Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) Partizan182 válasza hello28 (#750) üzenetére


Partizan182
senior tag

A fejlett csomag kell neked. Technikailag egyébként az egész folyamat nem más mint a televízió menüjében a képopciók állítgatása, meg is kapod majd papíron hogy melyik érték mire lett rakva. Ha akarod bármikor visszaállíthatod az alapértékre.

A trükk mindössze az hogy a színbeállításokat és főleg a fehéregyensúlyt szabad szem alapján nem lehet behangolni, csak műszerrel. Kis érzékelőt helyez a panelre, azt hozzáköti egy pattern generator dobozhoz és egy laptophoz. Magát az állítást a televíziód távirányítójával a tévéd menüjében végzi, csak közben ellenőrzi az érzékelővel hogy mennyire pontos a kép amit a pattern generator doboz kirak a képernyőre.

Eltart egy darabig, nálunk 4 óra volt mire végeztünk. 3D-vel nem szaroztam, azt ritkán nézünk.

(#752) Partizan182


Partizan182
senior tag

Na, most hívott az LG, cserélik a panelt egy héten belül, hozzák/viszik, minden.

Korrektek nagyon, nem is kellett anyáznom :)

(#753) qqzs válasza Partizan182 (#752) üzenetére


qqzs
őstag

mi volt a hiba?

Eladó: GTS450

(#754) Partizan182 válasza qqzs (#753) üzenetére


Partizan182
senior tag

10 IRE és alatta fájdalmas banding / vignetting.

[ Szerkesztve ]

(#755) hello28


hello28
aktív tag

Szia
Ezt hogy hoztad elő én ilyet nem tapasztaltam vagy esetleg full feketénél?
Beszéltem kalibralas ügyben jövőhét remelem tényleg jó lesz:)))
Gondolom ez semmi garancia vesztes stb nem jár de végülis színek állítása ...
Képeket raktal fel kalibralas után ?azt hol találom ?

(#756) Partizan182 válasza hello28 (#755) üzenetére


Partizan182
senior tag

Nagyon sötét szürkénél produkálja. A kalibrálással nem hekkelik a tévét, a tévé saját beállításait rakják optimálisra, nyilván nem jár garivesztéssel :)

Képet nagyon nem érdemes raknom, nincs otthon olyan minőségű fényképező amin átjönne a változás.

Mondjuk most hogy panelcsere, lehet újra beállítattni, de hát így jártam.

(#757) mettek válasza Partizan182 (#754) üzenetére


mettek
addikt

ilyen csíkokat én is tapasztaltam a 920v-men néha képáttűnéseknél mikor jelenetváltás van. Ez akkor hibának számít? Azt hittem ilyen az oled és ez normális... :)

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#759) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Vettem neten egy LG OLED55B6V -t. Itt most unnep van, nem tudom mikor tudok kantaktolni az eladoval. Azt sem tudom, mennyi gari van rajta, leiras alapjan zsir uj persze.
Gondolom ezeknel a panel mar joval kiforrottabb, mint az elso gen. -nel?!

Don't Tread On Me

(#760) Chrys_ válasza MPowerPH (#759) üzenetére


Chrys_
addikt

Nem rossz TV ez. Érdekes, hogy 3D nincs benne, de sokaknak nem is kell. Az az 54ms lag game módban azért durva. Standard módban 64ms, de ott úgyis mindegy.

(#761) MPowerPH válasza Chrys_ (#760) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem fogom a 3D -t hasznalni, ruhellem. :) Az nem volt szempont. A garancia letisztazasara varok, mert a nelkul ez oroszrulett.

Don't Tread On Me

(#762) polberto


polberto
tag

Sziasztok!
Az üzemórát meg lehet nézni valahol az EG illetve EF modelleken?
Köszönöm szépen.

(#763) polberto válasza polberto (#762) üzenetére


polberto
tag

Illetve még egy kérdés, szerintetek melyik a jobb vétel?
LG 55B6V 853000Ft

LG 55EF950V 889000Ft

(#764) MPowerPH válasza polberto (#763) üzenetére


MPowerPH
félisten

En is ezen ketton(-is) agyalok. Vettem is egy B6-ost, de 1 ev garival nem kell. Mo.-n gondolom azert annyira draga a 950V, mert nincs belole raktaron. Itt kint joval olcsobb, mint az ujabb B6 szeria.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#765) polberto válasza MPowerPH (#764) üzenetére


polberto
tag

És a B6-ost visszaküldted?

