Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23151) JóGéza válasza MR ME (#23150) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Majd levonják újra.

(#23152) zerodot válasza MrWhite (#23148) üzenetére


zerodot
aktív tag

És fizetni engedett úgy, hogy nem volt elég EUR fedezeted? Megcsinálta automatikusan a váltást, mikor euróban fizettél és levonta a megfelelő összeget a forint tárcából?

[ Szerkesztve ]

(#23153) MR ME válasza JóGéza (#23151) üzenetére


MR ME
aktív tag

Köszi!

(#23154) MrWhite válasza zerodot (#23152) üzenetére


MrWhite
tag

Előtte fizettem kártyával "euro zsebből" ahol ekkor még volt erre elegendő euro fedezet. A következő kártyahasználat előtt akartam átváltani forintot euro-ra, de ez már nem ment (pedig erre is lett volna bőven forint fedezet). Így már érthető?!

...

(#23155) balinlin válasza MrWhite (#23154) üzenetére


balinlin
senior tag

Miután nem sikerült váltani, utána tudtál-e fizetni euroban a revolut kártyával? Ezt kérdezte. Így már érthető?!
A kérdés nem oldja meg a rejtélyt, de egy fokkal többet tudunk.
Ha utána nem is fizettél vele, van egy egyszerű válasz ajánlatom: "utána már nem használtam."

(#23156) MrWhite válasza balinlin (#23155) üzenetére


MrWhite
tag

"Utána már nem használtam" a Revolut kártyámat. Készpénzzel fizettem (Euro).

[ Szerkesztve ]

...

(#23157) kispapp


kispapp
csendes tag

Sziasztok!

Kérdezni szeretnék, mivel nem találtam választ eddig sehol.
Huawei p30-on hogyan lehetne revolutot klonozni úgy, hogy ténylegesen működjön is? Több klonozo appot probaltam, de a revolut hitelesítésnel mindig a fő appot nyitja meg és nem tudok ket fiokot használni.

Köszönöm előre is! :R

(#23158) Kobe


Kobe
veterán

Valaki homalyositson mar f3l, volt valami dijvaltozas a penzvaltasban?
Huf rol valtottam eur ra, 353.valamennyi arfolyamot mutat az app, de a valtas most 354.25on tortent, illetve valtasnal 200 EUR ra valami 9 cent dijat mutatott
Viszont nekem regebbota van csomagom igy elvileg hadonlo moka csak augusztus utan lenne ervenyes ram....

(#23159) Gabás válasza Kobe (#23158) üzenetére


Gabás
addikt

Túlléphetted az ingyenes havi keretet

[ Szerkesztve ]

(#23160) Kobe válasza Gabás (#23159) üzenetére


Kobe
veterán

Nem leptem tul, kb 100e HUF lett elhasznalva az 1.8M bol, alkalmazas is ezt mutatja

[ Szerkesztve ]

(#23161) huan


huan
őstag

Sziasztok!

- Automatikusan szeretném feltölteni az egyenlegem, ha bizonyos összeg alá csökken,
- illetve a párom egyenlegére automatikusan szeretnék átutalni, ha bizonyos összeg alá csökken az egyenlege

Van erre bármilyen megoldás?

(#23162) kmarci25 válasza huan (#23161) üzenetére


kmarci25
veterán

Az elsőre igen, a pénz feltöltése menüpontban jobb felső sarok automatizálás.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#23163) razorbenke92 válasza huan (#23161) üzenetére

A másodikra talán az első lehet megoldás, de előbb egy érdekes kérdés:
Lehet Revolut kártyával Revolutot top-upolni?

Ha igen, akkor nála is tudsz beállítani automata feltöltést a saját kártyáddal.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#23164) zerodot válasza razorbenke92 (#23163) üzenetére


zerodot
aktív tag

Nem szeretik, ha nem saját kártyával topuppolsz. Ha egyáltalán engedik.

