Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67601) KoNZoLik@ válasza polonic (#67600) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Hm, akkor passz🙄 Én CDKeys-en szoktam venni, ott egyből ott van a fiókomban a kód, Alzán még nem vettem...

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 824 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#67602) axlfsi válasza polonic (#67591) üzenetére


axlfsi
veterán

Pár napja a BB topikban is panaszkodott valaki, hogy megvette, de nem kapott kódot, az Alza fiókja alatt sem jelent meg,. Esetleg olvass ott bele, hátha lett azóta fejlemény...

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#67603) Bazsi747 válasza polonic (#67600) üzenetére


Bazsi747
aktív tag

Én sem tudtam venne pedig többször is próbálkoztam vele,nem fogadja el vmiért a kártyánkat szerintem pedig mindig alzánál veszem én is a plust,régen soha nem volt gond amióta ez az új azonosításos dolog van a bankoknál szerintem,de nem tudom csak tipp

(#67604) bagyulajuve válasza polonic (#67598) üzenetére


bagyulajuve
addikt

vagy 1-1,5 éve vettem alzanál így kódot, nekem is várni kellett vagy 2 napot

mod: egész pontosan 2019.11.23-án és 24-én kaptam értesítést szállításról, majd 25-én tudtam aktiválni

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#67605) polonic


polonic
félisten

Ez érdekes. Mitől függ, hogy valaki azonnal megkapja vagy nem.

(#67606) bagyulajuve válasza polonic (#67605) üzenetére


bagyulajuve
addikt

ja, itt eléggé vegyes volt a dolog [link]

Resistencia eterna

(#67607) KaitouP


KaitouP
Topikgazda

Resident Evil Village: ✅

Tanítani kéne azt ahogy a Capcom a béka segge alól húzta vissza a szériát. Az egy dolog hogy évek töketlenkedései után a hetedik résszel volt annyi vér a pucájukban, hogy a játéktól addig idegen elemekkel tegyék újra naggyá a címet, bevállalva ezzel azt, hogy nagy bukás is lehet. Az viszont egy másik, hogy végül az a hetedik rész mégiscsak siker lett, de a Village-nek jócskán sikerült megugrania elődje sikerét. Bár a változatos helyszínek szinte mindig megjelennek a széria játékaiban, kifejezetten jót tett a játéknak a hangyányit a Far Cry-ra hajazó, nyíltabb terek. Kiváló hangulat, erős atmoszféra, remekül megírt karakterek, és a sztori... én már nem is ragozom tovább, beszéljen helyettem a játék. Azt viszont remélem, hogy a folytatás is legalább ennyi energiaráfordítással készül majd el.

10/10 ✅

Ui.: Konami, figyeltél? Silent Hill felkészül?

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#67608) zkxdn válasza KaitouP (#67607) üzenetére


zkxdn
őstag

"Ui.: Konami, figyeltél? Silent Hill felkészül?"
Majd lesz pochinko machine mindjárt neaggódjá :DDD

(#67609) KaitouP válasza zkxdn (#67608) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Én meg a Konami ötlete a pachinkoról:


:DDD ;]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#67610) tomszli11


tomszli11
tag

Sziasztok!
Tudom kicsit off topik, de olyan kérdésem lenne, hogy nem tudjátok lehet valahol vásárolni normális áron (185 ezer ft) Playstation 5 konzolt?
Köszi előre is.

(#67611) Wesder válasza tomszli11 (#67610) üzenetére


Wesder
félisten

Boltban.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#67612) tomszli11 válasza Wesder (#67611) üzenetére


tomszli11
tag

Próbáltam már bankban, postán, pékségben, de hogy ez miért nem jutott eszembe. :o

(#67613) KoNZoLik@ válasza Wesder (#67611) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Igen, majd valamikor 2022-ben...

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 824 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#67614) KaitouP válasza tomszli11 (#67610) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

ON topik egyébként, még akkor is, ha már százszor átbeszélt téma.

Egyet tudsz tenni, hogy előrendeled a neked szimpatikus üzletben, és valamikor sorra kerülsz, vagy szerencsés leszel és ezen az áron találsz egy példányt valakitől, akinek nem kell. (Bár nem ez a jellemző, tisztelet a kivételnek.)

