg kell nézni egy reklámot mielőtt megadhatod az adatokat :D ;]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#22147) Ezekiell válasza Dyingsoul (#22145) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nem is kötelezett senki se, hogy előfizess - amint nem tetszik, lehet menni máshova. A normál bankok is egyoldalúan módosítanak ám kondíciókat, azok is "bizonytalanok" neked?

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#22148) Tuomas válasza Ezekiell (#22147) üzenetére


Tuomas
addikt

És az élelmiszer árak is mindig változnak, arról nem beszélve, hol van akció, hol nincs. :DDD
De persze enni kötelező.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#22149) kmarci25 válasza Dyingsoul (#22145) üzenetére


kmarci25
veterán

Ha bizonytalannak tartod, akkor hogyan gondolkodhattál azon, hogy a fizudat Revolutra kéred? Persze, oké, hogy nem örülünk neki, hogy változnak a feltételek, és megértem (részben) a felháborodásodat, amiért nem fog menni (ingyenesen) a korábban kitalált módszered, de azért ez továbbra is egy szolgáltatás, ahol a cél a nyereség.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#22150) aujjobba válasza Dyingsoul (#22145) üzenetére


aujjobba
addikt

Azt tartsatok eszben hogy a Premium csomagra 1 evre tudsz kotni, egyhonapra nem.
A dija pedig csak az elso evben 1700 Ft/ho, utana 2500 Ft/ho.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.