Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23951) Vigyorka válasza emeritus (#23950) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Újra telepítés után telefonszámot kér,küld egy hatjegyű azonosítót - majd új regisztrációként kezel. A megnyitott és használt számlámhoz szeretnék hozzáférni...

Vigyorka

(#23952) Vigyorka válasza Vigyorka (#23951) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Jeleztem a gondomat e-mailben Nekik... Kíváncsi vagyok a megoldásukra...

Vigyorka

(#23953) emeritus válasza Vigyorka (#23952) üzenetére


emeritus
tag

Ha lesz általános megoldás oszd meg. A gondod nem ismeretlen és csak supportos megoldásokról hallani. (Gyorsítótár törlésed volt?)

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#23954) t72killer válasza emeritus (#23953) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ütős, erre nagyon kíváncsi vagyok, uis nekem aktuális lesz egy új teló pár hónapon belül. Illetve gondoltam rá, hogy a tabletre is feltenném az appot - ha utóbbi sikerül, akkor végülis van egy tartalék elérhetőség a számlához.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#23955) balinlin válasza t72killer (#23954) üzenetére


balinlin
senior tag

Nyugodtan fel lehet tenni, Illetve érdemes telefonváltásnál az új telefonra feltenni, nem letörölni egyből a régiről.

(#23956) t72killer válasza balinlin (#23955) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R, ez hasznos jótanács.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#23957) bigdady válasza balinlin (#23955) üzenetére


bigdady
nagyúr

Vagy be kell jelentkezni egy harmadikról és kész

(#23958) sgeza válasza sgeza (#23792) üzenetére


sgeza
veterán

Erre valaki?

(#23959) viktorhu válasza sgeza (#23958) üzenetére


viktorhu
veterán

Arra gondolsz, amiről kifelé megy a forintos utalás? Az egy közös számla, nincs a nevedhez kötve, a Revolut bankszámlája. Nem fogják tudni, hogy ki a címzett.

(#23960) qqzs


qqzs
őstag

Sziasztok. Samsung telefon samsung ora. Van valami megoldas hogy Revolut kartyaval tudjunk oraval fizetni?
Ha nincs akkor samsung pay, google pay vagy simple ha telefonnal szeretnenk fizetni?

Eladó: GTS450

(#23961) balinlin válasza bigdady (#23957) üzenetére


balinlin
senior tag

Pont ezt írtam azzal, hogy nyugodtan fel lehet tenni a tabletre is.

(#23962) bigdady válasza qqzs (#23960) üzenetére


bigdady
nagyúr

Samsung óra topikban kérdezz rá van asszem rá megoldás de mókolás

(#23963) Vigyorka válasza bigdady (#23962) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Már leírtam a problémám. (Nem tudok belépni a fiókomba!!!)
Utána nézegettem és kiderült, hogy ez évek óta meglévő probléma!!
Az is kiderült, hogy az e-mailes megkeresésekre se segítenek.... (elbukott a fiók!)
Nem működik náluk a fiókba újra belépés funkció - "elfelejtett jelszó"! FINTECH 2020??
Jó tanács:
Akinek csak egy telefonon működik a fiókja, ha tudja akkor telepítse egy másikra is, mert csak a működő appból tud segítséghez jutni.

Vigyorka

(#23964) Tuomas válasza Vigyorka (#23963) üzenetére


Tuomas
addikt

Én tavasszal vettem új telefont, és be tudtam lépni az appba. A szelfivel volt gond, de mint kiderült, az inkább user error volt.

(#23951) Vigyorka
Miben jelenik meg az, hogy új regisztrációként kezel?

[ Szerkesztve ]

We were here

(#23965) Vigyorka válasza Tuomas (#23964) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Kéri az adataidat, személyidet.... (Nem veszi észre, hogy ezzel a telefonszámmal már van egy fiókod...)

