Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#86051) madkiller válasza lapoe (#86009) üzenetére


madkiller
őstag

Én is pont 2 napja kezdtem a directort. Megérte a 4kt, nagyon beszippantott újra. Pron nem fejeztem be, remélem most kitart a lendület és most jobban fogom bírni.

(#86052) Kendek válasza EnterR (#86046) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Lényegében pont ugyanazon az elven működik a megosztás mint PS4-en. Csak itt nem elsődlegesre kell aktiválni, hanem átnevezték Konzolmegosztás és offline játékra ezt a funkciót.

<-ƘƘ->

(#86053) Kendek válasza Sanyi.mTs (#86050) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nagyon egyszerű, nem lehet értékelni a Store-ban.

<-ƘƘ->

(#86054) EnterR válasza Kendek (#86052) üzenetére


EnterR
veterán

És ha mindezt beállítottam, akkor a magyar főprofilon rá tudok keresni a BF-re és letölteni? Ez szuper. PS+ is osztható ugyanígy?

PSN ID: marquuard

(#86055) KaitouP válasza kecsu10 (#86048) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Ez hasonlít nagyjából az Apple vs. Android eszközök esetére, és ahogy mondtam, üzleti szempontból abszolút érthető, de hogy nem valami fogyasztóbarát, az is tuti.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#86056) Kendek válasza EnterR (#86054) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az átnevezésen felül nem változtattak a megosztás rendszerén. Vagyis csak a már letöltött játékok osztódnak, és a Plus előfizetés azon része, hogy online tudsz multizni. Tehát ha US profilra vásárolod, akkor azt nem fogod tudni letölteni a magyarral. Viszont le tudod tölteni azzal a profillal amire vásároltad, utána pedig a megosztás révén már fogod tudni futtatni.

<-ƘƘ->

(#86057) ProEvoFan válasza Bencus88 (#86036) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Végig?...megvan a lvl99? ;]
Most tartok nightmaren act2. Csapdás Assassin. Eddig oké vagyok. Két guide alapján fejlesztem a karaktert, mert nem akarom elk@rni.

(#86058) F-ECT$ válasza Iparmágnás (#86041) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem értem ezt a félelmet, én is megvettem 7k-ért és egyből a PS5 verziót tudtam letölteni. Nem vagyok egy nagy platformer, de nekem tetszett. Mondjuk főleg a lányommal játszottunk együtt.

Dive ever, work never.

(#86059) predakon


predakon
őstag

Ki mivel játszik mostanában? Nálam most nagyon elfogyott a lendület.

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#86060) EnterR válasza Kendek (#86056) üzenetére


EnterR
veterán

Köszi szépen. Akkor olcsósítok egy kicsit. :R

#86059 predakon: Rocket League, nem maradt más. :D

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#86061) Bencus88 válasza ProEvoFan (#86057) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Csak level 66, lehet felviszem a kedvenc számomig (69) ;]
Én nemrég vittem végig a nightmaret, hellre már nincs meg a motiváció

(#86062) Gubu0101 válasza predakon (#86059) üzenetére


Gubu0101
veterán

Fifa 22,uncharted 4

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#86063) Bencus88 válasza predakon (#86059) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Nálam a játék fogyott el, most kb egy hónapig nincs is semmi amivel próbálkoznék. Néztem már a régi játékokat is, de semmi nem kelti felmaz érdeklődésem. Lehet lou2 lesz újra játszva 60fpsel

(#86064) Macccy válasza proly01 (#86018) üzenetére


Macccy
senior tag

Ahogyan előttem mások is írták, röviden: igen megéri! Ez az Alan Wake baromi jó még most is. És bár nem húzták fel közel sem egy LoU2 vagy DStranding szintre a látványt, de mégis tejóóég hogy néz ez ki. Az éjszakai ködös erdő, a vihar, a növényzet és az árnyékok, összefosat is néha rendesen :D

Kicsit megmondom őszintén aggódom az AW2 miatt, mert nálam legalábbis baromi magasra rakta a lécet a Remedy ...

