Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60701) Wesder válasza saelin (#60700) üzenetére


Wesder
félisten

Nem tudom hogy a Roller Champions-t próbàltad-e?
Az is jónak igérkezik.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#60702) Bazsi747 válasza Kendek (#60696) üzenetére


Bazsi747
aktív tag

De az az pedig,már irja is a menü ikonnál hogy ps5 ös.Egy 65 gb frissítést szed le.

(#60703) Forrest Gump


Forrest Gump
tag

Sziasztok!

Barátommal megosztunk egy fiókot, ő maradt PS4-en, én áváltottam PS5-re.
A játékmegosztással nincs probléma, tudjuk használni mindketten a megosztott játékot (R6 siege). Viszont nem enged minket egy squadba, pontosabban nem érkeznek meg egymáshoz a meghívók. Kiírja nálam, hogy meghívó elküldve, de nem érkezik meg nála, így nem tud joinolni.
Mi lehet a probléma?

Köszönöm

Kipróbáltuk BF5-el, ott sem enged össze, pedig az nem is osztott játék, lemezesen van meg mindkettőnknek.

[ Szerkesztve ]

(#60704) tompa07


tompa07
csendes tag

Sziasztok!

Valaki segítsen nekem.
Ha a PS5-öt nem kikapcsolom, hanem csak pihenő üzemmódra teszem, akkor az normális, hogy egészen addig ég a sárga lámpa amíg be nem kapcsolom másnap vagy teljesen ki nem kapcsolom?
3 órára van állítva, hogy töltse a kontrollert pihenő üzemmódban.
Vagy én állítottam rosszul be valamit?
Úgy emlékszem PS4-nél egy idő után kikapcsolt teljesen.

(#60705) eisento válasza WhiteWalker (#60670) üzenetére


eisento
addikt

Szerintem volt ido megismerni a konzolt youtubeon eleg sok video van/volt a menurendszerrol illetve a funkciokrol. Ha meg tudtad minek vetted meg? :U :U :U

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#60706) Gaben92 válasza tompa07 (#60704) üzenetére


Gaben92
őstag

Rosszul emlékszel. Nálam a PS4 Pro egyszer rest-ben maradt és 3 hét múlva mikor hazaértem még mindig abban volt. :DDD

A 3 óra csak annyit csinál, hogy az USB-ket addig tartja táp alatt, utána lekapcsolja őket. Ha rest-ben van a gép akkor folyamatosan narancssárgán világít, ugyanúgy mint a PS4.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#60707) drk88 válasza Gaben92 (#60706) üzenetére


drk88
senior tag

Nalam a PS5 sem volt meg kikapcsolva :D

(#60708) tompa07


tompa07
csendes tag

Akkor ezek szerint teljesen normális, hogy sárgán ég a lámpa pihenő üzemmódban.
Megnyugodtam.

(#60709) Kendek válasza tompa07 (#60708) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, így jelzi, hogy pihenő üzemmódban van, és ne áramtalanítsd.

<-ƘƘ->

(#60710) tompa07 válasza Kendek (#60709) üzenetére


tompa07
csendes tag

És ha minden este "csak" így kapcsolom, akkor azzal nem teszek rosszat neki.
Nem is fogyaszt gondolom lényegesen többet mint kikapcsoltan.

(#60711) Kendek válasza tompa07 (#60710) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A pihenő üzemmód az alapértelmezett kikapcsolási mód. Alapvetően nem okoz problémát, de voltak vele gondok a kezdeti időkben, és talán még most is (bár jómagam nem tapasztaltam semmi rendellenességet). Kb. 1,5 wattot fogyaszt (ha teljesen idle, és nem tölt semmit), legalábbis én ezt olvasom le a fogyasztásmérőmről.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#60712) Crus válasza Kendek (#60665) üzenetére


Crus
őstag

Bölcs döntés volt a Sony részéről a BC, mert ott álltak volna launch napján egy 11 éves játék remasterjével, egy középszer zsákfiúval (amit kb. bármelyik random Nintendo exclu platformer nevetve elver), meg a Miles-szal, ami olyan, mint a zsiráf. (Ja és bocsánat az Astro tényleg zseniális.)
Nem véletlen a Welcome pack létezése, abszolút okos döntés volt részükről.

