Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23451) balinlin válasza ledgeri (#23448) üzenetére


balinlin
senior tag

Mit értesz inbox alatt? Valamilyen e-mail kliens biztos van rajta. Ha meg mégsem akkor böngésző amiben megnyitod a levelezést.
(Régebben használtam, de szerintem gmail ment simán gmail appal, nekem meg más nem kellett.)

(#23452) hedgehog válasza ledgeri (#23448) üzenetére


hedgehog
senior tag

Használj NOX-ot, az teljes értékű tabletet virtualizál, nem ilyen félmegoldás mint a Bluestacks.

-- aka p3d3str1an

(#23453) niklebi


niklebi
senior tag

A Revolut virtuális kártyámat beregisztráltam a Curve kártyámba. Ma pénzt szerettem volna rátölteni és azt írta, hogy Eur alapú a kártya amiről utalni akarok és ha forintot akarok utalni akkor konverzió történik. A Curve forintra van állítva. Azt szeretném hogy a Revolut közvetlenül a bankszámláról vegye le a pénzt. Mit kellene csinálnom.

(#23454) kásás


kásás
tag

Sziasztok!
Gránit Most kártyáról fotót kértek be valakinek, hogy igazolja, hogy a nevén van? Ugye nincs rajta név.
Mi volt a megoldás?

(#23455) viktorhu válasza niklebi (#23453) üzenetére


viktorhu
veterán

Akkor arról a magyar bankkártyáról töltsd fel, amelyik a bankszámlához tartozik.

(#23456) Tuomas válasza kásás (#23454) üzenetére


Tuomas
addikt

Nekem olyan nem rémlik, hogy kértek volna be valakitől is képet a bankkártyájáról, de előfordulhat, hogy már elfelejtettem.

We were here

(#23457) Shade45


Shade45
senior tag

Láttátok, hogy tovább szigorodtak a standard csomag díjai?

Durván hozzányúltak a SEPA-s nem EUR-s utalásokhoz is... :(

Ez így elég nagy szopás, a forint átutalásoknak így lőttek.

Tudtak alternatívát mondani, amivel ingyenesen tudnék forintot utalni?

(#23458) Shade45 válasza Shade45 (#23457) üzenetére


Shade45
senior tag

Hűha, lehet, hogy rosszul értelmeztem a belinkelt képet, és ránk a "Local payments..." szekció vonatkozik?

Valaki tud esetleg konkrétat? :U

Első olvasatra azt hittem, hogy az utolsó "Cross-border..." vonatkozik a HUF-os utalásokra is. Mivel eddig is megvolt utaztatva a pénz, Anglia és Magyarország között.

Bocs, ha nagyon triviális a kérdés...

(#23459) Tuomas válasza Shade45 (#23458) üzenetére


Tuomas
addikt

A számlaszám számít ilyenkor, tehát ha magyarországi felhasználóként utalsz hazai számlaszámra, az továbbra is ingyenes, ha erre gondolsz.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#23460) Shade45 válasza Tuomas (#23459) üzenetére


Shade45
senior tag

Kicsit nyaka-tekerten fogalmaztam, de igen, erre lettem volna kíváncsi!

Köszönöm! :R

(#23461) vnorbi válasza Shade45 (#23458) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Én is a "Local payments..."-et gondolnám az alkalmazandónak, ha magyar címmel regisztrált az account HUF pénznemmel, akkor Magyarországra szerintem ingyen lehet forintot utalni.

Augusztus közepén kiderül, addig csak találgatunk, vagy lehet érdeklődni a supportnál.

Mondjuk ez már egy jó hónapja kinn van, és ahogy nézem, nem javítottak benne semmit. A Magyarországra indított EUR utalások magyar accountról még mindig SWIFT szerinti legdrágább utalási kategóriába kerülnek, ami azért remélhetőleg nem így lesz, és a váltásnál alkalmazott havi limit számolásához írt példájukban még most is hibás az egyik szám.

(#23462) Shade45 válasza vnorbi (#23461) üzenetére


Shade45
senior tag

MÁK PEMÁP miatt az elég fájó lenne, ha SWIFT-nek számítana, SEPA helyett. :W

(#23463) hedgehog válasza Shade45 (#23458) üzenetére


hedgehog
senior tag

A HUF-os utalásokat eddig sem utaztatták, egy local KH-s számlaszámról érkeztek mindig.

-- aka p3d3str1an

(#23464) goccer


goccer
aktív tag

Utalt már ki valaki eurot Revolutra államkincstárból? Díjmentes volt? llyenkor gondolom az euro alszámla IBAN-ját érdemes megadni célnak. Utóbbit nem akasztják meg ilyen személyes azonosítás és hasonló követelményekkel?

