Hirdetés

2019. december 7., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-08-21 23:48:36

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

(#651) qqzs

qqzs
(őstag)

Mit latok az foci mogott a reklamba? Hisense ULED

What is Ultra LED (ULED)? ULED is an accurate LED backlight control technology (that uses small crystals 5-20 nanometers in size) to produce an enhanced picture. This technology is based on dynamic backlight control, local dimming and a wide color gamut that improves your viewing experience.

En meg mar azt hittem valami ujfajta oled :)

[ Szerkesztve ]

(#652) allein válasza qqzs (#651) üzenetére

allein
(addikt)

Nekem is feltünt ez a reklám :DDD

Eladó cuccaim: Arcam Avr750, Anthem Mrx500, CA CXR120, iPhone XS Max 256GB.

(#653) Partz válasza qqzs (#651) üzenetére

Partz
(senior tag)

Már pár éve nyomja a Hisense ezt az uled vonalat. Mikor bejöttek az oled tévék kezdték promózni válaszként. Igazából csak a marketingről szól, de ez is egy fajta led-es lcd semmi extra.

Erről jut eszembe, a Hisense is jelen volt a fent említett tévé összevetésen. Végül se ők, se az Lg top lcd-je nem kerültek be, ez is sejtet valamit.

(#654) cszn válasza Partz (#649) üzenetére

cszn
(őstag)

Kár, hogy a DX900 kimaradt, de elég beszédes így is.

(#655) balisz válasza krx21 (#647) üzenetére

balisz
(senior tag)

Azt írta hogy ki is lehet kapcsolni, nem azt hogy nem látszik ha be van kapcsolva. Egyébként ennek a videónak ebben a formában tényleg semmi értelme, a képminőségre adó felhasználó első dolga hogy kikapcsolja a local dimming-et. Szóval egyáltalán nem fair összehasonlítás, az LCD direkt úgy van beállítva hogy valami látványos különbséget lehessen mutatni. Félre értés ne essék, nem akarom én az LCD technológiát dicsőíteni, de ha már összehasonlító videót csinálnak akkor csinálják korrekten, mindkét tévé esetén ideális beállításokkal.

(#656) krx21 válasza balisz (#655) üzenetére

krx21
(veterán)

Én nem feltétlenül a local dimming-el kapcsolatos anomáliákra gondoltam, hanem az alapvető fekete szint, vagyis a kontraszt különbségre, aminek a nagyságrendje nagyon jól látszik a videón...

(#657) balisz válasza krx21 (#656) üzenetére

balisz
(senior tag)

Márpedig itt local dimming anomália látszik, ki tudja milyen magas fényerővel, és ennek következtében milyen magas fekete szinttel. Egyértelmű hogy az LCD szempontjából ez nem ideális beállítás. Nem arról van szó hogy az OLED-nek ne lenne sokkal kontrasztosabb képe, hanem arról hogy azért nem így néz ki otthon egy jól beállított LCD.

(#658) krx21 válasza balisz (#657) üzenetére

krx21
(veterán)

Sötétben, otthoni mozi körülmények között bizony az a fekete olyan... A helyzet az, hogy egy jó oled még nagyon világos bolti világításnál is köröket ver kontraszt érzetre egy lcd-re... Egyébként a teszt videók pont azért készüllnek, hogy a gyengeségeket megmutasság. Ráadásul a két tv-t egy kamera vette azonos záridővel, ezért bizony igen hiteles a különbség szemléltetésére, a kontrasztot tekiktve mindenképp... Avval érvelni, hogy egyedül az lcd tv, világos környezetben, hunyorítva nem ilyen, hát oké... :K

[ Szerkesztve ]

(#659) balisz válasza krx21 (#658) üzenetére

balisz
(senior tag)

Ha neked ez jött le abból amit írtam akkor felesleges is erről tovább beszélni. :)

(#660) krx21 válasza balisz (#659) üzenetére

krx21
(veterán)

Szerintem hagyjuk, belefáradtam... :O

[ Szerkesztve ]

(#661) Balika911 válasza krx21 (#656) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

Én sem látom, hogy a feketeszint különbsége hol látszik olyan jól a videón. Én csak annyit látok rajta, hogy a local dimming miatt ennél az anyagnál rossz az LCD képe.

