Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90601) Luck Dragon válasza Fandango (#90600) üzenetére

Lehet hogy csak neked is gáz töltés kellene , utána már jó lesz. És tessék néha megjáratni ,célszerű.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#90602) Magnum_ válasza Luck Dragon (#90599) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Tobb klimas is mondta, hogy a ratoltogetes nem jo, a teljes rendszert le kell ereszteni es friss gazzal ES olajjal kell feltolteni.

I humbly and respectfully decline™

(#90603) Weareus válasza Magnum_ (#90602) üzenetére


Weareus
addikt

És alá is támasztották, hogy miért?
Elbomlik a régi gáz?

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#90604) Magnum_ válasza Weareus (#90603) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Tokom se tudja, nem gugliztam ra, de ra fogok. Biztos ugy kevesebb a haszon

I humbly and respectfully decline™

(#90605) Weareus válasza Magnum_ (#90604) üzenetére


Weareus
addikt

:DDD

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#90606) Tikakukac válasza Magnum_ (#90602) üzenetére


Tikakukac
titán

Mindig gáz-gáz-gáz, pedig az olaj lesz az, ami miatt a kompi lehal.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90607) Fandango válasza Luck Dragon (#90601) üzenetére


Fandango
veterán

Töltés volt 1 hónapja. Megyek majd vissza hozzá, megnézi, hogy van e szivárgás, illetve befújja gombaölővel a járatot.

(#90608) Magnum_ válasza Tikakukac (#90606) üzenetére


Magnum_
nagyúr

várgyá-várgyá, gáz+olaj együtt jár, igen.

I humbly and respectfully decline™

(#90609) pube111


pube111
senior tag

J astrába lehet a tempomatot adaptivra átalakítani?

(#90610) ntomka válasza Weareus (#90603) üzenetére


ntomka
nagyúr

Dehogy bomlik. A klímagáz drága és környezetre fokozottan veszélyes. Azért eresztik le előbb, hogy (elvileg tisztítsák), majd a hiányzó töltettel menjen vissza megfelelő nyomásra (merthogy nyomás alatt van ugye a rendszer). A kettő között pedig ellenőrzik a tömítettséget, amit klíma gázzal nem lenne gazdaságos sem környezetbarát. Én így tudom.
Továbbá nekem azt is magyarázták egyszer, hogy nem nyomásra töltik fel első sorban, hanem gyári gramm előírásra (súlyra mérik a gázt valamiért) és csak úgy tudják mennyi hiányzik, ha leszívják és megnézik mennyi volt benne.

ツ Headphones on - World off

(#90611) farkas-j válasza Weareus (#90603) üzenetére


farkas-j
őstag

A gáz nem bomlik le, :P viszont a gyárilag előírt feltöltési mennyiséget csak teljes lefejtéssel majd újratöltéssel lehet garantálni. A nyomásmérés nem egzakt módszer. A korrekt megoldás, hogy le kell fejteni a teljes rendszert, levákumozni, majd a gyári előírásnak megfelelő mennyiségű, tömegű (ugyanis grammban adják meg a töltsémennyiséget) gázzal és olajjal kell feltölteni. Ezt persze megelőzheti egy nyomástartás teszt is, amihez nitrogént vagy valami más semleges gázt használnak esetleg UV-s színezővel, hogy ha van, megtalálják a szivárgást. Anno fent voltam egy klímás topikon, és ott két szakember is ezt javasolta.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#90612) Gondwana


Gondwana
addikt

Ööö... A klìmàkban nem a légköritől alacsonyabb kellene, hogy legyen a nyomàs?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#90613) diablo1984 válasza Gondwana (#90612) üzenetére


diablo1984
veterán

Nem vákum van benne, hanem tömörített nyomás alatt tartott gáz!

(#90614) HWSW válasza Gondwana (#90612) üzenetére


HWSW
tag

De.

[ Szerkesztve ]

(#90615) Sanki


Sanki
addikt

Az alábbi belső világításon a szenzorok kiszedhetőek?
Spal riasztóm van, amihez hasonló érzékelő van, aztán jobb lenne elrakni (főként mert az egyiknek nincs meg a kis talpa és csak fityeg..)


