Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23201) kmarci25 válasza hoffman_ (#23177) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem igényel supportot. Összetörtem a telefonom (be sem tudtam kapcsolni), másik készülékre Revo app, első bejelentkezésnél kellett igazolnom magam SMS-sel, és működött. Mikor a másikat megjavítattam, akkor kb. ugyanígy, ott kért egy szelfit is. Simán telepítsd a cserekészülékre az appot, és lépj be, menni fog. :K

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#23202) kovisoft válasza Divinity (#23200) üzenetére


kovisoft
őstag

De - mint azt nemrég írtam - ez a kontakt felvétel csak akkor megy, ha a másik fél engedélyezte a beállításaiban, hogy őt fel lehet így venni. Pont a napokban küzdöttem ezzel, hiába próbáltam felvenni valakit név és telefonszám alapján, nem jelent meg revolutos felhasználóként. Végül elkértem a revolutos felhasználónevét (a @-cal kezdődőt), és úgy már tudtam neki pénzt küldeni.

(#23203) Divinity válasza kovisoft (#23202) üzenetére


Divinity
őstag

Érdekes, nekem egy nem valós név/email kombót is engedett felvenni.
Hol van ez a lehetőség, hogy le lehet tiltani a felvételt?

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#23204) kovisoft válasza Divinity (#23203) üzenetére


kovisoft
őstag

Settings/Privacy/Payments with friends

(#23205) <Adamsky> válasza Uher (#23195) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Nálam is csak ez jelenik meg. Ha még sose küldtél, vagy fogadtál pénzt, akkor ez normális.

(#23200) Divinity
Akkor most kell az app.-nak engedély a kapcsolatokhoz, ill. csak ott felvett emberkének lehet küldeni pénzt, vagy sem? Én azt hittem (sose próbáltam), hogy a @xxx azonosítóval bárkinek ...

(#23206) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Sziasztok, Egy időbe szó volt róla, hogy lehet aranya venni. Hova került ez a funkció?

Köszönöm,

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#23207) TigerDzsó válasza zsamiatt (#23206) üzenetére


TigerDzsó
tag

Bal alul második ikon Befektetés / Árucikkek.

(#23208) zsamiatt válasza TigerDzsó (#23207) üzenetére


zsamiatt
őstag

nekem nincs ott olyan metállal.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#23209) TigerDzsó válasza zsamiatt (#23208) üzenetére


TigerDzsó
tag

Nekem nincs előfizetésem, de ott van.

(#23210) Divinity válasza TigerDzsó (#23209) üzenetére


Divinity
őstag

Nekem sincs ott ilyen.
Stocks / Crypto / Vaults
Ennyi

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#23211) petir válasza zsamiatt (#23208) üzenetére


petir
senior tag

Részvényeknél keresd

És azon belül majd még tudod szűkíteni "gold"-ra keresve.

(#23212) Franky2Ster válasza petir (#23211) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

iOS-on nekem sincsen. :))

(#23213) Somatom


Somatom
veterán

Köszönöm az ötleteket! Bekérés lett, működött flottul.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#23214) zerodot válasza Franky2Ster (#23212) üzenetére


zerodot
aktív tag

Még szerencse, hogy mindenkinél másképp néz ki az app... :N

(#23215) zsamiatt válasza petir (#23211) üzenetére


zsamiatt
őstag

De ott nem arany van hanem ceg reszveny

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#23216) kanyi51 válasza zerodot (#23214) üzenetére


kanyi51
senior tag

Én már belezavarodtam :)

(#23217) zdori


zdori
újonc

Kedves Fórumozók!

Sajnálom, hogy ilyen buta kérdéseim vannak, és eddig nem is mertem nagy nyilvánosság elé hozni a bénaságom... Szóval előre is bocsánat, tisztelt tudorok!
Sokat olvastam már, de ahelyett, hogy megerősítést nyertek volna elképzeléseim, összezavarodtam.