Vigyorka

(#23966) gzbotii válasza Vigyorka (#23952) üzenetére


gzbotii
veterán

Hordozott szám?
Írj nekik esetlegesen FB/Twitteren is.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#23967) Tuomas válasza Vigyorka (#23965) üzenetére


Tuomas
addikt

Nálam anno így ment: [link]
A megerősítés nekem is küzdelmes volt, amikor sikerült, akkor egyből szelfi kellett.

We were here

(#23968) Vigyorka válasza gzbotii (#23966) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Nem hordozott szám.
Nem szeretem a közösségi oldalakat... - ez egy hosszú és mulatságos történet :D

Vigyorka

(#23969) Vigyorka válasza Tuomas (#23967) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Felraktam a 5.24 (2018-as) verziót. Ez rögtön észre vette, hogy van fiókom, kérte az új jelszót majd kérte, hogy upgradeljem a programot...
Frissítettem és ugyanaz...
Ja és az e-mailemre a válaszukra akár 15 napot is várni kell...
(((szimpatikus volt több éve használom, de most ott tartok, hogy kukázom. - nagyobb összeget eddig se mertem rájuk bízni.)))

Vigyorka

(#23970) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Gondoltam, hogy egy utalandó összeget a Revolut számlámról utalok el egy haver számlájára.

Fel akartam vinni az illető adatait, már az furcsa volt, hogy IBAN számlaszámot kér, de azt egy konverterrel megoldottam.

A meglepetés akkor jött, amikor azt írták, hogy meg kell adnom a utalás jogosultjának a pontos címét (amit ők ellenőrizni fognak :Y ), mert magyar jogosult esetén ez kötelező. Fogalmam sincs az illető címéről, nem is érdekel, meg az utalás szempontjából ez teljesen indifferens.

Gyorsan el is utaltam a pénzt az elmaradott hagyományos bankszámlámról (ahonnan akár telefonszám, vagy email cím azonosítóra is tudok pénzt küldeni).

Miért van ez a címbekérős játék a Revolutnál az utalási adatbázis megadásánál? Nem akarnak utalni, mert nem éri meg nekik?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#23971) JóGéza válasza Donki Hóte (#23970) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Én a számlavezető fiók címét szoktam beírni, ha nem tudom a címzettét.

(#23972) emeritus válasza Vigyorka (#23969) üzenetére


emeritus
tag

Ha továbbra sem enged a régi fiókodba belépni és új regisztrációként kezel esetleg indulj el ezen az úton. Ha van kommunikáció, kiderülhet az ütközés és egyeztethetsz a régi fiókodról.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#23973) Donki Hóte válasza JóGéza (#23971) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ez jó, de fogalmam sincs arról, hogy mi az illető számlavezető fiókjának a címe :O

(Meg nem is érdekel, meg ez aztán abszolút teljesen indifferens az utalás szempontjából :U )

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#23974) zerodot válasza Vigyorka (#23965) üzenetére


zerodot
aktív tag

Az nem lehet, hogy ezeket csak ellenőrzéshez kéri be újra? Hogy igazold, biztosan te vagy az, aki egy másik telefonon akar bejelentkezni?

(#23975) Vigyorka válasza zerodot (#23974) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Sajnos nem. A regisztrációnál kiírja, hogy az e.mail címem már foglalt, ha másik e-mail címet adok akkor új felhasználónak tekint....

Vigyorka

(#23976) balinlin válasza Donki Hóte (#23973) üzenetére


balinlin
senior tag

Ez a kérdés időről időre felmerül itt. Az okát nem tudjuk. Én volt hogy random utcát írtam be, az is jó volt neki...
Az ibanon meg kár fennakadni. Van olyan bank, ami idehaza is ezt a formát használja.
Számlavezető bank címéhez a Google a barátod egyébként.
Az egész elkerülése végett utalási linket is tudsz küldeni, ha nem valamilyen cégnek utalsz.

(#23977) Donki Hóte válasza balinlin (#23976) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Már megoldottam a konkrét ügyet a hagyományos számlámról, az utalás 1 perc volt (nem is értem, hogy miért dühöngök már egy órája a Revolut bonyolultsága miatt).