(#90616) Tikakukac válasza Sanki (#90615) üzenetére


Tikakukac
titán

Minden kibontható, mikrofon is.

Az egészet bekötni és huzalozni a szopó.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90617) Sanki válasza Tikakukac (#90616) üzenetére


Sanki
addikt

Hm, volt egy eladó, de kérdeztem a srácot és azt mondta nem lehet kiszedni :DDD

Valaki szedte már esetleg ki? Méretileg mekkora a benne lévő mikrofon?

(#90618) pube111


pube111
senior tag

J astra 2015 tempomatot át lehet alakítani adaptivra?

(#90619) Tikakukac válasza Sanki (#90617) üzenetére


Tikakukac
titán

Légypiszok, mint minden mikrofon. Csak a házuk nagy mindnek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90620) Sanki válasza Tikakukac (#90619) üzenetére


Sanki
addikt

Mármint házzal együtt mekkora. :D

(#90621) cszolee79


cszolee79
csendes tag

Hátha valakinek van ötlete: Z16XE motoros Vectra B2, néha reggel hidegen indításnál elhagyja magát, beáll 1100-1200rpm-re a motor és semmire sem reagál (vészüzem?). 3-4 újraindítás után jó.
Korábban csinált olyat hogy 3. henger misfire (P303), meg menet közben is elhagyta magát a motor és vészüzembe váltott. Akkor széthúzgáltam a csatlakozókat a motortérben (lambdaszonda, gyújtótrafó, azt teljesen ki is szedtem és vissza), akkor magához tért. De a reggeli gázpedálra-nemreagálás már többször előfordult azóta.
Lambdaszonda új, motor viszonylag új (blokk cserélve lett, ebben kb 90e lehet), ECU előző tulajnál meghalt pár hónapja de javították, az (elvileg) jó.
LPG-s az autó, amikor misfire-zott éspervagy menet közben vészmódba váltott akkor benzinnel és LPG-vel is csinálta. A gáz vezérlője elvileg csak LPG üzemben szól közbe, benzines módban az eredeti ECU dolgozik.
Mi lehet a reggeli elmebaj oka? Injektor? Főtengely érzékelő? Légtömegmérő? Kóboráram? Ismertek valami jó Opel szakit Budapesten aki hajlandó ilyen kövületekkel foglalkozni?

A nemzetközi helyzet egyre fokozódik.

(#90622) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Ez alapjan a Zafira Life bemutatoja januar kozepen volt, es februartol elkezdtek felvenni a megrendeleseket az autora. Ez meglatasom szerint azt veti fel, hogy promo daraboknak mar letezniuk kellene. (Maskent igen nehezen lehet az erdeklodest felkelteni) Akkora lenne az erdeklodes kvazi kezzelfoghato termek nelkul, hogy Magyarorszagra meg egy arva bemutatoauto sem jutott? Ezt igencsak furcsalom azert... :/ Na nem mintha ezzel a formatervvel tulzottan erdekelne, de azert szivesen beleultem volna, hatha megvaltozik a velemenyem, de egy kereskedonel sem talalom.

Koszi!

Udv. core2

(#90623) Gergőke88 válasza pube111 (#90618) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szerintem nem. Mivel jelentős átalakítás lenne hozza szükséges.
Érzékelők, computer stb.

(#90624) _seth_ válasza pube111 (#90618) üzenetére


_seth_
veterán

Radar, tartó, hűtőmaszk, kabelkoteg, működtető gomb, programozás, ez előbbiek tartoznak a könnyebbik felébe az átalakításnak, az ABS tomb, néha fékrasegito a másik felébe. Nem lehetetlen, barátom Octaviaba a fentiek cseréjével beépítette, 90%os lett, de ő ezeket fejleszti...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#90625) _seth_ válasza cszolee79 (#90621) üzenetére


_seth_
veterán

Nem tudom ennél konkrétan hogy működik, de nem lehet, hogy a fojtószelep és vezérlő egysége adta fel a harcot? Úgy tippelem, hogy TPS szenzor csak egyben van a fojtószeleppel ha egyáltalán van, alapjarati motor pedig nincs mivel Z-s motor.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#90626) _seth_ válasza Sanki (#90615) üzenetére


_seth_
veterán

Kellő türelem, kézügyességét és tuti be lehet ragasztani, persze ehhez mindkettőt meg kell hámozni :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#90627) Gergőke88 válasza _seth_ (#90624) üzenetére


Gergőke88
addikt

De ott az Octaviaban érthető extra, míg ha jól tudom akkor J Astra esetén nem rendelhető.