Ahhoz, hogy a polcról levehető legyen mint a hűtőpultból a Pick palizer, még elég sokat kell várni a jelek szerint.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#67615) BusinessGuy


BusinessGuy
őstag

Baszhatjuk ha egyszer az idióta japánok miatt a pachinko szarokkal sokkal nagyobbat kaszálnak.

(#67616) Nescafé


Nescafé
őstag

Sziasztok
rájött már valaki hogy hogy kell beállitani hogy ha ps5 bekapcsolom tv is kapcsoljon be, ps5 ön be van állítva.
Köszönöm
tv az lg cx , ps4 pro volt előtte ott bekapcsolt a tv is

 iPhone 15 Pro

(#67617) reggi


reggi
aktív tag

Sziasztok két kérdésem lenne. Vettem egy gyári charging stationt, ha mindig rajta ülnek a kontrollerek az nem okoz neki gondot? Akku élettartamra gondolok. A másik valaki tapasztalta már azt a problémát , ha két kontrollert csatlakoztatok egyszerre, a második világít mintha minden rendben lenne, de nem reagál a gombokra. A hátsó reset gomb után minden működik. Ez csak random fordul elő .
koszi

(#67618) KRoy19


KRoy19
őstag

Na most ,hogy kijött a 60fps patch a TLOU 2-höz úgy éreztem, hogy szeretnék vele játszani, viszont az első résszel még nem játszottam szóval azt bepótoltam a hétvégén. (Remastered)

Annak ellenére, hogy itt ott már erősen látszik a játékon a kor, nagyon élveztem és mostmár én is azt gondolom, hogy teljesen felesleges a remake.

(#67619) ProEvoFan válasza KRoy19 (#67618) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Múlt héten fejeztem be a játékot, akkor még 30 fpsel.
Tegnap elkezdtem a második végigjátszást, de esküszöm, az égatta világon nem veszek észre semmi változást, a 60 fpst nem érzékelem.
Pl a Wreckfestben rögtön feltűnt XSXen, mikor megkapta a 4K/60fps patchet, majd ps5ön is egyből látványos különbség volt a "nagy ps5 patch" hatása. Ok, ez autóverseny.A TLOU 2 meg nem az a játékmenet, ami könyörög a 60 fpsért.

[ Szerkesztve ]

(#67620) ProEvoFan válasza polonic (#67600) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Most vettem onnan 1 éves előfizetést.
Egyből jött email. Ha nem jött, akkor keresd meg itt a kódot.
Ha telefonról vagy, akkor lépj át asztali módra.
Bejelentkezés - felhasználó nevedre kattintás - kb a fejlécen balról a második a "Könyvtár" - Licencek
Itt elvileg megjelenik a PS plus vásárlásodnak a kódja.
Próbáld meg. :K

[ Szerkesztve ]

(#67621) bandi0000 válasza Nescafé (#67616) üzenetére


bandi0000
nagyúr

A tv-n is engedélyezni kell a hdmi re a simplinket, ha egyàltalàn annak hívjàk még ott

Xbox One: bandymnc

(#67622) Bencus88 válasza ProEvoFan (#67619) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Lehet Neked is fordítva kellett volna tesztelni mint nálam. Days gone 60fps után lou2 30fps borzalmasan indult, kerestem a hibát, aztán rájöttem hogy ez csak 30fps-el megy. Idővel lehet megszokta a szemed és azért nem látod. Pedig elég látványosnak kéne lennie a különbségnek.

(#67623) EnterR válasza BusinessGuy (#67615) üzenetére


EnterR
veterán

Minden hozzászólásod után ledöbbenek, pedig már igazán megszokhatnám. :D

PSN ID: marquuard

(#67624) Kendek válasza ProEvoFan (#67619) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Így nekem sem tűnt fel. Úgy tudod tesztelni, hogy most kapcsolgatod a menüben miközben megy a játék, és akkor rögtön észreveszed, hogy mi a különbség.

