Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23051) balinlin válasza <Adamsky> (#23050) üzenetére


balinlin
senior tag

Az egy rendes IBAN számlaszám, ha valaki arra utal azzal nagy gond nem lehet szerintem.
Viszont ez GB lokalizációs.
A jelek szerint eur utalásokra szintén egy (vagy országonként egy??) számlát használnak, akárcsak forint esetén.
Így ha utalsz és vissza akarnak utalni akkor hasonló bonyodalmak lehetnek mint forint esetén.

(#23052) Cxgrav


Cxgrav
senior tag

Sziasztok!

Nagyon amatőr kérdés:
Értékpapír számlán teszt céljából rányomtam 0.96$-re, hogy withdraw július 2.-án.
Ott a műveletnél látszódik, hogy megtörtént, el is tűnt a pénz viszont a sima számlán nem jelent meg.
Miért? :)

Köszönöm

Picture me Rollin' by 2pac

(#23053) zerodot válasza balinlin (#23051) üzenetére


zerodot
aktív tag

Én küldtem SEPA-val EUR-t német számlára, és a német számla feladóként ugyanazt azt IBAN-t és BIC-et mutatja, amit a Revolut is az EU zászlóra tappintva. (Mondjuk pluszba megjelenít még egy Customer Reference kódot is (IP201.....), de annak nem hinném hogy lenne jelentősége a visszafelé irányban, mivel a Revolut ezt a kódot sehol sem mutatja.)

Többen is használják a Revolutot EUR fogadásra a Coinbaseről, és ha jól tudom, oda az első SEPA kiutalás előtt kell egy befelé tranzakciót csinálni, mert csak arra az IBAN-ra enged a CB kiutalni, amiről már jött beutalás korábban.

Szóval szerintem saját egyedi IBAN-ról megy a Revolutos EUR (és USD) kiutalás, nem pedig gyűjtőszámláról, mint a HUF esetében.

(#23054) balinlin válasza zerodot (#23053) üzenetére


balinlin
senior tag

PalZso fórumtárs visszatérítését a szállás mégis finn számlára küldte...
Érdekes

(#23055) zerodot válasza balinlin (#23054) üzenetére


zerodot
aktív tag

Fogalmam sincs, honnan jöhetett a képbe egy finn számla... :D Ez azért elég furának tűnik...

(#23056) balinlin válasza zerodot (#23055) üzenetére


balinlin
senior tag

Valami zavar van itt az erőben...

(#23057) zerodot válasza balinlin (#23045) üzenetére


zerodot
aktív tag

> "Mert az angoloknál sohasem volt euró"

Ez nem nagyon számít, hisz MO-n sem volt soha, mégis lehet eurós számlaszámod magyar banknál is.

Utalás szempontjából (sebesség, költség) az számít, hogy a SEPA területen belül legyenek, ehhez nem kell EU országnak lenni (pl. Svájc és Norvégia is a SEPA-ban van):
https://en.wikipedia.org/wiki/Single_Euro_Payments_Area
és ha jól értem UK is maradna a Brexit után is:
https://www.europeanpaymentscouncil.eu/news-insights/news/epcs-follow-brexit-after-ratification-withdrawal-agreement

De lehet hogy átrak minket EU-s klienseket a Revolut a Litván bankjukhoz, és akkor majd Litván IBAN/BIC-et kapunk a mostani GB helyett. (Vagy finnt... :D)

(#23058) Cxgrav válasza Cxgrav (#23052) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Megoldás: USD számlára érkezik a withdraw.

Picture me Rollin' by 2pac

(#23059) Brandynew válasza Oliverda (#23047) üzenetére


Brandynew
őstag

Ne üljünk fel a rémhíreknek.

Most kérdeztem rá a supportnál, semmi nem tiltja, hogy készpénzt fizess be. Ez a szabály a csekkes befizetésre vonatkozik.

Amit írt valaki, hogy nem érkezett meg a befizetett pénze, azért történt, mert nem írta a közleménybe az egyedi azonosítóját.

(#23060) Tuomas válasza Brandynew (#23059) üzenetére


Tuomas
addikt

Akkor miért van külön szedve?
"Csekkel és készpénzbefizetéssel"

We were here

(#23061) Adams84 válasza Brandynew (#23059) üzenetére


Adams84
tag

[kép] Szerintem nem rémhír, mivel az egyik pórul járt befizetőnek a Revolut és a Raiffeisen is megerősítette, hogy nem lehetséges a készpénz befizetés. Most pedig harcol a pénzéért...
Ha véletlenül nem tünteted fel vagy elrontod a közleményt, a Revolut support egy mentett képernyős/lefotózott bizonylat alapján jóváírja az összeget. De itt sajnos magával a befizetési móddal (készpénz) volt a gond....
(Becsatoltam egy supportos beszélgetés részletet is ezzel kapcsolatban.)