(#23465) Shade45 válasza goccer (#23464) üzenetére


Shade45
senior tag

Utaltam, díjmentes, elég csak a fiókodhoz tartozó IBAN, nem kell semmilyen azonosítót megadni kincstárból történő kiutaláskor. Jóváírás kb 3-4 munkanap.

(#23466) zerodot válasza balinlin (#23446) üzenetére


zerodot
aktív tag

Ezt nem tudni, mivel nem regisztrált be, így kártyát sem rendelt.

Fizetett a payment linket megnyitva, és a Sikeres tranzakció (vagy ilyesmi) képernyőn a Revolut egyúttal felkínálta, hogy lehet egy ingyen Revolut kártyája ha beregisztrál. De a pontos megfogalmazást nem láttam.

(#23447) Lmh
Aha, akkor tényleg marad a kivárás...

[ Szerkesztve ]

(#23467) ledgeri válasza Divinity (#23449) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A szöveg azt mondja, hogy nyomjak egy gombra az üzenetben, ami gomb az üzenetből hiányzik. ublockos, meg csupsz FF-ban is nézem, outlookba jön, és nincs gomb. Még az emulátorban le is töltöttem egy outlook kliens appot, és abban sem volt gomb. Ebből gondoltam, hogy az inbox app-nak szánt kód van az üzenetben, így valami, hú de biztos androidos cuccli által az appok lebeszélnék egymás közt.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#23468) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!
A számlák sorrendjét hogyan tudom megváltoztatni?
Elvileg találtam róla egy leírást, de ez alapján nem sikerült.

Azért szeretném, mert pénz váltásnál mindig az EUR-t ajánlja fel alapértelmezetten (az jön a HUF után a számlák között), viszont ált. a GBP-t szoktam használni, így mindig ki kell választanom manuálisan a megfelelő valutát.

Köszi előre is.

Üdv.

(#23469) Divinity válasza ledgeri (#23467) üzenetére


Divinity
őstag

Egy ilyen levelet kellett volna kapnod:


A nagy gomb csak egy link amit ki lehet másolni majd megnyitni az elmúlátorban ami direktben a Revilutra fog irányítani

[ Szerkesztve ]

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#23470) ledgeri válasza Divinity (#23469) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Kaptam is.... csak nálam így néz ki (bárhol is néztem, pc-n tettem...):
alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""
Ha nem nagy kaland, megnéznéd, hogy neked látszik-e a gomp PC-n (majd)? Mert ha nem, akkor ez Android belső cuccos... így részemről egy ideig bukó...

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#23471) Tuomas válasza ledgeri (#23470) üzenetére


Tuomas
addikt

Outlookban nincs letiltva a képek megjelenése?

We were here

(#23472) zerodot válasza ledgeri (#23470) üzenetére


zerodot
aktív tag

Milyen email kliens(ek)ben nézted? Forwardold át egy gmail-es címre, és nézd meg normál webes gmail kliensből, szerintem úgy mutatnia kellene a gombot.

(#23473) ÁrPi2 válasza Shade45 (#23462) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

"MÁK PEMÁP miatt az elég fájó lenne"

Na várj csak 150 huf per utalás?

(#23474) vmarci21 válasza ledgeri (#23470) üzenetére


vmarci21
tag

Revolut logó sincs ott, így valószínűleg le vannak tiltva nálad a képek megjelenítése..
Bár a gomb nem kép, hanem egy sima link, megformázva CSS-el, de lehet hogy valahogy annak a megjelenését is tiltod.
Nézd meg email forráskódját, ott kell legyen. (Webes Outlookban: három pont (válasz, továbbítás ikon mellett) -> üzenetforrás megtekintése, majd keress rá <a href= -re, és meg kell legyen az emailben).

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#23475) Divinity válasza ledgeri (#23470) üzenetére


Divinity
őstag

Nincs olyan, hogy csak androidon jelenik meg :) Max CSS Viewport-al tudnak babrálni de akkor meg a HTML kódból tudod kinyerni.

