Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101601) Gyarmati_ válasza gban (#101600) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Lehet, én csak a hibajelenség hasonlósága miatt írtam. :R

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#101602) cappa72 válasza gban (#101600) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ez x16szr, 1.6 75ló
Elektronikus gyújtás.
És tényleg csak 2k-3k RPM között jön elő.
Persze lehet kábel is, de a kopogix az első számú gyanúsított. Jelenleg legalábbis.
Ebben lehet légtömegmérő?

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#101603) mrx1212


mrx1212
tag

Sziasztok

Fagyállót kellene cserélném.
Vettem ebből 3litert : (Dobozon nincsen sem Opel/GM sem)
Az oldalon pedig felvolt tüntetve hogy ok :((
MANNOL AF12+ Longlife Antifreeze piros -75°C
ezt jó lehet,bekeverhetem,beletehetem lehet valami gond?

(#101604) mohabá 007 válasza cappa72 (#101597) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Nincs benne MAF, van helyette MAP. [kép] :K

"... A kopogixet meg csak kézzel (jó forró volt... :D ) húztam meg..." :Y

Ha így csináltad, még jó, hogy "nem százas" :DDD
Korábban megbeszéltük, hogy először csak lazán, olyan erővel húzod meg a rögzítőcsavart, hogy ne tudjon elmozdulni. Utána közepes erővel, majd jó erősen meghúzva, Így kiderülne, hogy változik e az érzékelő működése. ;)

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#101605) attle válasza Danecay (#101595) üzenetére


attle
újonc

Szia!
A H astrához már nem kell kódolvasó!
1. kulcsot vedd ki
2. nyomd tövig a gázpedált (és tartsd is úgy)
3. nyomd be a féket (és tartsd is úgy)
4. add rá a gyújtást és várj, amíg a km számláló helyett a hibakódokat nem írja ki.
5. felengedheted a féket és a gázpedált is

Sok esetben a "kommersz" kódolvasó nem olvas ki hibát, a műszerfal meg mutatja. Vannak olyanok, akik általában a "xar" műszereikkel vezetik meg a kedves (gyanútlan) nézelődőket. Persze, ha mutatod nekik a trükköt, akkor fel vannak háborodva.

[ Szerkesztve ]

(#101606) cappa72 válasza mohabá 007 (#101604) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ó, már nagyon vártalak! :K (viccmentesen)

Igen, úgy lett, ahogyan mondottad.
Először alig húztam meg (akkor is kézzel, de akkor épp hideg volt a motor). Volt, hogy le is lazult, ekkor szinte azonnal, kettesből hármasba váltáskor is, hidegen már jött a hiba.
Miután már sikerült ráhúzni kézzel úgy, hogy éppen "fogott", akkor 2 napig jó volt, aztán megint jött a hiba.
Minden további kísértet (erősebb meghúzás) jellemzően nem hozott pozitív eredményt, néha jó volt (1-2 alkalomra, ami 15-20km-t jelentett), gyakran nem.
Természetesen kipróbáltam azt is, hogy lehúzom a kábelét. Ekkor az az eredmény volt, ami a lelazult érzékelő esetén, pillanatokon belül jött a hibajel.

Lehet, hogy elküldesz a 3,14csába, de próbálkoztam azzal is, hogy körmös anyával próbálom a helyén tartani a kézzel meghúzott szenzort - na nem a motorblokk és a kopogix közé tettem, hanem az anya feje és a kopogix közé. Persze bukta volt, mi más lehetett volna.
(azért kopogix, mert szeretem Asterix-et, és hosszú szó a kopogásérzékelő-szenzor/jeladó)

Ezért is gondolom, hogy jelenleg amit csinálok az egy kuruzslás - nem hozzáértő módon próbálkozok csinálni valamit, de azért vigyázok, hogy kárt ne tegyek benne.
Próbálom a szimptómákat összeszedni, leírni, hogy hátha esetleg...

ugh.. az a MAP szerintem megvan, csak az enyémen még valahol máshol, a bal oldalon van, közel az ablakmosó folyadék tartályához ( az mögött, jobbra) van. (kimentem a hidegbe, sötétbe, vakuval fotózni)

Amikor korábban a kopogásérzékelő vezérlőmodult vadásztam, akkor először azt hittem, hogy talán az az.
Most megnéztem akkor, hogy mi is ez (eddig azt sem tudtam, mi ez, meg hogy van benne).

