Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31901) Findzs válasza SPF (#31846) üzenetére


Findzs
addikt

kész lett az enyém is és az is ilyen kafa lett :K
tök jó ez a polírozás nagyon feldobja a kocsi megjelenését nem beszélve a jobb fényerőről, nekem 5000 ft volt a 2

a gyárim hella márkájú és annak darabja 22 ezer forint lenne, egy utángyártott is 10ezer /db :Y
[link]

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#31902) SPF


SPF
senior tag

Nekem 6000 Ft volt a 2, újat én sem akartam venni. Max. még egy jobb izzót veszek majd bele.

(#31903) Lauda válasza Findzs (#31891) üzenetére


Lauda
félisten

Persze persze, ki igy, ki ugy csinalja, en csak arra keresem a valaszt, hogy mi az oka a gyakoribb cserenek, mert ezt meg senki sem tudta eddig megindokolni, csak mert szerinte igy tobbet bir. De ez csak maganvelemeny, nem szakmailag alatamasztott teny. :) Abba mar bele sem akarok menni, hogy a 15 miert nem 10 vagy 5 ezer, hiszen akkor hosszabb az elettartam nem? Legalabbis sokan ezt mondjak. ;)

[ Szerkesztve ]

(#31904) diablo1984 válasza Lauda (#31903) üzenetére


diablo1984
veterán

mint minden, az olaj is öregszik, felmelegszik a blokkban és lehül, pára kicsapódik benne, elhasználodik akkor is, ha nem használod a kocsit, akkor még a benne lévő szemcsék is leülnek......

a km is ezek miatt fontos, nagy km több pára, több kopás miatti kosz van benne, a végén meg már eszi a motor az elhasználódott olajat, nincs meg a megfelelő kenés, nő a hő, nő a surlódás, nő a kopás, csökken az erő!

(#31905) Lauda válasza diablo1984 (#31904) üzenetére


Lauda
félisten

Ezeknek teljes tudataban irtam eddig is. :)

[ Szerkesztve ]

(#31906) bzoley válasza Lauda (#31888) üzenetére


bzoley
veterán

Olajcserénél nincs honnan nézzük. Ha nem mész évente 30k km-t, akkor évente kell olajat cserélni, pont. A többi csak süketelés. Állításoddal ellentétben nem előbb cserélsz, csak az előírt időtartam duplájánál. Az, hogy mennyit mentél, semmit nem számít, ha nincs meg a 30k.

(#31907) Lauda válasza bzoley (#31906) üzenetére


Lauda
félisten

Hat sok ujdonsagot nem irtal.

(#31908) Markizmark válasza diablo1984 (#31899) üzenetére


Markizmark
addikt

Szerintem pár tőke csörög. Más baja csak nincs... Nem hiszem, hogy dugó vagy hajtókar lenne. Amúgy jól megy.
Egyedül néha az alapjárat vacakol.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#31909) AMD Power válasza gzbotii (#31871) üzenetére


AMD Power
titán

Szép kis gép. :K

Végre ezt az új 1.6 CDTi tesztelik. Nem úgy mint pár hete, amire irtem ,hogy ennek a tesztnek semmi értelme.

Végre jön, amire vágytunk: Opel Mokka 1.6 CDTI
Az Opel Mokka is kapható lesz az 1.6 CDTI motorral

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#31910) diablo1984 válasza Markizmark (#31908) üzenetére


diablo1984
veterán

én meg azt hittem, hogy a lagunamban van hidrotőke hang, de az ehhez képest csendes benzines! :))

(#31911) Declare válasza Lauda (#31903) üzenetére


Declare
őstag

Erre mondjak, h gugli a baratod ;)

[link]
[link]
[link]

Random talalat az "olajcsere periodus" hivoszora az elsö oldalrol.

Hogy lehetne egy ilyet bizonyitani? Kb sehogy. Ezek tapasztalatok, vagy elhiszed vagy nem. Te döntesed. Az viszont biztos, amit irtam is, hogy minden autot maskepp hasznalnak, mas körülmenyek között, mas üzemanyaggal, mas olajjal (ezekben mind lehetnek sporolasok/csalasok, amitöl szinten nem hozzak azt a minöseget, amit igernek). Innentöl kezdve az, hogy beleirjak a gyarban, hogy 30k a csereperiodus....nincs miröl beszelni. Optimalis körülmenyek között, optimalis üzemanyag, olaj, felhasznalas stb, biztos, hogy eleg a 30k. Viszont a userek 80% nem igy hasznalja az autot. Olyan ez is mint az üzemanyag fogyasztasi adatok. Optimalis esetben, de senki nem eri el.