(#766) Strezi válasza polberto (#762) üzenetére


Strezi
őstag

Csak szervizmenüben lehet már megnézni. Ahhoz kell szervizes távirányító, vagy IR-es teló meg a megfelelő app... Vagy esetleg valami univerzális távval is elő lehet csalni.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#767) polberto válasza Strezi (#766) üzenetére


polberto
tag

Köszönöm, akkor ezt egy outletben nem díjazzák.

(#768) MPowerPH válasza polberto (#765) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem hoztam el, mert szemelyes atvetelt kertem. Viszont e miatt ma elvittek elolem az utolso 950V-t is. :o

Don't Tread On Me

(#769) MPowerPH válasza MPowerPH (#768) üzenetére


MPowerPH
félisten

Talaltam egy uzletet 32 merfoldre, ahol meg volt belole, le is foglaltam, holnap megyek erte.

Don't Tread On Me

(#770) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Megjott. :) Azt ha nem tetszik, visszaviszem.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#771) mettek válasza MPowerPH (#770) üzenetére


mettek
addikt

Szerintem ez nem megy onnan sehova :)

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#772) Strezi válasza MPowerPH (#770) üzenetére


Strezi
őstag

:C

Kellemes kicsomagolást ;)

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#773) polberto válasza mettek (#771) üzenetére


polberto
tag

Elküldi nekem ha nem tetszik. :DD

(#775) Clever0 válasza qqzs (#774) üzenetére


Clever0
senior tag

- Jó drága lehetett csak ide a rövidebb él mentén hajlított kijelzőket gyártani
- A lényeg a cikk végén: "a mostani OLED tévékben nem ezt a technológiát használják, tehát ez a bemutató csak a Samsung saját eljárására vonatkozik." Ezért nem segíti a vásárlót annak megismerésében, hogy melyik technológia időtállóbb. A WOLED hátránya a színszűrő miatti fényerővesztés, de már arra is vannak új próbálkozások.

(#776) MPowerPH


MPowerPH
félisten

No, par velemeny a TV -rol igy rovid ido alatt. A jokat nem irom le, mert minden kivalo, kivetel par dolgot.
-A kepe tenyleg nagyon szep, itt van a fekete. Sajnos rosszabb minosegu tartalomnal kicsit pottyosodik. Mindig nem nezhetek 4k -t ugye....
-A taviranyitoja nem vilagit, az egy kicsit zavaro.
-A telefonnal(Galaxy S7) meg nem sikerult osszekotnom ugy, hogy esetleg a telorol is tudjak irni. Gyorsabb lenne, mint a taviranyitoval.
-Az allvanya, pontosabban a konzol resze, ami fogja a tv -t, lehetne stabilabb, mert eleg billegos.

Es meg ket dolog, ami nem biztos, hogy a TV hibaja, de ket esetben is jelentkezik. Ha az Amazon Fire TV Stick -et hasznalom, vagy akar a szamitogeprol megy a stream, a kep nem folyamatos, mikroakad. Ez miert van?
Addig nem is merem megvenni a KODI boxot, amig ez ilyen, es nem tudom az okat. Es fontos, hogy ez rendezodjon, mert csak ilyennel fogom hasznalni, kabel/antenna nem lesz rakotve, szoval kicsit aggodom. A Netflix -el pl. hiba nelkul megy, nincs lag.

A magas input lag miatt egyaltalan erdemes foglalkozni olyannal, hogy PS-t vagy XBOX -ot kotok ra?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#777) qqzs válasza MPowerPH (#776) üzenetére


qqzs
őstag

Miert gepelsz? tokeletes a beszefelismerese magyarul (magyarra kell allitani) es angolul is

Eladó: GTS450

(#778) MPowerPH válasza qqzs (#777) üzenetére


MPowerPH
félisten

Angolon van, persze. Angolul az akcentusom miatt neha problemaba utkozok az autonal is. :B Itt meg nem probaltam, talan itt jobb, ranezek akkor.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#779) #94529552 válasza MPowerPH (#776) üzenetére


#94529552
törölt tag

XBOX-hoz: Input gomb> összes bemenetnél át kellene tenni PC/Játék módba(ikon választás). A többihez meg a TruMotion bekapcsolása.

