Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22501) kovacslevi98


kovacslevi98
csendes tag

Sziasztok, most kuldtem penzt Revolut-rol az OTP-s IBAN bankszamlamra, mennyi ido mig megerkezik? Csak azert kerdezem, mert azt hittem, hogy 1 perc alatt megvan..

(#22502) Oliverda


Oliverda
félisten

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22503) szvl


szvl
tag

Létrehoztam egy fizetési hivatkozást (pénzt kértem volna), és mielőtt elküldtem volna azt az ismerősömnek rákattintottam, hogy lássam, minden rendben van-e. Meglepődve tapasztaltam, hogy a hivatkozásra kattintva ez a hibaüzenet fogad:
Próbáltam kis összeggel is, HUF mellett EUR-val is, az eredmény mindig ugyanaz.
Találkozott valaki hasonlóval?
Nektek működnek a fizetési hivatkozások?

(#22504) balinlin válasza kovacslevi98 (#22501) üzenetére


balinlin
senior tag

Pontosan nem tudjuk, hogy hogyan intézi a revolut. Eddig egy K&H bankos számla volt közbeiktatva, így nem is igazi nemzetközi és nem is igazi belföldi utalás ez.
Az egy perc az mindenképpen túlzott elvárás, nem tartom kizártnak hogy csak hétfőn teljesül.

(#22505) Årpi válasza szvl (#22503) üzenetére


Årpi
őstag

Kipróbáltam, tökéletesen megy.

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#22506) JóGéza válasza szvl (#22503) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Szia!
Amikor én először próbáltam, akkor Messengeren át küldtem a linket, és ugyanez volt az eredmény. Utána SMS-ben küldtem át, akkor működött rendben.

(#22507) balinlin válasza szvl (#22503) üzenetére


balinlin
senior tag

Sajnos nekem is többször produkált ilyet. Máskor meg ment gond nélkül. Megoldást nem tudok.

(#22508) szvl válasza Årpi (#22505) üzenetére


szvl
tag

Köszi, megvan a probléma oka: a fizetési hivatkozás létrehozása után ha a képernyő alján a "Fizetési hivatkozás megosztása" gombot megnyomom, akkor a megosztás módjának a kiválasztását követően (pl. Gmail, de lehet Hangouts, vagy bármi) létrehoz egy szöveget: Szia! Kérlek, küldj nekem x Ft összeget ezzel: link.
Na a gond az, hogy a linket követően azonnal jön a pont, nincs elválasztó: nincs szóköz, sorvégjel, tabulátor karakter. Ezáltal a mondatot lezáró pont a link részévé válik, és így elromlik.
Elég kellemetlen.

[ Szerkesztve ]

(#22509) LordRajZoL válasza szvl (#22508) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Köszi a probléma megoldást. Már leszoktam rola hogy használjam de akkor ezért volt hogy egyszer ment máskor meg nem

zZz

(#22510) gattolino


gattolino
senior tag

Új probléma. Nekem a részvényeim eltűntek. Vagyis eladni eltudom őket, úgy még ottvannak, de venni azt nem engedi, mert nem találja. Ez bevett szokás? Vagy csak újabb rendszerhiba :R

[ Szerkesztve ]

Vivo X90 Pro Plus

(#22511) zsamiatt válasza gattolino (#22510) üzenetére


zsamiatt
őstag

rendszerhiba

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#22512) joey04 válasza joey04 (#22352) üzenetére


joey04
titán

up :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#22513) gattolino válasza zsamiatt (#22511) üzenetére


gattolino
senior tag

Nem az. Olvastam, hogy írták más fórumon, hogy üzleti döntés miatt leszedték a kisebb olajrészvényeket. Mindegy, amúgy sem akartam még eladni.

Vivo X90 Pro Plus

(#22514) zsamiatt válasza gattolino (#22513) üzenetére


zsamiatt
őstag

látom igen, ki is írja a részvénynél. Nah ez kezd egyre érdekesebb lenni. Azért az elég durva, hogy befolyásolja miket vehetek meg.
Lehet néznem kell akor más trader platformot hosszú távon. A metal csomagjukat meg feldughatják maguknak.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#22515) gattolino válasza zsamiatt (#22514) üzenetére


gattolino
senior tag

Én is ezen gondolkodom. Elég furcsa üzletpolitika :F

Vivo X90 Pro Plus

(#22516) Brandynew válasza szvl (#22503) üzenetére


Brandynew
őstag

Még senki nem írta le a megfejtést?

Bizonyos platformok, pl. Facebook, egyes levelezőprogramok levághatják az URL egy részét, így érvénytelenné válik. A megoldás, hogy nem kattintania kell a fogadó félnek az URL-re, hanem ki kell másolnia és be kell illeszteni a böngésző címsorába.

