Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23651) zsamiatt válasza vnorbi (#23650) üzenetére


zsamiatt
őstag

de amíg nem veszi fel a befektetési számlából addig szerintem nem kell adózni

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#23652) kovisoft válasza Vadmeggy (#23648) üzenetére


kovisoft
őstag

Tudsz, sőt kell is számolnod árfolyamváltozással, mégpedig az eladás napján érvényes MNB devizaárfolyammal.

A KBC Összefoglalóban van egy ide vonatkozó rész, ami igazából brókertől független, ezért szerintem a Revolutos részvény-kereskedésre ugyanúgy vonatkozik. E szerint az árfolyamnyereséged akkor keletkezik, amikor eladod a részvényt, nem akkor, amikor később forintra váltod az eladásból befolyt devizát. Ezt írják a "Hogyan kell adóznom, ha csak a forint gyengülése miatt keletkezik nyereségem egy devizában végrehajtott/elszámolt ellenőrzött tőkepiaci ügyletben?" pontban:

"A nyereség forintra váltását a tranzakció egyes lábainak dátumán érvényes, hivatalos MNB devizaárfolyamok használatával kell elvégezni."
...
"Azonban ha a fenti példában említett BMW részvény tranzakciót végrehajtom, de az eladásból befolyt eurót nem váltom vissza forintra azonnal, hanem csak később, amikor a forint például 400-ig gyengült tovább az euróval szemben, akkor ezen újabb nyereség után már nem kell adót fizetnie az adózónak, amennyiben ezen tevékenysége nem üzletszerű."

Szerk: lassan gépeltem... :)

[ Szerkesztve ]

(#23653) kukac7 válasza bod101 (#23642) üzenetére


kukac7
tag

aztan a nav honnan tudja, hogy en vettem revon reszvenyt? a revo jelenti vagy le tudja kerni a nav?
ezt hogyan ellenorzi a nav, az erdekelne vagy tudja e ellenorizni.

(#23654) UberMutant válasza kukac7 (#23653) üzenetére


UberMutant
őstag

megadtad az adóazonosítódat, tudják a neved és a címed.
szépen jelentik.

(#23655) Tivi103


Tivi103
tag

Sziasztok!

Valakinek van információja a fizikai kártyák rendelésének változásáról? Meghívással csatlakozott egy ismerősőm, azonban 1900 Ft-ot kér a szállításért a standard, műanyag kártyáért is...
Régen ez ingyenes volt ha jól tudom.

Most változtattak valamit, vagy valami nem jól működőtt? (Már több embertől is hallottam ezt a problémát.)

Válaszokat köszi!

(#23656) balinlin válasza Tivi103 (#23655) üzenetére


balinlin
senior tag

Ingyen szállítás csak akció keretében van, nem állandóan. (A meghívót küldő appja írja is olyankor, hogy ingyen van, ha jól tudom. Nekem pl. most a meghívónál nem kecsegtet ingyenességgel.) Itt azt szoktuk mondani, hogy várjon az ismerős ha nem sürgős, az app többeknek fel is ajánlotta az ingyen szállítást pár nap vagy inkább pár hét elteltével. De nincs garancia erre.

Topikgazdák!
Lehet ezt az összefoglalóban is érdemes lenne pontosítani.

(#23657) Fandango válasza UberMutant (#23654) üzenetére


Fandango
veterán

Erre azért nem vennék mérget, de lehet.

(#23658) Tuomas válasza balinlin (#23656) üzenetére


Tuomas
addikt

Az első mondatát pontosítom.
Azzal ki lehet egészíteni, hogy idővel felajánlják az ingyen postázást, de ahogy írtad, garancia ninca rá, de azt meg nem szeretném ha emiatt minket kérnek számon, hogy hol az ingyen postázás. :DDD

[ Szerkesztve ]

We were here

(#23659) balinlin válasza Tuomas (#23658) üzenetére


balinlin
senior tag

Szerintem így teljesen jó lett!
Ha valaki megpróbál minket számonkérni az ingyen posta miatt, akkor mi majd egy értő olvasás tanfolyamra utaljuk be. :D

[ Szerkesztve ]

(#23660) kovisoft válasza Fandango (#23657) üzenetére


kovisoft
őstag

Valahol mintha azt olvastam volna (de most nem találom), hogy a Revolut nem ad olyan teljeskörű elszámolást a NAV felé, mint egy hazai brókercég, de évente egyszer ők is lejelentik az állományt.

