Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22551) Tuomas válasza zeon.hu (#22550) üzenetére


Tuomas
addikt

Úgy lehet megoldani, hogy csinálsz a nevedre revolut accountot, aminek az egyenlegét ha szükséges a saját bankkártyádal feltöltöd, a revolut fizikai kártyát viszont odaadod neki, hogy használja. Bár ugye az sem teljesen szabályos, mert elvileg csak a saját nevén lévő kártyát használhatja.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#22552) zeon.hu válasza Tuomas (#22551) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Telefon és nfc?
Ott nincs név :D

#?*@&!

(#22553) Tuomas válasza zeon.hu (#22552) üzenetére


Tuomas
addikt

Applepay-el és azt hiszem garminpay-el (bár ez nem telefon, hanem óra) működik a revolut, hivatalosan gpay-el viszont még nem.

We were here

(#22554) zeon.hu válasza Tuomas (#22553) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Csak android van...

#?*@&!

(#22555) Oliverda válasza agroman (#22532) üzenetére


Oliverda
félisten

Ahogy kovacslevi98 tapasztalata is megerősíti, nem megy. Ahol mégis, ott valószínűleg mókolva van az MCC, hogy működjön, a Simple pedig szintén az MCC-vel variálhat, hogy átmenjen a feltöltés.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22556) balinlin válasza zeon.hu (#22552) üzenetére


balinlin
senior tag

Az is ugyanolyan szabálytalan. A gyakorlatban a fizikai kártyára írt névvel sem foglalkozik senki.
Ha a külön egyenleg nem annyira fontos, akkor Curve is játszhat. Azzal több embernek megy a Gpay is.
Persze attól nem nincs itthon hivatalosan Gpay sem...

[ Szerkesztve ]

(#22557) zeon.hu válasza balinlin (#22556) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Fontos a külön egyenleg, mégse bíznám a pénzem egy 15 évesre :D

#?*@&!

(#22558) balinlin válasza zeon.hu (#22557) üzenetére


balinlin
senior tag

Viszont ezek a kártyák bármikor "kikapcsolhatóak". Egyik rokonom csak azért adott kártyát a gyereknek, hogy ha nagyon kell tudja pénzhez juttatni gyorsan. Arra tökéletes a curve is, alapesetben befagyasztott kártyával.
Tehát a felhasználás jellegétől is függ.
De a revolut kártya is hozzáadható curve-höz, amivel jobb eséllyel megy a Gpay, mint írtam.

[ Szerkesztve ]

(#22559) emeritus válasza zeon.hu (#22557) üzenetére


emeritus
tag

Nincs királyi út. DE: NFC/GPay/Curve/Revolut útvonal külön egyenleget és működő megoldást jelent, ha nem is szabályos. Fővesztés nem fenyeget.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#22560) Friczy válasza zeon.hu (#22550) üzenetére


Friczy
senior tag

A kártya annak a nevére szól, akié a számla, vagyis ha te nyitsz egy ingyenes számlát, akkor a kártya is a te nevedre fog szólni.

(#22561) Oliverda válasza zeon.hu (#22557) üzenetére


Oliverda
félisten

Revolut Junior + Curve lenne erre az egyik megoldás.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22562) balinlin válasza Oliverda (#22561) üzenetére


balinlin
senior tag

Csak annál olcsóbb junior számlák vannak magyar bankoknál.
De megoldás, az tény.

[ Szerkesztve ]

(#22563) Oliverda válasza balinlin (#22562) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, csak azoknál jóformán semmi hozzáadott érték nincs. A magyar junior számlák funkcióikat tekintve minimálisan különböznek a sztenderd számláktól.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22564) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Használja valaki a revolut-t cég ként? Lehet vele csökkenteni a kp felvét költségét? A bankkártyás top up itt is ingyenes? Ha esetleg van más javaslat cégesre azt szivesen veszem. Köszönöm :)

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#22565) viharhozo válasza kovacslevi98 (#22524) üzenetére


viharhozo
addikt

A nagyobb oldalak kozul kettonel nem lehet fizetni Revoluttal, a Bet365-on es a Sportingbullon. A dologra ertelmes magyarazatot nem talaltam, bar annyira nem is kerestem.