Szóval:

1. Ugye jól értem, hogyha nem Erstés hitelkártyáról (hanem OTP-sről) töltöm Curve-ön keresztül a Revolutot, akkor az vásárlásnak számít, és visszatérítés is jár utána?
2. Az ilyen metódusú feltöltés, ha a Curve-ön beállítom a kártya pénznemét HUF-ra, és úgy töltöm fel a Revolutra, akkor nem számít fel díjat a Revolut? (Ha a férjem Revolutjából szeretnénk az enyémre a virtuális kártya segítségével pénzt áttenni, arra díjat számol a Revolut. Ez a Curve-vel másképp van? Esetleg a Revolutok között is csak állítani kellene vmit? Vagy a Curve-nél azért van másképp, mert mögötte a HUF-os kártyák állnak?)
3. Tudom, filléreskedés, de mégis olyan jól esne, ha ez is menne. Sajnos agent nekem nem tud már promókódot rögzíteni, mert 2019 decemberi a számlám. De sokáig nem használtam. Most viszont sok dologra is jó lenne, ha jól gondolom. Amikor én nyitottam a számlám, valami linket követtem, de senki sem segített. És bár lett volna (mostmár utólag tudom, hogy ez történhetett) ingyenes kártyaküldés, nekem a regisztráció közben törölnöm és újratelepíteni kellett az appot. Másodjára már csak úgy letöltöttem. És nem kaptam kártyaküldést :( Akkor úgy gondoltam, hogy mindegy, úgyse kéne nekem semmire. Most pedig nagyon jól jönne a fizikai kártya. Szóval a kérdés, hogyha olyan telefonszám van most rögzítve a Revolutnál, amit nem bánok, ha nem lehet újra regisztrálni vele. Az E-mailcím is ilyan. Ha bezárom a fiókot, és újat nyitok linket követve, akkor megkapom a linkhez rögzített promóciós ajándék(ok)at? (Második fiókot nem sikerült létrehozni, hogy teszteljem, haragba meg nem akartam kerülni a Revoluttal...)
4. Hogy miért nem simán kifizetem érte a pénzt? Hát, nem is tudom. Annyi, hogy ezt a 2 számlát, férjemét és az enyémet arra szeretnénk használni, hogy a 4 gyerekünknek legyen általunk feltölthető számlája, és mindegyiküknek legyen kártyás hozzáférése valamelyik számlához. Tehát az egyik Revoluton lenne az egyik Revolut és az egyik Curve kártya. A másikon a másikak. Én tudom, hogy erre van más megoldás is, de nekünk most egy ideig ez így elég jó lenne...

Elnézést, hogy hosszú lett, de úgy éreztem, a pontos válaszokhoz körül kell írnom a helyzetet.

Előre is köszönöm, és várom, ha valaki tud válaszolni, üdvözlettel: zdori

(#23218) andrili


andrili
friss újonc

Húgom - valamikor, mivel nem vette észre - véletlenül rákattintott a "váltás prémiumra" opcióra, és most levonták az éves díjat (illetve annak egy részét, mert nem volt annyi a kártyán, és kérik a további összeget). Ő nem szeretne ilyet, de nem tud angolul, hogy lehetne ezt elintézni?

(#23219) balinlin válasza andrili (#23218) üzenetére


balinlin
senior tag

Ha te tudsz angolul akkor a probléma megoldva

(#23220) MasterMark válasza andrili (#23218) üzenetére


MasterMark
titán

Nálunk is ugyanez volt, írtam a supportnak az ő telefonján, hogy helo helo ez nem szép dolog, és visszaállították.

szerk.: Ő a szállításnál nyomott rá véletlen az extra gyors DHL-re, mert ugye ingyenesnek írta, csak ugye ahhoz prémiumra vált.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#23221) viktorhu válasza zdori (#23217) üzenetére


viktorhu
veterán

1-2) Ha régi a hitelkártya, akkor elvileg igen, az újabbaknál már nem jár visszatérítés érte. Miért kell hozzá a revolut-curve? Miért nem direktben a saját bankkártyádról? Miért nem a férjed revolut accountjáról (nem kártyáról, hanem direkt pénzküldésként)? A curve egyébként nem számít fel díjat érte.
3-4) Ha 18 év alattinak szeretnétek gyerekkártyát, akkor úgyis prémium csomag kell emlékezetem szerint, és abban benne lesz a kártyák ára is.