Arra egyébként milyen ötleted van, hogy ha taposom neki, nem engedem 3k RPM alá, akkor nincs hibajel? (kíváncsi leszek a megtaposott fogyasztásra... ;) )
2k RPM alatt szintén nem jelentkezik.

Összefoglalva, jelenleg két állapot van:
1, Ha nagyon laza, tehát mozog, vagy lehúzom a jeladót, akkor szinte azonnal jön a hiba.
2a, Ha már a helyén van, akkor kis erővel - tényleg kézzel) meghúzva ideid-óráig jó - vagy nem
2b, Erősebben meghúzva (bármennyire is óvatos vagyok, vagy épp durván húzom) tuti hatás: hibajel. Na persze felmerül a kérdés, hogy még jó-e egyáltalán maga a kopogix? (persze nem neked szántam a kérdést)
Amikor szerelő húzta meg (új korában, és nyomatékkulccsal), akkor 1 hétig volt jó - ez még egy sarkallatos infó lehet.

A hiba elkerülhető, ha:
2k RPM alatt megyek, és a kopogix nem mozog, vagy nincs lehúzva.
(Az elmúlt 2 nap alapján) 3k felett van a fordulatszám, és taposom rendesen a gázpedált.

---
Volt olyan, hogy csak alapjáraton jött valami hibajel (ekkor még fogalmam sem volt arról, hogy kivillogtatással lekérdezhető bármi is), majd egy olajcsere alkalmával láttam, hogy valami lóg; az egyik vákuumcső elöregedésében (vagy szomorúságában) letörött.
Esetleg lehet most is ilyesmi, és pont ott a MAP-nál? Lévén 22 éves már a kisöreg, és azért ebből az időszakból csak 10 évet töltött garázsban. Elöregedett csövek? De ha ez lenne, akkor miért a kopogásérzékelő a hibajel? Nem lenne logikus.

Na a másik a memóriamodul esetleges meghibásodása, amit korábban írtál (másfél éve!) eh...

Tényleg McDonad's-os légy vagyok... "két shake-be esek".
És elnézést a hosszú, kissé nyavajgós posztért.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#101607) Danecay válasza attle (#101605) üzenetére


Danecay
őstag

Köszi, majd kipróbálom. Gondolom ez nem mindenféle hibához jó, vagy működő megoldás, legalábbis itt fentebb mint ha ezt olvastam volna.

(#101608) Danecay válasza attle (#101605) üzenetére


Danecay
őstag

Szia!

Még reggel kipróbáltam miután hazaértem melóból. Feltételezem jól csináltam, mert mind a 4 alkalommal ahányszor próbáltam ugyanazt az eredményt kaptam, és mivel a visszajelzés eltért a szokásostól, ezért gondolom mégiscsak csináltam valamit :) Tehát a lényeg, hogy valahányszor ECN 000000 hibakódot kaptam. Én nem tudom ez mit jelent, de feltételezem az, hogy nincs hiba. Egyébként a kijelző minden egyes alkalommal visszaváltott kilóméterszámlálásra, de gondolom azért mert nem volt mit listáznia. Azért vagyok talán bizonytalan a teszt kivitelezésében, mert negyedjére, de már harmadjára is, azért nem tudtam tövig nyomni a fékpedált :) de gondolom a lényeg az, hogy be legyen nyomva.
Coolant level check hibám is van folyton, ezek szerint ezt sem detektálta, bár nem tudom, hogy ezt kellene e, de lehet, hogy mivel ez csak egy figyelmeztetés, így nem minősül hibakódnak. Itt is cseréltem már szenzort, igaz nem gyárit vettem bele, hanem Febi-t, de nem tűnt el. A csatlakozót ha rövidre zárom akkor eltűnik. Létezik, hogy a tartály lenne a rossz? Lehet a csatlakozás is kontaktos, de azt a gyári csatit nem jöttem rá, hogy lehetne szétszedni.

Egyébként a kollégám ránézett reggel hibakódolvasóval, és a jobb első, nem is tudom, mi a hivatalos megnevezés, kerékforgás érzékelő szenzor (gondolom ABS jeladó) jelével van a baj, szóval a pedálteszt most elbukott.