<-ƘƘ->

(#67625) KRoy19 válasza ProEvoFan (#67619) üzenetére


KRoy19
őstag

Ez azért lehet, mert elvileg a TLOU 2-nél a Naughty Dog alkalmazott valamiféle botion blur technikát ha jól emlékszem, amitől sokkal simábbnak hat a 30 fps.
Viszont én már el sem indítok semmilyen játékot, ami 30 fps-re van lock-olva, mert én élvezhetetlennek tartom és nem csak a folyamatosság miatt, hanem az input lag is fényévekkel szarabb ilyen alacsony framerate mellett.

(#67626) Kendek válasza KRoy19 (#67625) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Akkor elég sok játékot mellőzni kényszerülsz, mert ez alaposan megszűri a listát. Éppen ezért nekem ilyen kitételem nincs, lényegesebb, hogy tartalmilag legyen jó az adott cím. Két, 30 fps-re korlátozott játék között is lehet ég és föld különbség ilyen szempontból. Van ami teljesen vállalható, és van ami tényleg rosszul fut.

<-ƘƘ->

(#67627) KRoy19 válasza Kendek (#67626) üzenetére


KRoy19
őstag

"Akkor elég sok játékot mellőzni kényszerülsz, mert ez alaposan megszűri a listát."

Nem mondanám, hogy jelenleg túl sok olyan cím van ami érdekel és csak a 30 fps tart vissza attól, hogy játszak vele.
A jövőben érkező játékokban amik érdekelnek biztosan lesz 60fps mód (Horizon Forbidden West, GOW Ragnarök, Ratchet and Clank Rift Apart)

Ha meg régebbi címek között keresgélek, akkor csak olyanok között nézelődöm, amihez van 60 fps- mód, szóval nem érzem úgy, hogy bármitől megfosztanám magam. :)

(#67628) Silεncε válasza KRoy19 (#67625) üzenetére


Silεncε
őstag

+1

A 30fps már nekem is no-go. Ha így kimaradnak jó játékok, így jártam. De 60fps alá már nem megyek

(#67629) allein


allein
addikt

Sziasztok. Következő problémára lettem figyelmes: a konzol bekapcsolása után az elején szokott hdmi handshake probléma lenni (nálatok is van ilyen), játék közben pedig amikor éppen visszamegyek home screen-re a játekon belül van olyan, hogy a HDR jel elveszik de vissza is jön. Lehet beállítás kérdés lesz a videó részen belül? Minden automatára van rakva. Van még egy tv-m a hálóban, kipróbálom a mai napon ott is a konzolt.

Tegnap, több alkalommal D2 PVP-ben nem 2.1 hdmi TV-n pont a játék kezdete előtt olyan hdmi jellegű hibákat véltem felfedezni. Az okozhatja a problémát, hogy a 120HZ be van kapcsolva pvp only módban?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#67630) Kendek válasza KRoy19 (#67627) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Amúgy én pl. a Controlt is inkább 30 fps-sel játszottam (annak előnyeivel), mert kapcsolgattam játék közben, és nem láttam akkora nagy különbséget. Pl. a TLoU első részében is nemrég kapcsolgattam, és ott nagyon rossznak tűnt, szóval annál nem volt kérdés. A második részét meg ugye most játszom újra, és nekem is az a gondolatom támadt, hogy ez anno PS4 Pro-n is tökre ugyanez volt. Ezért itt is átváltottam 30-ra, és azért ha kevésbé is, de mozgás és forgás közben feltűnik a különbség. Viszont itt meg nem kérdés a 60 fps opció, mert képminőségben ugyanazt nyújtja, egyelőre nincs semmi hátránya (ha eltekintünk attól, hogy így kevésbé cinematic).

<-ƘƘ->

(#67631) Wolfy33 válasza reggi (#67617) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Nálam rendszeresen van két kontroller csatlakoztatva, nem volt ilyen hiba.
A gyári töltőn rajta lehet hagyni. Van benne túltöltés elleni védelem.

(#67632) KRoy19 válasza Kendek (#67630) üzenetére


KRoy19
őstag

"ha eltekintünk attól, hogy így kevésbé cinematic"

Nyilván nem vagyunk egyformák, de én nem látom semmi előnyét játékok alatt a "cinematic experience"-nek.Filmeknél tényleg sokkal jobb a 24 fps, mert egy 60 fps-es film rohadt fura, mert olyan mintha nem is filmet néznél, hanem egy videót a színészekről, ahogy éppen próbálnak (bár valószínűleg ez is csak azért van, mert a 24 fps-hez szoktunk hozzá a hosszú évek alatt).