A Revolut elvileg csak az angol ugyfeleknek tiltja a szerencsejatektranzakciokat.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#22566) Tuomas válasza viharhozo (#22565) üzenetére


Tuomas
addikt

Nem a Revolut tiltja elvileg, hanem az UK szerencsejáték szabályok: [link]

We were here

(#22567) balinlin válasza Oliverda (#22563) üzenetére


balinlin
senior tag

Kérdés hogy ezek a funkciók megérnek-e akciósan is évi kb 18 ezret. Főleg egy gyerek számlája esetén.
Ha már más szolgáltatása is szóba jön a prémium csomagnak, akkor persze más a leányzó fekvése.
Az is igaz, hogy kinek milyen funkció mit ér meg, az egészen eltérő lehet.

(#22568) Oliverda válasza balinlin (#22567) üzenetére


Oliverda
félisten

Inge, azért az összegért alapvetően jóval több jár mint a Junior, illetve azt sem árt belekalkulálni az összehasonlításba, hogy a magyar junior számlák sincsenek ám ingyen. Havidíj, kártyadíj, utalás és kp felvét díja, meg a többi, csomagtól függően.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22569) balinlin válasza Oliverda (#22568) üzenetére


balinlin
senior tag

Nem vagyok nagy otp fan de pl. a junior számlavezetés 0ft, kártya 0ft, igaz az utalás és kp felvétel az díjköteles. Úgy tudom a 150000 vagy 2db ingyenes atm használat 16 év felett jár, kérdés milyen egyéb feltételei vannak, azt nem tudom.
Ez azért nem hangzik olyan rosszul összegészében.

(#22570) Oliverda válasza balinlin (#22569) üzenetére


Oliverda
félisten

Azért annyira csak nem akar kicseszni senki a saját gyerekével, hogy OTP-s számlát nyit neki. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22571) balinlin válasza Oliverda (#22570) üzenetére


balinlin
senior tag

Jogos, ezzel nem tudok vitatkozni:)
De más bankok is kínálnak elég jó kondíciókat.
Szerintem hagyjuk a témát, mert kezdünk nagyon offba menni itt,

(#22572) gzbotii válasza Oliverda (#22570) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem volt OTP-s számlám, kettő is. Eret azért nem vágtam magamon. :)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#22573) razorbenke92 válasza Oliverda (#22570) üzenetére

Nekem is OTP-m van 14 éves korom óta. Ami azt illeti, elsőként fizettem PayPassal, elsőként volt valamirevaló netbankom, elsőként fizettem mobillal a környezetemben OTP-sként. Évi 2-4 páros mozijegyet kapok simán teljesíthető promók alatt. Havi 2-3 ezer forint visszatérítést kapok a partnerüzletekben járó kedvezményekkel. Junior számlával fix a kp felvét egyszer 3 milliót, egyszer kettőt vettem föl 1300 forintért. Ha ésszel van összeállítva a csomag, akkor a juniort kinőve sem találtam használhatóbb magyar bankot, de meggyőzhető vagyok.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#22574) Somatom válasza kmarci25 (#22539) üzenetére


Somatom
veterán

Teló újraindítás, gyorsítótár törlés megvolt? Nekem attól lett látható a kártyainfó.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#22575) balco válasza balco (#22399) üzenetére


balco
aktív tag

Ma sírt fel újra a nejemnek hogy kellene egy friss személyi.
1-2 óra alatt el is fogadták.
Vicces vagy idegesítő ilyet többször próbálni. Mindenki döntse el hogy neki melyik. 😀

(#22576) rkristof


rkristof
tag

továbbra is aggályosnak tartom, hogy az első kártyhasználatnál nem kér pin kódot. ez eddig is így működött vagy az Apple pay kavar be?