(#101609) body007 válasza Danecay (#101608) üzenetére


body007
addikt

Hacsak nem vmi komoly olvasóval nézte én a pedáltesztnek hinnék ;)
Ezek a kínai vackok olyan hibákat is kiolvasnak amilyen alkatrész nincs is a kocsiba :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#101610) smc válasza body007 (#101609) üzenetére


smc
addikt

Na de akkor miért világít a műszerfalon? :)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#101611) body007 válasza smc (#101610) üzenetére


body007
addikt

Jaaah. Hát azt nem tudom :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#101612) Danecay válasza body007 (#101609) üzenetére


Danecay
őstag

Szia!

Először azt hittem, hogy ez csak valami szarkasztikus hozzászólás akart lenni, elsősorban azoknak fricska akik jobban bíznak a hibakódolvasóban és nem bíznak feltétlenül a pedáltesztben, a továbbiakból viszont kiderült, hogy velem szemben szántad annak :)
Nos a hibajelzés valós, mert mint pár hozzászólásommal korábban írtam, folyamatosan világít az ABS és az ESP piktogram a műszerfalon, és nyilván ez volt az oka a hibakódolvasás szándékának. Különben miért tettem volna. Nem tudom, hogy a Delphi hibakódolvasó mennyire számít gagyinak, de ilyennel lett kiolvasva, és megmondta, hogy hol van a hiba, szemben a pedálteszttel ami nem mutatott semmit. Ma is megpróbáltam egyébként, és ECN 000000 volt az eredmény.
Szóval le lehet akkor vonni a megfelelő konzekvenciát, pl. hogy mennyire lehet mérget venni a pedálteszt eredményére.

(#101613) gban válasza Danecay (#101612) üzenetére


gban
Közösségépítő

Delphi az frankó teljesen, sőt jobb is annál.
A kolléga meg nem akart kötekedni ebben biztos vagyok ;)

Postázást nem vállalok.

(#101614) Danecay válasza gban (#101613) üzenetére


Danecay
őstag

Nincs is semmi gond, csak háttérbe kell tenni az előítéleteket és a jelenségből mint írtam, le kell vonni a megfelelő konzekvenciát :)

(#101615) zgospel válasza Danecay (#101612) üzenetére


zgospel
őstag

A csupa nulla azt jelenti, hogy nincsen tárolt hibakód. Elképzelhető, hogy ezeket a hibákat nem tárolja, csak élőben lehet kiolvasni, nem tudom. A Delphi milyen kódot mutatott pontosan?

Az ABS jeladót ha jól tudom a kerékcsapággyal egyben szokták cserélni H Astránál, mert egyben van. Viszont érdemes lenne szerelőnek csinálnia a fórum helyett, mert olvastam már olyanról is, hogy nem a jeladóval volt gond, hanem a vezetékkel, így feleslegesen cserélték az egészet.

A hűtőfolyadékszinted ha rendben van, és a jeladó is cserélve van, akkor valószínűleg a tartályt kell cserélni. Abban van egy mágnesgyűrű ami letapadhat és fals jelet ad, emiatt kapod a hibát.
Ha nem zavar, és a folyadékszint egyébként jó, akkor akár úgy is hagyhatod, baj nem lesz belőle. Engem mondjuk zavarna :D

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#101616) Danecay válasza zgospel (#101615) üzenetére


Danecay
őstag

Szia!

Köszi a választ! Igen én is arra jutottam, hogy a csupa nulla, az minden bizonnyal nem tárolt hibakódra utal, a Delphi cucc viszont mégis tudott kiolvasni adatot, de mondjuk az lehetett valós idejű adat is, nem tudom nem értek hozzá. A hibakód nem tudom mi volt sajnos és a kollégám sem emlékszik már rá, csak a szöveges részét néztük meg gyorsan meló után reggel a parkolóban, és a kapott infó is hasznos volt. Én is először a kábelezést, csatlakozást, stb. akarom megnézetni, mert egy FB csoportban is feldobtam a témát és két emberél is volt a közelmúltban hasonló problémája és mindkét esetben a kábel volt sérült, vagy rágcsáló által, vagy egyéb úton.
A hűtőfolyadék érzékeléssel kapcsolatosan pedig, igen lehet az amit Te is mondasz, bár az a gyűrű szerintem nincs letapadva, már takarítottam is a tartályt, a szóban forgó fánk szerű úszó szabadon tudott mozogni minden akadály nélkül. Arra is gondoltam, hogy esetleg lyukas így telemegy folyadékkal és nem feltétlenül a folyadékszint tetején úszik. Persze itt is hallottam olyan sztoriról, hogy a tulajdonos szenzort és tartályt is cserélt, de nem tűnt el a hiba, majd kiderült, hogy a szenzorcsatlakozónál volt kontaktos az érintkezés.