Jo persze itt is vannak, akik 170el 5 emberrel, tetöboxal 5 literrel autoznak....ök tartoznak a kivetelbe ;]

[ Szerkesztve ]

(#31912) diablo1984 válasza Declare (#31911) üzenetére


diablo1984
veterán

a citroen periódusa 48e km, de a szervízben 35ezerre kell vinni, kérdeztem, hogy miért, ha a könyvben 48ezer van, erre ők: ha azt akarom, hogy gari időn túl is jól működjön...... :U

(#31913) sziku69 válasza Markizmark (#31848) üzenetére


sziku69
senior tag

Nem néztem, hogy a vonóhorogra jött-e válasz.
Én használtan 8ezerért vettem egy eredeti GM vonóhorgot kompletten vezetékkel együtt, szerencsére jó állapotban. Lepucoltam, lefestettem, elvittem egy helyi karosszériáshoz aki 10ezerért felrakta, és bekötötte. A műszaki vizsgáztatás 22ezer volt, ha jól emlékszem. Semmi papír nem kellett a vonóhoroghoz.

(#31914) AMD Power


AMD Power
titán

Szerintetek?!

3e körül tudnék venni bontott alapjárati motort. Vagy újonnan:

MED7514021 MEAT&DORIA-HOFFER Üresjárati szelep 19,490Ft
FEBI21160 FEBI Üresjárati szabályzó szelep 18,500Ft

Persze ebből egy jelentős kedvezmény lejönne nekem. Majdnem 50%. :B

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#31915) gban válasza AMD Power (#31914) üzenetére


gban
Közösségépítő

Tisztítás volt már?

Postázást nem vállalok.

(#31916) mephi666 válasza AMD Power (#31914) üzenetére


mephi666
nagyúr

hogy a viharban ennyi? hol laksz te? :DDD

rászoktam, hogy cromaxtól rendelem meg, ami kell: útba is esik a városban, neten leadott rendelés van hogy már aznap átvehető és minden regisztrált tagnak megadják a clubtag árat :K sebváltóolaj, ajtóteleszkóp, irányváltó kapcsoló, pollenszűrő meg még pár apróság lett tőlük :K alapjárati motor van már 3-4ezer körül, ha megfelel az olcsó utángyártott

ui: most nézem, hogy neked is c14nz van? akkor ez lesz a jó

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#31917) Declare válasza AMD Power (#31909) üzenetére


Declare
őstag

Elg gnom egy kis auto ez :D kb olyan mint egy astra, amit ketoldalrol összenyomtak, magassagan huztak felfele, mint egy ragogumin es megemeltek meg 2cm el a hasmagassagot...hatulja nekem meg kimondottan nem tetszik :U

(#31918) Markizmark válasza AMD Power (#31914) üzenetére


Markizmark
addikt

Hol nézted Te ezt az árat? :D
Én 5800Ft-ért vettem újat tavasszal. Normális boltban. Nem gyári de ajánlott minőségű.

(#31916) mephi666: 2000 körüli a gépe szóval gondolom neki is X14NZ.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#31919) Declare


Declare
őstag

Egy eleg elgondolkodtato cikket talaltam a TC-n amivel nem tudom, hogy egyet ertek e vagy sem :) Azt hiszem en maximum reszben :) [link]

Ha az ember csak az esz ervek es matek alapjan elne az eletet, majd 50 evesen felkel reggel, kimegy, hogy a szokasos uton a 15 eves autojaval munkaba menjen, de közben elesik es kitöri a nyakat, akkor mire is volt jo az elete? Se nyaralas, se jo kocsi, se neha egy kis luxus (mindenkinek a maga szintjen)....de közben öröksegül hagy a bankban 6 milliot....hurra :))

(#31920) Findzs válasza Declare (#31919) üzenetére


Findzs
addikt

ez komoly téma
én magam se tudom sokszor eldönteni mit akarok :B

egyszer úgy gondolom kéne egy jó kocsi nembaj ha hitelből hisz fiatal vagyok (viszonylag) mikor ha nem most
másik oldalon meg ott van, hogy minek a jelenlegivel is ugyan oda megyek, a- ból b -be.

viszont 10-15 éve megtehettem, hogy vettem szinte új, pár éves autókat f astrát, g astrát, h astrát és most visszagondolva rá, hogy hány milliót buktam rajtuk bizony bánom

a józan ész azt diktálná, hogy egy minél olcsóbban fenntartható minimális kényelemmel és minél nagyobb biztonsággal felszerelt kocsival járjon az ember, de a kisördög az ott van sajnos ;]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#31921) gzbotii


gzbotii
veterán

Srácok, mentem ma 30km a Corsaval és a víz akkor is kb 75-80 fokos lehetett. Ez mitől? Eddig oké volt vele minden.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#31922) Lauda válasza gzbotii (#31921) üzenetére


Lauda
félisten

Thermostat kampec.