(#86065) bandi0000 válasza predakon (#86059) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Én az új Bf et várom, jó lenne vele màr jàtszani. Jelenleg csak szenvedek, boxon nem találok semmi értelmeset jelenleg, ps-t meg eladtam :D

Xbox One: bandymnc

(#86066) KaitouP válasza predakon (#86059) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Genshin Impact, Kena, Cotton Reboot!, Persona 5 Strikers, Splitgate.. És ezek még csak a jelenleg aktívak, nem említettem az ideiglenesen félbehagyott listát. ;]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#86067) tboy93 válasza Kendek (#85841) üzenetére


tboy93
nagyúr

En is szerettem azt a reszt. Ps3-ra megvehetnem, de arra meg annyira gatya minosegben portoltak, hogy nem erdemes :(

(#86068) Wolfy33 válasza predakon (#86059) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Far cry 6, Death stranding

(#86069) Frod válasza balázs1991 (#86030) üzenetére


Frod
addikt

Nemtudom mi a konkrét kulcs hozzá, de mivel a platra mentem MINDENT megcsináltam, így teljesen magától beadta és viszonylag hamar. (összes NERO állomás, a külön fecskendőkből viszont nem mind, de a hordáknak is kb 60%a megvolt)

Do you see the white shadow?

(#86070) F-ECT$ válasza predakon (#86059) üzenetére


F-ECT$
titán

Sackboy. Holnap jön DeS. Idénre van még Kena lemezen és Tsushima ha végre értelmezhetően lemegy az ára.

Dive ever, work never.

(#86071) madkiller válasza predakon (#86059) üzenetére


madkiller
őstag

Returnal, death s és a ghost director van még tervben. Elden ringet várom a legjobban, de az még úgye messze van :D

(#86072) oliwire


oliwire
őstag

Lehet kérdezte valaki más előttem, de nem tudom, hogy keressek rá a fórumban.
Barátnővel játszunk a It Takes Two-val. Csináltam neki egy fiókot, hogy ne csak vendégként kelljen a másik kontrollert csatlakoztatni, hanem névre szólóan. Viszont amikor kikapcsolom a gépet, kijelentkezteti, és törli az adatokat, meg azt is, ahogy pl a dualsense kontrollert beállítottam (kisebb fényerő, stb.). Nem lehet valahogy maradandóan bejelentkeztetve hagyni? Hogy mikor kiválasztom, hogy ki használja, csak az avatárjára menni, és kész? Nem mindig jelszót kérve?

(#86073) Tyler Durden válasza predakon (#86059) üzenetére

Jelenleg Jedi Fallen Order az olcsósított pass-el, kellemes csalódás, utóbbi évek legértelmesebb SW játéka nálam. Felkészül Tsushima Dirs Cut, illetve Death Stranding PS4es verziót is beszereztem, ha sorra kerül, akkor megy rá az upgrade.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#86074) Kendek válasza oliwire (#86072) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha a számára készített profillal nem vendégként jelentkezel be, hanem normálisan, akkor nem fog törlődni a konzol kikapcsolásakor.

<-ƘƘ->

(#86075) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Hogy működök a miles morales ultimate ha pl lemezen veszem? Hogy jutok hozzá a sima spiderman felújított változatàhoz?

Xbox One: bandymnc

(#86076) Kendek válasza bandi0000 (#86075) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Vagy beváltod a kódot amit adtak az Ultimate Edition változathoz, vagy 6.500 forintért megvásárolhatod.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#86077) Tyler Durden válasza bandi0000 (#86075) üzenetére

Elvileg van hozzá egy kód, azzal tudod a a remasteredet letölteni.

[ Szerkesztve ]

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#86078) TmsBlgh


TmsBlgh
csendes tag

Sziasztok!

Sikerult vegre beszereznem egy PS5-ot es nehany régebbi jatekkal kezdenem, amik korabban kimaradtak.

Amibol nincs PS5os verzio, pl RDR2 abbol batran meglehet hasznaltan is venni egy PS4es verziot?

Van olyan ahol fontos h PS5os legyen? Illetve, hogy uj? Pl netes jatekhoz.