(#662) krx21 válasza Balika911 (#661) üzenetére

krx21
(veterán)

Amit a local dimming-el látsz sötét foltok, az a lcd natív feketéje... Ahol meg a dimming dolgozik ott nem is lehet tartalom...

[ Szerkesztve ]

(#663) Partizan182 válasza balisz (#657) üzenetére

Partizan182
(senior tag)

A HDR akkor ezek szerint LCDn offos? Ugyanis az a jelenlegi tvk 95%-an kimaxolja a fenyerot (1000 nit ugye kell), ugy meg kvazi kotelezo a local dimming, kulonben a fekete vallalhatatlan vilagosszurke.

(#664) krx21 válasza Partizan182 (#663) üzenetére

krx21
(veterán)

Gyakorlatilag igen, mert hdr ide, vagy oda, a natív lcd kontraszt az sajna ugyan az marad...
Sőt maga a hdr bevezetése is igen marketing szagú, úgyanis a hdr a kamera tulajdonsága, a képernyőnek kontrasztja van... A hdr tulajdonság a tv-k esetében mesterséges, igazából szoftveres, a dekodolás azt kész...
Lcd-k esetén nagyobb fényerőt tudnak a legújabb lcd panelek... Volt sok tavalyi modell, mely firmware frissítéssel lett hdr képes... :C

[ Szerkesztve ]

(#665) balisz válasza Partizan182 (#663) üzenetére

balisz
(senior tag)

Pontosan így van. És mivel már most széthúzás van a HDR implementálásban a gyártók között, ezért még egységesen sem lehet beszélni a dologról. Van ugye egy "Ultra HD Premium" specifikáció amit követnek páran (LG, Samsung, Pana), de a például Sony nem, így nem közvetlenül összehasonlítható a többiekkel. Az "Ultra HD Premium" specifikáció szerint 1000 nit-en 0,05-ös feketét kéne hozni, de ugye ezt az LCD-k természetes biztos nem tudják.

Mivel ez OLED topic, nem pedig LCD, ezért nem akarok túlságosan belemenni a konkrétumokba, akit mélyebben érdekel a téma annak ajánlom hogy olvasgasson HDTVtest teszteket az új 2016-os "Ultra HD Premium" LCD-ékről, érdekes dolgokat lehet megtudni. Annyit mindenesre kiemelnék hogy a Samsung UE65KS9500 feketéje 120 nit-en, local dimming nélkül 0,045 nit. Na akkor el lehet képzelni milyen türkökkel hozhatja (ha egyáltalán hozza) a 0,05-öt 1000 nit-en. Valószínűleg olyanokkal mint amit a Panasonic TX-58DX902B tesztjében lehet olvasni a 4K HDR bekezdés alatt... Na azért csak belementem a részletekbe. :D

Szóval iszonyatosan nagy kamunak érzem tényleges képminőségi szempontból a HDR-t LCD-n, remélem ezt nem fogják bekajálni a vásárlók, mert hosszú távon nagyot rosszat tehetne a tévéiparnak. Megy úgy általánosságban is érdekes dolog ez a HDR, ugye jelenetről jelentre változhat az átlag fényerő a filmekben, nekem ez nem hiányzik az esti filmezésekhez.

[ Szerkesztve ]

(#666) Partizan182 válasza balisz (#665) üzenetére

Partizan182
(senior tag)

Jaja, HDR legnagyobb előnye a jóval kiszélesített colour gamut.

