Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12051) Jim Tonic válasza ocsi19 (#12039) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szépséges. Csillagos ötös a színre.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#12052) JanR válasza Jim Tonic (#12051) üzenetére


JanR
addikt

Es tulajra? ;]

(#12053) Dorian


Dorian
félisten

Sziasztok,
1.4-es nem twinportos G Astrának mennyi az optimális utazósebessége autópályán? Tehát amikor még nem ugrik meg aránytalanul a fogyasztás? Mondjuk klímával / klíma nélkül

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12054) #TOTTI válasza Dorian (#12053) üzenetére


#TOTTI
őstag

130.. de mondjuk lesz olyan aki 160-nál is letolna..

(#12055) Dorian válasza #TOTTI (#12054) üzenetére


Dorian
félisten

Ok, akkor igyekszem ezt tartani. Eddig 140-150 között használtam pályán.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12056) Calogero


Calogero
addikt

1,4 H Astra 120 fölött már iszik rendesen, de 80-al tempómat segítségével kamion mögött tűrhető fogyi kihozható ;]

(#12057) #TOTTI válasza Dorian (#12055) üzenetére


#TOTTI
őstag

Én amikor próbáltam spórolni, kb. 130 alatt maradni mindig kicsit lassítani gyorsítani kellett nem ritkán fékezni is...

(#12058) TasiA válasza KrAt (#12049) üzenetére


TasiA
senior tag

Mi kéne belőle?? Komplett motor, vagy kábelestől, ecustól?

(#12059) omcsi válasza insyde5 (#12036) üzenetére


omcsi
csendes tag

szeva lehet a AGR szeleptől is ,de az üzemanyag szűrőtől is nézd meg !!!!
meg ha nem rendesen működik a pilongoszelep vezérlő motor !!!!!

opel omega mindörökké

(#12060) KrAt válasza TasiA (#12058) üzenetére


KrAt
veterán

Komplett, kábelestül - mindenestül :)

(#12061) omcsi válasza ocsi19 (#12039) üzenetére


omcsi
csendes tag

szeva nagyon szép kis gép !!! de ha javasolhatom mindenkinek ha raktok fel képeket ,töröljétek ki a rendszámot csak baráti jó tanács ként említem meg ,mert sose tudhatod ki nézi és mit keres donornak és hol találja ,ezzel nem szeretem volna meg bántani senkit :R :DD :))

opel omega mindörökké

(#12063) omcsi válasza fero02 (#12062) üzenetére


omcsi
csendes tag

oké most olvastam vissza írta hogy nincs neki bocsiak !!!

opel omega mindörökké

(#12064) ocsi19 válasza omcsi (#12061) üzenetére


ocsi19
senior tag

szerintem ha valaki "donort" keres akkor kimegy az utcára és talál eleget :DDD

azért köszi :R

(#12065) insyde5 válasza omcsi (#12059) üzenetére


insyde5
aktív tag

Pillangoszelep vez motoron konkrétan mit értesz?

inyektoron a légtomegméro pillangoja?

alapjárati motor?? :S

(#12066) helkis válasza insyde5 (#12065) üzenetére


helkis
addikt

szvsz a pillangószelep állás visszajelző potméterre gondolt.. :)

itt van egy kis leírás a toroktisztításra, igaz fiat de a lényeg ugyanaz..
ja és wd40 helyett használj inkább féktiszítót.. :K

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#12067) Jim Tonic válasza Dorian (#12053) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Majdnem minden autónál úgy van, hogy az utazósebesség a kilométerórát órának tekintve 11 és 1 óra között van, és nagyjából 12 óránál a legjobb.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#12068) Jim Tonic válasza omcsi (#12061) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ha mezőn csinálod, azzal semmi baj. Ház előtt nem szabad fotózni.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#12069) Jim Tonic válasza insyde5 (#12065) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Inyektor... Király. Ilyet sem láttam még leírja.