(#780) MPowerPH válasza #94529552 (#779) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azt olvastam, hogy a true motion -t erdemes kiloni konzolnal. Az a veszely nem fenyeget, hogy veszek, de baratom ha jon, akkor hozna magaval kicsit bohockopni.

A mikrolag -al kapcsolatban felmerult bennem, hogy mindketszer HDMI -vel volt osszekotve az adott eszkoz a TV -vel. Azzal lehet a gond?

Don't Tread On Me

(#781) #94529552 válasza MPowerPH (#780) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha PC módba teszed, az eleve kilövi a TruMotiont is, meg minden mást, ami nem kell ilyenkor.

(#782) Partizan182 válasza MPowerPH (#780) üzenetére


Partizan182
senior tag

Mikro-akadás: 1080p60 a jel és 24p anyagot (mozifilmet) nézel? Ha igen, az normális, 3:2 pulldown miatt. 60hz-en nem tud az LG 24p anyagot judder nélkül megjeleníteni 24p-ben viszont igen, ha a Real Cinema-t bekapcsolod.

+PCn: MADVR segít, be kő kapcsolni a Smooth motion-t, úgy 60hz-en is folyamatos lesz a mozgás.

[ Szerkesztve ]

(#783) MPowerPH válasza Partizan182 (#782) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem akkor.... FHD -t nem probaltam meg. Egy egy rossz minosegu, streamelt anyag volt.

Don't Tread On Me

(#784) *Tata*


*Tata*
senior tag

Egy kis akció: [link]

(#785) polberto válasza *Tata* (#784) üzenetére


polberto
tag

Nem rossz, de hol van az OLED55B6J?

[ Szerkesztve ]

(#786) Migee


Migee
tag

Üdv.
A koreai oldalon kijött 2 frissítés szeptemberben a 9500-hoz.
4.25.25, illetve 4.25.35

950V-re feltehető ez a verzió ?
Jelenleg 4.25.10 van a tv-n.

(9500 USA modell, 950V talán az európai ?)

(#787) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Sziasztok.
E két TV között hezitálok:
LG 55EG920V ( 4k ) vs. LG 55EG910V ( 1080p )
Van értelme a 4k-nak most/hosszú távon?
Gondolkodtam még 65"-os 4k-n is hasonló áron. Az nem oled.
Az OLED tényleg lever minden mást képminőségben?
42"-ról váltanék ( Philips 9507H ).
700.000 a maximum, amit tudok rá szánni.
Köszi a válaszokat előre is.

(#788) qqzs válasza Gulyopapa (#787) üzenetére


qqzs
őstag

Nezz meg egy hd-t kozelrol udorito nagy pixelei vannak :) fotonezesben is jo a 4k

Eladó: GTS450

(#789) *Tata* válasza Gulyopapa (#787) üzenetére


*Tata*
senior tag

Ha teheted a 920-at válaszd. Nem fogsz benne csalódni,hihetetlen képe van. :K
Én is egy Panasonic 55 ET60-ról váltottam,
Hatalmas a különbség képminőségben az Lg javára.
Itt még egy pár dolog jár is hozzá ajándékba.[link]

[ Szerkesztve ]

(#790) RFB


RFB
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék TV-t vásárolni filmnézésre, PCről HDMI-n keresztül, olyan 270k körül lenne a keret. Mit ajánlanátok? Nálam csak az számít, hogy minél szebb legyen a kép filmezéshez. :R