(#22517) petir válasza zsamiatt (#22514) üzenetére


petir
senior tag

Milyen alternatívák vannak amik ajánlottak és nem horribilis díjai vannak?

(#22518) zsamiatt válasza petir (#22517) üzenetére


zsamiatt
őstag

Meg nem tudom, nem foglalkoztam eddig a temaval. Utana fogok nezni megkerdezve egy ket tapasztalt embert.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#22519) Peter.70 válasza petir (#22517) üzenetére


Peter.70
őstag

Magyar vagy külföldi részvény?

(#22520) petir válasza Peter.70 (#22519) üzenetére


petir
senior tag

Mivel a részvényben nincs tőkegarancia így gyakorlatilag mindegy...

Inkább a fontos amit szem előtt tartanék a járulékos költségek minimalizálása..

Ez a Revolutban jó VOLT! De itt most olvasva mik vannak...lehet én is szépen sorban eladom ami van jó időben és zárom a bulit.

(#22521) Tuomas válasza petir (#22520) üzenetére


Tuomas
addikt

A megtakarításos témát is zárjuk, a revoluton kívüli részvények, értékpapírok, megtakarítás, befektetés ügyében itt folytassátok légyszi a témát:
Mibe tegyem a megtakarításaimat?

Köszi!

We were here

(#22522) Shade45 válasza petir (#22517) üzenetére


Shade45
senior tag

Trading212

(#22523) gzbotii válasza Brandynew (#22516) üzenetére


gzbotii
veterán

FB nem levágja, hanem egy UTM paramétert ad hozzá. De ettől mennie kellene.
Például: ?fbclid=IwAR0nImFKcxIMBcd32xCmbQWhpOH51ibie5dChVaYpwAbKyBCY6QvKgmRHVc

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#22524) kovacslevi98


kovacslevi98
csendes tag

Sziasztok, probalok feltolteni penzt bet365-re vagy tippmixpro-ra, de sikertelen.. Még sosem használtam a Revolut kartyamat, csak 1x vettem ki penzt Atm-bol vele.
Probaltam a virtualis kartyat, illetve a sima kartyat is, de semmi, pedig toltottem fel penzt a Revolut profilomra.
Ez a kartya sem jo szerencsejatekra vagy az online tranzakciot kell valahol beallitanom?

(#22525) Oliverda válasza kovacslevi98 (#22524) üzenetére


Oliverda
félisten

A szerencsejáték tiltva van, nem fog menni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22526) balinlin válasza kovacslevi98 (#22524) üzenetére


balinlin
senior tag

Szerencsejáték zrt-hez sikerült feltöltenem paypalon keresztül többször is.

(#22527) agroman válasza Oliverda (#22525) üzenetére


agroman
senior tag

nincs tiltva...unibetre, willhillre, pokerstarsra siman ment a feltoltes..

------

(#22528) Oliverda válasza agroman (#22527) üzenetére


Oliverda
félisten

Mert valószínűleg "rossz" MCC-t használnak a felsorolt oldalak.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22529) razorbenke92

Szerencsejáték zrt-hez a default simple-ön keresztül is megy a revolut kártyával. A tippmixpro meg gyakorlatilag ugyanaz. Olyannyira, hogy közös az egyenleg.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#22532) agroman válasza Oliverda (#22531) üzenetére


agroman
senior tag

dehogy probaltad..tobben jeleztuk hogy nincs ugy ahogy te allitod.

meg a revolut blogja is csak azt irja, hogy egyes angol szerencsejatek site-ok nem fogjak elfogadni a kartyat. tehat nem a revolut tiltja, hanem egy uj UK torveny tiltja hogy az UKban levo gambling cegek elfogadjanak olyan kartyakat amik mogott e-wallet van.

------

(#22533) kovacslevi98


kovacslevi98
csendes tag

Koszonom mindenkinek, vegul Simple-ön keresztul sikerult befizrtnem Tippmixpro-n, a masik bankkartyas fizetest nem engedte, ahol amugy szoktam. Unibet elfogadja a Revolut-ot, azt tudom, viszont a bet365 nem jo :(

[ Szerkesztve ]

(#22534) geryboro válasza balinlin (#22322) üzenetére


geryboro
senior tag

mastercard debit.