(#90628) kocolaci válasza Sanki (#90615) üzenetére


kocolaci
csendes tag

Szia!

Ki lehet cserélni az érzékelőket, ha a Spal átmérője megfelelő (+/- 1-2 mm átmérő különbség). Én annak idején a G Astrában csináltam meg így, sőt az Ericsson kihangosító mikrofonját is a lámpába tettem (itt már jobban kellett ügyeskedni, mert teljesen más volt a formája).

(#90629) cszolee79 válasza _seth_ (#90625) üzenetére


cszolee79
csendes tag

Lehetni lehet... :)
Utánaolvasok mit lehet vele tenni. Talán tisztítás segít.
EGR-t előző gazda ledugózta sok éve, nem tudom ez számít-e valamit.

A nemzetközi helyzet egyre fokozódik.

(#90630) odorgg


odorgg
addikt

Ez az Astra nem viccel! :N

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#90631) ricsi8800gt


ricsi8800gt
addikt

Ilyen kisebb karcokat mivel lehet eltávolítani?milyen pasztával?Szomszéd kutya el tolta a kapott és el ért a kocsim hátuljáig és össze basztam a lábával meg a karmaival :W nagyon örülök ennek

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Ford Focus 1.6.07.KTM EXC 250.07

(#90632) HWSW válasza cszolee79 (#90621) üzenetére


HWSW
tag

Gyújtást ellenőrizném le. Kezdeném gyertyacserével, de a trafó is lehet ludas.

[ Szerkesztve ]

(#90633) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

adott egy F Astra 1998, 10 éve van nálunk az autó, csak városban és rövidebb országútra volt használva
múltkor pályáznom kellett vele és óra szerint 110-el mentem ( gps szerint 93km/h, kamiont nem tudtam megelőzni vele :D ) után felvillant a check engine aztán kialudt, de miután kialudt folyamatosan ki-be kapcsolgatott, vajon mi lehet a probléma? 110 alatt nem villan fel :F
ui: illetve ha kicsit gyorsabban mentem mintha kevesebbszer csinálta volna a ki-be villanást a lámpa :Y

[ Szerkesztve ]

(#90634) Magnum_ válasza BUZZLGHTYR (#90633) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Josgombod mit mond?
;]

Szerkesztettem. Ez nem az a topik :D

Ki kellene olvasni amugy

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#90635) BUZZLGHTYR válasza Magnum_ (#90634) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

Azt viszont elfelejtettem leírni hogy 1.4 benzin :D

(#90636) zolnagy


zolnagy
őstag

Sziasztok!
Corsa E csomagtartója a nyári nyaralásoknál kicsi, ezért szeretném megnövelni ekkor (tehát évi 1x, max 2x) egy tetőboxal, amit bérelnék erre az időszakra. Viszont a tetőcsomagtartót megvenném hozzá, mert az akkor másra is jó lesz, többször.
A kérdésem, hogy milyet érdemes venni. Gyári, Thule? Akinek van ezzel tapasztalata, nem bánnám, ha megosztaná. Köszönöm!

(#90637) mohabá 007 válasza BUZZLGHTYR (#90633) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Ha a check engine világított, van tárolt hibakód.Villogtasd ki [kép]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#90638) BUZZLGHTYR válasza mohabá 007 (#90637) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

Bonyolult ez nekem :D

(#90639) Tikakukac válasza zolnagy (#90636) üzenetére


Tikakukac
titán

Csekkold le őket, nálunk nagyon nehéz nem volt a választás, a Thule meg a gyári gyakorlatilag ugyanaz, tippre ugyanott is készül, csak a dombornyomás más, minden más azonos.
Az olcsóbb darabok amik inkább univerzálisból vannak faragva típusra, de annyit nem ér.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90640) zolnagy válasza Tikakukac (#90639) üzenetére


zolnagy
őstag

Köszi! Itt Győrben van egy Thule bolt, ott lehet kölcsönözni is. Akkor majd elmegyek hozzájuk.