(#23661) petir


petir
senior tag

Bárki volt aki jelezte a tavalyi évi bevallásba a nyereségét?
Illetve volt aki nem jelezte és kopogtatott NAV Bácsi?

Nyilván mindent látnak tisztába vagyok vele mert még egy kurva 0-ás havi igazolás után is nyávognak ha nem küldöd nekik pont a minap szólítottak fel de erre nagyon kíváncsi vagyok , hogy esetleg talált e már meg valakit emiatt?

Esetleg mindenki becsületes rendkövető adózó állampolgár ? 🙄🤔🤣🤣🤣🤣

(#23662) Tivi103


Tivi103
tag

Értem, köszönöm a segítséget (#23656) balinlin .

Következő kérdésem az lenne, hogy például ha ellenőrzést kér a Revolut és zárolja a számlát akkor pontosan mit kell biztosítani számukra?
Pl. egy egyetemistának aki csak arra használja hogy haverok között utalgatja néha kaja, mozi jegyek árait..vagy tegyük fel hogy egy szállásfoglaláshoz a személyenként eső részt Revoluton intézik el egymás között. Viszont állandó munkaviszonnyal még nem rendelkeznek. Ilyenkor mi a teendő, ha ellenőrzésre kerül a sor? Beérkezett egyetemi ösztöndíjról kellene küldeni igazolás, vagy egy korábbi munkaviszonyból való fizetés beérkezésről?

Válaszokat köszi!

[ Szerkesztve ]

(#23663) szmyky


szmyky
aktív tag

Az adózással kapcsolatban.

Tudsz lekérni éves (havi, napi meg amilyet akarsz) kimutatást a Revolut kereskedéseiddel kapcsolatban.
Az pedig a Te saját felelősséged, hogy ezt bevalljad.

Én így tudom, de keresem az ide vonatkozó leírást.

(#23664) Oliverda válasza petir (#23661) üzenetére


Oliverda
félisten

Az adózásnak semmi köze a Revoluhoz, így a topikhoz sem, tehát ezt ne itt boncolgassátók.

Amúgy már legalább háromszor volt linkelve az erről szóló teszt: [link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23665) szmyky válasza Oliverda (#23664) üzenetére


szmyky
aktív tag

Ha a Revoluton képes vagy részvényekkel kereskedni, ami után adófizetési kötelezettséged keletkezik, akkor ez miért nem tartozhat esetleg a topik témájához?
De tényleg nem kötekedni akarok, csak érdekes ez a felvetésed.

(#23666) Oliverda válasza szmyky (#23665) üzenetére


Oliverda
félisten

Azért, mert ez nem Revolut specifikus. Tök mindegy, hol kereskedsz, ha profitot könyvelsz el, akkor adófizetési kötelezettséged keletkezik, ergo ez tisztán adózási kérdés.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23667) Tuomas válasza Oliverda (#23666) üzenetére


Tuomas
addikt

Szerintem elfér itt ez is, ahogy a gpay is elfért annak idején, elvégre tényleg van befektetési oldala a Revolutnak, amihez kapcsolódik annak adózása is.