(#23165) fokukac


fokukac
nagyúr

holnapután lejár a személyim.
Egy hete voltam újat csináltatni, de ugye még nincs kész.
Erre ma azt írja a revolut, hogy adjam meg neki az új id-card-omat...
Ilyenkor mi van? Ha lejár, nem fogom tudni használni, míg nem érkezik meg az új?
Ui. mondta, hogy útlevél is jó neki, de az speciel nincs nekem. Van jogsim.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#23166) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

egy kis segítséget szeretnék kérni, telefonszám csere ügyében. kerestem itt is és Revo fórumon is, de még nem találtam meg az infót, amire szükségem van.

megázott a jelenlegi készülékem (iOS), pár hét, míg cserélik. ezen idő alatt átköltöznék - lehet, hogy véglegesen - egy új készülékre (Android), egyúttal új telefonszámra. mi a szakszerű módja annak, hogy a "fő készülék és telefonszám" váltás gördülékeny legyen? az alábbi sorrend jó lehet?

1. saját telefonszám átírása a jelenlegi készüléken (gondolom lehet ilyet).
2. kijelentkezés, app törlése.
3. másik készüléken (az új számmal) app telepítése.
4. login.
5. használat.

ez vajon rendben lefut? illetve egy esetleges visszaváltásnál vajon problémáznak, ha egy fiókkal ezt eljátsszák egy hónapban kétszer?

köszi előre is, ha akad válasz :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#23167) zerodot válasza hoffman_ (#23166) üzenetére


zerodot
aktív tag

Én írnék a supportnak, mondják meg ők, mi a legjobb módszer/sorrend. Plusz azt gondolom, ha előre tudnak a cseréről, akkor kisebb eséllyel fognak kitiltani az accountodból és kérni midenféle extra verifikációt.

(#23168) balinlin válasza hoffman_ (#23166) üzenetére


balinlin
senior tag

Én előbb bejelentkeznék az új készüléken. Azután írnám át a számot.
Több készüléken is be lehetsz jelentkezve egyszerre az nem okoz gondot.
A számváltozást meg úgyis meg kell erősíteni, igazolni. Az sem lehet gond. Én eleve csak a support segítségével tudtam megoldani anno.
De igazából a sorrend is mindegy nagyjából szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#23169) balinlin válasza zerodot (#23164) üzenetére


balinlin
senior tag

És saját kibocsátású kártya esetén ez különösen aggályos lehet, mert ott könnyen tudják hogy kié.

(#23170) hoffman_ válasza balinlin (#23168) üzenetére


hoffman_
nagyúr

+zerodot

köszi a válaszokat. akkor ez mindenképp macerás lesz, de legalábbis úgy készülök, hogy support-ot igényel.

a jelenlegi készüléken nem nagyon tudok írni a support-nak, megúsztattam a telefont és a touchscreen enyhén szólva is nyűgös. egyelőre remélem csak, hogy a log-out menni fog, illetve a telefonszám átírása.

köszi még egyszer. ha sikerült körbeérni, leírom a tapasztalatokat, hátha másnak is érdekes.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#23171) emeritus válasza hoffman_ (#23166) üzenetére


emeritus
tag

Saját tapasztalat: készüléket cseréltem, egyszerűen bejelentkeztem az új készüléken. (A régi tartalék maradt, még rajta az app, talán használható is.) Később az új készüléken számot is cseréltem, konkrétan simán átírtam. Nálam nem volt gond, de varjút azért láttak már karón.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#23172) kovisoft válasza Kobe (#23158) üzenetére


kovisoft
őstag

Amikor olyan formátumban látod az árfolyamot, hogy 353.xx, akkor az azt jelenti, hogy ha 1 EUR-t eladsz, akkor ennyi HUF-ot kapsz. A másik irány egy használhatatlan törtszám formájában látszik csak. Úgy tudod megnézni, hogy mennyiért tudsz EUR-t venni, ha belemész a pénzváltásba, mintha tényleg váltani akarnál, és oda beírsz 1 EUR-t.