(#90641) Tikakukac válasza zolnagy (#90640) üzenetére


Tikakukac
titán

Thule cuccokból nagyon gagyit még nem láttam, nagy rákefe nem lehet belőle.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90642) #81556480 válasza _seth_ (#90331) üzenetére


#81556480
törölt tag

Jajj ne, hol a veki? mire felpattintottad fullosra akkor váltasz ? ?

(#90643) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Az 1,6 XER motoros Classic 3-as H az legrosszabb esetben mennyire lehet belenyúlós? Valami sok évig használható megbízható autót keresek, amire nem költöm rá ingem gatyám :)

Fogyasztásban kb. 0 város, 120-as autópályás (50%) 100-as országút (50%) milyen fogyira számolhatok óvatos gáz kezeléssel?

Köszi:)

(#90644) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok,

adott a következő kérdés:

X16XEL, G Astra, melegen azt csinálja mostanában, hogy torpan 1-1et. Eleinte kicsit, ma meg egymás után, a végcél felé érkezve egyre többet. Olyan, mintha 1 ütem kimaradna.

Hétvégén cseréltem lambdaszondát, azt hittem, az okozza (megnőtt a fogyi egy kicsit), de utána is fenn maradt. Eddig nem volt vészes, utanként 1 alkalommal max, de most ahogy beértem a melóhelyre, előtte 1-2 km-rel már egész nagyokat rántott, és kivillant egy pillanatra a csekkendzsin is, majd el is aludt.

LPG-s a kocsi, megnézem majd ha nem múlik benzinnel is, de nem tudom, mennyire okozhatja ez.

Gyújtás cserélve volt 1,5 éve, megvan még a másik is, lehet azzal is megnézem. Főtengely vagy veztengely jeladó csinálhat ilyet?

(#90645) Petyyyyy válasza KrAt (#90644) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Hogy s mint van az EGR-ed?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#90646) KrAt válasza Petyyyyy (#90645) üzenetére


KrAt
veterán

Lehúzva, elé cheater berakva :)

Az kimaradt, hogy alapjáraton is csinálja, egyhelyben. Arra gondoltam, hogy az új lambdaszonda miatt most tanulna, és állítgatja a jelét?

szerk2: az kimaradt, hogy a csekkendzsin nem hibakód volt, valszeg a majdnem lefulladás miatt dobta :)

[ Szerkesztve ]

(#90647) mohabá 007 válasza KrAt (#90644) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

A vez tengely jeladó tud ilyet csinálni (saját tapasztalat) Lehet, hogy nem a lambda rossz, csak fals levegőt szív, vagy égéskikimaradás érzékel, stb
Ha a főtengely jeladó rossz, ha inddítózol, nézd a ford szám mutatót.Ha nem mozdul meg fölfelé, tuti hogy a főtengely jeladó a ludas.

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#90648) mohabá 007 válasza KrAt (#90646) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Ha nincs hibakód,csak műszeresen, élő adatok kiolvasásával leszel okosabb, így csak találgatni lehet.Szarakodhat a gyújtótrafó, valamelyik gyertya ,gyertyakábel, pipa áthúz, fals levegő, üa nyomás,stb.
Tanítsd úja,lehet az csak a baja. Akku - min 1 órára le, majd sportosan meghajtani.(lambdaszondát nem tanulja :N ) Gázpedál bovdenes?

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#90649) _seth_ válasza #81556480 (#90642) üzenetére


_seth_
veterán

A veki megvan, még. Haladni kell a korral :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#90650) Tikakukac válasza KrAt (#90646) üzenetére


Tikakukac
titán

2 szondát raktam be, a tanulási folyamat 1 másodperc volt, semmit nem vettem észre belőle.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.