Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22201) kuksa90


kuksa90
őstag

Sziasztok!

Horvátországi költésre milyen zsebet csináljak a revoban? Euro-t vagy kunát? :R

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#22202) Peter.70 válasza kuksa90 (#22201) üzenetére


Peter.70
őstag

Szerintem Kuna

(#22203) kuksa90 válasza Peter.70 (#22202) üzenetére


kuksa90
őstag

Szerintem is, de euroban kapom a számlát. Azt nem tudom, hogy helyalapú ellenőrzést is végez a Revo, illetve ragaszkodik- e az adott ország pénzneméhez :F ?

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#22204) emeritus válasza kuksa90 (#22203) üzenetére


emeritus
tag

Nem világos a számla ügye! Megvilágítanád? Csinálj euro és kuna zsebet is, a zseb ingyen van. Mikor fizetsz, először a fizetendő pénznem (kuna, euro?) zsebét terheli. Ez a jó. Ha nincs ott fedezet, akkor az alap pénznemet (Ft?) választja, ha ott sincs fedezet, akkor azt a zsebet, ahol a legtöbb a fedezet. A kuna/euro zseb kuna/euro terhelésénél értelemszerűen nincs váltás, egyébként igen. Ha a terminál (DCC!) kérdezi mindig a helyi pénznemet (kuna) válaszd! Ha jól értelmezem a kérdést.

[ Szerkesztve ]

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#22205) geryboro válasza kmarci25 (#22067) üzenetére


geryboro
senior tag

igen, ez igy volt. köszi

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#22206) Dyingsoul válasza zsamiatt (#22196) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Enyhén túltolom?

Ma az egyik fórumozó akit személyesen ismerek egy vicces megjegyzést tett rám, amit először nem értettem és nem is esett jól és ezt tudtára adtam. Bocsánatot kért és linkelte (#22183) gzbotii hozzászólását, hogy ennek kapcsán jött a poén. Persze én már letudtam a témát, nem olvastam azóta a topikot ezért nem értettem az ismerős viccét. Ezért jöttem vissza és ezért írtam azt, hogy ez a hozzászólás sérti a becsületemet mikor ezt visszahallom másoktól, élőben.

Lehet írogatni az interneten össze vissza de azt ne felejtsétek el, hogy itt a nickek mögött valós személyek vannak és vannak akik ismerik is egymást, páran személyesen is. Pl Segal is ismer engem, de nem ő volt ez a szóban forgó ismerős.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#22207) gzbotii válasza Dyingsoul (#22189) üzenetére


gzbotii
veterán

Miről beszélsz? Milyen becsületsértés?
Lol.

Szerk.: totál offot bár tedd offba.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#22208) Dyingsoul válasza gzbotii (#22207) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Ha lenne benned gerinc akkor törölnéd és bocsánatot kérnél. És miért tegyem OFF-ba ha arra válaszoltam, az a téma amit te írtál, ON-ban?

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#22209) gzbotii válasza Dyingsoul (#22208) üzenetére


gzbotii
veterán

Mit kéne törölni és miért kell bocsánatot kérni, mégis? Mert azt írtam, hogy te biztos lemondasz egy nagyobb fizetésről, csak, hogy ne kerüljön sok pénzbe az alkalmazódnak? Ahogy a Revolut mondjon le az extra profitról?

Te itt két napja ki vagy akadva, hogy a Revolut mekkora szemét, hogy kapitalista vállalatként pénzt akarnak keresni. Úgy, hogy még így is kedvezőbbek a feltételek, mint egy banknál.
Ráadásul nem is kötelező használni, ha nem tetszik, ahogy/amilyen feltétlekkel a szolgáltatásuk működik.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#22210) Joef


Joef
csendes tag

Sziasztok,

Standard csomagom van,régebben a barátok meghívásánál ott volt, hogy a fizikai kártya küldése ingyenes.

Most már nem látom ezt, tehát a küldés 6 GBP?

Mindenkinél megszűnt az ingyenesség? (standard csomagnál), v. csak én használom keveset, és ezért?

köszi, Joe

(#22211) gzbotii válasza Joef (#22210) üzenetére


gzbotii
veterán

Szia,

Ezek az akciók többnyire időszakosak. Most nekem se írja, hogy kapna ingyen kártyát a meghívott (régen több embert is hívtam meg, nekik volt ingyen szállítás).