(#101617) HoaryFox válasza Danecay (#101616) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Valószínű a hibát nem az ECU tárolja, hanem az ABS vezérlő, azt külön is ki lehet olvasni, amit valószínű a Delphi meg is tesz, a pedálteszt szvsz csak az ECU tárolóját hívja meg.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#101618) body007 válasza Danecay (#101612) üzenetére


body007
addikt

Igazából csak azon akadt meg a szemem, h a pedálteszt nem mutat hibát az olvasó viszont igen. Erre reflektáltam (saját tapasztalatból), h az olcsó kínai obd-k tudnak érdekes dolgokat kiolvasni. De mint fentebb is említik valszeg a pedálteszt csak az ecu-ból tud "olvasni" a delphi pedig mindent átnézett - és fény derült a hibára ;)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#101619) mrx1212 válasza mrx1212 (#101603) üzenetére


mrx1212
tag

Sziasztok!

Használható Opelekbe is! Megerősítette a gyártó.

(#101620) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Astra G esetén, Behr es Delphi rendszerek beszerelési metódusa adott évjáratra vezethető vissza, vagy olyat raktak bele, amilyen volt kéznél?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#101621) csoszogi


csoszogi
tag

Honnan is jön a a CHIO név? Carlo von Opel...

[link]

(#101622) sherlock82


sherlock82
senior tag

Ismerősöm eladásra kínált egy 2012 es 1.4 - es opel corsa kocsit. 70.000 km van a kocsiban ő napi szinten használja.
Nektek mi a véleményetek róla, érdemes beruházni egy ilyen járgányra? :)

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#101623) gban válasza sherlock82 (#101622) üzenetére


gban
Közösségépítő

Erre ennyiből nem lehet válaszolni érdemben.
Függ az ártól, állapottól, van-e szükséged rá egyáltalán, azaz mit értesz azon hogy beruházni, nem tudom akkor épp melyik verzió ment, azaz csak egy verzió lehet az évjárat alapján vagy se, stb.

Postázást nem vállalok.

(#101624) sherlock82 válasza gban (#101623) üzenetére


sherlock82
senior tag

A jelenlegi járgányom helyett szeretném.
Havi 7 -800 km et mennék vele kb.
Semmi komoly célom nincs vele, elmenni bevásárolni, meg max nyaralni 1x egy évben, meg így kirándulgatni.
A kocsi többi műszaki részletéről sajnos én sem tudok többet.
Az állapota rendben van, vigyáztak rá. Folyamatos szervíz, alkatrészek, normális gumik.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#101625) zgospel válasza Tothgera30 (#101620) üzenetére


zgospel
őstag

Nem évjárat függő, össze-vissza váltogatták, hogy épp melyik került bele. Szerencsére nem túl bonyolult megmondani, itt van két képpel illusztrálva: [link]

#101622 sherlock82 ez így nagyon kevés info, de ha ő az első tulaj, és úgy ismered mint akinek nem okozott anyagi nehézséget a szervizelés, és nem is hanyagolta el ezeket a szervizeket, akkor jó vétel lehet. Az a durva, hogy egy 2012-es autó is már 10 éves idén.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#101626) sherlock82 válasza zgospel (#101625) üzenetére


sherlock82
senior tag

Igen, néztem pl. 2008 - 2012 közti kocsikat. Nem feltétel Opel hanem Skoda és VW is többek közt.
És ezekben a kocsikban simám van 250 E km feletti km és kb 2M ft körüli áruk van.
Pedig annyira ezek nem is régi járgányok.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#101627) mephi666


mephi666
nagyúr

Villamosságit megjárta a Zafi: bal hátsó ajtóban volt kábelszakadás (ami valószínű az akkut is ette), 10esért javította... meg megnézte, hogy miért nem szól a duda: cim-modul a ludas... mondta, hogy már nem a gyári van benne, kellene egy másik cserealkatrész (amiből 20-25ért látok bontottakat) és utána olyan ember, aki gyári szoftverrel össze tudja programozni (amihez kell a mostani meg az új indítókódja) ...erre 25-30ezres munkadíjat mondott, hogy annyikért vállalják... tényleg ekkora bűvészkedés ezt megcsinálni? Kecskemét környékén tudtok esetleg valakit, aki keni-vágja a témát?