De játékoknál amikor az a lényeg, hogy beleéld magad és te irányítod a karakter, akkor nekem sokkal természetesebb a 60 fps.

(#67633) Kendek válasza allein (#67629) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez a HDMI jellegű hiba és handshake probléma dolog nálad mit jelent, elsötétül egy-egy pillanatra a kép, vagy statikus zajra vált? Előbbi lehet annak okán is, hogy képmódok között váltogat, vagyis pl. játékindításkor és bezáráskor kapcsolgatja a HDR-t, vagy éppen átvált 120 Hz-es jelre. Ha nem ez az amit tapasztalsz, akkor megpróbálhatod csökkenteni a HDMI-n keresztül átvitt kép sávszélességét. Van rá kapcsoló; 4K Video Transfer Rate, a -2 jobban csökkenti. Illetve tiltsd le a 120 Hz opciót.

<-ƘƘ->

(#67634) BusinessGuy válasza EnterR (#67623) üzenetére


BusinessGuy
őstag

Silent hill az egyik kedvenc játékom volt. Konami gyakorlatilag arcon köpte a játékos világot azzal hogy a jogokat megtartotta de komoly játékot már nem fejleszt mert ugyan olyan brutálisan pénz orientált lett mint mondjuk az Activision akik reeengeteg jó játékszériájukat lelőtték pusztán mert nem hoz annyit a konyhára mint a szaros call of duty... Ezt a Konami esetében a pachinko szaroknak köszönhetjük ami japánban tucatsiker, előállítása egy AAA játékhoz képest filléres bevétele meg sokszorosa... Na ezért a megfogalmazás pláne hajnalban. :C

(#67635) sting2 válasza BusinessGuy (#67634) üzenetére


sting2
addikt

Minek bajlódni a " Vadas marhával " ha jó a krumplis tészta is ugyanannyiert - gondolja a Konami..
:DDD

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#67636) 3L1T3


3L1T3
addikt

Hát az elmúlt 5 évben a Capcom tett is valamit azért, hogy újra felkerüljenek a térképre. Konami konkrétan SEMMIT nem tudott felmutatni. Bár szerencsére a Capcom fáradozásait az eladási számok si meghálálták. Felkészülök egy MHW2 vagy egyéb MH-ra. :C

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#67637) allein válasza Kendek (#67633) üzenetére


allein
addikt

A hdmi handshake pedig közvetlenül a bekapcsolás után látható .A hdmi jellegű probléma csak a pvp-ben jelent meg, az elején amikor a karaktereket megjeleníti a játék, a kezdés előtt van pár mp. Megpróbálom kikapcsolni a 120Hz-et. Megpróbálom viszont előtte a benti tv-men, az tud 2.1-et. A HDR-es jel elvesztést nem értem, PRO-n nem volt ilyen probléma.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#67638) Kendek válasza allein (#67637) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Még mindig kicsit nehéz elképzelni (mert nem írtad le vagy mutattad meg), hogy pontosan mit tapasztalsz (mit látsz közvetlen bekapcsolás után, meg játékban karaktermegjelenítés előtt pár másodpercig), mert nálam nem jelentkezik semmilyen, HDMI-vel kapcsolatos probléma. Olyan szokott előfordulni sokaknál még anno PS4 Pro-n, hogy egy-egy pillanatra elsötétül a kép. Ami nyilván a jelvesztés miatt következik be, amit okozhat külső zavarás is (gyenge árnyékolású HDMI kábel esetén, vagy az elektromos hálózatban keletkező). A hangyafoci pedig a HDCP szétesésének a jele, amit ki is tudsz kapcsolni, mert játékhoz nem kell.

<-ƘƘ->

(#67639) EnterR


EnterR
veterán

Ez akár Sony is lehet.
Twitter

PSN ID: marquuard

(#67640) oriic válasza EnterR (#67639) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Square Enix lesz elvileg.

