Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22601) MrPeekaboo


MrPeekaboo
senior tag

Korábban megírtam a tapasztalataimat a HUF számlás feltöltéssel kapcsolatban. Ezt megerősíteni látszik az az email, amit ma kaptam a CZK fiókommal kapcsolatban. Azt írják, hogy a hétköznap 14 óra után, hétvégen vagy banki szünnapon feltölteni kívánt összeg csak a legközelebbi munkanapon fog jóváírásra kerülni.

[ Szerkesztve ]

(#22602) balinlin válasza SyMbioTe (#22600) üzenetére


balinlin
senior tag

Engem tényleg csak elméletben érdekelt, még sokáig érvényes a személyim, az útlevelem meg még tovább.

(#22603) fireman123 válasza MasterMark (#22596) üzenetére


fireman123
őstag

köszi az infót.....de sms sem jött :(

(#22604) Brandynew válasza fireman123 (#22595) üzenetére


Brandynew
őstag

Szia,

A linket nem a böngészőben kell megnyitni, hanem a Revoluttal társítva (nyilván mobilon). Ha már társítottad valamely böngésző apphoz, szüntesd meg a társítást és akkor meg fogod tudni nyitni Revoluttal.

(#22605) H4rt1g4n


H4rt1g4n
tag

Sziasztok!

Jó pár oldalt visszaolvastam a fórumban de nem találtam megoldást, ezért megkérdezném:

Szerintetek mi lehet az oka, hogy az elmúlt pár napban a bankkártyámról nem tudok pénzt áttölteni a Revolut számlámra? Évek óta használom problémamentesen, most meg nem megy, azt írja hogy a "tranzakció sikertelen".

A bankkártyám a CIB-nél van, ha ez segít. Lehet ott változott valami, ott kell keresni a problémát?

Köszi előre is!

XONE gamertag: TheZolee88

(#22606) MasterMark válasza H4rt1g4n (#22605) üzenetére


MasterMark
titán

És nem is nő az összeged? Mert nekem is azt írja sikertelen, de attól még a pénzt áttette.

Switch Tax

(#22607) H4rt1g4n válasza MasterMark (#22606) üzenetére


H4rt1g4n
tag

Nem, se a számláról nem vonja le, se a Revolut egyenleg nem nő.

XONE gamertag: TheZolee88

(#22608) Dr.NX válasza H4rt1g4n (#22605) üzenetére


Dr.NX
addikt

Nekem jött értesítés múlt héten, hogy adjam hozzá újra a kártyámat. (Már nem emlékszem az okra.)
Töröltem, hozzáadtam, jó lett.

Elfogadom a sütiket.

(#22609) H4rt1g4n válasza Dr.NX (#22608) üzenetére


H4rt1g4n
tag

Na, ez megoldotta! :) :)

Köszi a segítséget!

XONE gamertag: TheZolee88

(#22610) Tuomas


Tuomas
addikt

Már régebb óta tervezem az összefoglalóban egy ismert problémák, és megoldásuk témakört, segítsetek légyszi összegyűjteni, milyen problémák szoktak leggyakrabban felmerülni.
Ide tartozik ez a mostani feltöltéses probléma is.

Egyelőre így néz ki:

A megvásárolt termék összege sztornózva lesz
Oka: [link]

Nem tudok MasterCard típusú fizikai kártyát igényelni
Jelenleg a Revolut a Visával áll szerződésben, emiatt MasterCard ingyenes csomagban nem igényelhető, fizetős csomagban van lehetőség Metal kártyaként MC-hoz jutni.

Nem sikerül a bankkártyás feltöltés, "tranzakció sikertelen"
A kártya törlésével, majd újbóli hozzáadása segíthet.

Várom a további javaslatokat. :R

[ Szerkesztve ]

We were here

(#22611) fireman123 válasza Brandynew (#22604) üzenetére


fireman123
őstag

köszi, ....így már érthető, és sikerült is a személyi fotó feltöltés. :R

[ Szerkesztve ]

(#22612) gzbotii válasza Tuomas (#22610) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem sikerül a bankkártyás feltöltés, "tranzakció sikertelen"
A kártya törlésével, majd újbóli hozzáadása segíthet.