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#101628) Greentea válasza mephi666 (#101627) üzenetére


Greentea
senior tag

CIM az vicces tud lenni! Előfordulhat hogy amit bele fogsz venni bontottat nem fogja látni a mostani kulcsod mert még a régi szoftver van rajta, így frissíteni is kell. (2007 (astranal pre facelift) előttiek érintettek benne tudtommal)

Én nyáron cseréltem kulcsot (új - gyárit - szalonból), és + 30.000 Ft volt a CIM frissítés a programozással márkaszervízben, szóval az reális ár.

(#101629) gban válasza mephi666 (#101627) üzenetére


gban
Közösségépítő

Valld be, megirigyelted trassher és a G Astrája kálváriáit.
Amit ő szopott azzal, nem kívánom azt neked, de már az elején gyanús volt itt többeknek hogy ez nem biztos hogy jó választás volt.
És sajnos megint +1 hogy hol érdemes és hol nem nézelődni.

Postázást nem vállalok.

(#101630) Greentea válasza Greentea (#101628) üzenetére


Greentea
senior tag

Ami még eszembe jutott, hogy a szoftver frissítése az licenszdíjas, így "alapesetben" csak márkaszervízben végezhető el. Ha viszont csak tanítani kell a kulcsot a CIM-hez, arra van pár ember a fb csoportokban. :)

Kód az igen mindenképp kelleni fog, márkaszervíz 10-esért olvassa ki /db, fb csoportokban (ha jól tudom) a feléért megy. (A mostani egy kis kártyán kéne, hogy legyen)

Forrasztáson nem gondolkoztál? Azt ahogy láttam népszerű, és ki lehet tolni az életciklust.

[ Szerkesztve ]

(#101631) zgospel válasza sherlock82 (#101626) üzenetére


zgospel
őstag

10 éves autónál szerintem a 200 ezer km egyáltalán nem ördögtől való, az egy teljesen normál használat, kb egy átlag napi munkábajárás, plusz a hétvégi kirándulás vagy bevásárlás, bármi.
Az ismerősöd 70 ezer kilométere vagy ritkán ment sokat, vagy gyakran keveset. A kizárólag gyakori rövid távok sem feltétlen tesznek jót, nem mindegy, hogy kizárólag 3-4 km-es távokra használta-e (ergo soha nem melegedett be az autó teljesen).

A motorkódnak érdemes utánajárni, hogy milyen nyűgjei vagy költségei lehetnek.

#101627 mephi666 a H Astrának is ugyanez a kettő nagyon gyakori betegsége :D Facebookon van egy "Opel Astra H Hungary - OAHH" nevű csoport, oda ha belépsz akkor hamar találsz több embert aki ezeket a hibákat rutinszerűen javítja. A CIM modul elvileg forrasztással javítható, nem feltétlen kellett volna cserélni a gyárit a korábbi tulajnak.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#101632) Greentea válasza zgospel (#101631) üzenetére


Greentea
senior tag

Gyári visszahívások is voltak a CIM-re 2010 előtt, lehet ott cserélték.

(#101633) gban válasza Greentea (#101630) üzenetére


gban
Közösségépítő

Azt honnan lehet megtudni hogy van-e illetve javasolt-e egy autónál szoftver frissítés?
Sehol soha nem futottam bele ilyen infóba.
Nekem pl. 2009-es gyártású a J Astra, 2010 legeleji eladás, azon tuti a legelső verzió van (hacsak nem frissítették Ausztriában ahonnan hoztam, végig márkaszervizbe hordták, de a szervizkönyvben nincs ilye bejegyzés), és mint mindennél, mindig jönnek elő bugok amit később módosítanak.

Postázást nem vállalok.