(#22577) tibcsi5


tibcsi5
csendes tag

Sziasztok,

változtatott már meg valaki PIN kódot ATM-nél?
Számítottak fel díjat?

[ Szerkesztve ]

(#22578) KTU válasza tibcsi5 (#22577) üzenetére


KTU
addikt

Ha MasterCard, OTP ATM PIN kód csere ingyenes.
Ha Visa, K&H bank ATM, ez is ingyenes.
Szerintem a többinél is ingyenes, de ezeknél működik is ez a funkció.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#22579) tibcsi5 válasza KTU (#22578) üzenetére


tibcsi5
csendes tag

Köszönöm!

(#22580) geryboro


geryboro
senior tag

Kb fel oraja szuntettem meg az OTP szamlaszamomat a helyi fiokban.
elso kerdese az volt a premium munkatars kisasszonynak, hogy mi okbol?
a valasz neki csak annyi volt hogy Revolut.
csak pislogott es mondta hogy fejtsem ki neki.
kb 10 percig ecsetelgettem neki hogy jobban megeri azt hasznalnom mint az o bankjukat minden teren.
Ezutan, a szamla torlese kozben ment a szomoru szmajli, meg az "elektronikusan lemaradt civilizacio jobb volt, mint a mai nonstop mobil-laptop platformot nyomkodo generacio" demagogja, szoval hagytam kibontakozni, es bucsut intettem a jopar eves ugyfel statuszomnak a vallalatnal.

hihetetlen hogy egy multimil vallalatnal dolgoznak emberek es ilyen szegeny vagy egyoldalu informacios kozegben elnek. :F
Pedig folyamatosan ezt fo*sa a facebook meg a hirportalok.
erdekes..

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#22581) Laox válasza geryboro (#22580) üzenetére


Laox
aktív tag

Én biztosan nem bíznám minden pénzemet a Revolut-ra. Csak az általuk adott garancia van a pénzed biztonságára, semmi más. Nekem az OTP-nél hitelkártyám van, amivel vásárolok, így a visszatérítés miatt lényegében ingyenes a szolgáltatásuk, váltásra pedig a Curve terheli az OTP-s hitelkártyámat, ezáltal az is ugyanolyan áron van, mint a Revolut, de legalább nem kell töltögetni. Szerintem a Revolut még messze nincsen azon a szinten, ami tényleg biztonságos és használható lenne Magyarországon, a Transferwise-t elnézve sajnos még sok évig nem is lesz ott.

(#22582) Peter.70 válasza Laox (#22581) üzenetére


Peter.70
őstag

Úgy érted, hogy a TW jobb mint revolut?

(#22583) INGJOKE válasza Laox (#22581) üzenetére


INGJOKE
veterán

Arra hitelkártyára gondolsz ahol elő van írva, hogy melyik évszakban mit vehetsz, mire kapsz visszatérítés? Hát az botrány... Egyetlen még használható hk van a piacon, az erste kártyája, de már az sem a régi. Gondolkozok rajta, hogy lemondjam... :)

(#22584) aujjobba


aujjobba
addikt

Azt mondjatok mar meg, hogy ha eladok egy reszvenyt X arfolyamon, akkor a tranzakcio listaban miert Y jelenik meg, mikozben a szabad egyenlegnel meg Z.

Lenti kepen, eladtam $44,06 de jobboldalt $44,08-t mutat, a befektetesre elerheto egyenleg pedig $44,05 lett.

(#22585) Laox válasza Peter.70 (#22582) üzenetére


Laox
aktív tag

Nem, arra gondoltam, hogy a TW régebb óta a piacon van, mint a Revolut, és még mindig nincs magyar számlaszámuk az ügyfeleknek.