[ Szerkesztve ]

(#23062) vigyorgó válasza sopruk (#23048) üzenetére


vigyorgó
tag

AZ INGYENESSÉG FELTÉTELEI:A minimálbér (jelenleg 107 065 Ft) havonta beérkezik a számlára (jövedelem, vagy más)

Azt hiszem ezzel be is fejeztem a keresgélést. :((
Nekem csak negyedévenkénti 1-2 webáruházas rendeléshez kellett volna paypalt helyettesítő fizetési lehetőség.Ezek szerint nincs az igényeimnek megfelelő szolgáltatás.

(#23063) hedgehog válasza vigyorgó (#23042) üzenetére


hedgehog
senior tag

Azt hol láttad, hogy 5690 Ft a kártya?
A hirdetmény 3. oldalának tetején lévő "GRÁNIT Most bankkártya akcióban"-t válaszd, az évi 1390 Ft, az is csak a második évtől. (nekem ilyen van, tehát tuti működik a dolog).
De jogos, nem teljesen 0 Ft-os, nem voltam pontos.

-- aka p3d3str1an

(#23064) Tuomas válasza hedgehog (#23063) üzenetére


Tuomas
addikt

Ha ebből indulunk ki, meg kell jegyezni, hogy alap esetben a Revolutnál is kell fizetni, a kártyának a postaköltségét.

We were here

(#23065) Adams84 válasza Brandynew (#23059) üzenetére


Adams84
tag

[kép]
[kép]
Itt leírják egyértelműen (elnézést a google fordítós magyar verzióért) :DDD

(#23066) zerodot válasza vigyorgó (#23062) üzenetére


zerodot
aktív tag

> "Ezek szerint nincs az igényeimnek megfelelő szolgáltatás."
Dehogynincs, csak nem ingyen
:)

Egyébként külföldön általában nem gond teljesen ingyenes EUR számlát nyitni ingyenes kártyával. Csak nem tudom, MOról mennyibe kerülne töltögetni banki befizetéssel, ha nem akarnál/tudnál rendszeresen átjárni a külföldi fiókba kp-t berakni.

(#23067) hedgehog válasza hedgehog (#23063) üzenetére


hedgehog
senior tag

Viszont arra is rájöttem közben, hogy a kpbefizetésedre sajnos ez nem lesz megoldás, mert a Gránit nem bővelkedik fiókokban :D (bár gőzöm sincs, lehet hogy ettől még lehet rá ingyen befizetni valahol, passz)

-- aka p3d3str1an

(#23068) Hansomester válasza hedgehog (#23067) üzenetére


Hansomester
tag

Csak a központjukban lehet befizetni egyedül, a Lechner Ödön fasoron.
Viszonylag gyorsan megy. Nekem amúgy nincs bajom velük, a céges számlám is Gránit bankos, mert nagyon jól váltják az EURót más bankokhoz képest.

[ Szerkesztve ]

"Sesshoumaru Nagyúr, biztos, hogy okos ötlet volt életben hagyni ezt a nőt? -Yaken, legközelebb nyisd ki a szemed, akkor láthatod, ez a nő már halott!"

(#23069) Oliverda


Oliverda
félisten

Nálatok sem lehet új top-up kártyát hozzáadni a fiókhoz?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23070) balinlin válasza Oliverda (#23069) üzenetére


balinlin
senior tag

El tudom kezdeni, de mivel az összes kártyám hozzá van adva így végigvinni nem tudom.

(#23071) Oliverda válasza balinlin (#23070) üzenetére


Oliverda
félisten

Jól értem, nálad megjelenik a számok beírásához szükséges rész?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23072) balinlin válasza Oliverda (#23071) üzenetére


balinlin
senior tag

Igen

(#23073) gattolino válasza Hansomester (#23068) üzenetére


gattolino
senior tag

Dollárt is váltanak? Mert, ha ilyen jó árfolyamon akkor bankot váltok. Erste az egyik legdrágább. Weboldalukon nem láttam, csak az eurot. :R

Vivo X90 Pro Plus

(#23074) Oliverda válasza balinlin (#23072) üzenetére


Oliverda
félisten

Írtam supportnak. Elsőre a csaj sem tudta, hogy a mi a probléma, de aztán kiderült, hogy kissé hülye módon megváltoztatták az új kártya hozzáadásának módját.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23075) Hansomester válasza gattolino (#23073) üzenetére


Hansomester
tag

Sajnos dollár tapasztalatom nincs, de az EUR-t 2-3 Ft-al jobban váltja, mint pl az OTP.
Azt nem tudom megítélni, hogy maga a tranzakció költsége drágább-e. Nekem sokat számít az a 2-3 Forint is sajnos. Egy utánajárást megérhet a dolog szerintem, ha sűrűn kell dollárt utalni.