(#101634) Greentea válasza gban (#101633) üzenetére


Greentea
senior tag

Az új - gyári kulcsot nem lehetett felprogramozni. Ez az egy megoldás volt, mert cserekulcs már ott volt a kezemben, és máshogy nem lehetett működésre bírni. J Astra nem tudom, hogy érintett-e ebben, a H Astra és a B Zafira fix - bizonyos gyártásig.

[ Szerkesztve ]

(#101635) Greentea


Greentea
senior tag

Ez egy jól összeszedett cikk a CIM modulról a frissítéseiről.

[autotechnika]

(#101636) mephi666 válasza zgospel (#101631) üzenetére


mephi666
nagyúr

Ja, ezt mondták, hogy forrasztani lehet jól a gyárit és ki lehet tolni az életciklusát :) majd benézek oda is a csoportba... nem égetően sürgős, eddig is elvoltam duda nélkül...

101629: ott még szerencsére nem tartunk :D eddig igazából nagy meglepetés nem ért... futómű alapból benne volt a pakliban... igazából úgy érzem, hogy 14 évig nem sokat foglalkoztak a kocsival, motort rendbekapták, a többi apróság meg ránk vár... ez a kábeltörés a hátsó ajtóban elég népbetegség és gyorsan orvosolható... holnap bontóból kukázok pár apróságot egy 10esért, ami elöregedett és akkor a cim-modul marad valamikor egy nagyobb falatnak... jobban utánajárok, mert lehet tempomatosítjuk akkor már, hogy valami "extrát is kapjunk, ha már ráverünk pár 20ezrest" :D

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#101637) zgospel válasza mephi666 (#101636) üzenetére


zgospel
őstag

A duda nem akkora gond valóban, de tud olyat is produkálni, hogy az index helyett felkapcsol a refi, meg ilyenek :D

A gyári tempomatot megéri utólag beszerelni, főleg autóúton vagy autópályán szerintem nagyon jó dolog, kényelmesebbé teszi az utazást. A hátulütője, hogy utána bosszantani fognak azok az autósok, akik néha kicsit lassabban néha kicsit gyorsabban mennek, attól függően hogy épp eszükbe jut-e figyelni a sebességet vagy sem :D
Itt van egy részletes leírás a beszerelésről: [link]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#101638) mephi666 válasza zgospel (#101637) üzenetére


mephi666
nagyúr

Jaja... céges kocsikban mindben van tempomat, de soha nem használtam... a jobb lábam az adaptív tempomat és remélhetőleg nem romlik el még vagy 40 évig :D volt, hogy egyben levágtam pályán a debrecen-kecskemét távot, mert oda akartam érni fiunk fél éves státuszára a gyerekorvoshoz és akkor se éreztem hogy használnom kéne... jövőre tervezünk nagyobb utat, amikorra műszakilag 100%osnak kellene lenni a gépnek, mert nem lenne jó, ha liverpool környékén rohadna le alattunk :D ...a cim-modulra addig alszok még párat (ha a közelben találnék megbízható szakit, szerintem gyorsan meggyőzném magam)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#101639) sherlock82 válasza zgospel (#101631) üzenetére


sherlock82
senior tag

Hàt ezt nem tudom látod!
jövő héten kinyomozom! 🙏

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#101640) mephi666


mephi666
nagyúr

ui: ja elfelejtettem, megnézettem a villanyossal, hogy miért nem jó az üzemanyagbetöltő zárja: kiderült, hogy ott a vezeték, van benne áram, csak motor nincs :C 20ezer fölött tudott volna rendelni, előbb vettem egy merivából kiszedett gyárit bontóban 6-ért és vakon 1 mozdulattal betoltam a sínbe, bekötöttem, örülünk :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#101641) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok!

Adott egy 6 éves Meriva B 1.4 turbos 140 lovas 114 ezer km-rel. Most lett észrevéve, hogy a kiegyenlítő tartály víz feletti részén az oldalfalon picit habos, olajos. Ez mitől lehet? Amúgy nincs fehér füst a kipufogóból, ugyan olyan szépen jár a motor mint eddig. Volt aki az olajhűtő tömítést említette, de volt aki a vezérlés mögötti tömítést. Szerintetek mivel célszerű kezdeni vagy hogyan lehetne megbontás nélkül kideríteni, mert nem olcsó mulatság a hozzáférés miatt.