Live-Die-Respawn

(#67641) Silεncε válasza oriic (#67640) üzenetére


Silεncε
őstag

Akkor az nem lesz érdekes :B

(#67642) EnterR válasza oriic (#67640) üzenetére


EnterR
veterán

Volt már itt Nintendo, Square Enix, T2, Sony... minden. :D De ha ez is ilyen Geoff Keighley-féle hype építés, akkor valami Tetris 3D vagy konzervszimulátor jellegű játék lesz.

PSN ID: marquuard

(#67643) ProEvoFan válasza Silεncε (#67628) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Nem a 60 fpstől lesz egy játék kiváló.
Ha nincs meg a hatvan efpées, akkor inkább nem játszol egy remek játékkal? Elnézést, de ezt nem tudom megérteni. :N
Kihagynád (ok, most szerencséd van, mert már van rá 60 fps patch) a Last of US part 2, mert csak 30 fps? Ez óriási hiba lenne, egy ilyen "tipikus pécés felfogás" miatt.Nem sértésnek szántam.

(#67644) RangerFox válasza ProEvoFan (#67643) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Kíváncsiságból megnéztem az előző generációs top10-es listámat, egyik se futott 60fps-sel PS4-en, de még PS5-ön is csak 4-hez jött patch. :N

(#67645) KaitouP válasza 3L1T3 (#67636) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Pontosan, ez volt a döntő pont a Capcom és a RE széria fennmaradásában. Ahogy említetted, ennek az eredménye jól látszik az eladási számoktól kezdve az új és régi rajongók visszajelzéséig. Kifejezetten szomorú látni, hogy egy olyan cégnél, mint a Konami, ahol tényleg van is anyag, nem így gondolkodnak. Így vesznek feledésbe olyan, műfajformáló, meghatározó játékok is, mint a Silent Hill.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#67646) KaitouP válasza ProEvoFan (#67643) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Pontosan. Nem lehet a látványt előbőrevalóként említeni minden másnál, és azért kihagyni egy játékot. Rengeteg olyan remek alkotás született (én most csak a JRPG zsánerből említenék kettőt, mint például a P5 vagy FFVIIR játékokat), ahol bár ott a 30-as cap, kár kihagyni őket ezért.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#67647) KRoy19 válasza KaitouP (#67646) üzenetére


KRoy19
őstag

"Pontosan. Nem lehet a látványt előbőrevalóként említeni minden másnál, és azért kihagyni egy játékot."

Már miért ne lehetne? Törvény tiltja, vagy mi?

Mellesleg egyáltalán nem a látványról szól a magasabb Fps, hanem a játékélményről. Sokkal folyékonyabb és reszponzívabb az egész játékmenet. Baszodt idegesítő tud lenni egy olyan játék ami 30 fps-el fut és érezhetően később történik meg a képernyőn az a dolog, amit nyomtam.

Örüljön neki mindenki akit nem zavar a 30 fps, de nem kell leoltani azokat akinél ez egy kritikus tényező játékválsztásnál.

[ Szerkesztve ]

(#67648) KaitouP válasza KRoy19 (#67647) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Áh, kár is a szóért. :DDD Ha nem akarod megérteni, úgy se fogod. :)

OFF gomb van ám. ;)

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#67649) KRoy19 válasza KaitouP (#67648) üzenetére


KRoy19
őstag

Úr Isten. Látom nem tudod felfogni, hogy mit írok. Engedd el....

Szerk.: Én mit nem értek?
Én csak leírtam, hogy nekem mi fontos játékválasztásnál, nem akartam ráerőltetni senkire semmit. Ti erősködtök, hogy hülyeség ez a szemlélet.

De mindegy, hagyjuk.

[ Szerkesztve ]

(#67650) KoNZoLik@ válasza KRoy19 (#67649) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Most ebben egyet kell értsek👍 Soha nem gondoltam volna én sem, hogy milyen 60fps-el játszani mindaddig amíg nem lett Ps5 gépem, nekem a PC mint olyan kimaradt teljesen, kizárólag konzol gépeken játszom 25 éve! Egyszóval amíg Ps1-2-3-4 volt addig azokkal játszottam és azt hittem hú milyen fasza,aztán jött az 5, nos én sem adnám most már ennél lejebb, és igen nagyon is számít ez a "folytonosság" minden játékban👍

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 824 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.