"Sesshoumaru Nagyúr, biztos, hogy okos ötlet volt életben hagyni ezt a nőt? -Yaken, legközelebb nyisd ki a szemed, akkor láthatod, ez a nő már halott!"

(#23076) betyarr


betyarr
veterán

figyelmetlenségből a virtuális kártya helyett a fizikait töröltem ki az alkalmazásban :W :W :W .ilyenkor mi a helyzet?fújhatom?vagy lehet beszélni az üfsz-el hogy tegyék vissza?

(#23077) Oliverda válasza betyarr (#23076) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, lehet.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23078) betyarr válasza Oliverda (#23077) üzenetére


betyarr
veterán

huhh,sikerült is!köszi! :R

(#23079) gattolino válasza Hansomester (#23075) üzenetére


gattolino
senior tag

Azóta megnéztem és a Magnet bankot írja a legjobb váltónak dollárban és az euró is elég jó :R

Vivo X90 Pro Plus

(#23080) 66zio


66zio
aktív tag

Sziasztok nektek megy a pénz feltöltés bankkártyával? (Erste Maestro)
Múlt héten is próbáltam meg most is de csak a „Valamilyen hiba történt” et dobja.

A múlt hetinél nem, de most háromszor próbáltam és a tranzakcióknál megjelent egy Kártya engedélyeztetése +3500ft (ennyivel próbálom) Pár másodperce, függőben

(#23081) anadroid válasza 66zio (#23080) üzenetére


anadroid
senior tag

A Maestro a nemszeretem kártyák közé tartozik. Nincs értelme kísérletezni vele. Cseréld le tisztességes bankkártyára!

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#23082) 66zio válasza anadroid (#23081) üzenetére


66zio
aktív tag

Csodás.. Eddig azt olvastam itt a Topicban, hogy nincs a Maestrokal baj. Nyilván azért használom a Revolutot, hogy spóroljak, nem fogok miatta kártyát cserélni. Hátha „megjavul”.

Jól tudom, hogy számlafeltöltés utalással is ingyenes? (plusz a bankom utalási költsége ha van)

szerk: Utánanézek mennyiért is vesztegeti az Erste a normális kártyáit.

[ Szerkesztve ]

(#23083) driztd válasza 66zio (#23080) üzenetére


driztd
csendes tag

Simán megy a TopUp Erste Maestro kártyával.
Most próbáltam.
Nekem van MC is, de az credit és sajnos kp felvétnek minősíti a feltöltést. Úgyhogy a Maestro-t használom már egy ideje, semmi gond nincs vele. "Tisztességes" kártya az is... :K

[ Szerkesztve ]

(#23084) balinlin válasza 66zio (#23082) üzenetére


balinlin
senior tag

Mielőtt lecserélnéd, szerintem próbálj beszélni a supporttal. Előtte esetleg eltávolítani és újra hozzáadni a kártyát, hátha, vagy app reinstall...
Ha elfogad maestrot, akkor nem kellene, hogy gond legyen, illetve volt már gond más kártyatípussal is, nem garancia (persze valószínű), hogy megoldja a problémát a csere.
Illetve a bankodban is lehet érdeklődni, hogy látnak-e problémát.

[ Szerkesztve ]

(#23085) focvis válasza driztd (#23083) üzenetére


focvis
veterán

Melyik banknál vagy?

(#23086) gattolino válasza focvis (#23085) üzenetére


gattolino
senior tag

Az elején írja, hogy Erste Maestro kártyával, szóval szerintem az Ersténél van. Erste Bank. :R

Vivo X90 Pro Plus

(#23087) driztd válasza focvis (#23085) üzenetére


driztd
csendes tag

Szerintem egyértelmű volt: Erste :U

(#23088) kenny596


kenny596
tag

Revoluton hogy lehet befektetési számláról felvenni a pénzem?
A revolt befektetési számlámra befizettem egy adott dollár összeget amiból részvényeket vettem viszont most nem tudom kivenni a pénzt számlára mivel azt írja "El nem számolt pénz " Még nincs elszámolva az értékpapír eladások bevétele.Ezt a pénzt most rögtön befektetheted,de csak az elszámolása után veheted fel." Mivel kezdő vagyok ezen a téren így nem tudom mi ennek a menete. Most be kell mennem a navhoz bevallani vagy várnom kell és majd ki lehet venni ?