(#791) qqzs válasza RFB (#790) üzenetére


qqzs
őstag

akkor rossz helyen jarsz

Eladó: GTS450

(#792) allein válasza Gulyopapa (#787) üzenetére


allein
addikt

Szia. Nekem kettő készülékem van, egy reégebbi 9... szériájú 32" -es ambilightos Philipsem és egy 55" -ös LG OLED, 910V. OLED képernyőjét kalibráltatattam, meg kellett szoknom, most már 9 hónap után nagyon teszik amit látok filmen :) LG pedig csak FULLHD és nem 4K :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#793) MPowerPH válasza allein (#792) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem OLED mar csak 4k. :U Leven mar csak az van... Azert ha hozzafersz 4k-s tartalmakhoz, akkor nem kicsi a kulonbseg.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#794) allein válasza MPowerPH (#793) üzenetére


allein
addikt

Én OLED készülékem csak FULLHD, amikor én vásároltam akkor a 4K változat legálabb fél millióval volt drágább :U egyelőre maradok a mostani LG-nél :DDD 4K tartalmú anyagot nem igen találni, ha van 4K bluray filmben és lemezen akkor drága :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#795) MPowerPH válasza allein (#794) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, nem ugy ertettem. Persze, meg kapni a 910V-t, de az uj szeria mar csak 4k. Erre a mondatodra irtam ezt: "LG pedig csak FULLHD és nem 4K"

Egyebkent en is nagyon elegedett vagyok a 950V -vel, a 4k nagyon ut rajta, FHD is, es a 3D sem annyira rossz, mint amire a regi Samsungnal emlekeztem. Alacsonyabb minosegen mar nem annyira elvezetes, foleg, hogy a TV mindossze 2m -re van tolem.(azt hiszem mar ez is tul messzi a 4k-hoz)

Egy dolog van, amit eszrevettem, es lattam a review -ekben, hogy irtak masok is. Minosegtol fuggoen a full fekete reszek neha zavarosak lesznek, ami kicsit zavar. Streamelt FHD -nel is elojon.

Konzolt probalta valaki ezekkel? Nagyon zavaro az utanhuzas?

Don't Tread On Me

(#796) Partizan182 válasza MPowerPH (#795) üzenetére


Partizan182
senior tag

A full fekete hibátlan kell hogy legyen, a majdnem fekete, na az zavaros. Vinnyettál a széleken meg függôlegesen sávozhat, összes 2015ös modell ilyen.

Utánhùzás itt nincs (0,1 ms válaszidõ ugye), PS4 el frenetikus. Csak tedd pc módba a hdmi inputot + game mode hogy ne legyen nagy input lag. Image retention van (hud, non-16:9 fekete csík stb.) de azt szepen tisztitja az esti pixelkalibrálás során.

(#797) MPowerPH válasza Partizan182 (#796) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, lehet nem pont a full fekete. De eredeti FHD-s anyaggal, es 4k -val (stream es eredeti egyarant) sem jon elo ez a problema, csak gyengebb minosegu anyagnal.

Input lag ugye kicsit magas ezeknel, de gondolom nem veszes akkor?! Meg egyenlore nem neztem ra, leven nincs konzol a kozelben, de lehet, unalmamban radugom a gepre.

Don't Tread On Me

(#798) allein válasza MPowerPH (#795) üzenetére


allein
addikt

PS4 konzolt összekötöttem az LG-vel. Korábban a 32"-os amblight-os Philipsen nyomtam, egyetlen egy játékom van - Destiny. Nagyon tetszik amit az LG tud a PS4-el összekötve, gyönyörű a képe. Fekete az nálam fekete, nincs ezzel gond :DDD

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#799) Madwe válasza MPowerPH (#797) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ez azért van, mert gyenge minőségnél, ahol agyontömörítik az anyagot, ott bizony a fekete részeknél van a legtöbb adatvesztés. Azért van ez így, mert egy sima kijelzőn, ahol amúgy is alig látod a sötét részeket, hisz a fekete eleve szürke és mosottas, ott ez annyira nem zavaró, így a nagy tömörítéseknél első sorban ott nyirbálják a biteket az adatból. Namármost ez oled esetén zavaróbb, hiszen itt a fekete fekete, így a sötét részeknél is kivehető sokkal jobban a képi információ, így jobban előjön a tömörítés által okozott képveszteség.

(#800) #72042496 válasza Madwe (#799) üzenetére


#72042496
törölt tag

+ (#796) Partizan182

Nekem ezzel kapcsolatban az a kérdésem, hogy a majdnem fekete hogyan néz ki, ha játékról van szó. Ott tömörítési gond nincs, így ha foltosodik vagy sávosodik vagy nem tudom mit csinál, az a panel/elektronika hibája.

Szóval a Fallout 3 homogén lenne egy tavalyi OLED tévén? :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.