Kicsit lemaradtam a temaban, bocs ha hulye kerdesek…

(#86079) bandi0000 válasza Kendek (#86076) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Köszi akkor jól emlékeztem, hogy valamelyik hirdetésbe láttam

Xbox One: bandymnc

(#86080) Bencus88 válasza TmsBlgh (#86078) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Nyugodtan vegyed, simán megy.
A játékok 99% ami ps4 viszi a ps5

(#86081) TmsBlgh válasza Bencus88 (#86080) üzenetére


TmsBlgh
csendes tag

Koszi!

pl a Fifa eseten jobb az 5os verzio? Gondolom igen

(#86082) F-ECT$ válasza TmsBlgh (#86078) üzenetére


F-ECT$
titán

Új? Nem kell, hiszen a lemez maga a kulcs. (Esetleg a néhány játékhoz adott, tokban lévő digitálisan beváltható kód miatt kellhet új.)

PS4/5 - A legtöbb PS4-es játék fut PS5-ön. Néhány játék kapott ingyenes PS5 patchet, ami megy a PS4-es lemezzel is. 1-2 olyan játék van, amiből van PS4 és PS5 verzió is, de a PS5 verzió több, pl: Ghost of Tsushima Director's Cut.

Dive ever, work never.

(#86083) Kendek válasza TmsBlgh (#86078) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Amiből csak PS4-es verzió van, abból értelemszerűen nem tudsz PS5-ös lemezt vásárolni.
Ami játékhoz ingyenes a PS5 upgrade, annál jó a PS4-es lemez is, mert annak birtokában futtathatod a PS5-ös változatát is. De az összes az nem ilyen, van ahol fizetni kell érte.
A lemezek tartalma teljesértékű, és használtan is ugyanazt tudják mint újonnan beszerezve. Kivéve amihez jár beváltható kód is, mert azokat csak egyszer lehet felhasználni.

<-ƘƘ->

(#86084) noblem1983 válasza Tyler Durden (#86073) üzenetére


noblem1983
senior tag

Nálam is az megy épp. Sokszor néztem meg kéne venni de most EA Play-ben végig tolom. Felteszem az Arctis 7P-t és mikor beindul a zene rögtön elkap a kellemes érzés(gyermeki lelkesedés :D ) a Star Wars filmek miatt is.

Lamborghini fan Uplay/Origin-noblem1983, PSN: noblem1983_2

(#86085) Rony949 válasza predakon (#86059) üzenetére


Rony949
őstag

PS5: Bloodborne, Spider-Man (2018), Gran Turismo Sport
Switch: Metroid Dread, Final Fantasy VII
PS3: Red Dead Redemption
PC: Final Fantasy XIV

Egyik nagy negatív tulajdonságom hogy képes vagyok tucat játékot tolni egyszerre. Sose legyetek ilyen hülyék! :(

(#86086) Kendek válasza Rony949 (#86085) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem leszek, mert én nem vagyok akkora zseni, hogy átlássak és követni tudjak egyszerre ennyi játékot. :D

<-ƘƘ->

(#86087) Tyler Durden válasza Rony949 (#86085) üzenetére

Én ez a hibát egyszer követtem el DQXI mellett játszottam ezt azt, soha többet ilyet. Úgy vagyok vele 1 játék és akkor 100% arra függök/koncentrálok.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#86088) Gubu0101 válasza Kendek (#86024) üzenetére


Gubu0101
veterán

Na,meg is csináltam minden regisztrációt is a now-hoz.Már csak venni kellene az előfizetést hozzá.Viszont,kontroller az nincs,hogy most kipróbálnám laptopon.Majd jövőhónapba kihozom ide a Ps-t aztán hagyszóljon :D :C

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#86089) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Lehet jön a Returnalhoz a mentés?[link]

(#86090) Lackooo84 válasza Bencus88 (#86089) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Az nagyon kell bele... :U Mindent kipicsognak a noobok...

The Truth is out there...