We were here

(#23668) Oliverda válasza Tuomas (#23667) üzenetére


Oliverda
félisten

Pedig ez egy tisztán adózási kérdés, amihez az égegyadta semmi köze nincs a Revolutnak. Ráadásul erre van is egy külön topik: Részvények - tőzsde

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23669) Tivi103 válasza Tivi103 (#23662) üzenetére


Tivi103
tag

(#23662)...és ebben tudna valaki segíteni? Esetleg akinek volt már ilyen hitelesítés ellenőrzéssel tapasztalata, hogy mit is kértek, vagy hogyan működik ez. Nem tudom ide tartozik-e ez a téma, de mindenesetre köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#23670) balinlin válasza Tivi103 (#23669) üzenetére


balinlin
senior tag

Goto összefoglaló\a zárolásokról

(#23671) szmyky válasza Oliverda (#23668) üzenetére


szmyky
aktív tag

Adózási kérdés, de miért ne beszélgetnénk arról, hogy pl. egy felhasználó, hogy jut hozzá ezekhez az adatokhoz, hogyan kezelje azokat, elvégre a Revoluton termelt profitját szeretné bevallani.

...ez ugyanaz mintha azt mondanád, hogy a Revolut topikban ne beszélgessünk pénzváltásról meg annak a folyamatáról!
De én zártam a témát!
😉

[ Szerkesztve ]

(#23672) Tivi103 válasza balinlin (#23670) üzenetére


Tivi103
tag

Elolvastam, de nem találtam itt semmi olyan információt amely egy fix kereset nélküli tanulóra vonatkozna - akinek a Revoluton tárolt pénze csupán a befolyt egyetemi ösztöndíj/barátoktól jött kisebb utalásokból származik.

Ezért érdeklődnék, hogy ilyen esetben ekkor mi a teendő? Egy havi bankszámlakivonat elég nekik, mindegy hogy azon mi is szerepel?

[ Szerkesztve ]

(#23673) Oliverda válasza szmyky (#23671) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, ugyanis az FX trade-nek szvsz épp úgy nincs keresnivalója itt, mint az adózási kérdéseknek. Ezzel szemben a Revolutot érintő technikai dolgoknak, tehát, hogy pontosan miként kell devizát váltani vagy részvényt vásárolni/eladni az alkalmazásban, már van helye, sőt.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23674) balinlin válasza Tivi103 (#23672) üzenetére


balinlin
senior tag

Pedig ott van: Számlakivonat akkor is van, hivatalos jövedelem az ösztöndíj is. Sőt, az egyetem is ad ki igazolást az ösztöndíjról.
Amit a barátok küldenek rovoluton az nem a te dolgod igazolni. Ha utalnak az is rajta van a kivonaton

(#23675) Tivi103 válasza balinlin (#23674) üzenetére


Tivi103
tag

Tehát akkor elég ha az utolsó havi számlakivonatom csatolom nekik, amin szerepel a legutóbbi beérkezett ösztöndíj juttatás, ha jól értem. Mert így külön az ösztöndíj igazolásáról, még nem hallottam, de akkor biztos van ilyen is.

Szóval ha valaki küld nekem egy összeget, akkor azért max. a küldőt keresheti fel a Revolut hogy igazolja honnan is van az a pénz.. De az én számlámon az az összeg nem lesz zárolva, továbbra is kivehetem, költhetek belőle, tölthetek a fiókomra pénzt? Értem.

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#23676) Oliverda


Oliverda
félisten

Rugalmas hitel a Revolut új hitelkártyájával


Egyelőre csak litván ügyfeleknek. Cashback nincs.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23677) wanted5 válasza Tivi103 (#23675) üzenetére


wanted5
őstag

Zároltak?
A hsz-eid alapján nem egyértelmű, de szerintem nem. Nyugalom, ha normálisan használod nem fognak. Rengeteg ember megfordult itt, de nem túl sokakat zároltak, és általában az is user error volt.

(#23678) balinlin válasza wanted5 (#23677) üzenetére


balinlin
senior tag

Szerintem sem kell túlparázni.
De fél éves zárolás után kicsit ökölbe szorul a kezem, mikor user errort olvasok valakitől.