(#22586) Laox válasza INGJOKE (#22583) üzenetére


Laox
aktív tag

Nem, arra a hitelkártyára gondolok, aminél minden évben 30.000 forintot kapok év végén. Nem tudom, hogy miből jön össze, sosem figyeltem, simán csak használom.

(#22587) aujjobba válasza Laox (#22585) üzenetére


aujjobba
addikt

Revolutnal sincs egyedi magyar szamlaszam, lehet a torvenyi szabalyozas miatt nem lehet.
Egyebkent a TW-nal mar van 'kelet-europai terjeszkedes' csapat, legalabbis nekem oda ajanlottak allast tavaly ev vegen, szoval elkepzelheto lesznek valtozasok naluk.

Ismeros USA-bol kap fizetest, neki peldaul a Revo alapbol kiesett, mert USD alapu szamlanak kizarolag az amcsi bejegyzesu formatumot fogadjak el amit a TW ad, a Revo-fele GB szekhelyu SWIFT IBAN szamot nem.

[ Szerkesztve ]

(#22588) gzbotii válasza geryboro (#22580) üzenetére


gzbotii
veterán

Lehet, hogy ő jó közgazdász, vagy más területen van toppon. Mi meg pont a fogászathoz vagy a dízelmotorok turbófeltöltőjének a felújításához nem értünk, pedig sokaknak az a nagyon alap.

OFF-ot zártam.

Amúgy, most akkor minden pénzed Revoluton lesz, nincs is más számlád?

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#22589) vmarci21 válasza aujjobba (#22584) üzenetére


vmarci21
tag

44,06 és a 44,08 közötti különbség megfejtése szerintem ez lesz: [link]
"Fontos megjegyezni, hogy a megjelenített ár csak jelzésértékű, és előfordulhat, hogy a ténylegesen lezajló tranzakciót más áron hajtották végre. (A piacok gyorsan változnak!)"

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#22590) aujjobba válasza geryboro (#22580) üzenetére


aujjobba
addikt

Megkerdeztem a raiffeisent (premium ugyfel vagyok) mibe lenne naluk egy EUR szamla, meg onnan utalni, stb.
Merthogy van naluk egy ugynevezett ‘kedvezmenyes’ valtasi arfolyam.
Eloszor kiprobaltam a forint szamlamrol EUR-t utalni egy kis osszeggel. aznap amikor az EUR arfolyam 350Ft volt, ok 358-ert valtottak nekem. koszi. utalsz 1000EUR-t az rogton 8ezer Ft lehuzas.
Megkerdeztem embereket akiknek van ott EUR szamlajuk probaljak mar ki a ‘kedvezmenyes’ arfolyamot, na az 10M forint alatt 354 Ft volt aznap. szep.
Raadasul maga az utalas 4 nap alatt ment at, es van egy vaskos dij a valtasi buktan kivul is.
Ugyhogy nem pattogok, kicsengetem szepen a revonak az 1000-1500 Ft-ot, a magyar bank meg bekaphatja, versenykeptelen szarok.

vmarci21: erdekes. Amikor mas kereskedesi rendszeren adok/veszek, azonnal a valos arat kapom meg, hiszen az uzlet online kotodik meg instant.

[ Szerkesztve ]

(#22591) lucky07


lucky07
aktív tag

Sziasztok
A haverom kint él olaszban de neki nincs Revolut kártyája.
Anno lehetett pénz kérő linket létrehozni és ő megadta az adstokat és jött is a pénz.
Most már azt akarja a revolut hogy készítsen ő is revolut számlát. Mi ez a nyavalyás újítás vagy mit csinálok rosszul? :W

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#22592) MasterMark válasza lucky07 (#22591) üzenetére


MasterMark
titán

Csak bizonyos összegig lehet így pénzt kérni, ha túl nagy összeget adsz meg, akkor regisztrálást kér.