A pillangószelep vezérlése lehet bovdenes, elektromos vagy vákuumos. Ebből csak a középső megoldás szokott hibázni. Viszont bovdenesnél van egy érzékelő a túloldalon, ami a pillangószelep pozícióját állapítja meg, és továbbítja az ECU-nak. Ez elromlik néha francia autókon. Hogy az Opelen elromlik-e, azt nem tudom.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#12070) Jim Tonic válasza Jim Tonic (#12069) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

leírva. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#12071) tomyoy válasza Jim Tonic (#12067) üzenetére


tomyoy
senior tag

na ezt még nem halottam. de van benne valami, nálam 50 től 80 ig 5.ben 0 a fogyasztás, ha megyek valahova akkor néha 80 al, alig forog, szépen megy, mondjuk hülyén fog hangzani de, ugyanez az érzés kerek 130 nál is :)

bakker vennem kell gyújtókábelt, mert a 2. hengernél látom, hogy áthúz a gyertyánál a házra körbe-körbe megy a szikra, így is szar a 3.4. henger most meg a 2. miatt dadog.....

a héten kb 10x kigyuladt a motor lámpám, kb 3 szor 4 ből 5.be váltás 130 környékén, meg jópárszor 3000fölötti elváltásnál, meg egyszer volt 100 al mentem fixen és pont mikor ránéztem a műszerfalra akkor gyulladt ki, nah ez mitől lehet?

nyiknyiknyiknyik

(#12072) KrAt válasza tomyoy (#12071) üzenetére


KrAt
veterán

Rég nem költenék arra a motorra, veszel egy ugyanolyan hibátlan c16nz-t kb 30k-ért, berakod, belepapírozni 12e ft kb (új forgalmi és törzskönyv) és ennyi, csókolom, hibátlan motor..

És 1.6 75 ló meg annyi van, mint a szemét :)

(#12073) TasiA válasza KrAt (#12072) üzenetére


TasiA
senior tag

SEH moci mibe kéne?

(#12074) KrAt válasza TasiA (#12073) üzenetére


KrAt
veterán

Enyimébe ;)

(#12075) Daywalker válasza KrAt (#12072) üzenetére


Daywalker
addikt

Én ugyanezt mondtam. Bontóban annyit találni, hogy szerintem már gödröt ástak nekik, mert másképp nem fér el. Ha van róla papír, akkor okmányiroda és kész. Nem százezreket rákölteni...de nem az én lóvém:)

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#12076) TasiA válasza Daywalker (#12075) üzenetére


TasiA
senior tag

Arról nem is beszélvee, hogy 10-ből 9-nem már a motorszáma sem látszódik.

Atesz: akkor nem tudok. Itt a bontóban van egy, csak éppen kinéz az oldalából a hajtókar. :DDD Mondjuk a vez.tengely megy bele az enyémbe. Ha esetleg dugattyúk , elektronikam,vagy bármi kellett volna, arra jó. Ennek még csak 2 soros a kábelkötege, mert computere van. Szerintem jobban járnál 1 C20NE-vel, abból annyi van, mint égen a csillag. Síkoltatsz 1 mm-ert és máris van egy majdnem SEH motorod.
Sok külömbség nincs a 2 között, csak a sűrítési viszony,vezérműtengely+computer. ;)
Fog még kellenni másik váltó+gólyalábak+féltengelyek+ AC pumpa.

nekem meg ez kéne, de nagyon :P

[ Szerkesztve ]

(#12077) Daywalker válasza TasiA (#12076) üzenetére


Daywalker
addikt

A mázlistának F16 van kisblokk mellett nagy csuklókkal, tehát csak egy AC kell neki a mocin felül.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#12078) TasiA válasza Daywalker (#12077) üzenetére


TasiA
senior tag

De jól megy valakinek :DDD Legalább hosszú F16?? Azt biztosan szeretheti a kis 1.3-as. ;]

(#12079) _seth_ válasza TasiA (#12076) üzenetére


_seth_
veterán

Nekem van is egy eladó C20NE -1 mm-rel :) Ugyan ez volt a kadettben de látszólag nincs baja a motornak és túl is szokták élni a baleseteket kivétel ha kirepül mint általában ladákból :) És van hozzá minden, váltó, felfüggesztés, kivétel légtömegmérő és ac pumpa :) Aki értejön, kiszedi olcsó pénzért viheti is :) A kadettem úgyis az 1.3-s motorral adom le mintha farmotoros lenne :D

-------

Hogy lehet a kisblokkosra felrakni a nagyblokkos f16 váltót?