(#31923) gzbotii válasza Lauda (#31922) üzenetére


gzbotii
veterán

Az csodás. És mennyi egy ilyen?

Az a szívás, hogy ha így járok vele, csak a motort koptatom :(

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#31924) Lauda válasza gzbotii (#31923) üzenetére


Lauda
félisten

Ha jot neztem, akkor 4000 korul van a listaara. Nem csak a motornak nem jo, a futes is joval gyengebb, jon a hideg lassan. Nem azt mondom, hogy biztosan ez a baja, de ilyenkor altalaban ez szokott.

(#31925) Declare válasza Findzs (#31920) üzenetére


Declare
őstag

Ja nem annyira illik az opel topicba sorry :B befejezem most mar a topic offolast, csak elgondolkoztam, ahogy elolvastam ezt a cikket.....

Megerkeztek a Liqui Moly cuccok :))
- dexos2 5w30 olaj [link]
- motorolajhoz, csere elött 10 percel öntendö motor tisztito [link]
- gazolajhoz öntendö fuvoka tisztito [link]

Jövö honapban megy a szerelöhöz a teljes cseres/egr pucolasos kezelesre. Kivancsi vagyok nagyon, fogok e eszreenni valamit....remelem :B

(#31926) gzbotii válasza Lauda (#31924) üzenetére


gzbotii
veterán

Még szerencse, hogy korán nyit, és nem az lett, hogy egyáltalán nem nyit.
Én is nézegettem közben, olyan 3000Ft körül láttam.

Mennyire könnyű egy B Corsán kicserélni, házilag megoldható? Csináltam már ilyet az első autómon, csak az karburátoros Dacia Nova volt.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#31927) Lauda válasza gzbotii (#31926) üzenetére


Lauda
félisten

Ezeken az oregebb motorokon nem szokott nagy munka lenni, de ha egyaltalan nem vagod, akkor ne allj neki.

---------------------

Azota megrendeltem es ki is csereltem az indexkapcsolot, nem kell levenni a kormanyt, csak a ket burkolatot, 3 csavar az egesz meg egy kis pattintgatas, negyed ora az egesz.

[ Szerkesztve ]

(#31928) gban válasza Lauda (#31927) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ezzel nem teljesen értenék egyet :B
Az enyémben a vezérlés mögött van, azt kompletten le kell bontani :Y
X14NZ, F Astra, 60 LE.
Ahogy hallottam, ha 16 szelepes lenne, annál tényleg rutinmunka lenne, lehet, neki is mázlija van.
De abban egyetértünk, hozzáértés nélkül több bajt csinálhat mint hasznot (akár a később váratlanul elfolyó viz miatt).

Postázást nem vállalok.

(#31929) Lauda válasza gban (#31928) üzenetére


Lauda
félisten

Jezusom, okosan megcsinaltak akkor. :W :C

(#31930) gban válasza Lauda (#31929) üzenetére


gban
Közösségépítő

Igen, és rendszerint a vezérlés-csere után száll el :DDD
Nálam először a vezérlés cseréje után ment el kb. 2 hónappal.
Másodszor kb. félúton.
Először 1400 Ft-ost adott a boltos haver, másodszor 4000-est, hogy gyári-e, nem tudom.
De mondta is, nem véletlenül tartja egy ideje a drágábbat, jobban megéri azt betenni - nem 2 fillér egy "vezérlés-csere meg még egy kicsi" munkadíja, egy apró vacak miatt.

Postázást nem vállalok.

(#31931) Findzs válasza gban (#31930) üzenetére


Findzs
addikt

akkor ez is olyan mint a vízpumpa amit szintén erősen ajánlott vezérlés cserénél cserélni

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#31932) gban válasza Findzs (#31931) üzenetére


gban
Közösségépítő

Semmi köze nincs a vezérléshez, annál több Murphy-hez meg a törvényeihez ;)

Postázást nem vállalok.

(#31933) Findzs válasza gban (#31932) üzenetére


Findzs
addikt

oké, hogy nincs hozzá köze :)

"Az enyémben a vezérlés mögött van, azt kompletten le kell bontani"

ezért mondtam, hogy ha már cseréli az ember a vezérlést cseréje ezt is egyúttal

na igen, murphy okosságai mindig bejönnek :)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#31934) Findzs


Findzs
addikt

Kereken 13 év a hazai autópark átlagéletkora.

"Magyarországon legnagyobb példányszámban Opel, azonban belül is Astra van. A villámos átlagéletkor a teljes állományénál csak hajszálnyit magasabb 13,2 év. Ilyen korú lehet az Astra G, de sok, vélhetően több van a Classic néven szintén sokáig forgalmazott F-ből is"

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#31935) #81556480 válasza Declare (#31919) üzenetére


#81556480
törölt tag

Ez alapjána cikk alapján egy rollerrel kéne járnom. De abból is az olcsóbbik fajtából :DDD

Vectra B2 hátsó lámpát keresek párban !!!