Ez az utalási link ez micsoda a Revolutban? Hogyan tudok ilyet ott megadni? Ha ez működik, akkor lehet, hogy adok még egy esélyt a Revolut utalási lehetőségének.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#23978) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Egy gyors válaszra lenne szükségem, Raiffeisen vagy OTP ATM-ből 70ezer forintig díjtalan a pénzfelvét?

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#23979) Tuomas válasza xy.zsolt (#23978) üzenetére


Tuomas
addikt

Nem ATM függő.

We were here

(#23980) xy.zsolt válasza Tuomas (#23979) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Köszi! Csak azért kérdeztem mert a Világ más részén az (pl Ausztrália)

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#23981) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Regisztráltam egy új fiókot (csak az e-mail címem más).. A visszaigazoláshoz 1 hét türelmem kérték..

Vigyorka

(#23982) Vigyorka válasza Vigyorka (#23981) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Az e-mailes reklamációmra megjött a válasz. Lépjek be az alkalmazásba és ott jelezem a gondjaimat..Várjak türelemmel!

Vigyorka

(#23983) JóGéza válasza Donki Hóte (#23973) üzenetére


JóGéza
aktív tag

A bankszámla szám 4-7 számjegye határozza meg.

(#23984) balinlin válasza Donki Hóte (#23977) üzenetére


balinlin
senior tag

Fizetések fül, ott a [...] ikon és elküldés hivatkozásként.
Kb ugyanaz mint a bekérő, csak fordított pénzmozgás. Vízszint így a másik félnek kék ugyanezeket az adatokat megadnia.

(#23985) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Falramászok, de komolyan: pdf számláról próbálkm bemásolgatni egy új kedvezményezett adatait, erre mit csinál az app?? Amikor átváltok a pdf-re, h új tételt (pl cégnév v iban) másoljak, kidob és az egész addig beírt cuccot elfelejti :W

Nem, nem kapcsoltam ki a képernyőt és az eltelt idő sem több 5mp-nél...

Nna, közben megoldottam. Jól látom, hogy a rögzített kedvezményezett adatait nem tudom ellenőrizni, h tuti nem gépeltem-e el?!? (Ha már ugye 1 tétel kivételével fejből nyomtam...) Ez egy vicc :W

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#23986) t72killer válasza t72killer (#23985) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

(Konkrétan: brit számla, iban-t nem enged bevinni csak a kis 8jegyű szlaszámot.+a sort code-ot. Utóbbi nem látszik sehol bevitel után - és feltételezem ebből derül ki melyik banknál is van az a célszámla...)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#23987) Donki Hóte válasza JóGéza (#23983) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ez nekem magas :(

7316 a 4.-7. számjegy a számlaszámban. Hol van ebben a fiók címe :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#23988) kp78 válasza Donki Hóte (#23987) üzenetére


kp78
addikt

[link] :)

"Az első 3 számjegy: a számlavezető bankod hivatalos azonosító száma, amelyet a Magyar Nemzeti Bank határoz meg. Ez alapján tehát a bankot lehet beazonosítani. Az OTP számlaszám például 117-tel kezdődik, a K&H 104, az Erste pedig 106-os azonosítóval kezdődik.

A következő 4 számjegy: ez az úgynevezett fiókazonosító. Ez jelöli a számlavezető bank központi fiókját vagy azt a fiókot, ahol a számlát létrehozták."

[ Szerkesztve ]

(#23989) Donki Hóte válasza kp78 (#23988) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Köszi!

Tehát erre hivatkozva, amikor a Revolut a címet kéri, akkor beírhatom, hogy 7316 :F

Tudni fogják, hogy mi ez?