Ez csak ideiglenes hibának tűnik, nem visszatérőnek :)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#22613) Tuomas válasza gzbotii (#22612) üzenetére


Tuomas
addikt

Lehet, de ideiglenesen máskor is visszatérhet. :DDD

We were here

(#22614) zivorad


zivorad
csendes tag

Fizettem volna a virtuális kártyával, ám valamiért nem engedi megnézni a kártya adatait. Rábökök, ujjlenyomatot felismeri és nem történik semmi. Próbáltam kóddal, ujjlenyomat nélkül, akkor azt írja ki, hogy nem jó a kód. A kód jó és az ujjlenyomattal fel lehet oldani a telefont is és az appot is, de a kártyaadatokat nem engedi. Van rá megoldás, vagy majd megjavul?

(#22615) lucky07


lucky07
aktív tag

Sziasztok
Abban szeretném a segítségeteket kérni hogy Olaszban de nincs revolut számlája tegnap lassan lassan tudotam linken keresztül 250 eurot és azóta egy petákot sem.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#22616) Gabás válasza lucky07 (#22615) üzenetére


Gabás
addikt

(#22617) Fandango válasza aujjobba (#22590) üzenetére


Fandango
veterán

Revoluton nem a valós idejű árfolyamokat látod, hanem 15 perccel késletett adatokat, mert az ingyenes. Az eladás és vétel pillanatában a valós árfolyamon történik a tranzakció, de azt csak akkor látod amikor megtörtént a kötés.

(#22618) viharhozo


viharhozo
addikt

Lehet olyannak Revolutot nyitni, akinek nincs semmilyen magyar bankszamlaja/kartyaja?

A FAQ-ban explicite nem latom kizaro oknak, ott annyit ir, h azonositas utan penzt kell tenni a szamlara, es utana lehet kartyat rendelni. Nekem viszont az remlik, minden nyitasnal kerte azonnal a sajat nevre szolo bankkartyat, h onnan jojjon be az indulo 3500 Ft. Van vkinek ezzel tapasztalata?

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#22619) MasterMark válasza viharhozo (#22618) üzenetére


MasterMark
titán

Nem kell saját kártyáról tölteni. Legalábbis régebben nem kellett. Nagypapámnak az én Curve kártyámmal töltöttem fel.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#22620) Oliverda válasza viharhozo (#22618) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, nincs ilyen feltétel, bár, ha később ellenőrzést gyanánt bekérnék a számlakivonatodat, akkor még lehet belőle bonyodalom. Egyébként az induló 3500-at más is átküldheti Revoluton.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22621) Tuomas


Tuomas
addikt

Most kaptam emailben:

Végre megérkeztek az új, magyar forintban vezetett számlád adatai! Ezekkel a számlaadatokkal helyi HUF pénznemű kifizetéseket fogadhatsz Magyarországon.
A HUF-számlád adatainak megtekintéséhez lépj a Kezdőképernyő > Számlák menüpontjába, válaszd a Magyar forint lehetőséget, majd koppints a magyar zászlóra (az adatokat a Helyi megjelölésű részben találod). A helyi HUF-számlád adatai egy számlaszámból, egy banki kódból és egy egyedi referenciából állnak.

⚠️ Az egyedi referencia rendkívül fontos. Aki pénzt küld a helyi HUF-számládra, annak meg kell adnia ezt a fizetési referenciát, ellenkező esetben az átutalás nem ér célba.
A helyi számlaadataid segítségével a barátaid és a családtagjaid is feltölthetik a Revolut-számládat.

*A hétvégén, munkaszüneti napokon vagy a közép-európai idő szerint 22:00 után elküldött átutalások a következő munkanapon érnek célba.

We were here

(#22622) Broki1 válasza Tuomas (#22621) üzenetére


Broki1
tag

Én nem találtam meg így a számlaszámot és a referencia számot!
Kezdőlap-Jobb alsó sarokban Profilkép-Jobb felső sarokban Fogaskerék ikon-Számla adatai-Magyar forint-Helyi

CIB-es számláról utalva kb. 2 perc kellett mire megjelent a számlámon az utalás! :C

[ Szerkesztve ]

(#22623) geryboro


geryboro
senior tag

szoval tegnap megszunttettem a magyar szamlam.
1. problema reov-nal, a belfoldi banki utalasnal a kozlemeny nem modosithato,
igy jelenleg egy ceggel megy a szajkarate, hogy hogyan fogjak beazonositani az utalasom.
talan ennel nagyobb gikszer nem lesz vele.
:DDD

zoldfulu kerdesem lenne, hogy a csekk befizetest hogyan lehet megoldani?
pl TB, NAV, ilyenek.