Ha már itt tartunk, valakinek van itt tapasztalata 10 bites anyagokkal? Kipróbáltam, 12 biten meg tudom hajtani PC-ről az EG910-et (10 bites panel), de sehol sem találtam anyagot ahol tesztelhetem hogy egyáltalán van-e különbség (photoshop nincs fenn, a többi képnézegető meg 8bitre konvertál úgyis). Videóanyagról meg végképp nem hallottam a pár UHD blu-rayen kívül.

Szal a kérdés hogy jelen állás szerint ki-e lehet használni a 10 bites panelt bárhogy HDR nélkül? PS4-em deep color-ba van rakva, de ezen kívül passz.

(#667) Strezi válasza Partizan182 (#666) üzenetére

Strezi
(senior tag)

Egy filmet már néztem, kell hozzá a CPU vagy HEVC képes vas: Deadpool 2016 1080p HQ 10bit BluRay 8CH x265 HEVC

Nagyon jó minősége van a mérete ellenére, ennyi tűnt fel ...

Vagyél Teslát az ajánlásommal (1500km ingyenes töltéssel) - https://ts.la/tams42681

(#668) hello28

hello28
(aktív tag)

Sziasztok
Valaki tud mondani nekem valamit arra sima HD csatorna vagyis sima tv adásnal bizonyos csatornáknal egy 10pixelbol allo sor fehéren világít egy kettő vibrál ...
De csak tv adásnal egy vagy 2 csatornánal a sarokba !!!
Koszi eloreis

(#669) hello28

hello28
(aktív tag)

Erről lenne szó

(#670) hello28

hello28
(aktív tag)

Pixel hiba nincs mert filmet rakok be vagy atkapcsolok mas adásra semmi ..
Kek zöld feher fekete sárga egyszínű képeket beraktam itt sincs semmi...
Akkor az adásba van volt jel hiba ?eddig ilyet nem láttam..
Koszi elöreis a segítségeteket

(#671) nobeige válasza hello28 (#670) üzenetére

nobeige
(tag)

Ilyen akkor lehet, ha a "levágás nélküli" képarányt használod tv adásoknál.
Ha az "eredetit" választod, akkor ez megszűnik.

Úgy tudom, ilyennek már nem lenne szabad előfordulnia, de néha azért mégis van ilyen.
Mielőtt nekikezdtem volna ennek a válasznak, megnéztem a film+ hd csatornát, és az pont olyan volt, mint ami képet becsatoltál.

Szóval teljesen rendben van a készülék, az adásban van a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#672) hello28 válasza nobeige (#671) üzenetére

hello28
(aktív tag)

Szia
Köszönöm hogy írtál és segítettél ...
Azert hirtelen amikor megláttam :)))))

(#673) Strezi

Strezi
(senior tag)

Annó még a foci vb miatt HTCP-t váltottam, mert az AMD e350 gépem nem volt elég a streamelésre. Focival nem is volt baj, de...

Mostanában próbáltam néhány filmet is nézni erről az inteles gépről, és a kép nagyon fos :/ Azok a beállítások, amikkel az eddig szinte hibátlan volt, most tejesen rosszak. A fene se érti ezt, elvileg azonos digitális kimenetnél :F

Sebaj, némi piszkálás után majdnem jó megint. Pl. fényerő 47, 54 helyett, oled 30, 60 helyett... Egyszerűen nem ment le feketébe az addigi beállításokkal. Még most is van a képernyő közepén egy nagyon sötét kosz folt fekete helyett, de tegnap estére elegem lett az állítgatásokból... SW ep 7-tel nézegettem.

Ugyancsak a mozgás is valamiért rossz volt, most némi kapcsolgatás után (MPC-HC), jobb, de a képfrissítés 23.9Hz re állt be 23.976Hz helyett. Szépen látszik a drift és a pici ugrás pár másodpercenként. Amúgy legalább folyamatos(abb) lett. Ki érti ezt, amikor minden tesztben leírják hogy az intel grafika (Iris Pro 5200) kadenciahelyes???