Switch Tax

(#22594) geryboro válasza gzbotii (#22588) üzenetére


geryboro
senior tag

csak a magyar szamlamat szuntettem meg, Revo-ra tamaszkodva itthon.
AU, GB szamlakkal rendelkezem ezen felul, igy Revo mellett a HU szamla feleslegesse valt, mivel 90%-ban csak Revo-t hasznaltam itthon, es kulfoldon is,
a magyar kartyam meg csak "volt", havidij meg ilyen-olyan dij elleneben. :(((
Na ezert szuntettem meg, kerdesre a valasz:
Nem, nincs az osszes penzem a Revo-s szamlan, jelenleg egy kissebb osszeg van rajt, de ilyen szempontbol elore lato vagyok, KP, es jo nehany valuta is van tartalekban.
Szoval nem bizom a veletlenre. :K

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#22595) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok, az alábbi emailt kaptam:

"Új okmány beküldése
Szia XY!
Nemrégiben e-mailben elmagyaráztuk, hogy már nem érvényes a nyilvántartásunkban szereplő azonosító okmányod. Egyáltalán nem hibáztál, csak arról van szó, hogy a jogszabályok változnak, és bizonyos eljárások már nem alkalmazhatók.
Szerencsére nincs más dolgod, mint hogy beküldesz egy új okmányt – egy érvényes útlevelet vagy személyi igazolványt. Fontos, hogy most megtedd, különben zárolhatjuk vagy korlátozhatjuk a számládat.
Tudjuk, hogy gonddal jár, de ezt írja elő a törvényt. A kényelmetlenségért elnézésedet kérjük, és köszönjük a megértésedet.
Új okmány beküldése "

Kapott más is ilyen emailt? ....ha rákattintok az új okmány beküldése gombra, akkor meg kell adnom a telefonszámomat, majd "Küldtünk egy linket tartalmazó szöveget az alkalmazás letöltéséhez" üzenet jelenik meg....és utána semmi.....nem jön semmi email a linkkel :F... hogyan és hová kellene feltölteni? (nem emlékszem rá, hogy regisztrációkor kellett-e valami okmányt feltölteni (ami most lejárt szerintük).

[ Szerkesztve ]

(#22596) MasterMark válasza fireman123 (#22595) üzenetére


MasterMark
titán

SMS-t küldenek...

Switch Tax

(#22597) balinlin


balinlin
senior tag

Egyébként azokkal mit csinál a revolut rendszere akiknek a covid alatt járt le az okmányuk és még nem csináltattak újat? Oké hogy itthon elfogadják de a revolut?

(#22598) lucky07 válasza MasterMark (#22592) üzenetére


lucky07
aktív tag

Szia
Lassú tempóban engedett 251Eurot át küldeni de azt is csak apránként.
Itt meg is állt többet nem enged neki küldeni. csak ha regel
De regelt is be is fizette a 10Eurot amit kér a revolut ilyenkor és azonosításnál megakadtak.
Mivel a haverom Román születésű de Magyar állampolgár
Naj mindegy bemásolom amit írt.

"ja es hogy meg bonyolultabb legyen az olasz szemelyimbe a szuletesi hely romania de magyar allampolgar vagyok akinek az allando lakcime olaszorszagban van. "

Mit tudunk tenni hogy tovább haladhasson? és végre Ő is tag lehessen.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#22599) Gabás válasza lucky07 (#22598) üzenetére


Gabás
addikt

töltse fel az olasz személyit, nem érdekes az állampolgárság

[ Szerkesztve ]

(#22600) SyMbioTe válasza balinlin (#22597) üzenetére

Én pár hete kérdeztem ezt chaten, azt írták csináltassam meg az okmányt, és ha kész, akkor jelentkezzek és töltsem fel. Mondjuk 2 naponta azóta is jön az értesítés, hogy okmány kell, töltsem már fel. :DDD
De még nincs meg az új.

Amúgy szerintem csináltad meg amint lehet. Mert ha hirtelen mindenkinek lejár, akkor mindenki szalad is csináltatni.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.