(#23679) Tivi103 válasza wanted5 (#23677) üzenetére


Tivi103
tag

Nem zárolták, csak szeretnénk egy revolut kártyára több ember felől is utalni, szállás foglalás költségeinek egyesítése miatt. Így már nagyobb összeg lenne, mint a pár ezer Ft, amikre eddig használtuk a kártyát, így felmerült hogy mi történne ha például zárolják emiatt. Akkor munkahely nélkül de fix jövedelem mellett (ezekszerint az ösztöndíj is annak minősül), hogyan is tudnánk a hitelesítést igazolni, hogy minden rendben legyen.

[ Szerkesztve ]

(#23680) balinlin válasza Tivi103 (#23679) üzenetére


balinlin
senior tag

Célszerűnek érzem, hogy a többiek is a saját revolut fiókjukból küldjék az összeget.

(#23681) Tivi103 válasza balinlin (#23680) üzenetére


Tivi103
tag

Igen, csak egyszerűbbnek gondoltuk így egyesítve elintézni a dolgot kártyáról. Meg érdekelne is, hogy ilyenkor mi a felállás - a küldők fiókjait fagyasztanák be, akik arra az egy kártyára küldték az összegeket, vagy a fogadót? Mert mint korábban írtátok, azt hogy ha valakinek a Revolutjára érkezik a pénzt, azt nem neki, hanem a küldőnek kell igazolnia?

[ Szerkesztve ]

(#23682) balinlin válasza Tivi103 (#23681) üzenetére


balinlin
senior tag

Csak ha random emberektől kapsz random utalásokat? vagy bekérő linkre gondoltál?? akkor az nem biztos hogy jó nem "szúr szemet". Ha felteszi mindenki a saját revolut fiókjába, majd átküldi neked akkor arra kevésbé harapnék ha algoritmus lennék.

(#23683) Tivi103 válasza balinlin (#23682) üzenetére


Tivi103
tag

Konkrétan 3 ismerőstől egy 4. Revolut fiókra. Igazából nem is az lenne a gond hogy egyszer zárolják, ha tudjuk a biztos megoldást rá, amivel ez csekkolható lenne még ilyen helyzetben is. Tehát hogy biztosan engedélyezik a fiókot majd ezután..vagy ha egy kártyáról a másikra utalunk egy nagyobb összeget, az mennyire lenne jobb?

(#23684) gixxergabi válasza Tivi103 (#23683) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Számla szétosztás funkció fizetés után működhet? (Abba csak nem kötnek bele)

(#23685) Tivi103 válasza gixxergabi (#23684) üzenetére


Tivi103
tag

Műkődhet az is, bár ahhoz előbb akkor le kell venni a megadott összeget a számláról Revolutra, szóval nem tudom úgy mennyivel lenne jobb. :F

(#23686) balinlin válasza Tivi103 (#23685) üzenetére


balinlin
senior tag

Szerintem túlaggódod. És kicsit már unalmas is a téma. Mondom ezt úgy, hogy fentebb írtam, hogy én hogy jártam.

Lenyeg, hogy a saját revolut fiókjukból küldjék neked a pénzt, az talán csökkenti az algoritmus gyanakvását. Hogy te előbb feltöltöd saját forrásból és szétosztod aztán a számlát, vagy előbb elküldik neked, az kb mindegy.
Pontosat úgyse tudunk mondani, hogy mire harap a rendszer. Példákat meg tudunk hozni erre és arra is.
Ha meg nagyon félsz tőle, akkor ne használd erre a revolutot. Ott a Curve pl, ahol nincs előre feltöltött egyenleg, de persze messze nem hibátlan szolgáltatás az sem.

(#23687) Tivi103 válasza balinlin (#23686) üzenetére


Tivi103
tag

Igazából a kérdés hangsúlya azon volt, hogy ha hitelesítésre kerül a sor ilyen esetben miket és pl. melyik félnek kell biztosítani a Revolut felé. De értem, köszönöm a segítséget!

