Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23551) LordRajZoL válasza kmarci25 (#23548) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Semmi nyoma sehol se. Se tranzakcio listába se a számlák közt :D Amikor fizettem akkor lehetett kivonatot kérni de nem tettem :D

zZz

(#23552) petir


petir
senior tag

Sziasztok

Egy kissebb kalamajka történt itt a Lime használatakor

Még a virtuális kártyát is tiltotta amit aztán engedett oldani szóval nem volt gond. Tetszett, hogy gyanús tranzakció ként értesített.
Egy dolgot nem értek miért van egy 9£-os terhelés és utána miért egy 8£-os?
Ezek az áthúzottak gyakorlatilag nem lettek levonva ugye ?

Illetve másik kérdésem nem használom napi szinten a Lime-ot csak nagyon ritkán de érdemes nyitnom egy angol ( font ) számlát? Mert itt ugye abba terhelt...🤔

(#23553) bandus


bandus
veterán

revolutra történő huf utalás esetén tapasztalt valaki bármi problémát? korábban 5-10 perc alatt átért az utalás, most pedig már lassan két órája nem. erste bank. :F

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23554) okoska74 válasza bandus (#23553) üzenetére


okoska74
senior tag

Pont ma nálam is az erste 7orakkor küldött átutalás a számlámra 10:48 ra ért ide. :W
Eddig a leghosszabb idő kb 15 perc volt, de álltalában pár perc alatt itt van.

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#23555) lehella


lehella
senior tag

Kellemes tapasztalatom a Revoluttal összefoglalva. Közel két hónapja indítottam chargebacket Ryanair felé a törölt járat-visszatartott repülőjegy ára miatt. Ez a mai nap telt le, a sztori nem oldódott meg a Ryanair részéről.
Revolut ma visszaadta a terhelést, miután érdeklődtem az ügyfélszolgálaton. Utána továbbutaltam Forint OTP számlára, ahova 1 órán belül megérkezett.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#23556) bandus válasza okoska74 (#23554) üzenetére


bandus
veterán

2 óra 5 perc volt most :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23557) lehella


lehella
senior tag

Sziasztok, volt valami gond mostanában? OTP-s Euro ATM-ből szerettem volna kivenni Curve kártyával 200€-t, de elutasította a felvételt. Megpróbáltam ismét, ugyanaz a hiba. Mind a Curve mint a Revolut app azt jelzi, hogy felvettem 2x200€-t.
A Curve kártya limiteknél nem látszik viszont, hogy elment volna ma kp felvétellel a keretem :F

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#23558) LordRajZoL


LordRajZoL
aktív tag

Mai nap fizettem a kártyával 2 helyen. Mire hazaértem előkerült az Alis terhelés megfelelő összeggel s számlán

zZz

(#23559) Tuomas válasza lehella (#23557) üzenetére


Tuomas
addikt

Én ma délelőtt neten tudtam vásárolni virtuálissal, nem tapasztaltam problémát (mármint Revolut oldalról). Ilyenkor elég nehéz behatárolni, hogy vajon a Revolut, vagy a Curve a ludas.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#23560) lehella válasza Tuomas (#23559) üzenetére


lehella
senior tag

Otp hiba volt elvileg, beszéltem az ügyfélszolgálattal.. Az Otp már sztornózta is, remélem hamar visszacsorog a pénz.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#23561) C64


C64
őstag

Binance -> nem támogatott kereskedő.... fasza, a surmóság netovábbja -_-

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#23562) szvl


szvl
tag

Július 23.-án volt egy kártyás vásárlásom, ami elsőre sikertelen volt (második próbálkozásra már sikeres). A sikertelen próbálkozás a Revolut app-ban jelenleg is függőben állapotú, mellette a szokásos szöveggel: Ha 7 napon belül a kereskedő nem igényli az összeget, megtörténik a sztornózás.

A 7 nap már eltelt (12-nél tartunk), a sztornózás még nem történt meg. Közel 20.000 Ft-ról van szó, örülnék, ha már rendelkezhetnék vele...

Van valakinek hasonló tapasztalata?

(#23563) Tuomas válasza szvl (#23562) üzenetére


Tuomas
addikt

Ha rámész az adott tételre a tranzakcióknál és lemész az oldal aljára, lesz olyan gomb, hogy probléma jelentése. Jjelezd a support felé, hátha meg tudják gyorsítani.