Az lesz a vége hogy veszek valami újabb AMD kártyát vagy deszkát :W

Vagyél Teslát az ajánlásommal (1500km ingyenes töltéssel) - https://ts.la/tams42681

(#674) Sn00k

Sn00k
(veterán)

Hi,

Samu plazmank felett elszallt az ido es akarok venni valami komoly tv-et, mert ferfiasan bevallom elegge szeretek tvzni:)
Meg korabban olvastam, hogy az oled most eleg jo es fejlett technologianak szamit, ugyhogy ezen a vonalon akarok elindulni. Nagy hozza ertesem nincs a tvekhez, elso korben ezt neztem ki leven, hogy 2016os modell: Lg 55c6v, bar jobban orulnek egy 60' osnak, de az 55 meg belefer a meretbe...

Velemeny?

3njoy the Lif3

(#675) cszn válasza Sn00k (#674) üzenetére

cszn
(őstag)

Hát jobbat nem igen tudsz venni jelenleg, meg nem is nagyon érdemes, úgyhogy ha megvan a zsé, irány a bolt! ;)

(#676) Partizan182 válasza Sn00k (#674) üzenetére

Partizan182
(senior tag)

Ha a pénz nem számít inkább az E6 a nyerő: flat, jobb a képe (ugyanaz a panel de jobb elektronika), kikúrt jó a design.
Ha a C6 árkategória a top akkor még a B6-ot érdemes meglesni, ugyanaz csak flat-ben minusz a 3d. De a C6 is faszályos nagyon, ne érts félre. :)

(#677) Partizan182

Partizan182
(senior tag)

Más: Járt nálam a Kalibri, belőttük műszerrel a képet (EG910).

Ami változott:

- Zöld felhang eltűnt
- Világos pirosak már nem narancssárgák
- Kék fátyol off
- A gamma nagyságrendekkel jobb lett (mind 2.2 - nappali, mind BT1886 - esti setupon), sokkal mélyebbek a kontúrok, valahogy élőbb a kép (különösen a 2.2 hulladék alapból)
- VISZONT: a nagyon sötét szürkét fogta és betörte a feketébe. Nem direkt csináltuk, egyszerűen azzal hogy kisimítottuk a fehéregyensúlyt eltűntek a nagyon sötét részletek.

Amihez nem kellett nyúlni:
- Színtér. Alapból fasza pontos volt, alig-alig volt eltérés (és mind 2 alatt bőven), inkább nem piszkáltuk.

Mindenkinek erősen ajánlom, mert ahogy többet nézem, úgy kezdem egyre jobban értékelni a javulást. Nem nagyságrendi (alapból is relatíve pontos), de nem mennék vissza.

(#678) Sn00k válasza Partizan182 (#676) üzenetére

Sn00k
(veterán)

EG960V lesz a vege ugy nez ki. Ez legalabb 65' :) sajna ahogy neztem 2015os modell , de eleg jokat irnak rola. Velemeny?

3njoy the Lif3

(#679) Strezi válasza Sn00k (#678) üzenetére

Strezi
(senior tag)

Az tuti! Nekem volt egy ideig, nagyon jó és impozáns tv.

Hol adnak még olyat? Én tavaj ilyenkor vettem az emagtól 1.5MFt volt.

(#680) Sn00k válasza Strezi (#679) üzenetére

Sn00k
(veterán)

jó pár helyen, na akkor nem nyúlok mellé :)
Már csak valami jó házimozi rendszer kell hozzá és teljes a boldogság:)

[link]

u.i: Egyébként, ebben az 1.5 M-es árkategóriában lenne 2016os modell 65' ba ?