[ Szerkesztve ]

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#22535) kmarci25


kmarci25
veterán

Történt már valakivel olyan, hogy nem mutatta meg a kártyaadatokat az alkalmazás? Tegnap nejem fizetett volna az egyszer használatos kártyával, és hiába kérte többször, az ujjlenyomatos azonosítást követően is csak csillagok látszottak. Többször próbáltuk, kényszerített leállítás, újraindítás után sem történt változás. Az én telefonomon meg semmi. (Igaz, teljesen random időközönként eltűnik az egyszer használatos, de mindig újra tudom kérni.) Nem béta app. Ilyenkor mi van? Majd megjavul?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#22536) Tuomas válasza kmarci25 (#22535) üzenetére


Tuomas
addikt

Volt már ilyen igen.
Pár példa: #21942, #21946

A szem ikon a kártya bal felső sarkában megjelenik, vagy már az sem? Melyik alkalmazásverzió?

[ Szerkesztve ]

We were here

(#22537) balinlin válasza geryboro (#22534) üzenetére


balinlin
senior tag

Az jó!
Köszi az infót!

(#22538) zsola400 válasza kmarci25 (#22535) üzenetére


zsola400
aktív tag

Nálam is volt ilyen, de végül sms-ben küldtek egy 6jegyű hitelesítő kódot és felajánlotta, hogy megbízhatónak jelölöm az eszközt utána már nem volt gond mindig mutatja. Én még a régi felületű 6.39.1 app-ot használom.

(#22539) kmarci25 válasza Tuomas (#22536) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem tudom milyen verzió, de a Play nem ajánlott frissítést, majd ma újra megnézzük, hogy mi a helyzet... A szem ikon ott van, tapp, mutassa vagy másolja, mutassa ta, ujjnyomat kérés, ez rendben, de maradnak a csillagok a számok helyén (kivéve persze az utolsó négyet).

zsola400: nálam is küldözgette a 6 jegyű kódot telefonváltás után, de miután megbízható lett az eszköz, elég az ujjnyomat. Nejem már régóta ugyanazt a telefont használja, nem történt semmi változás, csak egy funkció lettz hibás. Mondjuk így egy virtuális kártyát sem lehet használni normálisan.

Asszem szétvágom a(z egyik) kártyámat, ha délutránra sem javul meg. Vagy inkább a feleségem kártyáját... ;] :DDD

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#22540) Shade45


Shade45
senior tag

Elég nagy gondban van a Wirecard:

[link]

Legjobb tudomásom szerint a Revolut is az ő fizetési rendszerüket használja, kíváncsi vagyok, hogy ha tovább folytatódik a lejtmenet, akkor ez minket felhasználókat milyen módon érint majd. :F

(#22541) Tuomas válasza Shade45 (#22540) üzenetére


Tuomas
addikt

A Revolut egy ideje már saját fizetési rendszert kezdett kialakítani, hogy ez most hogy áll, azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#22542) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Üdv!

Lányomnak szeretnék egy kártyát.
15 éves, így a saját bank (Rafi) nem engedi, hogy alszámla legyen nálam. Külön számlán viszont minden utalás neki és nekem is pénzbe kerül.
Revolut megoldja ezt a problémát?

Lényeg, hogy itthon használható kártya legyen és ingyen tudjak pénzt mozgatni neki.

#?*@&!

(#22543) Tuomas válasza zeon.hu (#22542) üzenetére


Tuomas
addikt

Revolut Juniorral megoldható lenne. De sajnos egyelőre csak a premium ügyfelek számára érhető el, ami havonta 2500 ft lenne. :(

[ Szerkesztve ]

We were here

(#22544) Sify válasza zeon.hu (#22542) üzenetére


Sify
senior tag

Junior számlát kell nyitni neki. De ez a Standard előfizetéssel nem müködik.

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#22545) Sify válasza Tuomas (#22543) üzenetére


Sify
senior tag

Nekem a Premiumra most 1699.- akciós árat ír.

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#22546) Tuomas válasza Sify (#22545) üzenetére


Tuomas
addikt

Sorry, és köszi a kiegészítést, észrevételt! Én a honlapon néztem, ott 2500-at írt. :R

[ Szerkesztve ]

We were here

(#22547) zeon.hu válasza Tuomas (#22543) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Thx!

Megamnak nem nyitnék, ha nem muszáj.

#?*@&!

(#22548) Dr.NX válasza zeon.hu (#22547) üzenetére


Dr.NX
addikt

Akkor marad valamelyik bank, pl. OTP Junior.

Elfogadom a sütiket.

(#22549) Tuomas válasza zeon.hu (#22547) üzenetére


Tuomas
addikt

Ja értem, így megint más. Juniorhoz kell egy szülő, akinek van revolutja. Saját revolut fiókja még nem lehet, mert még fiatal hozzá, 18 év az alsó korhatár.

We were here

(#22550) zeon.hu válasza Tuomas (#22549) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Én tudok ingyenesen nyitni és ahhoz lehet rendelni az ő kártyáját?

#?*@&!

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.