Szívesen próbálok még címeket, mert ahogy eddig tapasztaltam nem csak a TLOU 2-nél van ez az anomália. (Nyilván most csak BC címekről beszélek.) Nekem egyrészt a pár kimaradt PS4 cím pótlására is kellett a PS5, de leginkább a TLOU miatt kellett és ebben a húzásban racionalitást nem is kell keresni, mert ez rajongás szintű.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#60713) Tomtailor85


Tomtailor85
senior tag

Játszom tovább a last of us 2-vel. Keresem az üzemanyagot, már eléggé felb*szott, hogy nem találtam meg. Nagy nehezen megvan rögtön mondom hangosan, hogy megvagy b*szd meg! Feliraton megjelenik, hogy b*szd meg! Azt hittem besírok! :C :DD

(#60714) Crus válasza WhiteWalker (#60670) üzenetére


Crus
őstag

Azt mondani se mertem és nem is merem, mert pár elvakult szerint ez így tökéletes, én meg alap dolgokat nem találok meg benne egykönnyen experienced userként. Kicsit olyan, mint a W10 start menü... rendre az idegeimre megy.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#60715) Crus válasza predakon (#60677) üzenetére


Crus
őstag

5.5 GB/s vs 250 MB/s. A borzasztó, az nagyon finom kifejezés.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#60716) Crus válasza CptAdamica (#60685) üzenetére


Crus
őstag

Leírtam az általam tapasztalt hibákat azoknak, akiknek még nincs gépük, a tények sosem a fanboyoknak szóltak. A táltosodást a tapasztalataim alapján jóval későbbre várom, egyelőre elég lenne azt a szintet megugorni, amire egy 5 éves konzol képes.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#60717) Wesder válasza Crus (#60715) üzenetére


Wesder
félisten

Nagyon ràfeszültél erre az SSD témàra. Kicsit màr nagyon kínos.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#60718) CptAdamica válasza Crus (#60716) üzenetére


CptAdamica
veterán

Akkor nézd azt is tényként, hogy az előző generációban nem az SSD volt az alap, hanem a sima merevlemez, tehát igen, megugrotta: [link]

Megyen!

(#60719) WhiteWalker válasza eisento (#60705) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Szerinted ez akkor így rendben van? :U

Nem , nem nézegettem YT-n semmilyen videót. Meg se fordult a fejemben , hogy megjelenéskor egy pre alpha szofter lesz a gépen , :W főleg mivel a PS4 után minimum egy hasonló tudású rendszernek kéne lennie rajta.
Alapvető dolgok hiányoznak.
De mindig elfelejtem , hogy $onyék szoftveresen mindig el vannak maradva , a konkurenciához képest meg pláne. De igaz ez a telefonjaik kamera szoftverére is...

(#60720) EnterR válasza Crus (#60715) üzenetére


EnterR
veterán

Ehhez kell ám olyan szoftveres optimalizáció is, ami képes kiaknázni a teljesen új hardvert (lásd nextgen patch). Addig ez ugyanúgy csak egy lapka. Amit nyersen tud gyorsítani a töltésidőn, azt meg fogja tenni. A továbbiakhoz upgrade is kell hozzá.

PSN ID: marquuard

(#60721) ProEvoFan válasza Crus (#60715) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Ejjj, nem unod már? :D Még a végén lebeszélsz a Last of US part 2 vásárlásról. :D a faszt :N (SP)

(#60722) predakon válasza Crus (#60715) üzenetére


predakon
őstag

add már el a géped légyszi, jobb lesz :) ez egy ilyen szar gép sajnos, nincs rá szükséged

[ Szerkesztve ]

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#60723) Fernet


Fernet
senior tag

Sziasztok, lenne egy kérdésem Fall Guys-al kapcsolatban.
Látom a store-ban, hogy a season 4 elérhető. Mit kell tudni erről, mi a különbség a season-ok között, kell ezzel foglalkozni?

(#60724) eisento válasza WhiteWalker (#60719) üzenetére


eisento
addikt

Igen rendben van. Rgb vilagitast meg egyeb buzisagot nem akarsz? Ez egy JATEKkonzol. Leulsz bekapcsolod jatszol elvezed orulsz kikapcsolod alvas elott kis fitymatorna es joccak.
De meg buko nelkul siman el tudod adni es nezz egy gepet a konkurenciabol.

Eddig mindenki a "hangos ventire" a coil whinera izgult, kicsit csendesedett majd vki felalomba felebredt, hogy bassza meg meg a temazasba meg nem lehet torolni dolgokat a konyvtarbol rinya nem volt!

Jatszani kell rajta es kesz.
De, hogy en aki tenyleg jatszani akar nem jut gep aki meg kotekszik annak meg jut. Igazsagtalan az elet :DDD

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#60725) Thu válasza Fernet (#60723) üzenetére


Thu
csendes tag

Nem kell vele foglalkozni, minden season elején beraknak pár új pályát meg skint, de ennyi. Nem kell semmit sem letölteni külön.