(Légy szíves ne mond, ha guglizzam ki. Kigugliztam az IBAN számot, nem akarok egy nyavalyás utalási azonosító megadása során kétszer guglizni, mert a Revolut a szánalmas rendszerében olyan adatokat kér, amit élő ember nem tud megadni. Elengedtem az utalás kérdését Revolut számláról, amennyi idő alatt kigugliztam az IBAN számot, annyi idő alatt az elmaradott hagyományos bankom rendszerében az egész adatrögzítést, plusz magát azt utalást is lerendeztem :K )

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#23990) sgeza válasza viktorhu (#23959) üzenetére


sgeza
veterán

Igen, arra gondolok. Tudom, hogy közös számla, és azt is, hogy így nem kapom meg. Pont ezért tettem fel a kérdést, hogy ha ide utalnak hivatkozás nélkül, akkor a Revolut automatikusan visszautalja-e a pénzt. Ha igen, milyen átfutási idővel.

(#23991) kp78 válasza Donki Hóte (#23989) üzenetére


kp78
addikt

Erre sajnos nem tudom a választ, mert én még csak tegnap rendeltem meg a kártyát :)
Most kezdem kicsit megismerni a rendszert... :)

(#23992) JóGéza válasza Donki Hóte (#23987) üzenetére


JóGéza
aktív tag

IBAN kalkulátor. Beírod a számlaszámot, és a fiók címét is megadja.

(#23993) vmarci21 válasza kp78 (#23988) üzenetére


vmarci21
tag

Én nem szoktam ennyire túlbonyolítani, jó oda a bank székhelye is, nem kell a bankfiók címe..
Tehát ha pl. OTP, akkor bankfióktól függetlenül Budapest, Nádor utca 16-ot írok be :D
Amúgy elméletben tök mindegy, mi van oda beírva..

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#23994) UberMutant válasza sgeza (#23990) üzenetére


UberMutant
őstag

visszautalják, pár hónap maximum.

(#23995) anadroid válasza Donki Hóte (#23987) üzenetére


anadroid
senior tag

Budapest XVI. magánszámla, OTP. Az OTP honlapján megtalálod a fiók címét.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#23996) Solymi81


Solymi81
aktív tag

Sziasztok,

Segítséget kérnék bankszámlára utalással kapcsolatban.
CZK számlámról szeretnék céges cseh számlára lakbért utalni revolutról úgy, hogy tartalmazza az azonosítómat, viszont mikor létrehoztam a partnert, nem találtam megjegyzés rovatot, habár csak addig mentem el, hogy beírjam az összeget és nyomjak a küldés gombra.

Létezik ilyen lehetőség vagy hogyan kellene ezt megoldani?
Korábban láttam, hogy másnak talán volt ilyen, nem tudom, hogy nekem mit kellene máshogyan csinálni.

Előre is köszi!

(#23997) sopruk válasza Solymi81 (#23996) üzenetére


sopruk
aktív tag

Szia!
Amikor beírod az összeget ott lesz alatta hogy:
"A Revolutból küldve"
Ha oda kattintasz, át tudod írni a szöveget és az lesz a közleményben.
Legközelebb pedig, ha a partner tranzakcióinál kiválasztod az egyiket és az újraküldést választod, akkor megmarad a korábban beírt megjegyzés, nem kell újra beírni. Ha kell, tudod módosítani, meg az összeget is...

[ Szerkesztve ]

(#23998) Solymi81 válasza sopruk (#23997) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Szia!

Köszi szépen, ez nem volt egyértelmű, hogy az a rész módosítható.
Lehet jelezni kellene nekik, hogy a módosítható területeket emeljék ki.

(#23999) modflow


modflow
veterán

Ha a számlámon van euro és forint is, eddig csak euro volt és ebből is volt a Netflix, akkor most a forintból fog vonni ugye?

Meg lehet azt oldani, hogy az euróból vonjon?

(#24000) Peter.70


Peter.70
őstag

Nekem is előjött az a hiba, hogy másik telefonon akartam email címmel bejelentkezni revolut fiókomba és azt írja, hogy nem találja

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.