[ Szerkesztve ]

(#31936) AMD Power válasza gban (#31915) üzenetére


AMD Power
titán

Még nem volt.

mephi666: Bp, Óbuda. Miért?

Bárdinál volt ennyi.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#31937) #81556480 válasza AMD Power (#31936) üzenetére


#81556480
törölt tag

3 éve jelentkezett nálam az alapjárat probléma azóta 2x tisztítottam. És tökéletesen működik

(#31938) Declare válasza #81556480 (#31935) üzenetére


Declare
őstag

Maradjunk annyiban, h egy kicsit tulpörgi emberünk a közgazdasagtant es nagyon örül, hogy tud jelenerteket szamolni :) par dolog azonban megfontolando....bizonyos embereknek.

(#31939) AMD Power válasza #81556480 (#31937) üzenetére


AMD Power
titán

Köszi szépen a tippet. Írok is egyből a szerelőmnek. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#31940) mephi666 válasza AMD Power (#31936) üzenetére


mephi666
nagyúr

csak úgy: unixauto-nál vannak azok a típusok/árak, amiket írtál... :) nekik is van több tucat boltjuk az országban, de a cromax is alternatíva lehet: náluk jobb szvsz a webes kereső és árakban is úgy néztem, hogy itt kecskeméten jobb

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#31941) AMD Power válasza mephi666 (#31940) üzenetére


AMD Power
titán

Én nem tudom de nekem az fura ,hogy egy Bardis qlapjárati motor 18-19e egy ilyen no name meg 4-5e. Nem igazán értem ezt a hatalmas ár eltérést. :F

Nagy kép. Mondjuk elég szánalmas.... :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#31942) gzbotii válasza AMD Power (#31941) üzenetére


gzbotii
veterán

:C

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#31943) AMD Power válasza mephi666 (#31940) üzenetére


AMD Power
titán

Mondjuk ha azt nézem ,hogy egy no name webshop ára 6e és én a német Febit megtudom venni 8-9e Ft akkor szerintem nincs miről beszélni. Mondjuk előtte megnézzük ,hogy a pucolástól jobb lesz-e.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#31944) #81556480 válasza AMD Power (#31943) üzenetére


#81556480
törölt tag

Én nitrohigítóval szoktam megáztatni majd kompresszorral kifujkálni. Az kiszedi a szutykot mert nem csak kivül mocskos.

(#31945) AMD Power válasza #81556480 (#31944) üzenetére


AMD Power
titán

Köszi szépen a tippet! ;)

Én meg ma úgy döntöttem ,hogy szépen lassan elkezdem a kocsit télre felkészíteni. Nyári helyett téli ablakmosót kezdek tolni bele és szépen lassan fagyállóval kezdem megtuningolni a kiegyenlítőtartályt. És szerintem október közepén felrakatom rá a téli papucsokat is.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#31946) Markizmark válasza AMD Power (#31945) üzenetére


Markizmark
addikt

Fagyit nyáron is lehet használni a hűtőrendszerben. Nem csak a fagypontot csökkenti, hanem a forráspontot is növeli. Kb 1:1 arányban.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#31947) AMD Power válasza Markizmark (#31946) üzenetére


AMD Power
titán

Van benne persze. Nyáron is kell ,de persze nincs még benne olyan arányban ,hogy biztonságosan neki tudjak menni a télnek.

Nem szeretem a meglepetéseket...

Figyelmeztetést adtak ki a fél országra a várható fagy miatt

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#31948) Markizmark válasza AMD Power (#31947) üzenetére


Markizmark
addikt

70:30 a fagyálló:víz arány. Így a leginkább fagytűrő a rendszer. De Európában, legalábbis a hegyeken kívül elég az 50:50-es arány.

Nem tudom most milyen arányban van a cucc az autódban, de ha van benne valamennyi akkor az szeptember-októberben nem nagyon fog befagyni. :D

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#31949) AMD Power válasza Markizmark (#31948) üzenetére


AMD Power
titán

Én sem tudom. Ez az első tele lesz nálam. Majd kúton leméretem a fagyás pontot.

Az októberi találkozót meg mindenki tartsa a kis fejében. Lassan konkrét dátum lehetőségeket is fogok írni. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#31950) gzbotii


gzbotii
veterán

Hogy a nyavajában kell becsukni rendesen a napfénytetőt?
Ha 97% elé jött (miután ki volt nyitva) akkor a kar rossz irányba áll, és ha tovább tekerem balra, akkor már hátul löki fel. Egyszerűen nem kapom a megfelelő pozíciót.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.