[kép]
[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#101642) Tothgera30 válasza SPeti1984 (#101641) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Valószínű hogy az olajhűtő tömítése lesz.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#101643) FoLey-v válasza mephi666 (#101640) üzenetére


FoLey-v
addikt

Nem mindig szakik a jó választás. ;]
Én is tudok ajánlani csoportot Opel Astra H Magyarország

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#101644) SPeti1984 válasza Tothgera30 (#101642) üzenetére


SPeti1984
senior tag

1.4 turbós motornál is gyakori? Főleg 1.6 szívós motornál olvastam.

(#101645) mohabá 007 válasza mephi666 (#101640) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

"...elfelejtettem, megnézettem a villanyossal, hogy miért nem jó az üzemanyagbetöltő zárja: kiderült, hogy ott a vezeték, van benne áram, csak motor nincs..."

Korábban leírtam neked hol találod, hogyan működik a zár. [link]

"...Tanksapka ajtó kinyit. Látni a zármotor rudazatot..." :K Ha nincs rudazat, nincs motor. :N Minek ehhez villanyos? :F

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#101646) mephi666 válasza mohabá 007 (#101645) üzenetére


mephi666
nagyúr

jaja, jól benéztem: amikor fél éve próbálgattam az ajtót (amikor azt hittem nem zár), akkor utána úgy éreztem, hogy a központi bezárta jól ezt is és nem foglalkoztam többet vele :) csak amikor a bal hátsó ajtó kezdett "nem zárni", akkor körbepróbálgattam minden ajtót, erősebben nyitottam kézzel és kinyílt... összekötöttem a 2 dolgot, hogy "egyszerre csesződtek el" ...akkor sem néztem meg jobban, mert abban a tudatban voltam, hogy eddig jó volt :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#101647) M0ng00se


M0ng00se
őstag

Csak úgy random rákerestem az opel Omegákra használtautón és volt pár darab viszonylag nagy v6 motorral, viszonylag olcsón.Nem mondom, hogy venni fogok, csak elgondolkodtatott egy picit, mert ahogy néztem youtube-on elég jó hangjuk van szerintem :DDD
Ti próbáltátok már a típust?

V6

(#101648) kisharsany


kisharsany
tag

Sziasztok!
Opel Zafira Tourer -el kapcsolatban lenne kérdésem. Van-e olyan ismert típushibája ezeknek az autóknak, amire nagyon oda kell figyelni vásárláskor, vagy rendszeresen kell majd miatta szerelőhöz járni?
Az ülések mennyire mondhatóak kényelmesnek? (olvastam már több újabb generációs Opelnél, hogy az ülések elég kényelmetlenek tudnak lenni)
Mindenképp benzines autó a cél. Ez az 1.4T megfelelő motor ehhez az autóhoz vagy van megbízhatóbb, jobban passzoló? Nem vagyunk lóerőhajhászok, sokkal inkább a megbízhatóság és az A-ból B-be kulturáltan eljutás a cél.

(#101649) Markizmark válasza mephi666 (#101627) üzenetére


Markizmark
addikt

Nálam például felkapcsolt világítás mellett nem működik a bal kormány "görgő". :DDD
Frissítve még nem volt a CIM, nem tudom elég-e...egyelőre lesz*rom, minden más működik.
Az akkuzabálást nem a kábelsérülés szokta okozni, az inkább kiveri a biztit, de kitudja nálad hogy volt ...
Nálam 2-3 nap alatt lemerült az autó a garázsban, már éppen kezdtem agyf*szt kapni, új akku is volt benne, mikoris isteni sugallatra kivettem az infotainment system biztosítékát, láss csodát 60mA-re esett az áramfelvétel 0,4-0,6A-ről. A gyári CD30 MP3 egy elfáradó mikrokapcsoló miatt folyton cd-t akar enni és ez zabál.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#101650) mephi666 válasza Markizmark (#101649) üzenetére


mephi666
nagyúr

hm, ma reggelre lecummantotta valami megint az akkut... a miénkben cd30 van, de képeket nézve ugyanaz fullra az előlap, mint a cd30 mp3-nál... ugyanez a hiba lehet ennél is? bontós ajánlgatott rádiókat is, ennek a cseréje egyszerű, vagy opcom kell ide is? (mindenesetre eljött a pont, hogy először vegyek egy lakatfogós multimétert :D )

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.