(#23173) Kobe válasza kovisoft (#23172) üzenetére


Kobe
veterán

Nem az arfolyam reszen szoktam nezni (mivel a huf/eur arfolyam amit mutat pontatlan, 0.0027 vagy 0.0p28as erteket tud mutatno, ez kb +/- 3 ft elteres, egyszeruen nem tudja lekepezni ennyi tizedesjeggyel) hanem az Atvalto menupontba szoktam beirni a valtando huf ot

(#23174) kovisoft válasza Kobe (#23173) üzenetére


kovisoft
őstag

Ott viszont most is 353.8x és 354.2x között ugrál nekem aszerint, hogy EUR->HUF vagy HUF->EUR irányt választok ki.

(#23175) adabra válasza Kobe (#23173) üzenetére


adabra
senior tag

Én általában kizárólag HUF->EUR átváltást szoktam alkalmazni, tehát eurót veszek forintért. Az árfolyamhoz nem az eladandó (mínusz) HUF-ot írom be, hanem az EUR mezőbe (plusz) 1-et vagy 10/100/1000 stb összeget. Így kapom meg az EUR eladási árfolyamot (mármint a Revolut szemszögéből eladási)

Ez most 354,3093 -as EUR/HUF árfolyamot jelent.

[ Szerkesztve ]

(#23176) INGJOKE válasza adabra (#23175) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én is így szoktam megnézni mennyi lenne a cucc az Ali/BG/GB és hasonló oldalakon :)

(#23177) hoffman_ válasza emeritus (#23171) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ez pozitív, köszi a tapasztalatot :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#23178) petir


petir
senior tag

Sziasztok,

Az automatikus részvény eladás ha elér egy adott összeget csak prémium ügyfeleknek van vagy a standardok is használhatják?

(#23179) bp2013


bp2013
csendes tag

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni? Nem tudok belépni az app-ba, pedig jó kódot adtam meg. Némi nyomkodás után eljutottam oda, hogy fényképet kért be rólam a telefon, egy azonosító kártyával együtt. Fényképet beküldtem, kártyát nem. Így sem tudtam belépni. Aztán kitöröltem az app-ot, vártam 1 napot és újra installáltam. Bepötyögtem az adatokat, de mire a végére értem, ahelyett, hogy végre benne lennék az app-ban, újra kezdte az adatok megadását.
Mi a fax lehet ez???
Találkozott már más is ilyesmivel?
Mit lehet tenni? (próbáltam új tel-számot és e-mail címet is megadni, de így sem ment...)

Előre is köszönöm a segítséget!

AMA SUA, AMA LLULLA, AMA QUELLA

(#23180) madrac válasza petir (#23178) üzenetére


madrac
őstag

Szerintem semmi ilyesmi nincs benne. Ingyenesnél meg pláne. Ez a része tök fapad.

(#23181) jannid válasza bp2013 (#23179) üzenetére


jannid
senior tag

Rajtad kívül álló hiba van náluk a rendszerben. Várnod kell csak és megjavítják.

https://www.revolut.com/en-HU/system-status

[ Szerkesztve ]

(#23182) zsamiatt válasza petir (#23178) üzenetére


zsamiatt
őstag

Nincs metalban se ilyen

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#23183) Somatom


Somatom
veterán

Elakadtam. Küldenék pénzt másik Revolutosnak, de nem sikerül. Van egy nevem, meg egy telefonszámom, de nem találom, hol lehetne megadni. A Revolut azt erőlteti, hogy adjak neki engedélyt a névjegyzékem beolvasására. Ezt nem szeretném és fölösleges is lenne, mivel az illető nem szerepel benne. Hol tudok nevet, telefonszámot megadni a pénzküldéshez?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#23184) balinlin válasza Somatom (#23183) üzenetére


balinlin
senior tag

Szerintem kérjed el tőle a @.... azonosítóját. Azzal kellene menjen.
Újabban nekem a telefonkönyvből seb azonosít revolutosokat.

(#23185) kovisoft válasza balinlin (#23184) üzenetére


kovisoft
őstag

Gondolom, attól függ, hogy a másik oldal engedélyezte-e az appban azt, hogy mások a telefonszáma alapján felvehetik-e őt kontaktnak. Szerintem is a @ kezdetű Revolut azonosítót kellene elkérni.