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#681) qqzs válasza Sn00k (#680) üzenetére

qqzs
(őstag)

Ha szamit a penz 1.2m UKban es 40fontert hazahozzak lehet kozelebb is van amiert erdemes ertemenni, nekem is ugy jott

(#682) Partz válasza Sn00k (#680) üzenetére

Partz
(senior tag)

EG960 helyett én az EF950-et inkább ajánlanám. Mind a két modell tavalyi és teljesen megegyezik, csak az utóbbi sík paneles illetve kapott HDMI 2.0a támogatást. Tehát képes a HDR tartalmak lejátszására külső eszközökről, ami nem elhanyagolható ha a jövőt állóság is szempont.

Az idei modellek kb 10%-al nagyobb DCI színtérrel bírnak, valamint másfélszeres fényerővel a tavalyiakhoz képest, panel hibákon is javítottak valamennyit. C6 jó választás lehet, de ahogy írták E6 olyan szempontból komolyabb, hogy fejlettebb képfeldolgozó elektronikát kapott, síkpaneles és alapból erősebb hangrendszerrel szerelt.

Jelenleg a C6/B6 a legolcsóbb idei modell, szeptember elején tartják az IFA-t, ott lehet mutatnak be még olcsóbban valamit, de annak a megjelenése csak késő ősszel várható.

(#683) Sn00k válasza qqzs (#681) üzenetére

Sn00k
(veterán)

1.2 ert van az elektro shopban is, de koszi az infot lehet korbe nezek kulfoldi oldalakon is, csak parazok picit a gari miatt, meg hogy mennyire biztonsagosan tudjk kishazankba szallitani.

Partz: a hdr az tenyleg klassz , de en ivelt modelt akarok venni.

3njoy the Lif3

(#684) Balika911 válasza Sn00k (#683) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

Én a szállítás miatt nem aggódnék, a garancia és a visszaküldés feltételei viszont szerintem is fontosak.

(#685) Pumma válasza Sn00k (#683) üzenetére

Pumma
(veterán)

Az itthoni elektro shop-ra gondolsz? Mert az szerintem egy kamu cég: Cégünk megkezdte az LG GYÁRI ÚJRACSOMAGOLT, televízió készülékek forgalmazását is! Túlkészletezett új készülékek!
Gyári újracsomagolt és Túlkészletezett? :F :N Viccesek, bár ne legyen igazam, mert az áraik tényleg jók.

[ Szerkesztve ]

Ha kérdésed van írj privit!

(#686) qqzs válasza Sn00k (#683) üzenetére

qqzs
(őstag)

Van nagy aruhaz aki szallit ide pl john lewis de en kisebb magyar fuvarosceget ajanlok akik cimere kiszallitjak es ok elhozzak. Garancia ervenyes itthon is

(#687) Strezi válasza Pumma (#685) üzenetére

Strezi
(senior tag)

Amilyen béna az LG magyarország ezekkel a tvkkel, simán elhiszem hogy a nyakukon marad...

Milliokat fizettek ki háznyi OLED plakátokra a tvket meg hónapokra nem tudták meghozni tavaj.. Nem úgy tűnt hogy tudják hogy kell eladni milliós tvket. Ezekután simán elképzelem hogy amikor észbe kaptak, akkor meg már a nyakukon maradtak ....

Nekem a román emag tudta leszállítani, magyar boltok, budaörsi mm, euronics csak igérgették.

(#688) Pumma válasza Strezi (#687) üzenetére

Pumma
(veterán)

Hát azt pontosan sose tudjuk meg, hogy mi volt. Lehet a román LG hamarabb rendelt/kapott. Hmm.

Ha kérdésed van írj privit!

(#689) Sn00k válasza Pumma (#685) üzenetére

Sn00k
(veterán)

Ami az arukereson van gondolom igen az az itthoni. De most belem raktad a parat:) mondjuk gyanusan olcso a tobbihez kepest...