Amúgy nekem Outlookban pl pont megjelenik a link, Gmail-ben viszont nem.
Szóval lehet van benne valami csavar, a lényeg, hogy az email forrásból a <a href=3D"https://revolut.com/app/email-authenticate/ -re rákeresve megtalálhatod a linket amit meg kell nyitnod az emulátorban :)
Valami hasonlóan néz ki majd:
https://revolut.com/app/email-authenticate/11111=1?tracking_id=3D&scope=3Dlogin

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#23476) niklebi válasza viktorhu (#23455) üzenetére


niklebi
senior tag

Arról nem tudom, mert az is a Curve kártyába van regisztrálva, és az az egyetlen kártyám van. Nincs másik magyar banknál lévő kártyám. Eredetileg azt tettem be a Revolut kártyába, de amikor ezt a virtuális Revolut kártyát beregisztráltam a Curve kártyába és az ellenőrzésnél levont pénzt már a Curve kártyán keresztül vonta le az Erste banktól, és a mobil alkalmazásban is átállította a kártyát a Curve-re. Remélem érthető amit próbálok leírni.
A lényeg, hogy az eredeti Erste debit kártya már internetes vásárlásra nem használható. Bármikor próbáltam a vásárlás mindig érvénytelen volt. Csak a Curve kártyával tudok az interneten fizetni. Megpróbálom, hogy a Revolutot közvetlenül a bankszámláról lehessen feltölteni. Ehhez kértem a segítséget, hogy ezt hogyan tudom megcsinálni. Majd csak megoldom.

(#23477) pdr755 válasza vnorbi (#23461) üzenetére


pdr755
tag

Ez komoly? Tehát Revo-ról (EUR egyenleg) magyar banknál lévő EUR számlára utalás SWIFT-en megy??? És ez vmi új?
Mert tavaly többször utaltam K&H eurószámlára és mindig ingyen volt.

(#23478) pdr755 válasza pdr755 (#23477) üzenetére


pdr755
tag

Ja igen látom, először azt hittem hogy a Mo-n belüli € átutalás a SEPAn belüli euróutalásokhoz tartozik, de most látom hogy elvileg “crossborder”-nek is kell lennie....

(#23479) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

EUR-t szeretnék utalni külföldre. A partnert felvettem, mint bankszámla és cég. Meg is jelenik a címzettek között. Ha kiválasztom, akkor az összeget tudom még megadni, majd aktív lesz a küldés gomb.
A kérdésem, hogy közleményt hogyan tudok megadni? Nem merek enélkül a küldésre bökni, mert a cég direkt kiemelte, hogy ezt ki kell tölteni.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#23480) Shade45 válasza ÁrPi2 (#23473) üzenetére


Shade45
senior tag

Fillérszexuálásnak tűnhet, de ha elkerülhető, miért ne tenném; ez pont 150-nel több, mint a 0 Ft.
Az az 1.800 Ft évente (feltételezve, hogy havonta 2-szer utalsz), ilyen alacsony kamatkörnyezetben sajnos magas költség. Pl. ha fizetnek 50€-t a nehezen összekuporgatott pénzedre, akkor a hozam 10%-a már ment is a levesbe.

(#23481) Gabás válasza pdr755 (#23478) üzenetére


Gabás
addikt

nem, mert a devizaszámla nem mo-i

aleister: Bökj az összeg alatt a Sent from Revolut szövegre, és írd felül

[ Szerkesztve ]

(#23482) goccer válasza Shade45 (#23465) üzenetére


goccer
aktív tag

Köszi a gyors választ, még egy béna kérdés (bár ez inkább Webkincstáros). Új bankszámlszám rögzítésénél a Mobilkincstár kér egy csomó mindent és hirtelen nem egyértelmű, hogy ebből mi az ami tényleg kell, kicsit elvesztem.

-Jogosult székhelye: ide kell-e valami, ha igen mi?
-Jogosult Bank azonosítója: ez feltételezem a BIC
-Jogosult bankja: számít ez valamit?
-Jogosult bank címe: és ez?

(#23483) Shade45 válasza goccer (#23482) üzenetére


Shade45
senior tag

Nálam így néz ki:

(#23484) viktorhu válasza niklebi (#23476) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez nem úgy megy, hogy egy kártyáról csak egy helyen lehetne fizetni. Attól, hogy regisztráltad máshol is, még feltöltheted vele a Revolutot.

Ha a Curve-ön is át akarod futtatni a tranzakciót, akkor ott azt a kártyát válaszd fizetésre, tedd a magyar kártyádat a Curve-ben forintossá, és add meg a Curve kártyát a Revolutban. De még ilyet nem próbáltam, felesleges plusz körnek tartom.

(#23485) aleister válasza Gabás (#23481) üzenetére


aleister
veterán

:R
Basszus! Erre nem gondoltam. Köszi!

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#23486) goccer válasza Shade45 (#23483) üzenetére


goccer
aktív tag

:R :R

(#23487) viktorhu válasza niklebi (#23476) üzenetére


viktorhu
veterán

Már nem tudom szerkeszteni a válaszomat. Ha nem lehetne internetes vásárlásra használni az erste kártyádat, akkor a curve kártyát sem tudnád használni. Ha még nem használtad a Revoluton az Erste kártyádat, vagy a Wirecard botrány óta nem használtad, akkor újra kérni fogja az SMS-aláírást az első alkalommal.