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#22212) Peter.70 válasza Joef (#22210) üzenetére


Peter.70
őstag

Többen írták, hogy ha csak virtuális kártyát kérsz, akkor pár hét múlva a revolut fogja fel ajánlani, hogy ingyen küld fizikai kártyát

[ Szerkesztve ]

(#22213) kovacslevi98


kovacslevi98
csendes tag

Sziasztok, prémiumom van es azt szeretnem kerdezni, hogy a reptereken a premiumvarokba tenyleg belehet menni ingyen egy baratommal, ha 1 orat kesik a gep vagy ez csak egy bullsh*t?
Illetve azt irja, hogy a kesesnel orankent 80£-t karteritenek, ez is igaz?
Csak azert kerdezem, mert ezeket valahogy tenyleg nem tudom elhinni, de nagyon jo lenne, mivel sokat utazom repulovel.

(#22214) Somatom


Somatom
veterán

Ez egyre szebb. A Curve vmi limittúllépés miatt elutasította az ötödik 200 Eurós pénzfelvételemet. Odaát azt javasolták, hogy használjam másra is a Curve kártyát. Nosza, beraktam alá a Revolut virtuálisat. Tegnap fizettem vele a benzinkúton 22 Eurót, síma ügy volt. Ma 70 Euróval próbáltam egy Lidl -ben, de elutasított. Kínos volt a szitu. Utána néztem a telót és vmi Sherlock nevű csávó üzent a Revoluttól, hogy szerinte gyanús volt a tranzakció, ezért befagyasztotta a kártyát. Tény, hogy kaját is vettem, nem csak alkoholt, de ettől még nem kéne gyanús legyen egy 70 Eurós, Lidl vásárlás. Az én nevemre szól mindkét kártya és egy német Lidl nem épp a kártyacsalások fellegvára. Nem tudjátok, hogy hol van ez a Sherlock csávó? Épp van nálam egy fémbetétes, 44 -es munkásbakancs, amivel pont fel tudnám rúgni a Holdig.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#22215) agroman válasza Somatom (#22214) üzenetére


agroman
senior tag

a scherlock csavo egy AI es vhol a RAMban csucsul.. :D
vszinuleg minden elso fizetesnel kiakad, mert 1. szarul van megirva, 2. nincs mihez viszonyitania.

az appban jelezni kell, hogy te akartal fizetni, utana majd engedi...

------

(#22216) Somatom válasza agroman (#22215) üzenetére


Somatom
veterán

De, akkor mi a garancia arra, hogy mondjuk az Aldit tudja viszonyítani a Lidl -höz? Ha minden új bótot elutasít, akkor még Kovács II. Béla tizedes szintjét sem üti meg, nemhogy Sherlockét. Sir Arthur Conan Doyle forog a sírjában.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#22217) balinlin válasza Somatom (#22216) üzenetére


balinlin
senior tag

Nem valószínű hogy bolt függő. Jó eséllyel ha egyszer áment mondasz rá, akkor utána menni fog mindenhol.

(#22218) freelancer68 válasza Somatom (#22214) üzenetére


freelancer68
tag

Szerintem azon akadt ki a revolut AI, hogy a curve "GB London CRV*LIDL" mcc-t küldött. Ahogy írták. ha jelzed, hogy Te voltál az, akkor már menni fog.

(#22219) Somatom válasza freelancer68 (#22218) üzenetére


Somatom
veterán

Persze, már jeleztem. Csak, tudod ez, ott, a pénztárnál kínos. Áll mögöttem a sor, nincs idő arra, hogy nyomozgassam, vajon most épp miért utasította el.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#22220) IamTheDog


IamTheDog
tag

Sziasztok,

mikor regisztráltam a Revolutra idén márciusban véletlenül előfizetem prémiumra (ne is kérdezzétek!), de jelenleg nincs szükségem rá. Most ugye jön ez a változás augusztus 12-től, emiatt küldtek is levelet, amiben ez áll:

"A változások 2020. augusztus 12-vel, az új limitek pedig a következő újraszámolás megkezdésekor lépnek életbe. Ha eddig a napig nem reagálsz, a változások automatikusan érvényesek lesznek rád nézve. Ha a módosítások miatt szeretnéd felmondani a Premium csomagodat, az appban díjmentesen elintézzük neked, de nagyon örülnénk, ha maradnál!"

Na, gondoltam, kihasználom a dolgot, és helyrehozom a hibámat, erre a procedúra végén kiírta, hogy akkor most ők le fognak vonni tőlem 5000 forintot, ha tényleg folytatom.

Akkor most díjmentes ez a lemondás a változások miatt vagy nem?

Bocs, tárgytalan, tovább kellett volna olvasnom a levelet.