3njoy the Lif3

(#690) Dniel

Dniel
(tag)

Esetleg valaki gondolkozna most 55EG920-on Europarkban médiaban 850 helyett "csak" 700 az ára de valakit lehet ez így megfog :)

(#691) tuta1975

tuta1975
(csendes tag)

55"-ban gondolkodok tv vásárláson.És hát az oled igen csak megfogott.Nagyon vártam a 2016 modelleket, mert sík képernyőset szerettem volna, és úgy gondoltam olcsóbb is lesz mint a hajlított.Sajna arra nem számítottam hogy már csak 4k-s panelek lesznek, így a síkképernyős is baromi drága lett a 4k miatt.leginkább tv, ill filmnézésre használnám,de a 4k-t teljesen feleslegesnek tartom. most kezdenek megjelenni a 4ks filmek de hát hagyjuk 70-80-90gb egy film????10db fílm lassan 1 terra? teljesen jó lenne FHD 55"-ban meg bőven. Így maradna a eg910 főleg ha még kicsit csúszna lefele az ára, de nagyon nem vagyok kibékülve az ívelt kijelzővel.Esetleg nincs infótok hogy jönne fhd síkpaneles oled?

(#692) qqzs válasza tuta1975 (#691) üzenetére

qqzs
(őstag)

es a fotonezegetessel mi lesz? :)

(#693) Dniel válasza tuta1975 (#691) üzenetére

Dniel
(tag)

Szia sajnos nem igazán lesz már FHD-s OLED. Viszont milyen áron gondolkodsz?

(#694) tuta1975 válasza Dniel (#693) üzenetére

tuta1975
(csendes tag)

Szia! 350-400e. max. 4k-ra se lenne szükségem úgyse tudom kihasználni.Sony-kat nézegettem most, képminőségre nagyon jók, talán oled után a legjobbak.Médialejátszóm van, úgyhogy az se szempont hogy a tv mindent tudjon.Jó kép ennyi.Van esetleg javaslatod?

(#695) Dniel válasza tuta1975 (#694) üzenetére

Dniel
(tag)

Hát ha lenne még EC930 az még csak csak menne a 400 felé sajnos így hirtelen csak 55EG910-et tudok de az is 504 ezer:)

(#696) nokia123 válasza Sn00k (#674) üzenetére

nokia123
(tag)

Szia! [link] A négy típus közül három, a B, a C és az E már kapható hazánkban is, a csúcsmodell G6-ra év végéig kell várni. De akkor már ezt választanám én is nagyon gondolkozóm ezen LG OLED55E6V UHD 3D Smart OLED Televízió.[link] Itt a legolcsóbb ha lehet ezt írni :DD

(#697) Bbutton

Bbutton
(csendes tag)

Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni hogy a viszonylag emberi árú LG OLED TV-k miért csak hajlított formában érhetőek el?

Képtelem vagyok megbarátkozni a hajlítotott, ívelt kijelzőkkel....

[ Szerkesztve ]

(#698) Balika911 válasza Bbutton (#697) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

Azért, mert az elmúlt években az ívelt kijelző volt a trend, így ilyeneket gyártottak. Ezek a tévék most 1-2-3 évesek, ezért olcsóbbak. Majd 1-2-3 év múlva a mostani, síkképernyős modellek is olcsóbbak lesznek.

(#699) Bbutton válasza Balika911 (#698) üzenetére

Bbutton
(csendes tag)

Nem hiszem, hogy a ma 1-2 milliós Sík OLEDEK 1-2 éven belül 500 ezer ft-ba kerülnének...

Úgy néz ki, hogyha az LG kizárólagos gyártó marad, akkor az árak tartósan 7-800.000.alá nem mennek. Sajnos...

(#700) Partz válasza Bbutton (#699) üzenetére

Partz
(senior tag)

55EF950 tavalyi csúcs sík képernyős uhd modell a tengeren túl már most 1600 dollárért hazavihető. Ráadásul kénytelenek lesznek lejjebb vinni az árakat, mert nagyon jön az lcd technológia. Sony Z9D odaát már kapható, Samsung is nagy dobásra készül jövőre.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.