(#23688) petir válasza Oliverda (#23664) üzenetére


petir
senior tag

Köszi , követem Bence Balázst.

Jól megkavarta az állóvizet ez az ártatlan egy kérdés....ami azért valljuk be szerintem is topichoz fűződik.

Azt sajnálom kérdésre válasz nem jött....pedig izgatottan vártam.

Én mondjuk tovább keresve ennyit találtam a témával kapcsolatban de elég zavaros illetve nem tudtam magam kihámozni , hogy mint revolut álltali részvénytulajdonos mi az ami konkrétan rám érvényes.

(#23689) vmarci21 válasza Oliverda (#23676) üzenetére


vmarci21
tag

Linkelt oldalon látom, hogy Litvánoknál már kölcsön is van, így össze akartam hasonlítani a Revolut Briteknél lévő kölcsön-szolgáltatásával, de a brit oldalon már nem találom annak a leírását - megszűnt volna ez a lehetőség UK-ben?

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#23690) kovisoft válasza petir (#23688) üzenetére


kovisoft
őstag

Amellett, hogy én is úgy gondolom, megfér itt a topikban a Revolutos befektetések adózásának a kitárgyalása, ugyanakkor nem világos, hogy milyen válaszra számítottál az eredeti kérdésedre? Mi mást lehetne erre mondani, mint hogy adófizetési kötelezettséged keletkezik a befektetéseiden realizált nyereség után, és ezt az adót be kell vallanod és befizetned? Ez független attól, hogy esetleg mások beírják ide, hogy eltitkolják ezt, és esetleg a NAV sem jár ezeknek mindig utána.

(#23691) petir válasza kovisoft (#23690) üzenetére


petir
senior tag

A kötelezettséget értem és világos is.
Utolsó mondatod utolsó fele ami leginkább érdekel... :)

(#23692) kovisoft válasza petir (#23691) üzenetére


kovisoft
őstag

Csakhogy ez a téma esélyes, hogy ütközik a pH szabályzattal. Legalábbis van ott valami olyasmi, hogy tilos mindennemű jogszabálysértés vagy erre buzdítás.

(#23693) balinlin válasza kovisoft (#23692) üzenetére


balinlin
senior tag

+1
Ez nem az oladócsalásra szakosodott fórum és topic.

(#23694) razorbenke92 válasza petir (#23691) üzenetére

Van annyira kiszámíthatatlan a rendszer, hogy ha 1000 ember azt írná, hogy elcsalták és megúszták, te lehetnél az 1001. akit meg pont elővesznek. Valamit nekik is kell találniuk, minél több embernél nem találnak keresnek, annál nagyobb az esély rá, hogy nálad fognak. Egyébként ehhez nem tavalyi infók kellenének, ugyanis 5 évig visszamenőleg turkálhat a NAV, és ami azt illeti, meg is teszik, hisz az 5 éves mulasztásoknak már egész jó kamata is van.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#23695) #30786816 válasza jotzo01 (#23588) üzenetére


#30786816
törölt tag

"Megbízhatóbb cég". Dolgoztam náluk, előbb bízom a pénzem egy érdekes hátterű, orosz kötődésű cégre, mint a googlere az emailjeim.

(#23696) jotzo01 válasza #30786816 (#23695) üzenetére


jotzo01
tag

Orosz kòtődésű cégnél is dolgoztál?

A fél világ gond nélkül rábízza az e-mailjeit a google-ra, de te tudod a tutit.

(#23697) zsamiatt válasza jotzo01 (#23696) üzenetére


zsamiatt
őstag

Azert ez elege tulzas.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#23698) Tuomas


Tuomas
addikt

Szerintem hagyjuk a google témát! Köszi!

We were here

(#23699) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mennyi idő, míg megjön a kártya? Türelmetlen voltam és nem vártam semmiféle akciót, fizetem az "alap" szállítást.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#23700) driztd válasza t72killer (#23699) üzenetére


driztd
csendes tag

Kb. 1 hét...

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.