[ Szerkesztve ]

(#22221) emeritus válasza Somatom (#22214) üzenetére


emeritus
tag

Helyalapú biztonság be volt kapcsolva a Revolutopn "C" mögött? (Hogy többet tudjunk és kevesebbet nem tudjunk.)

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#22222) Somatom válasza emeritus (#22221) üzenetére


Somatom
veterán

Nem volt bekapcsolva. Próbálkozott vele, de elutasítottam. Kamionosként nem lenne praktikus.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#22223) Oliverda válasza kovacslevi98 (#22213) üzenetére


Oliverda
félisten

Igaz, a 80 fontot viszont nem tudom, hol láttad, mert ilyen nincs.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22224) LordRajZoL válasza Somatom (#22222) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Én azt hittem azt figyeli ez a funkció hogy telefonod a kártya közelébe van e. Tehat ha te a balatonba ülsz akkora valszeg egy londoni terminalnal valszeg nem te vagy

zZz

(#22225) JóGéza válasza LordRajZoL (#22224) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Szerintem is arra szolgálhat.

(#22226) Somatom válasza LordRajZoL (#22224) üzenetére


Somatom
veterán

De, akkor mennyi lehet az elfogadó köre? Ma az autóban volt a teló, amikor vásároltam. Hogyan használja? Csak a vásárlásnál ellenőriz, vagy állandóan monitorozza a pozíciómat? Mi van akkor, ha a vásárlásnál nem kap pozícióinfót?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#22227) LordRajZoL válasza Somatom (#22226) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Hát azért gondolom ad egy pár km csuszást. Én szoktam úgy használni hogy teló otthon én meg másik faluba kb 3 km. Biztos hogy nagyobb távot, országot figyel de ezt gondolom meg tudnák mondani ha nyilvános az infó. Ez kb olyan lehet mint banknál mikor megcsöngettek hogy én fizettem e prágába

zZz

(#22228) Somatom válasza LordRajZoL (#22227) üzenetére


Somatom
veterán

Ehhez nem kellene ilyen hókuszpókusz. Legalább 50 -szer fizettem eddig német Lidlikben. Semmi gyanús sem volt ebben. Annyira biztos nem, hogy blokkoljanak egy 70 Eurós kifizetést. Ahogy írod, a bank is utólag kérdez. Az app is tehetne ugyanígy.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#22229) szabi__memo válasza Somatom (#22228) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Jó de azok azt se kérdezik meg honnan van a pénzed ;]
Akkor sem ha az akár 100 euró, vagy 200 ;];]

(#22230) viktorhu válasza Somatom (#22228) üzenetére


viktorhu
veterán

De most nem német lidl-bem fizettél, hanem Londonban. Ez az egyik ok, ami miatt nem használom a curve-öt, mert Angliába helyezi a tranzakciókat.

(#22231) Oliverda válasza viktorhu (#22230) üzenetére


Oliverda
félisten

És ez mit számít?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22232) Somatom válasza viktorhu (#22230) üzenetére


Somatom
veterán

De, ha nem használom másra, akkor pénzt sem enged kivenni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#22233) JóGéza válasza viktorhu (#22230) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Van olyan hitelkártya, ami a külföldi vásárlásokra ad visszatérítést.

(#22234) Wentz89


Wentz89
friss újonc

Sziasztok! Kérdésem a következő lenne, közvetetten érintve a Revolut-ot, de hátha valaki találkozott az esettel.
Kaptam egyik ismerősömtől egy utalást, amit ő revolutos számláról küldött nekem egy otps számlára. Egy hónappal később vissza akartam neki küldeni a pénzt, így bementem a számlatörtenetbe, és visszaküldtem ugyanazokkal az adatokkal, arra a számlaszámra, amiről kaptam. Szólt a srác, hogy neki a pénz nem érkezett meg, és amikor mutattam neki a számlaszámot, fogalma sem volt, hogy kié, mert nem az övé. De az biztos, hogy tőle jött a pénz, hiszen a név is az övé volt. Kérdésem, hogy akkor hol lehet szerintetek a pénz és akkor én hova utaltam vissza?

(#22235) Tuomas válasza Wentz89 (#22234) üzenetére


Tuomas
addikt

A közvetítő bank bankszámlájára utaltad vissza.

We were here

(#22236) Wentz89 válasza Tuomas (#22235) üzenetére


Wentz89
friss újonc

Mi lesz ezzel a pénzzel? Elvileg az Otpnál indítottam egy tranzakció visszahívása folyamatot, de szerinted van esélyem visszakapni?