We were here

(#23564) szvl válasza Tuomas (#23563) üzenetére


szvl
tag

Jééé, valóban: a "Probléma jelentése", majd "Vissza szeretném téríttetni ezt a vásárlást" menüpontokat kiválasztva meg is jelent az összeg az egyenlegemen.

Ezer köszönet! :)

(#23565) Tuomas válasza szvl (#23564) üzenetére


Tuomas
addikt

Szuper, nincs mit, azt én sem tudtam, hogy van "dedikált gomb" a visszatérítésre (még nem volt rá szükségem), mindig tanul valami újat az ember. :D

We were here

(#23566) hedgehog válasza petir (#23552) üzenetére


hedgehog
senior tag

Nekem is mindig 8£-t terhel be először a Lime, és aztán változtatja csak a valós összegre (azt a 9-et nem értem, talán ha az volt az első, akkor a card-check-el együtt számolja...)

Ha hétvégén is akarsz rollerezni, akkor érdemes GBP számlát nyitnod, és hét közben átváltanod rá egy kis pénzt, hogy legyen keret (legalább 8£ legyen rajta mindig)

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#23567) tsilver


tsilver
aktív tag

revolutra szerettem volna ma feltölteni EUR-t Curve kártyával, de azt írja nem támogatott, normális ez?

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#23568) gzbotii válasza tsilver (#23567) üzenetére


gzbotii
veterán

De miért Curvvel akarsz rá eurót tölteni?
Curve mögötti kártya pénzneme euró?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#23569) tsilver válasza gzbotii (#23568) üzenetére


tsilver
aktív tag

Ft

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#23570) balinlin válasza tsilver (#23569) üzenetére


balinlin
senior tag

Akkor nem értem a koncepciót. De ettől még sikerülni kellett volna.

(#23571) bandus válasza bandus (#23556) üzenetére


bandus
veterán

mára helyreállt, csak 5 perc volt :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23572) gzbotii válasza tsilver (#23569) üzenetére


gzbotii
veterán

Töltsd fel forinttal, akár a bankod kártyájával, és Revoluton váltsd át euróra.

Curve csak havi 500£-ig vált bankközi árfolyamon, utána feláras.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#23573) jotzo01


jotzo01
tag

Attól tartok,ez rossz hír a revolutnak, kérdés, hozzánk is elér-a valamikor.
https://www.napi.hu/nemzetkozi_vallalatok/bankszamla-szamlanyitas-google-pay-okostelefon-fizetes.711094.html
[link]

[ Szerkesztve ]

(#23574) Somatom


Somatom
veterán

Most olvasom az összefoglalóban, hogy a felár nélküli pénzfelvételhez a hóforduló egyedi. Hol tudom megnézni, hogy mikor van az enyém?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#23575) sopruk válasza Somatom (#23574) üzenetére


sopruk
aktív tag

Alul a jobb szélső ikon / Beállítások (fogaskerék) / Díjcsomag és legalul "A havi limitek a következő napon frissülnek: "

(#23576) Oliverda válasza jotzo01 (#23573) üzenetére


Oliverda
félisten

Még a Google Pay sem érte el idáig.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23577) Somatom válasza sopruk (#23575) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! :R
Sajnos, kifelé menet már nem vehetek ki lóvét, csak majd hazafelé. Novemberig egy autó árát szeretném kicsöpögtetni Curve, Revo kombóból, ami 100 -asokban jobb lenne, mint 50 -esekben. 100 -as címletet viszont csak kinti automatából tudok kivenni. OTP -s csak 50 -est ad.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#23578) zerodot válasza Tuomas (#23565) üzenetére


zerodot
aktív tag

Igen, van, én is használtam már. És még a 7 napot se kell megvárni, gyakorlatilag rögtön felszabadíthatod így a pénzedet. Viszont a tranzakciót magát ez nem sztornózza, vagyis ha a bolt később tényleg beterheli, akkor (újra) levonódik az összeg a számládról.

(#23579) Gabás válasza zerodot (#23578) üzenetére


Gabás
addikt

Pontosan hol? Nekem csak a támogatási lehetőségek jelennek meg.