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#22624) sopruk válasza geryboro (#22623) üzenetére


sopruk
aktív tag

Ha QR kódos a csekk akkor Simple app? Én egy virtuális Revolut kártyával használom

(#22625) balinlin válasza geryboro (#22623) üzenetére


balinlin
senior tag

Ha te utalsz akkor tetszőleges közleményt tudsz írni. A másik fél ami számlaszámot lát az lehet egy gyűjtőszámla amiről a magyar utalásokst intézik. Ez régebben egy k&h számla volt, lehet most is az.
Csekk: utalás ott is opció, vagy a már említett simple vagy icsekk alkalmazás, de ezek csak qr kódos csekkekkel működnek. (Illetve a postára is be lehet menni és ott fizetni revoluttal.)

(#22626) <Adamsky> válasza Broki1 (#22622) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ezt a "referencia" számot a közleménybe kell beírni?
... ill. mennyibe fájt az utalás? Másképp, ez így akkor ugyanannyiba kerül, mint bármilyen magyar bankszámlára történő utalás?

[ Szerkesztve ]

(#22628) balinlin válasza <Adamsky> (#22626) üzenetére


balinlin
senior tag

Igen, a közleménybe

(#22629) geryboro válasza balinlin (#22625) üzenetére


geryboro
senior tag

ja megvan, nezek de nem latok. :DD

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#22630) VeryByte válasza geryboro (#22623) üzenetére


VeryByte
őstag

TB és NAV - kulcsszó az EFER

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#22631) geryboro válasza VeryByte (#22630) üzenetére


geryboro
senior tag

bovebben?

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#22632) VeryByte válasza geryboro (#22631) üzenetére


VeryByte
őstag

Google a barátod. :-) Belépsz ide és megkeresed az EFER menüpontot és ott tudsz kártyával fizetni.Vagy konkrétan utalhatsz is a Revolut-ról a megfelelő NAV/TB számlaszámra, de szerintem a kártyás egyszerűbb, de ez az én véleményem.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#22633) Somatom


Somatom
veterán

Ti hogy töltötök fel pénzt Erste kártyáról? Bepötyögöm az összeget, erre dob vmi Erste ablakot, ahova ellenörző kódot kéne beírni. Azt írja, hogy a Mobilbankos azonosításhoz készítsem elő a mobil készülékemet. Kösz, bmeg, az van a kezemben! De, hiába bökök a Mobilbankos ellenőrzésre, nem dob át a Mobilbank alkalmazásba (pedig, telepítve van). A 8 jegyű SMS kódot meg ki tudja megjegyezni?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#22634) Scarabeus


Scarabeus
tag

Sziasztok!

A külföldi kártyahasználat számomra nem egészen egyértelmű és bárhogy is kerestem rá, nem kaptam választ a kérdéseimre, így bátorkodom itt feltenni őket:

#1 - Fizetés Görögországban: Kártyás vásrálással feltöltöm ugye a HUF egyenlegem, ezt követően az appban kell EUR számlát/fiókot/zsebet nyitnom és manuálisan konvertálnom vagy ez egy esetleges fizetés / ATM kp felvét esetén automatikusan is megtörténik középárfolyamon?

A konvertálással csak azt biztosítom magamnak, hogy az adott árfolyamon váltok, vagy van más haszna is?

#2 - Fizetés Albániában: Mivel ALL zsebet nem tudok nyitni, ilyenkor mi a konverziós eljárás? Van ugye a HUF számlám, ezt váltja középárfolyamon GBP-re (? Mivel ha jól tudom Írországban van a cég), majd ezt váltja tovább szintén középárfolyamon ALL-re?

Mire érdemes figyelnem?

Köszönöm!

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#22635) viktorhu válasza Scarabeus (#22634) üzenetére


viktorhu
veterán

Csak a hétvégi felár miatt érdemes a hétvége előtt előre váltani valamennyi eurót. Attól, hogy nincs valamilyen egyenleg, váltani tudja, szóval simán használhatod Albániában is, csak a hétvégi felárat nem tudod így elkerüni. Egyébként a görögökhöz hasonlóan - vagy még jobban - készpénzes kultúra az albán, a legjobb hétvégi megoldás, ha kiveszel kp-t automatából pénteken.

(#22636) geryboro válasza VeryByte (#22632) üzenetére


geryboro
senior tag

koszi, azt leszamitva hogy kb rakat sz*r a felulet, mert a belepes szinte lehetetlen(hibaval kidob), majd meg probalkozom.