(#60726) Crus válasza Wesder (#60717) üzenetére


Crus
őstag

Egyetértünk, iszonyat kínos, hogy hónapokig a csapból is az folyt, hogy a túlvilágból gyűjtött lelkek esszenciáját a Sony befogá', azt egy szilárdtest meghajtóba zárá', majd nékünk földi halandóknak adá' által, hogy kedvünket leljük benne. Csak valami, valahol elszaródott, mert egy dzsunkarizs SSD a zajos prevgen géppel gyorsabban tölti be a pályákat. A számok nem hazudnak, a lassabb a gyorsabb. :DDD

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#60727) Deck válasza predakon (#60722) üzenetére


Deck
titán

+1

PS5

(#60728) Deck válasza eisento (#60724) üzenetére


Deck
titán

Ez egy pre alpha szoftver, na... ;]

PS5

(#60729) Crus válasza CptAdamica (#60718) üzenetére


Crus
őstag

Aki az előző gent képes volt végigszenvedni a stock HDD-vel, arra nem tudok mit mondani, mert az őszinte sajnálat és a mély részvét gondolom édeskevés. Egy Bloodborne platina során a user cirka 1.5 órát bámul töltőképernyőt, SSD-vel meg a felét.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#60730) Fernet válasza Thu (#60725) üzenetére


Fernet
senior tag

Köszi, akkor megveszem.
Gyerkőc nyúz vele, aztán nem volt teljesen világos, hogy minden season-t külön kell megvenni, vagy elég egyszer. :)

(#60731) Crus válasza predakon (#60722) üzenetére


Crus
őstag

Majd a következő talán jobban sikerül. Elsőre a PS4-et is sikerült elcseszni. Nem nagyon van alternatíva, ha a jelenlegi és jövőbeni exkluzívokkal szeretnék játszani, szokásos kényszer, nyeld le a békát, nincs más. De annyira nincs más, hogy a 6-700 ezres VGA árak miatt, tényleg nincs más.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#60732) Deck válasza Crus (#60729) üzenetére


Deck
titán

Ilyen igénytelenek voltunk, hogy stock hdd-vel játszottunk ps4-en... Köszönjük a sajnálatot és a részvétet.... ** ***** ****:U

PS5

(#60733) F-ECT$ válasza Thu (#60725) üzenetére


F-ECT$
titán

Illetve minden szezonban van fejlődés 40/50 szint, ingyen ajándékokkal. Ez resetelődik minden szezon elején, szóval most pont jó időben vagy hogy elkezdj sokat játszani :DDD

Dive ever, work never.

(#60734) CptAdamica válasza Crus (#60729) üzenetére


CptAdamica
veterán

De nem hasonlíthatsz egy stock rendszert egy moddolt rendszerhez. A töltési idő nem csak a hardveren múlik és mint mindenki tudja, baromi kevés a nextgen cím, amik ténylegesen ki is használnák a rendszert. Innentől teljesen felesleges a bizonygatásod, vásárlás előtt is tudtad, hogy főleg prevgen címek lesznek és ennek volt több oka is.

Nyilván a többi dologban van igazság, például, hogy a Sony elmaradásban van a szoftverrel kapcsolatban is, például VRR sincs, vagy hogy tudták a béna analóg karok hibáit, mégis azt a gyártót választották. Szarul jött ki az egész új konzolgeneráció is a covid időszakban.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#60735) Wesder válasza Deck (#60732) üzenetére


Wesder
félisten

Csillag mögött a telefonszàmod van? :DDD

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#60736) eisento válasza Crus (#60731) üzenetére


eisento
addikt

Ha szokasos kenyszer akkor mibol gondolod, hogy a kovetkezo jobb lesz? :U ugyanugy lenyeled :DDD

Szerk: ha pisztollyal a fejedhez tartva kenyszeritettek, hogy vedd meg a ps5ot tegyel feljelentest a rendorsegen. :(

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#60737) Deck válasza Wesder (#60735) üzenetére


Deck
titán

Az :DDD :P

PS5

(#60738) vonSux válasza Deck (#60732) üzenetére


vonSux
őstag

:D de ez legalább most új infó volt.