(#22237) KTU válasza Wentz89 (#22236) üzenetére


KTU
addikt

1 - 2 hónap és visszakapod, de lehet több is.
Sajnos elmaradt az egyeztetés köztetek, neki a tradicionális banknál vezetett számlára kellett volna visszautalnod, mivel gondolom ő is tölti valahonnan az egyenlegét.

A "srác"-nak is kellene jelezni a Revolut fele hogy mi történt, de sajnos ez sem szokott sok sikerrel járni,
mivel ahogy Tuomas írta: közvetítő bank bankszámlán van a pénz.

Egyszer visszakapod. :U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#22238) Wentz89 válasza KTU (#22237) üzenetére


Wentz89
friss újonc

Persze azóta tisztáztuk a dolgot, hogy neki hogyan kellett volna küldenem, csak tényleg ez érdekelt, hogy akkor most hol is az a a pénz, kinek utaltam én, és hogy visszajön e még ha idővel is.

(#22239) bandus


bandus
veterán

eddig tipikusan, ha külföldön költöttem pénzt, akkor töltöttem a revolut kártyámra forintot, 50-100-200k-t. tegnap megpróbáltam feltölteni 1 M forintot, amit nem engedett, és utána kisebb összegeket: 500k, 200k, 50k sem. ma engedett feltölteni 100k-t. de második tranzakciónak mág egyszer 100k-t már nem. a hülye chat botjaik nem igazán segítenek, és egy normális supportos mailcímre pedig nem sikerült rábukkannom. hogy a fenébe tudok feltölteni nagyobb összeget, mint eddig? értem én, hogy nézi az aktivitásomat, de ha egyszer lekorlátoz 100k-s feltöltésnél akkor sosem fogok tudni 300, meg 500k-t feltölteni, hogy végre elérjem az 1 M-et. :F köszi, ha tudtok ebben segíteni :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#22240) kovacslevi98 válasza Oliverda (#22223) üzenetére


kovacslevi98
csendes tag

Akkor 4 ora keses utan ad orankenti karteritest?

[ Szerkesztve ]

(#22241) Ezekiell válasza bandus (#22239) üzenetére


Ezekiell
veterán

Support chatet indíts, írd be hogy 'live agent' és akkor kapsz embert, akivel tudsz beszélni.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#22242) Tuomas válasza bandus (#22239) üzenetére


Tuomas
addikt

A chat-en ha beírod, hogy liveagent, akkor kapsz embert és nem kell csetbottal beszélned.
Meg lettem előzve. :DDD

[ Szerkesztve ]

We were here

(#22243) Oliverda válasza kovacslevi98 (#22240) üzenetére


Oliverda
félisten

Ja, de az az utasbiztosításban része, nem a Smart Delay-é.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22244) IamTheDog


IamTheDog
tag

Ha lemondtam a Revolut Premiumot, attól még a prémium kártyámat tudom tovább használni?

(#22245) balinlin válasza IamTheDog (#22244) üzenetére


balinlin
senior tag

Igen
Én sem vagyok már metál, a 2 metal és 1 prémium kártyám továbbra is működik

(#22246) NC-17


NC-17
csendes tag

Sziasztok!
Év elejen megvaltoztatta az MCC-t a Revolut igy a befizetesek hitelkartyarol keszpenzfelvetelnek minosultek. Azota is azon az MCC-n mukodnek a befizetesek?

(#22247) Oliverda válasza NC-17 (#22246) üzenetére


Oliverda
félisten

Most épp 4829 az MCC.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22248) pictigjis válasza NC-17 (#22246) üzenetére


pictigjis
senior tag

csak az erste csinalja ezt. egyebkent igen, mivel az mcc 4829 azota is, erste keszpenzfelvetelnek konyveli a hitelkartyakon

(#22249) vmarci21 válasza LordRajZoL (#22227) üzenetére


vmarci21
tag

Biztosan nem országot figyel, határ menti településen élők biztosan meg tudják erősíteni azt a tapasztalatomat, hogy megy úgy is, hogy a telefon Magyarországon van, te meg egy szomszédos országban fizetsz éppen. (vagy veled van a telefon, csak nem engedted fel netre, így Revolut nem tudatja, hogy időközben átlépded a határt.. :) ). Valószínűleg inkább telefon x km-es körzete módon működik. De csak tippelek, annyi biztos, hogy a határvonal az előbb leírt módon (nem) befolyásolja a működését.

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#22250) balinlin válasza vmarci21 (#22249) üzenetére


balinlin
senior tag

Ha meg ez több km-es kört jelent, akkor kérdés hogy mennyit ér az egész funkció egyáltalán.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.