(#23488) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

KBC-re lehet Revolutról USD-ot utalni?

(#23489) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Sziasztok,
Egy kis segítség azoknak akik hasonlóan járhatnak mint én:

Vettem tegnap részvényt. A tranzakcióknál megjelent de a tulajdonomba nem látszott még 3 órával később se. A support javaslatára ki jelentkeztem az appból majd újra be és ez megoldotta a problémát.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#23490) ÁrPi2 válasza Shade45 (#23480) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Ezt belátom mert én is belegondoltam és kiszámoltam. De azt is földeritettem mostmár hogy nem lesz az új Revolut pénzutalási költségekből eféle fájdalmunk azaz például "utalásonként 150 huf per MÁK PEMÁP " , mert kishazánk része a SEPA areának: Ezen a zónán belül Free marad a linkelt képkivágásod szerint.

A MÁK - ba PEMÁP-ba az "payment within the sepa region in eur."

(#23491) vnorbi válasza ÁrPi2 (#23490) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Az ingyenes SEPA-n belüli EUR utaláshoz feltételként írják, hogy a cél országnak a saját országunkon kívül kell lennie, ami nem teljesül, ha magyar Revolut accountról Magyarországra utalunk.

A 150 forintos SEPA-n kívüli utalási díjhoz feltétel, hogy a cél ország SEPA-n kívüli legyen, ami Magyarország esetén nem teljesül.

Marad a 2000 forintos SWIFT, amikor tetszőleges cél országba utalunk az adott ország pénznemétől eltérő devizában.

Már ha szó szerint értjük, amit írtak.

De még a bevezető is fontos ("The following charges might apply when you send a payment. If they do, we’ll let you know..."), ami szerint az is lehet, hogy minden marad ingyenes, csak betettek egy ilyen árazást, amit vagy bekapcsolnak, vagy nem (vagy akár teljesen hektikus lesz, egyik alkalommal kérnek pénzt, máskor meg nem).

(#23492) zerodot válasza vnorbi (#23491) üzenetére


zerodot
aktív tag

Mégis mi a jó francért érné meg a Revolutnak a drágább és lassabb SWIFTet használni SEPA helyett?!

Amúgy azt írják, mindig a felhasználónak legelőnyösebb módon transzferálnak:
"Revolut supports both SWIFT and SEPA transfers to or from your Revolut account. When you send money from Revolut to any bank account, the system automatically selects the best type of transfer for you. 💪"

(#23493) Shade45 válasza ÁrPi2 (#23490) üzenetére


Shade45
senior tag

Vagy befizetsz bankkártyával, kicsit lassabban írják jóvá, de ingyen juttattad be a lóvét.

(#23494) sopruk


sopruk
aktív tag

Nálatok jól működik a számla kivonat készítés?
Tavaly szeptemberben regisztráltam, de csak októbertől lehet kiválasztani a kezdő hónapot.
Pedig az appban látszanak rendesen a szeptemberi tranzakciók is...

[ Szerkesztve ]

(#23495) Tuomas válasza sopruk (#23494) üzenetére


Tuomas
addikt

Az október havi számlakivonat az nem a szeptemberi tételeket tartalmazza?
Én tudok korábbra is menni, májusig, asszem április legvégén regeltem.
Szerk: Közben megnéztem egy random hónapot, és nem, a kiválasztott hónap nem az előző hónapot tartalmazza, hanem a kiválasztott hónapot.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#23496) sopruk válasza Tuomas (#23495) üzenetére


sopruk
aktív tag

Sajnos nem, az októberieket listázza ki...

Akkor máris megvan az oka, ott van nálad az az egy hónap amit én nem látok :)

(#23497) Gabás válasza Franky2Ster (#23488) üzenetére


Gabás
addikt

igen, csak érdemes 100 $ alatt maradni a levelezőbankok költsége miatt

(#23498) sopruk válasza Tuomas (#23495) üzenetére


sopruk
aktív tag

Köszi hogy megnézted!

(#23499) pdr755 válasza vnorbi (#23491) üzenetére


pdr755
tag

Hát akkor csak az marad, h majd augusztus 12 után megnézzük hogy mennyit fog feldobni utalási költségként magyar devizaszámlára

(#23500) wanted5


wanted5
őstag

Akik vártak az ingyenes kártyára, érdemes? Hiába hívtam meg barátom, a postaköltséget fizetni kéne neki.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.