(#23222) hedgehog


hedgehog
senior tag

Junior:
nálam már a Standardnak is lehet Junior számlát nyitni. Egy gyerek a max, és havi 15eFt a topup limit. A kártya kiküldése pedig 2eFt volt.
Nem olcsó, de jobb mint a semmi. :)

-- aka p3d3str1an

(#23223) MasterMark válasza hedgehog (#23222) üzenetére


MasterMark
titán

Mármint mi nem olcsó? Konkrétan ingyen van ha jól értem.

Switch Tax

(#23224) Tuomas válasza MasterMark (#23223) üzenetére


Tuomas
addikt

Szerintem a 2000 ft-os szállítási költségre gondolt. De sztem belefér, elvégre a Revolut kártyák 5 évig (ha jól emlékszem?) szoktak érvényesek lenni. Ami azt jelenti, hogy évente 400 ft, ami nem vészes szerintem.

We were here

(#23225) kovisoft válasza hedgehog (#23222) üzenetére


kovisoft
őstag

És tényleg! Frissítettem az appot, és nálam is megjelent lehetőségként a Junior. :R

(#23226) hedgehog válasza Tuomas (#23224) üzenetére


hedgehog
senior tag

Igen, a kártyakiküldésre utaltam, de persze simán bevállaltam, már úton van a kártya.
Egyébként a Weekly allowance és a Tasks sem engedélyezett neki... tartok tőle, hogy marad a recurring transfer az OTP kártyájára, és onnan majd töltögeti magának, ha tudja :D

-- aka p3d3str1an

(#23228) z67


z67
őstag

Örömmel látom, hogy már ingyenes a Junior kártya. Viszont én kizárólag emiatt rendeltem Prémium csomagot. Nyilván a figyelmetlenségem okán most fizetnem kellene a lemondás esetén 7300 Ft-ot. A kezelő szerint ezt jóváírják, de meglehet ezt rosszul értelmeztem. Valaki váltott már vissza következmény nélkül csomagot?

Ezt írta amúgy:

'When you downgrade to Standad following the flow you will get back your money.'

[ Szerkesztve ]

(#23229) Sify válasza z67 (#23228) üzenetére


Sify
senior tag

Én kb. 4 hónap után mondtam le a prémium csomagot. Az éves díj arányában kellett a különbözetet kifizetnem. És nem kaptam semmilyen jóváírást!

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#23230) MrPeekaboo


MrPeekaboo
senior tag

A junior számlával kapcsolatban lenne kérdésem. A gyerek a saját számláját fel tudja tölteni a saját kártyájával vagy csak a szülő küldhet neki pénzt? Virtuális kártya és széf tartozik a számlához?

(#23231) z67 válasza Sify (#23229) üzenetére


z67
őstag

Egy hónapot fizettem csak. Más a gond. Szerintük 9000 Ft a kártya ára, a szállítási díjjal. Így követelnek 7300 Ft kb. Abszolút haszontalan nekem a prémium csomag, pusztán a gyerek kártyája miatt kértem.

(#23232) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

iOS-on még mindig nincsen Arany vételi lehetőség.

(#23233) hedgehog válasza SzabóTamàs90 (#23227) üzenetére


hedgehog
senior tag

Ismerem a Gránit Digitálist, lásd: #23035 :) (ahogy lehetett náluk NFCvel fizetni, már nyitottam is a számlát, vagyis lassan 4 éve :D ).

Igazából van itthon több megoldás is, gyereknek az OTP Junior szerintem jobb, mint egy más nevére szóló sima bankszámla. A Revolut az applikáció miatt jobb, meg az olyan szolgáltatások a miatt, ami nem is tudom hogy elérhető-e nekik (pl. split, amit az idősebb gyerekeimmel rendszeresen használunk, igaz ők a 100%-ot rámsplittelik :D ).