(#23186) Gabás válasza kovisoft (#23185) üzenetére


Gabás
addikt

de azt valszeg csak a névjegyzékez való engedély megadása után lehet megadni

(#23187) balinlin válasza kovisoft (#23185) üzenetére


balinlin
senior tag

És ezt hol lehet engedélyezni/tiltani? Én még nem találkoztam vele, pedig jó lenne tudni.

[ Szerkesztve ]

(#23188) petir válasza madrac (#23180) üzenetére


petir
senior tag

Nem tudom miért de rémlett ilyen , az árfolyamértesítő az megvolt lehet összekombináltam :D

(#23182) zsamiatt válasza
Köszi, hogy csekkoltad :)

(#23189) zsamiatt válasza petir (#23188) üzenetére


zsamiatt
őstag

Nem kellett csekkolni. Egyik nap szivtam mar a hianya miatt :W

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#23190) kovisoft válasza balinlin (#23187) üzenetére


kovisoft
őstag

Settings/Privacy/Payments with friends (bocs, nekem angolul van).

(#23191) kispapp


kispapp
csendes tag

Sziasztok!
Kérdezni szeretnék, mivel nem találtam választ eddig sehol.
Huawei p30-on hogyan lehetne revolutot klonozni úgy, hogy ténylegesen működjön is? Több klonozo appot probaltam, de a revolut hitelesítésnel mindig a fő appot nyitja meg és nem tudok ket fiokot használni.
Köszönöm előre is!

(#23192) madrac válasza petir (#23188) üzenetére


madrac
őstag

Trading 212-ben viszont van ilyen az biztos. Amit a kolléga is említett ilyen célra.

(#23193) Somatom válasza balinlin (#23184) üzenetére


Somatom
veterán

Mi lenne, ha megkérném, hogy indítson egy bekérőt? Az menne névjegyzék megosztás nélkül?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#23194) balinlin válasza Somatom (#23193) üzenetére


balinlin
senior tag

Valószínűleg működik.

(#23195) Uher


Uher
aktív tag

Az mitol lehet, hogy a fizetesek ful alatt ezt jelenik csak meg?

Ranyomok a kezdesre, vegig megy a story, es nem jelenik meg utana a bekero es tarsai. Nevjegyzekhez szeretne hozzaferni, amit en nem engedelyezek.

(#23196) petir válasza zsamiatt (#23189) üzenetére


petir
senior tag

Naja mekkora feature lenne... biztos vagyok benne , hogy rácuppanna mindenki.

(#23197) balinlin válasza kovisoft (#23190) üzenetére


balinlin
senior tag

Köszönöm, megtaláltam

(#23198) gzbotii válasza emeritus (#23171) üzenetére


gzbotii
veterán

Én is cseréltem számot, lakcímet és telefont is amióta Revolut felhasználó vagyok. Lakcím csere előtt azért rájuk írtam, de mondták, hogy írjam át és annyi.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#23199) gzbotii válasza Somatom (#23183) üzenetére


gzbotii
veterán

Ha nincs neked elmentve az ő száma és a másik személynek is a te számod, akkor felhasználónév vagy közelben lévő felhasználók segítségével tudsz küldeni.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#23200) Divinity válasza Somatom (#23183) üzenetére


Divinity
őstag

Ha nem kontakt alapján küldöd akkor a név nem elég, username kell.
Ez a Payments fül alatt a név alatti kukaccal (@) prefixelt azonosító
Ha ez megvan akkor
Payments -> Transfer -> Fent plusz (+) ikon -> Find username

Illetve mégse, most látom, hogy ugyanitt tudsz felvenni revolut kontaktok is, ez nekem új lehet friss feature :D
Így név és telefonszám alapján feltudod venni a személyt akinek küldenél mint Revolut kontakt
Payments -> Transfer -> Fent plusz (+) ikon -> Add contact

[ Szerkesztve ]

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.