(#23580) zerodot válasza Gabás (#23579) üzenetére


zerodot
aktív tag

#23563 + #23564

Nekem jelenleg nincs pending tranzakcióm, hogy pontosabban meg tudnám nézni. De alapvetően ha kiválasztod az adott tranzakciót, akkor legalul "Report an issue" és ott lesz valahol.

Szerk.: Látok ott így is egy "I want to cancel this transfer" opciót, szerintem az lesz az, de nem akarok most rábökni, nehogy valami fölösleges galibát okozzak magamnak :D

[ Szerkesztve ]

(#23581) Gabás válasza zerodot (#23580) üzenetére


Gabás
addikt

Érdekes, mert nekem nem (Android, 7.10.2)

(#23582) sopruk válasza zerodot (#23580) üzenetére


sopruk
aktív tag

Szombaton egy tévesen vásárolt vonatjegyet visszatéríttettem, de kb másfél hét mire az visszakerül az egyenlegemre. Az állapota már "kész", nincs már ott a 7 napos függőben...
Ezt is vissza tudom téríttetni azonnal ezzel módszerrel? Vagy csak addig működig amíg függőben van az állapota?

(#23583) balinlin válasza sopruk (#23582) üzenetére


balinlin
senior tag

Az egy egészen más ügy.
Esetedben a tranzakció és a jegykiadás (ha virtuálisan is) megtörtént. Azaz nem téves tranzakcióról van szó, megkaptad az ellenszolgáltatást.
A visszatérítés meg emlékeim szerint nem is a teljes jegyár lesz, ha MÁVról van szó, de ebben nem vagyok biztos. Rég volt ilyen dolgom velük.
Röviden: ne használd ezt a funkciót, nem erre van.

(#23584) okoska74 válasza balinlin (#23583) üzenetére


okoska74
senior tag

Tegnapelött vett a lányom a junior kártyájával egy játékot az interneten, de sajnos elfelejtette megnézni a gépigényét, ezért visszakérte a pénzt mivel a játék nem tudott elindulni a gépén. Mára vissza is utalták a pénzt.
A visszatérítés miatt szerencsések vagyunk mivel ez nem az ő hibájuk.

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#23585) sopruk válasza balinlin (#23583) üzenetére


sopruk
aktív tag

Jaja, tényleg! Csökkentett összeget fogok visszakapni. Már látom, hogy jól összekutyulnám vele a dolgot...
Köszi az infót!

(#23586) t72killer válasza viktorhu (#20108) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mennyi idő az ilyen? Én is belefutottam hasonlóba, múlt hét óta ott a levont, "befejezett" tétel:((

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#23587) tonyrulez válasza jotzo01 (#23573) üzenetére


tonyrulez
őstag

A Google Pay, akkori nevén még Android Pay, 2015-ben jelent meg. Magyarországon a mai napig nem érhető el hivatalosan, lehet mókolni hogy apk-t beszerzed valahonnan, és azt próbálod életre kelteni, több kevesebb sikerrel.

A linkelt cikk szerint a Google Pay nem a Revolut-hoz hasonló saját "banki" szolgáltatást fog nyújtani, csak egy frontendet nyújtanak a nagy bankok direkt erre a célra készített számlacsomagjaikhoz. Kétlem hogy a Revolut-ot ez megfektetné, ahol nem is az app, hanem az olcsósság (ingyenesség), jó árfolyamon váltás a lényeg. Most hogy Google Pay felületen keresztül éred el a nagy bankokat, nem lesz kedvezőbb a Revolutnál.

4 8 15 16 23 42

(#23588) jotzo01 válasza tonyrulez (#23587) üzenetére


jotzo01
tag

Biztos vagyok benne, hogy ha a Google Pay hivatalosan is elérhető lesz nálunk, sokan át fognak pártolni a Revolutról. Nagyobb, megbízhatóbb cég (az átlagember gondolkodásából kiindulva), nem kell mókolni, pl. ha teló nfc-vel szeretném használni. Az meg hogy milyen szolgáltatást ad mellé, (váltás, pénzfelvétel, részvény), majd kiderül, remélem hamarosan.