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#12080) Daywalker válasza TasiA (#12078) üzenetére


Daywalker
addikt

Na ezt majd ő megmondja, de asszem az.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#12081) TasiA válasza _seth_ (#12079) üzenetére


TasiA
senior tag

lendkerék+kuplung csere (de csak tippelek)

(#12082) KrAt válasza TasiA (#12081) üzenetére


KrAt
veterán

Csak kuplungtárcsa, elég volt az :) VW 190-es tárcsa van benne, annak passzol a ricnije a nyelestengelyre :)

Amúgy W378, majdnem a leghosszabb, NE / SEH-hez tökéletes lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#12083) Jim Tonic válasza TasiA (#12076) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Kár a direktszűrőért. Amúgy f.sza.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#12084) fero02


fero02
veterán

Kicseréltem a termosztátot, A jelenség továbbra is fennáll...mi a tosz lehet ez. :F

Pénteken még kiveszem a hűtőt és kicsapatom magas nyomásúval kívül-belül, aztán hátha... :U

(#12085) TasiA válasza KrAt (#12082) üzenetére


TasiA
senior tag

A 3,55-ös WR a leghosszabb. Másképpen úgy tudom mondani, hogy 1-es 65 körül, 2-es 120 körül, 3. 170- Az a leghosszabb F16 a WR-ből. ;)

JimTonic: azt a szűrőt én se nagyon pártolom ;) Viszont találtam ma használtautón egy "na ez kell nekem, mee mindíg is ilyet akartam" kocsit!

Ő az

[ Szerkesztve ]

(#12086) #TOTTI válasza TasiA (#12085) üzenetére


#TOTTI
őstag

Nagyon szép ez a karaván..

Az én vágyamat be se merem linkelni nehogy valaki elvigye, de szerintem a héten már nem jön össze rá.. :O

Svédországból vagy általában külföldről mennyi ideig tart egy normál banki utalás..? Mert csütörtökön feladott pénz még nem ért ide. Azt olvastam 5-7 nap.. Sokallom..

[ Szerkesztve ]

(#12087) TasiA válasza #TOTTI (#12086) üzenetére


TasiA
senior tag

Így is lehet fogalmazni! Nekem már nagyon régóta vágyam egy ilyen! Jó kis bepakolom a familyt, meg a mama kredencét hátra, típusú kocsi. Aztán útközben meg a félig kilógó konyhaszekrénnyel alázom hülyére a sok streetracert :DDD

utalást meg nem tudom

[ Szerkesztve ]

(#12088) wwhy válasza #TOTTI (#12086) üzenetére


wwhy
veterán

bankja is válogatja ... Nekem Erstébe Romániából 3 nap volt, azaz utalták- vártam-megkaptam

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#12089) dokar válasza TasiA (#12085) üzenetére


dokar
addikt

éppen most mostam ki megint a dsz-t, kéne vmi rovarfogó elé nyáron. már visszajött az ára.

az a caravan egy igazi alvó oroszlán :R

kérdés:

egyre kevesebb E85-öt tankolok a verdába, már csak egy ötödét, de nem jön vissza a benzines nyomaték alul. olyan 1600 rpm alatt szinte semmi sincs. mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

extra - SEXRay

(#12090) irsaab válasza dokar (#12089) üzenetére


irsaab
csendes tag

insignia a valódi csoda ,,,,

(#12091) TasiA válasza dokar (#12089) üzenetére


TasiA
senior tag

Átalakítót használsz?? Én nem használtam és pont ezért nem tankolok E85-öt. Nekem ment olyan szarul tőle, hogy gyorsan ráhagytam.