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#22637) olahdave válasza Somatom (#22633) üzenetére


olahdave
tag

Ez a 3DS azonosítás. Egy sms-t kapsz a telefonra. Nem lehet, hogy azért nem kapsz, mert telefonszámot változtattál? Csak mert pl. Mikor megnyitottad a számlát kaptál kártyát az akkori telefonszámod van meg az Erste kártyarendszerében és ez különbözhet attól amire pl. a belépéshez kapsz SMS-t a Netbanktól.

(#22639) Brandynew válasza Somatom (#22633) üzenetére


Brandynew
őstag

Ugyanúgy működik, mint bármely kártyás vásárlás, nem függ a Revoluttól. Ha alkalmas rá a mobilappod, akkor azt fogja feldobni és abban kell megerősítened a fizetést. Ha nem, akkor sms kód. Egyrészt 8 karaktert meg lehet jegyezni, másrészt ki is lehet másolni, ha hosszan rákattintasz.

(#22640) zivorad


zivorad
csendes tag

Válasz a saját 22614 számú bejegyzésemre: megjavult magától, valami hitelesítési problémája lett, az okát nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#22641) Maffia91 válasza Fandango (#22617) üzenetére


Maffia91
aktív tag

Ezzel én vitába szállnék...
Korábban ez ténylegesen így volt (ezáltal értelmetlenné is vált ott nézni az árfolyamokat), de kb 2-3 hete azt tapasztalom, hogy szerintem teljesen valós árakat mutat. Sőt...
Investingen követem folyamatosan a változásokat, és azt tapasztaltam, hogy volt olyan, amikor gyorsabban mutatta a Revo a változást.
Szerintem a 15 perces késleltetés már nem él (akkor, amikor ezt észrevettem még Standard csomagban voltam, azóta már prémium, de ugyanez a tapasztalatom)

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#22642) Somatom válasza olahdave (#22637) üzenetére


Somatom
veterán

és Brandynew:
Megkapom az SMS -t, de egy 8 jegyű kódot nem mindíg sikerül megjegyezni. A megjelenő Erste felület is tök apróbetűs és nem nagyítható. Az Erste appos, ujjnyomatos azonosítás jó lenne, de ha arra az opcióra bökök, akkor nem dob át az alkalmazásba és az app választót sem dobja. Vagy nálam van vmi bug, vagy ott, az érintés input mögül hiányzik az intent.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#22643) M@Db0Y válasza Somatom (#22642) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Nálam működik az erste bankos ujjlenyomatos hitelesítés. Ha megtörtént akkor visszaváltok revolutra és befejezi a feltöltést.

(#22644) SyMbioTe válasza Somatom (#22642) üzenetére

Ha jön az smsről pop up, akkor ott van egy kis nyíl, ha azt megnyomod kinyílik az egész sms, és nem tűnik el, be tudod pötyögni.
Vagy elkezded beírni, és közbe lehuzod értesítési sávot, és ott lesz az sms.

De amúgy nálam is megy az ujjlenyomatos-app megerősítés. Nálad van valami gebasz.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#22645) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,

Azt mennyire nézi jó szemmel a revolut, ha gránitos bankkártyával rátöltök apránként 1,5 MFt-t kb 3 nap alatt és azt tovább utalom a saját otp-s számlámra?

(#22646) KTU válasza Peter.70 (#22645) üzenetére


KTU
addikt

Ha már volt ennyi forgalmad előtte havonta, többször,
akkor nem gond.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#22647) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Sziasztok!

A Face ID-t az alkalmazásba belépéskor hogy a fenébe tudom visszakapcsolni? Állandóan a kódot kell beütni és már eléggé idegesítő.

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#22648) Oliverda válasza galaktikus (#22647) üzenetére


Oliverda
félisten

Utolsó tab, fogaskerék:

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22649) gzbotii válasza galaktikus (#22647) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem se volt ott sokáig a touch ID, logout-login nem, csak egy reinstall segített végül.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#22650) balco válasza Oliverda (#22648) üzenetére


balco
aktív tag

Engem is idegesít, ugyan nekem nincs faceid (iphone8) de nem tudok belépni ujjlenyomattal pár hete.
Most megörültem, hogy ugyanitt megtalálom, de nincs nekem ott... :(
Hol lehet? Vagy miért nem megy?

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.