-- aka p3d3str1an

(#23234) xy.zsolt válasza TigerDzsó (#23209) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Nálam sem jelenik meg az "Árucikkek" opció sajna :( .....pedig még használnám is

Más: Bankkártya nélkül is fel lehet tölteni pénzt a Revolut kártyámra? (Raiffeisen EUR számláról)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#23235) zsamiatt válasza Franky2Ster (#23232) üzenetére


zsamiatt
őstag

én droidos vagyok, metálos és nálam se látszik

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#23236) Franky2Ster válasza zsamiatt (#23235) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Na akkor ez marha jó ha csak a Metálosoknak nem jön be! Én is Metálos vagyok! :DDD :W

(#23237) xy.zsolt válasza Franky2Ster (#23236) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Droidos, mezei kártya és nem jön be....szóval nem csak a metál szívás

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#23238) Krethx válasza Franky2Ster (#23232) üzenetére


Krethx
aktív tag

Nem csak iOS-en. Nem mindenkinél érhető el. Én rákérdeztem hogy miért nem érhető el. Akkor leírta hol találom az app-ban. Írtam nekik hogy nálam továbbra sincs. Ekkor screenshot-ot kért. Miután látta hogy tényleg nincs ott ezt a választ kaptam.

"That featutre will not be released just yet. There is no precise ETA for that, but I can assure you that our development team is working around the clock to make it ready for you. We’ll surely let you know the minute it’s available."

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#23239) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Mondjuk és azt sem értem, hogy pl a részvények ára miért csak Ft-ban van megadva amikor EUR zsebet használok és csak azon van pénz. Ilyenkor átváltaná az EUR-t forintra és úgy vonná le a vásárolt részvény vagy arany értékét?

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#23240) balinlin válasza xy.zsolt (#23234) üzenetére


balinlin
senior tag

Igen utalással az iban számlaszámodra

(#23242) fokukac válasza fokukac (#23165) üzenetére


fokukac
nagyúr

Na, hát közben kipróbáltam, tudtam használni.

Viszont, megkaptam az új személyim, de most meg nem találom, hol tudnám feltölteni? Nincs ilyen menüpont sehol... Se a profil alatt, sehol nem találom. Valakinek van esetleg ötlete, hogy merre keressem?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#23244) Tuomas válasza #20749568 (#23243) üzenetére


Tuomas
addikt

Igen, át lehet, ahol a kategóriát írja, arra rámész (mármint a kategóriára) és ott át tudod rakni.

We were here

(#23246) MasterMark válasza #20749568 (#23243) üzenetére


MasterMark
titán

MCC alapján. (Merchant Category Code)

Switch Tax

(#23247) <Adamsky> válasza emiki6 (#9820) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Sikerült a "Sorry, for security reasons you need to use a card first before using this feature" üzenettel kapcsolatban valami konkrétumot megtudni?
Úgy értem, mi az a limit / feltéttel, aminek a teljesülése esetén nem ezt az üzenetet kapja az ember. Mert tuti nem azzal van a gond, hogy még nem használtam a kártyám.

(#23248) <Adamsky> válasza <Adamsky> (#23247) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Bocsi, pont a lényeg maradt le: Payment link ← Request után írja ki ...

[ Szerkesztve ]

(#23249) fokukac válasza fokukac (#23242) üzenetére


fokukac
nagyúr

na, megoldottam. De nem a menürendszerből, hanem délután újra feljött a figyelmeztetés, hogy azonosítsam magam, és arra klikkelve.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#23250) zerodot válasza fokukac (#23249) üzenetére


zerodot
aktív tag

Tőlem lakcím-megerősítést kért a minap, de csak a Not now-ra kattintottam és tudtam mindent használni normálisan továbbra is.

Aztán másnap újra előjött ezzel és akkor belementem, de kiderült, csak két azonos cím (egyikben ott volt a városrész is, a másikban nem, de gyakorlatilag megegyező címek) közül kell kiválasztanom a helyeset egy kattintással. Fogalmam sincs, honnan szedte a Revolut a két picit más formátumú címet...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.