(#12092) Jim Tonic válasza TasiA (#12085) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Igen fasza.
Ilyen Astra-t akartam venni eredetileg, ezzel a motorral, de nekem a műszerfallal volt bajom. A klíma alatti CD tartó egy agyzsibbadás. Oda kellett volna tenni a légkondi kezelőszerveit, felülre meg dupla DIN.
Mivel mániám a zene, és a régebbi autók ebben igen szarul teljesítenek, csak olyan verdát veszek, amibe normális fejegység fér.
Utólag tudom, hogy át lehetett volna alakítani úgy, ahogy leírtam.
#12089: Írták a tesztben, amit linkeltem, hogy az etanol alul nyomatékszegény.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#12093) tomyoy


tomyoy
senior tag

nah egy kis e85 tapasztalat:
az udvarból tolatva állok ki az utcára kb 20méter, kb 3x fulladok le ezidő alatt, azzal a kuplunghasználattal amivel kiszoktam álni...más: elindulás, jobban kell pörgetni, hogy elbirjak indulni, mert ha ugyanúgy engedem föl a kuplungot, mint benzinnél, akkor beremeg, egyszerűen vissza kell nyomni, hogy ne áljon le....alsó fordulatszám tartományban 1500 alatt semmi nyomaték...felette meg ugyanaz mint benzinnel.

kicsit gáz, mert én 3 ban bebirok fordulni bárhova anélkül, hogy megtorpanna,(nem 90el ;] ) most meg néha 2. ban is ránt 1-2-t.

nyiknyiknyiknyik

(#12094) dokar válasza TasiA (#12091) üzenetére


dokar
addikt

nem használok, de fokozatosan egyre csökkentem az etanol mennyiségét. a problémám az, hogy a szépen fokozatosan meg kéne jönnie alul a nyomatéknak, de 1:5 aránnyal is ugyanolyan gyenge alul, mint 1:1 arányban.

extra - SEXRay

(#12095) tomyoy válasza dokar (#12094) üzenetére


tomyoy
senior tag

a tankban lévő benzinszűrőt takarítottad már?, mert az enyém az nagyon retkes volt, teli volt ilyen nyálkás trutyival, meg apró szemcsékkel....ma megint kiszedem megnézem mit mutat...

nyiknyiknyiknyik

(#12096) dokar válasza tomyoy (#12095) üzenetére


dokar
addikt

tavaly 2x is cseréltem, utána 3/4 évig csak benzineztem, majd pár hónapja mixelek is. megint kéne üziszűrőt cserélni? egyébként nem úgy van, hogy kissé eltömődött szűrő esetén a magas rpm-ben fogy el a nyomaték?

[ Szerkesztve ]

extra - SEXRay

(#12097) tomyoy válasza dokar (#12096) üzenetére


tomyoy
senior tag

azt írják hogy érdemes 1 hónap etanol után szűrőt cserélni, mert feloldja a lerakódott retket.

egyébként ami a alul van(küszöbnél) szűrő, az a bemenő benzint szűri csak, nem? tehát tanknyílás-> ->szűrő ->tank....
ami lényeges az az Ac-n levő szűrő, nekem az nagyon kutya, bár a tankomat is kikellene takarítani mert enyhén homokos.....

nyiknyiknyiknyik

(#12098) dokar válasza tomyoy (#12097) üzenetére


dokar
addikt

egyébként ami a alul van(küszöbnél) szűrő, az a bemenő benzint szűri csak, nem? tehát tanknyílás-> ->szűrő ->tank....

nem :N

ami lényeges az az Ac-n levő szűrő, nekem az nagyon kutya, bár a tankomat is kikellene takarítani mert enyhén homokos.....

jobb hátsó ülés alatt van a szűrő

extra - SEXRay

(#12099) tomyoy válasza dokar (#12098) üzenetére


tomyoy
senior tag

jah akkor ac után a kimenő ágon van...

nyiknyiknyiknyik

(#12100) TasiA válasza tomyoy (#12099) üzenetére


TasiA
senior tag

Maga az AC elve 1 szűrőn kersztül kezdi a szivattyúzást, legalább is nekem a bellső szivattyús az ilyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.