(#60739) Silεncε


Silεncε
őstag

Jó ez a topic, csak lassíthatnátok kicsit, nem tudok ilyen gyorsan popcornt pattogtatni ;]

Egyébként ez a Tsushima eddig tetszik, a grafika nagyon durván jó, sehol egy röccenés. A sztori is bejön meg a setting is

(#60740) bandi0000 válasza Silεncε (#60739) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Fúhh ne is mond, én is most vettem meg haverral, Oled TV-n ment a nyálcsorgatás, rendes kegyetlenül néz ki, ha csak ilyen játékok jönnének akkor se bánnám, de hát ennél csak jobbak lesznek az exek

Sajnos még van egy kis backlogom Death Stranding illetve a Last Of Last 1 rem. mielőtt nekiukrok a 2-nek, talán még a Legiont se lenne ártalmas kiprögetni ahh csak lenne rá rengeteg idő és kedv :D

Más:
Ezek a play linkes játékok betegek, ha nem is adnak akkora funt mint a kinect, de azért ezzel is tök jól el lehet szórakozni haverokkal, viszont felkurt a Frantics mivel android 11-en nem jön fel a billentyű, ezért nem is tudom használni, fel nem tudom fogni mit műveltek, hogy a rohadt billentyű nem jön fel, holott előtte meg működik

Xbox One: bandymnc

(#60741) belan válasza Deck (#60727) üzenetére


belan
addikt

;] 👍

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#60742) EnterR válasza Crus (#60729) üzenetére


EnterR
veterán

Nézz meg egy Miles Morales-t, az már kvázi PS5 cím (is).

[link]

PSN ID: marquuard

(#60743) saelin válasza Wesder (#60701) üzenetére


saelin
veterán

Nem is halottam róla.

Más:

Ez a Watch Dogs Legion Online jó ratyi. Kb 2 óra után elment tőle a kedvem és inkább mentem vissza a single-be. Az operatívokat nagyon lassan lehet megszerezni, mert itt már tech pontokért lehet őket INSTANT felbérelni. Nekem tetszett az a rendszer hogy a problémájukat meg kellett oldani és úgy csatlakoztak hozzánk. Látszik a multin hogy utólag találták ki az egészet, mert kb semmi nincs benne átgondolva. Nincs kedvem kifejteni hogy mi minden rossz benne, mert annyi mindent lehetne ide sorolni. A singleplayer része ezerszer jobban ki van dolgozva.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#60744) BusinessGuy válasza Crus (#60729) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Nem mintha az előző genben a hdd lecserélése ssd-re olyan egetrengető difit hozott volna amitől a hdd igénytelenség lett volna. Persze volt pár játék ahol betöltésnél nyerhettél 20-30 másodpercet de ezek ritkák voltak, a ps4/pro ssd támogatása és kihasználása nevetséges volt, gyakorlatilag nem érte meg pláne hogy akkor az 1 terrás ssd-k ára sem volt verőfényes.

(#60745) WhiteWalker válasza eisento (#60724) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Jah hát az elvakult Sony fanokkal de nehéz :U
Elég alacsony az inger küszöböd. Megveszed a csúcs gépet és kapsz egy szoftverében lebutított rendszert , az előzőhöz képest.

Nem tudom mit szólnál , de ezek szerint azzal is egyet értenél ha a következő csúcs telódon hasonló egyszerü rendszer lenne mint a PS5 gépen. Míg az előző telefonon benne lenne minden tudás. Mégegyszer írom , alapvető dolgok hiányoznak!

Nem is értem , hogy lehet ezzel egyet érteni... :U

(#60746) N@idia válasza Silεncε (#60739) üzenetére


N@idia
őstag

Na a Ghost of Tsushima játékot és a Spiderman Miles M. játék lesz az első amit kifogok, majd próbálni ps5 gépen :C
Sajna pont akkor adtam el a ps4 pro gépem, amikor kijött a Tsushima játék készülve az akkor még nem sejthető készlethiányos ps5-öt ami miatt megváltam a ps4-től, igy félévvel később most, hogy kijöttek az upgrade patch-ek ps5-re és végre stabil 60 fps lett a 30 helyett ez már magában is kárpótol mindenért ;]

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#60747) ProEvoFan válasza WhiteWalker (#60745) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Igen, sok alapvető dolog hiányzik. Bosszantó, de ez van.Ezzel még jó sokáig együtt kell élni.
Viszont vannak pozitív változások is.Végre van kívánságlista.Mutatja mennyi időt játszottál a játékkal.A storeon belül nem kell két percet várni, mire betölti az éppen nézett játék képernyő mentéseit.

[ Szerkesztve ]

(#60748) opr válasza WhiteWalker (#60745) üzenetére


opr
veterán

Miért, neked olyan csúcstelód van, ami tudja azokat az alap dolgokat, amiket 10 évvel ezelőtt minden csúcs tudott? Tehát van benne jack csati, infra, cserélhető az akkuja és nincs idióta módon lekerekítve a kijelző? Mondd már meg melyik az, mert kb most azonnal rohanok vásárolni. ;]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#60749) Scholes9 válasza oriic (#60682) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nagyon várós :K

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#60750) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Megvettem ezt a Jurassic Park játékot, úgy elment a mai nap a dínótenyésztéssel, mint a picsa.... :DDD

The Truth is out there...

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.