(#86091) ProEvoFan válasza KaitouP (#86066) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Cotton Reboot! :Y
Álmomban sem gondoltam volna, hogy a topikból rajtam kívül bárkit is érdekel. :D Kicsit sok érte a 14K, olyan 4K körül repül a könyvtáramba.
Ajánlom neked a Trigger Witch-et. :R

(#86092) S e t h válasza Lackooo84 (#86090) üzenetére


S e t h
nagyúr

Gondolom nem fogyott és kellene a profit.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#86093) Bencus88 válasza S e t h (#86092) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Több mint 560 ezer példány kelt el :U

(#86094) Wesder válasza Bencus88 (#86093) üzenetére


Wesder
félisten

Az simàn benne van Sony-nàl a "nem fogyott" kategóràban, még akkor is ha sikerként kommunikàlják.
Days Gone jobban fogyott, és a folytatàs meg kaszàt kapott.

Szerk.
Egyébként én 700k+-t olvastam, de lehet rosszul emlékszem.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#86095) Bencus88 válasza Wesder (#86094) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Én csak a cikk alapján mondtam. Ott ennyit írtak, azóta lehet gyarapodtak a számok :R

(#86096) Petyamester


Petyamester
csendes tag

Sziasztok!
Találkozott már valaki hasonló hibajelenséggel?
Adott egy lemezes Playstation 5 illetve egy LG CX OLED tv.
Nagyon ritkán előfordul, hogy a HDMI-t eldobja egy pillanatra, 1-2 mp múlva visszajön a kép, szinte csak egy villanás, de pl. onilne fifa közben elég zavaró.
Mi lehet a gond? A tv, a konzol, vagy a kábel?
Érdekes, hogy csak nagyon ritkán csinálja és mindig csak egy pillanatra megy el a kép. Most átdugtam egy másik HDMI portba a tv-n, de mivel tényleg nagyon kevés időm van játszani, így ez hibakeresés nagyon sokáig tartana. Kíváncsi lennék, ha folyamatosan használnám hányszor jönne elő ez a jelenség.
Találkozott már valaki hasonlóval? Az LG és PS ügyfélszolgálat érdemben nem tud segíteni, mert nyilván azt javasolják, hogy próbáljam ki másik kábellal, másik portban, más eszközzel stb. Egy héten 1-2x van időm játszani, így kb. havonta jön elő ez a probléma.

(#86097) Macccy válasza Lackooo84 (#86090) üzenetére


Macccy
senior tag

Akkor én is egy n000b vagyok, csupa nullával. :U Pedig kajak beletettem az időt és az energiát, a második Biomot is túléltem, a harmadikat is, megnyúvasztottam 4 fő boss gecót és szó szerint 100 méterre a víz alatti terület előttig jutottam, a harmadik kulcsig, ez a játék ~70% -a. Utána sose sikerült ezt reprodukálnom, a cérna elfogyott és ennyire voltam attól, hogy vagy a kontrollert dobjam el a f.szba, vagy a lemezt törjem ketté, így inkább eladom. Ha tényleg jön mentés, majd megvásárolom később megint, mert a hangulata nagyon tetszik - habár megnéztem a sztori végét már Youtube-on. :)

Ja azt hozzáteszem : én nem slotos mentést akarok, a sztori miatt nem is szabad, hogy olyat betegyenek, de egy Dark Souls típusú világ stop mentést várok, amivel kiléphetek és ott folytatom. A rest mode az még most is inkább lottery

[ Szerkesztve ]

(#86098) Wesder válasza Macccy (#86097) üzenetére


Wesder
félisten

Ez egy ilyen műfaj. Vagy megy, vagy nem.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#86099) opr válasza Petyamester (#86096) üzenetére


opr
veterán

Ha amúgy jó, én is a kábelre tippelek.
Hasonló nekem PC - TV között volt, azt kábelcsere megoldotta.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#86100) KaitouP válasza ProEvoFan (#86091) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

:C Mozgok ám én ilyen rétegkörökben is, sőt. :K Nem akarom reklámozni magam, se azt ahova "dolgozok", de tesztelni kaptam meg, ma írtam meg róla a tesztemet, talán még a hónapban kint is lesz. Ha érdekel, privátban értesítelek majd. :)

A Trigger Witch nagyon megtetszett egy másik kolléga tesztje alapján, szerintem behúzom nemsokára. :D

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.