(#23589) Tuomas válasza jotzo01 (#23588) üzenetére


Tuomas
addikt

Szerintem Te kevered kicsit a dolgokat. A Revolut és a Google Pay nem ugyan azt a szolgáltatást nyújtja. A Google Pay egy fizetési szolgáltatás, amin keresztül fizetni tudsz, de nincs mögötte számla, sem pénz, csak egy bankkártya, ami lehet éppen Revolut kártya -> azaz a Google Pay önmagában nem működik, kell mögé egy bankkártya.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#23590) kmarci25 válasza Tuomas (#23589) üzenetére


kmarci25
veterán

A nagyobb gond az, hogy a linkelt cikk is pongyola, a "szakmában járatos újságíró" nem sokat ért a dolgoból... :U

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#23591) Brandynew válasza jotzo01 (#23573) üzenetére


Brandynew
őstag

Tehát a Google biztosít egy bérelhető mobilappot a hagyományos bankszámlákhoz. A legtöbb banknak most is van mobilappja, miért rossz hír ez a Revolutnak?

(#23592) bigdady válasza Brandynew (#23591) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mert sokan csak a telefonnal fizetés miatt használják mert a bankjuk nem támogatja. Ahogy egyre elterjedtebb a bankoknál a támogatottság térnek vissza mint pl én is ahogy a bankom támogatta. Azóta csak az eldobhatoval vásárolok revoluttal eBay és ali és kész másra nem is használom.
Gpay meg ezt még felgyorsítaná

(#23593) Tuomas válasza bigdady (#23592) üzenetére


Tuomas
addikt

Mennyi az a sok?
Külföldön több országban eddig is volt gpay, ha meg a hazai piac egy része emiatt használja, az a teljes felhasználói bázishoz képest nem mondható soknak.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#23594) balinlin válasza Tuomas (#23593) üzenetére


balinlin
senior tag

Főleg, hogy ezekből az emberekből olyan sok bevétele sincs szerintem a revolutnak.

(#23595) Pocok256


Pocok256
veterán

Sziasztok Revoluton részvényekkel kereskedtem majd most eladtam mindet elvileg megjelent ugye, hogy x összegű USD van a részvény számlámon viszont ezt egyelőre nem tudom kivenni mert nem elérhető az összeg. Valakinek van tapasztalata, hogy ez az összeg mikor lesz elérhető ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#23596) bigdady válasza Tuomas (#23593) üzenetére


bigdady
nagyúr

A felvetés is pont ez volt: NFC-s fizetéssel mókolás

(#23597) Franky2Ster válasza Pocok256 (#23595) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Tudtommal 4-5 munkanap.

(#23598) Tuomas válasza bigdady (#23596) üzenetére


Tuomas
addikt

Lehet, hogy másra gondolunk, de az alapfelvetés az én értelmezésem szerint az volt, hogy a google pay ki fogja szorítani (vagy megszorongatni) a revolutot (globálisan). Ez így nem kijelenthető szerintem, mert a google pay nem helyettesíti a revolutot. Az egy másik oldala a dolognak, hogy néhány ember itthon csak azért használ revolutot, hogy tudjon használni gpayt. De ugyebár ha hivatalosan elérhető lesz a google pay, az nem jelenti azt, hogy nem lehet vele használni a revolutot, az már egyéni preferencia, hogy ki milyen kártyát rak mögé.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#23599) vmarci21 válasza Tuomas (#23598) üzenetére


vmarci21
tag

"have announced that they are partnering with Google to offer digital-first bank accounts directly in the Google Pay app. As explained by BBVA, the financial side of these accounts will be managed by the partner banks, and Google will provide the front-end, intuitive user experiences and financial insights.”

Link

Jelenleg az USA-ban a Revolut is pont így működik:
Az amerikai Revolut számlákat a Metropolitan Commercial Bank kezeli, míg a márkanevet, meg az alkalmazást hozzá a Revolut adja.
Úgy hogy alap felállásban ez simán lehet Revolut-alternatíva is, attól függően, hogy a Google milyen szolgáltatásokat, milyen áron fog kínálni.

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#23600) Tuomas válasza vmarci21 (#23599) üzenetére


Tuomas
addikt

Lehet, hogy igazad van, sajnos azt nem tudom, hogy az Usában hogy működik a Revolut.

We were here

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.