(#23089) Maffia91 válasza kenny596 (#23088) üzenetére


Maffia91
aktív tag

2 nap kb az elszámolás ideje, utána kitudod venni...

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#23090) gzbotii válasza 66zio (#23082) üzenetére


gzbotii
veterán

A Maestro jelenlegi formájában emberiség elleni bűn. Barátnőm a banktól kapott előző kártyájával nem lehetett online fizetni. Ez különösen vicces volt, amikor érkezés előtt lemondta a bookingos foglalást a szálláshely, aztán másnapra, full szezonban semmi elérhető nem volt neten. Kivéve AirBNB. Ott meg nem ette meg a kártyát, két karakterrel rövidebb volt a kártyaszám és CVV sem volt rajta. Mindezt külföldön... Én még egyetemista voltam, bárosként dolgoztam, kártya nyet, cashben volt elég pénz nálunk, csak épp sokra nem mentünk vele.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#23091) Almos válasza Almos (#23049) üzenetére


Almos
aktív tag

Nos, ma reggel már a számlámon is volt a hibás/hiányos utalások visszatérítése (4db is volt, ha már rosszul utalunk, akkor fontos, hogy nagyobb összegekkel, és többször is csináljuk :C )
Összefoglalva: 07.02-én indítottam az utalásokat, 07.06-án jeleztem supportnak a hibámat, és 07.08-án már az eredeti számlámon volt a visszatérített összeg. Ez összességében elég jó supportnak mondható.

(#23092) anadroid válasza gzbotii (#23090) üzenetére


anadroid
senior tag

Én 3 bank Maestro-jával akadtam el, ebből egy külföldi. Nem véletlen, hogy az OTP is kiváltja őket a kártya lejártakor.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#23093) Somatom válasza 66zio (#23082) üzenetére


Somatom
veterán

Erste debit Mastercardot használok, az rendben működik. Van Erste Eurós számlám is és webes felületen (netbank) lehet beállítani, hogy melyik számlát használja a kártya.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#23094) SyMbioTe válasza anadroid (#23081) üzenetére

Vacak kártya, azt aláírom, sok helyen nem lehet vele fizetni neten, de azért a topup megy vele, tegnap is használtam.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#23095) balinlin válasza SyMbioTe (#23094) üzenetére


balinlin
senior tag

Pontosan.
Régebben nekem is volt maestrom, igazából online nem ment (play vagy apple store volt többek között ilyen) mindenhol, de pl. a környező országokban is gond nélkül fizettem vele. Aztán persze váltottam és nem is hiányzik a maestro.
A topup meg más okból nem megy a fórumtársnak.

(#23096) SyMbioTe válasza balinlin (#23095) üzenetére

Play áruház, Origin, Booking.com, ezekbe fixen nem tudtam fizetni Maestroval.
De már van Revolut, így ezzel ez a probléma is megoldódott. :D

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#23097) focvis válasza driztd (#23087) üzenetére


focvis
veterán

Nem tudhattam, hogy ugyanattól a banktól használsz 2 kártyát. :)

(Nekem pl. szándékosan van külön-külön banktól a betéti és a hitelkártyám - ha az egyik rendszere lefagy, legyen B terv.)

(#23098) <Adamsky> válasza Somatom (#23093) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Hm... lehet váltani a netes felületen, hogy debit kártyád melyik számlához (Forint, Eur) legyen kötve? Milyen jó lett volna (ill. lenne) ez nekem az OTP-nél. Egyszerűen nem tudok úgy pénzt levenni az Eurós számláról, hogy ne sarcoljanak meg (min. 0,1%). Lehetne hozzá külön kártyát kérni, de meg nem feltétlen érné meg (27,29 EUR /év)

(#23099) gattolino válasza <Adamsky> (#23098) üzenetére


gattolino
senior tag

Az OTP a legdrágább bank ma Magyarországon.
Ezen ne csodálkozz. :K

Vivo X90 Pro Plus

(#23100) <Adamsky> válasza gattolino (#23099) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Az a baj, hogy a Simple-t pl. nagyon megszerettem. Meg úgy általában a szolgáltatásaikkal (weboldal, mobil app.) meg vagyok elégedve. Na, majd szétnézek picit itt, hátha tudnak ajánlani, valami jó alternatívát :)

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.